Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Mnichov : Tappara - 5. října 2022   18:00

Tappara

Tappaře se dnes moc nedařilo, nakonec ale za stavu 1:3 dokázala srovnat stav utkání, dostat zápas do nájezdů a tam nakonec být šťastnějším celkem. Dnes ale tím lepším byli rozhodně mnichovští. Hezký večer!
V samostatných nájezdech zvítězil tým Tappara.
Autorem vítězné branky je NIKO OJAMÄKI.
NIKO OJAMÄKI ukončuje nájezdy střelou na zadní tyč!
Tiffels pro změnu nezamířil mezi tři tyče.
Vittasmäki si neporadil s betonem.
A Lutz se také prosazuje střelou nad beton.
Niederbergovi střela Tanuse propadla mezi nohami.
Edar jednoduchou střelou nad lapačku srovnává.
Lehterä zkoušel kličku na forhend, ale Niederberger se roztáhl.
Hager našel jen lapačku.
Puhakka si sjel mezi kruhy a nad vyrážečkou poslal puk do branky.
Street kroužil, kroužil, ale nakonec trefil jen beton.
Samostatné nájezdy začínají.
Začínat bude Mnichov.
65:00'
Prodloužení skončilo.
Tak nakonec nic vážného. Jdeme na nájezdy!
64:59'
Siréna označující konec prodloužení už zazněla, očividně se ale ještě bude celá poslední situace zkoumat na videu!
64:55'
Ještě poslední dělovka Red Bullu, která těsně přeletěla bránu.
64:36'
Savinainen trefil jen vnější síť u bližší tyče.
64:10'
Ortegova střela se odrazila až za modrou čáru.
64:01'
Poslední minuta prodloužení.
63:40'
Red Bull opět sužují špatné přihrávky. Musí začínat ze svého rohu.
63:20'
Pěkná střela Edera šla vedle zadní tyče branky.
62:46'
Z prodloužení zatím mají více Němci.
62:16'
Nyní se už počty hráčů sníží, branka na finské straně opět vyskočila.
62:02'
Tappara jen tak kroužila u modré.
61:17'
Nevypadá to, že by se ani jednomu týmu chtělo přerušit hru, aby se ubrali hráči. Velmi chytré.
61:04'
Bojuje se za brankou Heikkinena.
60:33'
Přesilovka Mnichovu je u konce. Do přerušení se hraje 4 na 4.
60:01'
Buly vyhráli hosté, puk ale má Red Bull.
60:01'
Začalo prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:57'
Frustrovaný Red Bull jen odpálil puk na Heikkinena, který ho zachytil. Tenhle zápas půjde do prodloužení!
59:41'
Puhakka sebral Němcům kotouč.
59:15'
Moilinen dokonce může zdržovat vyvezením puku do německé třetiny.
59:01'
Poslední minuta třetiny.
58:35'
Tappaře se okamžitě podařilo vyhodit a přesunout hru k brance soupeře.
58:33'
Tak tohle je nemilé – Tappara bude třetinu dohrávat ve čtyřech! Za podrážení si jde sednout Philip Granath.
57:49'
Dobrá střela Red Bullu od modré vylekala Heikkinena, nakonec ale hrozbou příliš nebyla.
57:20'
Týmy se střídají v iniciativě bez větších akcí.
56:20'
Tanus zadovkou z otočky hledal někoho před Niederbergerem. Nikdo v bílo oranžovém tam ale nebyl.
55:40'
Matushkin od modré vyslal skákavou střelu, která se před brankou odrazila od německé hole.
55:18'
Icing pro Mnichov.
54:05'
Střelu od modré Niederberger vyrazil betonem do rohu.
53:30'
Schütz nebyl úspěšný se střelou.
52:38'
A spálil tím dost času. Tappara je opět v pěti.
52:22'
Virta dělá Mnichovu problémy.
51:24'
Red Bull se tentokrát z útočné třetiny vyhnal sám špatným passem.
51:03'
A Tiffelsovi se nepovedl návrat, ofsajd pro Býky.
50:44'
Buly sice prohrál, pak ale najel do hráče s pukem a vytlačil hru do středního pásma.
50:38'
Buly se bude opakovat, Virtovi se to ale vůbec nelíbí.
50:38'
Vyloučení v týmu Tappara:
Maksim Matushkin – 2 min., držení.
50:20'
Změti těl před brankou se snažil využít jeden z domácích, střela ale šla vedle branky.
49:50'
Tvrdou ránu z kruhu Heikkinen vyrazil.
49:28'
Heikkinen teď ale vyděsil vlastní spoluhráče, když se u své tyčky velmi ledabyle pustil do souboje o puk s jedním z Němců.
49:13'
Tappara je při chuti.
47:37'
Tappara právě vstřelila branku!

