Dnešní duel dospěl do svého závěru. I když výsledek vypadá jednoznačně, v Budvar aréně se hrál vyrovnaný zápas. Ten rozhodl gól v polovině utkání, který byl hodně sporný. Piráti se do tlaku dostali díky řadě přesilovek, které následovaly po několika sporných zákrocích. Motor se pak dostal pod deku, ze které se nedokázal dostat. Jihočeši tak de facto ztratili reálnou šanci na postup do extraligy, naopak Chomutov se nejvyšší soutěži zase o trošku přiblížil. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera.
60:00
59:34
"My vám, hoši, stejně děkujem," skandují domácí fanoušci a tleskají svým miláčkům.
59:03
Rýgl je na ledě, Piráti jsou ve čtyřech.
58:51
Ani ve dvojnásobné početní výhodě to nejde, hosté vyhazují.
58:07
Milan Toman (CHM) – 2 minuty za sekání. A je to na vyloučení jenom 6:5... Motor bude hrát skoro minutu pět na tři.
57:50
Jihočechům se přesilovka moc nedaří, Vráblíkovu ránu Kopřiva nejistě vyrazil do rohu.
57:03
Martin Rýgl (CHM) – 2 minuty za krosček. Rozhodčí kosmeticky upravují poměr vyloučení, ale tento trest toho moc neřeší.
57:03
Dnešní utkání sleduje 6018 diváků.
56:55
Motor se snaží alespoň o čestný úspěch, ale není mu dnes přáno.
56:00
Se Švihálkem se nechce prát ani Dušek. Chudák kluk...
55:24
Piráti právě vstřelili branku!
Další krutá rána pro domácí. Do úniku se dostal VLADIMÍR RŮŽIČKA a střelou pod víko přidává čtvrtý gól. Asistence: Jan Rutta.
54:39
Švihálek si vybral pro pěstní souboj urostlého Šagáta, který ale trošku zbaběle odjel na střídačku a výzvu odmítl.
53:31
Hřebejk je na ledě.
53:13
Hovorka ušetřil v útočném pásmu drahocenné vteřiny a pak rychle mazal střídat.
52:32
Kopřiva ustál těžkou situaci, Vráblík ho nepropálil.
51:31
Štěpán Hřebejk (CHM) – 2 minuty za faul loktem. Hostující štírek sice zůstal po souboji s Robem na ledě, ale za faul jde pykat on.
50:58
Švihálkova rána od modré znamenala pro Kopřivu pouze takové lehké polechtání.
50:14
Pro domácí je to hodně kruté. Prezentují se sympatickým výkonem, ale kvůli řadě sporných vyloučení se dostali pod tlak, ze kterého pramenily branky Pirátů.
48:40
Jako bych to přivolal. Rýgl vypálil od modré, před brankou dobře pracovali Vladimír Růžička s ONDŘEJEM KAŠEM, který kotouč doklepl do sítě. Asistence: Vladimír Růžička a Martin Rýgl.
48:26
Jakub Suchánek (CEB) – 2 minuty za vysokou hůl. Další vyloučení domácích, Piráti mohou zvýšit své vedení v přesilovce s pořadovým číslem šest.
47:23
Chomutov odskakuje do dvoubrankového náskoku. Hosté dlouho drželi domácí v obranné třetině, Vladimír Růžička našel zpoza branky v mezikruží DAVIDA KVĚTONĚ, který se štěstím propasíroval puk za Gábu. Asistence: Vladimír Růžička a Jiří Drtina.
45:47
David Květoň skryl svojí jedovku mezi brusle Semráda, pozorný Gába si ale střelu našel a lapil ji.
45:05
Kopřiva udržel Růžičkovo nahození a hosté jsou kompletní.
44:40
Nouza byl pak zasažen vysokou holí do obličeje, ale faul se nepíská. Domácí kanonýr se zlobí právem.
44:19
Nouzovi střela nesedl, hosté vyhazují.
43:05
Bryan McGregor (CHM) – 2 minuty za vysokou hůl + 10 minut za nesportovní chování. Hostující forvard se provinil útočným faulem a následně dostal osobní trest za připomínky k sudímu.
41:34
Muchovo nahození Kopřiva netypickým zákrokem zastavil.
41:04
Motor je kompletní.
40:23
Gába si připsal další jistý zákrok. Dnes drží svůj tým spolehlivým výkonem.
40:01
Hráči jsou zpátky na ledě, Chomutov začne i třetí třetinu v početní výhodě.
Druhá perioda je minulostí, padla v ní jediná branka, kterou musel po úniku hostujícího dua Gajovský-Hovorka posvětit až videorozhodčí. Moc gólových šancí jsme zatím na žádné straně neviděli, Chomutovští jsou v optickém tlaku díky velkému množství přesilovek. Motor má třetinu na to, aby srovnal krok. Třetí část odstartuje v 18:42.
