Eliod - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Letňany - 2. listopadu 2017   16:00

Liberec
Liberec
22:08' Hampl  • 30:29' Kovář  • 33:29' Vodlan  • 35:13' Nezbeda  • 39:34' Cikhart  • 47:02' Hampl
Letňany

To je ode mně pro dnešek ze Svijanské arény vše. Já se s Vámi loučím a snad někdy příště Onlajnů na počtenou.
Po vyrovnaném prvním dějství se Tygři rozstříleli ve druhé třetině a v posledních dvaceti minutách už prakticky nebylo o co hrát. Přesto hosté se určitě nemají za co stydět, předvedli bojovný hokej a výsledek neodpovídá průběhu utkání, kterého jsme byli svědky. Tři body přesto zůstávají pod Ještědem.
59:43'
Ani ne dvacet vteřin do konce a Tygři už ví, že si do tabulky připíšou cenné tři body.
58:40'
Hamplova tečovaná rána jen těsně minula pravou tyč.
56:59'
Ale domácí v obraně chybují. Čestný úspěch mohl hostům trefit Václavík. Čajan však jeho pokus vyrazil ramenem.
55:29'
Oba týmy vědí kdo z dnešního zápasu odejde jako vítěz a proto je teď tempo hry velmi úsporné.
53:43'
Icing hostů. S přibývajícím časem hrají Tygři spíše na krásu a užívají si jasného průběhu utkání.
53:31'
Další pokus Gajdy mířil doprostřed branky a Liemann si poradil bez větších potíží.
52:36'
51:53'
Tygři si zatím v oslabení vedou znamenitě a s klidem vyhazují.
50:55'
Břevno zvoní také za Čajanem po ráně od modré čáry.
50:36'
Z výhody ale hosté nic nevytěžili. Strnad (LIB) střídá na trestné lavici Praye. Provinil se rovněž podražením.
50:21'
Signalizované vyloučení domácích.
49:25'
Gajdova střela zápěstím z velké dálky končí na břevnu!
48:38'
Jednoznačné skóre však nebrání hráčům se pouštět do menších potyček. Situaci mezi Hamplem a Strakou uklidňují rozhodčí.
48:34'
Na první pohled efektní hit Praye (LIB) je posouzen jako podražení a domácí útočník si jde odpočinout na trestnou lavici.
47:02'
Liberec právě vstřelil branku!

Na modré čáře ztratili rovnováhu oba vysoko bránící hráči hostů. JAN HAMPL si mezi nimi našel cestu a trefil se přesně nad beton Liemanna. Asistence: Tadeáš Tůma, Lukáš Nezbeda
46:38'
Domácím obráncům ujel Zrcek, který ale tváří v tvář Čajanovi neuspěl a ten si připisuje další skvělý zákrok.
46:13'
Útočným faulem se provinil Straka (LET).
45:44'
Pray v útočném výpadu proti čtyřem hráčům neuspěl.
45:05'
Hned dva hráč Letňan teď nezaviněně spadli v rohu a zakryli kotouč, rozhodčí proto raději přerušují hru.
43:50'
Cikhart si z bránících hráčů udělal cvičné kužely a prokličkoval se až před Liemanna, ale z velkého úhlu branku přestřelil.
42:15'
Krutil ujel libereckým obráncům, ale puk měl daleko od hokejky a Čajan u něj byl dřív. Situaci ale nevyřešil vůbec dobře a puk napálil jen do hráče Letňan od kterého se odrazil jen pár centimetrů mimo prázdnou branku.
41:49'
Slibnou akci Tygrů zastavuje offside.
40:50'
Cikhart vymyslel skvělou přihrávku do středu hřiště na Praye. Ten si obhodil jednoho bránícího hráče, ale druhý mu puk odpálil do rohu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:32.
Přesně to co jsem předjímal se stalo skutečností. Po vlažné první třetině se do toho Tygři pořádně opřeli a začali padat góly. Liemann musel poprvé kapitulovat ve třiadvacáté minutě, kdy dostal domácí do vedení Hampl. Postupem času se prosadili Kovář, Vodlan, Nezbeda a Cikhart. O osudu utkání je zdá se rozhodnuto, ale liberecké od třech bodů stále dělí dvacet minut hry, ve kterých nesmí polevit z tempa, které předvedli v právě skončeném dějství.
40:00'
39:59'
Hosté vstřelili gól, ale už v situaci když zazněla siréna a rozhodčí ukončili druhou dvacetiminutovku. Do kabin se tedy půjde za stavu 5:0.
39:34'