Nakonec se jim to ale kuriózním gólem daří! Je to dokonce vlastní gól Mathiase Niederberga, který se v brankovišti špatně přesouval s křižným passem Tanuse. Střela JEREHO HENRIKSSONA ho nejprve trefila do betonu, ve snaze puk zalehnout ale gólman kopl kotouč směrem k brankové čáře a ještě si ho doklepl vyrážečkou. Asistence: Kristian Tanus.
46:38'
Tappara by chtěla vyrovnat, vůbec se ji ale nedaří založit dobrý útok.
44:25'
Dobrá kombinace a střela Tappary. Niederberger byl ale připraven.
43:26'

Tappara snižuje! Tlak z posledních sekund dokázal přetavit v branku PATRIK VIRTA, který vypadá to že tečoval střelu Jürgense. Asistence: Casimir Jürgens a Petteri Puhakka.
43:09'
Střelu Matushkina spolkl Niederberger lapačkou.
42:17'
Schütz zkoušel překonat Heikkinena objetím brány. Puk se ale odrazil do ochranné sítě a navíc branka vyskočila z ukotvení.
41:52'
Kuusela zkusil vystřelit přes obránce, pouze ho ale trefil.
40:16'
Mnichov právě vstřelil branku!

Tak to bylo rychlé! Heikkinen rozehrával za brankou, jenomže při návratu o ni zakopl, čehož využil BEN STREET, ke kterému se mezitím dostal puk z rohu. Asistence: Frederik Tiffels.
40:01'
V prostřední části tak domácí převzali otěže utkání po smůle Tappary. Zatím je to ale vyrovnané a nic není ztraceno.
40:00'
39:20'
Býci dávají Finům zabrat. Tappara se horko těžko do něčeho dostává.
39:01'
37:15'
Mnichov se ovšem dostal do dobrého přečíslení dva na jednoho, branka to ale i díky skvělému roztažení Heikkinena není!
37:05'
Střelu Jürgense zablokoval jeho spoluhráč Virta, kterého i pěkně zabolela, jelikož šla do břicha.
36:53'
36:35'
Red Bullu se daří vyhazovat.
35:40'
Tappara posílá na Red Bull jednu dělovku za druhou, puky se ale jen odrážejí.
34:53'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov:
Julian Lutz – 2 min., vysoká hůl.
33:54'
Patriku Virtovi se zrovna dvakrát nepodařilo přejít s pukem útočnou modrou, v rohu si ho ale vybojoval a byla z toho nebezpečná akce z hranice brankoviště.
32:09'

Tak že by přišla už tak rychle? JULIAN LUTZ zakončil u pravé tyčky do odkryté části brány kombinaci ťukecem poté, co Benu Thomasovi praskla při zakládání akce hůl, čehož využil Schütz přihrávkou na Smitha. Asistence: Ben Smith a Justin Schütz.
31:48'
Opět se to honí nahoru dolů bez větší šance. Tento zápas zřejmě bude o jedné brance.
30:09'
Tappara také mohla jít do přečíslení, pro změnu ale neměla rychlost.
29:25'
Tappara se nechala zamknout ve třetině. Obránci se hlavně v bezprostřední blízkosti brány bojí napadat.
29:01'
Schützovi se střela vůbec nepovedla a utíkající kotouč přikryl Heikkinen.
28:27'
Red Bull mohl jít do přečíslení tři na dva, hráč s pukem ale zůstal sám, jelikož jeho kolegové odjeli střídat.
27:02'
Neskutečná rána a ještě lepší zákrok Heikkinena! Chris DeSousa po křižném passu vypálil z kleku, finský gólman se ale dokázal přesunout a zakleknout do dráhy puku.
26:12'
Mathias Niederberger ale všechny střelecké pokusy zvládá s ledovým klidem a přesností.
25:53'
Hosté drží domácí celek víceméně pod konstantním zámkem.
24:41'
Střela od modré hráči Tappary nevyšla, šla hodně vedle.
23:19'
Mnichovský gólman je pod tlakem, vše ale zvládá bez problémů.
23:02'
Dva zákroky i od Niederbergera.
22:33'
Heikkinen si připisuje další zákrok betonem. Na případnou dorážku už nikdo z Red bullu nečekal.
21:58'
Po kontaktu u střídaček končí puk mimo hřiště.
21:19'
Moilanen zkoušel vystřelit bekhendem přes obránce. To úspěch nemělo.
20:20'
Buly opět vyhrála Tappara, nejde ji ale přechod přes útočnou modrou.
20:01'
První dějství tak končí nerozhodně s gólem na obou stranách. Nejprve se trefila Tappara po chybě domácího obránce, domácí ale minutu a tři čtvrtě před sirénou srovnala přesnou ranou do šibenice.
20:00'
19:40'
Niederberger si s bekhendovým nahozením poradil bez potíží.
19:29'
Tappara hledá cestu k poslednímu útoku.
19:01'
18:54'
Niederberger se teď pořádně vyšvihl! Vypadalo to, že Tappara bude skórovat do odkryté brány, Němec se ale roztáhl a puk zachytil.
18:12'

