OH - házená - OH - házená - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Švédsko  - 6. srpna 2021   10:00

Francie
Francie
3' Zaadiová Deunaová  • 5' Zaadiová Deunaová  • 11' Zaadiová Deunaová  • 13' Foppaová  • 15' Pineauová  • 16' Zaadiová Deunaová  • 18' Sercienová-Ugolinová  • 20' Pineauová  • 22' Niakatéová  • 23' Flippesová  • 24' Valentiniová  • 25' Niakatéová  • 27' Niakatéová  • 29' Valentiniová  • 30' Flippesová  • 32' Foppaová  • 34' Zaadiová Deunaová  • 38' Lassourceová  • 41' Sercienová-Ugolinová  • 43' Pineauová  • 48' Sercienová-Ugolinová  • 49' Niakatéová  • 50' Niakatéová  • 52' Foppaová  • 53' Flippesová  • 54' Lassourceová  • 55' Nocandyová  • 57' Zaadiová Deunaová  • 58' Nocandyová
29:27
(15:14)
Švédsko
Švédsko
4' Robertsová   • 5' Westbergová   • 7' Westbergová   • 8' Robertsová   • 14' Hanssonová   • 15' Lindqvistová   • 20' Hagmanová   • 21' Hagmanová   • 22' Carlsonová   • 25' Robertsová   • 28' Hanssonová   • 29' Hanssonová   • 30' Blohmová   • 36' Hanssonová   • 36' Hagmanová   • 37' Hanssonová   • 42' Robertsová   • 44' Carlsonová   • 48' Lagerquistová   • 51' Hagmanová   • 52' Lundströmová   • 56' Carlsonová   • 58' Carlsonová
Francie
Švédsko

Ve finále narazí Francie na vítěze souboje Norsko – ROV.
Francie – Švédsko 29:27 (15:14)
Nejvíce branek: Zaadiová Deunaová 7, Niakatéová 5, Flippesová 3 – Westbergová 6/4, Hanssonová 5, Carlsonová 4. Sedmimetrové hody: 1/0 – 4/4. Vyloučení: 2:2.
Je dobojováno! Prvním finalistou olympijského turnaje je Francie. Ta dnes odehrála velmi vyrovnané utkání se Švédskem a postupuje po vítězství 29:27. Francouzky musely v prvním poločase dotahovat, ale v jeho závěru se dostaly do vedení. I po čtyřiceti minutách se ještě Švédky držely, ale poté přišla rozhodující pasáž, ve které Francie dokázala odskočit. Velkou zásluhu na tom má také brankářka Darleuxová, která předvedla důležité zákroky.
60'
Jenže ani Švédsko další útok nedohrálo do úspěšného zakončení. Francie tak může začít slavit postup do boje o zlato.
60'
Jenže Pineauová sedmičku zahodila!
60'
Francie už je hodně blízko. Třicet osm sekund pře koncem sice brankářka Švédska zasáhla, ale sudí nařídil sedmimetrový hod pro Francii.
59'
Oddechový čas pro Francii.
59'
Westbergová proměňuje sedmimetrový hod střelou do horního rohu.
59'
Hanssonová byla sama před prakticky prázdnou brankou, ale jedna ze soupeřek ji prakticky strhla na zem. Bude to další sedmička.
58'
Carlsonová rychlou brankou odpovídá a snižuje na rozdíl tří branek. Francie teď nikam spěchat nebude.
58'
Už dokonce o čtyři! Francie je hodně blízko k postupu do finále.
57'
Darleuxová si poradila s nízkou střelou a tři minuty před koncem drží Francii ve vedení o tři branky.
57'
Zaadiová Deunaová sice po kličce ztratila balanc, ale přesto střelou na zadní tyč překonala brankářku.
56'
Carlsonová se zjevila sama na brankovišti a rychlým zakončením snižuje na rozdíl dvou branek.
55'
Nocandyová dostala přihrávku do skvělé pozice a prudkou střelou kolem soupeřky se prosadila.