Neuvěřitelná produktivita Tygrů ve druhé třetině. Za brankou si s pukem pohrál Filip Jansa, zmátl Liemanna a předložil puk JANU CIKHARTOVI, který trefil odkrytou část branky. Asistence: Filip Jansa, William Pray
38:30'
Utěšená rána Straky, kterou odrazil vyrážečkou Čajan skončila jen kousek na břevnem.
37:40'
Tygři si teď nerozuměli a sami se vyhnali nepřesnou přihrávkou z pásma.
37:08'
Offside domácích při přechodu do útočné třetiny.
35:13'

Tak teď je to pro hosty na ručník. Tento gól jde jednoznačně za Strnadem, který probruslil jak středním tak útočným pásmem a předložil puk na středu volnému LUKÁŠI NEZBEDOVI, který zakončil neomylně. Asistence: Vojtěch Strnad
33:29'

Další odměna pro Tygry za výrazně zlepšený výkon. Ve skrumáži před Liemannem se dostal k puku LUKA VODLAN, který backhandovým blafákem překonal gólmana týmu z hlavního města. Asistence: Lukáš Nezbeda, Vojtěch Strnad
33:05'
Tygři se dostali do tempa a svého soupeře přehrávají. Hampl vypálil přes několik bránících hráčů a puk zastavil až brankář Letňan.
32:08'
Další gól mohl přidat Cikhart. Skvěle si vybruslil do středu mezi kruhy a mířil na přední tyč, ale o pár centimetrů Liemannovu svatyni minul.
31:29'
30:29'

A Tygři v oslabení odskakují na rozdíl dvou gólů. Skórovat mohl Cikhart, který jel ze strany sám na Liemanna. Ten složitým zákrokem jeho blafák vystihl, ale na dorážku FILIPA KOVÁŘE už neměl šanci zareagovat. Asistence: Jan Cikhart
29:29'
Další vyloučení pro Šedivého (LIB). Za faul loktem si jde sednou na dvě minuty.
28:48'
Čajan udržel skvělý postoj a naprosto znemožnil puku v cestě do branky. Přerušuje hru a bude se vhazovat.
28:37'
Jsme svědky velmi fyzicky náročného hokeje. Hra se přelévá z jedné strany na druhou a hraje se prakticky bez přerušení už pár minut.
27:49'
27:44'
Tygři ale zatím v přesilovce nic nebezpečného nevymysleli.
25:49'
Zbytečným vyloučením v útočném pásmu se provinil Krutil (LET).
25:21'
Icing letňanských.
24:31'
Až z obranného pásma se puk ploužil ke gólmanovi Letců, který ho radši před dojíždějícími útočníky ukrývá do lapačky.
22:08'

