Euro Hockey Challenge -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Švýcarsko - 4. dubna 2018   17:00

Švýcarsko

Také série samostatných nájezdů je u konce. V této dovednostní soutěži byl úspěšnější tým ze Švýcarska, který zvítězil 3:2. Mnohem důležitější byl však výsledek po šedesáti minutách, kde slaví výhru tým České Republiky v poměru 5:2. Domácí předvedli skvělý výkon zejména v prvních dvou třetinách zápasu. Dnes se loučím a zvu Vás na zítřejší utkání, které začne v Příbrami v 17:00. Utkáním provázel Karel Milec
Martin Kaut proměňuje.
Dominic LAMMER zvolil střelu mezi Furchovo nohy a proměňuje.
Jako první se rozjel Robin HANZL a proměňuje!
Česká republika dokázala zvítězit 5:2 nad silný Švýcarskem, ve třetí třetině jsme viděli čtyři branky, po dvou na obou stranách. Za Čechy se prosadil Robin Hanzl a Roman Horák, za hosty snižoval Kilian Mottet a Albrecht. Oba týmy se ještě domluvily, že po skončení utkání si oba týmy zahrají pět samostatných nájezdů.
59:57'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Miro Zryd – 2 min., vysoká hůl).
59:48'
Oddechový čas pro domácí.
59:27'
Česko právě vstřelilo branku!
A je zde pověstná pátá branka! ROMAN HORÁK se dokázal prosadit po úprku z pravé strany a završil tak vítězství Česka 5:2, hala v Příbrami si tak mohla užít naposledy gólovou radost! Asistence: Lukáš Klok a Marek Hrbas.
58:51'
Oddechový čas pro hosty.
58:40'
Zatím se nám bohužel nedaří dostat k puku a ohrozit opouštěnou klec švýcarské branky.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:35'
Švýcaři to zkouší bez brankáře!
55:55'
V oslabení ujel Adam Polášek, který se snažil trefit puk nad rameno Van Pottelbergheho, ovšem netrefil přesně.
55:04'
Dnešní utkání sleduje 3 856 diváků.
53:52'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcarsko bohužel rychle snižuje. KILIAN MOTTET si vybruslil z pravé rohu, trochu se štěstím trefil hlavu Dominika Furcha, od které se puk odrazil do sítě. Náskok Čechů se tak snižuje opět na dvoubrankové vedení. Bez asistence.
53:33'
Česko se dostává do vedení 4:1. Ihned po vhazování a kombinaci Mozíka s Kautem mohl sám před brankou dorážet ROBIN HANZL, který bekhendem prostřelil brankáře Švýcarska. Asistence: Martin Kaut a Vojtěch Mozík.
53:25'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Dominic Lammer – 2 min., sekání).
53:00'
Příbramská hala se dnes hokejem vyloženě baví, halou obíhá již několikátá mexická vlna.
52:39'
Další švýcarské nahození končí u Dominika Furcha, následuje komerční přestávka.
51:41'
Adam Musil si krásně najel na přihrávku od Pyrochty, jenže jeho bekhendový pokus končí mimo!
50:46'
Do obrovské šance se dostal Reto Suri, který jel sám na Dominika Furcha! Reto Suri zvolil tvrdou ránu bez přípravy, ovšem Furch skvělým zákrokem udržel dvoubrankové vedení!
49:34'
Český tým hraje v plném počtu.
48:58'
Hosté zatím tu přesilovou hru nehrají vůbec špatně! Ovšem naši hráči obětavě skáčou do střel a nedovolují sebemenší ohrožení Dominika Furcha.
47:55'
Naši hráči zatím brání velmi precizně, nyní další útok Švýcarů zastavilo ofsajdové postavení.
47:34'
Vyloučení v týmu Česko (Vojtěch Mozík – 2 min., podražení).
46:56'
Po komerční přestávce se bude vhazovat po levici Dominika Furcha, který přidržel puk před Švýcary.
45:23'
Češi se po inkasované brance opět vzchopili a uzamkli Švýcarsko ve svém pásmu.
44:25'
Joël GENAZZI se opřel do puku od modré čáry a svou střelou našel hokejku svého spoluhráče. XANNICK-LENNART ALBRECHT se svou tečí nemýlil a prostřelil Furcha. Je sníženo 1:3 z pohledu Švýcarska. Asistence: Joël Genazzi.
44:15'
Švýcaři vystřelili ihned po buly, ovšem Dominik Furch byl pozorný a přikryl kotouč pod lapačkou.
43:55'
Vyloučení v týmu Česko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Matěj Stránský.
42:50'
