Loučím se s Vámi z našeho posledního zápasu na tomto turnaji. Ten zakončí severské derby hrané od 16:00.
Nyní bude předán pohár pro vítěze Channel One Cupu, který je dán ruskému kapitánovi Zaripovovi. Ten projíždí kolem hráčů, kteří si na pohár samozřejmě chtějí sáhnout.
Ocenění se dostává i hráčům Zajcevovi a Zubovovi.
Zaripovovi je jako další ocenění předán zlatý samovar.
První ocenění dostává český brankář Jakub Kovář! Následně je oceněn Danis Zaripov.
Nyní budou vyhlášeni nejlepší hráči turnaje.
Hvězdy utkání jsou vyhlášeni Vladimír Sobotka a Danis Zaripov.
V utkání jsme neměli dobrý začátek. Po první třetině dominovali Rusové a ihned v úvodu druhé periody dokázali navýšit. Česko zásluhou Kováře s Hrňou dotáhli zápas na rozdíl jediného gólu a sahali jsme po bodech, které nám nakonec utíkají. Po utkání následuje ceremoniál vyhlášení vítěze Channel One Cupu. To jsou pochopitelně domácí Rusové, kteří převezmou pohár.
60:00
59:50
Puk je po chybě na modré čáře ve středním pásmu.
59:18
Kovář je venku z brány, Češi bojují všemi silami o kotouč v útočném pásmu.
Oddechový čas pro Českou republiku.
59:03
Dobře hrající Zaripov donutil brankáře k zákroku.
58:33
Zaripov odvedl černou práci když napadal naší rozehrávku a dostal puk za bránu Kováře.
58:02
Jakovlev dotíral na našeho obránce, který ale ustál a začíná český protiútok.
57:40
Puk se odrazil od břevna Galimovi brány!
57:19
Smoleňák nepříjemně dotíral před Galimovem a dostal se kvůli tomu do křížku s Bělovem. Rozhodčí je včas roztrhli.
57:10
Bělov nyní poslal prověřovací střelu Kovářovo betonům.
56:45
Dlouze padající puk se ztratil všem z dohledu. Nakonec jej převzal Bělov.
55:59
Mozík odstavil Karpova od puku a náš tým začíná od Kovářovi branky.
55:46
Filippi byl vybídnut k zakončení, což bleskově učinil a trefil náruč gólmana Galimova. Vhazování v obranném pásmu Ruska..
Dnešní utkání sleduje 10 400 diváků.
55:28
Po dlouhé přetahované o kotouč vyhodili Rusové puk na druhou stranu kluziště a je pískán icing.
54:19
Náš tým je již v plném počtu. Sobotka se nedotáhl na nahození Koláře a naši ztratili pásmo.
53:58
Čudinov našel Zaripova, který z ostrého úhlu poslal nepříjemnou střelu na Kovářovu lapačku. Gólman Jekatěrinburgu raději podržel puk a přerušil hru.
53:27
Po odražení kotouče obránce se ke střele dostal Bělov. Naštěstí ji naši obrana srazila k mantinelu.
53:03
Rusové se dopustili zakázaného uvolnění a hra se tedy stěhuje do jejich obranného pásma.
52:55
Mozjakin nebezpečně střílel avšak nakonec zamířil puk mimo pásmo.
52:31
Naší obranné čtveřici se podařilo vyhodit kotouč mimo pásmo.
51:14
Řepík se obtočil podél brány a zkusil jej dostat za záda brankáře. Ten stihl umístnit svůj beton na správné místo a zabránit nejhoršímu.
51:06
Rusům byla odpískána přihrávka rukou. Hra se tedy přerušila a stěhuje se před Galimova, kde se bude vhazovat.
50:53
Je pískán ofsajd ruského týmu a vhazuje se ve středním pásmu.
50:38
Po delší době se ozvali čeští fanoušci, kteří hnali kupředu Zaťovičův útok.
49:47
Grigorenkovo nečekané nahození od modré raději Kovář podržel v lapačce.
49:30
Přerušení hry po kterém následuje Vhazování ve střední třetině. Nejdříve nás ale čeká úprava ledu.
49:13
Fillippi se Simonem se rvali o puk u mantinelu, ten ale nakonec uzmuli Rusové.
48:39
Puk se nedostal k rozjíždějícímu se Simonovi a postup Česka se tak zastavil.
47:38
Česko právě vstřelilo branku!
Martin Zaťovič si zaslouží velkou pochvalu za to, jak se popral o puk za bránou s Burmistrovem. Následně mohl exkarlovarský útočník najít najíždějícho ERIKA HRŇU, který vstřelil svůj premiérový gól v národním týmu.
