Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Švédsko - 10. listopadu 2019   16:30

Finsko
Finsko
03:46' Lehtonen (Haapala, Hietanen) • 25:28' M. Aaltonen (Turunen, Haapala)
2:1
(1:0, 1:1, 0:0)
Švédsko
Švédsko
31:53' Alsing  (Bertilsson, Händemark)
Finsko
Jeřábek, Šír (oba Česko) – Nikulainen, Pekkala (oba Finsko)
Hartwall Arena, Helsinky (kapacita 13.349 míst)
Švédsko

To je pro tuto chvíli ode mě všechno, přeji vám krásný zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů se s vámi těším na počtenou.

Přesilové hry: 1/3:0/3

Branky a nahrávky: 4. Lehtonen (Haapala, Hietanen), 26. M. Aaltonen (Turunen, Haapala) – 32. Alsing (Bertilsson, Händemark). Rozhodčí: Jeřábek, Šír (oba Česko) – Nikulainen, Pekkala (oba Finsko).
Letošní Karjala Cup je u konce. Závěrečné utkání zvládli domácí Finové proti svým věčným rivalům ze Švédska 2:1. Skóre otevřel už ve 4. minutě obránce Mikko Lehtonen. Finové byli v první třetině jasně lepší, druhé dějství ovšem přineslo úplně jiný obrázek.

Švédové ovládli prostřední část hry, na střely vyhráli výrazně 22:4. Jenže jako první se prosadili domácí, dvoubrankový náskok trefil v přesilové hře ve 26. minutě Miro Aaltonen. Zpátky do hry dostal Švédy snižující brankou ve 32. minutě Olle Alsing.

Nejzajímavější situace ve třetí třetině přišla ve 46. minutě. Eemeli Suomi vstřelil gól, který byl potvrzený i po konzultaci s videorozhodčím. Švédksý kouč Johan Garpenlöv však ještě udržel svůj tým ve hře úspěšnou trenérskou výzvou kvůli nedovolenému bránění brankáře.

