MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Island - 20. ledna 2021   15:30

Švýcarsko
Švýcarsko
2' Raemy  • 3' Rubin  • 4' A. Schmid  • 9' Raemy  • 10' A. Schmid  • 11' Rubin  • 16' Sidorowicz  • 21' Sidorowicz  • 22' Milošević  • 27' Tynowski  • 32' Tynowski  • 34' Raemy  • 36' A. Schmid  • 43' Schelker  • 47' Sidorowicz  • 50' A. Schmid  • 56' Tynowski  • 57' Sidorowicz  • 58' Lier  • 60' A. Schmid
20:18
(10:9)
Island
Island
3' Gudmundsson   • 7' Elísson   • 12' Gudmundsson   • 13' Gudmundsson   • 18' Gústavsson   • 19' Gústavsson   • 22' E. Ö. Jónsson   • 25' Petersson   • 32' G. T. Kristjánsson   • 33' Gudmundsson   • 37' K. Ö. Kristjánsson   • 43' Grétarsson   • 45' E. Ö. Jónsson   • 53' S. B. Gudjónsson   • 55' V. Kristjánsson   • 59' G. T. Kristjánsson
Švýcarsko
Portner, Bringolf – A. Schmid, Rubin, Tynowski, Svajlen, Lier, Sidorowicz, Raemy, Röthlisberger, Schelker, Tominec, Zehnder, Milošević, Novak, Ben Romdhane.
Robert Schulze, Tobias Tonnies
Dr. Hassan Moustafa Hall, Gíza (Egypt)
Island
Gústavsson, Björgvinsson – V. Kristjánsson, Elísson, E. Ö. Jónsson, Gíslason, Gudmundsson, Petersson, A. T. Gunnarsson, G. T. Kristjánsson, Arnarsson, S. B. Gudjónsson, Grétarsson, M. Ó. Magnússon, K. Ö. Kristjánsson, Vidarsson.

Zápas je u konce. Neviděli jsme zas tak moc branek a utkání bylo extrémně vyrovnané. Dokonce v druhém poločase nastala i chvíle, kdy ani jeden z týmů šest minut nedokázal vstřelit branku. Švýcarsko zvládlo hlavně závěr utkání, kdy Island nedokázal tři útoky po sobě vstřelit gól a tím si vlastně zápas prohrál. V turnaji si tak připsal druhou porážku ve skupině 3. S dvěma body je pak na průběžném třetím místě. Švýcarsko má ve skupině 3 první vítězství a je předposlední. Hráčem zápasu byly vyhlášen zcela oprávněně brankář Portner.
Švýcarsko – Island 20:18 (10:9)
Nejvíce branek: Schmid 6/1, Sidorowicz 4, Tynowski 3 – Gudmundsson 4, Gústavsson 2, Kristjánsson 2/1. Rozhodčí: Robert Schulze, Tobias Tonnies. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2. Vyloučení: 4:2. ČK: Petersson (ISL).
60'
Švýcarský trenér si ještě bere symbolický oddechový čas. Už ale neříká nic o taktice, ovšem slaví se svými svěřenci. Za devět sekund už Island nebude moci vstřelit dvě branky.
60'
Island, respektive Kristjánsson selhal při útoku a dopustil se technické chyby. Soupeř přebírá míč a dnešní utkání už vyhraje.
60'
Andre Schmid se ovšem uvolnil obraně a zakončoval z osamocené pozice. Jeho míč mířil k levé tyčce do střední výšky. Dnešní zápas je tak pravděpodobně rozhodnut.
59'
Gísli Torgeir Kristjánsson se prodral skrze obranu soupeře a snížil na jednobrankový rozdíl. Ještě vykřesal naději pro seveřany.
59'
Island si zcela logicky bere timeout.
58'
Marvin Lier posílá svou první brankou, která padla z levého křídla na bližší tyčku, Švýcarsko do dvoubrankového vedení dvě minuty před koncem!