47:15
Burmistrov nezakončil ideálně a útok sborné tak končí.
46:42
Zubov byl v rohu kluziště obrán o puk a Češi vyráží kupředu.
46:10
Zaripov evidentně hákoval Filippiho, což rozhodčí nechal bez povšimnutí.
45:27
Polášek nevyhodil puk a ruský útočník ihned pálil. Naštěstí zamířil nepřesně.
44:43
Rusové v plném počtu.
44:26
Zaťovič zůstal v mezikruží a Galimov jeho střelu vyrazil. Ruský gólman si musel poradit i s dorážkou Jana Kováře.
44:07
Kolář trefil jen Rusa před sebou.
43:38
Rusové se ujali puku a vyhazují jej až ke Kovářovi.
43:19
Němcovo nahození naši útočníci netečovali dobrým směrem.
43:01
Rusové opět vyhazují.
42:43
Karopov zvládl převzít puk a poslat jej na druhou stranu kluziště.
42:35
Za podražení dostává dvouminutový trest Burmistrov.
42:14
Puk zamířil mimo kluziště a vhazuje se tedy ve střední třetině.
42:09
Po potyčce Horáka s ruským obráncem se přerušila hra. Vhazuje se před Galimovem.
41:59
Valský přihrával před bránu, kde však nenašel nikoho z našich hráčů.
41:24
Zaťovič neudržel puk na své holi a jeho tým tak přišel o útočnou třetinu.
40:44
Zakázané uvolnění Česka. Vhazování před Jakubem Kovářem.
40:14
Rusové ihned najeli do našeho pásma a Čudinov zkusil vystřeli, což si nakonec rozmyslel.
40:01
Oba dnešní soupeři jsou již přítomni a připravují se na úvodní buly třetí části zápasu.
Druhá třetina je minulostí. V jejím úvodu naše hráče překvapil svým únikem Jakovlev a navýšil vedení svého celku. Češi se ale zmohli na odpověď a tak se Janu Kovářovi podařilo snížit. Další třetina by měla začít přibližně ve 13:37 hodin.
40:00
39:54
S bolestivou grimasou mířil na lavičku jeden z Rusů, kvůli kterému byla přerušena hra.
39:36
Kovář tečoval puk, o který se nyní svádí souboj za bránou Galimova.
39:03
Poláškova rána se dostala jen k ruským obráncům, kteří ji srazili mimo nebezpečnou zónu před bránou.
38:34
Unikající Zubov hledal Plotnikova. V poslední chvíli zasáhl český obránce a poslal puk do ochranné sítě.
38:02
Češi ponechali volného Zaripova. Ten tvrdou ranou poslal puk z blízka na bránu. Jakub Kovář se stihl včas přesunout a zachránit český tým.
37:35
Zaťovič v dobré pozici trefil jen obránce před sebou.
37:01
Kempný se dlouho nerozmýšlel a poslal kotouč na Galimova. Přízemní střela se odrazila do rohu kluziště.
36:23
Kovář se vrací z trestné. Jeho bratr zatím zlikvidoval střelu Denisova.
35:50
Rusové nyní obsadili pásmo a hledají si prostor ke střele.
35:15
Mozjakinova přihrávka nenašla hole spoluhráčů a puk se poroučel do střední třetiny.
34:29
Našemu týmu se podařilo dostat puk mimo nebezpečí a následně zastavit rozehrávku Rusů.
34:22
Jan Kovář držel Zaripova při jejich souboji za českou brankou. To je důvodem dalšího oslabení českého týmu.
33:53
Dvě střely vyslali nyní Rusové směrem na Kováře. Ani jedna bránu neohrozila.
33:26
Mozík zkusil vystřelit od mantinelu. Galimov zasahoval betony.
32:56
Útok první ruské formace ztroskotal v rohu kluziště.
32:23
Sobotka dostal pohlednou přihrávku a dostal se až před bránu. K zakončení neměl ideální podmínky, alespoň tedy podržel puk v pásmu.
32:13
Po přerušení hry přichází na řadu komerční pauza.
31:51
Mozjakin vlétl do pásma a zkusil najít spoluhráče před bránou. To mu nevyšlo, na druhou stranu spěchají naši chlapci.
31:06
Puk se po rozehrání hry dostal na JANA KOVÁŘE, jenž z rohu vybruslil k bráně a lehkou střelou dostal puk za záda Galimova. Češi snižují na rozdíl dvou gólů. Asistence: Vojtěch Mozík.
30:54
Krosčeku se dopustil Grigorenko. Čeká ho odpočinkový dvouminutový pobyt na trestné lavici.
