Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Sparta - 7. března 2018   18:20

Liberec
18:12' Bakoš (Pyrochta, J. Vlach) • 32:51' Bulíř (Pyrochta, Filippi) • 33:09' Šmíd (Ševc, L. Krenželok) • 45:15' M. Kvapil (Bulíř)
Sparta
Aittokallio (48. Honzík) – T. Pavelka, Z. Michálek, A. Kulda, Ďaloga, Mikuš, T. Voráček, Piskáček – Řepík (A), P. Vrána (C), J. Hlinka – Kudrna (A), Pech, Buchtele – Jarůšek, Klimek, Říčka – Uher, Černoch, Pšenička.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Sparta 4:1. Bílí Tygři mají mečbol, Pražané nůž na krku

Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů.
Nejlepší hráči utkání:
Filip Pyrochta (LIB) a Arturs Kulda (SPA).
A je dobojováno! Bílí Tygři vítězí také ve druhém vzájemném utkání se Spartou a ujímají se v sérii vedení 2:0 na zápasy. Dnes si za výhrou došli skvělým výkonem, ve dvou třetinách pustili soupeře pouze k pěti střelám a vypracovali si vedení 3:0. V závěrečném dějství už se spíše bojovalo, než hrálo, na výsledku už se tedy takřka nic nezměnilo. V pátek budou Sparťané v domácím prostředí odvracet liberecký mečbol.
59:47'
Liberečtí se už nikam neženou.
59:19'
Uvidíme ještě jedno vyloučení. Petr Vrána (SPA) míří na trestnou lavici za sekání.
59:08'
Liberečtí jsou u puku a hlídají si vedení.
58:43'
Buchteleho rána míří vysoko nad.
58:23'
Sparta právě vstřelila branku!
K puku se postavil LUKÁŠ PECH, který to provedl parádně. Rozhýbal Willa a následně zasunul po rychlé kličce kotouč za záda bezmocného brankáře.
58:23'
Roman Will namazal puk Říčkovi, který okamžitě pálil! Will skočil do branky a kotouč vyrazil, zároveň však posunul branku. Následovat tedy bude trestné střílení!
58:09'
Pechova nepřesná rána vyhnala Spartu z útočného pásma.
57:26'
Vránovu ránu vyrazil Will mimo branku, o nulu se nechce nechat připravit.
56:56'
Tomáš Filippi pálil z levého kruhu, Honzík jeho ránu vytěsnil ramenem.
56:26'
Zápas se už spíše dohrává, na větší šance čekáme marně.
55:50'
Kudrna si sjel před branku a vypálil, ale vysoko přestřelil.
55:08'
Liberečtí vyhazují na zakázané uvolnění.
54:46'
... A k nim desetiminutový osobní trest.
54:46'
A opět vidíme stejný scénář. Maier i Uher fasují nejprve dvakrát dvě minuty za hrubost...
54:46'
Další rvačka, ovšem už ne tak v mezích fair-play. Dominik Uher s Patrikem Maierem shodili rukavice, Uher srazil Maiera k zemi a teprve zde mu utržil několik velmi tvrdých úderů. Oba soci na sebe ještě pokřikují na trestné lavici.
53:52'
... A k tomu osobní desetiminutový trest.
53:52'
Oba soci, tedy Jarůšek i Lakatoš, fasují dvakrát po dvou minutách za hrubost...
53:52'
A už se to zase rve. Dominik Lakatoš a Richard Jarůšek shodili rukavice a tentokrát se do sebe pustili na férovku. Oba dva si navzájem zasadili pár tvrdých ran a vzápětí se po skončení šarvátky rovnou pakují pakují do kabiny.
53:27'
Řepík následně pálil pouze do Willa, následuje poslední komerční přestávka.
53:24'
Piskáčkova střela byla tečována těsně vedle liberecké branky.
52:29'
Na druhé straně následoval únik dva na jednoho, který zakončoval Vlach, odkrytou branku ale minul!
52:14'
Černochova rána vypadla Willovi a hned dvojice Sparťanů se snažila dorážet, Willa ovšem nepropálili.
51:57'
Liberec hraje v plném počtu.
51:51'
Puk je opět až za Honzíkem.
