Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Rapperswil : Tappara - 3. září 2022   18:00

Tappara

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Statistiky utkání
Střely: 50-17
Střely na branku: 36-9
Zablokované střely: 9-4
Vyhraná vhazování: 25-14
Z minima maximum. Asi tak by se dal okomentovat dnešní výkon Tappary, která se prezentovala klasickým finským stylem. Málo střel, hodně obrany. Hosté během celého utkání vyslali na Nyffelera pouhých devět střel, přesto zvítězili dvoubrankovým rozdílem. Domácí gólman si ve statistikách moc nepolepšil, dnes zaznamenal pouhých šest zákroků. Rapperswil byl střelecky aktivnější, ale stoprocentních šancí dnes moc neměl.
59:45'
Čárový rozhodčí odhalil ofsajd. Nyffeler se vrací do své branky, hra se stěhuje do střední třetiny, o vítězi je definitivně rozhodnuto.
59:25'
Nyffeler zamířil zpět na střídačku a domácí mohli snížit! O obrovské příležitosti byl Schroeder, kterému se bohužel pro Rapperswil nepodařilo kotouč zasunout za hodně vyjetého Heljanka!
59:11'
Ohlášena byla poslední minuta třetí třetiny. Čárový rozhodčí viděl přihrávku rukou a přerušil hru, ta se přesouvá do středního pásma, Nyffeler se vrací do branky.
58:26'
Kotouč zůstal za odkrytou domácí brankou. Vydali se za ním dva hostující hráči, ale skvěle se vrátili hokejisté Rapperswilu, kteří soupeři nepovolili definitivní pojistku.
57:40'
Domácí se dožadovali trestu pro hostující mužstvo, vylučovat se nakonec nebude. Hra se vrací před brankáře Heljanka.
57:09'
Tappara vyhazuje přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění, hra se vrací do obranného pásma finského mužstva.
56:19'
Stalo se tak, do útočné třetiny míří šest hokejistů v červených dresech, branka Rapperswilu zůstává volná, Nyffeler zůstal na střídačce!
56:19'
Vhazování v útočném pásmu Rapperswilu, domácí kouč Stefan Hedlund si vyžádal čas na poradu, tak uvidíme, zda sáhne ke hře bez brankáře.
55:12'
Rozběhlo se posledních pět minut třetí třetiny. Stále se hraje před Heljankem, který zatím žádný vážnější zákrok předvést nemusel.
54:03'
Brankář Heljanko si připsal další dva úspěšné zákroky, po tom druhém opět přerušoval hru, na brankovišti vznikla drobnější potyčka.
53:23'
S dorážkou Wicka si poradil brankář Heljanko, který raději přerušil hru. Následovat bude komerční přestávka, čas především pro kouče Stefana Hedlunda.
52:27'
Snaha se hokejistům Rapperswilu nedá upřít, jenže domácí hráči to proti pozorně bránící pětici Tappary mají složité.
51:22'
Hra se odehrává v útočném pásmu Rapperswilu. Hráči švýcarského týmu si posouvají kotouč po mantinelu, Heljanko je bez práce.
50:28'
Domácí se vydali ve dvou hráčích do útočného pásma, jenže proti pěti hokejistům v bílých dresech neměli žádnou šanci na úspěch.
49:30'
Vyloučený Kemilainen je zpátky na ledě. Domácím dnes přesilovky nevychází podle představ, a že jich měli poměrně dost.
48:32'
Minuta z přesilovky je pryč! Z pravého kruhu pálil Schroeder, ale do střely se vložil jeden z hostujících beků, puk poté skončil v ochranné sítě.
47:24'
Vyloučení v týmu Tappara:
Valtteri Kemilainen – 2 min., sekání.
46:32'
Obrovský závar před Nyffelerem! Kotouč zůstal na brankovišti a vypadalo to, že Ojamaki zakončí do prázdné brány. O to se snažil, avšak do střely mu skočil skvělým obranným zákrokem Sataric, který uchránil svůj celek před inkasovanou brankou!
45:35'
Domácí po vstřelené brance ožili a tlačí se do dalších střeleckých pozic. Ožili i fanoušci Rapperswilu, kteří si žádají druhou branku.
44:36'
Rapperswil právě vstřelil branku!
Hosté propadli, což se nestává často. Schroeder do sóla vyslal NICKLASA JENSENA, který v samostatném úniku naznačil kličku do bekhendu, avšak v poslední chvíli puk strhl do forhendové strany. Zmátl gólmana Heljanka a zakončoval do prázdné branky! Asistence: Jordan Schroeder.
43:27'
Tappara se na malou chvíli usadila v útočné třetině, brankář Nyffeler zaznamenal svůj čtvrtý úspěšný zákrok v utkání.
42:39'
Čas běží, stejně jako v úvodní dvacetiminutovce, ani teď se zatím nepřerušovalo. Uvidíme, zda to vydrží dvanáct minut, přesně jako v první třetině.
41:55'
Sledujeme spoustu nepřesností ve středním pásmu, což je zapříčiněno tím, že Rapperswil už nemá prostor na to, aby mohl zahrozit.
41:01'
Nevypadá to, že by se měl obrázek hry měnit. Tappara útočí s maximálně dvěma hráči, hosté pokračují ve velmi úsporném stylu.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:33.
Statistiky po druhé třetině:
Střely: 30-12
Střely na branku: 20.6
Vyhraná vhazování: 10-5
Neskutečná statistika! Tappara během čtyřiceti minut vyslala šest střel na Nyffelera, přesto vede 3:0. Domácí gólman má na svém kontě pouhé tři zákroky. Uvidíme, zda Rapperswil ve třetí třetině dokáže ještě zdramatizovat průběh utkání.
40:00'
38:52'
Tak přeci jen přerušení hry a další druhá komerční přestávka v prostřední části hry. Za malou chvíli se rozeběhne poslední minuta.
38:14'
Rapperswil se snaží, ale zatím marně. Heljanko si připsal svůj devatenáctý zákrok v zápase, po kterém už hosté dorážku nepovolili.
37:18'
Hra se přelévá ze strany na stranu, bez větších šancí. Stále čekáme na komerční pauzu. Uvidíme, zda se ji vůbec dočkáme.
36:08'
Rozběhly se poslední čtyřmi minuty prostřední dvacetiminutovky. Sledujeme slabší pasáž hry, domácí se proti pozorně postavené defenzivě soupeře nemohou prosadit.
35:29'
Domácí po inkasované brance působí dost odevzdaným dojmem. Tappara ale i nadále praktikuje stejný vzorec hry a spoléhá se v první řadě na obranu.
34:37'
Tappara právě vstřelila branku!
Rozdíl ve skóre je tříbrankový! Tanus přihrával na levý kruh, TYLER KELLEHER udělal dva krůčky dopředu, poté zakončil nechytatelně pod horní tyčku! Asistence: Kristian Tanus a Patrik Virta.
33:10'
Brankář Nyffeler si připisuje po více jak třiatřiceti minutách hry první úspěšný zákrok v zápase. Přiznám se, že nic podobného jsem v životě neviděl.
32:34'
Vyloučení v týmu SC Rapperswil-Jona Lakers:
Jeremy Wick – 2 min., držení.
31:46'
Vhazování po pravici Nyffelera, poté zakázané uvolnění švýcarského mužstva. Wetterovi se to vůbec nelíbí, v rozhodující moment měl k puku blíže.
30:21'
Brankář Heljanko přerušil hru. Vstoupili jsme do druhé poloviny tohoto utkání, následovat bude komerční přestávka.
29:44'
Kemilainen ve skvělé střelecké pozici na pravém kruhu. Jakoby chtěl udržet tu stoprocentní statistiku střelby Tappary, a proto ještě přihrával.
28:39'
Právě brankář Heljanko se vydal za vlastní branku, aby zastavil puk. Poté díky dobré práci s holí rozehrál svým spoluhráčům.
27:31'
Také Virta je zpátky na hrací ploše. Rapperswil hrál tři přesilovky, ale že by v nich Heljanko musel tahat jeden lepší zákrok za druhým, to se říci nedá.
26:22'
Červenka zůstal na ledě a přihrávkou našel rozjetého Lammera. Ten pálil z první doprostřed branky, Heljanko přerušil hru.
25:30'
Patrik Virta – 2 min., držení hole.
24:25'
Kelleher zpět na ledě a hosté hrají v plném počtu. Stále u nich svítí statistika dvou střeleckých pokusů, opravdu málo vídaná sitauce.
23:39'
To vypadalo na jasný krosček od Tuuoly. Hlavní rozhodčí byl celé situaci velmi blízko, zrovna ale uhýbal a pravděpodobně toho moc neviděl.
23:21'
Vstupujeme do druhé části domácí přesilovky, na led se v tuto chvíli dostává druhá přesilovková formace Rapperswilu.
22:43'
Doposud největší příležitost Rapperswilu! Do samostatného úniku se dostal Lammer, ale ani jemu se nepodařilo Heljanka překonat!
22:19'
Tyler Kelleher – 2 min., hákování.
21:33'
Jensen se otočil kolem branky a pokoušel se překonat Heljanka. Ten byl připravený na svém místě, domácí ale nepolevují.
20:48'
Velmi aktivní vstup domácích hokejistů do druhé třetiny. Hráči v červených dresech nastoupili na svého soupeře a drží se v útočném pásmu.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:44.
Statistiky první třetiny:
Střely: 13-4
Střely na branku: 8-2
Vyhraná vhazování: 4-1
Neskutečná, skoro až neuvěřitelná statistika. Tappara během první třetiny vyslala dvě střely na branku, z nich dvakrát skórovala. Hosté hrají klasickým finským úsporným stylem, který jim zatím vyhovuje. Domácí se proti pozorně bránícímu soupeři takřka nedostávají do šancí.
20:00'
19:12'
Rozeběhla se závěrečná minuta první třetiny. Na hosté je evidentní, že by neradi inkasovali těsně před odchodem do kabin.
18:55'
Domácí Sataric držel kotouč za vlastní brankou a čekal, až jeho spoluhráči vystřídají, poté na střídačku zamířil také on.
18:03'
Červenka zakončoval z levého kruhu pouze do hrudi brankáře Heljanka, který vyrážel před sebe. Jako první se ke kotouči dostali hostující hráči.
16:51'
Heljanko přerušuje hru, hosté už potřebovali vystřídat. Na řadu přijde druhá komerční přestávka v úvodní dvacetiminutovce.
16:14'
Hra se v posledních minutách odehrává před Nyffelerem, hosté se jsou i nadále aktivní, zato domácí celek působí hodně opařeně.
15:54'
Po ráně Thomase od modré čáry měl Nyffeler zakrytý výhled, kotouč navíc těsně před domácím gólmanem tečoval clonící WALTTERI MERELA! Asistence: Ben Thomas a Jori Lehtera.
15:12'
Další hraniční zákrok hostujícího hráče u mantinelu, rozhodčí zatím mají benevolentnější metr a nechávají hru plynout.
14:19'
Jako bych to přivolal! Po střele od modré čáry zasahoval Nyffeler, o dorážku se snažil Moilanen, ale neúspěšně. Puk se dostal k úplně volnému KRISTIANU KUUSELOVI, který si ho připravil do forhendu, následně skóroval do odkryté branky! Asistence: Sami Moilanen a Casimir Jürgens.
13:37'
Tappara po třinácti minutách hry ještě ani jednou nevyzkoušela pozornost brankáře Nyffelera, který je zatím bez práce.
12:48'
Červenka dělal riskantní kličku na modré čáře. O kotouč nakonec přišel, jenže hosté už neměli dostatek slil přejít do útočné akce.