58'
Milošević taktéž neúspěšný. Mířil do středu dolů, ale Gústavsson sevřel nohy k sobě a vyrazil míč.
58'
Nepříjemnost pro Island! Jonsson neuspěl ani tentokrát, vypálil mimo a Island neskóroval ze tří útoků po sobě.
58'
Ani Jonsson nedokázal překonat Portnera, který vytáhl další skvělý zákrok.
57'
Tohle bude ještě drama! Roman Sidorowicz vymetl pavučinky v pravé šibenici střelou ze středu po nadskoku. Parádní branka a skóre se opět otáčí.
56'
Gudmundssonova rána byla zablokována parádním zákrokem Portnera.
56'
Cédric Tynowski se octl sám na pravém křídle a prostřelil Gústavssona střelou na levou tyčku.
55'
Skóre se opět obrací! Viggó Kristjánsson proměnil tuto šanci. Nadskočil si nad obranu soupeře a zakončil do levého dolního růžku.
55'
Schmid vypálil, ovšem jeho ránu zablokoval Vidarsson a Island získává útok.
53'
Sigvaldi Bjorn Gudjónsson se prosadil z pravého křídla, když v letu parádně zakončil mezi gólmanovou rukou a nohou na vzdálenější tyčku.
53'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Samuel Röthlisberger).
53'
Island si bere oddechový čas. je v jednobrankové ztrátě a blíží se posledních pět minut zápasu. Jak se říká, házenou právě posledních pět minut často rozhoduje, což v dnešním vyrovnaném mači může být platné více, než kdykoliv jindy.
51'
Viggó Kristjánsson však neproměňuje ani tento sedmimetrový hod Islandu. Vychytal ho velmi šťastně nohou brankář Bringolf, který ro branky přišel právě jen na penaltový hod.
51'
Toto bude penalta! Schmid se provinil faulem na Kristjánssona.
50'
Skóre se opět otáčí! Andre Schmid z devítimetrového hodu poslal míč přímo do branky, respektive do její dolní části k pravé ryči.
49'
Kristjansson nevyslal vůbec dobrou ránu. Ta mířila asi metr nad spojnici švýcarské branky.
49'
Technickou chybu mají na svědomí i hosté, respektive Roman Sidorowicz, který smutně předává míč soupeři.
48'
Kristjansson předvedl chybu v podobě technického faulu a proto musí předat míč soupeři.
47'
Roman Sidorowicz srovnává stav parádní ránou z devíti metrů. vypálil na vzdálenější tyčku a vymetl pravou šibenici.
47'
Švýcaři se potřebují oklepat po ztrátě vedení a říct si taktické pokyny do poslední dvanáctiminutovky. Proto si vybrali oddechov čas.
46'
Viggó Kristjánsson se se sedmičkou vůbec nepáral. Vypálil přímo do pravé šibenice a po dlouhé době překlopil vedení na stranu Islandu.
46'
Budeme svědky další sedmičky. Kristjánsson okusil tvrdou hru Miloševiće.
46'
Rubin chtěl opět rychle navýšit, ovšem byl vychytán Gústavssonem.
45'
Elvar Örn Jónsson dostal míč do úniku a ten zakončil z výskoku střelou o zem mezi nohy brankáře.
44'
Gudmundsson byl vychytán dalším fantastickým zákrokem Portnera.
43'
Jonas Schelker byl sice potahán za dres, ovšem dokázal i tak vystřelit. Gústavsson zakončení vůbec nečekal, což dokazovalo i to, že míč mířil přímo doprostřed branky, asi patnáct centimetrů vedle něj a on se ani nepohnul.
43'
Šestiminutové čekání na branku nyní ukončil Oddur Grétarsson, jenž dostal míč do nehlídané pozice za obranou a následně už dokázal prodrat míč do branky k bližší tyčce.
