Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Finsko - 9. února 2020   15:45

Švédsko
Švédsko
02:43' Linus Johansson (Tömmernes) • 08:37' Fagemo (Bengtsson, Nilsson) • 15:43' Zaar (Strandberg, Pudas) • 36:13' Everberg (Fagemo, Händemark) • 58:48' Linus Johansson (Pudas, Bromé)
5:1
(3:1, 1:0, 1:0)
Finsko
Finsko
19:51' J. Mustonen  (Koivisto, Melart)
Švédsko
Naumov, Judakov (oba RUS) – Persson, Jonsson (oba SWE)
Ericsson Globe, Stockholm
12 166 diváků
Finsko

Z mé strany je to tak dnes vše. S konstatováním, že Švédové vyhrávají domácí turnaj a Češi končí na druhém místě, vám přeji pohodový konec víkendu a úspěšný vstup do nového pracovního týdne.
Dnešní utkání sledovalo 12 166 diváků.
Švédské hokejové hry jsou pro tento rok za námi a Švédové si došli pro celkový triumf výhrou v posledním zápase nad Finskem, tentokrát v poměru 5:1. Ve třetí třetině se hrál dlouho vyrovnaný hokej, ale Finové nedokázali svého soupeře zmáčknout natolik, aby z toho vytěžili kontaktní trefu. Zkoušeli hrát přesilovku na konci 51. minuty bez gólmana, tam ale pohořeli a Švédové už pak zápas dovedli do vítězného konce. Definitivní tečku na zápas dal v čase 58:48 střelou do prázdné Linus Johansson.

Střely na branku: 20 – 28 (11 – 11)
59:36'
Závěr utkání se už jenom dohrává. Finové jenom kombinují za svoji brankou a čekají na závěr.
58:48'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové rozhodují o svém vítězství v turnají, pátým gólem trestá finský pokus hry bez gólmana. Kotouč zachytil v ostrém úhlu Bromé a zajel za branku, odkud přišla nahrávka pro Pudase. Svůj pokus však do branky přes blokujícího obránce neumístil, povedlo se to ale v krátkém časovém sledu LINUSOVI JOHANSSONOVI – 5:1! Asistence: Jonathan Pudas, Mathias Bromé.
57:28'
O tom, že Švédové vyhrají, je prakticky rozhodnuto. Finové se sympaticky snaží zmírnit skóre, ale pravděpodobně už na to ani nemají síly.
56:29'
Tři a půl minuty zbývají do konce a uvidíme, zda to ještě finská střidačka zkusí s variantou bez gólmana.
55:26'
Fagemo si v kličkách vykoupal hned dva finské obránce a zpoza branky nahrával na levý kruh, kde byl ke střele připraven Fredrik Händemark. Jeho pokus ale finský gólman vytěsnil.
54:59'
Mathias Bromé se dostal ke kotouči a bekhendem jej nahodil na branku. Frans Tuohimaa toto nahození raději podržel, přerušil tím hru a zahájil poslední komerční přestávku.
53:39'
Joel Mustonen nedostal již přihrávku v brejku 3 na 2, přihrávku totiž tušil předem Henrik Tömmernes a včas zalehl, čímž dostal puk pod sebe.
53:06'
Carl Klingberg dostal na střídačku tvrdým hitem Melarta a Globen postupně ožívá, to je znát. Švédům k výhře v turnaji už chybí jenom málo.
52:40'
Další zákrok Hellberga, domácí jsou však již v plném počtu a nejhorší momenty přežili.
52:32'
Osm sekund před vypršením vyloučení Klingberga zkoušel Hellberga prostřelit dvakrát Pulkkinen z vrcholku levého kruhu, jeho pokus ale švédský gólman pevně drží.
52:11'
Další pokus, tentokrát z dílny Sala. Pokus přímo z osy ledové plochy lapil Hellberg a diváci se pomalu probouzejí.
51:59'
Jere Karjalainen střílel nadvakrát z levého kruhu, Magnus Hellberg ale drží puk ve své výstroji a domácí mohou poslat na led novou čtyřku.
51:41'
Elmeri Eronen vypálil od modré, ale mimo. Švédové jsou sice pod velkým tlakem, Finové se ale do vyložených šancí nemohou dostat.
50:58'
Pokud chtějí Finové pomýšlet na drama, musí hrát vabank. Proto trenér Jalonen vytahuje gólmana a Suomi hraje v šesti!
