Euro Hockey Challenge -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Slovensko - 21. dubna 2023   17:10

Slovensko

Děkuji za pozornost a příští týden u reprezentačních zápasů v Brně zde na onlajnech na počtenou.
Druhý duel byl vyrovnaný boj o každý centimetr ledu. Vítěze určovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byli o jedinou trefu lepší Češi. Díky Radanu Lencovi slaví druhou výhru nad Slovenskem, čtvrtou v řadě v přípravě na MS v Rize. Kde právě Slovensko bude prvním soupeřem na cestě za medailí.

Tímto mezinárodním reprezentačním utkáním se dokončily oslavy 90 let hokeje v Porubě. HC RT TORAX Poruba děkuje za možnost hostit tak významnou hokejovou událost a "třešničkou na dortu" ukončit narozeninovou sezónu.
Hráči utkání:

Stanislav Škorvánek (SVK)
Tomáš Kundrátek (CZE)
V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
Samostatné nájezdy začínají.
Po úpravě středové části ledové plochy budeme sledovat penaltový rozstřel.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:52'
Ten pak po buly objel pásmo a bekhendem nahrál Balážovi. ten měl puk ale na dlouhou hůl. Hra se přesunula do pravého rohu obranného pásma Čechů.
64:43'
Hrubec vychytal jasnou gólovku Holešinskému.
63:54'
Hrubec pak přerušuje hru po střele Lantošiho.
63:50'
Únik Kovařčíka zastavují slovenské betony.
63:30'
Střelu mu blokoval Pýcha a puk přeletěl přes ochrannou síť.
63:18'
Buly vyhrál dopředu Pánik a po krátkém zaváhání uhání na Hrubce.
63:09'
Škorvánek má puk v lapačce po střele Kundrátka.
62:59'
62:40'
Kempný si s Tomáškem tak dlouho nahrával až mu puk vyrazil za modrou Takáč.
62:02'
Škorvánek vyrazil střelu zápěstím v podání Tomáška.
61:41'
Slováci se osvobozují, když Gajdoš dostává puk za všechny čáry.
61:05'
Sobotka vyhrává buly na Chlapíka, který tísněný vykopává touš na hokejku Kundrátka.
60:59'
Vyloučení v týmu Slovensko:
Martin Gernát – 2 min., podrážení.
60:35'
Zakončení Lence Škorvánek vyráží.
60:16'
Kempný nabral puk a od své brány i směr útočné pásmo.
60:01'
Po tří minutové přestávce pokračujeme v utkání.

Střely 3. třetiny: 7:4
60:00'
59:59'
Objetí slovenské brány a zasunutí puku kolem levé Škorvánkovy tyče se nezdařilo. Budeme svědky prodoužení.
59:40'
Škorvánek hokejkou vytěsnil puk, který vylétnul z mlýnice hráčů před brankovištěm, do rohu.
59:20'
Golian zase v útoku, ale ani Slováci se k zakončení nemohou plnohodnotně dostat.
58:50'
Čacho vypomohl v obraně.
58:00'
Zakončení Sobotky končí na zadním mantinelu.
57:01'
Daleko se ale domácí nedostali. Střední pásmo Slováci zhustili a zdá se, že poslední minuty základní hrací doby se odehrají v ne zběsilé ofenzívě.
56:18'
Moravčík drží puk na hokejce. Objíždí svou bránu a byť je stíhán Kudrnou, rozjíždí akci.
55:34'
Po ubráněném tlaku Čechů se hosté dostávají k útočné modré, ale jejich snaha dostat se rychle před branku je zastavena ofsajdem.
54:40'
Slováci sice vjeli do pásma, ale puk jim z hokejek odskočil.
53:13'
Dorážení Kovařčíka zastavuje až píšťalka. sudí jedou do mlýnice hasit případné šarvátky. ty ale kupodivu nepřichází. Hráči se odebírají střídat.
52:30'
Po krátké pasáži bez výrazných šancí tu máme další horké chvilky před Škorvánkem. Beránek spolu s Kovařčíkem dostávají každý puk do brankoviště, ale slovenský brankář je neustále v dobrém střehu a postřehu.
50:53'
Šance pro Slovensko. Obrana domácího celku byla pozičně dobře postavená atak vedoucí gól nemáme ani po této dramatické chvilce.
49:42'
Na druhé straně vychytal Škorvánek Smejkala.
49:36'
Balážovu střelu Hrubec vyrazil před sebe a do vzduchu, kde puk Jozef Baláž znovu zasáhl a dopravil jej za Hrubcova záda. Sudí okamžitě rozpažil. Přerušil hru a šel se poradit s video rozhodčím, který jeho první verdikt potvrdil.
48:38'
Přes obránce střílel Vladimír Sobotka. Po jeho dělovce si musel Škorvánek upravovat masku.
47:48'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Česko:
Tomáš Kundrátek – 2 min., hrubost.

