Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Turku : Zug - 4. září 2022   18:00

07:15' Hansson   • 26:23' Gross   • 30:13' Stadler   • 59:16' Matrschini
Turku
Hribik, Heikkinen – Jusi, Pekkala
Zug

EV Zug vyhrává tento zápas poměrně jednoznačně 4:0. Po jednom gólu vstřelili hosté v první a třetí třetině, ve druhé části dali dva góly.
59:50'
Už se nic nestane.
59:16'
Zug právě vstřelil branku!
A je to jasné, hosté tento zápas vyhrají s náskokem čtyři branek. Do prázdné brány poslal snadno kotouč LINO MATRSCHINI. Asistence: Brian O'Neill a Peter Cehlárik.
58:00'
Korpikoski byl volný před brankou, ale puk se k němu nedostal. Sledujeme poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
57:37'
Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.
57:27'
Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.
57:10'
Hra je ve středním pásmu, což vyhovuje hostům.
57:07'
Oddechový čas pro tým TPS Turku.
57:00'
TPS Turku se usadilo v útočném pásmu, rána od modré čáry byla zblokovoná. Mnoho času už domácí hokejisté na zdramatizování zápasu nemají.
55:33'
Vyloučení v týmu EV Zug:
Dario Simion – 2 min., podrážení.
55:08'
S přehledem se dokázal hostující celek ubránit. Domácí žádnou velkou šanci neměli.
53:30'
Přesilovku hrají domácí, kteří se sice usadili v útočném pásmu, ale nedokázali nic vymyslet.
53:08'
Gregory Hoffmann – 2 min., držení.
53:06'
Tammela obkroužil branku, a pak rychle vypálil. Jeho pokus kryje brankář Genoni. Vhazovat se bude před jeho brankou.
52:35'
Zakázané uvolnění vrací hru do domácího útočného pásma.
51:00'
Hosté vybojovali kotouč za svou brankou a rychle otáčejí směr hry. Dostali se do útočného pásma, následnou ránu od modré čáry kryje brankář. Komerčka.
50:20'
Korpikoski hledal na druhé straně útočného pásma spoluhráče, ale obrana Zugu byla připravená a dokázala si poradit.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Koskinen to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.
49:25'
Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme tedy hru pět na pět. Přesilovku TPS neproměnilo.
48:49'
Hosté při vlastním oslabení dostali hru do útočného pásma, ale nedokázali nic vymyslet.
48:36'
Domácí celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu, ale přišel o něj.
47:27'
Jan Kovář – 2 min., podrážení.
47:10'
Domácí rozehrávají od své branky, na led přicházejí odpočinutí hráči.
46:30'
Zug hraje aktivně, tlačí se do zakončení, domácí mají velké problémy s cestou do útočného pásma.
45:26'
Takticky hraje hostující celek velmi dobře. Kiviharju rozehrával od své branky, následně domácí přišli o puk ve své třetině. Hosté šanci neproměnili.
44:15'
Genoni vyjel za svou branku, za kterou rozehrává. Kotouč přenechal spoluhráčům.
43:50'
Turku se pokouší najít cestu do útočného pásma, ale hostující celek hraje velmi dobře defenzivně a nedává soupeři mnoho prostoru.
43:20'
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.
43:00'
Simion to zkoušel individuálně, ale do útočného pásma se protlačit nedokázal.
41:56'
Hostující celek se dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal. Následně rychle domácí otočili směr hry.
41:25'
Rána, kterou vyslal hostující Stadler, končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.
41:00'
Zug vybojoval buly v útočném pásmu, následně ale souboj o puk prohrál.
40:01'
Utkání pokračuje třetí třetinou, hostující celek do ní vstupuje s tříbrankovým vedením.
40:01'
Zug k první brance z první třetiny přidal ve druhé třetině další dvě, a tak vede v tomto zápase po čtyřiceti minutách 3:0.
40:00'
39:40'
Genonimu kotouč propadl výstrojí, ale skončil mimo branku, zajímavá akce domácích nebyla přesná.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:44'
Turku rozehrává od své branky, ale pokus o rychlé přenesení hry nevyšel podle představ.
38:10'
Genoni skvělým zákrokem zastavil první střelu i dorážku, kterou z bezprostřední blízkosti vyslal Ruben Rafkin.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Domácí celek prohrává o tři branky, ale snahu o aktivní hru mu nelze ubrat.
37:05'
Pulli dostal sice puk do útočného pásma, ale jeho spoluhráči nedokázali pokračovat v zajímavě vypadající akci.
36:37'
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, po delší době musel zasahovat hostující brankář.
36:10'
Zug ještě udržel útočné pásmo, následně byl puk ztečovaný mimo hrací plochu. Buly před branku Turku.
35:20'
Zug sehrál přesilovku velmi dobře, měl šance, ale na brankáře Anttilu nevyzrál.
34:45'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinoval. Dvě obrovské příležitosti dokázal domácí brankář zastavit.
33:16'
Domácí Steenberger měl velkou šanci při vlastním oslabení, vřítil se do útočného pásma, ale trefil jen brankáře soupeře.
33:04'
Vyloučení v týmu TPS Turku:
Scott Kosmachuk – 2 min., nedovolené bránění.
32:29'
Djoos vypálil od modré čáry a s jeho pokuse, si dokázal nový domácí brankář poradit.
32:12'
Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál. Domácí hokejisté se musí bránit aktivní hře soupeře.
32:07'
Domácí brankář přerušil hru, komerční přestávka.
30:13'
Střídání v týmu TPS Turku:
ze hřiště odchází Lassi Lehtinen, přichází Eetu Anttila.
30:13'
