Z mé strany je to pro dnešek vše. Byli jsme svědky výhry, která po prvním hracím dnu posílá český celek na první místo Karjala Cupu. Teď čeká Hadamczikovi svěřence přesun do Helsinek, kde se v sobotu utkají s domácím výběrem. Ten prohrál v úvodním utkání s Ruskem 1:2 po samostatných nájezdech. Přeji příjemný zbytek večera!
Český kapitán si dojel pro cenu za nejlepšího hráče českého týmu. Na druhé straně dostal cenu Jonas Andersson, střelec druhé branky Tre Kronor.
KONEC! Po první vlažné třetině jsme dnes byli svědky poměrně zajímavého utkání. Hlavně díky skvělým vstupům do všech tří třetin dokázali Češi zvítězit 5:2. Odveta za semifinále mistrovství světa jim tedy vyšla. Dnešní utkání patřilo dvojici Petr Nedvěd - Jakub Petružálek. Oba si připsali dvě branky a byli nejlepšími hráči českého mužstva.
60:00
59:52
Puk v rohu kluziště.
59:43
Po nabídce Ševce střílel Hubáček, ale jeho dělovku ukryl Wesslau.
59:08
To dokazuje také aktuální děj hry. Češi operují s kotoučem okolo Wesslaua. Zíbovi pokus o střelu nevyšel.
58:27
Na ledě jsou druhé útoky obou mužstev. Švédům se ovšem nic nedaří. Dnešní zápas jim příliš nevyšel.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a Švédsko jde dopředu ze svého obranného pásma.
57:33
Tentokrát mohl jít dopředu Harju, ale toho od puku odstavil Ševc. Češi mají kotouč ve své moci.
57:01
Vampola se objevil sám na modré čáře mezi švédskými hráči. Individuální akcí se ovšem neprosadil.
56:50
Zakázané uvolnění českého týmu. Švédům se nedaří prosadit přes modrou čáru. Češi jí výborně brání.
56:26
Na druhé straně neuspěl Falk.
55:32
Švédsko trápí nepřesnosti a špatná finální přihrávka. Opět ztroskotali na modré čáře a ztratili kotouč. Toho využil Petružálek, který po průniku zakončil, ale Wesslau byl pozorný.
55:06
Jämtin důrazně atakoval Klepiše. Vše ovšem proběhlo v rámci pravidel.
54:42
Nedvěd opět zdržel rozehrávku Švédů skvělým napadáním na modré čáře. Tre Kronor musejí pro kotouč za svou branku.
53:57
Opět se před brankou objevil na pravé straně Petružálek, ale tentokrát pouze sledoval pokus Průchy, jehož dělovka letěla nad horní tyč.
53:38
Petružálek se dostal ke střele, ale jeho rána mířila nad branku Wesslaua.
53:08
Dopředu se dostal Vampola, ale neměl síly na důrazné zakončení. Na druhé straně se ke střele dostal Jämtin, ale jeho dělovku ukryl úspěšně Štěpánek.
52:32
Na ledě se začíná přiostřovat. Oba týmy přidávají na důrazu, což je znát v osobních soubojích.
51:49
Puk v moci Švédů, Češi napadají a čekají na chyby v rozehrávce svého soupeře.
51:22
Přesilová hra netrvala příliš dlouho. Za brankou Štěpánka fauloval domácí kapitán Persson a Švédsko bude mít také o jednoho muže méně.
51:12
Tentokrát trest na straně hostí. Na trestnou lavici odjíždí Nakládal za vyhození kotouče mimo hrací plochu.
50:19
Brodin zakládá spolu s Kronwallem další útok Tre Kronor.
49:43
Závar před brankou zkoušel využít Vampola, ale puk se odrazil mimo branku. Wesslau je dezorientovaný, ale nikdo z hráčů pořádně netušil, kde puk je.
49:04
Švédsko vyhazuje a pro kotouč musí jít do rohu hřiště Štěpánek, který ihned předává za brankou Kotalíkovi.
48:59
Petružálek zakončil kolotoč Čechů. Jeho střela skončila ve výstroji Wesslaua.
48:25
Češi kombinují v útočném pásmu. Na hřišti je třetí útok.
