Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Grenoble : Skellefteå - 7. září 2019   19:30

Skellefteå

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek sobotního večera!

Trestné minuty: 6 – 10
Utkání skupiny E mezi týmy Grenoble a Skellefteå AIK je minulostí, hosté si odváží po výhře 4:1 tři body. Na ledě se také prezentovali lepším výkonem.

Celkem tři kanadské body (dva góly, asistence) zaznamenal útočník Oscar Möller.
Konečný výsledek:

Grenoble (FRA) – Skellefteå AIK (SWE) 1:4
59:58'
Hardy obstaral poslední útočnou akci francouzského týmu a také celého utkání, Östlund zůstal bez práce.
59:12'
Skellefteå právě vstřelila branku!
O vítězi je definitivně rozhodnuto! Opuštěnou bránu soupeře trefil od vlastní modré čáry zprava OSCAR MÖLLER. Jeho druhý gól v dnešním zápase! Bez asistence.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:36'
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Petter Granberg – 2 min., nedovolené bránění).
58:26'
Nahození Manaviana od pravého mantinelu na Östlundovu bránu neprošlo.
58:00'
Konec oddechového času Grenoble, vhazování po levé ruce Östlunda. Horák samozřejmě na střídačce.
58:00'
Oddechový čas pro domácí.
58:00'
Zakázané uvolnění od Skellefteå.
57:24'
Horák na střídačce, Grenoble to zkouší bez brankáře, tedy v šesti.
57:24'
Domácí se snaží vytvořit si tlak, Švédové ovšem dobře brání svůj dvougólový náskok.
56:13'
Rána Manaviana od modré, Östlund nachází kotouč ve své rukavici.
55:47'
Čtyři minuty a 13 vteřin do konce třetí třetiny, vhazování ve střední třetině, před trestnou lavicí hostů.
55:47'
Baylacq, clonící před Östlundem, schytal do citlivých míst prudkou střelu spoluhráče od modré čáry. Hra je přerušena a proběhne poslední powerbreak.
55:01'
Necelých pět minut do konce třetí třetiny, podaří se ještě francouzskému mužstvu nějak zdramatizovat toto utkání?
53:10'
Stejně tak je zajímavé, že ve 46. minutě dostal dvouminutový trest Berggren, avšak ve statistikách figuruje jméno Möllera, jenž byl na začátku přesilovky soupeře zrovna na ledě na vhazování.
53:01'
Statistici v Grenoble se na dnešní den asi moc dobře nevyspali. Počet střel na bránu rozhodně nesouhlasí.
52:41'
Střely na bránu: 25 – 26
51:19'
Powerbreak je u konce, Champagne a Linus Lindström na vhazování v neutrální zóně, před střídačkou domácích.
51:19'
Ofsajd ze strany Švédů, následuje první powerbreak třetí třetiny.
50:01'
V polovině třetí třetiny Skellefteå vede na ledové ploše Grenoble stále o dva góly, 3:1.
48:34'
Icing od hokejistů švédského týmu.
47:49'
47:37'
Zprava střílel bez přípravy po křižné přihrávce Champagne, Östlund se ale dokázal rychle přesunout.
46:27'
Aleardi vyzkoušel Östlunda střelou z levého kruhu pro vhazování.
45:49'
Další, čtvrtá přesilová hra pro domácí. Podaří se jim smazat dvougólovou ztrátu?
45:49'
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Jonatan Berggren – 2 min., podrážení).
45:36'
Joakim Lindström vystřelil zprava z otočky, Horák zasáhl svou rukavicí.
45:06'
Střely na bránu: 21 – 24
45:00'
44:47'
Přesnost postrádal také střelecký pokus Sauvea od modré z pravé strany.
44:27'
Champagne střílel zprava hodně nepřesně.
43:00'
Vzápětí také třetí početní převaha pro francouzské mužstvo. Vhazuje se po levé ruce Östlunda.
43:00'
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Jonathan Pudas – 2 min., držení).
42:58'
42:37'
Bezproblémové oslabení pro Grenoble pokračuje, zaútočit se dokonce po pravé straně snažil Kara.
41:59'
První polovina z trestu Fleuryho je minulostí, Horák zatím může být v klidu.
40:58'
V pořadí třetí přesilovka pro Švédy, vhazování po pravici Horáka.
40:58'
Vyloučení v týmu Grenoble Brûleurs de Loups (Damien Fleury – 2 min., vysoká hůl).
40:57'
Další úspěch Skellefteå mohl přidat Eriksson, jenž zkoušel štěstí zleva, Horák ale na jedničku.
40:19'
Parádní start hostujících hokejistů do třetí třetiny! Po pouhých 19 vteřinách dopravil touš do brány zprava bekhendem JOAKIM LINDSTRÖM. Asistence: Arvid Lundberg.
40:01'
Oba týmy zpět na ledě, závěrečná dvacetiminutovka odstartuje co nevidět.