40:00
39:52
Nouza vyhazuje.
39:04
Michal Švihálek (CEB) – 2 minuty za hákování. Nevím, čím to je, ale na domácí mají sudí dnes výrazně přísnější metr. Další běžný souboj, za který jdou domácí za katr a už pátá přesilovka Pirátů.
38:47
Hovorka byl natlačen Vráblíkem až na domácího gólmana, kterému spadla maska. Proto je hra přerušena.
37:27
David Gába byl ve skrumáži nejmrštnější, puk ukryl v lapačce a vhazovat se bude po jeho pravici.
36:10
A mohlo být srovnáno. Motor se dostal do rychlého brejku, který vedl Nouza, geniální přihrávkou našel Pajiče, který ale na dlouhou hůl netrefil branku.
35:05
Šagát si vyjel zpoza branky až do mezikruží, ale jeho pokusu chyběla přesnost.
33:25
Nouzova střela od levého mantinelu nemohla spolehlivého Kopřivu překonat.
32:52
Třetí formace domácích dobrým pohybem zaměstnala Chomutovské, k přímé střele se ale nedostala. Kopřiva nakonec kotouč přidržel a čeká nás komerční přestávka.
31:22
Domácí gólman opět v akci, Drtinovo nahození udržel ve své lapačce.
30:32
Tak krásný zákrok Gáby vyšel vniveč, videorozhodčí gól uznal a NIKOLA GAJOVSKÝ posílá svůj tým do vedení. Asistence: Marek Hovorka.
30:32
Neskutečný zákrok Davida Gáby! Chomutov se dostal do úniku dva na nikoho, Gajovský s Hovorkou si kotouč vyměnili, prvně jmenovaný střílel do skoro prázdné branky, kde fantasticky zasáhl lapačkou David Gába. Otázka je, zda-li kotouč už nebyl za brankovou čárou, což řeší videorozhodčí.
30:10
Zakázané uvolnění Motoru vrátí hru před Gábu.
29:40
Trummer je na ledě, i čtvrté oslabení domácí přestáli bez újmy.
28:58
Českobudějovičtí se zatím dobře brání, puk dostal ze třetiny Přibyl.
28:24
Hovorkova slaboučká střela nemohla nadělat Gábovi žádné vrásky.
28:06
Punčochář osvobozuje svůj celek.
27:40
Domácí budou znovu pykat za příliš mnoho hráčů na ledě. Tentokrát byla však situace hodně hraniční a Jihočeši se po právu zlobí. S verdiktem sudí ale už nic neudělají, na trestné už sedí Jan Trummer.
26:35
Pěkná kombinace Motoru nekončí prvním gólem! Vráblík si střelu rozmyslel, přihrál na Straku, který pasem přes brankoviště hledal Nouzu, který ale kotouč před prázdnou brankou netrefil.
25:52
Nouza projel celé hřiště a zleva najížděl na Kopřivu, domácí kanonýr ale neprostřelil chomutovskou zeď.
25:00
Po velkém závaru pálil Růžička, brankář Kopřiva kotouč vyrazil a nikdo z domácích se k dorážce nedostal.
24:25
Bryan McGregor (CHM) – 2 minuty za nedovolené bránění. První přesilovka Motoru.
23:49
Zakázané uvolnění Chomutova potvrzuje má slova.
23:35
Oba týmy mají dnes velký problém s rozehrávkou a založením útoku.
22:16
Drtina se hezky uvolnil, ale ideální moment ke střele prováhal a obránci mu sebrali kotouč.
20:33
Motor zkrácené oslabení v pohodě ubránil a Pajič je na ledě.
20:01
Oba týmy už jsou zpátky na ledě, Chomutov bude hrát na začátku druhé části ještě půlminuty přesilovku.
První třetina je za námi, branku jsme neviděli. Prvních dvacet minut se odehrálo ve svižném tempu, gólových příležitostí jsme moc neviděli. Ve druhé polovině první části se do tlaku dostali Piráti zejména díky třem přesilovkám, Motor se však dobře bránil. Druhá třetina začne v 17:50.
20:00
19:11
Hovorkovu pumelici srazil Kuchejda do ochranné sítě.
18:55
Muchovi se nepovedlo vyhodit a Gába musel čelit rychlé střele Rutty. Domácí gólman byl však pozorný.
18:33
Rok Pajič (CEB) – 2 minuty za podražení. Chomutov bude ale v tlaku pokračovat, Pajič podrazil Davida Květoně a je tu třetí přesilovka hostů v krátkém časovém intervalu.
18:19
Motor ubránil i druhé oslabení, znovu poměrně v klidu.
17:43
Vráblíkovi se povedlo vyhodit.
17:08
Pirátům vyšel secvičený signál a Rýgl pálil tvrdě a nebezpečně. Gába zasáhl se štěstím maskou.
