Generali Česká Cup - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Třinec - 18. srpna 2020   18:00

Třinec
Raszka (30. Suchánek) – Musil (C), Galvinš, Adámek, Zahradníček, Michálek, Husák – O. Kovařčík (A), Veselý, Chmielewski – Šedivý, Roman, Hrehorčák – Kurovský, Stuchlík, D. Kofroň – A. Kofroň, Kaukič, Matiaško – Mach

Je dobojováno! Dva body ze zápasu, ve kterém extraligová příslušnost Třince nebyla vzhledem k pozměněné sestavě až tolik cítit, ukořistili domácí hokejisté, kteří předvedli srdnatý výkon a dočkali se prvních bodů do tabulky skupiny D. Já se s vámi pro dnešek z přerovské MEO Arény loučím, zase někdy na počtenou!
64:25'
Přerov právě vstřelil branku!
Zubři si připisují první vítězství v Generali Cupu a po tuhém boji porážejí úřadujícího mistra z Třince! Na jedné straně ohrožoval Kacetla jeden z třineckých forvardů, rázem ale Zubři prchali do brejku. Dostálek se nedostal ke střele, obkroužil Suchánkovu branku a zpoza ní našel osamoceného MATĚJE SVOBODU, který přesnou střelou rozhodl o výsledku dnešního utkání! Asistence: Vlastimil Dostálek.
63:52'
Nyní už je však na kotouči hostující kapitán Musil.
63:35'
Trojice Pšurný – Hrabal – Doležal bruslí s pukem v útočné třetině.
62:54'
Na puku jsou po delší chvíli Přerované.
62:26'
Zahradníček se proháčkoval před brankoviště, ale ani on zatím tajenku prodloužení nerozluštil.
62:00'
Kacetl si pohlídal střelu Kurovského na bližší tyči.
61:22'
Kacetl zastavuje střelu Davida Kofroně betonem a schovává puk pod lapačku.
60:55'
Ryšavý přelstil posledního obránce a dral se od vlastní modré do úniku, neměl ale dostatečnou rychlost a byl včas odzbrojen.
60:32'
Puk je na opačné straně kluziště na hokejkách Ocelářů.
60:08'
Kacetl si rychle připisuje první zákrok, s kotoučem na holích už hrají Zubři.
60:01'
Začalo prodloužení.
Zubři se konečně dočkali a v Generali Cupu zapisují svoje první body! Ve třetí třetině se zásluhou Pšurného dostali do vedení, to jim ale ve 54. minutě sebral Šedivý. Zejména poslední minuty byly pro třineckou střídačku dosti hektické. Zubři nevyužili přesilovou hru, hlavně je pak ale mohou mrzet dvě neproměnené tutovky ze samého závěru. Uvidíme, jaké rozuzlení nakonec nabídne pětiminutové prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:27'
Zubři jsou teď značně nabuzení a v posledních vteřinách třetí třetiny je za gólem ženou hlučné ochozy.
59:00'
Hraje se poslední minuta třetí třetiny.
58:02'
Další tutovka domácích zmařena vlastní nepřesností! Skvěle sehrané přečíslení mohl Süss zakončit do zcela odkryté klece, tu ale zblízka minul!
56:55'
Stoprocentní šanci nevyužil Dostálek! Od Hrabala dostal krásnou přihrávku k odkryté části branky, navrátilci do dresu Zubrů ale puk skočil přes čepel, a nevrátil tak Zubrům vedení!
56:24'
Dlouhou přetahovanou u mantinelu ukončuje hvizd sudích. Pokračovat se bude nadále v třineckém obranném pásmu.
56:04'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Stuchlík – 2 min., držení).
55:42'
Dostálek přejel Pšurnému modrou čáru, odpískán ofsajd.
55:14'
Nájezd po levém křídle zakončil Veselý střelou do Kacetlovy lapačky.
54:30'
Další neskutečný zákrok Kacetla! Chmielewski se ocitl ve stoprocentní šanci, když mohl zasunout puk do napůl odkryté branky. To by ale nebyl Kacetl, kdyby nevytáhl další eso z rukávu! Roztáhl se na brankovišti a takřka jistému gólu zabránil zákrokem holí!