39:55'
Gól platí i po zkoumání videa, 1:2 z pohledu Grenoble.
39:55'
Sudí jdou ještě zkoumat videozáznam. Důvodem je nedovolené bránění brankáři.
39:55'
Grenoble právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají pět vteřin před koncem druhé třetiny na dostřel! Z pravé strany se trefil pod horní tyč VINCENT KARA. Po vstřelené brance se strhla menší potyčka. Bez asistence.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
39:01'
38:02'
Startuje druhá minuta z Treilleova trestu.
37:20'
Zleva vystřelil bez přípravy Möller, Horák předvedl efektivní zákrok lapačkou.
37:01'
Druhá početní výhoda pro Skellefteå. Vhazování po pravici Horáka.
37:01'
Vyloučení v týmu Grenoble Brûleurs de Loups (Sacha Treille – 2 min., hrubost).
37:00'
Möller ve velké šanci na levé straně, Horák podržel svůj tým od třetího inkasování.
36:51'
36:10'
Domácím přesilovka nevychází, Östlund doposud zasahovat nemusel.
34:51'
Druhá početní převaha pro francouzské mužstvo. Vhazuje se po pravé ruce Östlunda.
34:51'
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jesper Frödén.
33:04'
Alvarezovo nahození od levého mantinelu, Horák neměl žádné problémy puk sebrat do své lapačky.
32:41'
Můžeme pokračovat. Na vhazování po pravici Horáka se staví Champagne a Pyatt.
32:41'
Horák má touš ve svém držení, před námi je další powerbeak.
32:16'
Střely na bránu: 12 – 14
31:35'
Polovina dvaatřicáté minuty, dvougólové vedení pro švédský tým! LINUS LINDSTRÖM dostal před bránu přihrávku od Möllera, přičemž následně pouze usměrnil puk za bezmocného Horáka. Jeho druhý gól v CHL 2019-2020! Asistence: Oscar Möller, Jesper Frödén.
31:10'
I ve druhé třetině jsou Švédové aktivnějším týmem a diktují tempo hry.
30:58'
Möller vypálil od modré prudce bez přípravy, Horák připraven na správném místě.
29:55'
Těsně před polovinou utkání drží Skellefteå na ledě Grenoble stále těsný náskok 1:0.
28:08'
Nahození Pudase od modré čáry zprava zablokoval hned první bránící hráč, Horák tak zůstal bez práce.
27:14'
Möller projel středem do útočného pásma a následně provětral Horákovu lapačku.
25:21'
Střely na bránu: 8 – 10
24:58'
Powerbreak je u konce, vhazuje se po levici Horáka.
24:58'
Už nyní je na řadě powerbreak, poněkud brzy...
24:58'
Pudas vystřelil od modré z pravé strany bez přípravy, trefil ale pouze střed brány, tudíž i Horákovo náručí.
24:07'
Champagne útočil po pravé straně, Östlund ovšem mohl zůstat v klidu.
23:07'
Obrovská šance pro Karu srovnat na 1:1, z těsné blízkosti však bekhendem trefil pouze tyč.
22:26'
Střelecký pokus Pyatta z levého kruhu pro vhazování, Horák pozorný.
21:59'
20:18'
Hugg se při vlastním oslabení po levé straně dostal až před Horáka, bekhendový blafák ale následně nedotáhl do úspěšného konce.
20:02'
Grenoble startuje druhou třetinu na přesilové hře.
20:01'
Hokejisté obou mužstev jsou zpět na ledové ploše, druhá část začne za malou chvíli.