Češi nezahájili přesilovou hru příliš dobře, hostům se podařilo vyhodit až k Dominiku Furchovi.
42:19'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Claude Paschoud – 2 min., podražení).
42:10'
Naši zahájili třetí třetinu stejně aktivně jako skončili ty předchozí dvě a usadili se v pásmu Švýcarů.
40:15'
Utkání v Příbrami přišel navštívit i známý fanoušek Fantomas, zatím může být nad míru spokojený.
40:01'
Zahajovací pětky jsou na ledě, třetina třetina začíná právě nyní!
Druhá třetina začne přibližně v 18:40.
Po druhé třetině je stav 3:0 pro Českou republiku! Naši jsou stále lepším týmem dosavadního souboje, třetí branku ve druhé třetině přidal Tomáš Pavelka, který potrestal špatnou rozehrávku Švýcarska a zakončil přesně pod ruku Jorena Vana Pottelbergha.
40:00'
39:45'
Švýcaři se zmohli pouze na jednu střelu od modré, kterou Dominik Furch viděl a bez problémů vyrazil do rohu hřiště.
39:30'
Icing Česka, vhazovat se tak bude před Dominikem Furchem.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:20'
Hrbas si ve středním pásmu počkal na Corviho, kterému následně ukázal krásný hit.
36:22'
Češi se snaží dostat hosty pod zámek v útočné třetině, ale bohužel to se nám teď nedaří, Švýcaři dobře presují českou rozehrávku.
34:30'
Vhazovalo se v naší obranné třetině, ale Češi se dokázali vysvobodit a puk je již opět ve středním pásmu.
33:28'
V další dobré šanci se objevil Hrbas, který svižnou střelou vyzkoušel pozornost Van Pottelbergheho, který byl připravený a skryl puk ve své náruči.
32:29'
Dominik Furch pro jistotu přikryl nahození Švýcarů, vhazovat se tak bude po jeho pravici.
31:29'
Icing České republiky.
29:53'
Lukáš Klok vypálil od modré, ovšem puk se přes hradbu těl neprošel až ke švýcarskému brankáři, který tentokrát může zůstat v klidu.
28:55'
Další závar před švýcarskou brankou bohužel nepřinesl čtvrtý gól. ačkoliv se Řepík dral za pukem, co to šlo! Vhazovat se bude na levé straně před Van Pottelberghem.
27:43'
Čeští hokejisté jsou stále lepším celkem, Švýcaři si puku moc neužijí.
27:09'
K puku se dostal na levé straně hřiště Matěj Stránský, který zkusil rychle vystřelit, ale na hostujícího gólmana si nepřišel.
26:35'
Po nastřelení pukem odešel do kabiny Jakub Galvas. do dnešního zápasu již nejspíše nezasáhne.
26:26'
Špatnou rozehrávku od Švýcarského obránce Suriho potrestala dvojice David Tomášek a TOMÁŠ PAVELKA. Druhý jmenovaný skvěle zakončil z první pod rukou brankáře Van Pottelberha. Češko vede 3:0 a zápas má pod kontrolou. Asistence: David Tomášek.
25:23'
A mohlo to být 3:0! Češi se dostali do rychlého brejku, Roman Horák dostal puk na střed hřiště, kde z první zakončoval Adam Musil, ale trefil pouze prostor, kde se stál Van Pottelberghe.
25:07'
Van Pottelberghe si nedovolil zariskovat a podržel puk pod svou lapačkou.
25:02'
Tentokrát vypálil talentovaný Kaut, ovšem hostující gólman dokázal vyrážečkou vyrazit puk a třetí gól z toho tak zatím bohužel není.
25:00'
Češi zatím hrají přesilovku výborně, na levé straně dostal nabito Řepík, jenže střelou z první zamířil těsně vedle!
23:23'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Killian Mottet – 2 min., vysoká hůl).
22:12'
V závěru přesilovky se Švýcaři dostali do mírného tlaku, ale k většímu ohrožení Dominika Furcha nedošlo.
21:01'
Češi se ani v oslabení nebojí útočit. Nyní ujel Kaut, jenže Van Poteelberghe držel beton na ledě a zamezil našim potřetí skórovat.
20:32'
Naši zahájili oslabení výborně a ihned dokázali vyhodit puk do bezpečí.
20:23'
Vyloučení v týmu Česko (Ondřej Vitásek – 2 min., hákování).
20:01'
Oba celky již opět vstupují na ledovou plochu, druhá třetina začne za malý moment!
Máme za sebou první třetinu, do kabiny odchází mnohem spokojenější čeští hokejisté, kteří zásluhou Jakuba Galvase a Romana Horáka vedou 1:0. Čeští hokejisté byli po celou třetinu iniciativnějším týmem a hosty téměř k ničemu nepouštěli. Druhá třetina začne přibližně v 17:47.