53:51'
Třinec právě vstřelil branku!
Je srovnáno a jak jinak, než z přesilové hry! Gól ve hře pět na pět dnes zatím nepadl! David Kofroň od zadního mantinelu našel hokejku ONDREJE ŠEDIVÉHO, který přesnou střelou z hranice levého kruhu srovnal skóre! Asistence: David Kofroň, Patrik Hrehorčák.
53:23'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Dvořák J. – 2 min., podrážení).
53:23'
Za signalizované výhody pro Třinec se Zubři museli stáhnout do obranného pásma, před střelou Husáka nakonec statečně neuhnul Ryšavý.
52:34'
Zakázané uvolnění domácího celku.
52:05'
Chmielewski se vrátil z trestné a několikrát obkroužil pásmo s pukem na holi, než jej předal Kovařčíkovi. Jeho letmá střela Kacetlovi nečinila žádné potíže.
51:28'
Kacetl vychytal pokus Davida Kofroně, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
51:16'
Süss podnikl výlet do útočného pásma, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
50:27'
Za Suchánkem se rozduněl mantinel, další přerovské střele nescházelo mnoho.
49:42'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Hejcman – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Hajšman.
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Chmielewski – 2 min., krosček).
49:24'
Přetlačovaná o puk probíhá u mantinelu poblíž přerovské střídačky.
47:49'
Tak i třetí branka dnešního večera přichází v přesilové hře! Král velmi šikovně udržel puk před modrou čarou a poslal puk dále do pásma. Josef Hrabal poté napřáhl ke střele, kterou Suchánek vyrazil na opačnou stranu, a sice do míst, kde stál ROMAN PŠURNÝ nachystaný k dorážce do odkryté branky! Asistence: Josef Hrabal, Filip Král.
47:34'
Suchánek lapil Goišovu střelu, buly po jeho levici.
47:20'
Nyní už však Goišova formace točí puk podél mantinelů.
46:42'
Hostům se zatím daří držet Zubry daleko od jejich obranné třetiny.
46:20'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Zahradníček – 2 min., držení).
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Doležal – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
46:05'
Nyní ovšem v útočném pásmu figurují Zubři, kteří si budují slibný tlak.
45:24'
Přerov už hraje v pěti lidech v poli.
45:09'
Třinečtí zatím z přesilové hry mnoho nemají.
43:54'
Třinečtí pokazili útočnou kombinaci a Filip Dvořák tak mohl vyvézt puk. Nakonec se ale odhodlal do souboje jeden na jednoho, perfektní kličkou přelstil třineckého obránce a dostal se až k Suchánkovi, za jehož beton se mu ale puk nepovedlo zasunout!
43:24'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Klimíček – 2 min., sekání).
43:13'
Klimíček zkusil vystřelit na teč projíždějícímu Goišovi, puk ale zamířil do rohu kluziště.
42:37'
A o deset vteřin později přichází další zakázané uvolnění hostů.
42:27'
Icing Ocelářů.
41:29'
Domácí se snaží rozehrát z vlastního pásma, Třinečtí však s dotěrným forčekingem nezahálejí.
40:30'
Zakázané uvolnění Přerova.
40:18'
Veselý podnikl nájezd do útočného pásma a ze středu vybídl Kacetlovu lapačku k zákroku.
40:01'
I druhá třetina nabídla v MEO Aréně jedinou branku, tentokráte ji v závěru obstarali Zubři. Všemu ovšem předcházely spektakulární zákroky Ondřeje Kacetla, bez něhož by na třinecké straně zřejmě svítila vyšší číslice než pouhá jednička. Stejně jako trefa Davida Kofroně v úvodním dějství, i gól Mikuláše Zbořila přišel v přesilové hře, když za záda střídajícího Suchánka dostal střelu od modré čáry. Třetí třetina začne přibližně v 19:40.
40:00'
39:06'
Poslední minuta druhé třetiny je v plném proudu.