48:01
Kotalík ihned po buly vypálil, ale jeho střela byla zblokována. V tom okamžiku fauloval Petrasek a švédský obránce zamíří na trestnou lavici, kde si odpyká menší trest.
47:56
Hubáčkova střela zprava skončila ve výstroji Wesslaua. Vhazuje se vedle švédské klece.
47:35
Vhazuje se po pravici Štěpánka, který ukryl střelu Švédů.
46:37
Domácí jsou zjevně velmi opaření z tohoto návalu branek českého týmu. Hra se odehrává ve středním pásmu a Češi získali potřebný klid.
45:52
Česko právě vstřelilo branku! Češi rozjeli slušný kolotoč. Po kombinaci v útočném pásmu se kotouč ocitl na hokejce Blaťáka, který od modré čáry vyslal střelu na švédskou branku. Před brankou se z chumlu hráčů ukázal JAKUB PETRUŽÁLEK a tečí přidal svou druhou brankou v zápase. Na premiérový start tohoto křídelníka to není vůbec špatné. Asistence: Miroslav Blaťák
45:13
Česko právě vstřelilo branku! Češi zvyšují svůj náskok. JIŘÍ NOVOTNÝ zachytil ve středu hřiště kotouč, najel si do levého kruhu pro vhazování odkud hledal na zadní tyči Hubáčka, ale jeho střela se odrazila od brusle jednoho z domácích beků do branky. Bez asistence.
44:49
Po buly se kotouč dostal k Čáslavovi, který nahodil kotouč, ale nikomu z jeho spoluhráčů se nepodařilo tečovat kotouč.
43:48
Výborná myšlenka Nedvěda skončila u Průchy, který nedokázal zakončit z pozice před brankou. Kapitán českého týmu opět ujel zprava a v souboji se soupeřem vedle branky zvolil zadovku na Průchu, který kotouč nezachytil.
43:31
To samé se stalo také na druhé straně. Štěpánek ovšem prokázal, že to s lapačkou umí.
43:20
Petružálkova rána končí v lapačce Wesslaua.
42:40
Česko právě vstřelilo branku! Čechům opět vychází začátek třetiny! PETR NEDVĚD potvrzuje svou aktuální formu. Kapitán českého týmu se hokejově podruhé narodil, což potvrzuje svými výkony dnes i v dresu Liberce. Český útočník opět zachytil špatnou rozehrávku Švédů na modré čáře, podíval se, naznačil, ale ihned vyslal střelu nad rameno Wesslaua. Švédský brankář byl bezmocný. Bez asistence.
41:54
K puku se ale opět dostávají domácí. Jejich kolotoč zakončil Brodin, ale jeho střele chyběla razance. Puk v moci Čechů.
41:29
Andersson ztratil kotouč v české třetině a hosté mohou zaútočit.
40:55
Po dalším buly se Češi zásluhou Ševce osvobozují.
40:33
Střelu zleva vyrazil Štěpánek svým betonem a puk se odrazil ke Kronwallovi. Ten měl před sebou prázdnou branku, ale švédský zadák nevystihl dráhu puku a zakopl o něj.
40:07
Úvodní buly patří Švédům. Domácí mohou pokračovat v přesilové hře z druhé třetiny.
40:01
Poměrně zajímavá třetina právě skončila. Fanoušci viděly tři branky, ale bohužel pro české fanoušky, dvě skončily za zády Jakuba Štěpánka. Nejdříve ovšem přišel výborný nástup Čechů do druhé třetiny, který skonči brankou Petružálka ve 22. minutě. Hra se poté vyrovnala a po závaru před brankou snížili domácí zásluhou Jämtina. Pět minut před koncem se individuální akcí prosadil Andersson a vyrovnal tak stav utkání. Třetí perioda začne přibližně ve 20:51.
40:00
39:59
A domácí přeci jen zakončili. Střelu Perssona z mezikruží vyráží Štěpánek nad. Bude se vhazovat vedle pravice Štěpánka.
39:52
Švédsko kombinuje v útočném pásmu.