Adam Jánošík – 2 min., hrubost.
47:40'
Za českou brankou zůstává ležet Lantoši. Hra se přerušuje až když se kolem střídaček seběhne strkanice. Jánošík v klinči s Kundrátkem a ještě několik dalších hráčů.
45:52'
Hrubec si připsal zákrok po střele Čacha. Ten je na začátku třetího dějství hodně aktivní. Slováci se o přestávce dobře namotivovali.
45:18'
Ščotka za svou brankou ztrácí puk po souboji s Petrášem, který byl dost důrazný. nahrál před branku, kde si najel Čacho a Hrubec instinktem puk vyrazil. Z druhé strany pak pálil Lunter. I tato střela nekončí v bráně.
44:33'
Vhazování před Hrubcem vyhrává Kovařčík a Beránek tak jede na bránu. Zakončení se ale nekoná. Dobře zapracoval Gernát.
44:10'
Ke Špačkovi puk od zadního mantinelu nedoputoval. Lencovu nahrávku sebral před brankou Jánošík a zakládá protiútok.
43:27'
Tentokrát se Češi zastavují ofsajdovým postavením. Po buly má puk Lantoši a zaváží jej do útočné třetiny.
42:40'
Češi jsou v útočné třetině a diváci vyzývají ke gólu. Škorvánek hokejkou dostává volný kotouč dál od brány před dotírajícím Beránkem.
40:44'
Golian nadzvedl střelu Špačka. Puk se odrazil od plexi do hry.
40:15'
Ivan zastavil Smejkala v průniku před bránu.
40:01'
Češi se ve druhém dějství střelecky výrazně zlepšili. Slovensko přestříleli 13:4, ale gólově třetina skončila 1:1. Výběr trenéra Jalonena využil svou první početní výhodu a šel ve třetí minutě druhé třetiny do vedení gólem Radana Lence. Po pěti minutách se ale za českou obranu dostal rychlým bruslením Martin Faško-Rudáš, kterému parádně nahrál do jízdy na ose hřiště od střídaček Takáč, a prudkou střelou pod horní tyč tváří v tvář Hrubcovi souboj vyhrál.
Početná divácká návštěva po zbytek času hnala své týmy do útoků, ale další gólovou radost jsme do přestávky nezažili.
Jen bitkařské zpestření za slovenskou brankou. To v závěru třetiny rozhodčí ocenili dvěma minutami, takže po přestávce budeme pokračovat ještě minutu ve čtyřech.

Což bude zhruba v 18:55.
40:00'
39:40'
Dělovka Sobotky končí na zadním mantinelu.
38:59'
David Tomášek – 2 min., hrubost.