38:21'
Tři vteřiny před koncem Adámkova trestu se ale domácí družina dočkala a srovnává stav dnešního zápasu! Zubři obnovili přesilovkový zámek i s clonou před Suchánkem, kterou obstarával Goiš. Na modré čáře poslal Klimíček puk MIKULÁŠI ZBOŘILOVI, z jehož pokusu pravděpodobně třinecký brankář mnoho neviděl! Máme tu první branku ve druhé třetině! Asistence: Jiří Klimíček.
37:38'
Přerov v útočném pásmu pobyl poměrně dlouho a stihl vyprodukovat dvě lepší střely, které však srovnáním nekončí.
36:40'
Roman protlačil puk za modrou čáru přes Hrabala, Zubři musí útočnou třetinu dobývat nanovo.
36:22'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Adámek – 2 min., podrážení).
36:15'
Doležal zavezl puk do útočné třetiny a ke střele předložil kotouč Hrabalovi, na jeho nápřah Suchánek dobře viděl.
35:04'
Hosté mají ze hry více a Zubry drží především skvělý Kacetl v modrém půkruhu. Přesto jsou však třinecké akce spíše nahodilými výboji do útoku, než souvisle vypracovaným tlakem.
33:51'
Duo Dvořáků teď ohrozilo Suchánka v brance Třince! Jaroslav se prodral trojicí beků, Filip se pak rychle snažil dopravit ztracený kotouč mezi tři tyče!
32:42'
Kovařčík přenesl puk na opačnou stranu Chmielewskimu, který pálil bez přípravy! Kacetl se znovu stihl přesunout a úspěšně zakročit.
31:11'
Forman s Kurovským shodili rukavice v obranném pásmu Zubrů a všechno si rozhodli vyříkat v atraktivním pěstním souboji, který MEO Aréna bouřlivě ocenila! Oba si za hrubost odsedí trest 2+2 na trestné lavici.
30:05'
Před přerovskou brankou se najednou vytvořila velká skrumáž, které se hodlal využít Guntis Galvinš, Kacetl si ale našel skulinku, přes kterou na střelu Lotyše dobře viděl.
29:15'
Střídání v týmu HC Oceláři Třinec: ze hřiště odchází Raszka, přichází Suchánek.
29:15'
Chmielewski ukončil delší pasáž střelou do Kacetlovy výstroje, hosté mezitím v přerušení střídají brankáře.
27:36'
Stuchlík pálil rychle po buly, brzy bude stereotypem, že Kacetl vytáhl další parádní zákrok.
27:30'
Ondřej Kacetl zatím přerovskému vedení dokazuje, že provedlo správné rozhodnutí. V krátké komerční přestávce si může zaslouženě oddechnout.
27:06'
Neskutečný zákrok Kacetla! Roman měl puk u odkryté části branky, strážce domácí branky se však parádně natáhl a chytil puk do lapačky!
26:23'
Kovařčík ujel do brejku proti Kacetlovi a i s dvěma obránci na zádech zvládl vystřelit! Přerovský gólman znovu úspěšný!
25:15'
Raszka musel znovu tasit nelehké zákroky, krátce po buly v třineckém pásmu jej totiž zblízka ostřeloval Dostálek.
25:02'
Forman zavezl puk do pásma a přihrál Dostálkovi, který mu puk brzy vrátil! Skvělý zákrok Raszky proti největší šanci Zubrů v tomto zápase!
24:41'
Adámek si vybruslil oblouk a z nebezpečné pozice opět nechal vyniknout Kacetla! Ten si zatím ve druhé třetině nemůže stěžovat na nedostatek práce.
24:14'
Na opačné straně si připsal zákrok Raszka, který s kotoučem v lapačce přerušuje hru.
23:56'
Icing Zubrů.
23:44'
Chmielewski pálil okamžitě po buly, další kvalitní zákrok Kacetla, který nyní zasahoval ramenem.
23:29'
Stuchlík si sjel ke střele na osu hřiště odkud vyslal nebezpečnou střelu končící na Kacetlově betonu! Skvělý postřeh přerovského gólmana.