54'
Lassourceová si našla pozici na levé straně a prudkou střelou rozvlnila síť.
54'
Westbergová proměnila sedmičku a drží Švédsko v boji o postup do finále.
53'
Jenže Francii se po změně stran v útoku daří výborně. Flippesová opět vrací svému výběru dvoubrankový náskok.
52'
Lundstromová dostala přihrávku před brankou a odrazem o zem snižuje na rozdíl jediné branky.
52'
Foppaová dostala přihrávku proti švédskému bloku, naskočila si do zakončení a uklidila míč k zadní tyči.
51'
Na opačné straně snižuje prudkou střelou Hagmanová.
51'
Zaadiová Deunaová mohla navýšit vedení Francie na tři branky, ale trefila nohu švédské brankářky!
50'
Valentinová dostala přihrávku do běhu a krásnou střelou trefila nohu brankářky. Byl tam ale nedovolený zákrok a následuje sedmička pro Francii.
50'
Deset minut před koncem vede Francie o dvě brnaky! Niakatéová tentokrát prostřelila brankářku z otočky.
49'
Teď je to jako na houpačce! Střelou ze středu vrátila Francii vedení Niakatéová.
48'
Sercienová-Ugolinová pohotově srovnává stejným zakončením pod břevno.
48'
Švédsko se vrací do vedení! Lagerquistová parádní dělovkou pod břevno nedala brankářce nárok.
47'
Další důležitý zákrok pro švédskou brankářku. Celek ze severu Evropy se tak po delší době může zkusit dostat zpět do vedení.
46'
Foppaová dostala přihrávku na levou stranu, kde se zbavila své strážkyně, ale už nedokázala přesně vypálit.
45'
Ani jednomu z týmů se nyní nedaří v útoku. Do zakončení se hnala Valentiniová, ale na hranici brankoviště přešlápla.
44'
Carlsonová si našla prostor mezi dvojicí Francouzek a krátkým švihem poslala míč do sítě.
43'
Oddechový čas pro Švédsko.
43'
Pineauová nechtěla útok Francie komplikovat, jednoduše zvolila zakončení a napálila míč do branky.
43'
Francie chtěla útočit z křídla, ale pobídku na levou stranu srazila švédská hráčka do autu.
42'
Robertsová se na levé straně dostala do zakončení. Její prudká rána skončila v horním rohu. Je znovu vyrovnáno.
42'
Lassourceová zakončovala z další dobré pozice, jenže nyní trefila jen tyčku! Švédsko se stále drží jen branku vzadu.
41'
Sercienová-Ugolinová dostala přihrávku na pravou stranu a dělovkou do horního rohu vrací Francii vedení.
40'
Francie se znovu drala do útoku. Jedna ze Švédek zatáhla soupeřku za dres a dopustila se faulu.
39'
Darleuxová vytáhla vynikající zákrok a drží stav semifinálového souboje vyrovnaný! Je to obrovské drama.
38'
Lassourceová se zjevila před brankářkou, kterou s přehledem překonala dělovkou k tyči.
37'
Gól vstřelil tým Švédsko (Elin Hanssonová).
36'
Je vyrovnáno! Přihrávku do brejku dostala Hagmanová, která se štěstím překonala brankářku.
36'
Hanssonová prokázala svou hbitost, prosmýkla se kolem soupeřky a zakroutila míč k tyči.
35'
Zaadiová Deunaová se tlačila do zakončení z pravé strany, ale švédská defenziva ji nenechala vypálit. Francie zůstane u míče.
34'
Zaadiová Deunaová navýšila vedení střelou z proskoku. Francie má vynikající vstup do druhého poločasu.
33'
Westbergová proměňuje svou čtvrtou sedmičku v dnešním souboji.
33'
Robertsová se ze středu drala do zakončení, ale nakonec byla zastavena nedovoleným zákrokem.