19:59'
První přesilovka pro Grenoble. Do konce první třetiny zbývá jedna vteřina, vhazování po levé ruce Östlunda.
19:59'
Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Andreas Wingerli – 2 min., podrážení).
19:34'
Aktivní Joakim Lindström zkoušel štěstí zprava, Horák kotouč lapil do své rukavice.
19:13'
Švédové jdou v poslední minutě první třetiny po zásluze do vedení! Autorem gólu je OSCAR MÖLLER, jenž po přihrávce od Berglunda prostřelil Horáka z mezikruží. Jeho druhá trefa v letošní CHL, 1:0 pro Skellefteå! Asistence: Filip Berglund, Jesper Frödén.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:56'
Na opačné straně ledu vystřelil z pravé strany Berggren, Horák našel puk ve svém náručí.
17:50'
Nahození Hardyho od modré čáry zprava, Östlund neměl problémy touš vyrazit.
17:25'
Zatím máme možnost sledovat hokej na jednu bránu.
16:52'
Další kvalitní příležitost hostů měl z pravého kruhu pro vhazování znovu Joakim Lindström, za Horákem se ozvala branková konstrukce.
15:07'
Horák se musel mít opět na pozoru, zprava to na něj zkoušel Berglund.
13:57'
Joakim Lindström mohl z levé strany otevřít skóre utkání, střelou bez přípravy, které chyběla razance, ovšem na Horáka nevyzrál.
13:31'
Grenoble se provinil icingem, vhazovat se tak bude znovu před Horákem.
12:09'
Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Champagnea a Wingerliho po pravici Horáka.
12:09'
Nahození Burströma od levého mantinelu, Horák má kotouč ve své moci. Následuje druhý powerbreak.
11:20'
10:21'
Začíná druhá minuta z trestu Aleardiho, švédský tým se zatím k ničemu nedostal.
09:20'
Hosté si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po levé ruce Horáka.
09:20'
Vyloučení v týmu Grenoble Brûleurs de Loups (Alexander Aleardi – 2 min., nedovolené bránění).
08:57'
Dobrá šance pro Skellefteå! Střelu Alvareze z pravého kruhu ještě z těsné blízkosti dorážel Joakim Lindström, Horák ale odolal.
08:31'
Postavení mimo hru v podání Švédů.
07:41'
Konec powerbreaku, Fleury a Sundsvik v souboji na vhazování po pravici Horáka.
07:41'
Střela Linuse Lindströma od levého mantinelu byla zablokována vysoko nad, do ochranné sítě, proběhne první powerbreak.
07:25'
Od modré čáry pálil bez přípravy Fleury, jeho pokus byl ovšem zablokován obranou soupeře.
05:35'
Skellefteå patří úvodní okamžiky tohoto zápasu. Domácí se zatím vůbec nedostali do útočného pásma.
05:11'
Střely na bránu: 0 – 2
04:17'
Od modré z levé strany testoval Horákovu pozornost, konkrétně lapačku, Andersson.
04:05'
Neúspěšná útočná snaha francouzského týmu, čároví odpískali ofsajd.
03:34'
Grenoble poslal puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
03:17'
Wingerli střílel zprava z dobré pozice, avšak minul tři tyče.
02:02'
První střelu utkání obstaral z levé strany Wilsby, Horák připraven. Hra je poprvé přerušena.
01:44'
Linus Lindström se snažil prosadit po pravé straně, daleko se však nedostal.
01:13'
Obě mužstva už stihla dvakrát prostřídat, zatím čekáme na první akci.
00:01'
Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Champagne a Pyatt, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, duel skupiny E mezi Grenoblem a Skellefteou bude zahájen za několik málo okamžiků.
Oba týmy stojí na modrých čarách, zazní hymna CHL. Následovat budou ještě státní hymny Švédska a Francie.
Startující brankáři
(Statistiky: CHL 2019-2020)

GRE: Lukáš Horák – 25 let, CZE
→ Z:3 V-P:1-2 PR:3.37 %ÚS:91.60

SKE: Oskar Östlund – 27 let, SWE
→ Z:1 V-P:0-1 PR:1.04 %ÚS:95.65

Grenoble Brûleurs de Loups: Horák (Raibon) – Bisaillon, Hardy, Sauve, Manavian, Trabichet – Kearney, Champagne (C), Kara – Treille, Fleury (A, TS), Aleardi – Baylacq, Valier, Fabre – Koudri

Skellefteå AIK: Östlund (Lindvall) – Burström, Granberg, Lundberg, Pudas (A), Broberg, Berglund, Andersson, Wilsby – Eriksson (TS), Wingerli, Pettersson – Alvarez, Pyatt, J. Lindström (A) – Frödén, L. Lindström, Möller (C) – Hugg, Sundsvik, Berggren

Rozhodčí: Daniel Rencz (HUN), Nicolas Cregut (FRA) – Thomas Caillot (FRA), Joris Barcelo (FRA).
Příjemný sobotní večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování CHL, konkrétně u utkání skupiny E mezi týmy Grenoble a Skellefteå AIK.
SKELLEFTEÅ AIK (SWE)

Skellefteå AIK odehrála tři zápasy, přičemž má bilanci dvou výher a jedné porážky.

Oba úspěchy zapsala proti švýcarskému SC Bern, v obou případech se přitom jednalo o výhry po samostatných nájezdech (3:2 doma, 5:4 venku).

Jedinou porážku zaznamenala proti dnešnímu soupeři, tedy proti francouzskému Grenoble, 1:2.
GRENOBLE (FRA)

Grenoble si zatím nevede vůbec špatně, proti silným soupeřům dokázal ze třech utkání jednou zvítězit.

Na úvod nejprve prohrál na hřišti finského Kärpät Oulu 1:3, následně ale uspěl na ledové ploše Skellefteå AIK, dnešního soupeře, 2:1.

V posledním mači schytal mezi domácími mantinely vysokou porážku od Kärpätu 2:6.

→ 7 B, 3 záp., 2-0-0-1, 11:6, +5

→ 4 B, 3 záp., 0-2-1-0, 9:8, +1

→ 4 B, 3 záp., 0-1-0-2, 9:10, -1

→ 3 B, 3 záp., 1-0-2-0, 5:10, -5
V sobotu 7. září CHL nabídne celkem osm zápasů. Zde budete moci sledovat utkání skupiny E mezi týmy Grenoble (FRA) a Skellefteå AIK (SWE). Úvodní vhazování tohoto duelu bude v Patinoire Pole Sud vhozeno přesně v 19:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Champions Hockey League!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.