MS v házené mužů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko  : Tunisko - 19. ledna 2021   18:00

Španělsko
Španělsko
2' Marchán Criado  • 4' Marchán Criado  • 5' Maqueda Peno  • 6' Fernández Pérez  • 8' Marchán Criado  • 9' Fernández Pérez  • 10' Gómez Abelló  • 13' Fernández Pérez  • 16' Fernández Pérez  • 17' Fernández Pérez  • 18' Fernández Pérez  • 20' Gómez Abelló  • 24' Fernández Pérez  • 27' D. Dujshebaev  • 28' Marchán Criado  • 30' Maqueda Peno  • 30' Marchán Criado  • 33' A. Dujshebaev  • 34' Figueras Trejo  • 36' Fernández Pérez  • 37' A. Dujshebaev  • 38' Fernández Pérez  • 40' A. Dujshebaev  • 41' Guardiola Villaplana  • 43' Fernández Pérez  • 44' Guardiola Villaplana  • 45' Entrerríos Rodríguez  • 48' D. Dujshebaev  • 50' Entrerríos Rodríguez  • 51' D. Dujshebaev  • 52' Morros de Argila  • 54' D. Dujshebaev  • 55' Figueras Trejo  • 56' Solé Sala  • 60' Figueras Trejo
36:30
(17:14)
Tunisko
Tunisko
2' Amine Darmoul   • 3' Amine Darmoul   • 5' Sanaí   • 6' Rzig   • 7' Toumi   • 9' bin Abdalláh   • 12' Amine Darmoul   • 15' Sanaí   • 19' Amine Darmoul   • 20' Toumi   • 23' Zaïdi   • 26' Čábáláh   • 30' Rzig   • 32' Čábáláh   • 33' Maaraf   • 37' Toumi   • 39' Amine Darmoul   • 40' Amine Darmoul   • 41' Maaraf   • 41' Čábáláh   • 42' Zaïdi   • 43' Maaraf   • 46' Čábáláh   • 49' Toumi   • 53' Sanaí   • 55' Amine Darmoul   • 58' Amine Darmoul   • 58' Čábáláh   • 59' Toumi
Španělsko
Hansen – Madsen (DEN)
New Capital Sports Hall, Káhira (Egypt)
Tunisko