50:40'
Trestaným je kapitán Carl Klingberg (SWE). Snažil se totiž dostat tak vehementně ke kotouči, až podrazil Tyrväinena a míří si odpočinout na trestnou.
50:26'
Poslední desetiminutovka třetí třetiny a pravděpodobně i zápasu. Začíná se nám však pomaličku jiskřit a bude se vylučovat. Kdo bude ale vyloučen, to se dozvíme až po komerční pauze.
49:02'
Henrik Tömmernes nyní schytal dvě tvrdé rány pukem, ta druhá ale mířila z bezprostřední blízkosti přímo do jeho obličeje, pod plexisklo. Švédský obránce okamžitě zahodil hokejku a sesunul se k ledu. Všímavý rozhodčí hnedka přerušil hru a domácí hráč odjíždí okamžitě na střídačku. Puk ho ale trefil ještě dobře, neboť z toho Tömmermes vyvázl jenom s tržnou ránou. Tohle mohlo skončit ještě hůře...
48:46'
Jere Karjalainen střílel z těžké pozice přes obránce, navíc v pokleku. Tato střela tak nedělala prakticky Hellbergovi žádné problémy.
47:35'
Jori Lehterä se chystal už ke střele ze střední vzdálenosti, v poslední možnou chvíli mu ale kotouč sebral čistým způsobem vracející se obránce švédské letky.
46:44'
Magnus Hellberg si připsal důležitý zákrok! Miika Koivisto vyzval dlouhým pasem Arttua Ilomäkiho, který se zrovna zapojoval do hry a nabruslil si za obranu. Face-to-face však nedokázal Hellberga překonat, švédský gólman udržel kotouč ve výstroji u tyče!
46:25'
Po střele od modré, kterou lapil Tuohimaa bez problémů, se do střetu dostali Carl Klingberg s Oskarim Manninenem, kočkovanou ale ukončili aktivní čároví sudí, navíc byla zahájena komerční přestávka.
45:54'
Hraje se dlouho bez přerušení, na druhé straně je ale potřeba zmínit, že to je bez větších šancí či vzrušení. Hraje se nicméně rozhodně vyrovnanější hokej oproti druhé periodě.
44:54'
Emil Sylvegard zkusil přetlačit Vittasmäkiho v souboji a dostat se do střelecké pozice, finský bek se ale nenechal odtlačit a nepustil švédského člena čtvrté formace do zakončení.
44:06'
Mantinel zavíral na protější straně Bristed a díky tomu se tak dostal k nahozenému kotouči. Ale přihrávka krosem na protější kruh byla nepřesná, Finové obloučkem vyhazují před Hellbergovu klec.
42:49'
Joel Mustonen nedávno slavil v Hradci Králové vítězství ve finále Ligy mistrů, dnes už hraje za finskou repre ve Stockholmu. Nyní byl při svém střídání vidět v útočném pásmu, ale nedokázal se protlačit do nějakého zakončení.
42:22'
Ilari Melart po přechodu modré čáry okamžitě vyslal ze své hole nepříjemnou střelu, Hellberg ale bez sebemenších problémů sebral puk do lapačky a přerušil hru. Dnes tedy předvádí tento gólman, známý z působení v KHL, velice dobrý výkon.
41:23'
Robin Salo nakonec vyhozením po prknech dostal hru před švédskou branku a k puku dosprintoval Julius Junttila, jeho následná nahrávka z úhlu ale skončila na brusli stínujícího švédského obránce.
40:26'
Švédové třetí třetinu zahájili v odlišném stylu oproti té druhé. Aktivním pohybem se dostali do útočného pásma a Finové spíše hledají cestu, jak vůbec nějak puk získat.
40:01'
Nehezké statistiky má díky gólové produkci Švédů finský gólman Frans Tuohimaa. Z devíti střel inkasoval čtyři góly, a proto je jeho procentuální úspěšnost 55,56 %...
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:30.
Švédsko v této třetině předvedlo ukázkový minimalismus, když z pouhých čtyř střel vytěžilo jeden gól, kterým v 37. minutě odskočilo Finům už na tříbrankový rozdíl. Výsledek je však pro Finsko poměrně krutý, ve druhé části totiž hosté zapli a byli jasně aktivnější. Šance si ale nevytvořili, což platilo i o gólech. Švédové se stěží dostávali do útoku a první střelu na branku ve třetině vyslali někdy až ve 33. minutě. Nicméně dokázali skórovat, hosté nikoliv. Stav po dvou třetinách je tedy 4:1 a doufejme, že se herní kvalita do poslední části zvedne.