Máme srovnáno! ANDREAS EDER dostal přihrávku mezi kruhy a vymetl Heikkinenovi pavučinku v levém růžku. Asistence: Daryl Boyle.
17:22'
Dobrá střela domácích od modré, Heikkinen ale měl čistý výhled.
16:26'
Niederberger musel odolat návalu na hranici brankoviště, zvládl to na jedničku.
14:50'

Teď už ale máme branku! Po střele Savinaineho jeden z domácích hráčů ve snaze odpálit puk křižně přihrál přes Lehteru JONIMU TUULOLOVI, který tak mohl zakončit do prázdné brány! Asistence: Joni Lehterä
13:56'
Střelu Puhakky od modré zachytil hokejkou jeden z domácích hráčů.
12:32'
Icing Tappary.
12:13'
Na druhé straně se puk odrazil do rohu.
11:46'
Tappara se konečně dostala ke střele, byla ale špatná a Niderberger s ní neměl problém.
10:30'
Dvě velké střely pro Mnichov. První ale k brance neprošla a druhou opět polapil gólman.
09:41'
Eder střílel z mezikruží, Heikkinen opět bez problémů zasahuje.
08:09'
Převážně je to Tappara, kdo útočí. Chybí to mu ale střelba.
06:47'
Zatím se hraje prakticky bez přerušení a velmi takticky.
04:57'
Justin Schütz se dostal do dobré šance, když Mnichov postupně přesunul hru od tyčky k tyčce. Heikkinen se ale roztáhl a zachytil střelu lapačkou.
04:23'
Na druhé straně byli útočníci Tappary o puk obráni.
04:05'
Střela Red Bullu od modré neprošla k Heikkinenovi.
02:59'
První zákrok pro Niederbergera. Seppälä schoval střelu za clonícího hráče, obránce Red Bullu ho ale v poslední chvíli dokázal odtlačit a gólmanovi se otevřel výhled.
02:40'
Konečně můžou týmy vydechnout, puk se dostal mimo led.
01:43'
Mnichov stále nedostal Finy od puku. Ale ani do střelecké šance.
00:40'
A zatím hraje převážně u své branky.
00:20'
Tappara se drží na puku, je ale okamžitě pod tlakem.
00:01'
Hymny dozněly, můžeme jít na poslední přípravy.
Probíhají hymny CHL a obou zemí.
Týmy právě nastupují na led.

EHC Red Bull Mnichov: Niederberger (Birken) – Abeltshauser, Blum, Szuber, Boyle, Daubner, Dedmond, McKiernan – Tiffels, Street, Eder – Hager, Kastner – Ehliz, DeSousa, Ortega – Oswald, Lutz, Smith, Schütz
Trenér: Don Jackson

Tappara: Heikkinen (Kohonen) – Vittasmäki, Matushkin, Jürgens, Seppälä, Tuulola, Thomas, Ahlroth – Savinainen, Lehterä, Merelä – Puhakka, Virta, Ojamäki – Henriksson, Tanus, Kuusela – Luoto, Kelleher, Moilanen, Granath
Trenér: Jussi Tapola

Rozhodčí: Linde, Hoppe – Hofer, Römer.
Tappara

Tappara taktéž má tři výhry, na rozdíl od soupeře ale v prodloužení padla. To ale předbíháme. První zápas měli Finové v Bratislavě, kde vyhráli 5:2. Následovala cesta do Švýcarska a výhra 3:1. V domácích odvetách nejprve znovu porazili Slovan, tentokrát dokonce s čistým kontem 2:0, Lakers už ale dotáhli zápas do prodloužení a získali ho poměrem 3:2. Jednu branku si v utkání zapsal i Roman Červenka.
EHC Red Bull Mnichov

Němečtí hokejisté jsou o bod před Tapparou a neprohráli ani jeden zápas. Nejprve si poradili 4:1 jak bratislavským Slovanem, tak se švýcarskými Lakers. Odveta s tímto týmem došla až do prodloužení, kde ale byl lepším celkem Red Bull a vyhrál 5:4. Pět branek dokázal nasázet i v druhém zápase se Slovanem, ten se ale trefil jen jednou.
Hezký středeční podvečer, všechny formy života, a vítejte u dalšího utkání Ligy mistrů! Dnes se společně podíváme na střet ve skupině C, kdy EHC Red Bull Mnichov vyzve finskou Tapparu! Vítěz bude lídrem této skupiny, takže by mohlo jít o velmi atraktivní zápas!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.