51:30'
Spartě se nedaří usadit se v útočném pásmu.
51:06'
Liberec opět vyhazuje.
50:44'
Roman Will byl po přerušení hry zasažen hokejkou do hlavy, máme tu další potyčku u liberecké branky. Tentokrát se však obešla bez vyloučení.
50:17'
Sparta přišla za libereckou brankou o puk, domácí vyhazují.
49:57'
A už se otevírají vrátka na trestných lavicích. Za tuto potyčku fasují Lukáš Klimek (SPA) a Michal Bulíř (LIB) dvouminutový trest za hrubost. Bulíř však inkasuje ještě dvě minuty navíc, Sparta si tak zahraje přesilovou hru.
49:57'
A je to tu, u střídačky Liberce se strhla hromadná potyčka.
49:35'
Na ledě se pořádně přiostřilo! Každý souboj je dohrán až do konce, na ledě není nouze o tvrdé střety.
48:38'
Odpískán liberecký ofsajd. Poté ještě Řepík dohrál Dernera, za což schytal spršku nepříliš pochvalných slov od libereckých hokejistů.
48:19'
Sparta hraje v plném počtu.
48:01'
Po přihrávce před hostující branku se natahoval Ordoš, zakončit však nedokázal.
47:46'
Sparťané vyhazují až k Willovi.
47:25'
Sparta střídá brankáře, Aittokallia ve zbytku utkání nahradí David Honzík.
47:25'
Puk skončil v ochranné síti, hra je vykázána do středního pásma. Následuje komerční přestávka.
47:04'
Hosté vyhazují až k Willovi.
46:41'
Pyrochtův pokus skončil těsně mimo.
46:06'
Redenbachova rána z pravé strany skončila na betonech brankáře Sparty.
45:32'
Liberci ale navíc stále zbývá více než dvě minuty a čtyřicet sekund přesilové hry.
45:15'
Liberec právě vstřelil branku!
Teď už se ale Liberečtí radují. MAREK KVAPIL si na pravém kruhu připravil puk ke střele a nasměroval kotouč přímo do šibenice.
Asistence: Michal Bulíř.
45:02'
Bulíř zpracoval vzdušnou přihrávku a okamžitě pálil, Aittokallio kryje.
Dnešní utkání sleduje 5 334 diváků.
44:33'
Sparta znovu vyhazuje, Liberečtí v této přesilové hře vzhledem ke skóre nemusejí příliš spěchat.
44:08'
Bulířovu dělovku vykopl Aittokallio betonem.
43:39'
Puk je opět za libereckou brankou, Sparta se svědomitě brání.
43:25'
Sparta okamžitě vyhazuje do bezpečí.
43:19'
Bude se opět vylučovat. Marek Ďaloga (SPA) vyfasoval pětiminutový trest plus do konce utkání za nesportovní chování! Přiznám se, že jsem nepostřehl, o jaký konkrétní přečin šlo. Každopádně tak Ďaloga připravil Spartu o šanci zdramatizovat výsledek.
42:55'
Šmíd ztratil v obranném pásmu puk a naservíroval ho tak přímo Vránovi. Ten šak pálil z dobré pozice pouze do ramena brankáře Willa.
42:16'
Hosté vstoupili do třetího dějství velmi aktivně a je vidět, že ještě chtějí s výsledkem něco udělat.
41:29'
Nyní už si Sparta počínala nebezpečněji, když oblehla Willovu branku, ani tentokrát však libereckou defenzivu nepřekonala.
40:52'
Sparťanská kombinace postrádá přesnost, nyní se Pražaní zahnali až do obranného pásma.
40:16'
Hosté se hnali dva na jednoho, nakonec však Řepík po Hlinkově nahrávce nedokázal vypálit.
40:01'
Rozhodčí jsou zpět na ledě, hráči je brzy budou následovat.
Střely na branku ve druhé třetině (celkem): 10:5 (18:5)
Máme za sebou 40 minut, po nichž Bílí Tygři vedou už 3:0. I nadále mají domácí na ledě viditelnou převahu, kterou přetavil ve výrazný náskok. Pokud tedy Sparta chce srovnat stav série, bude muset ve třetím dějství pořádně zabrat. Závěrečná dvacetiminutovka začne zhruba v 20:07.