Střely na branku: 9 – 17 (4 – 9)
40:00'
39:59'
Jonathan Pudas sice ještě stihl vystřelit, ale bylo to již po siréně, a proto je stav stále 4:1.
39:58'
Ještě dvě sekundy před koncem se bude díky zakázanému uvolnění vhazovat před brankou Finska. Ale gól z toho pravděpodobně nebude.
39:28'
Juhani Tyrväinen ještě zvládl udržet útočné pásmo a Julius Honka z levého kruhu ostře vypálil na Hellbergovu branku, jinak gólman Petrohradu ale druhý gól za svá záda nepustil.
38:43'
Samuel Fagemo tentokrát přijímal přihrávku od Everberga, střelu ale zastavil bez problémů finský gólman a vyslal spoluhráče rychle vpřed, ani nepřerušoval.
38:15'
Domácí závěr třetiny dohrávají před finskou branku, gól na 4:1 je posilnil a Finové už to budou mít nyní velmi těžké.
36:13'
Málo stačí Švédům k tomu, aby se prosadili počtvrté v dnešním zápase! Po ztrátě puku na modré vyjeli domácí do brejku 3 na 2, a i přes faul Honky si dokázali poradit. Kotouč šel po ose Händemark – Fagemo – DENNIS EVERBERG. Hráč s číslem 18 to neměl moc složité, Fagemo totiž místo střely z mezikruží pustil puk na pravý kruh pro svého spoluhráče, který zametl puk do branky – 4:1! Asistence: Samuel Fagemo, Fredrik Händemark.
35:35'
Carl Klingberg koupil mezi kruhy v předbrankovém prostoru Finska tvrdý hit a částečně tak způsobil ofsajd domácího týmu. Následuje další powerbreak, poslední v této třetině.
34:27'
Arttu Ilomäki neustál souboj u mantinelu za švédskou brankou, tudíž musel následovat přechod do útoku ze švédské strany. Byl to Dennis Everberg, který z pravého kruhu sjížděl před branku Finska, jeho střela křížem na zadní tyč ale skončila mimo.
33:35'
Matias Maccelli ještě vrátil od modré puk zpět do pásma, Švédové ale nedokázali přenést těžiště hry a ještě pár sekund nad plán trávili v obraně u své branky.
33:00'
Frans Tuohimaa si poprvé sáhnul na puk vyrážečkou, střela Bristeda nebyla sice nijak přesně umístěná, ale byla tečována obráncem. Přesto si finský gólman poradil relativně bez problémů.
32:32'
Parikkovo prudké nahození zastavil střídající finský hráč, což bylo jediné štěstí, neboť by to jinak byl naprosto jasný icing.
31:58'
Vhazování na pravém kruhu finského útočného pásma se bude opakovat, Švédové totiž dostali první varování ze dvou možných.
31:28'
Po komerční přestávce se opět rozbíhá zbývající pasáž druhé třetiny. Švédové díky tomu, že se vhazovalo blíže hostující brance, získali útočné pásmo, jejich snaha ale nekončí střelou.
30:34'
Juhani Tyrväinen vysunul hru zase před švédskou branku a rozjížděl další kombinaci. Ale ani tentokrát to nepřineslo přímé ohrožení a oproti první třetině sledujeme takovou nijakou druhou část hry.
29:23'
Oskari Manninen nedokázal přes dvojici švédských obránců nahrát kotouč před branku, kde už si najížděl jeho spoluhráč. Následně to sehráli Finové úplně stejně, akorát s tím rozdílem, že puk prošel, avšak střílející Mustonen byl zavčasu zablokován.
28:48'
Švédsko za necelých devět minut hry ještě přímo nevystřelilo na finskou kasu!
28:36'
Vyhození Švédska je bráno jako icing a vhazovat se bude tedy znovu před švédskou brankou.
27:42'
Carl Klingberg zachytil puk a okamžitě jej předával na lépe postaveného Everberga, který servíroval kotouč pro Lindberga před branku. Lindberg nicméně promáchl, domácí ale drží pásmo a kombinují.
26:45'
Globen je sice velmi dobře zaplněn, atmosférou to ale připomíná zápasy NHL. Diváci se prakticky projeví jenom při gólech, šancích a tvrdých střetech. Jinak je to jedno velké ticho a dokonce jsou slyšet i hráči z ledu.
