MS v házené mužů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko  : Egypt - 18. ledna 2021   18:00

Švédsko
Švédsko
3' D. Pettersson  • 6' Carlsbogaard  • 7' L. Persson  • 15' L. Persson  • 18' Gottfridsson  • 21' Gottfridsson  • 28' Gottfridsson  • 29' Sandell  • 31' L. Persson  • 34' Wanne  • 36' L. Persson  • 39' Darj  • 40' L. Persson  • 41' Darj  • 43' L. Persson  • 46' Carlsbogaard  • 50' Carlsbogaard  • 51' Wanne  • 54' Carlsbogaard  • 55' Darj  • 59' L. Persson
24:23
(9:12)
Egypt
Egypt
2' J. Al-Dirá   • 8' Mamdouh   • 11' Mamdouh   • 13' Zajn   • 15' Sanad   • 16' Sanad   • 20' Mamdouh   • 23' Sanad   • 25' Umar   • 29' Umar   • 34' Umar   • 35' Umar   • 37' Hesham   • 42' Hesham   • 45' Al-Áhmar   • 49' Sanad   • 50' Sanad   • 54' Umar   • 58' Umar
Švédsko
Jorum, Kleven
Egypt

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Švédsko – Egypt 24:23 (9:12)
Nejvíce branek: Persson 7, Wanne 5/3, Carlsbogaard 4 – Sanad 9/4, Umar 6, Mamdouh 3. Rozhodčí: Jorum, Kleven. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4. Vyloučení: 2:3.
Nejlepším hráčem dnešního souboje je zvolen Sanad.
Je konec! Švédsko nakonec v obrovské bitvě udolali Egypt výsledkem 24:23. Egypt přitom po prvním poločase vedl 12:9. Po změně stran však Švédsku začala fungovat ofenziva. Strůjci triumfu Švédska dnes byli jednoznačně Persson a Gottrifsson. Proměněné sedmičky navíc přidal Wanne. V závěru měl Egypt ještě silný tlak, ale také brankář Palicka ukázal, že je oporou svého týmu.
60'
Švédský brankář ještě pět sekund před koncem zajistil svému výběru vítězství!
60'
Do konce utkání zbývá posledních třicet sekund a trenér Egyptu si bere oddechový čas!
59'
Persson zariskoval střelou z dálky a znovu posílá Švédsko do vedení!
58'
Umar se na brankovišti prodral do zakončení a střelou pod břevno vyrovnal! Bude to drama až do konce!
58'
Ve velké šanci byl Chrintz, ale domácí brankář si připsal možná klíčový zákrok dnešního souboje!
57'
Sanad proměnil sedmičku a snižuje na rozdíl jediné branky!
56'
Švédové hráli bez brankáře, ale přišli o míč, nicméně domácí si toho nevšimli a zbytečně akci zbrzdili!
55'
Darj pod tlakem zpracoval přihrávku na brankoviště a střelou z otočky vyrovnal.
54'
Umar dokázal rychle odpovědět a drží Egypt v boji o vítězství.
54'
Carlsbogaard nyní postupoval vpřed jako parní válec a navýšil vedení Švédska na dvě branky.
52'
Daniel Pettersson byl sám před brankářem, ale trefil jen jeho nohu! Tohle může být důležitý moment.
51'
Wanna si zaběhl za obránce Egypta a bez váhání prostřelil brankáře. Nyní je to opravdu parádní házená!
50'
Sanad dostal od Zajna přihrávku na pravou stranu a prostřelil brankáře.
50'
Carlsbogaard nyní táhne Švédsko! Jeho křižná rána skončila v horním rohu.
49'
Sanad se zbavil obránce a v pádu se štěstím nasadil brankáři jesličky.
48'
Právě Zajn se znovu dokázal uvolnit, ale ani tentokrát nedostal míč do sítě.
48'
Zajn se dostal na hranici brankoviště, ale byl faulován. Egypt zůstane u míče.
46'
Carlsbogaard si našel prostor na brankovišti, proskočil mezi obránce a znovu poslal Švédsko do vedení.
45'
Al-Áhmar se protlačil mezi obránce a prudkou střelou levačkou vyrovnal.
45'
Wanne proměnil čtvrtou sedmičku v dnešním souboji a Švédsko najednou vede.
44'
Gottfridsson se důrazem dostal do zakončení, ale byl faulován! Bude to sedmička.
44'
Švédská obrana se po změně stran výrazně zlepšila a blokuje akce Egypta.
43'
Persson ve velmi těžké pozici skákal od branky, ale se štěstím míč uklidil k zadní tyčce.
42'
Hesham si troufl na ránu z velké dálky a poslal míč do dolního rohu! Skvělá pomoc mladého hráče.
42'
Darj nyní zboural Umara na hranici brankoviště. Egypťan má podle všeho křeč.
41'
Darj se dostal do úniku, který s přehledem zakončil brankou. Je znovu vyrovnáno!
40'
Egyptský trenér si vyžádal oddechový čas!
40'
Persson využil mezeru v obraně domácího celku a snížil na rozdíl jediné branky!
39'
Darj si nyní počínal opravdu zkušeně a střelou do dolního rohu snížil.
39'
Handáví vytáhl další neskutečný zákrok! Také brankář Egypta dnes opravdu září!
38'
Zajn se tlačil do zakončení na brankovišti, ale sudí ponechává domácí u míče.
37'
Nicméně na opačné straně se k brance prosmýkl Hesham.
36'
Persson dostal přihrávku na brankoviště a poslal míč pod břevno. Egypt si vyloučením značně zkomplikoval život.
36'
Rozhodčí viděl prorážení jednoho z domácích hráčů a Švédové mohou znovu zaútočit.
35'
Wanna předchozí zákrok potrestal proměněnou sedmičkou.
35'
A další vyloučení na straně domácích! Tentokrát je vyloučen Al-Wakil.
35'
Vyloučení v týmu Egypt (Ibrahím Almasrí).
35'
Parádní kombinaci Egypta zakončil střelou o zem Umar.
34'
Wanne po naznačení proměnil sedmičku střelou pod břevno.
34'
Umar parádním švihem napálil míč k levé tyči.
33'
Na opačné straně střílel Carlsbogaard, který málem rozpůlil brankovou konstrukci.
32'
Sanad sedmimetrový hod proměnil s velkou jistotou.
32'
Sanad si naskočil do soupeře a se štěstím získal pro Egypt sedmičku.
31'
Persson krásnou střelou zpoza brankoviště vymetl horní roh branky.
31'
Švédové se hned v úvodu druhého poločasu vydali do útoku. Evropský celek bude muset zlepšil svůj výkon.
31'