Hostující celek navyšuje své vedení už na tři góly. LIVIO STADLER spíše nahodil kotouč před branku a do sítě si ho srazil jeden z obránců. Hodně nešťastný moment pro Turku.
30:02'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v tomto zápase.
29:40'
Sledujeme velkou taktickou bitvu, ze které aktuálně lépe vychází hostující celek. Má dvoubrankový náskok.
29:25'
Po zakázaném uvolnění se hra rychle vrací před branku, ve které je dnes Genoni. Příliš mnoho práce mu domácí střelci a zakončující hráči neudělali.
29:01'
Po vyhraném buly se domácí celek dostal do útočného pásma, kde se usadil. Následná rána od modré čáry byla zblokovaná.
27:32'
Domácí hokejisté to zkoušeli středem hrací plochy, ale do výraznější šance se přes pozornou obranu dostat nedokázali.
26:23'
Hostující celek navyšuje své vedení, po rychlé přihrávce se ránou z první z horní části kruhu prosazuje NICO GROSS. Dobrou práci na ledě dovedl Jan Kovář mající druhou asistenci. Asistence: Sven Leuenberger a Jan Kovář.
26:13'
25:54'
Domácí měli možnost přesilovky, ale žádnou výraznější šanci si nevypracovali.
24:05'
Hostující O'Neill se při vlastním oslabení dostal do brejku, pokoušel se o blafák, ale nedokázal rozhýbat brankáře soupeře. Domácí se na Lehtinena mohli spolehnout.
23:49'
23:12'
Oba kluby za hry střídají, domácí hokejisté marně hledají cestu, která by je dostala do střeleckých pozic. Zug velmi dobře brání.
21:22'
Sledujeme velký souboj o kotouč v útočném pásmu, mnoho hokejové krásy druhá třetina zatím nenabízí.
21:00'
Genoni kryje první domácí akci v tomto zápase, vhazovat se tak bude před brankou TPS Turku.
20:24'
Hostující celek se pokoušel dostat se do útočného pásma, což se mu podařilo, ale vypálit na branku nedokázal.
20:01'
Utkání pokračuje druhou třetinou.
20:01'
20:00'
19:21'
Lehtinen si dokázal poradit s ránou od modré čáry, vhazovat se tak bude před jeho brankou.
19:00'
Hokejisté vstupují do poslední minuty hry v této třetině.
18:34'
Kiviharju to zkoušel individuálně, v rozhodující chvíli mu puk uskočil a nedokázal zakončit.
18:14'
Domácí se nyní usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet a vykombinovat.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:22'
Hostující Klingberg si najel do předbrankového prostoru, ale spoluhráči k němu nedokázali dostat puk. Akce nebyla zakončená.
16:01'
Hra se po zakázaném uvolnění vrací před domácí branku. Domácím se nyní příliš nedaří a ví to i fanoušci, kteří tento mač sledují přímo v hale.
15:37'
15:15'
TPS se dostalo do útočného pásma, ale rána od modré čáry byla zblokovaná.
14:47'
Turku musí rozehrávat od své branky, sledujeme sice přesilovku, ale trvalejší tlak si domácí nemohou vytvořit.
14:20'
Genoni nevěděl, kde má kotouč, ale udržel ho po střele soupeře před brankovou čárou, a pak jej do bezpečí odehrála obrana.
13:52'
Končí hra čtyři na čtyři a budeme sledovat zkrácenou přesilovku pět na čtyři pro domácí.
13:34'
Fabrice Herzog – 2 min., vysoká hůl.
13:30'
Lehtinen byl pozorný a dokázal si poradit s ránou od modré čáry, Hansson neuspěl.
12:46'
Polovinu oslabení domácí hokejisté celkem bez problémů dokázali ubránit. Hosté na výraznější šanci čekají.
11:58'
Zug má první přesilovku v tomto zápase, ale nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu.
11:50'
Vili Munkki – 2 min., faul loktem.
11:30'
Po inkasované brance se pomalu domácí hráči vrací k aktivní hře.
10:13'
Lehtinen měl nyní plné ruce práce, ale dokázal si poradit s akci hostující třetí formace. Do zakončení se dostával O'Neill, ale u puku byl první gólman.
09:34'
Martschini nabral rychlost ve středním pásmu, rychle projel do útoku a vypálil. Jeho ránu kryje brankář. Komerční přestávka.
07:15'
Hodně nenápadná akce a hostující celek se dostává do vedení. Zug se dostal do útočného pásma, následovala rána od modré čáry a kotouč skončil v brance. Jako autor branky je označen NIKLAS HANSSON, uspěl ránou od modré. Asistence: Lino Martschini a Peter Cehlárik.
07:00'
O'Neill vedl zajímavou šanci Zugu, následně ale přišel o puk.
06:40'
Hokejisté finského klubu vstoupili do zápasu aktivněji, mají převahu, snadněji se dostávají do zakončení, ale na výraznější šance zatím čekáme.
05:01'
Hosté vybojovali buly v útočném pásmu, ale do výraznější šance se po vyhraném vhazování dostat nedokázali.
04:13'
Hra je nyní přerušen a vhazovat se bude před brankou Zugu. Domácí hokejisté vstoupili do zápasu aktivně.
03:29'
Haapanen byl na malý moment volný před brankou, k odraženému puku měl daleko. Jako první u něj byl obránce. Následný pokus o rychlé přenesení hry skončil zakázaným uvolněním.
02:56'
Oba kluby střídají, domácí rozehrávají od své branky. Vypálit však tým nedokázal.
02:33'
Sledujeme rychlý hokej, což je dost často v zápasech této soutěže zvykem. Žádné zbytečné přerušování.
02:00'
Zehnder protlačil puk přes útočnou modrou čáru, ale vypálit následně už nedokázal.
01:31'
Zug se dostal do útočného pásma, rána od obránce od modré čáry byla v předbrankovém prostoru zblokovaná.
01:03'
Hostující O'Neill se sice dostal do útočného pásma, ale přes dobře hrající obranu se nedokázal prosadit.
00:25'
Turku vybojovalo buly v útočném pásmu. Následně se ale směr hry otočil, Stadler to zkoušel individuálně.
00:21'
Hned v úvodu zápasu měli domácí dvě velké šance, ale obrana si v čele s brankářem dokázala poradit.
00:01'