32'
Foppaová zakončila z hranice brankoviště a navýšila vedení Francie na 16:14.
32'
Přihrávku na levou stranu dostala Hanssonová, jenže míč jí při zpracování vypadl z ruky a skončil v zámezí.
31'
Niakateová se hned v úvodu druhého poločasu dostala do zakončení, jenže její lob byl příliš nízký. Bundsenová míč vyškrábla mimo.
31'
První poločas končí! Zatím sledujeme hodně dramatickou podívanou. Švédsko sice mělo lepší vstup do semifinálového souboje, ale ve druhé části poločasu Francouzky zabraly a dokázaly vyrovnat. V závěru dokonce vedly o dvě branky, ale Hanssonová zajistila vyrovnání. Dvě sekundy před sirénou ale vrátila Francii vedení Flippesová.
30'
30'
Dvě sekundy před koncem si Francie zajistila poločasové vedení. Flippesová v pádu prostřelila brankářku.
30'
Vyloučení v týmu Švédsko (Linn Blohmová).
30'
Je vyrovnáno! Švédky v poslední minutě první půle zabraly a dokázaly přidat čtrnáctý zásah.
29'
Švédsko ale rychle odpovídá. Gólově teď Švédky táhne hlavně Hanssonová.
29'
Velentiniová si otevřela prostor a poslala míč nechytatelně k tyči.
28'
Hanssonová dostala přihrávku na levou stranu, kde se odpoutala od své strážkyně a jednoduše napálila míč pod břevno.
28'
Francie v závěru prvního poločasu hodně vysunula obranu, jenže Švédky kombinují přesně a stále se drží u míče.
27'
Francie poprvé vede o dvě branky! Niakatéová střelou z křídla zakroutila míč k zadní tyči.
27'
Švédky předvedly kroky a samy se připravily o možnost k zakončení. Obrana Francie tak získala míč zadarmo.
25'
Francie znovu vede. Niakatéová využila kousek volného prostoru a pohotově poslala míč pod břevno.
25'
Robertsová se prodrala mezi dvě hráčky v bílých dresech a dělovkou napálila míč do sítě.
24'
Francie se poprvé v utkání dostává do vedení! Přihrávku do běhu dostala Valentiniová, která propálila brankářku.
23'
Na křídle byla Carlsonová, která dostala prudkou přihrávku, ale nedokázala se prosmýknout do zakončení.
23'
Pokračuje vyrovnaný duel. Z pravé strany se do zakončení dostala Flippesová, která v pádu překonala brankářku.
22'
Carlsonová dostala oblouček na střed, výborně si míč převzala a z otočky prostřelila brankářku.
22'
Na opačné straně ale srovnává Niaketéová.
21'
Hagmanová je hodně produktivní a v posledních minutách táhne Švédsko.
20'
Pineauová si naskočila proti soupeřkám a tvrdou ránou do dolního rohu překonala brankářku.
20'
Z pravého křídla se skvěle uvolnila Hagmanová a zakončila pod břevno.
19'
Vyloučení v týmu Francie (Méline Nocandyová).
19'
Hagmanová se tlačila do zakončení, ale francouzská hráčka ji odmítla. K zakončení tentokrát vůbec nedošlo.
18'
Je vyrovnáno! Švédská brankářka si sáhla na míč, ale Ugolinová přesto dostala míč do sítě.
17'
Další prudkou střelu vyslala Hagmanová, ale francouzská brankářka vynikajícím zákrokem vyrazila míč mimo branku.
16'
Zaadiová Deunaová hraje fantastické utkání. Další dělovkou z velké dálky uklidila míč pod břevno.
15'
Francie hrála bez brankářky, což hodem přes celé hřiště potrestala Lindqvistová.
15'
Gól vstřelil tým Francie (Allison Pineauová).
14'
Po delší době se prosadilo také Švédsko. Střelou z levého křídla poslala míč do horního rohu Hanssonová.
14'
Vyloučení v týmu Francie (Estelle Nze Minková).