26:20'
Nakonec se rozhodčí opravili a správně nařídili vhazování v útočném pásmu Finska. Finové pokračují ve své aktivitě, po vyhraném buly sehráli další kombinaci, která opět končí na Hellbergovi.
26:09'
Střela Melarta od modré vlivem teče švédského obránce byla zblokována a skončila na domácí střídačce. Vhazovat se ale bude ve středním pásmu. Následuje komerční přestávka.
25:30'
Kotouč vlétl do ochranné sítě, což bylo pro domácí nyní takovým vysvobozením. Finové vlétli do druhé třetiny, pomohla jim sice k tomu přesilová hra, ale Švédové jsou rázem ten horší celek.
24:35'
Leon Bristed proskákal s pukem až do útočného pásma, jeho poslední akce v podobě přihrávky ale skončila na finských holích. Hosté na nic nečekají a znovu se pouští do dalšího útočení.
23:47'
Carl Klingberg hodil puk podél mantinelu a snažil se objet blokujícího obránce. Tato akce se však nepovedla a Suomi posledními minutami dostávají svého soupeře pod tlak.
23:07'
Švédové vyhazují a Eronen musí bruslit za kotoučem až ke své vlastní brance. Lindberg tak dvouminutové oslabení na trestné přečkal bez problémů.
22:54'
Teemu Pulkkinen vystřelil z ostrého úhlu na branku, Hellberg toho sice moc přes clonu neviděl, finský útočník však trefil přesně prostor, kde měl Hellberg svoji lapačku.
22:14'
Tvrdá střela od modré vyšla z hole Sala, Emil Sylvegard ji zblokoval bruslí a nevypadá, že by ho to zrovna vůbec nebolelo. Ale musí hrát v obranné čtyřce, nemá jinou možnost.
21:46'
Trojúhelníkovou kombinaci Finů zakončoval z mezikruží Juhani Tyrväinen, jeho pokus zblízka končí jenom na Hellbergovi, který bez problémů zachytil střelu do lapačky.
21:20'
Oscar Lindberg (SWE) totiž u střídačky dohrál jednoho z Finů a odměnou jsou mu za to dvě trestné minuty, klasifikace jest podrážení.
21:09'
Carl Klingberg zavřel mantinel proti rozehrávce finského gólmana. Nakonec to ale Finové zvládli, vypadá to však, že se bude vylučovat.
20:25'
Finové byli vytlačeni z útočného pásma, stále však drží puk na holích a nahrávají si u vlastní branky.
20:01'
Druhá třetina souboje začíná vyhraným buly pro Finy, kteří se kombinačně propracovávají do útočného pásma.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:40.
První třetina nabídla velice slušný hokej, který měli dvacet minut pod kontrolou Švédové. Finové se nemohli dostat do hry, nedařilo se jim, byli všude později a nezvládali osobní souboje. Také dostali v prvních 16 minutách tři branky, nejprve otevřel skóre dorážkou Linus Johansson. Domácí využili i přesilovou hru v 9. minutě, Samuel Fagemo od modré dostal kotouč až do branky, a když v 16. minutě se po výborné souhře prosadil Daniel Zaar, Finové byli na ručník. Z ojedinělé akce ale dokázali snížit na přijatelnější rozdíl, devět sekund před koncem slavil gól Joel Mustonen. Hosté však překvapivě vystřelili na branku vícekrát.

Střely na branku: 5 – 8
20:00'
19:51'
Finsko právě vstřelilo branku!
Devět sekund před koncem Finové snižují a je to určitě příslib pro ně do další části zápasu! Melart zahrál kotouč pod sebe na Koivista. Mistr světa z roku 2019 posunul podél modré puk na JOELA MUSTONENA, jehož střela proskákala až za brankovou čáru švédské branky – 3:1! Asistence: Miika Koivisto, Ilari Melart.
19:43'
Magnus Hellberg musel předvést asi nejtěžší zákrok v první části, když Teemu Pulkkinen našel přesnou přihrávkou před brankou zcela volného Manninena, který z první střílel. Hellberg ale tuto střelu ve výstroji udržel!
19:11'
Jsme v poslední minutě první třetiny, Dennis Everberg zkusil skrytě vystřelit z vrcholku kruhů, jeho pokus ale bez potíží pokryl Frans Tuohimaa.
18:01'
Juhani Tyrväinen vyhnal rozehrávajícího Fagema až skoro před švédskou branku, následně jej i povalil na zem. Vyloučení však nepřichází v úvahu, ač by si to jinak tiché švédské publikum celkem přálo.