TPS Turku: Lehtinen (Anttila) – Kivihalme, Tuomisto, Anttalainen, Rafkin, Pulli, Suomi, Kiviharju, Koskinen – Tammela, Intonen, Pyyhtiä – Rech, Munkki, Kosmachuk – Steenberger, Marjala, Väisänen – Korpikoski, Jusu, Haapanen

EV Zug: Genoni (Hollenstein) – Djoos, Geisser, Stadler, Hansson, Kreis, Schlumpf, Gross, De Nisco – Hofmann, Kovář, Simion – Herzog, Senteler, Zehnder – Cehlárik, O'Neill, Martschini – Allenspach, Leuenberger, Klingberg

Rozhodčí: Hribik, Heikkinen – Jusi, Pekkala.
Utkání píská jako hlavní rozhodčí Čech Jan Hribik a Lassi Heikkinen, na čarách jim budou pomáhat Niko Jusi a Joni Pekkala.
TPS Turku si dvakrát za sebou zahrálo finále nejvyšší finské soutěže, ale v obou případech prohrálo. Nejprve s Lukko Rauma a v minulé sezoně s Tapparou Tampere. V Lize mistrů vypadlo již po základní skupině. Domácí dres oblékala jednička nedávného draftu Juraj Slavkovský, obránci Eemil Viro a Ruben Rafkin, tj. účastníci letního světového šampionátu dvacítek či bývalý třinecký útočník Jack Rodewald. Kanadský hokejista zapsal před rokem zisk titulu s Oceláři. Následně po jediné sezoně přijal nabídku Red Star Kunlun a aktuálně tak nastupuje v KHL. Již bez něj se tak bude Turku snažit o to, aby navázalo na vítězství proti slovinské Ljubljaně. Předevčírem vyhrálo 3:2, když muselo otáčet z 0:1.
V posledních dvou sezonách Zug vždy ovládl základní část nejvyšší švýcarské soutěže a poté i titul. Na jaře otočil finále s Curychem ze stavu 0:3. V dresu poražených tehdy chytal Jakub Kovář, nová posila pražské Sparty, na opačné straně stál Jan Kovář. Český centr působící ve Švýcarsku od sezony 2019/20 se vypracoval do pozice kapitána, vyhrál kanadské bodování uplynulého play-off. V Zugu navíc prodloužil smlouvu do roku 2025. Momentálně nastupuje například s Gregorym Hofmannem, jenž minulou sezonu strávil v dresu Columbusu. Dodejme, že Zug vstoupil do nového ročníku Ligy mistrů výhrou na ledě německého Wolfsburgu v poměru 5:2.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu základní skupiny Ligy mistrů, ve kterém se střetnou TPS Turku a EV Zug. Začínáme v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.