39:15
Pěkný moment ze švédské strany. A Tre Kronor si dokázali vybojovat přesilovou hru. Akci Švédů zakončoval Persson, proti kterému skvěle zasáhl Štěpánek, který se stihl přesunout k druhé tyči. Těsně před tím ovšem fauloval Hubáček a dostal dvouminutový trest.
38:29
Z toho těží druhý útok Česka. Novotný střílel na Wesslaua, který jeho pokus vyrazil. Hubáček byl u odraženého puku bohužel pozdě.
38:01
Švédsko již kompletní, ale skvěle pracující Petružálek opět vybojoval útočné pásmo!
37:24
Puk v moci Švédů a ti pouze nahazují za branku Štěpánka.
36:47
Domácí opět vyhodili kotouč po nepřesné přihrávce Čechů a ti musejí začít opět od své branky.
36:29
... Čechům se ihned podařilo opět obsadit útočné pásmo.
36:13
Domácí se osvobozují...
35:49
Kotalík vyslal tvrdou dělovku od modré, ale Wesslau byl pozorný!
35:35
Po následující akci Čechů fauloval domácí Bäckman a český výběr dostal příležitost přesilové hry.
34:25
Švédsko právě vstřelilo branku! Máme vyrovnáno! Švédům se podařilo udělat kopii první branky zápasu z hole Nedvěda. Po levé straně ujel s kotoučem JONAS ANDERSSON a tvrdou ránu umístil pod břevno Štěpánkovy branky - 2:2! Bez asistence.
34:05
Po špatné rozehrávce dostali domácí další možnost. Zíb zachytil přihrávku, ale kotouč ihned ztratil. Dopředu vyrazila trojice domácích hráčů proti jednomu českému obránci. Střelu ovšem skvěle zblokoval jeden z českých hráčů.
33:35
Domácí zakládají útočnou akci zpoza své branky.
33:19
Švédsko se dočkalo zakončení, o které se postaral Harju. Jeho střela skončila v moci Štěpánka. Vhazuje se po levici petrohradského brankáře.
32:48
A znovu švédský obránce, tentokrát rozehrává za svým brankářem.
32:14
Vhazování ve střední pásmu vyhráli hráči Tre Kronor. Snaživý Petrasek ovšem nenašel nikoho mezi svými spoluhráči, s kým by mohl založit další útok.
31:48
Třetí formace byla na ledě hodně dlouho, ale přeci jen se dočkala zakončení. Střela Hubáčka ovšem mířila nad branku. Jeho útok jde z ledu.
30:57
Druhý útok Čechů odvádí skvělou práci. Tentokrát nadělala velké problémy obraně Švédů, kterým se nepodařilo rozjet útočnou akci.
30:22
Čechům se podařilo vybojovat kotouč v útočném pásmu, kde zaspal Brodin. Češi zakládají další útok zpoza své svatyně.
29:42
Z toho ovšem nezapršelo a šanci útočit dostali Češi. Akce hráčů v červeném skončila střelou Vampoly, kterou ukryl pozorný Wesslau.
29:19
Petrasek zakládá další útok Tre Kronor.
28:26
Oba brankáři se trochu zapotili. Na jedné straně po uvolnění Klepiše zakončoval Petružálek, ale nepřesně. Rychlý brejk domácích skončil střelou Thörnberga z levého kruhu, ale s jeho pokusem si Štěpánek poradil na jedničku.
28:10
Skvělé napadající Petružálek vybojoval útočné pásmo.
27:41
Domácí vyhráli buly a vytváří si další tlak.
27:02
Výborný zákrok předvedl Štěpánek proti unikajícímu Perssonovi. Český brankář podržel svůj tým. Vhazuje se po jeho pravici.
26:14
Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko se přeci jen dočkalo branky v početní výhodě. Střela od modré se odrazila od tyče a v hloučku hráčů před brankou byl nejpozornější ANDRES JÄMTIN. Asistence: Fredrik Warg, Staffan Kronwall.
25:48
Nejdříve se ke střele dostal Petrasek, ale jeho střela byla blokována. Na druhý pokus to zkoušel Kronwall, ale jeho dělovku ukryl Štěpánek.