17:30'
Magnus Hellberg si nebyl zcela jist, zda má puk skutečně pod svou lapačkou, proto chvilku trvalo, než hlavní sudí odpískal přerušení hry. Po přerušení následovala ještě menší strkanice, hráči ale sami naznali, že to nemá cenu a odjeli střídat.
16:51'
Švédové i nadále za tohoto stavu útočí a snaží se svému nebohému soupeři nasázet ještě více branek v první třetině.
15:43'
Další hřebíček do finské rakve, která začíná pomalu padat na těžké dno. Výborný přechod modré čáry rezultoval v přihrávku Pudase do otevřeného prostoru na Strandberga. Nováček ve švédské sestavě se vůbec neunáhlil, zamíchal na pravém kruhu s pukem a místo střely jej nechal na osu ledové plochy pro DANIELA ZAARA, který poslal kotouč snadno do odkryté části branky – 3:0! Asistence: Sebastian Strandberg, Jonathan Pudas.
15:08'
Pomalé nahození na finskou branku rozhodně icingem nebude, proto může domácí pětka bez problémů vystřídat. To samé ale dělá i finská část hráčů.
14:33'
Arvid Lundberg šel mezi tři obránce v útočném pásmu, jeho pokus překonat tento obranný val logicky neprošel, Finové tak zase otáčí hru a bruslí do předbrankového prostoru Švédů.
13:48'
Přesilovou hru Suomi hraje velice špatně a je jasné, že ani v této početní nevýhodě Švédové nebudou inkasovat.
13:00'
Teemu Pulkkinen neudržel u mantinelu puk na své holi, opřel se do něj okamžitě Dennis Everberg a odpálil kotouč zase až za branku Tuohimaay, jednoho z finských gólmanů, který letos dokázal dát gól do prázdné.
12:33'
Jere Karjalainen dostal nabito na vrcholek levého kruhu, jeho pokus ale bez potíží lapil Hellberg.
11:57'
Současně při přestávce už v zápase zřejmě nebude pokračovat Lauri Pajuniemi, který zamířil v přerušení do kabiny.
11:57'
Jonathan Pudas (SWE) ale lehce brzdí dominanci švédských hráčů, útočným faulem za brankou Suomi, přesněji držením, se provinil natolik, že musí jít na dvě minuty na trestnou.
11:04'
Oscar Lindberg sám zastavil útočnou akci Finska a dostal domácí do útočného pásma. Pustil poté puk na Bromého, který si protančil kličkou až před branku, zblízka nicméně nedokázal přesně umístit puk mezi tři tyče.
10:06'
Ledovou plochu opouštěl za asistence maséra finský hráč Pajuniemi, který byl u střídaček důrazně, ale čistě dohrán a držíc se za rameno opouští finská #28 kolbiště.
08:37'
Přesilovka využita, Švédsko odskakuje na dvě branky náskoku! Všechno to začalo na pravé straně u Nilssona, který posunul puk na modrou pro Bengtssona. Zkušený obránce nechal řešení situace na SAMUELOVI FAGEMOVI a člen reprezentační dvacítky žlutomodrých od modré prostřelil gólmana Tuohimaau – 2:0! Asistence: Lukas Bengtsson, Marcus Nilsson.
08:12'
V momentě, kdy se Švédové snažili dostat z obranné třetiny, Julius Junttila (FIN) tahal za záchrannou brzdu a rozjíždějícího se Nilssona srazil na led. Dostává tak dvě minuty za nedovolené bránění.
07:47'
Arttu Ilomäki byl hned na modré čáře odzbrojen, Tre Kronor hrají oslabení v naprosto pohodovém rozpoložení a nepouští Suomi do větších manévrů. Zanedlouho se tak Sellgren vrátí na led.
07:15'
Lauri Pajuniemi si sjel na pravý kruh a vypálil na bližší tyč, Hellberg si tento pokus hlídal a neměl problém s jeho likvidací. Následně domácí opět vyhazují.
06:19'
Henrik Tömmernes zachytil puk za švédskou brankou a okamžitě puk podél mantinelu vyhodil přes všechny čáry. Švédové tak první vlnu ubránili.
06:07'
Jesper Sellgren (SWE) byl označen za původce faulu, Mustonenovi totiž nasadil svižnou sekyrku na ruku a odměnou mu jsou dvě trestné minuty. Po komerční pauze budou mít Finové první přesilovku zápasu.
05:47'
Joel Mustonen se dostal do samostatného úniku, byl ale při zakončení faulován, Finové ve výhodě!