Matúš Sukeľ – 2 min., hrubost.
38:59'
Škorvánek zachytil puk po střele Horáka, ale Tomášek zkoušel dorážet a to po zapískání. Takže přišlo důrazné varování od Sukeľa. Rozhodčím dalo dlouhou dobu, aby dva kohouty od sebe odtrhli.
38:02'
Golian zdárně brání Tomáška a za brankou podruhé zkouší dostat puk za modrou čáru prudkým vyhozením. Což se nezdařilo. Češi jsou nadále na kotouči a hodlají jít do kabin s vedoucím gólem.
37:48'
Slovensko vyhazuje přes všechny čáry.
36:30'
Beránkovo zakončení Škorvánek vyrazil na druhou stranu, po druhé zasahoval při střele Kovařčíka. to zaduněly betony, ale puk se sklouzl do levého rohu.
35:50'
Hrubec nemusel zasahovat proti střele Lantošiho a ani dorážka nedopadla pro SLovensko gólově.
34:21'
Domácí si nechávali kotouč před modrou čarou. Posledním ve štafetě byl Hynek Zohorna. Puk se proletěl nad horní tyčí.
33:55'
Bloky jsou vidět na obou stranách. Závar před hrubcem mohl ukončit prvním vedoucím gólem Takáč. Puk se ale odrazil jinam než hostující forvard čekal.
33:15'
Nápřah Jordána končí na bruslích Luntera.
32:48'
Chvíli se Slovensko dostalo před Hrubce, ale i česká obrana je dobře koncentrovaná a blokuje střely.
31:45'
Škorvánek zasahuje po střele Horkého.
31:19'
První přesilovka zůstane nevyužita. Hosté jsou v plném počtu.
30:15'
Češi drží pásmo, kombinují kolem brány, ale střelecky to není pravé ořechové. Bloky Slováků jsou frustrující.
29:19'
Viliam Čacho – 2 min., podrážení.
29:15'
Škorvánek si pravou stranu pohlídal a puk přikrývá lapačkou. Mezitím se za jeho brankou do Beránka pouští Jánošík, jenž v souboji ztrácí přilbu.
29:08'
Češi mají výhodu! Hrubec prchá na střídačku v době, kdy Beránek uniká do útočné třetiny a zakončuje.
27:57'
Slovensko právě vstřelilo branku!
A z něj vytěžili hosté vyrovnání, když MARTIN FAŠKO-RUDÁŠ nahrávku Takáče od pravého mantinelu zavěsil Hrubcovi pod horní tyč nad lapačku. Asistence: Samuel Takáč.
27:35'
Smejkal se Špačkem zaútočili, ale pod mantinelem jim byl puk sebrán. Rychlý únik nezachytil Kundrátek a je z toho přečíslení.
27:27'
Hrubec má puk v lapačce po střele Kudrny.
26:57'
Špaček zastal i funkci obránce, když zastavil už v zárodku únik Faško-Rudáše.
26:25'
Diváci ženou hlasivkami do útoku Špačka. Ve finální fázi zakončení mu do hokejky dovoleně zasáhl obránce Jánošík.
25:35'
I po rychlém proti útoku v podání Chlapíka nekončí puk za brankovou čarou. K levé tyči dal Škrovánek rychle svou lapačku.
25:00'
Na obou stranách byly další gólové šance. jako třeba Beránkova. Ale gólman si levou stranu brány velmi dobře pohlídal. Hrubec čelil pokusu Kudrny nebo Holešinského.
22:36'
Česko právě vstřelilo branku!
I českému výběru se podařilo využít svou první početní výhodu! Zkrátil ji o 42 vteřin, kdy se na brankovišti nejlépe zorientoval RADAN LENC a jemnou tečí v pokleku dostal puk kolem pravé Škorvánkovy tyče. Asistence: Roman Horák a Vladimír Sobotka.
21:48'
Sobotka a jeho parťáci se musí přesunout z pásma pro ofsajd.
21:18'
Matúš Sukeľ – 2 min., nedovolené bránění.
21:15'
Domácí mají výhodu. Při jízdě za pukem byl ve středním pásmu nedovoleně atakován Tomášek.
20:25'
Lantošiho lajna se ale v pásmu neudržela a Špačkova se na druhé straně provinila ofsajdem.
20:08'
Češi nemohou do pásma, takže Slováci mají volnou ruku v založení útoku.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:03.
První třetinu druhého utkání mezi Slovenskem a Českem máme za sebou. Oproti včerejšímu zápasu máme vyrovnanost jak v gólech, tak ve střelách. I když o jednu více má slovenský výběr – 9:10. Střeleckou listinu otevřel Roman Horák, když nahrávku zpoza brány zužitkoval v rychlém zakončení. Škrovánek nestačil zareagovat. Slovensko vyrovnalo ve 14. minutě v přesilovce, kterou ukončil o 56 vteřin dříve Jozef Baláž. Odražený puk ze souboje Čacha dopravil bekhendem za Hrubce, který se od své levé tyče za pukem jen podíval. Závěr třetiny se odehrál před domácí brankou s malou potyčkou.
