Čeljabinsk - Nižněkamsk | ONLINE | 23.9.2019 16:00 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Nižněkamsk - 23. září 2019   16:00

Ukončeno
Čeljabinsk
Čeljabinsk
24:17' An. Popov (Karpuchin, Kosov)
1:2
(0:1, 1:0, 0:1)
Nižněkamsk
Nižněkamsk
14:10' White  (Z. Mitchell, R. Murphy) • 49:54' Bryncev  (Fazlejev)
Čeljabinsk
Sestavy:
Děmčenko (Fedotov) – S. Těreščenko, Virtanen, Karpuchin, Sergijenko, Kalinin (C), Žiljakov, Borodkin, Jasinskij – Těrtyšnyj, An. Popov, Kosov – Thomas (A), Malychin, Calof – Jerofejev, Karlin, Fatějev – Koňkov (A), Šarov, Šolochov.
Rozhodčí
Romaško, Fraňo – Zacharov, Bitjukov
Ledová aréna Traktor
6 125 diváků
Nižněkamsk
Sestavy:
Šaryčenkov (Barulin) – Pajgin, R. Murphy (A), An. Sergejev (A), Rjasenskij, S. Zacharčuk (C), Aťušov, Bryncev – Porjadin, Z. Mitchell, White – Černikov, P. Kulikov, Chajrullin – Rychel, Fazlejev, Denis Kazionov – Grošev, Rybakov, Šiksatdarov – Šarifjanov.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pondělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

V týmu Čeljabinsku působí Tomáš Hyka a Lukáš Sedlák, do dnešního utkání však nezasáhl ani jeden a československou stopu jsme tak dnes nezaznamenali.
Dnešní utkání sledovalo 6 125 diváků.
Střely na branku: 32 – 33
Je konec, je dobojováno. Hosté ve třetí třetině strhli vedení na svou stranu, když se v padesáté minutě prosadil Alexandr Bryncev a domácí museli zase dohánět manko. Nakonec těsný náskok hráči Nižněkamsku udrželi až do konce a slaví tak na hřišti soupeře výhru. Domácí naopak sahali po bodu, ale nezískali ani jeden.
Konec zápasu.
59:57'
Domácí zatlačili hosty v jejich pásmu, ale Nižněkamsku se povedlo kotouč vyhodit pryč. Tři vteřiny před koncem třetí třetiny se po zakázaném uvolnění hostů vhazuje před Šaryčenkovem.
59:27'
Oddechový čas si vybírá domácí lavička.
59:00'
Branka Čeljabinsku už je prázdná a nyní už to hráči domácích zkoušejí se šesti bruslaři v poli.
58:24'
Domácí stále hrají v pásmu soupeře, zatím ale v pěti. Znovu není brankář odvolán a hosté následně pak vyhazují puk daleko šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:38'
Domácí se drží v útočném pásmu, zatím se však trenér Čeljabinsku neodhodlal k odvolání brankáře. A to ani teď, protože puk je ve středním pásmu.
56:43'
Zakázané uvolnění hostů a hra se stěhuje před branku Šaryčenkova.
56:23'
A drží puk co nejdále od své branky. Domácí brankář musel po další střele do zákroku a znovu je hra zastavena. Tohle hostům vyhovuje.
55:38'
Ildar Šiksatdarov zachytil puk ve středním pásmu, dojel ho a poté nahodil před branku domácích. Hosté se už příliš nikam neženou a začínají kontrolovat výsledek.
55:19'
Radel Fazlejev vyslal štiplavou střelu z mezikruží, kterou Děmčenko pokryl a dostal kotouč pod kontrolu a přerušil hru.
54:55'
Hosté jsou v plném počtu.
54:12'
Šaryčenkov drží svůj tým, nyní holí trefil kotouč a ten se dostal k obraně, která ho okamžitě vyhodila až před branku Děmčenka.
53:43'
Domácí mají šanci srovnat v přesilové hře. Už se uhnízdili v pásmu hostů, kde kombinují. Zatím se ale hosté pozorně brání.