25:27
Ke střele se dostal Nakládal a jeho rána nadělala domácímu brankáři problémy. Puk se odrazil k domácím a ti mohou zaútočit.
25:04
Čeští hráči drží kotouč ve své moci. Ukázková obrana Čechů zatím vychází.
24:21
Další vyloučení na straně Čechů a možná celkem přísné. Na trestnou zamířil za sporné podražení Kotalík.
23:47
Čechům se dlouho nedařilo vymanit z tlaku, ale nakonec se to přeci jen podařilo.
23:12
Tre Kronor se usadili v obranném pásmu Čechů. Další střelu ukrývá strážce české klece. Vhazuje se po pravici Štěpánka.
22:52
Typický vzor švédské hry. Důsledná obrana, čekání na chyby, získání puku a rychlý přechod do útoku. Tentokrát se ke střele dostal Thörnberg, ale jeho dělovka zprava trefila pouze hrudník Štěpánka.
22:20
Češi do druhé třetiny vlétli a stále se drží v útočném pásmu. Střela Ševce končí ve výstroji Wesslaua.
22:06
Další šanci Kotalíka blokuje Wesslau.
21:42
Česko právě vstřelilo branku! Přesilovka využita! Skvělá práce Klepiše s JAKUBEM PETRUŽÁLKEM skončila zakončením druhého jmenovanného, a nový objev českého hokeje posílá svůj tým do dvoubrankového vedení! Česko vede 2:0! Asistence: Jakub Klepiš
21:12
První střelu si připsal od modré Nakládal a jeho střela olízla pouze boční síť Wesslauovi branky!
20:48
Průcha se prodíral po pravé straně a dostal se až před branku, kde ho zahákoval Kronwall. Švédský zadák si vysloužil dvouminutový trest. První přesilovka českého týmu.
20:27
Petrasek to zkoušel od modré, ale jeho střele chyběla razance.
20:06
Úvodní vhazování prostřední části vyhrálo domácí mužstvo a ihned jde dopředu.
20:01
Skončila první třetina tohoto utkání a pro české fanoušky dopadla skvěle. Již ve třetí minutě dokázal vstřelit branku navrátilec Petr Nedvěd a poslal svůj tým do vedení. Domácím se nepodařilo vytvořit nějaký enormní tlak, ale branka jim viditelně uškodila. Utkání ovšem nemá příliš strhující tempo. Čeští hráči jsou zatím lepším celkem. Švédsko naopak zazlobilo při přesilových hrách. Druhá třetina začne přibližně v 19:50.
20:00
19:55
Kvapilovi se nepodařilo přejít přes švédské beky. Ti založili další útok, který skončil nepřesným pasem. Puk sice mají stále v moci, ale pohybují se ve svém pásmu. Nic zajímavého se již pravděpodobně nestane.
19:38
Vhazování ve středním pásmu vyhráli Češi a mohou se pokusit ohrozit Wesslaua.
19:30
Běží poslední minuta první periody, ale další branka zatím nepadla. Ani jeden z brankářů v posledních minutách neměl příliš těžké práce.
18:44
Česko drží kotouč ve své moci a dostává před Wesslaua.
18:19
Hra se odehrává ve středním pásmu. Oba týmy se neženou za nějakou velkou kanonádou.
17:53
Zakončení Thörnberga vyrazil Štěpánek. Na druhé straně neuspěl ani Irgl po skvělém presinku Nedvěda.
17:32
Tre Kronor pomalu kombinují v českém pásmu.
16:58
Puk v moci domácích a v okolí klece českého brankáře.
16:23
Stejný scénář. Česko dobře brání a Švédům se těžko prosazuje přes důraznou hru Čechů. Ti mohli opět zaútočit, ale této nabídky také nedokázali využít.
15:55
Ke střele se dostal Hubáček a jeho střelu Wesslau vyrazil. U kotouče byl ovšem domácí hráč a Švédsko může zaútočit!
15:37
Švédský útok skončil na obranném valu českého mužstva, které může jít dopředu.
15:13
Kotouč za Wesslauem v moci Švédů.
14:44
Hannula se pokoušel zleva obkroužit branku Štěpánka, ale díky skvělému obrannému skoku Nakládala nedokázal zasunout touš do prázdné klece.