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Dnešní zápas je u konce. Tunisko drželo s favoritem krok a ještě krátce po změně stran prohrávalo pouze o dvě branky. Pak ale Španělsko zabralo a v průběhu dokonce vedlo i o osm zásahů, Tunisané se i přes zlepšený výkon v závěru na bodový zisk nezmohli a Španělsku podlehli o šest gólů. Na turnaji sice nepředvádějí špatné výkony a dokonce jednou dosáhli i na remízu s Brazílií (29:29), jenomže i přesto končí ve slupině B na posledním čtvrtém místě a čeká je tak jen Prezidentský pohár. Naopak Španělé postupují do další fáze z prvního místa, kde se pokusí poprat o čtvrtfinále.
Španělsko – Tunisko 36:30 (17:14)
Nejvíce branek: Fernández Pérez 10, Marchán Criado 5, Dujshebaev 4 – Amine Darmoul 8, Toumi 5, Čábáláh 5. Rozhodčí: Hansen – Madsen (DEN). Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1. Vyloučení: 5:3.
60'
V poslední sekundě ještě skóruje Figueras Trejo a Španělsko proto vítězí o šest gólů.
60'
Toumi tentokráte nevyzrál na Péreze de Vargase a zápas tak pomalu končí.
59'
Toumi vybojoval míč a proměnil rychlý brejk, ale pro Tunisko už je příliš pozdě.
58'
Následnou akci Tuniska snadno proměňuje Čábáláh.
58'
Španělé sice neuspěli, ale do konce zápasu zbývá jen něco málo přes dvě minuty.
58'
Darmoul se teď prosazuje dokonce poosmé a svůj výběr jednoznačně táhne střelecky.
57'
Zápas se už spíše dohrává, Tunisko nyní útočí.
56'
Z pravého křídla nyní skóruje Sole.
55'
Darmoul dává už svůj sedmý gól v zápase, nicméně Tunisko stále výrazně ztrácí.
55'
Harbaoui vytáhl vynikající zákrok, ale jeho výběru to už zřejmě nebude nic platné.
55'
Definitivní jistotu Španělsku nyní dává
54'
A je tomu skutečně tak, Maqueda odchází na lavičku.
54'
Podruhé v zápase je zkoumáno video a uvidíme, jestli bude Maqueda vyloučen na dvě minuty.
54'
Na druhé straně však okamžitě odpovídá Daniel Dujshebaev.
53'
Po rychlém brejku dokázal snížit Sanaí.
53'
Výtečný zákrok předvedl Harbaoui, ale Španělé zůstávají u balónu.
52'
Španělé jsou znovu v útoku a nyní bez potíží kontrolují dostatečný sedmibrankový náskok.
52'
Tunisko se opět neprosadilo a tento duel zřejmě definitivně rozhoduje Morros de Argila.
Teď si ještě vybírá oddechový čas.
51'
Díky další brance Daniela Dujshebaeva je to už o šest branek a Tunisko už nemá příliš času na obrat.
50'
Entrerríos Rodríguez prokázal své zkušenosti a vrací Španělsku pohodlný pětibrankový náskok.
49'
Vzápětí ale proměnil rychlý protiútok Toumi a Tunisko proto stále žije.
49'
Navíc Tunisané přišli o míč a Španělsko může vést o šest branek.
48'
Španělsko se dlouho trápilo, teď ho ale na poslední chvíli zachránil Daniel Dujshebaev.
47'
Španělský výběr nyní podržel gólman Pérez de Vargas.
46'
Tunisané se ale určitě nevzdávají a chtějí bojovat až do samotného konce, přesnou mušku měl Čábáláh.
45'
Teď navíc skóruje také Entrerríos Rodríguez, pro něhož to je netradičně vůbec první gól tohoto duelu.
44'
Rychlý brejk proměnil Guardiola Villaplana a Španělsko se proto začíná dostávat do trháku.
43'
Fernández Pérez opět úřaduje a má na kontě už deset branek v tomto utkání.
43'
Tunisko se teď dostalo do ráže a snižuje na rozdíl dvou branek, neboť skóruje
42'
Gól vstřelil tým Tunisko (Skander Zaïdi).
41'
Na druhé straně teď snižuje Čábáláh.
41'
Úplně stejná situace, Guardiola Villaplana trefuje branku z poloviny hřiště.
41'
Za Tunisko nyní skóruje Maaraf.
40'
O pár sekund později ale trefil prázdnou branku přes celé hřiště Alex Dujshebaev.
40'
Darmoul přidává již svůj šestý gól v zápase.
40'
Sedmimetrový hod dokázal proměnit Sole.
39'
Súsí jasně fauloval a je po zásluze vyloučen na dvě minuty.
39'
Na druhé straně ihned snižuje nejlepší tuniský střelec Darmoul.
38'
Tohle už nevypadá s Tuniskem příliš dobře, podeváté v utkání skóruje Fernández Pérez a po tomto rychlém brejku vede Španělsko již o pět gólů
37'
Alex Dujshebaev a Španělsko proto opět vede o čtyři góly.
37'
Tunisko drží krok zásluhou Toumiho.
36'
A vzápětí se opět prosazuje kanonýr Fernández Pérez .
36'
Při následné sedmičce ale selhal Rzig, jenž trefil pouze tyč.
35'
Teď si ale vymodlili dvouminutový trest Morrose de Argily, jenž si půjde odpočinout již podruhé v zápase.
34'
Tunisané nyní marně dobývají defenzívu protivníka.
34'
Na spojce zůstal osamocený Treho a tuniského brankáře překonal parádním obloučkem.
33'
Za Tunisko snižuje Maaraf svým prvním gólem v zápase.
33'
Na druhé straně celkem záhy odpovídá Alex Dujshebaev.
32'
