Dynamo Moskva - Kazaň | ONLINE | 4.10.2018 18:30 | KHL 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Kazaň - 4. října 2018   18:30

Ukončeno
Dynamo Moskva
Dynamo Moskva
24:58' Koivisto (Hietanen, Kagarlickij)
1:2
(0:0, 1:1, 0:1)
Kazaň
Kazaň
27:17' Zaripov   • 52:52' Postma  (Klinkhammer, Burmistrov)
Dynamo Moskva
Sestavy:
Bočarov (Jerjomenko) – J. Zajcev, Hietanen (A), I. Nikulin (C), Volkov, Pribylskij, Koivisto, Menšikov – Kagarlickij, Šipačov (A), Tarasov – Indrašis, Zackrisson, Alexejev – V. Kuljomin, Mozer, I. Makarov – Brjukvin, Igumnov, Petunin – Pankratov.
Rozhodčí
Olenin, Fraňo – Kučava, Novikov.
Megasport Arena, Moskva
4 671 diváků
Kazaň
Sestavy:
Garipov (Podjapolskij) – Judin, Postma, Batyršin, Abrosimov, Jarullin, Markov (A), Ljamkin – Sekáč, Lander, Azevedo – Zaripov (C), An. Popov, M. Gluchov – Lukojanov, A. Michejev, A. Potapov (A) – Klinkhammer, Burmistrov, Kara.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek čtvrtečního večera. Na počtenou!
Na úvodní trefu utkání jsme museli počkat až do druhé třetiny. V pětadvacáté minutě se v přesilovce trefil domácí Koivisto, o necelé tři minuty později pak bylo vyrovnáno po úspěsné individuální akci Danise Zaripova. Ve třetí třetině pak otočil ranou od modré čáry stav Paul Postma a na jeho zásah už Dynamo nezvládlo odpovědět.
V Moskvě je dohráno, Kazaň dnes svému soupeři uštědřila lekci z produktivity a po těsné výhře 2:1 si z hlavního města odváží dva body! Dynamo však nemusí propadat panice – dnes podalo velmi sympatický výkon a v prvním utkání pod novým koučem úřadujícího mistra náležitě potrápilo. Pokud bude takto hrát i nadále, body jej rozhodně neminou.
Československá stopa
Jiří SEKÁČ (KZN) – 0+0, 4 střely, ice-time 13:11
Statistiky utkání
Střely na branku: 27 – 16
Zblokované střely: 9 – 14
Vhazování: 29 – 32
Trestné minuty: 6 – 22
Využité přesilovky: 1/6 – 0/3
Konec zápasu.
59:48'
Hietanenova prudká rána z mezikruží šla mimo klec, pryž následně hosté vyváží za modrou čáru. O vítězi je velmi pravděpodobně rozhodnuto.
59:28'
Hra se drží před kazaňskou klecí, kombinace moskevských hráčů však stále nenabírá konce. Domácí se snaží propracovat do lepších střeleckých pozic.
58:56'
Moskva už nemá co ztratit a zkusí své štěstí v power-play! Bočarov se po vypršení oddechového času nevrací mezi tři tyče.
58:56'
Indrašis se pokusil Garipova překonat z vysokého úhlu, od masky brankáře se pryž odrazila do ochranné sítě. Dynamo si následně bere time-out.
58:26'
Kazaň si zatím v oslabení počíná naprosto ukázkově, svého soupeře snad dosud nepustila ani za modrou čáru. Bočarov tak pochopitelně zůstává v brance.
57:46'
Obrovská šance pro domácí! Alexandr Burmistrov (KZN) v důležitém momentu střetnutí oslabuje svůj celek trestem za nedovolené bránění...
57:27'