13:47
Výborná obranná práce Irgla skončila vyšťouchnutím kotouče z modré čáry. Český útočník mohl jít sám na brankáře, domácí obránci byli ovšem rychlejší.
13:30
Irgl je zpátky ve hře. Tre Kronor mají kotouč a snaží se vytvořit další tlak.
13:10
Dělovka Kronwalla z levého kruhu trefila Štěpánka a zamířila mimo. Vhazuje se napravo od české branky.
12:32
Česko se opět úspěšně brání a vytlačilo domácí ze svého pásma.
12:15
Švédsko roztáčí kolotoč v naší třetině, ale Štěpánek je bez práce.
11:52
Blaťák vyhazuje až za branku Wesslaua.
11:30
A je jím Zbyněk Irgl, který inkasuje menší trest za hákování. Je tu tedy další příležitost pro domácí.
11:14
A máme tu další trest. Domácí mají výhodu a na trestnou lavici zamíří další český reprezentant.
10:46
Česko je v plném počtu, ale u kotouče jsou stále Švédové.
10:28
Domácí byli vytlačeni až ke své brance. Čechům se zatím daří odolávat obléhání domácích.
09:53
Hráči v červeném měli možnost brejku, který ovšem nebyl zakončen.
09:23
Švédsko kombinuje v českém obranném pásmu.
08:46
Na trestnou míří český kapitán. Nedvěd si odpyká dvouminutový tresta.
08:37
Domácí vystrčili růžky. Po rychlém brejku a kombinace v útočném pásmu nalezl puk na modré čáře Karlssona, který vyslal projektil na branku Štěpánka. Ten kotouč dokázal pokrýt.
08:18
Z mráčku ovšem nezapršelo. O puku aktuálně domácí tým.
07:48
Před Wesslauem operuje opět Koukalova formace.
07:31
Hra je opět přerušena. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
07:15
Tentokrát zahrozil také švédský tým. Nejdříve zakončoval do odkryté branky jeden z domácích hráčů, ale Nakládal dokázal jeho střelu odvrátit. Druhou střelu od modré ukryl do své výstroje Štěpánek. Vhazuje se po jeho pravici.
06:39
Dopředu pronikla dvojice Irgl - Průcha. Při útoku 2 na 2 zakončoval druhý jmenovanný, ale jeho střelu vyrazil domácí brankář.
05:54
Domácí vypadají celkem opařeně. První branka je zjevně položila do kolen. Češi jsou zatím aktivnějším celkem a daří se jim držet domácí tým v bezpečné vzdálenosti od branky.
05:13
Český icing znamená další vhazování před Štěpánkem.
05:07
První zajímavá akce Švédů. Střelu od modré tečoval před Štěpánkem Persson, jeho teč ovšem mířila mimo hřiště.
04:49
Po souboji v rohu kluziště přišlo české vyhození. Tre Kronor musí začít od své branky.
04:26
U puku tentokrát Švédsko. Tre Kronor s kotoučem kombinují v české třetině.
03:33
Kotalíkova rána zprava byla nepřesná. Na druhé straně se neprosadil Thörnberg. Stav tedy zůstává stále stejný.
02:57
Češi drží kotouč v útočném pásmu a jsou zatím lepším týmem.
02:34
Česko právě vstřelilo branku! Tak to je začátek! Domácí hráči mohli jít do brejku, čehož využili. Po sérii přihrávek přišel nepřesný pas na modré čáře, který zachytil PETR NEDVĚD a vydal se s kotoučem po levé straně dopředu. Jeho střela proletěla okolo Wesslaua do branky. Český kapitán tedy oslavil návrat do národního týmu! Bez asistence.
01:53
Češi drží kotouč a hru na polovině soupeře, ale šance k tomu nepřidávají.
01:32
První zákrok Wesslaua v brance Švédů po střele Petružálka. Na ledě jsou třetí formace obou týmů.
01:12
Ofsajd Kotalíka.
00:26
Dopředu mohl proniknout Průcha, ale jeho útok byl zastaven obránci Tre Kronor. Obě mužstva střídají.