Až nyní se uvolnil na levém křídle Čábáláh a zamířil naprosto přesně.
32'
Ztráty na obou stranách. Tunisané přišli o míč, ale vzápětí nezaložili dobře rychlý brejk.
31'
Harbaoui nyní famózně vychytal Marchána!
31'
Španělsko načíná druhý poločas opatrněji, neboť hraje v oslabení.
31'
První dramatický poločas je za námi. Španělsko sice naplňuje úlohu favorita a po poločase nad Tuniskem vede, ovšem rozhodně se mu nedaří úplně podle představ. Do druhého poločasu, který začne přibližně v 18:52, bude vstupovat s tříbrankovým náskokem.
30'
30'
Tři vteřiny před koncem ještě zvyšuje jeho náskok Marchán Criado.
30'
Španělsko si ještě pár sekund před přestávkou vybírá oddechový čas.
30'
Tuto převahu okamžitě využívá Rzig.
30'
Následný verdikt je jasný, dvě minuty odsedí Ariño a Španělsko proto bude hrát v dvojnásobném oslabení.
30'
Nyní jde poprvé do akce video, které si vyžádal tuniský trenér.
30'
Maqueda to teď vzal na sebe a z těžké pozice se prosazuje.
29'
Následnou sedmičku s přehledem proměňuje Rzig.
28'
Teď si ale na dvě minuty odpočine Alex Dujshebaev.
28'
Favorit konečně vede o tři branky, do černého se trefil Marchán Criado.
27'
Čábáláh k tomu odsedí trest na dvě minuty.
27'
I přes jasný faul Čábáláha skóruje Daniel Dujshebaev.
26'
Na druhé straně naopak snižuje Čábáláh.
25'
Obrovskou možností teď pohrdl Gómez Abelló a zblízka trefuje jen tyč!
25'
To se mu však nepovedlo, jeho oslabený protivník nyní určitě nebude nikam spěchat.
24'
Pérez de Vargas předvedl vynikající zákrok a Španělsko opět může vést o tři branky.
24'
Už svůj sedmý gól v zápase dává Fernández Pérez.
23'
Zaïdi je ale následně také vyloučen na dvě minuty.
23'
Španělé přišli o míč a z půlky hřiště trefuje prázdnou branku Zaïdi.
22'
První dvouminutový trest musí odpykat Morros de Argila.
21'
Jasný favorit ale neodkáže zvýšit svůj náskok, naopak Tunisané by se mohli přiblížit na rozdíl jediné trefy.
20'
Následný rychlý brejk ale bleskově zužitkoval Gómez Abelló.
20'
Španělsko lacině přišlo o míč a toho využil Toumi.
19'
na druhé straně se po delší době prosadil Darmoul.
19'
Španělská obrana je nyní skvělá, výtečný obranný zákrok předvedl Maqueda.
Tunisko reaguje na nepříznivý vývoj oddechovým časem.
18'
A po následném brejku okamžitě skóruje famózní Fernández Pérez!
18'
Tunisko se teď v ofenzívě trápí, skvělý zákrok předvedl Pérez de Vargas.
17'
Fernández Pérez je dnes k nezastavení a Španělsko díky němu vede už o dva góly!
16'
Žlutá karta pro tým Tunisko (Anvár bin Abdalláh).
16'
Na opačné straně je však stále při chutí Fernández Pérez, který dává už svůj čtvrtý gól v tomto utkání.
15'
Z pravé strany nyní srovnává Sanai.
14'
Španělé první brejk neproměnili po chybné přihrávce, následně se blýskl Harbaoui proti samostatnému úniku Maquedy!
13'
Nicméně vzápětí ho dostává do vedení Fernández Pérez.
13'
Nyní se v útoku nedokáže prosadit ani Španělsko.
12'
Až teď se uvolnil na pivotovi Darmoul a srovnává stav tohoto vyrovnaného utkání.
11'
Tunikso krouží kolem defenzívy Španělska a snaží s něco vymyslet.
10'
Stejný hráč se vzápětí dostal k míči a tentokráte už je úspěšný.
10'
Vůbec první sedmičku zápasu za faul Čábáláha neproměňuje Gómez Abelló.
9'
Španělsko opět reaguje, tentokráte se prosazuje Fernández Pérez.
9'
bin Abdalláh se dostal do zakončení a Tunisko tak díky němu znovu vede.
9'
Darmoul trefil tyč, pak vytáhl fenomenální zákrok brankář Pérez de Vargas!
8'
Z devíti metrů se odhodlal ke střele Marchán Criado a přidává již svůj třetí gól v tomto utkání.
7'
Harbaoui vytáhl perfektní zákrok gólman Harbaoui a pak po rychlém brejku elegantně zakončil Toumi.
6'
Tunisané drží krok, do černého zamířil Rzig.
6'
Do rychlého brejku se dostal Fernández Pérez a nezaváhal.
5'
Jenomže o okamžitou odpověď se postaral Maqueda.
5'
Na levém křídle se uvolnil Sanaí a rozvlnil síť.
4'
Nicméně vzápětí znovu skóruje Marchán Criado.
4'
Jasný favorit tohoto duelu se v ofenzívě trápí a nemůže se dostat ke střele.
3'
To se nakonec povedlo, přesnou mušku měl opět Darmoul,
3'
Španělsko vzápětí přišlo o míč a Tunisané se mohou dostat do vedení.
2'
Tunisané ale rychle odpověděli zásluhou Darmoula.
2'
Na druhé straně naopak otevírá skóre Marchán Criado.
1'
Na levé straně se uvolnil bin Abdalláh, ovšem brankář Pérez de Vargas go dokázal vychytat.
1'
Tunisané začali opatrněji a snaží se najít recept na defenzívu Španělska.
1'
Vše už je připraveno, utkání za malý okamžik začne.
Oba výběry už jsou na palubovce a nyní je čekají národní hymny.