20:00'
19:57'
V závěru třetiny se ještě naši dostali ke dvěma střelám, ovšem obě střely byly zblokované a nepřinesly ohrožení pro Vana Pottelbergheho.
19:27'
Icing českého týmu.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:23'
A je zde druhá branka českého týmu! ROMAN HORÁK vyvezl puk z pravé strany hřiště, obelstil hostujícího gólmana a zvýšil stav na 2:0 pro Česko! Krásná individuální akce Romana Horáka! Bez asistence.
16:30'
Komerční přestávka, po ní se bude vhazovat ve středním pásmu před českou střídačkou.
15:20'
Po delší době byli v útoku hosté ze Švýcarska, ovšem nahození od modré nemělo šanci překvapit Dominika Furcha, který zatím dnes nemá moc práce.
14:20'
Češi jsou stále aktivnějším celkem na hřišti, bohužel ke skórování nám chybí přesnější střelba.
12:40'
V šanci před švýcarskou brankou se objevil Hrbas a Nestrašil, ovšem ani jednomu se nepodařilo dostat černou gumu za Van Pottelbergha, který byl připravený a betonem vyrazil puk do rohu kluziště.
11:17'
Ondřej Vitásek nahodil puk na Van Pottelbergheho a odjel střídat. Češi jsou opět v útočném pásmu.
10:20'
Do šance se dostali Švýcaři, ovšem Dominik Furch byl pozorný a stav je tak stále 1:0 pro Čechy!
09:30'
Češi bohužel o puk ihned přišli a žádná velká šance z toho bohužel není.
09:25'
Van Pottelberghe přidržel puk pod svou lapačkou, vhazovat se bude po jeho levici.
09:16'
Čeká nás komerční přestávka.
08:10'
A je zde první branka! Češi se dočkali při signalizované výhodě. Adam Musil byl faulovaný v útočném pásmu, ale dokázal ještě udržet puk na českých hokejkách. K puku se dostal David Tomášek, který vystřelil, před brankou tečoval puk JAKUB GALVAS a je to 1:0 pro Česko! Asistence: David Tomášek a Martin Kaut.
07:23'
Švýcaři hrají v plném počtu.
07:22'
Špatný přechod do pásma, našim byl správně odpískaný ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
07:05'
Opět jsme v pásmu a držíme hosty pod zámkem. Bohužel se nám ale stále nedaří dostat do dobré palebné pozice.
06:05'
Naši byli první minutu přesilovky v útočném pásmu, ovšem nic vážného z toho nebylo. Nyní se Švýcaři vysvobozují vyhozením přes všechny čáry.
05:23'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Matthias Rossi – 2 min., podražení).
04:48'
Souboj o puk za naší branku vyhráli čeští hokejisté, kteří, tak za mohutné podpory hlediště, míří do dalšího útoku.
04:10'
Puk je na hokejkách našich soupeřů, ovšem hosté nevymysleli nic více, než nahození za branku Dominika Furcha.
03:11'
Naši vstoupili do utkání hodně aktivně, držíme Švýcary v jejich pásmu a poctivou kombinací se snažíme dostat ke střele, nutno dodat, že obrana Švýcarska nám zatím moc šancí nedopřála.
02:36'
První větší šance našich! Pyrochta dostal nabito v útočném pásmu, jenže jeho střela zamířila bohužel vedle branky, kterou stráží Van Pottelberghe.
02:05'
Švýcarům se podařilo získat puk a vybruslili s ním do středního pásma, kde je zastavila obrana českého týmu.
01:05'
Příbramská hala fandí hned od začátku a žene Čechy za prvním gólem. Naši jsou stále v útočném pásmu, ale střelecké pokusy zatím míří mimo tři tyče.
00:25'
Češi se ihned vydali do útočného pásma, ovšem ke střele se zatím nedostali. Švýcaři se dokázali osvobodit pomocí vyhození do středního pásma.
00:10'
Máme za sebou úvodní buly, které vyhrálo Česko. Naši hokejisti nastoupí v bílých dresech, reprezentace Švýcarska oblékla dresy červené.
00:01'
Hymny jsou odehrány.. Na led přichází Alena Ženíšková, místostarostkyně Příbrami, aby hodila čestné buly. Utkání za malou chvíli začne!
Oba národní celky jsou na ledě, nyní zazní hymny obou států.
Začátek utkání se nám nezadržitelně blíží, příbramská hala se začíná plnit do posledního místečka. Dle posledních informací by měl být dnešní zápas vyprodán!