40:00'
39:36'
Kotouč se v hostujícím pásmu odrazil k Dlouhému, který se však ke střele nedostal.
39:02'
38:46'
Ševcův střelecký pokus nedoputoval ani k nejbližšímu obránci, Aittokallia tedy tím spíš neohrozil.
37:53'
Jelínek to z bezprostřední blízkosti zkusil bekhendem, gólman Sparty byl připraven.
37:39'
Nyní se Liberec provinil ofsajdem.
37:24'
Kvapilova rána z pravého křídla skončila na betonu brankáře Aittokallia.
37:02'
Liberec si zahraje další přesilovku. Jan Buchtele (SPA) dostává menší trest za hákování.
36:39'
Adam Dlouhý se v mezikruží dostal k odraženému puku a okamžitě pálil, těsně však minul hostující klec!
36:22'
Bílí Tygři jsou po dvou slepených gólech při chuti a tlačí Spartu.
35:42'
Je tu další icing Sparty.
35:22'
Liberečtí opět obléhají hostující pásmo.
34:56'
Rozehrávka hostí končí na zakázaném uvolnění.
34:06'
Sparta se snaží korigovat skóre, jako by jí však nebylo souzeno ohrozit branku.
33:40'
Lakatoš najížděl do pásma a zkoušel vystřelit, Aittokallio však jeho ránu kryl.
33:09'
O osmnáct sekund později je to už o tři branky! LADISLAV ŠMÍD dostal puk na modré čáře, napřáhl se k dělové ráně a ta po Buchteleho teči zaplula až do sítě! Brankář Aittokallio neměl šanci na změnu směru zareagovat.
Asistence: Martin Ševc a Lukáš Krenželok.
32:51'
Přesilovka je využita! To byla parádní akce v podání Bílých Tygrů. Filip Pyrochta nastřelil puk od modré ke vzdálenější tyči, kam si sjel MICHAL BULÍŘ a přesnou tečí usměrnil kotouč do sítě.
Asistence: Filip Pyrochta a Tomáš Filippi.
32:12'
Sparta začala dohrávat veškeré souboje, až to nyní Zbyněk Michálek (SPA) přehnal a vykoledoval si trest. Za katrem stráví dvě minuty za hrubost.
31:23'
Ordošova rána z pravého kruhu minula branku.
31:18'
Další liberecký útok přerušil ofsajd.
31:12'
Krenželokův střelecký pokus byl zastaven ještě před sparťanskou brankou.
30:31'
Viděli jsme první větší šanci Sparty v tomto utkání. Hosté nenechali domácí vystřídat, tygří formace strávila na ledě asi dvě minuty. Po rychlé kombinaci pálil z levého křídla Pech, ale Roman Will si s jeho dělovkou poradil.
30:08'
Kudrnovu ránu Lakatoš zblokoval těsně mimo.
29:29'
Na řadě je opět tvrdý boj, ani jeden z týmů se nedokáže dlouhodobě udržet u puku.
28:27'
Sparta se osmělila a kombinuje v útočném pásmu, zatím však bez úspěchu.
27:38'
Klimkův pokus byl obranou tečován do ochranné sítě.
27:24'
Bakoš pálil od modré pouze vysoko nad.
26:47'
To byla skrumáž! Po přihrávce napříč hostujícím brankovištěm se puk odrazil k Ordošovi, jeho rána však skončila ve výstroji Aittokallia! Následně došlo na pošťuchovanou v brankovišti, ani tentokrát se však nebude vylučovat. Následuje komerční přestávka.
26:20'
Jelínek se snažil přihrát před branku, ale kotouč nakonec prošel až do libereckého pásma.
25:58'
Tak pozor, tento čas si zapamatujte. Protože právě po 25 minutách a 58 sekundách se Jiří Černoch postaral o první střelu na branku v podání Sparty v tomto utkání!
25:52'
Derner se snažil vypálit, ale jeho pokus byl zblokován.
25:19'
Další akci Sparty přerušil ofsajd,
24:46'
Sparta se rychle hnala do libereckého pásma, ani tentokrát však Willa neohrozila.
24:13'
Tak pozor! Ordoš dostal přihrávku do jízdy a postupoval sám na Aittokallia, ten ho ovšem vychytal!