Španělsko: Pérez de Vargas, Corrales Rodal – Maqueda Peno, Fernández Pérez, Entrerríos Rodríguez, A. Dujshebaev, Sarmiento Melián, Solé Sala, Figueras Trejo, Cañellas Reixach, Morros de Argila, Gómez Abelló, Ariño, Guardiola Villaplana, Marchán Criado, D. Dujshebaev.

Tunisko: Madžájz, Harbaoui – Madždúb, Fekih, Hadž-Júsúf, Sanaí, Maaraf, Rzig, Mu. Súsí, Toumi, Džbálí, Čábáláh, Amine Darmoul, Zaïdi, bin Abdalláh, Margheli.

Rozhodčí: Hansen – Madsen (DEN).
Vitám všechny příznivce házené u dnešního zápasu, ve kterém se představí tým Španělska a tým Tuniska. Půjde již o třetí představení obou týmů ve skupině B. Španělsko zatím drží první místo. Z úvodu sice remizovalo s Brazílií (29.29), ale následně porazilo Polsko (27:26), které je nyní druhé. Tunisko je zatím poslední, protože nejprve těsně podlehlo Polsku (28:30) a následně si připsalo remízu 32:32 s Brazílií. Má tak na kontě jeden bod, ovšem pokud dnes vyhraje (při shodě okolností by stačila i remíza), má ještě šanci na postup.

Oba týmy se již několikrát potkaly. A to v rámci buď právě Mistrovství světa, nebo mezinárodních přítelských zápasů. Lepší bilanci má jednoznačně Španělsko. Ve skutečnosti vlastně Tunisko nikdy nevyhrálo, z devíti zápasů pouze jednou remizovalo. Remíza nastala ale právě v posledním vzájemném utkání, které se odehrálo docela nedávno – 27. prosince 2020 (30:30).

Sázkové kanceláře do role jednoznačného favorita pasují Španěly v kurzu 1,13. Naopak do role velkého outsidera dávají Tunisko, na které se kurz pohybuje od 9,60 výše.

Pyrenejci jsou častým účastníkem světových šampionátů, vždyť se již účastnili devatenáctkrát. Nejlepšího umístění dosáhli patrně v letech 2005 a 2013, protože celý turnaj vyhráli. V roce 2013 to bylo před domácím publikem. Ve své sbírce cenných kovů pak mají ještě jeden bronz. Posledního MS (2019) se však nezúčastnili. Tunisko se zůčastnilo méněkrát. Zatím nasbíralo třináct účastí, ze kterých nejlépe vyšlo v roce 2005, když skončilo čtvrté. Stejně, jako soupeř, se posledního MS neúčastnilo.