16:39
Žovinec hned vyhazuje.
16:19
Martin Semrád (CEB) – 2 minuty za zdržování hry. Domácí bek vyhodil kotouč mimo kluziště v ne zrovna těžké pozici a nabízí soupeři druhou početní výhodu.
15:20
Přesilovka Pirátů je u konce, že by byla zrovna extra nebezpečná, to ne.
14:40
Teď už to měl s Rýglovo střelou od modré, ale i tu betonem vykopl. Záhy Švihálek vyhazuje.
14:22
Gába byl na Růžičkovu ránu připraven a poradil si s ní.
14:01
Straka s Nouzou odvedli výbornou práci a ušetřili drahocenné vteřiny.
13:20
Domácí špatně střídali, hráli chvíli v šesti, možná dokonce v sedmi nebo osmi. Proto následuje pochopitelně první vyloučení, trest odsedí Dan Růžička.
12:01
Kopřiva se vydal daleko z branky a jeho výlet rozhodně nebyl povedený. Brankář Severočechů měl štěstí, že Pašek byl už v záporném úhlu a nemohl trefit odkrytou branku.
11:42
Icing svěřenců Rosola a Bělohlava.
11:06
Veliká šance Pirátů! Skrytá střela Davida Květoně vypadla Gábovi, ale na brankovišti nedokázal zřejmě tísněný Dušek doklepnout kotouč do sítě.
09:59
Další pěkná akce Jihočechů. Rob posunul doleva puk na Boháče, který ale nedokázal prostřelit Kopřivu.
08:56
Budvar aréna už zvedala ruce nad hlavu! Z rohu kluziště se dostal s kotoučem Přibyl a pěknou střelou rozvlnil boční síť Kopřivovy svatyně.
08:10
Zatím se hraje ve vysokém tempu a skoro bez přerušení. Na větší šance ale zatím čekáme.
06:28
Z pravé strany se o zakončení pokusil Chlouba, ale Gába byl dobře postavený a chomutovského střelce vystál.
04:59
Pajič objel branku a zkusil střílet bekhendem nahoru. Chomutovský muž s maskou nebyl v ideálním postoji, ale měl štěstí, že domácí forvard zamířil nad branku.
03:44
První těžší zákrok si připsal David Gába. Střelu McGregora ale dobře viděl a ukryl ji ve své náruči.
03:10
Kuchejda hledal volného Nouzu, ten pálil z těžkého úhlu a Kopřivu nezaskočil.
02:31
Žovinec předvedl hezkou akci, když si sám dojel nahozený kotouč, ale Kopřivu zblízka nepřekonal.
02:06
Růžička ostře poslal na led Kämpfa, který se svíjí na ledě. Za pomoci spoluhráčů ale odjel po svých na střídačku.
01:53
Pašek nahazoval kotouč ještě před červenou čárou, proto se píská zakázané uvolnění.
01:14
Mucha se proháčkoval přes modrou čáru a vystřelil, Kopřiva jeho střelu v poklidu lapil.
00:52
Kuchejda s Nouzou bojovali před Kopřivou o kotouč, ten ale nakonec získali hostující beci.
00:14
Pirátům překazilo první ofenzivní akci ofsajdové postavení.
00:01
Oba týmy už jsou na ledové ploše, za několik desítek vteřin začínáme.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Semrád, D. Růžička – Přibyl, Pajič, Švihálek – Nouza, J. Straka, Kuchejda – Vaniš, Rob, Boháč – Marek, Trummer, Pašek – Švec.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Toman, Šulák – Hřebejk, Kämpf, Hovorka – Gajovský, Vl. Růžička, O. Kaše – L. Květoň, Dušek, D. Květoň – Šagát, Chlouba, McGregor – Račuk, Veselý.

Rozhodčí: Homola, Pešina – Charvát, Svoboda.
Motoru se pomalu rozplývá extraligový sen. Jihočeši ve veledůležitém pátečním duelu podlehli doma Slavii a soupeři jim v tabulce odskočili. Českobudějovičtí mají na posledním místě osm bodů, duo před nimi o pět bodů víc. K uchování naděje potřebuje Motor v neděli Chomutov porazit, proti Pirátům mu to ale moc nejde.
Piráti Chomutov usilují o postup mezi elitu, ale v baráži zatím jsou jako na houpačce. Po výhře v úterý na Slavii se vyhoupli do čela tabulky, ale tři body z Edenu v posledním kole nepotvrdili doma s Olomoucí, tím pádem znovu zamotali celou tabulku. Aktuálně mají Piráti na druhém místě stejně bodů jako třetí Olomouc a na první Slavii ztrácí bod. V neděli by tak nutně potřebovali na jihu Čech uspět.
Vítejte při sledování online přenosu z 9. kola baráže o extraligu mezi Motorem a Chomutovem, který začíná v Budvar aréně v neděli v 17 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.