Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Hämeenlinna : Zug - 7. září 2019   18:00

Zug

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Zug dokázal v utkání využít dvě přesilovky, díky čemuž se dostal do vedení 2:0. Na konci druhé třetiny sice Hämeenlinna snížila po vlastní brance Moranta, ale ve třetí třetině se prosadil ve 48. Lino Martschini a pro finský tým už to byla pomyslná poslední rána, přes kterou se přenést nedokázal.
Hämeenlinně nepomohlo ani více než 5 minut hry bez brankáře a EV Zug vrací svým soupeřům domácí porážku. Po výhře 3:1 bere tři body a s 10 body se bude nacházet na prvním či druhém místě tabulky, podle výsledku Plzně v utkání s Rungstedem.
59:40'
Genoni za brankou rozehrává nahozený puk soupeře. Toto Zug už ubrání.
59:04'
Oba týmy jsou v plném počtu, respektive HPK v šesti.
58:45'
Zakázané uvolnění Zugu.
57:40'
Hämeenlinna dál pokračuje ve hře bez brankáře!
57:04'
Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Eronen – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu EV Zug (Thorell – 2 min., hákování).
Tak vylučovat se bude na obou stranách.
57:04'
Zahrání vysokou holí a vyloučení Hämeenlinny podle signalizace rozhodčího.
57:01'
HPK znovu přichází o útočné pásmo.
56:15'
Klingberg se ve středním pásmu pokusil o zakončení, ale byl hodně nepřesný a puk šel jen na zadní mantinel.
55:40'
Finský tým byl vytlačen do středního pásma. Zůstává u puku a má prázdnou branku.
55:25'
Zug hraje v plném počtu.
54:40'
Hämeenlinna hraje bez brankáře!
54:34'
Eronenova rána od modré byla zblokována.
54:30'
Nenonen se z otočky dostal mezi kruhy ke střele, ale trefil přímo Genoniho, který přikryl puk lapačkou.
54:11'
Innala přišel o kotouč a Zug znovu vyhazuje.
53:54'
Zug vyhazuje puk až za branku soupeře.
53:25'
Bude se hrát 8 vteřin ve čtyřech, poté Hämeenlinna dostane šanci v přesilovce.
53:25'
Vyloučení v týmu EV Zug (Lindberg – 2 min., sekání).
53:05'
HPK vyhazují puk přes všechny čáry.
52:45'
Martschini se mezi kruhy tlačil ke střele, ale jeho hokejka byla zablokována.
52:33'
Kotouč vyletěl na střídačku domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
51:38'
Domácí se v oslabení vydali do útoku, ale nepřešli střední pásmo.
51:33'
Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Friman – 2 min., držení).
50:57'
Hofmannovu střelu zpoza kruhů Voutilainen vyrazil před sebe. Jeho spoluhráči vyhazují na zakázané uvolnění.
50:44'
Zehnder přiťukl k Alatalovi, který rychle vypálil. Voutilainen kryje kotouč.
50:28'
A nakonec i bez střely končí.
50:15'
Delší postavení HPK v útočném pásmu, ale zatím bez střely.
49:45'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Zug se snaží hlavně odvracet výpady soupeře a držet puk daleko od Genoniho.
48:25'
Hráči Hämeenlinny se pokusili v útočném pásmu vybojovat puk na zadním mantinelu, ale proti hostující přesile nebyli úspěšní.
47:13'
Zug právě vstřelil branku!
Jenže nebezpečnost neurčuje produktivitu! LINO MARTSCHINI přijal přihrávku v pravém kruhu a rychlou střelou nad rameno Voutilainena zvyšuje vedení Zugu. Asistence: Oscar Lindberg, Erik Thorell.
47:00'
Genoni si lapačkou sáhl pro střelu Kanninena z pravého kruhu. Hämeenlinna je v posledních minutách nebezpečnějším týmem.
46:28'
Nepovedené vyhození Moranta se odrazilo mezi kruhy, kam obětavě skočil Genoni, aby přikryl puk. To se mu povedlo a přerušuje hru. Komerční pauza.
45:50'
Puk končí na jedné ze střídaček, vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:36'
Pronikli sice do útočného pásma, ale okamžitě svou pozici ztrácí.
45:20'
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. K puku se vrací domácí.
44:16'
Spíše pozdravná střela Moranta od modré, kterou Voutilainen rovněž kryje.
44:08'
Voutilainen přerušuje hru po zachycení nahozeného kotouče.