První poločas končí! Po první půli mohou být spokojenější domácí Švédové. Faraoni vstoupili do utkání velmi dobře a dočkali se náskoku. Velmi produktivní jsou zatím Sanad a Zajn. Švédy zatím drží ve hře hlavně Gottfridsson, který se nebojí zakončovat.
30'
30'
Egypt se v závěru prvního poločasu usadil před brankovištěm a hledá si cestičku do zakončení.
29'
Sandell si naběhl na přihrávku mezi obránce a v pádu zakončil k zadní tyči.
29'
Umar si naskočil proti obránci a parádním švihem vymetl horní roh!
29'
Sanad si dělal prostor na brankovišti, ale po kontaktu s Petterssonem upadl. Egypt zůstane u míče.
28'
Gottfridsson snad poprvé v utkání dostal prostor na brankovišti a bez problémů se trefil pod břevno.
28'
Hráči Egypta reklamovali přešlap Petterssona, ale sudí jejich prosbu nevyslyšel.
27'
Dajr místo podpory útoku Švédska odběhl střídat. Švédové tak museli celou akci zbrzdit.
27'
Švédové opět přišli o míč a nabídli Egyptu další kombinaci. Seveřané se dnes zatím spíše trápí.
26'
Handáví znovu zasáhl proti zakončení z pravého křídla! Egyptský brankář zatím chytá skvěle.
25'
Umar utekl obráncům Švédska a svůj únik zakončil přesnou střelou.
25'
Zajn skvěle postupoval proti hráči soupeře a vytlačil jej mimo střelecký prostor.
24'
Sandell si naběhl do střelecké pozice, ale domácí brankář vytáhl další vynikající zákrok.
24'
Švédové se sice tlačí do útoku, ale egyptská obrana dnes hraje opravdu výborně.
23'
Sanad si znovu křikl o přihrávku na pravé křídlo a odrazem o zem překonal brankáře.
22'
Další vyloučení na straně Švédska. Faulem se provinil Persson.
22'
Zajn se na středu snažil rozhýbat kombinaci domácího celku, ale Egypt se zatím nedostal do zakončení.
21'
Gottfridsson zatím drží svou zemi nad vodou zakončením z velké dálky! Nyní se mu to povedlo už podruhé.
21'
Darj se tlačil do zakončení, ale opět byl zastaven. Švédové zůstanou u míče.
20'
Mamdouh se na brankovišti výborně otočil kolem obránce a potvrdil svou stoprocentní úspěšnost.
20'
Švédové se o svou šanci na zakončení sami připravili útočným faulem.
19'
Sanad dostal přihrávku na pravé křídlo, chtěl zakončit odrazem o zem, ale minul švédskou branku.
18'
Gottfridsson střelou z kroku dokonale zaskočil obránce i brankáře.
18'
Švédský brankář se pokusil o zakončení přes celé hřiště do prázdné branky, ale domácí brankář se stačil vrátit.
17'
Wanne dostal přihrávku na levé křídle, naskočil si kolem obránce, ale orazítkoval jen břevno!
16'
Švédové zpackali rozehrávku v útoku, ale domácí hráči nedokázali tuto šanci potrestat.
16'
Vyloučení v týmu Egypt (Sajf Al-Dirá).
16'
Právě Sanad navíc udeřil po rychlém protiútoku a navýšil vedení Egypta na tři branky.
15'
Na opačné straně však Sanad zakončil přesnou ránou z křídla.
15'
Persson si proskočil mezi obránce a v letu prostřelil egyptského brankáře.
15'
Na opačné straně zkoušel své štěstí Zajn, ale jeho pokus prosvištěl nad břevnem.
14'
Persson zakončoval z křídla, ale domácí brankář jeho projektil reflexivně vyrazil levou rukou!
13'
Zajn si všiml volného prostoru na brankovišti a prudkou střelou prostřelil brankáře Švédska na přední tyč.
13'
Zajn opět kouzlil v blízkosti brankoviště soupeře, ale defenziva Švédska tentokrát nepustila domácí do zakončení.
12'
Wanne následnou sedmičku proměnil tvrdou střelou k tyči.
12'
Gottfridsson dostal na hranici brankoviště ramenem do tváře. Sedmička pro Švédsko.
11'
Mamdouh zůstal chvíli nehlídaný, dostal přihrávku a opět se nemýlil.
10'
Žlutá karta pro tým Švédsko (Fredric Pettersson).
10'
Domácí brankář měl velké štěstí, jelikož konečky prstů pomohl dostat tvrdé zakončení na břevno.
9'
Švédové se usadili na polovině Egypta, kde nyní sbírají cenné sekundy k dobru.
8'
Mamdouh dostal přihrávku na levou stranu a z krásného výskoku poslal míč do dolního rohu.
8'
Je tady první vyloučení dnešního souboje! Darj soupeře složil a vyfasoval trest.
7'
Egypt teď hraje hodně opatrně. J. Al-Dirá se dostal ke střele, ale jeho pokus byl zablokován.
7'
Je vyrovnáno! Linus Persson se dostal na brankoviště a střelou mezi nohy brankáře srovnal.
6'
Carlsbogaard vypálil z velké dálky, ale jeho dělovka do protipohybu brankáře byla skutečně nechytatelná.
5'
Sanad zakončením přes prsty překonal brankáře! Egypt odskakuje na rozdíl dvou branek.
5'
Umar byl faulován při zakončení. Brankář jeho pokus sice vyrazil, ale bude z toho další sedmička pro Egypt.
4'
Carlsboogaard vypálil hodně tvrdě do prostoru pod břevnem, ale brankář jeho pokus výborně vyrazil.
4'
Daniel Petterson se znovu tlačil do zakončení, ale na levém křídle byl faulován.
3'
Sanad se postavil k první sedmičce dnešního souboje a odrazem o zem překonal brankáře.
3'
Daniel Pettersson se dostal k odraženému míči a z dorážky ranou pod břevno vyrovnal.
3'
Poprvé v utkání se do útoku vydalo také Švédsko. Evropský celek zatím hledá prostor pro střelu.
2'
Al-Dirá si našel mezírku mezi obránci a potvrdil svou střeleckou formu.
1'
Domácí se dostali do prvního zakončení, ale ještě předtím přišel faul. Egypt zůstane u míče.
1'
Egypt se hned v úvodu vydal do útoku. Domácí celek si bude chtít zajistit postup z prvního místa.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Ještě před zahájením zápasu zazní hymny obou zemí.