30:49
Čechům je ponechána výhoda.
30:10
Klepiš vystřelil z dálky na slepo. Galimov musel rychle na led a betony vyrazit střelu českého útočníka.
30:02
Hra je přerušena a následuje vhazování před brankářem Galimovem.
29:35
Vyčerpaný Valský nedojel puk mířící ke Galimovovi a jeho formace odchází střídat.
28:44
Kalinin tvrdým hitem poslal k zemi Hrňu. Češi se snaží vydržet delší dobu v pásmu ale chybí jim prostor k zakončení.
28:20
Domácí tým se nyní musel vzdát pásma kvůli signalizovanému ofsajdu.
27:25
Němec nenašel Klepiše rozjíždějícího se na křídle a celá formace se musel vracet.
27:13
Hra je přerušena a následuje krátká úprava ledové plochy spojená s reklamní přestávkou.
26:58
Z rohu kluziště neprošel puk na Birnera, který by střílel z velmi dobré pozice.
25:54
Češi ztratili kotouč v pásmu a na druhou stranu spěchal Zubov. Náš tým nyní zachránil krásným zákrokem Jakub Kovář.
25:16
Plaňkova přihrávka zpoza brány se jen odrazila od brusle českého útočníka a zamířila mimo brankoviště.
24:21
Rusko právě vstřelilo branku!
Po chybě obrany ve střední třetině se mezi našimi hráči podařilo proklouznout JEGOROVI JAKOVLEVOVI, který v tváří v tvář Kovářovi nezaváhal a navýšil ruské vedení. Asistence: Danis Zaripov.
24:06
Zaripov se z dobré pozice netrefil. Češi v plném počtu.
23:23
Šipačevova střela mířila do odkryté klece. Ondřej Němec vyrazil puk rukou.
22:48
Zajcev si hezky sjel do mezikruží. Tvrdá táhlá střela trefila jen nohu obránce.
22:12
Po buly se Čechům podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.
22:02
Máme zde první vyloučení druhé periody. Kolář vyhodil puk ve vlastním pásmu a je vyloučen na dvě minuty za zdržování.
21:41
Plotnikov si nakonec zvládl vybojovat nahozený puk a snaží se zpoza brány rozehrát na spoluhráče.
21:15
Ofsajd českého týmu, který do třetiny vstoupil v dobrém tempu.
20:54
Kolář hezky zkřížil přihrávku od Šipačeva a zbrzdil tak ruský útok.
20:10
Kempný se po buly prohnal přes modrou a tvrdou střelou poslal kotouč na Galimova. Ten jej lapačkou srazil před sebe.
20:01
Na led se navrací oba týmy a utkání bude pokračovat.
Prvních dvacet minut máme za sebou. Do větší šance se náš tým zatím neprobojoval, naráží na pevnou ruskou obranu. Naopak sborná se zvládla prosadit. Poprvé po skončení Poláškovo trestu se v gól proměnilo nahození Kutuzova. Těsně před koncem třetiny si druhou branku připsal po hezké bekhendové střele Grigorenko. Následuje přestávka, další třetina by měla začít přibližně ve 12:50 hodin.
20:00
19:30
IGOR GRIGORENKO se dostal spolu se svými spoluhráči do úniku. Když se útočník dostal blíže, vystřelil z kruhu bekhendem a trefil prostor nad Kovářovým ramenem. Těsně před koncem třetiny tak Rusové navyšují vedení. Asistence: Denis Paršin.
19:20
Rusové se dopustili hry rukou a darovali našemu národnímu týmu útočné pásmo.
18:36
Zaťovič nenašel nikoho ze spoluhráčů kvůli Bělovovi, který srazil kotouč nohou.
18:02
Hra lehce ztratila na tempu. Rusové v klidu rozehrávají ze svého pásma.
17:32
Akci českého týmu zastavilo postavení hráče v brankovišti. Hra je vykázána do středního pásma.
17:05
Zajcev se rozjel do útoku a střílel mimo bránu chráněnou padajícím Kovářem.
16:42
Smoleňák hledal před brankou Plaňka, puk zastavila brusle Rusa. Následný ruský protiútok ztroskotal na nepřesné střele.
16:15
Ofsajd nyní zastavil postupující čtvrtý český útok.
15:35
Zaripov se dostal do zakončení v prostoru před bránou. Puk mířil nad. Rusové v hale slaví své vedení mexickou vlnou.
14:16