Na vyrovnání Švédové už nicméně nedosáhli, do konce zápasu se už neprosadili ani Finové.
59:54'
Zřejmě poslední šance Švédů na vyrovnání skončila zákrokem Harriho Säteriho, který zkrotil střelu Carla Klingberga.
59:31'
Harri Pesonen získal puk v obranném pásmu a tvrdou ranou jej zkusil poslat na branku. Netrefil a znovu se tak píská icing.
59:05'
Alsingova rána od modré čáry až k Säterimu neprošla, Švédové pokračují v tlaku.
58:49'
Další zakázané uvolnění na straně Finska.
58:26'
Švédský kouč Johan Garpenlöv si na samotný závěr třetí třetiny ještě bere oddechový čas.
58:26'
Teemu Hartikainen se snažil poslat puk z vlastního pásma do prázdné branky, kterou však netrefil a píská se zakázané uvolnění.
58:00'
Švédská kombinace opět nebyla přesná a domácí hráči dokázali puk poslat alespoň do středního pásma.
57:34'
Miro Aaltonen rychle získal kotouč, ale jeho střela od červené čáry nebyla přesná.
57:17'
Adam Reideborn opouští branku, Švédové zkusí vyrovnat v šesti!
Roman Will byl právě vyhlášen nejlepším brankářem turnaje a Jan Kovář navíc nejlepším útočníkem! Nejlepším obráncem se pak stal finský obránce Mikko Lehtonen, který otevřel skóre dnešního utkání.
56:31'
Harri Säteri nyní musel vytáhnout mnohem těžší zákrok! Linus Johansson se dostal k nebezpečné střele z pravého kruhu, finský brankář zastavil puk betonem.
56:13'
Wikstrandovo nahození od modré čáry se rovněž nesešlo s úspěchem a Švédové budou muset začít znovu od vlastní branky.
55:50'
Švédové se každopádně už hodně tlačí do útoku, Patrik Berglund hledal spoluhráče před brankou, kotouč však jen proletěl kolem Säteriho.
55:23'
Säteri zasáhl i proti nahození Simona Bertilssona, následně se Švédové znovu sami vyhnali z útočného pásma.
55:02'
Harri Säteri zastavil střelu Daniela Zaara v klidu lapačkou, po poslední komerční pauze v utkání se bude vhazovat před brankou Finska.
54:41'
Miro Aaltonen vyrazil do brejku a už to vypadalo, že se dostane do zakončení. Nakonec byl rozhozen dobře se vracejícím Fredrikem Händemarkem.
54:14'
Švédové se na chvíli usadili s kotoučem v útočné třetině, Carl Klingberg ovšem nepřesně přihrál.
53:40'
Finové už se nikam neženou, oběma týmům navíc viditelně dochází síly po náročném turnaji.
53:02'
Čas rychle plyne, Švédům zbývá na zdramatizování zápasu už jen necelých sedm minut.
52:24'
Carl Klingberg se vrací z trestné lavice na led, Švédové hrají v plném počtu.
51:51'
Miro Aaltonen z pravého kruhu našel před brankou Hartikainena, který nadělal problémy Reidebornovi. Švédský brankář puk zastavil.
51:26'
Marcus Sylvegård opět osvobodil Švédy vyhozením přes všechny čáry až k Säteriho brance.
51:00'
Švédové se zatím v oslabení brání v absolutním klidu, už dvakrát se jim podařilo vyhodit.
50:24'
Klas Dahlbeck střílel ze slibné pozice. Krátce na to fauloval Carl Klingberg, který míří na trestnou lavici za sekání.
50:02'
Juuso Hietanen srazil střelecký pokus Linuse Johanssona do ochranné sítě, následuje další komerční přestávka.
49:39'
Švédové se příliš dlouho neudrželi s pukem v útočném pásmu, na druhou stranu znovu míří domácí hokejisté.
48:42'
Kontroverzní situace s neuznanou brankou Finů pořádně rozvířila emoce na ledě i v hledišti.
48:15'
Kotouč v ochranné síti tentokrát za finskou brankou, Švédové se mohou nachystat na vhazování v útočném pásmu.
47:53'
Lindbohmova další střela z ostrého úhlu byla sražena do ochranné sítě, po reklamní pauze se bude vhazovat před brankou Adama Reideborna.
47:23'
Adam Reideborn zastavil kotouč za svou brankou a rozehrává novou útočnou akci Švédů.
46:48'
Daniel Brodin schytal střelu Mikka Lehtonena a zůstal ležet na ledové ploše, rozhodčí přerušují hru.
46:13'
Fanouškům se konečný verdikt nelíbí a dávají to najevo hlasitým pískotem a následně povzbuzováním, Finové jsou znovu v útoku.
45:30'
Po trenérské výzvě je nakonec gól odvolán, rozhodčí nakonec našli nedovolené bránění brankáři a stav tak zůstává 2:1.
45:30'
Rozhodčí znovu míří do boxu časoměřičů, švédský kouč Johan Garpenlöv si totiž ještě vyžádal trenérskou výzvu.
45:30'
Antonín Jeřábek ukázal do středového kruhu, branka je potvrzena!
45:30'
Gólová situace se nicméně ještě řeší na videu, u telefonu je Antonín Jeřábek.
45:30'
Finové sice vstřelili branku, ale branka ještě bude muset být přezkoumána. Po tvrdé ráně Petteriho Lindbohma se kotouč odrazil od Eemeliho Suomiho, který kotouč následně dokázal dostrkat do sítě. Zároveň došlo ke kontaktu s brankářem Reidebornem.
44:30'
Finové se dostali s pukem do útočného pásma, třetí třetina ale zatím nepřináší příliš záživnou podívanou.
43:53'
Zakázané uvolnění Švédů posílá hru zpátky před branku Adama Reideborna.
43:25'
Mikko Lehtonen nyní uklidňuje hru za vlastní brankou, zároveň čeká na dostřídání spoluhráčů.
42:57'
Další útočnou akci Švédska zastavila píšťalka čárového rozhodčího, který viděl postavení mimo hru.
42:14'
Na druhé straně se dostal do šance Daniel Brodin, jeho pokus z bezprostřední blízkosti zlikvidoval Harri Säteri.
41:50'
Eemeli Suomi se dostal do slibné příležitosti, jeho střela z mezikruží těsně minula Reidebornovu branku.
40:34'
Třetí třetina začala trošku těžkopádně, do útočného pásma se jako první dostali Švédové.