20:00'
19:40'
Šarvátka u Hrubcovy branky!
Sobotka jel pomoct Kučeříkovi srovnat Baláže a Lantošiho. Sudí k trestům nesahají.
19:30'
Poté, co se neprosadila Sobotkova formace, zkouší překlopit vedení na svou stranu Lantoši s Balážem.
18:25'
Kučeřík vyhodil puk po mantinelu, pro Horáka to bylo ale na dlouhou hůl a tak má puk na holi Faško-Rudáš.
18:10'
Češi vyhazují přes všechny čáry. Bude se vhazovat po pravé ruce Hrubce, ale až se dobře ukotví branková konstrukce.
17:33'
I tentokrát je puk mimo mantinely. Takáč nemohl dokončit střeleckou příležitost, když mu puk hokejkou zablokoval Moravčík.
16:18'
Na druhé straně byl dobře bráněn střelec Gernát. Puk končí v hledišti.
15:15'
Sobotka jel se Zohornou proti jednomu a prvně jmenovaný nemohl skvělou nahrávku do jízdy dopravit za brankáře. Byl v době přejímky puku atakován, s pravidly, a nakonec mu podklouzly brusle.
14:10'
Rychlý přesun do útočné třetiny hodlal zakončit střelecky Lenc, ale zabránil mu v tom slovenský forvard.
13:04'
A máme vyrovnáno! Řetízkový kolotoč jako na pouti ukončuje České oslabení o skoro minutu dříve bekhendovou střelou JOZEF BALÁŽ. Hrubec se natahoval lapačkou ke své levé tyči, ale odražený puk se objevil na středu hřiště. Asistence: Viliam Čacho a Róbert Lantoši.
12:45'
Přesilovka se Slovensku daří hrát kolem Hrubcovy brány, ale pořád hledá výhodnou pozici k zakončení.
11:57'
Roman Horák – 2 min., hákování.
11:40'
Přes střední pásmo se Slovensko probilo lehce, ale v koncovce byl Baláž zahákován.
10:40'
Ve středním pásmu ztrácí puk Petráš a domácí se tak dostávají do útočné třetiny. Zakončení na ose hřiště v podání Ščotky je zblokováno Čachem.
09:50'
Hraje se kombinační hokej s mnoha nepřesnostmi v nahrávkách, které pramení z hlídání si hráčů s kotoučem a nemožnosti klidného rozehrání akcí.
09:10'
Slovensko se dostalo do ofsajdu a jelikož bylo buly špatně odehrané, bude se opakovat.
08:18'
Za slovenskou brankou se snaží čtveřice hráčů vydolovat puk za bruslemi. Vyhrává slovenská obrana a Gachulinec vyváží puk daleko od vlastní brány. Oba týmy střídají.
07:40'
Buly blíže ke Škorvánkovi vyhrává Horák a domácí tak postupují přes útočnou modrou. K zakončení je nepustil Jánošík s Beněm.
07:10'
Po bojích ve středním pásmu puk ale končí mimo mantinely.
06:47'
Po buly před Hrubcem se do puku opřel Takáč, ale trefil jen soupeře před sebou. Čechům se naskytla možnost rozjet útok.
06:00'
Škorvánek vytěsnil další střelu a do proti útoku šla Sukeľova formace. Hrubec přikryl puk po střele Kudrny.
05:28'
Proti útok se domácímu týmu nezdařilo zakončit střelecky a na druhé straně nebyl k zakončení připuštěn Pánik. Takže se naskytla další šance českému výběru. Nápřah Němečka skončil na zadním mantinelu.
04:02'
Do útoku se po levém křídle prohnal Tamáši, za brankou sehrál souboj o puk, který před brankou nikdo v modrém dresu nezískal. Do útočné akce mohou jít Sobotka s Chlapíkem.
03:33'
Slovensko se provinilo ofsajdem a ani po vhazování se dál nedostali. Zákrok si po střele Horkého připisuje hostující brankář.
03:00'
Škorvánek zachytil další český pokus a bude se vhazovat po jeho pravici.
01:17'
Domácí tým s při první střele ujímá vedení!
David Tomášek ustál souboj za Škorvánkovou brankou a nahrál před brankoviště, kde byl mezi kruhy připraven a nikým neatakován ROMAN HORÁK. Opřel se do puku z první a trefil se slovenskému brankáři nad lapačku k pravé tyči z pohledu hráče. Asistence: David Tomášek.
01:01'
Ofsajd zastavuje Slováky v postupu do brány.
00:40'
I podruhé se Jordánovi podařilo vytěsnit Lantošiho útok z pásma.
00:13'
Slováci nahodili puk do útočné třetiny, ale tam si pro něj dojel Jordán a vysunul hru do středního pásma.
00:04'
Vhazování se bude opakovat pro přihrávku rukou.
00:01'
Krásné pozdní odpoledne z Ostravy-Poruby!