Hra čtyři na čtyři vyšla lépe domácím. Krátce po začátku druhé třetiny otevírá skóre JAN HAMPL, který vypálil z pravého kruhu mimo dosah Liemanna. Asistence: Lukáš Nezbeda
20:45'
Nezbeda si dlouho připravoval puk na mezikruží až branku minul.
20:13'
Hned v úvodu tu máme potyčku. Šedivý poslal na mantinel jednoho z Letců a Cichoň šel mstít svého spoluhráče. Oba jsou vyloučeni.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:44.
V prvním dějství jsme branku neviděli. Více ze hry měli domácí, ale ze zajímavých pozic se jim nepodařilo trefit branku nebo byly jejich střely sraženy mimo. Hosté se však ničeho nezalekli a prezentují se bojovným hokejem, za který můžou s přibývajícími minutami sklidit ovoce. Tygři dnes rozhodně nebudou mít lehkou práci a pro tři body si budou muset dojít zlepšeným výkonem ve zbylých čtyřiceti minutách.
20:00'
19:36'
19:13'
A teď zakázané uvolnění. Nepřesnosti znemožňují hostům ohrozit branku Liberce.
18:54'
Další offside Letců, který přerušuje jejich útočnou snahu.
18:45'
Pray vyhazuje.
17:36'
Nedisciplinovanost domácích je znát. Jiruš (LIB) je vyloučen za vražení na hrazení.
16:59'
Další drobná chybka hostů při přechodu modré čáry. Offside.
15:30'
Domácí Tůma vypálil od modré na před brankou tečujícího Cikharta. Posledním kdo se puku dotkl je však Liemann, který je zatím velmi pozorný.
14:30'
Kovář v nouzi napálil puk na branku. Gólman hostí však kotouč pouze vyrazil před sebe, ale dojíždějící Hampl puk nezpracoval.
13:52'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Po úmyslném offsidu Letců se bude vhazovat před Liemannem.
12:25'
11:20'
Kovář ve snaze pomoct Čajanovi odrazil střelu jednoho z hostujících hráčů na modré. Naštěstí pro něj puk minul branku, ale všem na domácí střídačce zatrnulo.
10:25'
Další vyloučení Tygrů. Hladík (LIB) si odpyká dvě minuty za podražení.
10:10'
Václavík obkroužil bránu, ale zakončit nedokázal.
09:22'
Slabé nahození do nepřehledné situace si Čajan našel a přerušuje hru.
09:09'
08:10'
08:03'
Jakubec si počkal a převedl ukázkový body check.
07:09'
Ale hra v početní výhodě netrvala dlouho. Němec (LET) sestřelil u mantinelu jednoho z domácích hokejistů a odchází a trestnou lavici.
06:10'
Hampl (LIB) je vyloučen za krosček a přesilovku si zkusí také hosté.
05:55'
Icing Letců.
05:12'
05:00'
Z brejku se snažil prosadit Černý, ale dostal se do příliš velkého úhlu a Čajan jeho pokus pokryl.
04:15'
Hosté si zatím vedou velmi dobře a vyhazují puky z pásma.
03:12'
A máme tu první vyloučení. Za vysokou hůl si jde odpočinout Cichoň (LET).
02:32'
Sražená dělovka Praye skončila až v ochranné síti za brankářem Letňan.
01:10'
Hampl vystřelil od modré. Jeho rána byla tečována jedním z obránců a prudce změnila směr. Liemann ale stihl včas zareagovat svým betonem a puk zastavil.
00:25'
Cikhart se snažil prohodit soupeře u mantinelu, ale neuspěl a u kotouče jsou hosté.
00:01'
Oba týmy se pozdravili. Za chvíli začínáme.

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Krátký) – Duschka, Kovář, Hampl (C), Hladík, Šedivý, Tůma – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Gajda, Vodlan

HC Letci Letňany: Liemann (Cinka) – Cichoň, Krutil, Stránský, Němec, Skorčík, Bucek, Klatt (C), Suda – Vrkoč, Vítů, Stupka, Straka, Pětník, Zrcek, Hlaváč, Škarda, Černý, Václavík, Tůma

Rozhodčí: Ondráček – Kettner, Axman.
HC Letci Letňany

Aktuálně poslední tým tabulky přijede bojovat na horkou severočeskou půdu o každý bod. Přestože se hostům podařilo vyhrát zatím pouze jednou, není vyloučeno, že tuto nepěknou sérii výsledků nepřeruší právě proti soupeři z Liberce.
Bílí Tygři Liberec

Tygři jdou do utkání v pozici jasného favorita. Patří jim v tabulce severu druhé místo s pouhou dvoubodovou ztrátou na vedoucí Hradec, který mohou v případě zisku bodů dostat pod tlak. Domácí však nesmí tomuto fakt podlehnou a přistoupit k utkání naprosto profesionálně protože Pražané si určitě nepřijedou pro porážku a budou bojovat. Tygři by měli spoléhat hlavně na jejich neproduktivnějšího hráče Honzu Cikharta, který se dělí o titul nejlepšího střelce soutěže a určitě se chce v čele této statistiky osamostatnit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.