Česko - Rusko | ONLINE | 29.4.2012 18:00 | Euro Hockey Tour Kajotbet Hockey Games | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro dnešek a vůbec pro tuto hokejovou sezonu vše, budu se těšit zase někdy z Brna na počtenou. Hezký zbytek nedělního večera.
Český tým tak dokázal vyhrát EHT a v Brně končí na tomto turnaji na druhém místě. Diváci se loučí a ve velice bouřlivé atmosféře děkují svému týmu.
Nejlepším hráčem ruského mančaftu je Jevgenij Ketov, který vstřelil jedinou branku svého týmu. U nás je volba celkem jasná. Budějovický Jakub Kovář předvedl výkon hodný reprezentanta.
Fantastický zápas je u konce. Český tým dokázal porazit silný tým Ruska a zároveň vyhrává po čtrnácti letech EHT. Dnes utkání hráči doslova odbojovali a i díky Kovářovi vítězí.
60:00
Konec zápasu.
59:38
Už se nic nestane. Domácí tým drží kotouč.
59:27
Definitivní pojistku mohl přidat Plekanec, po vzoru Ketova objel celou bránu, ale nedokázal kotouč zasunout do prázdné klece.
58:25
Širokov je vyloučen za vysokou hůl. To by mělo být pro náš tým už dobré.
57:57
Kovář je teď těžce pod ruskou palbou. Ale chytá fantasticky, to co předvádí je zralé na jedničku v národním týmu. Mnohdy to jsou zázračné zákroky, které by mohly jít do zlaté helmy.
56:51
Brněnský odchovanec Tomáš Vincour mohl být hrdinou a zvlášť na svém domovském stadionu. Dostal se do výborné pozice, vystřelil, leč kotouč byl postaven na hraně a tak se mu po hokejce svezl a zamířil nad bránou. Velká škoda, mohlo být hotovo.
55:48
Rusko je v plném počtu. Alespoň se ukrojil čas, zbývá dohrát čtyři minuty.
55:17
A nic na tom nemění ani rána Novotného, která míří opět vedle.
54:53
Rusové jsou ve čtyřech. Příliš se nám dvojnásobná početní výhoda nevyvedla.
54:27
Rusko vyhazuje, musíme začít zase od Kováře.
54:00
Na přesilovce je obránce Krajíček, který má tvrdou střelu, nyní to dvakrát zkusil a pokaždé kotouč šel vedle.
53:43
Time-out pro Aloise Hadamczika.
53:43
Teď se trest udělovat bude a celkem po právu. Petr Nedvěd byl zasažen hokejkou do obličeje od Nikulina pro český národní tým začne dvojnásobná přesilovka.
53:13
Kotouč po ruském vyhození v hledišti, dvě minuty se udělovat nebudou.
52:48
České mužstvo si zahraje přesilovku. Rjasenskij hákoval a je tu početní výhoda Česka.
52:31
V akci opět Petružálek. Jeho nahození si málem srazil do brány jeden z ruských obránců.
52:16
Rusové jen nahazují do pásma, zatím se přes výborně bránící českým tým nemohou prosadit.
51:47
Jakub Petružálek mohl dnes podruhé překonat Barulina. Po obrovské chybě ruské obrany se na modré čáře rozjel český útočník sám na gólmana, ale ten na poslední chvíli dokázat uzamčít své betony. Barulin se ohlížel, jestli mu kotouč nevypadl, nestalo se tak.
51:12
Naši hráči trpělivě vyčkávají a do nějakých velkých akci se zbytečně neženou.
50:28
Překvapivý centr před bránu posílal Svitov, ovšem česká obrana byla tam, kde být měla. Čas se pro Rusko stále víc a víc krátí.
49:29
Hodně chyb na obou stranách při souhře a rozehrávce. Nakonec mohl z jedné hrubky profitovat Plekanec, kotouč po jeho ráně jen prosvištěl kolem Barulinovy brány.
48:05
Po dlouhé době se hraje ve standardním počtu na obou stranách.
47:11
A už je zpět a naši hrají přesilovou hru. Z vrcholu kruhů pálil Nakládal, kotouč znovu poskakoval před bránou, dřív u něj byla hostující obrana.
46:37
Čeští hráčí drží kotouč na svých hokejkách, čeká až se vrátí Kašpar zpět z trestné.
45:58
Obrovská šance Ruska a v ní Kuljomin, který mohl vyrovnat. Natlačil se až před Kovářem, ten ho ale vychytal. Ruský hráč však nedokázal udržet emoce a dohrál, respektive najel do Kováře. Síly na ledě se srovnávají.