Vítám Vás u sledování druhého duelu mezi Českem a Slovenskem. Včerejší utkání dopadlo lépe pro české barvy a výhrou 5:1 dali porubskému týmu, který je v této hale doma, skvělý dárek k 90. narozeninám, které tuto sezónu oslavují.

Konečné úvodní sestavy:

Česko: Hrubec (Pavlát) – Jordán, Ščotka, Kempný, Kundrátek, Němeček, Kučeřík, Moravčík, Pýcha – Smejkal, Špaček, Lenc – Horký, Horák, Tomášek – Chlapík, Sobotka, H. Zohorna – Najman, Kovařčík, Beránek – Hrabík.
Trenér: Kari Jalonen

Slovensko: Škorvánek (Tomek) – Ivan, Gernát, Golian, Gajdoš, Jánošík, Beňo, Gachuliec – Baláž, Lantoši, Pánik – Kudrna, Sukeľ, Holešinský – Takáč, Tamaši, Faško-Rudáš – Lunter, Čacho, Petráš
Trenér: Craig Ramsay

Rozhodčí: Mrkva, Kubičík – Lederer, Axman.
Předpokládaná sestava Česka:

Česko: Hrubec (Lukeš) – Jordán, Ščotka, Kempný, Kundrátek, Němeček, Kučeřík, Moravčík, Pýcha – Smejkal, Špaček, Lenc – Horký, Horák, Tomášek – Chlapík, Sobotka, Zohorna – Najman, Kovařčík, Beránek – Hrabík.
Trenér: Jalonen.
Porubský hokejový klub celou letošní sezónu slavil 90 let na hokejové mapě a oslavy vrcholí přípravou reprezentace na blížící se MS v Rize. Prvním zápasem proti Slovensku dali reprezentanti Česka Porubanům výhru. Kdo výherně zakončí narozeninovou sezónu zjistíme po utkání, které začíná stejně jako včera od 17:10 hodin.

Česko

"Domácí" tým v přípravě na MS v Rize ještě neprohrál. Po výhrách v Německu přidal skalp Slovenska. Po dvou třetinách vyhrával výběr trenéra Jalonena 3:0. Hrubcova nula byla vymazána 28 vteřin po zahájení třetího dějství. Další puky za brankovou čáru nepustil, byť měli slovenští hráči několik slibných šancí.
V sestavě domácího mužstva se objevilo šest nových jmen. Kromě brankáře Hrubce obránci Kempný, Ščotka a Kundrátek, v ofenzivních pozicích Sobotka a Hynek Zohorna. Michal Kempný se zapsal hned u prvních dvou gólu. První nápřah na modré protečoval za kruhy Jakub Flek, na druhý gól si vyjel hluboko do útočných pozic a souboj tváří v tvář gólmanovi Tomkovi vyhrál střelou na druhou tyč. Svůj první gól v repre dresu vstřelil David Němeček.
Oproti reprezentaci U18 Češi nad Slovenskem vyhráli 5:1.

Slovensko

Slovenská reprezentace po dvou vítězstvích nad Švýcarskem (v pátek ve Vispě 2:0, v sobotu v Porrentruy 3:2 po prodloužení) zakusila v Porubě v RT TORAX ARENĚ prohru. Třígólové vedení Českého výběru hned v úvodu třetího dějství snížili, následně ubránili oslabení ve třech a trenér Ramsay zdramatizoval utkání pět minut před koncem základní hrací doby, když sáhl po hře bez gólmana. Šestice hráčů zabránila několikrát střele do prázdné branky, ale v poslední minutě už slovenští hráči nedosáhli na střelu Fleka a prohráli tak nakonec 1:5.
Do zápasu naskočil i Dušan Pánik, jenž reprezentační dres oblékl po dlouhých čtyřech letech. Naposledy si nejcennější dres oblékl na domácím světovém šampionátu 2019 v Bratislavě a Košicích.
Předpokládaná sestava českého týmu:

Česko: Hrubec (Pavlát) – Ščotka, Zámorský, Kempný, Kundrátek, Němeček, Kučeřík, Moravčík, Pýcha – Smejkal, Špaček, Chlapík – Flek, Horák, Tomášek – Hrabík, Sobotka, Zohorna – Lenc, Černoch, Beránek – Horký.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.