Přesilové hry: 1/2:0/3
Druhá třetina už nabídla jiný obrázek. Švédové se dostali více do hry a v prostředním dějství byli výrazně lepší, střelecky dokonce vyhráli 22:4. Jako první se ale radovali domácí, když přesilovou hru využil v 26. minutě Miro Aaltonen. Do hry zpátky dostal Švédy snižující gól Olleho Alsinga z 32. minuty.
40:00'
39:28'
Miro Aaltonen dobruslil kotouč jako první a hned se dostal do zakončení, Reideborn si jeho střelu pohlídal.
38:56'
Z tlaku domácích dokázal vyjet až Patrik Berglund, který tak umožnil sobě i svým spoluhráčům vystřídat.
38:19'
Mikko Niemelä vypálil od modré čáry, jeho pokus byl sražen do rohu. Finové se nadále drží s kotoučem v útočném pásmu.
37:43'
Zajímavá finská kombinace, kterou však Švédové dokázali přečíst a sami mohli vyrazit do útoku.
37:05'
A další ofsajd Švédů.
36:34'
Postavení mimo hru překazilo další akci Švédska, po komerční přestávce se bude vhazovat mezi modrými čarami.
36:18'
Švédům se podařilo vyhodit tak šikovně, že puk neskončil na zakázaném uvolnění a pětice na ledě tak mohla vystřídat.
35:56'
Mathias Bromé se vrací na led, Švédové hrají v plném počtu.
35:25'
Linus Johansson ušetřil několik cenných vteřin v útočném pásmu Finska. Výborná práce člena čtvrté švédské formace.
34:49'
Další Lehtonenovo nahození od modré čáry skončilo na zadním hrazení, Švédům se následně podařilo vyhodit.
34:15'
Adam Reideborn si po delší době připisuje zákrok, od modré čáry tvrdě pálil Mikko Lehtonen.
33:56'
Švédský tlak nakonec končí faulem. Za sekání míří na tresnou lavici Mathias Bromé.
33:33'
Švédům se podařilo prostřídat do útočného pásma a dostali se do velkého tlaku. Další střelu vyslal Mathias Bromé.
33:05'
A další šance Švédů! Daniel Brodin se cpal před branku, Säteri tentokrát pozorný.
32:30'
Säteri měl nyní štěstí, nahození Klase Dahlbecka skončilo na konstrukci jeho branky!
31:53'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Tre Kronor se přeci jen dočkávají branky. Po dobré sekvenci v útočném pásmu došlo ke kombinaci obránců, Simon Bertilsson křížnou přihrávkou našel na druhém kruhu volného OLLEHO ALSINGA, který prostřelil Säteriho. Asistence: Simon Bertilsson a Fredrik Händemark.
31:40'
Do další slibné šance se dostal Fredrik Händemark, před Säterim se však nedokázal prosadit.
31:13'
Harri Säteri si připisuje další úspěšný zákrok, když na své výstroji zastavil nahození švédského kapitána Klase Dahlbecka od modré čáry.
30:18'
Sakari Manninen se dostal k odraženému kotouči na levém kruhu a tvrdou ranou napálil konstrukci Reidebornovy branky!
29:42'
Teemu Hartikainen vypálil z mezikruží, Reideborn s menšími problémy jeho pokus zastavil.
29:26'
Po další zvládnutém oslabení se Finové znovu dostávají do tlaku útočného pásma.