45:41
Hra se nám kouskuje, po ofsajdu Rusů se bude vhazovat ve středním pásmu.
45:20
Stále se dobře bráníme. Plekanec vyhazuje přes všechny čáry.
44:55
Kotouč se po střele Kalinina dotkl ochranné sítě, vhazovat se bude před Kovářem.
44:45
Ne však dlouho. Kašpar hákoval Ketova a bude pokračovat přesilovka Rusů.
44:37
Němec je na ledě a pokračuje se v pěti.
44:10
Při pohledu na led vidíme stále přesilovku Ruska, které se ale nemůže usadit v pásmu.
43:34
Dnešnímu utkání přihlíží 7200 diváků, je tedy vyprodáno. Ale to už je poměrně v Brně zvykem a jistotou.
42:44
Velký tlak Rusů končí u Kováře. Nejprve ho ohrozil Kuzněcov a následně dorážel nebezpečně Kalinin. Český brankář sklízí ovace ve stoje. Atmosféra je v těchto momentech fantastická, není slyšet vlastního slova.
42:26
Rusko dostává šanci na vyrovnání. Němec inkasuje menší trest za hrubost.
41:55
Brněnskou halou obíhá mexická vlna. Rondo si letos zažilo opravdové hokejové žně. Cesta Komety až do finále, MS do "18" a nyní EHT. Led také i proto dostává pořádně zabrat.
40:49
Rusové se snaží udělat něco s nepříznivým výsledkem, zatím naráží na obranu našeho mužstva. Najednou se výkon českého týmu překlopil a je to podobné jako u Ruska, které hrálo perfektně, nicméně během krátké chvíle se jejich hra rozsypala jako domeček z karet.
40:31
Začínáme ostrým projektilem Burmistrova od modré, Kovář vše viděl a puk má v lapačce.
40:01
Začala třetí třetina.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:36
Co dokáže udělat s týmem vstřelená branka jasně ukazují naši hokejisté. Do té doby nebyli lepším týmem, Rusové byli lepší, ale během krátké chvíle se dokázali čeští borci fantastickým způsobem dostat do hry. Otáčí výsledek a do třetí části půjdou s jednobrankovým náskokem.
38:54
Česko právě vstřelilo branku! Neskutečný obrat a dalo by se říci, že nucená pauze českému týmu pomohla. Využívá přesilovku a brněnská hala se otřásá v základech. PETR NEDVĚD dostal nádhernou přihrávku od Plekance, zkušený český veterán se dokázal nejlépe zorientovat na brankovišti a takovým šťouchnutím posílá kotouč za bezmocného Barulina. Asistence: Tomáš Plekanec.
38:16
Rusko bude navíc hrát v oslabení. Vyloučen je Šipačev za nedovolené bránění. Ten ještě předtím z brejku napálil Kovářovo břevno! Nicméně to původně vypadalo, že za katr usednou hned dva hráči Rusů, rozhodčí svůj verdikt překvapivě změnili.
37:37
Česko právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno a poměrně z náhodné akce, ale i ta se počítá. U mantinelu dojel kotouč Kašpar, přihrál před bránu, kde puk poskakoval a tak trochu šťastně se odrazil od brusle Novotného a výborně najetý JAKUB PETRUŽALEK překonává střelou nad lapačku Barulina. Tvrdá střela znamená nerozhodný výsledek. Uvidíme, co to provede s ruským týmem, který do těchto chvil byl malinko lepším. Asistence: Jiří Novotný, Lukáš Kašpar.
37:05
Hemský s Vondrkou se snažili dostal ruské obránce pod tlak, kombinovali, ale střela se nekoná. Opět výborný obranný zákrok některého z hráčů Ruska.
36:39
Na druhé straně pálil nebezpečně Kuljomin a Kovář měl obrovské problémy s jeho střelou. Puk mu vypadl a šoural se pomaličku do brány, nakonec náš obránce Kutlák zavčas vyhazuje kotouč do bezpečných míst.
35:56
Plekanec na svém stanovišti za brankou hledá někoho ze svých spoluhráčů, jenže všichni byli obsazeni.
Hráči se trousí na ledovou plochu. Za pár chvil se dohraje druhá třetina a poté hned rozhodčí odstartují poslední.
35:41
Zápas bude pokračovat po klasické patnácti minutové pauze. Druhá perioda se dohraje tedy až po úpravě ledu. Dohrávat se budou 4 minuty a 19 vteřin. Diváci se odchází občerstvit. Tak se prozatím z Brna loučím a přihlásím se krátce po 19:38.