Na druhém konci kluziště se uvolnil Danis Zaripov, který chtěl na své konto přidat další branku. Bočarov byl ovšem připraven jeho zakončení pokrýt.
56:37'
Hned po vyhraném buly se pokusil Garipova zaskočit lotyšský forvard Miks Indrašis, jehož projektil se od vyrážečky odrazil daleko od brankoviště.
55:39'
A kazaňský gólman je opět nucen podržet kotouč. Dynamo nic nevzdává a snaží se vyrovnat, na brankáře soupeře se mu však stále nedaří najít recept.
54:57'
Menšikovova rána z první zmizela ve výstroji připraveného Emila Garipova, který tak udržel vedení svého celku při životě. Buly bude před jeho klecí.
53:38'
Michejev se protlačil do útočného pásma, okamžitě se na něj však nalepili dva protihráči a ti mu nehodlají dát pokoj. Kazaňský forvard hledá někoho, komu by mohl nahrát.
52:52'
Kazaň vstřelila branku!
Dost možná neuvidíme, Kazaň otáčí skóre a v padesáté třetí minutě jde do vedení! Rob Klinkhammer nahrál na modrou čáru svému krajanovi PAULU POSTMOVI a kanadský bek propálil vše, co mu stálo v cestě. Bočarov byl bez šance. Asistence: Rob Klinkhammer, Alexander Burmistrov.
52:36'
Zakázané uvolnění vrátí hru zpět před Ivana Bočarova. Do konce třetí části zbývá asi sedm a půl minuty, uvidíme prodloužení?
51:30'
Tohle se Pankratovovi opravdu nepovedlo, moskevský útočník z kruhu branku přestřelil od dobrých pět metrů. Úplně vedle. Na pryž se dostávají hosté.
50:39'
Třikrát hurá, časomíra se konečně znovu rozběhla. Bočarov má v posledních minutách plné ruce práce, Bars mu nechce dát pokoj a snaží se jej zaskočit.
49:15'
Kazaňští se po nějaké době znovu probojovali do útoku, zpevněná moskevská defenzíva ale jejich tažení velmi rychle rozbila a vyhnala je zpět za modrou.
48:30'
Bočarov se před dojíždějícími protihráči raději rozhodl schovat kotouč do lapačky a hru tak přerušit. Uvidíme, zda-li se po pauze časomíra vzpamatuje.
47:00'
V Moskvě se zasekla časomíra, nějakou dobu teď budou všechny časy psány pouze přibližně. Zatím se hraje dál, na puku je Dynamo.
46:29'
Střela Danise Zaripova skončila v ochranné sítí, po krátké přestávce tak uvidíme vhazování před kazaňskou klecí. Hosté mají momentálně více ze hry.
45:42'
Do bezprostřední blízkosti klece se dopracoval Judin, jehož zakončení přes výborně chytajícího Ivana Bočarova neprošlo. Stav je tak stále vyrovnaný.
Dnešní utkání sleduje 4 671 diváků (38,5% kapacity).
44:46'
Střel je zatím ve třetí třetině k vidění opravdu poskrovnu, obrany obou celků pracují na sto deset procent. Do jediné šance se zatím dostal Burmistrov.
43:43'
V rohu za Garipovovou svatyní se bojuje o pryž, do tahanice je zapojeno hned několik borců z obou týmů. Uvidíme, kdo si nakonec kotouč odveze.
42:48'
Šipačov chtěl nabídnout kotouč Hietanenovi, od jehož hokejky se černý nesmysl odrazil až na kazaňskou střídačku. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