23:40'
Druhá třetina zatím nepřináší žádné zajímavé hokejové momenty, jde spíše o boj o kotouč.
22:46'
Lakatoš se pokusil nahodit na branku, ale jeho pokus byl zblokován.
22:01'
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
21:44'
Jánošíkova přihrávka na Bulíře byla nepřesná, Tygři tak přišli o puk.
21:20'
Kotouč se došoural až k Aittokalliovi, který raději přerušil hru. Bude se vhazovat v hostujícím pásmu.
21:15'
Liberečtí se opět tlačí před branku Sparty.
20:51'
Bakoš vypálil z velkého úhlu, ale minul.
20:01'
Hráči jsou zpět na ledě, druhá třetina brzy začne.
Střely na branku v první třetině: 8:0
Máme za sebou první dějství, v němž měli navrch domácí. Zní to až neuvěřitelně, ale Sparta za první třetinu ani jednou nevystřelila na Romana Willa! Když už se hosté odhodlali ke střele, branku buď minuli, nebo ji zblokoval jeden z hráčů v modrém. Zato Bílí Tygři se činili a nakonec v závěru první dvacetiminutovky otevřeli skóre, když odražený puk dostal do sítě Martin Bakoš. Domácí tedy vedou 1:0. Druhá třetina začne zhruba v 19:15.
20:00'
19:59'
Jánošíkova rána byla sražena těsně nad branku.
19:55'
Jelínek se tlačil na puk, byl však natlačen do Aittokallia a následovala pořádná strkanice. Rozhodčí si už zjednali respekt a vše se obejde bez trestů.
19:17'
Kvapil byl v souboji o puk sražen k zemi, rozhodčí však nepískají. Naopak Liberečtí fanoušci se hlasitě zlobí.
18:37'
Liberečtí se znovu vydali dopředu, ale o kotouč přišli ještě před modrou.
18:12'
A je to 1:0! Pyrochta poslal puk před branku, kotouč se od betonu Aittokallia odrazil k MARTINU BAKOŠOVI a ten pálil do takřka odkryté branky!
Asistence: Filip Pyrochta a Jaroslav Vlach.
18:03'
Dlouhý se odhodlal ke střele z mezikruží, jeho rána ale na branku neprošla.
17:14'
Jašek se snažil prodrat před branku, nakonec však o kotouč přišel.
16:40'
Po nepřesné rozehrávce Tygrů následuje zakázané uvolnění.
16:11'
Hosté pouze nahodili puk k Willovi, Liberečtí rozehrávají.
15:32'
Jánošíkův střelecký pokus byl sražen až na střídačku Sparty.
15:14'
Už to vypadalo, že Sparta konečně zaútočí, ale její akci přerušil ofsajd. Následuje další komerční pauza.
14:32'
Nyní už se chystají zaútočit domácí.
13:50'
Sparta se snaží vyrazit kupředu, ale zatím se neusadila v pásmu.
13:00'
Další hostující icing.
12:27'
Ordoš z pravého kruhu těsně minul branku!
12:24'
Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.
12:10'
Kotouč se odrazil na trestnou lavici, následuje komerční přestávka.
11:46'
Sparta kombinovala v libereckém pásmu, Will však nemusel zasahovat a u puku jsou opět Liberečtí.
10:44'
Ordoš pálil z bezprostřední blízkosti, puk mu však sjel z hole a žádné nebezpečí tedy nenapáchal.
10:28'
Ordoš se snažil procpak s pukem skrz dvojici obránců, ale marně.
09:42'
Tygři hrají v plném počtu.
09:13'
Sparta kombinuje v liberecké třetině, ale zatím bez efektu.
08:34'
Puk je znovu až v hostujícím pásmu, Sparta musí zaútočit znovu.
08:08'
Liberec vyhazuje do bezpečí.
07:46'
Spart ahraje v plném počtu.
Poměr sil na ledě se na pět sekund vyrovná a následovat bude hostující přesilovka. Tomáš Filippi (LIB) míří na trestnou lavici za držení hole.
07:37'
Také Ševcova rána nedělala sparťanskému brankáři žádné potíže.