28:47'
Ani třetí švédská přesilovka neskončila brankou, Juho Lammikko je zpátky na ledě.
28:00'
Hanssonovu střelu dokázali domácí hokejisté zastavit a Švédové se následně sami vyhnali z útočného pásma.
27:35'
Oscar Lindberg projel téměř celým kluzištěm a dostal se až ke střele, Säteri byl znovu připravený.
27:01'
Po kombinaci za brankou se do šance dostal Fredrik Händemark, v těsné blízkosti branky se však nedokázal ideálně zorientovat.
26:47'
Juho Lammikko musel faulovat Oscara Lindberga, který se už dostával do slušné šance. Finský útočník je vyloučen za hákování, Švédové si zahrají třetí přesilovku v dnešním utkání.
26:22'
Švédové se dostali do postavení mimo hru, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
25:50'
Michael Lindqvist mohl rychle snížit, sám před Säterim ovšem nedokázal trefit volné místo nad jeho lapačkou! Finský brankář skvěle zakročil.
25:28'
Finsko právě vstřelilo branku!
Domácím stačilo v přesilové hře jen pár vteřin, aby se prosadili. Krásnou a rychlou kombinaci zakončil po Turunenově přihrávce MIRO AALTONEN, kterému stačilo jen doklepnout puk do odkryté branky. Asistence: Teemu Turunen a Henrik Haapala.
25:09'
Přesilovou hru si vyzkouší také domácí tým, za nedovolené bránění je vyloučen Daniel Brodin.
24:59'
Finové už se vymanili a nyní sami kombinují v útočném pásmu. Lehtonenovo nahození proletělo jen kolem Reidebornovy branky.
24:14'
Švédové se i po skončení přesilovky drží v tlaku v útočném pásmu, Fribergova rána skončila mimo tři tyče.
23:50'
Petteri Lindbohm je zpátky na ledě, Finové přečkali i druhé oslabení bez inkasované branky.
23:12'
Finové se znovu osvobodili, druhá polovina švédské přesilovky už není tak dobrá...
22:50'
Další Zaarova střela skončila blokem Villeho Pokky, kterému se podařilo poprvé v oslabení vyhodit.
22:26'
Harri Säteri je na startu druhého dějství v permanenci. Klingbergovu střelu vytěsnil betony, následnou ránu Zaara znovu našel v lapačce.
22:08'
Harri Säteri schoval puk po nahození Mikaela Wikstranda od modré čáry do své lapačky.
21:50'
Švédové si zahrají druhou přesilovou hru, za krosček míří na trestnou lavici Petteri Lindbohm.
21:26'
Linus Johansson se dostal k další střele, útočník čtvrté švédské formace ovšem netrefil branku.
20:58'
Další pokus na Säteriho branku vyslal zkušený Patrik Berglund, finský brankář včas sklapl betony.
20:31'
Jeden z hlavních rozhodčích Antonín Jeřábek ještě vysvětluje celou situaci švédské střídačce, které se neuznaná branka nelíbí.
20:31'
Švédové začali druhou třetinu aktivněji. Carl Klingberg sice dotlačil puk do branky, rozhodčí ale hned jasně ukazují, že branka nebude platit kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