43:20'
Schmlumpfova střela z pravého kruhu prolétla jen kolem brankoviště k zadnímu mantinelu.
43:07'
Kanninen se po rychlém přesunu do útočného pásma neprosadil přes obránce a Genoni přerušuje hru.
42:49'
Klingberg se snažil protlačit k zakončení, ale byl zblokován jedním z obránců.
42:10'
Hra je přerušena před brankou Zugu, bude se vhazovat po pravici Genoniho.
40:34'
Nenonen si najel blíž k brance z pravé strany, ale svou střelou míjí Genoniho klec.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:39.
Ve druhé třetině se podařilo Zugu proměnit svou druhou přesilovku v utkání a dlouho to vypadalo, že za vedení 2:0 také odejdou hráči švýcarského týmu do kabin. Sedm sekund před koncem ovšem srazil Morant puk za záda vlastního brankáře, když tečoval bruslí vyražený puk po zákroku Genoniho proti Innalovi.
40:00'
39:53'
Hämeenlinna právě vstřelila branku!
V samém závěru druhé třetiny se JERE INNALA dokázal prosadit v přesilovce! Respektive padá vlastní gól! Innala dostal přihrávku mezi kruhy, Genoni jeho střelu vyrazil před sebe a vracející se Morant si srazil puk do vlastní branky. Bez asistence.
39:42'
Eronen prudce přihrál Kunykovi, jehož střelu Genoni vyráží. Hra je poté přerušena, puk končí mimo kluziště.
39:30'
Hämeenlinna stále drží útočné pásmo.
38:57'
I tuto střelu Innaly z pravého kruhu drží Genoni mezi betony a přerušuje hru.
38:28'
Innala byl volný na pravé straně brankoviště, ale musel si přihrávku zpracovat bruslí. Genoni se tak stihl přesunout a jeho zakončení na bližší tyč chytá.
38:12'
Krivošíkovo zakončení likviduje Genoni, jenž zároveň přerušuje hru.
38:03'
Vyloučení v týmu EV Zug (Martschini – 2 min., podrážení).
37:38'
McIntyre držel puk za brankou soupeře. Domácí se dokázali pouze uvolnit výhozem do středního pásma.
36:47'
Voutilainen si poradil se střelou od modré a poté i s dorážkou Albrechta z prostoru před brankovištěm.
36:10'
Hosté drží puk v uctivé vzdálenosti od své branky.
34:56'
33:55'
Zug výborně brání své oslabení a soupeře prakticky k ničemu nepouští.
33:18'
Hämeenlinna přišla krátce o útočné pásmo, návrat přišel formou brejku, ale Genoni si s nájezdem bez problémů poradil.
32:56'
Vylučuje se na straně Zugu. Zdržování hry a trest odsedí Martschini.
32:56'
Před vhazováním nastal nějaký problém a hráči Zugu nyní řeší s rozhodčím, co se děje.
32:56'
Rychlý návrat domácích do útoku. Friman zkusil vystřelit z prostoru před levým kruhem, ale Genoni byl připraven a přerušil hru.
32:31'
Zakázané uvolnění Zugu po nepřesné Zgraggenově rozehrávce.
32:03'
Po přerušení hry probíhá druhá komerční přestávka.
31:45'
Hraje se v rychlém tempu, HPK se ovšem marně snaží vytvořit na své soupeře tlak, což ale potřebuje právě nejvíce.
30:08'
Hra je přerušena po zákroku Genoniho.
29:30'
Hämeenlinna se v těchto minutách pouze brání. Druhý inkasovaný gól byl pro ně ledovou sprchou, zdálo se totiž, že jsou lepší na ledě.
28:35'
Zug se znovu vrhl do útoku, ale byl poměrně rychle odražen obranou finského týmu.
27:40'
Zug využívá svou druhou přesilovku v utkání! CARL KLINGBERG si povyjel zpoza branky pro přihrávku, najel si před brankoviště a podstřelil Voutilainenovy betony! Asistence: Erik Thorell, Santeri Alatalo.
27:14'
Domácím se daří vyhodit puk pryč ze svého pásma.
26:45'
Alatalo zkusil štěstí od modré, skrz změť těl. Voutilainen kotouč zachytil lapačkou.
26:36'
Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Ruokonen – 2 min., vysoká hůl).
26:27'
Mikko Lahtela z levého kruhu prudce vypálil, Genoni puk zastavuje.
26:10'
Hra je přerušena. Komerční přestávka.