42'
Ani Gudmundsson tentokrát neuspěl, jelikož jeh oránu parádně zblokoval Rubin.
42'
Schelker se netrefil do branky, kterou střeží seveřan Gústavsson.
39'
Bjarki Már Elísson však sedmimetrový hod neproměnil! Jeho střela byla vyražena nohou brankáře Portnera. Skvělý zákrok.
39'
Raemy fauloval Elissona, kterému se na obličejinásledně trochu spustila krev. Bude to sedmička.
39'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Nicolas Raemy).
38'
Jonsson se snažil zakončit rychlý brejk a skórovat, ovšem to se mu nepovedlo hlavně díky reflexivnímu zákroku Portnera.
38'
A úspěšný nemohl být ani Schmid, jehož ránu zablokoval hráč v poli – Gudmundsson.
38'
Raemyho ránu z pravého křídla Gústavsson tečoval a od jeho ruky se míč odrazil do tyče. Další úspěšný zákrok islandského gólmana.
37'
Kristján Örn Kristjánsson si teď připisuje svou první branku v zápase. Zprava vyslal diagonální střelu, která dosáhla rychlosti 106 kilometrů za hodinu a zamířila doleva dolů.
36'
Andre Schmid oklamal obranu soupeře a prošel ji jako nůž máslem. Jeho zakončení do skoro prázdné branky už pak bylo jen třešnikou na dortu.
35'
Gudmundsson se tentokrát neprosadil, protože do trajektorie jeho rány stčil ruku Svajlen a míč zablokoval.
34'
Nicolas Raemy parádně proskočil obranou soupeře a naznačil zakončení na vzdálenější tyč, které neprovedl a zmátl tak brankáře. Míč poslal na bližší tyčku.
33'
Ólafur Andrés Gudmundsson srovnává stav zápasu. Jeho krásná rána z nadskoku zdevítí metrů zapadlo k levé tyčce.
33'
Nepříjemnost pro seveřany! Alexander Petersson trefil při bránění soupeře Raemyho do krku a je z utkání vyloučen.
32'
Island rychle snižuje. Gísli Torgeir Kristjánsson si prošel až tři ráče a poslal míč do pravého vinglu.
32'
První branku v druhém poločase zaznamenali Švýcaři. Cédric Tynowski se prodral obranou, naběhl před brankoviště, vyskočil a vmetl míč do branky.
31'
Kristjánsson vypálil z prostoru před brankovištěm, ovšem z podstřelu trefil nohu Rothlisbergera.
31'
Druhý poločas začal a v brance obou týmů nedošlo ke změnám. Pokračují tak Portner i Gústavsson.
31'
První půle je za námi. Viděli jsme extrémně vyrovnanou házenou. Mírně lépe si vedlo Švýcarsko, které si do druhé půle přenese jednobrankový náskok. V brance právě Švýcarů exceloval Portner, který vychytal několik vyložených šancí. Na druhé straně pak nejdříve chytal Bjorgvinsson, kterého ale poté vystřídal Gústavsson, který nejenže vychytal několik pokusů soupeře, ale dokonce dvakrát skóroval přes celé hřiště do prázdné branky.
30'
30'
V posledních sekundách jsme viděli další dva zákroky na obou stranách! Nejprve Portner zneškodnil Jonssonovu ránu, následně se na druhé straně činil proti Schmidovi i Gústavsson.
30'
Ani z dalšího útoku se Švycaři neprosadí. Raemy pálil z devíti metrů mimo.
29'
Schmid zakončoval akci Švýcarska, ovšem jeho střelu zablokoval nataženou rukou Vidarsson.
28'
Kristjánsson neuspěl zase za Island. Jeho střelu velmi dobře Portner ve výskoku zlikvidoval kolenem!
28'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Cédric Tynowski).
27'
Cédric Tynowski dostal míč za obranu do pozice, kde měl na zakončení hodně času. Míč skvěle o zem dostal do branky.