Přesilové hry: 0/0:0/1
Finové byli v úvodní části hry jednoznačně lepším týmem a zaslouženě vedou 1:0. Už ve 4. minutě se po povedené akci prosadil obránce Mikko Lehtonen. Další finské šance zůstaly nevyužity, Švédové se do žádné velké příležitosti nedostali.
20:00'
19:47'
V závěru úvodní třetiny se ještě snažil něco vymyslet Mathias Bromé, proti finské obraně se ovšem neprosadil.
19:14'
Petteri Nikkilä se snažil vypálit od modré čáry, bomba mu ale vůbec nesedla a puk z jeho hokejky skončil až v ochranné síti za Reidebornovou brankou.
18:57'
Niklas Hansson vypálil z levého kruhu, Harri Säteri bez problémů schoval puk v lapačce.
18:22'
Krátký tlak Švédů je u konce, puk pod kontrolou už mají zase domácí hokejisté.
17:48'
Po chybě ve finské defenzivě se do šance mohl dostat Johan Sundström, ideální chvíli na zakončení ovšem prováhal.
17:03'
Rozehrávka finských obránců nyní končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude po levé ruce Harriho Säteriho.
16:52'
Domácí hokejisté pokračují v obrovském tempu, se kterým se švédský tým zatím nedokázal pořádně srovnat.
16:23'
Na druhé straně se do protiútoku řítili Finové, přečíslení nakonec zakončil obránce Petteri Nikkilä, trefil však jen Reideborna.
16:00'
Oscar Lindberg se snažil prostrčit puk před Säteriho branku, finský brankář přihrávku zastavil.
15:34'
Švédům se konečně povedlo prostřídat, s pukem v útočném pásmu se pak příliš dlouho neohřáli.
15:09'
Tre Kronor se osvobozují jen zásluhou zakázaného uvolnění. Po buly znovu tvrdě vypálil Mikko Lehtonen, Reideborna štípla bomba do ramene.
14:51'
Finové opět usazení s kotoučem v útočném pásmu, z dobré pozice opět pálil Mikko Lehtonen, jeho pokus však Švédové zablokovali.
14:20'
Michael Lindqvist nahazoval od modré čáry, až k Säterimu puk neprošel.
13:48'
A další zásah Adama Reideborna, ihned po vhazování zkusil vystřelit Juho Lammikko.
13:27'
Švédové znovu v problémech ve vlastním pásmu, Eemeli Suomi se málem dostal do šance, ale Reideborn přikryl puk dříve.
12:54'
Švédové se s postupem času přeci jen trochu rozehrávají, zatím se ale nedokáží dostat do větších brankových příležitostí.
12:13'
Pesonen se znovu dral po levém křídle do útočného pásma, Švédové ho zastavili na hranici faulu, ale vylučovat se nebude.
11:48'
Zakázané uvolnění tentokrát na finské straně, vhazovat se bude po levé ruce Harriho Säteriho.
11:12'
Harri Pesonen zkusil štěstí z velkého úhlu, Reideborn byl v dobrém postavení a finský útočník poslal kotouč až do ochranné sítě.
10:55'
Puk se odrazil do ochranné sítě, po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Finů.
10:24'
Petteri Nikkilä se vrací z trestné lavice, Finové hrají v plném počtu.
10:10'
Tentokrát se Švédové sami vyhnali z útočného pásma, z přesilové hry už navíc moc času nezbývá.
09:41'
Finové se zatím v pohodě brání švédské přesilovce, puk opět míří až k brance Adama Reideborna.
09:06'
Následná švédská kombinace skončila vystřelením puku na domácí střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:32'
Švédská přesilovka začala hrůzostrašně. Wikstrand upadl na modré čáře a Lammikko s Anttilou se řítili do situace dva na jednoho. Finský kapitán ovšem nedokázal vystřelit.
08:24'
Uvidíme první přesilovou hru v dnešním utkání, zahrají si ji Švédové. Za faul vysokou holí je vyloučen Petteri Nikkilä.
07:26'
Další střelecký pokus z hokejky Jesse Puljujärviho zastavila švédská obrana.
06:30'
Adam Reidberon vyrazil střelu Juha Lammikka z levé strany, Finové následně kontrolují puk ve středním pásmu.
06:03'
Další zakázané uvolnění v podání Švédů, hra se znovu stěhuje před branku Adama Reideborna.
05:41'
Harri Säteri se ve finské brance zatím nudil, až teď si připsal první zákrok po střele Oscara Lindberga.
04:43'
Manninenova přihrávka na Hartikainena neprošla, Švédové následně poslali puk alespoň do obranného pásmu Finů.
04:20'
Úvodní trefa Finům nestačí a znovu se usazují s pukem v útočném pásmu.
03:46'
Domácí korunují výborný začátek zápasu úvodní trefou! Od modré čáry nejdříve pálil Juuso Hietanen, odražený puk si našel Henrik Haapala, který jej přihrál MIKKU LEHTONENOVI. Finský obránce si s pukem najel až před branku a vystřelil nad Reidebernovo rameno. Asistence: Henrik Haapala a Juuso Hietanen.
03:31'
Finové v úvodu utkání létají po ledě, Švédové mají problémy v obranném pásmu.
02:59'
Daniel Brodin získal puk v obranném pásmu a snažil se zaútočit po pravém křídle, byl ale rychle zastaven.
02:12'
Harri Säteri teď zastavil puk u své branky, vhazovat se bude po pravé ruce finského brankáře.
01:48'
Švédové se konečně dokázali vymanit z tlaku soupeře a poprvé v utkání si trochu více užili kotouče na hokejkách.
01:07'
První útočná formace domácích si vytvořila v úvodu tlak, který skončil až zakázaným uvolněním Švédska.
00:26'
Finové mířili do první šance, Manninen ovšem nenašel přesně Puljujärviho.
00:01'
Jak švédskou, tak finskou hymnu máme za sebou. Už nám tak nic nebrání úvodnímu vhazování posledního zápasu Karjala Cupu 2019.
Oba týmy už jsou na ledové ploše Hartwall Areny, za malou chvíli zazní státní hymny.
Už po prvním dnešním utkání mezi Českem a Ruskem (3:0) je o vítězi letošního Karjala Cupu jasno. Po třech výhrách a osmi bodech na kontě se jím stal český národní tým!