35:41
Utkání je přerušeno! Na ledě se objevila díra a musí dojít k úpravě.
35:34
Češi se ale rozhodně nemají za co stydět. Snaží se také cpát před Barulina, ale tam výborně čistí prostor jeho obrana.
34:34
Tlak soupeře jsme dokázali přečkat, stále držíme poměrně přijatelný výsledek. Rusové jsou o chloupek lepším týmem.
33:42
Hosté hrají zkrácenou přesilovku, na Kováře šla tvrdá rána Širokova. Obrovská šance Ruska, tato šance doslova volala po gólu. kovář se jen tak rozhlédl, kam kotouč letí. Nakonec těsně nad.
32:52
Loni na turnaji v Brně český tým nasázel Rusku hned šest gólů, dnes stále na čeká na jeden jediný gól.
32:06
Kovář bez problémů chytá nahození Svitova. Hraje se 4/4 a vhazovat se po komerční pauze bude po levici českého gólmana.
32:00
Krosčekem se provinil Tomáš Plekanec a síly se na ledě srovnají.
32:00
Ta teď přišla v podání Krajíčka, Barulin vše viděl a chytá.
31:45
Přesilovka se zatím příliš nedaří, chybí nějaké překvapení a hlavně střela.
31:06
Čeští hokejisté si zahrají přesilovku. Kuljomin zastavil nedovoleně Průchu, který předtím nebezpečně střílel na Barulina, kotouč ale zapadl do ochranné sítě po teči obránce Jemelina.
30:53
Teď už to však nemuselo platit. Koukal našel najetého Nakládala, který se vracel z trestné lavice a v samostatné akci nedává! Barulin jeho úmysl vystihl a podržel svůj tým od vyrovnávací branky.
30:19
Přehoupli jsme se do poloviny zápasu, stále čekáme na český gól. Rusko dobře brání.
29:32
Plekanec posílál Hemského do brejku, ale ten nedokázal zpracovat těžký kotouč, který končí až za brankou Barulina. Pískán icing.
28:44
Hraje se 4/4. Divákům se nelíbí, že nebyl potrestán i další aktér rvačky, ruský chasník Medveděv
28:37
Další rvačka u mantinelu, v pásmu, kde útočí čeští hráči. Nakládal si rozdal několik pěstních soubojů s Medveděvem, nakonec jde za katr pouze náš obránce.
28:37
Nedvěd vypálil pro sebe typickým způsobem od pravého mantinelu. Barulin kryje a následuje další šarvátka.
27:53
A je tu větší bitka, za kterou se již bude vylučovat. Za hrubost je vyloučen Ilja Nikulin, Češi budou hrát přesilovku.
27:20
Chtěl jsem napsat, že jediné co zápasu chybí, je rvačka. A ta příchází právě teď. Před Kovářem bylo hodně hráčů soupeře a našemu týmu se to pochopitelně nelíbílo a čístilo prostor. Tresty se nakonec udělovat nebudou. Vzájemná potyčka zůstává bez vyloučených.
27:11
Hra je přerušena, Kovář raději nahození Denisova přidržel do rukavice.
26:47
"Šajbu" slyšíme na našem komentátorském stanovišti čím dál tím hlasitěji. Rusové jsou samozřejmě více spokojenější, vedou a neustále dotírají na Kováře. Ten musel řešit další ošemetnou situaci, ale s ránou Zaripova a dorážkou Ketova si poradil.
26:07
Statečná česká čtveřice odkroutila snad celé oslabení a může jít konečně střídat. Jsme v pěti a diváci si přejí vyrovnání.
25:33
Z ostrého úhlu mířil Tarasenko, puk končí na boční síti. To byl neuvěřitelný zámek, který Sborná dokázala vyprodukovat.
24:59
Od modré zkoušel propálit Kováře Jemelin, český brankář srazil včas betony. Tlak Ruska pokračuje.
23:57
Vyloučen Čáslava za hákování. Rusko vede a navíc bude hrát přesilovku.
23:11
Rusko právě vstřelilo branku! Tak to byla nádherná akce ruského útočníka JEVGENIJE KETOVA, který se dostal s pukem na modrou čáru, rozjel se neuvěřitelnou rychlostí na Kováře, kterého chtěl nejprve ohrozit střelou, jenže zvolil variantu objetí brány, a to se mu také povedlo. Kovář se nestačil přemístit ke své levé tyči a Rusko tak jde do vedení. Vůbec první kloudná akce druhé třetiny nese punc gólová. Asistence: Danis Zaripov.
22:35
Gólmani si zatím nemusí připisovat žádné zákroky, bojuje se ve středním pásmu.