26'
Petersson se ale taktéž neprosadil. Portner do míče skočil hrudí a zpracoval si ho.
26'
Neúspěch Švýcarů. Gústavsson skvěle vytáhl další míč mířící do středná výše k pravé ryči.
25'
Švýcaři si před dalším útokem vyžádali oddechový čas.
25'
Alexander Petersson opět srovnává tento vyrovnaný zápas střeou z devíti metrů do pravého dolního růžku.
24'
Tentorkát však neuspějí ani hráči v červeném. Tynowského střelu zastavil Gústavsson parádním zákrokem rukou.
23'
Elisson spáchal technický přestupek a hra se obrací. Švýcarsko míří do útoku.
23'
Velmi dobrá obranná hra Švýcarů! Ze seveřanů zakončoval Jonsson, ovšem tomu ránu zablokoval Svajlen. I následný pokus Kristjanssona neprošel přes dlouhé ruce Rothlisbergera.
22'
Alen Milošević) se prodral skrze obranu a vystřelil míč do pravého dolního růžku Gústavssonovy branky.
22'
Schmid tentokrát neměl šanci na úspěch, jelikož ho vychytal parádní Gústavsson.
22'
Elvar Örn Jónsson Poslal střelu z dálky, která mířila doprostřed branky, ovšem Portner ji překvapivě nezastavil.
21'
Švýcarsko překazilo soupeři přihrávku a vyběhlo do útoku. Tam dostal míč Roman Sidorowicz, který ze středu z nadskoku parádně zakončil do levého dolního růžku.
20'
Island si vyžádal oddechový čas a trenér seveřanům nyní vysvětluje taktiku.
20'
Milošević ale teď zablokoval tvrdou ránu Kristjanssona z devíti metrů.
19'
Tynowski pálil do pravého vinglu, ovšem tam neměl šanci uspět. Skvělý zákrok rukou brankáře Gústavssona.
19'
Brankář skóruje podruhé! Björgvin Páll Gústavsson opět výhozem přes celou hrací plochu poslal míč až do branky Švýcarska.
18'
Björgvin Páll Gústavsson, který je nyní v brance místo Bjorgvinssona, nyní vypálil ze svého brankoviště a přes celé hřiště poslal míč až do branky soupeře.
18'
Schmid na druhé straně taktéž neuspěl. Vypálil, ovšem jeho střelu zablokoval Vidarsson.
17'
Elisson pálil z levého křídla na vzdálenější tyčku, ovšem nastřelil pouze nohu brankáře Portnera.
16'
Roman Sidorowicz si nadskočil a poslal parádní střelu do spodní části branky. Opět zvyšuje na rozdíl dvou branek.
16'
Petersson se dopustil technického přestupku proti pravidlům a míč musí odevzdat soupeři.
15'
Parádní zákrok Portnera! Ten vyskočil proti Gudmundssonově střele z křídla a vyrazil míč stehnem!
13'
Rubin zakončoval kombinaci Švýcarů střelou z devíti metrů, ovšem trefil pouze tyčku Brorgvinssonovy branky.
13'
Gól vstřelil tým Island (Ólafur Andrés Gudmundsson).
12'
Sedmička Švýcarska bez problémů. Andre Schmid po rozhýbání gólmana poslal míč do pravého dolního růžku odrazem o zem.
12'
Vyloučení v týmu Island (Arnar Freyr Arnarsson).
12'
Budeme svědky sedmičky i na druhé straně. Arnarsson se provinil faulem na Miloševiće.
12'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Michal Svajlen).
12'
Island odpovídá střelou Ólafura Andrése Gudmundssona ze středu po prodrání se obranou protivníka.
11'
Lenny Rubin vypálil střelu z devíti metrů k levé tyčce soupeřovy branky a a uspěl. Švýcaři jdou do dvoubrankového vedení.
11'
Žlutá karta pro tým Island (Gísli Torgeir Kristjánsson).