25:33'
Obrovská šance domácích! Janne Tavi si najížděl k brankovišti z pravé strany, nikým nebráněn, ale přihrávku Krivošíka netrefil ideálně! Puk mu sjel po čepeli a Genoni jednoduše kotouč zachytil.
25:06'
Genoni zachytává nahozený puk a rychle rozehrává. Hraje se v poměrně rychlém časovém tempu bez zbytečných přerušení.
24:35'
Diaz zpětnou přihrávkou vyzval jednoho ze svých spoluhráčů ke střele z první, puk ale proletěl jen na zadní mantinel.
24:20'
Druhá třetina zatím nenabízí žádný tlak, který by jeden či druhý tým nabídl.
23:45'
Eronen sice na modré čáře zachytil puk mířící do středního pásma, ale HPK se ani tak nedokázali v útoku udržet.
22:37'
Rychlý protiútok Zugu tečoval svou vyrážečkou Voutilainen. Okamžitý kontr domácích řeší Genoni přerušením hry.
22:20'
Tuhý souboj u mantinelu v útočném pásmu sice vyhráli domácí, ale jejich rozehrávku Zug vyráží mimo obrannou třetinu.
22:05'
Zugu nevyšla rozehrávka a dopouští se zakázaného uvolnění.
21:45'
Druhá třetina zatím začala tak, jak první skončila. Oba týmy se marně snaží udržet na delší úsek útočné pásmo.
21:03'
Genoni vykopává střelu Latvaly, který se pokusil překvapit soupeře od modré čáry.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:45.
První třetina přinesla zatím jednu branku. V přesilovce se tečí prosadil Sven Senteler, který otevřel v 10. minutě skóre zápasu. Hämeenlinna měla sice následně k dispozici hned minutovou přesilovku v pěti proti třem a celkem tři minuty v početní převaze, ale byť několikrát brankáře ohrozila, skórovat se jí nepodařilo.
20:00'
19:47'
Nakonec přichází nahození směrem k Genonimu, který rychle rozehrává.
19:25'
Na druhé straně Hämeenlinna se nedostane ani přes střední pásmo.
19:00'
Do hry obou celků se vkrádají ke konci první třetiny nepřesnosti. Udržet útočné pásmo je, zdá se, nesplnitelný úkol.
18:35'
I nyní si Voutilainen jen hlídal brankoviště, ke střele se útočící tým nepropracoval.
18:00'
Zug se v útoku nedostal ke střele, což se nedostal už přes šest minut. Voutilainen je zcela bez práce.
17:12'
Vhazovat se bude ve středním pásmu. Na buly zatím zcela vládne finský tým.
15:55'
Zug hraje v plném počtu, zvládl dvojnásobné oslabení, i celkem tři minuty v početní nevýhodě.
15:33'
Další zákrok švýcarského brankáře, tentokrát proti střele Markuse Nenonena, nejlepšího střelce Hämeenlinny.
15:09'
Jere Innala to zkusil z pravého kruhu, střelu zápěstím Genoni vykryl a přerušil hru.
14:52'
Zgraggen se vrací na led, zatímco Krivošík chtěl najít křižnou přihrávkou na levé straně brankoviště Puustinena. Ten ale také Genoniho nepřekonal. Hra je přerušena.
14:35'
Další tvrdá střela Eronena z hranice levého kruhu, Genoni zastavil střelu svými betony.
14:09'
Eronen prudce vypálil, Genoni vyráží reflexivně ramenem.
13:55'
Tak pozor na to! HPK bude hrát v pěti proti třem! Yannick Zehnder se provinil hrou vysokou holí.
13:31'
A když už přijde, je hodně nepřesná.
13:12'
Lucienus kouzlí s pukem v levém kruhu, kde posléze čeká na přihrávku ke střele. Ta ale nepřichází.
12:52'
Šance pro domácí na rychlé vyrovnání. V útočném pásmu se už formuje elitní přesilovková formace.
12:52'
Vyloučení v týmu EV Zug (Zgraggen – 2 min., podrážení).
12:09'
Nahození domácích sbírá bránící Thiry. Hämeenlinna se snaží zatím hrát hlavně na nahazované puky.
11:10'
Genoni může být klidný, z tohoto útoku ohrožení nepřijde. Zatím čelil čtyřem střelám, ale žádná nebyla z nebezpečné pozice.
09:54'
Útok Hämeenlinny zastavuje postavení mimo hru.