22:20'
Mach chyboval, Doležal se zmocnil kotouče a za modrou čárou vyslal přihrávku do jízdy prchajícímu Dostálkovi. Ten se však pro puk nedokázal natáhnout.
21:36'
Puk končí v ochranné síti za Kacetlem, buly se odehraje po jeho levé ruce.
21:13'
Král odzbrojil soupeře a s koncem Indrákova trestu Zubři vyvezli kotouč z vlastní třetiny.
20:43'
Kovařčík měl skvělou pozici v mezikruží, ale puk přicházející z rohu promáchl.
20:10'
Na vhazování ve středovém kruhu byli úspěšnější oslabení Zubři, kteří ihned puk napálili k Raszkovi.
20:01'
Úvodní dějství nám nabídlo zatím jednu branku, která přišla z hokejky Davida Kofroně v třinecké přesilové hře. Dle předešlých výsledků Přerova a předpokladu bookmakerů by nebylo zvláštní očekávat značnou převahu extraligového Třince, k ní však zatím nedošlo. Zubři, leč nedisponují tak kvalitním týmem, zatím hostům nedovolují vytvořit si souvislý tlak a sami naopak umí zahrozit. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která začne v přibližně v 18:51.
20:00'
19:39'
Kapitán Zubrů Doležal odpaluje kotouč do rohu na opačnou stranu kluziště, hosté se ale ještě pokusí o jednu akci.
19:09'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Indrák – 2 min., podrážení).
19:02'
Poslední minuta první třetiny je rozehrána, Kacetl si připsal další dva těžké zákroky, Miloš Roman ke dvouminutovému trestu zatím branku nepřidá.
17:20'
Pšurný se na modré nemazal s jedním z forčekujících útočníků, poslední pasáž nabízí i tvrdší hokej.
15:56'
Zatím na ledě sledujeme vyrovnané dění. Hosté navzdory extraligovému působišti nepřijeli s nejsilnější sestavou, to Přerovu se pomalu do hry vrací část hráčů z velmi početné marodky.
15:22'
Oceláři hrají v plném počtu.
15:00'
Hejcman nabral rychlost podél levého mantinelu a z ostrého úhlu ozkoušel pozornost Raszky, kotouč ale proletěl dále do pásma.
13:55'
Hosté vytlačili Zubry za modrou čáru, ti se ale s kotoučem příliš nevzdalují a postavení v útoku znovu dobývají.
13:22'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (D. Kofroň – 2 min., podrážení).
13:08'
Zahradníček našel dlouhým pasem Kaukiče, který shodil puk z rohu na modrou čáru ke střele obránci. Toho v nápřahu zastavil hvizd sudích pro postavení třineckého hráče v Kacetlově brankovišti.
12:48'
Zakázané uvolnění přerovského celku.
12:27'
Buly po pravici Kacetla.
12:06'
Král hledal mezi kruhy Jaroslava Dvořáka, na jeho hůl ale byla přihrávka příliš dlouhá a z dobré pozice tak pro Zubry nic nevzejde.
11:27'
Boje o kotouč probíhají u hrazení poblíž Raszky.
10:42'
Oceláři se nakonec dokázali v útočné třetině na chvíli usadit a rozestavit síly na přesilovou hru. U levé Kacetlovy tyče se objevil nehlídaný DAVID KOFROŇ, který na přerovského brankáře napoprvé nevyzrál, jeho dorážka už ale v síti skončila! Třinec tak otevírá skóre v půlce prvního dějství. Asistence: Ondrej Šedivý, Patrik Hrehorčák.
10:12'
Puk je opět u Raszky, minuta a deset vteřin z třinecké početní výhody je minulostí.
09:41'
A Ocelářům se nepodařilo usadit ani nyní. David Kofroň rozehrává zpoza vlastní branky.
09:21'
Zubři brzy vyhazují puk daleko od Kacetla.
09:02'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (J. Dvořák – 2 min., nedovolené bránění).
08:57'
Důležitý zákrok Kacetla! Stuchlík proti němu nabral rychlost poblíž osy hřiště a v úniku nakonec zvolil střelu, která Třineckým štěstí nepřinesla!