10'
Kristjánsson pálil do dolní části branky, ovšem Portner jeho ránu nohou parádně vyrazil.
10'
Andre Schmid dostal míč do brejku od Miloševiće a jednoduše samostatný únik zakončil. Opět tak překlopil skóre.
9'
Rána Nicolase Raemyho končí v brance Bjorgvinssona. Střela šla k vzdálenější tyčce do střední výše.
9'
Bjarki Már Elísson neměl se sedmičkou žádný problém. Nejprve naznačil střelu a následně míč poslal o zem mezi nohama gólmana do branky.
8'
Švýcarsko, respektive Rubin, navíc fauluje. Arnarsson se stal obětí a uvidíme první sedmičku v zápase.
8'
Lier se dopustil technického faulu. Jeho branka neplatí a míč dostává soupeř.
7'
Rychlý brejk v podání Islandu a Bjarki Már Elísson zakončuje do střední výšky k levé tyčce branky soupeře.
6'
Žlutá karta pro tým Island (Sigvaldi Bjorn Gudjónsson).
6'
Kristjansson ani z třetího útoku Islandu v řadě neuspěl. Tentokrát totiž trefil tyčku Portnerovy branky.
5'
Žlutá karta pro tým Švýcarsko (Alen Milošević).
5'
Na druhé straně ale také parádní zákrok proti Schmidově střele vytasil Bjorgvinsson.
4'
Ani Kristjánsson se neprosadil! Skvěle ho totiž vychytal brankář Portner.
4'
Gudmundssonova rána nebyla z nejlepších a nabrala směr mimo branku.
4'
Jen dvanáct sekund potřeboval k opětovnému navýšení Andre Schmid. Ten poslal míč o zem do pravé části branky.
3'
Ólafur Andrés Gudmundsson ve třetí minutě srovnává. Ze středu se trefil do pravého vinglu.
3'
Gól vstřelil tým Švýcarsko (Lenny Rubin).
2'
Švýcaři se parádně prokombinovali soupeřovou obranou. Nicolas Raemy pak střelou z hranice brankoviště na vzdálenější tyčku otevřel skóre.
1'
1'
V brance Švýcarska začíná Portner. Na druhé straně branku dnes střeží Bjorgvinsson.
1'
ISLAND

Island si vedl lépe. Vstoupil sice naopak do turnaje prohrou s pozdějším vítězem skupiny předkol – Portugalskem (23:25), ovšem následně s velkým přehledem přehrál Alžírsko (39:24), kde si vytvořil patnáctibrankový polštář, a taky i utkání proti Maroku, ve kterém Afričané viděli tři červené karty (31:23). Severský tým si tak připsal čtyři body a kladné skóre +21. Vstřelili totiž devadesát tři branek a inkasovali jich pouze sedmdesát dva.
ŠVÝCARSKO

Švýcarsko si v předkole nevedlo moc dobře. Úvodní zápas s Rakouskem sice vyhrálo 28:25, ovšem to byla první a poslední výhra. Následovala už jen prohra s Norskem – 25:31 a možná až nečekaně těsná prohra s Francií – 24:25.Švýcaři tak nastřádali pouhé dva body a postoupili ze třetího místa. Jejich skóre bylo záporné (-4), nastříleli 77 branek a naopak jich 81 inkasovali.
Vitám všechny příznivce házené u dnešního zápasu, ve kterém se představí tým Švýcarska a tým Islandu. Půjde již o čtvrté představení obou týmů. Velkým favoritem podle sázkových kanceláří severská družina. Na tu se kurz pohybuje okolo 1,40. Do role outsidera pak staví Švýcarsko s kurzem od 3,8 výše.

Ve vzájemných utkáních vede Island. Ovšem tyto týmy se spolu v historii potkaly pouze jednou. Bylo to v 27. ledna v roce 2002 a Islanďané tehdy soupeře jednoduše přehráli (33:22).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.