Česko: Furch (Bartošák) – Galvas, Hrbas, Pavelka, Pyrochta, Klok, Polášek, Mozík, Vitásek – Nestrašil, Musil, Řepík, Stránský, Orsava, Kaut, Ordoš, Horák, Hanzl, Kousal, Šťastný, Tomášek

Švýcarsko: Van Pottelberghe (Senn) – Zryd, Frick, Geisser, Paschoud, Loeffel, Genazzi – Wick, Suri, Albrecht, Rossi, Simion, Ryser, Corvi, Riat, Lammer, Vermin, Mottet

Rozhodčí: Šír, Hejduk – Hynek, Špůr.
Česká republika
Česko zahajuje přípravu na květnové mistrovství světa, které se odehraje v Dánsku. První dva přípravné zápasy odehrajeme v Příbrami, kde poměříme síly se Švýcarskem, následně nás čekají dva duely s Francií, poté odehrajeme České hokejové hry a poslední zkouškou před šampionátem budou Švédské hokejové hry.
V dnešním zápase by měli dostat šanci mladící, kteří se snaží vybojovat svou letenku do Kodaně.
A jak bude ve středu vypadat sestava?
Do branky by se měl postavit Dominik Furch, Patrik Bartošák dostane šanci v následujícím zápase. Kapitánské "céčko" na dres dostane sparťanský útočník Michal Řepík. Do zápasu naopak nezasáhne dvojice Roman Červenka – Michal Birner, oba dostali volno.

Nominace Česka:

Brankáři:
Dominik Furch (Omsk, KHL), Patrik Bartošák (HC VÍTKOVICE RIDERA).

Obránci:
Vojtěch Mozík (Podolsk, KHL), Adam Polášek (Soči, KHL), Ondřej Vitásek (Chanty-Mansijsk, KHL), Marek Hrbas, Lukáš Klok (oba HC VÍTKOVICE RIDERA), Filip Pyrochta (Bílí Tygři Liberec), Jakub Galvas (HC Olomouc), Tomáš Pavelka (HC Sparta Praha).

Útočníci:
Michal Birner, Roman Červenka (oba Fribourg, Švýcarsko), Andrej Nestrašil, Robin Hanzl (oba Nižněkamsk, KHL), Robert Kousal (Davos, Švýcarsko), Roman Horák (Podolsk, KHL), Matěj Stránský (Čerepovec, KHL), Adam Musil (San Antonio, AHL), Michal Řepík (HC Sparta Praha), David Šťastný (Aukro Berani Zlín), Jakub Orsava (BK Mladá Boleslav), David Tomášek, Martin Kaut (oba HC Dynamo Pardubice), Jan Ordoš (Bílí Tygři Liberec).

Trenér: Josef Jandač.
Mezistátní zápasy v Příbrami
V Příbrami se diváci dočkají mezistátního zápasu po 17 letech! První zápas zde Česko odehrála v roce 1985, kdy zvítězilo 5:1. Naposledy se zde v roce 2001 představilo shodou okolností právě Švýcarsko, Češi zvítězili 5:3.

Vzájemné zápasy:
Češi mají ve vzájemných zápasech navrch, což dokazuje i bilance posledních pěti střetnutí – Češi dokázali čyřikrát zvítězit a pouze jednou se Švýcary prohráli.

Statistika všech vzájemných zápasů:
Počet zápasů: 39.
Počet výher: 23.
Počet remíz: 2.
Počet porážek: 14.
Skóre: 107:79.
Nejvyšší vítězství: 7:2 (5. listopadu 1993, Německý pohár, Stuttgart)
Nejvyšší porážka: 2:5 (6. května 2013, MS, Stockholm)
Švýcarsko

Stejně jako my, tak i Švýcaři jsou na začátku přípravy na mistrovství světa. V přípravě se kromě nás utkají také s Běloruskem, Norskem a Lotyšskem – vždy se jedná o dvojutkání.

Nominace Švýcarska:

Brankáři:
Gilles Senn, Joren Van Pottelberghe (oba Davos).

Obránci:
Romain Loeffel (Ženeva), Joël Genazzi, Lukas Frick (oba Lausanne), Tobias Geisser (Zug), Claude-Cundin Paschoud (Davos), Miro Zryd (Langnau).

Útočníci:
Jöel Vermin, Sven Ryser (oba Lausanne), Jeremy Wick, Damien Riat (oba Ženeva), Lino Martschini, Reto Suri, Dominic Lammer (všichni Zug), Enzo Corvi, Dario Simion (oba Davos), Yannick-Lennart Albrecht (Langnau), Matthias Rossi, Killian Mottet (oba Fribourg).

Trenéři: Patrick Fischer
Vítám Vás z příbramského zimního stadionu, kde se dnes v rámci Euro Hockey Challenge utká Česká republika se Švýcarskem. Úvodní buly je naplánovano na 17:00, tak si ho nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.