21:58
Další postupný útok Ruska končí ofsajdem. Poněkud rozháraná je tato část hry. Obě mužstvo možná trošku zvolní a budou se snažit více bránit. V některých momentech první třetiny byly obrany hodně otevřené.
21:17
Na druhé straně se snažil střílet Hemský, obrana soupeře jeho pokus zablokovala.
20:28
V prvním náznaku šance se objevili hosté, Kovář se musel natáhnout po ráně Kornějeva. Kotouč vykopává pravým betonem.
20:01
Začala druhá třetina.
Je za námi nádherná první třetina, které chybělo jediné, góly. Na obou stranách čarovali oba brankáři. Jak Kovář, tak i Barulin si pořádně zachytali a jen díky nim je stav bezbrankový. Hlavně český gólman ukázal, proč je v reprezentaci. Některé zákroky, to byla fantazie. Druhá část tohoto dramatu bude pokračovat v 18:45. Dejte si něco studeného, osvěžujícího a budeme pokračovat.
20:00
První třetina skončila.
19:48
A už je skutečně klid, třetina končí.
19:05
A mohlo se měnit skóre. Úplně sám před Kovářem byl Danis Zaripov a opět skvělý zákrok českého mága, jenž ukázal, že umí i výborně gymnastické prvky. Šnůra na brankové čáře a stav stále 0:0.
18:22
Třetina se dohrává za potlesku obou kotlů.
17:40
Zakázané uvolnění českého týmu. Hra se stěhuje před Kováře.
17:11
Hosté jsou v plném počtu, v závěru početní výhody střílel Krajíček, nepřesně. Parádní utkání pokračuje, stále se hraje v obrovském tempu. Obě mužstva zaslouží velký obdiv. Ve velké sauně, která je v brněnské hale to nemají jistě jednoduché.
16:12
Mozek přesilovkového útoku Tomáš Plekanec hledal zkušeného veterána Nedvěda, který byl zaparkovaný před bránou, ale z dorážky neuspěl. Barulin se dokázal roztáhnout na brankovišti a puk odklidit do lapačky.
15:27
Plekanec zkoušel překvapit Barulina zpoza brány, ale obránce Kornějev byl u kotouče včas a vyhazuje až ke Kovářovi.
15:00
Burmistrov inkasuje menší trest za vysokou hůl. Na přesilovky máme vyrovnáno. Tentokrát si zkusí přesilovku Hadamczikův tým.
14:30
A další pumelice na českou svatyni. Po ráně Burmistrova znovu kryje Kovář kotouč do náruče. Pakliže byl v prvních deseti minutách v ohni střel Barulin, nyní si hodně zachytá i český brankář.
14:05
Česko je v pěti, ale v závěru přesilovky si Kovář připsal dva těžké zákroky. Dvakrát po sobě pálil Širokov a brankář Českých Budějovic chytá opravdu famózně.
13:25
Tak přeci jen naši mohou jít střídat. Kutlák odpaluje do bezpečí.
13:02
Ani Vondrkovi se to nepovedlo, tlak Ruska pokračuje.
12:36
Rusové jsou usazení ve své třetině a mačkají český tým jako pomeranč. Nedaří se vyhodit.
12:08
Je tu první vyloučení zápasu. Rusko si zahraje přesilovku, protože na trestné sedí Petr Nedvěd (sekání).
11:18
Velký tlak českého týmu nekončí gólem, naopak mohl Kovář inkasovat po střele Nikulina a posléze Svitova. I náš gólman ukázal, že chytá v obrovské pohodě a i on předvádí spolehlivý výkon.
11:16
Teď už ovšem ano. Průcha viděl rozjetého Koukala a ten nechal vyniknout Barulina. Ten je nyní v ohni střel. Další dvě rány na něj poslal Čáslava a poté Frolík. Stav se stále nemění.
09:37
Český výběr se snaží zatlačit soupeře a dostat ho pod tlak, ale zatím se žádná šance neurodila.
08:39
Česko vyhazuje přes všechny čáry. Nic na tom nemění fakt, že se hraje prakticky bez přerušení a hokej má fantastické tempo.
08:16
Obrovská šance českého týmu a v ní Hemský s Vondrkou. Druhý jmenovaný dostal přesný pás na brankoviště, kde stačilo pouze došťouchnout kotouč do prázdné brány, leč nestalo se tak. Vondrka v klíčový moment máchl svou hokejkou na prázdno.
07:31
V akci vidíme také Michaela Frolíka, ten se snažil překvapit Barulina střelou z otočky, ale ruský strážce svatyně se nenechal překvapit. Stejně tak Kovář po ráně Zaripova.