07:24'
Až nyní pálil Redenbach, ale Aittokallio neměl sebemenší problém zasáhnout.
06:39'
Sparta se zatím brání bez potíží a vyhazuje puk.
05:46'
Jarůšek navíc fasuje také desetiminutový osobní trest.
05:46'
A zatímco vzhledem k tomu, že Lakatoš neshodil rukavice, uvidíme libereckou přesilovku. Lakatoš dostává 2 minuty za hrubost, Jarůšek dvě plus dvě minuty za hrubost.
05:46'
Pozor, Dominik Lakatoš s Richardem Jarůškem se do sebe pustili v pěstním souboji! Jarůšek přetáhl soupeři dres přes hlavu a nejspíše protivníkovi zasadil více ran. V tuto chvíli oba kohouti jedou na trestnou lavici.
05:11'
Derner je zpět na ledě a zdá se, že bude moci pokračovat ve hře.
04:35'
Maier vyvezl puk do pásma, ale zakončit nezvládl.
04:06'
Spartě se zatím v tomto utkání nedaří ohrozit Romana Willa.
03:26'
Řepíkovu dělovku obětavě zblokoval Lukáš Derner, který se z ledu zvedá s velmi bolestivou grimasou.
02:36'
U puku jsou i nadále Tygři, kteří vyrážejí vpřed.
02:11'
Kvapilova přihrávka před branku adresáta nenašla.
01:46'
Další zakázané uvolnění Sparty.
01:39'
Filippiho střela letěla přímo na brankáře, který neměl problém puk lapit.
01:09'
Bakoš hledal zpoza branky Ordoše, ten však na hraně brankoviště nedokázal vypálit!
00:43'
00:36'
Krenželok vyjel zpoza branky a vypálil, Aittokallio kryje.
00:17'
Liberečtí hned vyrazili kupředu, o puk se bojuje za brankou Sparty.
00:01'
Vše se již schyluje k úvodnímu buly. Hráči jsou na ledě, halou dozněla státní hymna.

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Maier, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Jašek, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – Lakatoš, J. Vlach, A. Dlouhý.

HC Sparta Praha: Aittokallio (Honzík) – T. Pavelka, Z. Michálek, A. Kulda, Ďaloga, Mikuš, T. Voráček, Piskáček – Řepík (A), P. Vrána (C), J. Hlinka – Kudrna (A), Pech, Buchtele – Jarůšek, Klimek, Říčka – Uher, Černoch, Pšenička.

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Barvíř, Blümel.
Rozbruslení je u konce. Hráči se vracejí do kabin a za necelých 20 minut bude zápas moci začít.
Komu se ve středu podaří udělat důležitý krok směrem do čtvrtfinále? Sledujte od 18:20 náš online přenos!
Jedno je však nejspíš jisté. Bude se muset obejít bez Miroslava Formana, který v průběhu třetí třetiny odstoupil ze hry se zraněním ruky a vůbec to s ním v tu chvíli nevypadalo dobře. Sparta se tak bude muset popasovat se ztrátou zkušeného útočníka.

I tak jistě můžeme očekávat velmi vyrovnaný souboj. Liberečtí byli možná v prvním utkání opticky aktivnější, ale Sparta vyrážela do nesmírně nebezpečných protiútoků a Tygry mnohokrát podržel skvěle chytající Roman Will.
Stav série 1:0

V prvním utkání této série se radovali Bílí Tygři, fanoušci se však dočkali pořádného drama. Bílí Tygři se v první třetině zásluhou Redenbacha dostali do vedení, vzápětí však vyrovnal Vrána. Také na další Redenbachův zákrok zvládli hosté ve druhé třetině zareagovat, až nakonec zápas doputoval do prodloužení.

To trvalo pouze dvě minuty a jedenáct sekund. Poté Bulíř přihrál před branku Tomáši Filippimu a ten bez potíží trefil odkrytou branku. Liberec se tedy ujal vedení 1:0 a ve středu bude na tento triumf chtít navázat. Naopak Sparta má jasný úkol srovnat se soupeřem krok.
Předkolo play-off pokračuje už ve středu druhým zápasem. Před televizními kamerami se znovu utkají Bílí Tygři se Spartou, jejichž souboj začne v 18:20.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.