Finsko: Säteri (Olkinuora) – Hietanen (A), Lehtonen (A), Pokka, Nikkilä, Vainio, Lindbohm, Niemelä, Eronen – Puljujärvi, Manninen, Pesonen – Hartikainen, M. Aaltonen, Turunen – Ilomäki, Tyrväinen, Suomi – Anttila (C), Lammikko, Haapala.

Švédsko: Reideborn (Hellberg) – Nilsson, Wikstrand, Hansson, Dahlbeck (C), Alsing, Bertilsson – Lindqvist, Berglund (A), Friberg – Zaar, Händemark, Sylvegård – C. Klingberg (A), O. Lindberg, Sundström – Brodin, L. Johansson, Bromé.

Rozhodčí: Jeřábek, Šír (oba Česko) – Nikulainen, Pekkala (oba Finsko).

ŠVÉDSKO

Švédové v úvodním klání Karjala Cupu vyhořeli, když ve čtvrtek doma v Leksandu po nepříliš dobrém výkonu podlehli Čechům 1:3. V sobotu se už zlepšili, utkání proti Rusku dotáhli skvělým závěrem až do samostatných nájezdů (4:5 po sn.), ve kterých ovšem nakonec padli a na kontě mají jen jeden bod.
FINSKO

Finové na domácí turnaj tradičně povolali silný výběr, v kádru Jukky Jalonena je hned 14 mistrů světa z jarního šampionátu v Bratislavě. V prvním utkání vyhráli Suomi ve čtvrtek nad Ruskem 4:3, když zvládli obrat ve třetí třetině. Včera pak padli s Českem 2:3 po samostatných nájezdech.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky ledního hokeje! První turnaj Euro Hockey Tour v aktuální sezoně míří do finiše, finský Karjala Cup zakončí již tradičně severské derby mezi domácím Finskem a Švédskem. Utkání startuje v 16:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.