08:03'
Dřímal si připisuje zblokovanou ránu proti Adámkovi.
07:35'
A hru přerušuje další hvizd sudích kvůli zakázanému uvolnění. Vhazovat se bude v pásmu Hanáků.
07:18'
Soupeři o puk bojují v pásmu Přerova, už se hraje v pěti na obou stranách.
06:58'
Zubři se až ke konci dvouminutového trestu Miloše Romana usídlili v útočném pásmu a Hrabalův nápřah tečoval do náručí Raszky Vlastimil Dostálek.
06:23'
Zahradníček podnikl výlet do ofenzivy v oslabení, jeho příklep Kacetl likviduje hbitě betonem.
06:01'
Třinec blokuje přerovskou snahu o dobytí útočného pásma, puk však končí pouze v ochozech. Vhazování po levici Raszky.
05:37'
Icingu se dopouštějí i Zubři, vhazovat se bude před Kacetlem. Za tři vteřiny se z trestné lavice vrátí Forman a začne domácí přesilová hra.
05:11'
Tak jak Zubři vynikali v blokování střel, Oceláři dnes vynikají ve vyhazování kotouče na zakázané uvolnění. Ve hře čtyř proti čtyřem nyní přidávají pátý zářez na pažbu.
05:04'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Roman – 2 min., sekání).
04:58'
Zubři v defenzivě zatím pracují velmi dobře, vynikají hlavně v blokování střel, nemohou se však dostat k puku, aby vyhodili.
03:58'
Šedivý mířil na bližší horní roh Kacetlovy branky, ten ale jeho střelu z levého kruhu dokázal vytěsnit ramenem.
03:40'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Forman – 2 min., podrážení).
02:56'
Čerstvá posila Zubrů ze zámoří Filip Král vyslal zápěstím ostrou ránu přímo do Raszkovy masky!
02:20'
Čtvrtý icing Třince během 140 sekund. Poměrně nevídaný start zápasu.
01:54'
Hajšman pálil z nápřahu v dobré pozici, Raszka nebezpečně vyhlížející střelu zvládl vyrazit.
01:39'
Na icingy 3:0 pro Třinec.
01:13'
Kacetl si připisuje první zákrok, nevyzpytatelnou teč Hrehorčáka po střele Adámka dokázal zneškodnit.
01:05'
Ryšavý se jal puku za modrou čarou, ale vzápětí uklouzl a do útoku tak mohou zamířit Třinečtí.
00:38'
Po krátkém pobytu Zubrů v útočném pásmu hosté znovu vyhazují na zakázané uvolnění.
00:10'
Zápas odstartoval icing Třince.
00:01'

HC ZUBR Přerov: Kacetl (Holík) – Král, Hrabal, Zbořil (A), Forman, Dřímal, Klimíček, Kleiner – Dostálek, Pšurný (A), Doležal (C) – Ryšavý, Hejcman, Goiš – J. Dvořák, F. Dvořák, Süss – Svoboda, Indrák, Hajšman

HC Oceláři Třinec: Raszka (Suchánek) – Musil (C), Galvinš, Adámek, Zahradníček, Michálek, Husák – O. Kovařčík (A), Veselý, Chmielewski – Šedivý, Roman, Hrehorčák – Kurovský, Stuchlík, D. Kofroň – A. Kofroň, Kaukič, Matiaško – Mach

Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Lučan, Kis.
Přerov vs. Třinec

První setkání Přerova a Třince po 26 letech vyznělo lépe pro Slezany, kteří souboj hostili ve Werk Areně. Zubři šli sice zásluhou Štefky brzy do vedení, domácí ale rychle přišli s odpovědí, kdy se během půl minuty trefili Kurovský s Husákem a ve 13. minutě už zvyšoval Chmielewski. Zkraje druhé třetiny snižoval na 2:3 z pohledu Přerova Süss, od té doby už ale puky ze sítě lovil pouze Holík. Oceláři nakonec vítězili vysoko 7:2.