Švédsko: Aggefors, Palicka – Carlsbogaard, Darj, Claar, Gottfridsson, J. Edvardsson, A. Jönsson, Chrintz, Pellas, F. Pettersson, L. Persson, D. Pettersson, Sandell, Sunnefeldt, Wanne.

Egypt: Altajar, Handáví – Walid, J. Al-Dirá, S. Al-Dirá, Al-Áhmar, Almasrí, Al-Wakil, Moamen, Nawar, Sanad, Saad, Umar, Hesham, Zajn, Mamdouh..
Švédsko

Také Švédsko si zajistilo postup ze základní skupiny už během úvodních dvou soubojů. Švédové na úvod nedali sebemenší šanci Severní Makedonii, kterou porazili vysoko 32:20. Ve druhém utkání pak dokoce nasázeli čtyřicet jedna branek proti Chile. Dnes si to tak s Egyptem Švédové rozdají o prvenství ve skupině.
Egypt

Pořadatelé letošního šampionátu zvládli splnit první cíl – postup ze základní skupiny! Egypt totiž na domácím mistrovství zvládl první dva souboje vítězně. Na úvod přehrál Chile. Ve druhém duelu měl Egypt původně změřit síly s Českem, ale kvůli nákaze českých házenkářů se na šampionát podívala Severní Makedonie. Ta na Egypt vůbec nestačila a domácí celek si připsal vítězství 38:19.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům házené! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Mistrovství světa v házené mezi Švédskem a Egyptem. Duel začíná v 18 hodin.