Mírné nahození od modré čáry přišlo pro Rusy v nejlepší možný okamžik. Tým byl již v plném počtu a před Kovářem se přehnalo klubko hráčů. Náš brankář neměl šanci cokoliv vidět a puk tak zamířil k tyčce nad jeho rameno. Gólového nahození se dopustil ALEXANDR KUTUZOV. Asistence: Ilja Zubov, Denis Paršin.
14:02
Zubov si sjel před bránu a z blízka ohrozil gólmana.
13:56
Po dlouhém nátlaku Rusů se puk nachází v lapačce Kováře a hra se přerušuje.
13:25
Zajcev byl v dobré pozici ale propadl mu puk. Češi dobře brání.
12:50
Čechům se podařilo vyhodit kotouč ke Galimovovi.
12:20
Bělov poslal tvrdou ránu, ale kdosi z českého týmu jí zblokoval. Tlak Rusů pokračuje.
12:10
Hra je přerušena a Češi se budou muset bránit. Hákování se dopustil Polášek.
11:44
Filippi našel Řepík, proti kterému stál již jen jeden obránce. Českému útočníkovi ale ujel puk.
10:58
Horák obdržel kotouč na své modré, ale v klubku hráčů se trochu zamotal. Útočník Viťazu nakonec zvládl rozehrát s chladnou hlavou.
10:13
Valský odstavil pronikajícího útočníka. Čechům ovšem puk příliš dlouho nevydržel.
09:28
Zaťovič nachvíli vybojovl útočnou třetinu. Tísněn obránci a nepodpořen spoluhráči raději opustil tato místa.
08:51
Jakovlev se dostal do pásma a vystřelil zostra na bránu. Puk však zamířil mimo.
08:08
Češi zvládli poslat puk za bránu Galimova a odcházejí střídat.
07:42
Krátce po buly se puk dostal ke Kutuzovovi. Obránce měl dostatek času ke střele a poslal puk přímo na betony brankáře, který zvolil zákrok.
07:33
Dva Rusové na jednoho Čecha. Nepovedená přihrávka se ovšem stala kamenem úrazu a zastavila tuto šanci.
07:12
Bělov obdržel tvrdý hit, ale Rusové udrželi pásmo.
06:26
Jakovlevova střela se odrazila od Kováře před bránu, naštěstí se nikdo z Rusů nezhostil dorážky.
05:56
Filippi bojoval v rohu kluziště o kotouč, který mu ale ruský obránce sebral a rozjel akci domácího týmu.
05:27
Polášek zvolil nahození a jeho formace odchází střídat.
04:47
Antipin pouze nahodil, ale Plotnikov zvládl dojet kotouč a udržet pásmo.
04:19
Po střele ruského útočníka zamířil puk mimo kluziště. Tečoval ho český hráč a tak se bude vhazovat před Kovářem.
04:02
Kolář zkusil vzduchem najít Zaťoviče, puk se k němu nedostal.
03:42
Rusko hraje v plném počtu.
03:34
Rusové zvládli dostat puk mimo nebezpečí.
03:13
Češi se snaží najít možnost ke střelbě, Rusové ovšem skvěle brání.
02:28
Kempný si sjel do prostoru mezi kruhy a zkusil vystřelit. Puk mu ovšem zblokoval obránce brána nebyla ohrožena.
02:04
Filippi nahrál před branku na hokejku Řepíka. Jeho parťák z formace kotouč tečoval do náruče Galimova, který přerušil zákrokem hru.
01:51
Rusové zvládli krátce po buly dostat puk až ke Kovářovi.
01:42
Za zmiňované podražení Vitáska, který objížděl bránu je na trestnou poslán obránce Antipin.
01:30
Bude se vylučovat. Vitásek byl podražen.
00:54
Averinovi ujel kotouč až za bránu Kováře, Češi rozehrávají vlastní akci.
00:09
Po vhazování se puku ujali Češi a zamířili kupředu. Sobotka jen nahodil puk do prostoru před brankou, na dorážku se nikdo nedostavil.
00:01
Hymny zazněly, vše se chystá na úvodní vhazování.
Zazní hymny obou týmů. Nejprve hymna České republiky, následovat bude hymna Ruské federace.
Za aplausu zatím nepříliš zaplněného stadionu míří na led ruská sborná.
Na led nastupuje český národní tým, čeká se na Rusy.
V sestavách obou týmů došlo oproti včerejšku ke změnám. Z ruské vypadl kapitán a autor dvou branek proti Švédsku Ilja Kovalčuk. Do brány se poté postaví Stanislav Galimov. Do zápasu za českou reprezentaci zasáhne Jakub Valský a Michal Řepík. Tomáš Mertl byl posunut na pozici třináctého útočníka.