06:59
Hokej jako víno pokračuje. Z dobré palebné pozice pálil na Barulina Tomáš Plekanec, ruský gólman předvedl perfektní zákrok lapačkou.
06:22
Kapitán Pardubic Petr Koukal v dalším protiútoku českého týmu vypálil příklepem a kotouč se zastavil na horní síťce. Hra je přerušena.
04:49
Tvrdá bomba Tarasenka málem Kováře nachytala na nedbalkách. Nakonec si náš gólman poradil. Vzápětí byl hodně nebezpečný Kuzněcov, který se natlačil s pukem až před českou bránu, skóre se nemění, i když Rusko bylo teď hodně blízko gólu.
04:16
Fantastická atmosféra a také výborný hokej je vidět hned od začátku tohoto duelu.
03:46
Také Rusové zahrozili, Nikulin vypálil přes několik hráčů, Kovář toho moc neviděl, přesto dokázal zasáhnout.
03:35
Čáslava rozehrává nepřesně, icing.
03:00
Další střelu na Barulina vyslal Petr Průcha, vyprodaná KAJOT ARENA jen zahučela. Kotouč letěl těsně vedle.
01:57
Hraje se pořádně tvrdě, čeští hokejisté dohrávají souboje u mantinelu a zároveň si vytvořili i šanci. Po Tlustého dohrání se k puku dostal na modré čáře Petružálek a Barulin si připisuje první zákrok. Zasahuje pravým betonem.
01:35
Na české straně stále na šanci čekáme. Tenkrát byl až příliš rychlý a dostal se do ofsajdu.
01:09
Širokov operoval až příliš dlouho za naší bránou, až ho musel uklidnit z dobré nálady Čáslava.
00:21
První střelu na Kovářovu bránu vyslal Šipačev, ale český gólman byl u své tyče včas.
00:01
Utkání právě začalo.
Hráči a rozhodčí nastupují na ledovou plochu, po státních hymnách půjdeme pomalu na to. Hezkou zábavu přeji.
Brněnská hala se zaplňuje, je jasné, že každopádně bude vyprodáno. Na našem komentátorském stanovišti se to hemží ruskými fanoušky. O pořádný randál, který zde panoval i včera rozhodně nebude nouze.
Úvodní sestavy: Česko: Kovář (Štěpánek) - Nakládal, Blaťák, Čáslava, Kutlák, Krajíček, Kindl - Frolík, Plekanec (C), Tenkrát - Hemský, Nedvěd, Vondrka - Petružálek, Novotný, Tlustý - Vincour, Koukal, Průcha - Kovář, Kašpar. Rusko: Barulin (Birjukov) - Kornějev, Nikulin, Rjasenkij, Nikitin, Denisov, Medvědev, Jemelin, Kalinin - Kuljomin, Těreščenko, Žerděv - Širokov, Svitov, Tarasenko - Zaripov, Šipačev, Ketov - Burdasov, Burmistrov, Kuzněcov. Rozhodčí: Laaksonen, Leppäalho (oba FIN) - Gebauer, Lederer (oba CZE).
Průběžná tabulka EHT: 1. Finsko 18b 2. Rusko 18b 3. Česká republika 17b 4. Švédsko 16b.
Tabulka KAJOTbet Czech Hockey Games: 1. Finsko 8b 2. Česká republika 4b 3. Rusko 3b 4. Švédsko 0b
Český tým v prvním zápase přehrál Švédy 5:3, včera však podlehl Finsku 2:3 po prodloužení. Tým kouče Hadamczika hrál do poloviny zápasu velice dobře, jenže poté přišla chyba gólmana Štěpánka a rázem reprezentační výběr znejistěl a Finové toho dokázali využít. Nakonec šlo utkání do prodloužení, kde se dokázal trefit Kiiskinen.
Rusko má za sebou odehrané dva zápasy, s bilancí jedné prohry (s Finskem 0:2) a jedné výhry (4:2 nad Švédskem). Při pohledu na tabulku je vidět, že v letošním EHT jsou všechny čtyři týmy nesmírně vyrovnané a vyhrát může prakticky kdokoliv.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vážení nadšenci nejrychlejší kolektivní hry na světě, vítejte u sledování posledního zápasu v rámci EHT v Brně. Od 18h se představí v souboji o první místo domácí tým Česka, které si to rozdá s Ruskem. Je jisté, že brněnská KAJOT ARENA bude praskat ve švech, bude vyprodáno a natěšení fanoušci poženou svůj tým k vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud