Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Skellefteå : Davos - 2. září 2022   17:35

Skellefteå
Kova (FIN), Öhlund (SWE) – Persson (SWE), Yletyinen (SWE)
2 852 diváků
Davos

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 2 852 diváků.
Statistiky

Střely na branku: 27:20
Zásahy brankářů: 17:25
Vyhraná vhazování: 23:17
Trestné minuty: 4:4
Utkání je u konce a z výhry se raduje hostující tým. Třetí třetina přinesla velice bojovný hokej a ve 44. minutě přišel úder ze strany Davosu. Po rychlé přihrávce vystřelil z vrcholu pravého kruhu Klas Dahlbeck a švýcarský celek potřetí vedl. Jak se později ukázalo, byla to branka vítězná, neboť ačkoliv se Skellefteå snažila a měla několik slušných šancí, tak Aeschlimann vše vychytal a velkou měrou se postaral o výhru Davosu. Tomu tak po dnešním úspěchu patří druhé místo za vedoucím Třincem, Skellefteå je na třetím místě tabulky.
59:52'
Hostům se daří vyhodit, tohle si už Davos pohlídá.
59:45'
Skellefteå si před vhazováním v útočném pásmu vybírá oddechový čas.
59:45'
Na modrou čáru dostal přihrávku Möller, na jeho střelu ale měl brankář Davosu dobrý výhled a svým zákrokem přerušil hru.
58:51'
Salomonsson to zkusil nahozením do chumlu před Aeschlimannem, puk skončil těsně vedle jeho branky!
58:10'
Skellefteå hraje v šesti, Lindvall je na střídačce!
57:24'
Davos nikam nepospíchá, pokud potřebuje, pouze vyhodí tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Arvid Lindberg otáčí hru k brance švýcarského celku.
56:11'
Z pravého kruhu vystřelil Lindström, Aeschlimann byl ale u své levé tyčky připraven a puk vyrazil.
55:40'
Domácí Solomonsson pouze nahodil do útočného pásma, scházela mu podpora spoluhráčů. A teď už se hraje na opačnou stranu.
55:04'
A nyní už oba celky hrají v plném počtu.
54:46'
Domácí tým se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry, přesilovka Davosu se chýlí ke svému konci.
54:05'
Ve vlastním oslabení se k puku dostal Hugg, v rohu obehrál hned dva soupeře a dokonce i vystřelil. Aeschlimann jeho prudký pokus vyrazil!
53:22'
Hned v úvodu přesilovky vystřelil Prassl, gólman domácích svým zákrokem přerušil hru.
53:04'
Přesilovka pro Davos. Dvouminutový trest za nedovolené bránění dostal Oskar Nilsson.
52:02'
Tvrdý souboj u střídačky domácích, odnesl to i jeden z čárových rozhodčích.
51:28'
Přes obránce to zkusil Bristedt, i tohle brankář Lindvall pokryl a přerušil hru.
50:53'
Několik soubojů o puk v pásmu domácího celku, Skellefteå se osvobozuje.
50:23'
Olsson chyboval v rozehrávce a z poklidné situace byla nakonec šance pro Davos. Okamžitá střela z mezikruží skončila u Lindvalla.
49:48'
Nahozený puk do pásma Davosu, odehrává se urputný souboj za Aeschlimannovou brankou.
48:45'
Teď měl štěstí gólman Aeschlimann, který ležel na brankovišti a byl docela bezmocný proti pokusu Oscara Möllera. Puk šel od tyčky k tyčce a nakonec skončil mimo.
47:44'
Zakázané uvolnění domácích, vše se vrací před Lindvalla.
46:46'
Elias Salomonsson to zkusil zápěstím od modré čáry, tohle nebylo pro Aeschlimanna vůbec složité.
45:47'
Domácí Lindström se dostal pravou stranou do útočného pásma a zkusil to nahozením na teč. Jeho spoluhráči ale promáchli naprázdno.
44:45'
Davos pokračuje v aktivní hře, domácí musí hlavně bránit.
43:35'
Davos právě vstřelil branku!
Teď už to ale hostům vyšlo na jedničku a zase vedou! Rychlá kombinaci doputovala z levého křídla na vrchol pravého kruhu, kde napřáhl KLAS DAHLBECK a jeho rána z první skončila v odkryté části branky. Lindvall se nestačil přemístit a je to 2:3. Asistence: Enzo Corvi, Andres Ambühl.
43:23'
Hosté byli blízko třetímu gólu. Přihrávku do sóla dostal Andres Ambühl, Lindvall však jeho střelu i dorážku zvládl na brankové čáře zastavit.
42:53'
Za domácí hrozil Lindström, trefil ale pouze do střely padajícího obránce.
41:48'
Úvod třetí třetiny se nese v poměrně tvrdém duchu, rozhodčí dává hře poměrně volný průběh.
40:56'
Davos v útočném pásmu, Stránský se srazil s gólmanem Lindvallem, střet se nepískal, neboť útočící hráč byl do gólmana doslova natlačen.
40:20'
Hned v úvodu byli hosté v šanci, do brejku se hrnul Nordström, volil střelu, ale pouze do brankáře.

Trestné minuty: 2:4
Čtyřicet minut hry je za námi a zápas je stále vyrovnaný. Davos se ve druhé třetině dokázal vrátit do vedení, když se od levého mantinelu dostal do lepší pozice Matěj Stránský a střelou po ledě překonal Lindvalla. To bylo v úvodu 23. minuty a těsný náskok hostům vydržel až do 31. minuty, kdy po rychlé kombinaci srovnal na současných 2:2 Rickard Hugg. Před námi je tak poslední část základní hrací doby a s ní i nevyluštěná tajenka tohoto zápasu.
40:00'
39:57'
V závěrečných vteřinách unikal hostující Chris Egli, obranný zákrok byl ale natolik důrazný, že Lindvall nemusel zasahovat.
39:32'
Ještě jedna střela domácích, opět od Olssona, Aeschlimann pro jistotu přerušil hru.
38:28'
Hosté vyhodili ze svého pásma tak šikovně, že z toho není ani zakázané uvolnění a oba celky střídají.
38:00'
Nahození do pásma Davosu, vysoký puk skončil za brankou, jde o něj probíhá těsný souboj.
37:32'
Neuspěl ani Anton Olsson se svou střelou zápěstím z pravého kruhu pro vhazování.
36:39'
Hned dva pokusy vyslal Sandberg, ten první Aeschlimann vyrazil, ten druhý už pro jistotu skryl mezi svými chrániči.
35:54'
Z otočky to zkoušel Robertsson, i tohle skončilo na brankáři Davosu.
35:09'
Už je po přesilové hře, Davos se s vypětím všech sil dokázal ubránit.
34:35'
Skellefteå hraje skvělou přesilovku, dokáže se dostat do střeleckých pozic, šance ale hatí výborný Aeschlimann!
33:58'
Salomonssonova dělovka z první z prostor zpoza kruhů skončila u Aeschlimanna, hosté poté vyhodili přes všechny čáry.
33:17'
Úvod oslabení Davosu vychází, puk letí přes všechny čáry až k Lindvallovi.
33:09'
Je tu přesilová hra pro domácí celek, dvě minuty za hákování dostal Mark Wieser.
32:47'
SLedujeme urputné souboje v pásmu Davosu, hosté nyní jen vyhazují.
31:48'
V tomto utkání platí, že tým, který skóruje, tuto chvíli využije k posílení okamžité formy – i nyní je Skellefteå v dalším náporu.
30:46'
Skellefteå právě vstřelila branku!
A je dnes už podruhé srovnáno. Domácí tým zachytil puk na modré čáře, následovala rychlá kombinace až k brance, kde si RICKARD HUGG hodil puk na forhend a svižnou střelou překonal Aeschlimanna – 2:2! Asistence: Simon Robertson, Elias Salomonsson.
30:20'
Arvid Lindberg zastavil další průnik Davosu, celá akce skončila v rohu kluziště.
29:04'
Davos se snadněji probíjí přes modrou útočnou čáru, hodně akcí pak ale končí ještě před zakončením.
28:05'
Už se ale zase hrálo na opačné straně, Lindvall se musel bleskově přemístit po Nordströmově rychlém objetí branky.
27:02'
Hned po buly zakončoval Möller, opět ale pouze do připraveného brankáře.
26:59'
Nyní se ale musel ukázat gólman Aeschlimann proti střele Wingerliho z levého křídla. Puk zkrotil a přerušil hru.
26:48'
Davos v klidu kombinuje a je v posledních minutách tím lepším týmem.
25:15'
Skellefteå je ve velkém útlumu a dává soupeři hodně prostoru na útočení. Nygren byl v další šanci na skórování, Lindvall ale na brankovišti předvedl výborný zákrok.
24:04'
Davos se dostal do brejku dva na nikoho, jenže duo útočníků to překombinovalo, Nygren místo zakončení přihrával na Ambühla, jenže mu poslal pas na brusle.
23:41'
Střela od modré, Lindvall byl v tuto chvíli bez práce, neboť rána byla zablokována houštinou těl.
22:01'
Hra se přesunula na opačnou stranu a Davos dokázal skórovat. Od levého mantinelu se odpoutal MATĚJ STRÁNSKÝ, předvedl pěknou kličkovanou na malém prostoru a střelou po ledě překonal Lindvalla – 1:2. Asistence: Valentin Nussbaumer.
21:48'
Domácí Lindholm se prodíral pravým křídlem, byl ale zastaven ještě před bekhendovou střelou.
20:46'
No a už jsou oba celky v plném počtu.
20:32'
Pokračuje přesilovka hostů, soupeř ale vyhazuje přes všechny čáry.

Trestné minuty: 2:2
Je za námi první třetina, která přinesla svižný úvod a branku hned ve druhé minutě. O tu se postaral hostující Dominik Egli, který byl na konci rychlé kombinace z levé strany na střed. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, už v páté minutě srovnal po úniku Oscar Möller. Oba celky se pak střídaly v útočných výpadech, hodně z nich ale končilo na obraně a gólmani zas tak moc práce neměli. Každopádně další gól už nepadl a do kabin se odešlo za stavu 1:1.
20:00'
19:56'
Ještě jeden pokus o přihrávku zpoza branky na Stránského, domácí obrana jej zablokovala.
19:07'
Skellefteå se osvobozuje, puk letí přes všechny čáry až k Aeschlimannovi.
18:46'
No a nyní mají hosté dokonce přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Petter Granberg.
18:34'
Bristedt dostihl nahozený puk, zabránil zakázanému uvolnění a Davos může v závěru třetiny zahrozit.
17:59'
Trochu krkolomná rozehrávka Davosu, nakonec se ale vše stěhuje před Lindvalla, neboť Salomonssonova přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
16:37'
Forsfjäll vyhazoval z vlastního pásma, hosté však zachytili puk u modré čáry a zvládli ohrozit Lindvalla.
15:59'
Stále se hraje bez odpískání, nyní je tu pasáž, hraná ve středním pásmu.
14:45'
Hraje se dlouho bez přerušení. Davos nyní nabídl domácím šanci na vedení, puk po Robertssonově střele zacinkal na Aeschlimannovu tyčku.
14:24'
Sandberg hodně vypomohl Lindvallovi na brankovišti, ten udržel puk před brankovou čárou.
13:42'
Zatím je to hodně o zblokovaných střelách, gólmani se mohou spolehnout na výraznou pomoc svých obránců.
12:40'
Na opačné straně se Davos uvolňoval pravým křídlem, nájezd a bekhendové zakončení Simona Knaka ovšem skončilo na Lindvallově břevnu.
12:17'
Od pravého mantinelu vystřelil Wingerli, Aeschlimann sice neměl dobrý výhled, přesto zvládl puk vyrazit.
11:27'
Davos zaváhal v rozehrávce uvnitř vlastního pásma, domácí toho ale nedokázali využít a pouze poslali puk po mantinelu.
10:49'
Postavení mimo hru hostujícího celku, po odpískání schytal nepříjemný hit Wellinger, Granbergův zákrok však byl dle sudích v pořádku.
10:14'
Úvodní přesilovka domácího celku je u konce, oba celky jsou již v plném počtu.
09:44'
Jonsson byl blízko gólu, když se k němu odrazil puk po střele z levého kruhu, jenže až moc dlouho zpracovával a pak trefil pouze Aeschlimannův beton!
08:49'
Střela z levého kruhu, Aeschlimann si připsal jistý zákrok, domácí ale zůstávají v útočném pásmu.
08:14'
Je tu první vyloučení utkání, přesilovku si zahraje Skellefteå. Dvě minuty za podrážení dostal Enzo Corvi.
07:23'
Forsfjäll udržel na zádech rozjetého hráče Davosu, domácí rozjíždí akci zpoza vlastní branky.
06:42'
Dahlbeckova střela z levého kruhu skončila u Lindvalla, ten puk vyrazil před sebe.
05:51'
Skellefteå pokračuje v útoku, Aeschlimann si musí dávat pozor na pokusy ze všech úhlů.
04:33'
No a už je srovnáno. Hosté propadli ve středním pásmu, rázem se do akce středem dostal OSCAR MÖLLER, dostal až mnoho prostoru na střelu a jeho rána zápěstím skončila v síti – 1:1. Asistence: Jonathan Jonsson.
03:59'
Rázem ale bylo u Aeschlimanna živo a ten se na brankovišti musel natáhnout po střele zblízka.
02:45'
Vedoucí branka dala Davosu další útočné choutky, Skellefteå se zatím nechytá.
01:30'
Hosté se dostávají do velice rychlého vedení. Akce Davosu putovala z levé strany, po bekhendovém přiklepnutí se ke střele dostal DOMINIK EGLI a svým zakončením překonal přemisťujícího se Lindvalla – 0:1. Asistence: Joakim Nordström, Andres Ambühl.
00:31'
Domácí gólman Lindvall měl první práci, musel si dát velký pozor na nahození od modré čáry. Puk skončil za jeho brankou.
00:01'

Skellefteå AIK: Lindvall (Hellnemo) – Sandin-Pellika, Lundberg, Salomonsson, Nilsson, Granberg, Olsson, Forsfjäll, Stenman – J. Lindström, P. Lindholm (A), Wingerli – Möller (C), Jonsson, Hugg (A) – Kühnhackl, L. Lindström, M. Lindholm – Sandberg, Sundsvik, Robertsson.
Trenér: Robert Ohlsson

HC Davos: Aeschlimann (Senn) – Jung, Nygren (A), Dahlbeck, Fora, Wellinger (A), D. Egli, Paschoud, Canova – Nordström, Corvi, Ambühl (C) – Bristedt, Nussbaumer, Stránský – Knak, Prassl, Wieser – Schmutz, Ch. Egli, Simic.
Trenér: Christian Wohlwend

Rozhodčí: Kova (FIN), Öhlund (SWE) – Persson (SWE), Yletyinen (SWE).
Oba celky jsou již na ledové ploše, po národních hymnách začne samotný zápas.
Vzájemná utkání

Oba týmy se spolu střetly naposledy v roce 2015, ve čtvrtfinále Ligy mistrů a tehdy byl úspěšnější Davos, jenž přes Skelefteu prošel do dalšího kola vyřazovacích bojů.
HC Davos

Hosté z Davosu se ve švýcarské nejvyšší soutěži v loňském roce umístili na pátém místě a nakonec prošli přes Rapperswil ve čtvrtfinále poměrem 4:3 na zápasy. Série tedy došla do sedmého rozhodujícího duelu, který Davos zvládl. V semifinále už ale hráči Davosu narazili na Zug, jenž nedovolil svému soupeři ani výhru a po hladké sérii postoupil do finále ligy. Pro Davos tak skončia sezóna těsně před finálovou účastí.

Davos už je také v plné přípravě, dokonce odehrál už pět utkání s bilancí čtyř výher a jedné prohry. Mimo jiné se utkal také s pražskou Spartou, kterou porazil vysoko 6:1.
Skellefteå AIK

Domácí švédský klub Skellefteå AIK v uplynulém ročníku švédské ligy skončil v základní části na třetím místě a zajistil si tedy přímý postup do čtvrtfinále. V něm hráči Skeleftey narazili na Färjestad a prohráli nakonec 2:4 na zápasy. Sezóna tak pro ně skončila určitě dříve, než si představovali.

Před startem nového ročníku této prestižní evropské soutěže sehráli hráči AIK tři přátelské duely. V nich si připsali tři výhry a zatím to tedy vypadá, že jsou na novou sezónu připraveni dobře. Ovšem až dnešní zápas napoví, zda tomu tak opravdu je. Skelefteu prověří silný švýcarský celek, a sice HC Davos.
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům hokeje. Léto pomalu končí a to znamená jediné, postupně se začnou rozjíždět ligové soutěže napříč světem. A nejinak je tomu u hokejové Ligy mistrů, která odstartovala prvním zářijovým dnem. My se dnes zaměříme na utkání mezi týmy Skellefteå AIK a HC Davos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:05.