41:48'
Michejev našel před modrou připraveného Abrosimova, jehož nahození šlo úplně mimo domácí klec. Pryž se jen odrazila od mantinelu za svatyní.
40:43'
Kazaň se seč může snaží prorazit dopředu, dotěrná defenzíva Moskvy jí ale moc blízko k brance nepouští. Bočarov zatím nemusel ani jednou zasahovat.
40:01'
Začala třetí třetina.
První polovina druhé části byla divoká, Megasport Arena viděla celkem čtyři vyloučení a dva góly. Přesilovou hru v úvodní trefu utkání nejprve ranou od modré čáry přetavil Miiku Koisvisto, o necelé tři minuty později bylo vyrovnáno po individuální akci Danise Zaripova. Dalších deset minut nabídlo o něco klidnější hru, o osudu utkání bude muset rozhodnout až třetí dějství.
Statistické okénko
Střely na branku: 22 – 12
Zblokované střely: 3 – 5
Vhazování: 18 – 22
Trestné minuty: 6 – 20
Využití přesilovek: 1/5 – 0/3
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:16'
Popov se pokusil takřka okamžitě po buly překvapit Garipova prudkou ranou z vysokého úhlu, ten si na své konto připisuje další úspěšný zákrok.
39:02'
Bez mála minutu před koncem prostředního dějství uvidíme buly před hostující klecí, Bars se totiž dopouští dalšího icingu. V hale panuje skvělá atmosféra.
38:18'
Z bezprostřední blízkosti se pokusil pryž za maskovaného strážce kazaňské svatyně protlačit Petunin, ani on ale na gólmana nevyzrál. Ten se po zákroku rozhodl puk podržet.
37:46'
Megasport Arena se dožaduje další "šajby", domácí se snaží jejich přání splnit. Výborný Garipov ovšem všechny jejich střely likviduje bez větších obtíží.
36:58'
Miks Indrašis se dostal do naprosto ideální pozice na levém kruhu pro vhazování, nakonec ovšem pouze promáchl a Garipov tak nemusel vůbec zasahovat.
35:57'
Dmitrij Kagarlickij teď hodně znepříjemňuje život dvěma hostujícím bekům, kteří se snaží pryž rozehrát dopředu. Útočník domácích je jako pijavice a nenechá se odbýt.
35:05'
Hra se v posledních minutách dost uklidnila. Sledujeme vyrovnané představení, ani jednomu celku se však nedaří vážněji ohrozit soupeřovu svatyni.
33:56'
Hosté se po krátké době opět dostávají k puku a míří dopředu. Uvidíme, zda-li se jim tentokrát povede pryž za výborného Ivana Bočarova dopravit.
32:35'
Zaripov chtěl pasem poslat dopředu Gluchova, který ovšem nezvládl jeho nabídku zachytit včas a Bars tak v útoku přichází vlastní chybou o pryž.
31:30'
Rozhodčí dnes nenechávají hře volný průběh a důsledně pískají každý prohřešek, icing a ofsajd. Tentokrát se přerušuje kvůli kazaňskému postavení mimo hru.
30:43'
Azevedo zpoza branky nahrál Sekáčovi, který se pokusil přesunout před Bočarova a zakončit. Jeho plán však zhatil hbitý moskevský bek.
29:58'
Garipov má na kontě další zákrok, za gólmana Kazaně se toho dnes moc nedostane. Jeho kolega na druhém konci ledové plochy si však počíná podobně.