09:29'
Zug využívá přesilovku! Takovou polostřelu Raphaela Diaze protečoval za záda finského brankáře SVEN SENTELER z prostoru mezi kruhy! Asistence: Raphael Diaz, Lino Martschini.
09:05'
Domácím se daří osvobodit a mohou prostřídat.
08:45'
Alatalo vypálil od modré čáry, Voutilainen vykopává kotouč.
08:25'
Lindberg ve spolupráci s Alatalem neohrozili branku domácích. Akce hostí pokračuje.
07:53'
Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Laatikainen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
07:32'
07:03'
Hraje se opět před Genonim, avšak finský tým se nemůže dostat do zakončení.
06:30'
Hra rychle plyne. Obránce Diaz ve spolupráci s McIntyrem dokázali obrat Hämeenlinnu o puk.
04:59'
Martschiniho byl plný led a pokusil se před Voutilainenem tečovat puk. Zug nakonec ale pouze přichází o pásmo.
04:45'
Martschini udržel puk v útočném pásmu. Zugu se ale nedaří protlačit ke střele, byť je v útoku už poměrně dlouhý úsek hry.
03:59'
Teď se pokusil Zehnder trochu rozhýbat hru, vyrazil s pukem od mantinelu, ale po přebruslení mezi kruhy jeho střelu zachytává Voutilainen, jenž přerušuje hru.
03:50'
Hraje se dlouho bez přerušení, také ale bez šancí.
03:00'
Puk se posílá především podél mantinelu. Nikkilä v obraně přišpendlil soupeře k mantinelu a nenechal švýcarský tým rozehrát akci.
01:35'
Voutilainen si hlídal v pokleku brankoviště, střela na něho nakonec ale žádná nepřišla. Zatím je to z obou stran spíše oťukávaná.
00:56'
Zakázané uvolnění finského týmu. Krivošík nezachytil dlouhou přihrávku na útočné modré.
00:20'
Poprvé si sahá na kotouč lapačkou také jeho protějšek Vuotilainen.
00:10'
Velmi rychle dochází k prvnímu přerušení hry. Hostující brankář Genoni zachytává nahození do svého pásma.
00:01'
Hráči obou týmů se pomalu připravují na začátek utkání. Domácí Hämeenlinna může stáhnout tříbodovou ztrátu právě na Zug a Plzeň, kteří jsou na čele tabulky.

HPK Hämeenlinna: Voutilainen (A. Karjalainen) – Laatikainen, Nikkilä, Friman, Eronen, Latvala, M. Karjalainen, Tyni – Innala, Kunyk, Nenonen – Cornet, Lucenius, Krivošík – Tavi, Tikka, Puustinen – Kanninen, Lahtela, Kombe – Ruokonen

EV Zug: Genoni (Hollenstein) – Zryd, Alatalo, Schlumpf, Zgraggen, Morant, Diaz, Thiry – McIntyre, C. Klingberg, Senteler – Zehnder, Kovář, Hofmann – Thorell, O. Lindberg, Martschini – Bachofner, Albrecht, Leunberger – Oehen

Rozhodčí: Birin, Leppäalho – Koskela, Nikulainen.
EV Zug má, kromě zápasu s Hämeenlinnou, za sebou dvojzápas s dánským týmem Rungsted Seier Capital. Proti němu švýcarský tým posbíral všech 6 bodů, když doma vyhrál 5:2 a na ledě soupeře dokonce 5:0! Jenže právě duely s Hämeenlinnou ukáží, nakolik jsou Švýcaři skutečně na Ligu mistrů v této sezoně připravení.
Oba týmy se spolu střetly na konci srpna a bylo to právě doposud jediné utkání, ve kterém finský celek dokázal zvítězit. Na ledě švýcarského soupeře zvítězil 4:3 po prodloužení. V dalších dvou zápasech naopak HPK prohráli s Plzní, rovněž ale po prodloužení. Všechny tři zápasy finského týmu, který vyhrál v uplynulé sezoně titul ve finské lize, skončily v normální hrací době remízou.
Skupinu B prozatím vede Plzeň, jež má stejně bodů jako EV Zug. HPK Hämeenlinna se nachází na třetím místě se čtyřmi body a tedy tříbodovou ztrátou na vedoucí duo.
Hokejová Liga mistrů pokračuje svým čtvrtým kolem v základních skupinách a v tomto přenosu se budeme věnovat souboji mezi finskou Hämeenlinnou a švýcarským Zugem.