12:00'
Moc se toho ani po přesilovce Rapperswilu nezměnilo, dvě přerušení hry za dvanáct minut asi symbolizují velmi opatrný průběh utkání.
11:18'
V ochozech to zahučelo po zakončení domácího hráče z mezikruží. Heljanko si puku všiml na poslední chvíli a vyrážel do bezpečí.
10:27'
Po ojedinělé akci Tappary se kotouč dostal před Nyffelera. Domácí brankář přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
09:11'
Seppala se vrátil na led, domácí příznivci si krátce nato žádali další přesilovku, ale nedočkali se, hra pokračuje.
07:58'
Minuty z trestu Seppaly skoro pryč, brankář Heljanko zatím ani jednou zasahovat nemusel, domácím chybí střelba.
06:59'
Mikael Seppala – 2 min., držení.
06:49'
Domácí hokejisté si díky aktivní hře vynutili nedovolený zákrok Seppaly. Hokejisté Rapperswilu dostali výhodu a pokračují v útočné akci.
06:22'
To se nediví často, vstupujeme do sedmé minuty utkání, které se zatím ani jednou nepřerušovalo. Na ledě opět první formace Rapperswilu.
05:09'
Nejaktivnější jsou zatím domácí příznivci, kteří hlasitě povzbuzují svůj tým. Heljanko zaznamenal druhý zákrok, Nyffeler ještě zasahovat nemusel.
04:25'
Stále čekáme na první přerušení hry, dění se odehrává především v obranné třetině Tappary, která nezachytila úvodní tempo.
03:47'
Na led se podruhé v utkání dostal nejproduktivnější hráč letošního světového šampionátu. Roman Červenka neměl komu rozehrát a zamířil na střídačku.
02:57'
Téměř tři minuty hry za námi, na první vážnější příležitost čekáme, zatím se ani jednou nepřerušovalo, hra má slušný spád.
02:05'
Z pravé strany na Heljanka postupoval Wetter. Domácí hráč zakončoval doprostřed branky, snadná práce pro brankáře Tappary, který vyrážel do strany!
00:56'
Hostující Matuškin zavezl kotouč za vlastní branku, jenže byl napadán domácími hráči, kteří do utkání vstoupili ve vysokém tempu.
00:01'

SC Rapperswil-Jona Lakers: Nyffeler (Meyer) – Noreau, Profico, Aebischer, Djuse, Elsener, Maier, Baragano, Sataric – Lammer, Albrecht, Červenka – Jensen, Schroeder, Čajka – Wetter, Rowe, Eggenberger – Wick, Dunner, Moy
Trenér: Stefan Hedlund

Tappara: Heljanko (Heikkinen) – Kemilainen, Vittasmaki, Thomas, Tuulola, Matuškin, Seppala, Ahlroth, Jurgens – Merela, Lehtera, Savinainen – Ojamaki, Virta, Puhakka – Kelleher, Tanus, Granath – Kuusela, Moilanen, Henriksson
Trenér: Jussi Tapola

Rozhodčí: Nord, Stricker – Obwegeser, Burgy.
Do role mírného favorita je dle sázkových kanceláří stavěn finský celek. Potvrdí se tato prognóza? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
Oba celky do nového ročníku vstoupily odlišně. Zatímco švýcarský tým s Romanem Červenkou na domácím ledě nestačil na německý Mnichov (2:5), finský klub bral tři body, když uspěl na ledě bratislavského Slovanu (4:1). Rapperswil si v přípravě zahrál například s německým Schwenningerem (1:5) nebo rakouským Villachem (7:2), v jeho přípravných duelech padalo poměrně dost branek. To Finové se v rámci přípravy utkali se třemi týmy z Finska, jejich výsledky byly gólově decentnější.
Hezký sobotní den. Hokejová Liga mistrů pokračuje dalšími zápasy, nás bude zajímat "céčková" skupina, ve které švýcarský Rapperswil změří síly s finskou Tapparou.