28:44'
Hra se momentálně pohybuje hlavně před Garipovem, Dynamo se snaží znovu uzurpovat ztracené vedení. Ke střele se ale ne a ne dostat.
27:17'
Kazaň vstřelila branku!
Bočarov přichází o čisté konto, začínáme zase od začátku! V moskevské třetině se u mantinelu chopil kotouče kapitán DANIS ZARIPOV, který si najel přímo před branku, protáhl nepřipraveného gólmana a následně zasunul ke vzdálenější tyči – 1:1. Hietanen ho dojížděl marně. Bez asistence.
26:45'
Hra ve čtyřech hráčích na obou stranách zatím více prospívá hokejistům Kazaně, kteří se usadili před brankou soupeře a snaží se dostat ke střele.
26:02'
Vyloučení dnes v Moskvě rozhodně není nedostatek, poměr sil na ledě se vyrovná. Stejně jako Makarov je za sekání vyloučen Jiří Sekáč (KZN).
25:28'
A rázem může být opět vyrovnáno! Igor Makarov (DMS) totiž oslabuje svůj tým, kvůli sekání stráví následující dvě minuty za trestné lavici.
24:58'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Moskvané využívají přesilovku a v pětadvacáté minutě otevírají skóre! Nutno říct, že se štěstím – Hietanen našel na hranici útočného pásma připraveného MIIKU KOIVISTA, jehož střela se od ramene clonícího Tarasova odrazila mimo dosah bezmocného Garipova. Asistence: Juuso Hietanen, Dmitrij Kagarlickij.
24:27'
Koivistova prudká rána od modré vypadala slibně, připravený Garipov jí nastavil do cesty pravý beton. K odraženému kotouči se následně nejrychleji dostali domácí.
24:09'
Megasport Arena uvidí další přesilovku domácích, za podražení jde na dvě minuty ven z kluziště Dmitrij Judin (KZN). Jedná se už o čtvrtou početní výhodu Dynama.
23:31'
Bočarov raději před najíždějícím Michejevem schoval kotouč pod rukavici a na chvilku tak pozastavil hru. Po krátké pauze se bude vhazovat po jeho pravici.
22:05'
Hosté jsou jako přikovaní v útočném pásmu, dlouhá série přihrávek ale zatím ve střelecký pokus nevygradovala. Moskvané aktivně napadají soupeře.
21:13'
Z mezikruží se pokusil prosadit Anton Lander, jehož nebezpečné zakončení vyrazil Bočarov betonem do rohu kluziště. Stav je tak stále bezbrankový.
20:21'
Abrosimov už je dávno na ledě, hru v plném počtu jsme si ovšem moc dlouho neužili. Za hákování totiž dostává dvouminutový trest Daniil Tarasov (DMS).
20:01'
Začala druhá třetina.
První část hry nabídla poměrně vyrovnanou podívanou, o něco málo více ze hry měli domácí. Kazaň jim svou neukázněností nabídla hned tři přesilové hry, ani jednu z nich však svěřenci Vladimira Krikunova nezvládli přetavit v úvodní branku. Uvidíme, zda-li bude čekání na první gól utkání ukončeno v následujícím dějství.
Statistické okénko
Střely na branku: 11 – 5
Zblokované střely: 1 – 3
Vhazování: 6 – 13
Trestné minuty: 2 – 16
Využití přesilovek: 0/2* – 0/1