00:03
Úvodní buly vyhrál český kapitán. České mužstvo je u kotouče.
00:01
Na ledě se ještě odehrává slavnostní ceremoniál s Magnusem Wernblomem. Bývalý reprezentant Švédska a dlouholetý hráč domácího MoDo vhodil slavnostní buly.
Domácí nastoupí ve žluto-modré kombinaci a česká reprezentace navlékla červené barvy.
V hale již dozněly hymny obou zemí a hráči již krouží po ledové ploše.
Úvodní sestavy: Švédsko: Fasth - Petrasek, Kronwall, Backmän, Karlsson, Brodin, Fernholm, Hjalmarsson, Dahlbeck - Hannul, Warg, Thörnberg - Andersson, Persson, Fast - Jämtin, Järnkrok, Harju - Zackrisson, Falk, Sundh Trenér: Per Marts Česko: Štěpánek - Ševc, Blaťák, Nakládal, Čáslava, Mojžíš, Zíb, Trončinský - Irgl, Nedvěd, Průcha - Kotalík, Novotný, Hubáček - Petružálek, Koukal, Klepiš - Kvapil, Vampola, Adamský - Orsava, Pech Trenér: Alois Hadamczik Rozhodčí: Bulanov - Ravodin, Käck.
Statistiky z posledního vzájemného utkání: Jak již bylo řečeno, poslední střetnutí mezi Švédskem a Českem bylo k vidění v květnu na mistrovství světa, které pořádalo Slovensko. V semifinálovém utkání zvítězili Seveřané 5:2. Toto utkání odehrálo také několik hráčů, kteří se představí také dnes. ČESKÁ REPUBLIKA - ŠVÉDSKO 2:5 (0:0, 1:2, 1:3) Branky a nahrávky: 21. Eliáš (M. Michálek, Židlický), 53. Eliáš (Voráček) - 25. Berglund (Ekman Larsson), 36. Backlund (Sjögren), 49. Ericsson (Backlund), 53. Krüger (Tedenby), 60. Berglund (Petrasek). Rozhodčí: Burchell (Kan.), Reiber (Švýc.) - Šeljanin (Rus.), Terko (Fin.). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 9 300.
O Tre Kronor: Lodivod švédské střídačky měl ovšem daleko těžší práci při skládání nominace vyvolených hráčů. Per Marts musel udělat šest změn v původním kádru. Z týmu vypadli Bertilsson, Fransson, Ekholm, Lundqvist, Ericsson, Kahnberg a Silfverberg. Jejich místa zaujmuli hráči z domácí soutěže. Jmenovitě se jedná o útočníky Falka a Sundha z Jönköpingu, Hjalmarssona z Luley a Hannulu, který obléká dres MoDo. To hraje své domácí zápasy právě na stadionu v Örnsköldsviku. Zadní řady vystužil Christian Bäckman z Frölundy, spoluhráč Martina Ševce z Färjestadu Jonas Brodin a Klas Dahlbeck z Linköpingu.
O české reprezentaci: Trenér Alois Hadamczik povolal na finský turnaj známé tváře, které se objevují v nominaci pravidelně. Velký ohlas vzbudila hlavně nominace libereckého Petra Nedvěda, který se do reprezentace vrací po 15 letech. Tahoun Bílých Tygrů bude také kapitánem českého výběru. Po každé nominaci se čeká na počet omluvenek, které směřují k českému kouči. Tentokrát se z různých důvodů omluvil kvartet Ivan Rachůnek, Petr Vrána, Lukáš Krajíček a Martin Škoula. Jejich místa obsadili obránci Tomáš Mojžíš, Lukáš Zíb a také forvard karlovarské Energie, Lukáš Pech.
O zápase: Ve švédském Örnsköldsviku se odehraje první utkání české reprezentace v letošním ročníku Euro Hockey Tour. Přestože se toto utkání uskuteční na ledě Švédů, bude se bojovat o body v Karjala Cupu, který pořádá země posledních mistrů světa. Dnes budeme svědky prvního střetnutí Tre Kronor s českou reprezentací od květnového semifinále mistrovství světa. V tom čeští reprezentanti prohráli 2:5.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.