05:02'
Arvid Lundberg s klidem rozehrál a dlouhou přihrávkou našel rozjetého Linuse Johanssona. Střelec prvního gólu ale na puk těsně nedosáhl, Finové mohli tak hned reagovat, místo toho nicméně vyrobili icing.
03:58'
Švédové pokračují ve hře před finskou brankou, dokonce tam vyhráli i další buly, ale jejich kombinace vlivem nepřesnosti skončila na finských hokejkách. Následně se tedy hosté vydali na zteč, ani oni ale neslavili úspěch, ba dokonce nějakou střelu.
02:43'
Po vyhraném buly v útočném pásmu se Švédové ujímají vedení a stadionem zní opět velice dobře známý goalhorn. Henrik Tömmernes získal kotouč, který se tak převaloval na hranici pravého kruhu a od mantinelu okamžitě střílel na branku. Frans Tuohimaa však vyrazil tento pokus pouze před sebe, pro Finsko ale nevýhodně na LINUSE JOHANSSONA a tomu nedělalo problém zamést puk do odkryté klece – 1:0! Asistence: Henrik Tömmernes.
02:27'
Dlouhé vyhození Finska nakonec skončilo až za brankou Švédska, což značí odpískání zakázaného uvolnění.
01:38'
Miika Koivisto vystřelil ostře od modré po přihrávce z levého kruhu, jeho pokus ale srazil Magnus Hellberg betonem do rohu kluziště. Finové však dále drží pásmo.
01:19'
Lauri Pajuniemi za brankou se snažil prosadit a najít někoho v předbrankovém prostoru, byl ale přitlačen na hrazení a následná nahrávka byla spíše výsledkem zoufalosti.
00:21'
Bromé podél mantinelu posunul puk na Pudase. Švédský bek však o puk přišel na modré a Finové nastartovali první protiútok, úspěchem to ale nekončí.
00:01'
S drobným zpožděním začínáme, úvodní buly vyhráli Švédové, kteří si to hned vyměnili mezi beky a vydali se do útoku.
00:01'
-3'
Nesmí chybět ani hymny obou soupeřů. Startuje se nejprve tou finskou, tu bude stejně jako švédskou performovat živě zpěvák přímo na ledě.
-5'
Před zápasem probíhá v naplněném Globu slavnostní ceremonie, na led se vydává Fredrik Olausson, který bude přidán do švédské hokejové síně slávy. Kytice, fotka, slavnostní plaketa a je hotovo.
-15'
Dohráno už má na turnaji i česká reprezentace, která nakonec přemohla ruskou sbornou v nájezdech. Přitom k nim ale nemuselo vůbec dojít, Jan Košťálek ale v čase 59:59 srovnal na 3:3 a v nájezdech byla jednoznačně lepší naše reprezentace, dala tři pokusy ze čtyř, zatímco Rusové ani jeden a bylo hotovo. Češi tak mohou skončit nejhůře třetí, na první místo již poskočit nemohou. Finové naopak musí vyhrát za tři body, aby se dostali vůbec nad Čechy, neboť mají horší vzájemný zápas.
-15'

Švédsko: Hellberg (Lars Johansson) – Pudas, Tömmernes, Bengtsson, Lundberg, Lundkvist, Sellgren – Fagemo, Händemark, Everberg – C. Klingberg, O. Lindberg, Nilsson – Zaar, Strandberg, Bristed – Sylvegard, Linus Johansson, Bromé.

Finsko: Tuohimaa (Lehtinen) – Vittasmäki, Eronen, O. Manninen, Salo, Melart, Koivisto, Parikka, Honka – Maccelli, Lehterä, Karjalainen – Innala, Ilomäki, Pajuniemi – Sallinen, Tyrväinen, Pulkkinen – Junttila, J. Lajunen, J. Mustonen.

Rozhodčí: Naumov, Judakov (oba RUS) – Persson, Jonsson (oba SWE).
Slunečné nedělní odpoledne přeji všem fanouškům Euro Hockey Tour! V rámci Švédských hokejových her nás čeká v nedělním odpoledni už jenom jeden zápas, a to severské derby mezi Švédskem a Finskem. Bude to prakticky přímý souboj o první místo, pokud Finové chtějí pomýšlet na výhru u svých sousedů, musí porazit Švédsko za tři body a doufat, že Češi za tři body nevyhrají. Naopak Švédům stačí k jistotě jenom jeden bod.

V Ericsson Globe začínáme od 15:45, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.