Rusko: Galimov (Barulin) – Bělov, Čudinov, Kutuzov, Antipin, Zajcev, Denisov, Mironov, Zubarev – Zaripov, Šipačev, Karpov – Plotnikov, Averin, Mozjakin – Paršin, Zubov, Grigorenko – Jakovlev, Burmistrov, Kalinin.

Česko: Jakub Kovář (Francouz) – Kempný, Němec, Mozík, Kolář, Planěk, Vitásek, Polášek, Eminger – Horák, Sobotka, Birner – Zaťovič, Jan Kovář, Hrňa – Smoleňák, Klepiš, Valský – Simon, Filippi, Řepík – Mertl.

Rozhodčí: Sjoqvist, Linde – Sadovnikov, Zacharenkov..
Přeji příjemné poledne z Balšoj arény čtenářům v České republice. Na ledě se právě odehrává tradiční rozbruslení. Samotná aréna se začíná pomalu ale jistě zaplňovat. Olympijský park je plný především domácích fanoušků, k zahlédnutí v davu byli i některé české dresy příznivců, kteří vážili dlouhou cestu aby podpořili naše hráče.

Brankáři:
Pavel Francouz (Litvínov), Jakub Kovář (Jekatěrinburg).

Obránci: Adam Polášek, Vladimír Eminger (oba Sparta Praha), Petr Zámorský (Espoo), Michal Kempný (Kometa Brno), Martin Pláněk (Mountfield HK), Ondřej Němec (CSKA Moskva), Lukáš Krajíček (Dinamo Minsk), Jan Kolář (Vladivostok), Vojtěch Mozík (Plzeň), Ondřej Vitásek (Liberec).

Útočníci: Tomáš Filippi, Jakub Valský (oba Liberec), Jakub Klepiš, Erik Hrňa (Třinec), Lukáš Radil (Pardubice), Radek Smoleňák (Turku), Michal Birner (KalPa), Dominik Simon (Plzeň), Roman Červenka (Petrohrad), Vladimír Sobotka (Omsk), Martin Zaťovič (Togliatti), Jan Kovář (Magnitogorsk), Roman Horák (Čechov), Michal Řepík (Lahti), Tomáš Mertl (Mountfield HK).

Nominace hráčů:

Brankáři: Konstantin Barulin (Avangard Omsk, KHL, Rusko), Stanislav Galimov (CSKA Moskva, KHL, Rusko), Alexander Jerjomenko (Dynamo Moskva, KHL, Rusko).

Obránci: Viktor Antipin (Metallurg Magnitogorsk, KHL, Rusko), Anton Bělov (SKA Petrohrad, KHL, Rusko, Maxim Čudinov (SKA Petrohrad, KHL, Rusko), Jegor Jakovlev (Lokomotiv Jaroslavl, KHL, Rusko), Alexander Kutuzov (Salavat Julajev Ufa, KHL, Rusko), Jevgenij Medveděv (AK Bars Kazaň, KHL, Rusko), Andrej Mironov (Dynamo Moskva, KHL, Rusko), Andrej Zubarev (Salavat Julajev Ufa, KHL, Rusko).

Útočníci: Jegor Averin (Lokomotiv Jaroslavl, KHL, Rusko), Alexander Burmistrov (AK Bars Kazaň, KHL, Rusko), Jevgenij Dadonov (SKA Petrohrad, KHL Rusko), Igor Grigorenko (CSKA Moskva, KHL, Rusko), Sergej Kalinin (Avangard Omsk, KHL, Rusko), Denis Kokarev (Dynamo Moskva, KHL, Rusko), Ilja Kovalčuk (SKA Petrohrad, KHL Rusko), Sergej Mozjakin (Metallurg Magnitogorsk, KHL, Rusko), Artěmij Panarin (SKA Petrohrad, KHL Rusko), Sergej Plotnikov (Lokomotiv Jaroslavl, KHL, Rusko), Alexander Radulov (CSKA Moskva, KHL, Rusko), Maxim Šipačov (SKA Petrohrad, KHL Rusko), Viktor Tichonov (SKA Petrohrad, KHL Rusko), Denis Zaripov (Metallurg Magnitogorsk, KHL, Rusko), Ilja Zubov (Admiral Vladivostok, KHL, Rusko).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.