*početní výhoda Dynama bude po pauze pokračovat
20:00'
První třetina skončila.
19:30'
Famózní Garipov! Šipačov nabil na opačný kruh nikým nehlídanému Hietanenovi, jehož dělovka z první jen vymetla lapačku hostujícího brankáře!
18:51'
Před hostující klecí zavládl naprostý chaos, Moskevští se pokusili za Garipova kotouč doslova procpat. Šikovný gólman byl nucen pryž zalehnout.
18:06'
Další trest za vražení na hrazení, tentokrát jej dostává Roman Abrosimov (KZN). Ten za vlastní brankou přišpendlil k mantinelu Tarasova a jde za to pykat.
17:58'
Tarasova poslal hezkou přihrávkou do útoku Nikulin, forvard domácích byl ovšem velmi rychle odzbrojen připravenou defenzívou hostí.
16:56'
Alexej Potapov vybojoval kotouč za brankou Dynama, obratem o něj však zase přišel. Hokejisté v modrém se následně dopouští zakázaného uvolnění.
15:49'
Pryž se od hole jednoho z Moskvanů odrazila vysoko do vzduchu a přistála až na trestné lavici, hra je přerušena. Po pauze se bude vhazovat u hostující modré lajny.
15:20'
Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, sledujeme relativně vyrovnanou podívanou. Větších šancí je však k vidění poskrovnu.
13:23'
Bars se nepřesnou přihrávkou vyhání z útočného pásma, pro kotouč se bude muset vracet až za vlastní branku. Dynamo se zatím zvládá bránit.
12:42'
Kazaň se usadila před Bočarovem a rozjela kombinaci, kterou svým pokusem z bezprostřední blízkosti brankoviště zakončil Popov. Gólman chytá.
12:04'
Sekáče hákoval Igor Makarov (DMS), který už sedí na trestné lavici. Budou si hosté v přesilovce počínat lépe než domácí?
11:42'
Klinkhammer našel před brankou najíždějícího Sekáče, který se i přes hák soupeře dostal do zakončení. To šlo mimo tři tyče, hosty čeká přesilová hra.
10:22'
Nikulinova pozemní střela projela kolem levé tyče hostující klece, Kazaň se následně dostala ke kotouči a obratem vyhodila. Tahle přesilovka zůstane nevyužitá.
09:52'
Moskva se drží před svatyní soupeře, dotěrná čtveřice bránících hráčů celku z Tatarstánu je ale zatím nepustilo ke střele. Garipov musí i tak být ve střehu.
08:38'
Je to tak, domácí si opět vyzkouší hru v početní výhodě. Nakonec se však jednalo o Rafaela Batyršina (KZN), který za zásah do hlavy dostává trest 2+10 minut.
08:38'
Tak pozor! Albert Jarullin teď u modré čáry dost nevybíravě sestřelil Indrašise a lotyšský forvard zůstal ležet na ledě. Uvidíme, zda-li se bude vylučovat.
07:37'
Šipačov se okamžitě po přejetí hranice útočného pásma rozhodl vypálit, nemířil ale úplně přesně a kazaňský gólman tak proti slabšímu pokusu nemusel zasahovat.
06:40'
Stále ta samá písnička. Dynamo je jednoznačně aktivnějším celkem, stále se mu ale nedaří na delší dobu usadit před svatyní Emila Garipova.
05:40'
Do konce kazaňského oslabení chybí pouhých pár sekund, hosté se zatím brání na jedničku. Domácí celek zatím snad ani nevystřelil na branku.
04:40'
Alexej Potapov se zmocnil kotouče a ve vlastním oslabení vyrazil dopředu, jeho prudká rána od modré čáry však pouze orazítkovala mantinel za soupeřovou klecí.
03:46'
Dvířka trestné lavice se otevírají, ven ze hry jde za vražení na hrazení Michail Gluchov (KZN). Domácí tak čeká první přesilová hra dnešního zápasu.
03:15'
Moskva má ponechanou výhodu a Garipov se teď musel hodně otáčet, aby všechny dorážky vykryl! Obrana před ním úplně selhala a k první brance zápasu opravdu nechybělo mnoho.
02:32'
Na kruhu se uvolnil Popov, kterému ale střela úplně nesedla a kotouč nakonec ani nedoklouzal k brankovišti. Puku se poté zmocnilo opět Dynamo.
01:44'
Nahození jednoho z kazaňských zastavil obětavý domácí obránce vlastním tělem, následný protiútok soupeře končí skvělým zákrokem připraveného Garipova.
00:48'
Momentálně jsou na puku častěji hokejisté Moskvy, kterým se ale nedaří prorazit skrz pevnou defenzívu Kazaně. Všechny jejich akce končí už na modré.
00:07'
Sedm sekund po úvodním buly se přerušuje, hosté se dopouští prvního icingu dnešního utkání. Po krátké pauze se tak bude vhazovat před jejich brankou.
00:01'
Utkání právě začalo.
Sudí už svolává první pětky do středového kruhu, jdeme na to! Na vhazování se proti sobě postaví Vadim Šipačov a Anton Lander.
Hokejisté obou celků už vyjíždí na led Megasport Areny, úvodní buly se blíží. Teď nás ještě čeká poslech státní hymny Ruské federace.
Ještě jednou vám přeji příjemný večer, duel Moskvy s Kazaní začne zhruba za půl hodiny. Do dnešního utkání zasáhne pouze jeden český hokejista – Jiří Sekáč bude spolu s Antonem Landerem a Justinem Azevedem tvořit první útočnou formaci hostí.
Úvodní sestavy:

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – J. Zajcev, Hietanen (A), I. Nikulin (C), Volkov, Pribylskij, Koivisto, Menšikov – Kagarlickij, Šipačov (A), Tarasov – Indrašis, Zackrisson, Alexejev – V. Kuljomin, Mozer, I. Makarov – Brjukvin, Igumnov, Petunin – Pankratov.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Podjapolskij) – Judin, Postma, Batyršin, Abrosimov, Jarullin, Markov (A), Ljamkin – Sekáč, Lander, Azevedo – Zaripov (C), An. Popov, M. Gluchov – Lukojanov, A. Michejev, A. Potapov (A) – Klinkhammer, Burmistrov, Kara.

Rozhodčí: Olenin, Fraňo – Kučava, Novikov.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZÓNĚ 2017/18

V loňském ročníku se dnešní soupeři potkali dvakrát, přičemž z vítězství se vždy radoval domácí celek. Bude tomu tak i dnes?

11. prosince 2017: Kazaň – Dynamo 6:2
Branky:
24. Lukojanov, 28. Klinkhammer, 34. Zaripov, 46. Glinkin, 49. Lander, 50. Sekáč – 26. Nikulin, 60. Nikulin.

11. října 2017: Dynamo – Kazaň 3:2sn.
Branky:
20. Varnakov, 29. Varnakov, rozh. náj. Varnakov – 23. Tokranov, 37. Markov.
AK BARS KAZAŇ
5. místo ve Východní konferenci
13 Z, 7-1-2-3, 18 bodů (skóre 38:36)

V souvislosti s Kazaní rozhodně nemůžeme mluvit o mistrovské kocovině. Kdepak, celek z Tatarstánu si zatím letos vede celkem dobře, s osmnácti nasbíranými body je pátý v nesmírně vyrovnané Východní konferenci. Výhra nad slabším sokem z Moskvy by jej mohla katapultovat až na třetí příčku.

Dnes jej čeká první zápas na půdě soupeře po bez mála dvou týdnech, během kterých sehrál čtyři duely před vlastními fanoušky. Ve třech z nich zvítězil, přičemž vyloupit TatNěft Arénu zvládl pouze čínský Kunlun, zatímco Vladivostok, Chabarovsk a Novosibirsk odtud odjely s prázdnou.

Nejproduktivnější hráči
Anton LANDER – 12 Z, 10 B (4+6)
Jiří SEKÁČ – 13 Z, 10 B (4+6)
Justin AZEVEDO – 13 Z, 8 B (2+6)

Brankářské statistiky
Alexandr ŠARYČENKOV
– 361 min. | 91,2% úsp. | prům. 2,33
Vladislav PODJAPOLSKIJ
– 310 min. | 92,9% úsp. | prům. 2,13
Emil GARIPOV
– 120 min. | 85,7% úsp. | prům. 4,00
DYNAMO MOSKVA
10. místo z Západní konferenci
13 Z, 3-0-3-7, 9 bodů (skóre 30:40)

Vedení Dynama se v úterý rozhodlo vyměnit hlavního trenéra – Vladimira Vorobjeva, který tým vedl od roku 2015, nahradil loňský lodivod Jekatěrinburgu Vladimir Krikunov. Ten už celek z ruské metropole jednou koučouval (2004–2008) a v sezóně 2004/05 s ním vybojoval dosud poslední mistrovský titul. Tehdy tedy ještě v tzv. Superlize, přímém předchůdci KHL.

Nutno poznamenat, že k obměně měl management dobrý důvod. Moskevský celek totiž najdeme až na desátém místě v tabulce Západní konference, přičemž z třinácti dosud odehraných utkání zvítězil pouze ve třech. Aktuálně se navíc veze na čtyři zápasy dlouhé šňůře porážek, kterou by dnes proti Kazani nepochybně rád utnul.

Nejproduktivnější hráči
Vadim ŠIPAČOV – 13 Z, 14 B (3+11)
Dmitrij KAGARLICKIJ – 13 Z, 14 B (3+11)
Daniil TARASOV – 10 Z, 8 B (5+3)

Brankářské statistiky
Alexandr JERJOMENKO
– 412 min. | 87,5% úsp. | prům. 3,78
Ivan BOČAROV
– 366 min. | 91,2% úsp. | prům. 2,30
Krásný čtvrteční večer! Nového kouče Dynama dnes čeká křest ohněm, jeho svěřenci se na domácí půdě představí proti aktuálnímu mistrovi KHL – Kazani. Pojďme si oba soupeře podrobně představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.


Články odjinud