14'
Švédky se opět tlačily do útoku, jenže zakončení z levé strany francouzská brankářka vyrazila. Rozhodčí ale odpískal faul a míč pro Švédsko.
13'
Foppaová dostala krásnou přihrávku přímo do ruky a prudkým švihem pravačkou vymetla horní roh.
11'
Zaadiová Deunaová napálila sedmimetrový hod jen do břevna, ale z dorážky už branku vsítila.
11'
Vyloučení v týmu Švédsko (Jamina Caroline Robertsová).
11'
Robertsová blokovala jednu ze soupeřek při zakončení, ale Flippesová vybojovala nedovolený zákrok a sedmičku.
11'
Další kombinace Švédska skončila nepřesnou přihrávkou na pravou stranu. Zatím sledujeme hodně bojovný souboj.
10'
Také francouzská brankářka Leynaudová si připsala úspěšný zásah, když pravou nohou vykopla střelu z křídla.
10'
Rydeová zlikvidovala sedmimetrový hod Minkové.
9'
Francie se stále tlačí do útoku, ale na pevnou obranu Švédska zatím nemůže najít recept. Švédky hrajou blízko u sebe.
8'
Robertsová překonala brankářku takovým šikovným podstřelem. Švédsko vede o tři branky.
7'
Francie sice obléhala brankoviště, ale Švédky hrajou blízko u sebe a nenechávají soupeřkám moc volného prostoru na zakončení.
7'
Švédsko poprvé v utkání vede o dvě branky. Westbergová vymetla svým pokusem horní roh.
5'
Westbergová dostala zpětnou přihrávku z levé strany a švihem pravačkou poslala míč do sítě.
5'
Zaadiová Deunaová zatím táhne Francii po dobové stránce. Opět si našla prostor na středu a švihem napálila míč pod břevno.
4'
Robertsová dostala přihrávku na střed a z výskoku poslala míč do dolního rohu branky.
3'
Zaadiová Deunaová se prosadila kolem obránkyně a levačkou poslala míč na zadní tyč. Hodně složitá střela.
2'
Švédsko se dostává do vedení! První sedmičku dnešního souboje proměnila Westbergová.
2'
Na opačné straně zakončovala Niakatéová, ale Bundsenové pomohla horní tyč.
1'
Švédky obstaraly výhoz do prvního poločasu dnešního souboje a okamžitě se tlačí do útoku s prvním útokem.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Ještě před startem utkání zazní hymny obou zemí.

Francie: Darleuxová, Leynaudová – Coataneaová, Edwigová, Flippesová, Foppaová, Lassourceová, Niakatéová, Nze Minková, Nocandyová, Sercienová-Ugolinová, Pineauová, Valentiniová, Zaadiová Deunaová.

Švédsko: Bundsenová, Rydeová – Blohmová, Carlsonová, Hagmanová, Hanssonová, Lindqvistová, Lagerquistová, Lundströmová, Petrénová, Robertsová, Thorleifsdóttirová, Westbergová..
Francie

Také Francie může být s výkony na turnaji spokojená. Na úvod o gól přehrála maďarsko, jenže poté padla se Španělskem a remizovala právě se Švédskem. V předposledním duelu ve skupině padla Francie s ruským výběrem a situaci zachránilo až triumfem nad Brazílií. Ve čtvrtfinále pak Francie porazila ambiciózní Nizozemsko 32:22.
Švédsko

Švédky zažívají povedený turnaj. Ve skupině přehrály Španělsko i ruský výběr. Poté přišla remíza se silnou Francií a porazila Brazílii. Jedinou porážku si Švédky připsaly v posledním dueu ve skupině, kde nestačily na Maďarsko. Ve čtvrtfinále narazilo Švédsko na Jižní Koreu, kterou přehrálo výsledkem 39:30.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům házené! Vítejte u sledování textového přenosu ze semifinále turnaje házenkářek mezi Francií a Švédskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.