52:55'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Porjadin – 2 min., podrážení).
52:55'
Následuje další komerční přestávka.
52:24'
Hosté jen nahodili puk do útočného pásma a odešli střídat kompletní pětici hráčů.
51:45'
Šarov objel obránce hostů, nechal puk Marselu Šolochovovi, ten z prostoru mezi kruhy pálil na hostující klec, ale tam zakročil znovu pozorný Alexandr Šaryčenkov.
51:19'
Domácí tak opět musejí dotahovat své jednobrankové manko a čas navíc začíná ubíhat velmi rychle. Hosté mají puk ve své moci a jdou do další akce.
49:54'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Nyní už se ale hosté prosazují a jdou podruhé v utkání do vedení. Fazlejev našel přihrávkou na levém kruhu volného ALEXANDRA BRYNCEVA, jenž se z první opřel do puku a ten poté prosvištěl za Děmčenkova záda – 1:2. Asistence: Radel Fazlejev.
49:20'
Střelu Šiksatdarova od modré čáry tečoval před brankou domácích Matt White, ale netrefil se.
48:16'
Na druhé straně nic před Šaryčenkovem nevymysleli hráči Čeljabinsku a ztratili puk. S ním pak na opačnou stranu míří zase hosté.
47:40'
Nyní si musela dávat pozor domácí obrana, kde zastavila střelu jednoho z hostů. Poté dostala kotouč do středního pásma.
47:22'
Šaryčenkov lapil další pokus domácích a po dalším zákroku zastavil hru. Vhazovat se bude před jeho brankou, ale to až po další komerční přestávce.
46:13'
Dva na jednoho jeli domácí hráči, ale Andrew Calof to moc dobře nevymyslel. Svou chvíli prováhal, když měl na levé straně spoluhráče. Než se ale k přihrávce odhodlal, trefil jen dojíždějícího beka.
45:36'
Grošev si připravil puk a vystřelil na domácí branku, také Děmčenko se zaskvěl a zastavil střelu mladičkého hostujícího hráče.
45:08'
Domácí jsou v úvodu třetí části hry o něco aktivnějším týmem a snaží se strhnout vedení na svou stranu. Hosté jsou však stále proti.
44:02'
Calof šikovně našel volného Karlina v blízkosti levé tyče Šaryčenkova a okamžitě vystřelil. Vysokou střelu pak zastavil znovu hostující brankář, jenž se nyní zaskvěl pohotovým zákrokem!
43:25'
Šaryčenkov musel být opět mezi třemi tyčemi pozorný a zasahoval po další domácí střele. A opět uspěl.
42:33'
V obranném pásmu Nižněkamsku získal puk Jevgenij Rjasenskij a postupně ho dostal až před branku Čeljabinsku. Tam poté jeho spoluhráči nijak Děmčenka neohrozili.
41:40'
Jegor Fatějev si klepl o přihrávku na pravém kruhu a poté vyslal dělovku na Šaryčenkov, ten sklapl své betony a tentokráte to byl on, kdo svůj tým podržel.
41:00'
No a na druhé straně měl dost slibnou příležitost Marat Chajrullin, jenž pálil z pravého kruhu a do zákroku musel jít Děmčenko, jenž hned v úvodu třetí periody podržel svůj tým!
40:16'
Domácí se dostali s pukem do útočného pásma, kde z levé strany střílel Andrew Calof, ovšem jeho pokus skončil jen u obrany Nižněkamsku.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 20 – 24
I druhá třetina je minulostí. V pětadvacáté minutě se domácí v přesilové hře prosadili a srovnali s hosty nejen krok, ale i skóre. V přesilové hře Šaryčenkova prostřelil Andrej Popov a začínalo se znovu od začátku. Oba týmy si pak vypracovaly ještě nějaké šance, ale skóre se už do konce neměnilo. Čeká nás tak hodně zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 17:39.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:58'
Hosté ještě nahodili puk do útočného pásma, tam ho stihl zachytit Děmčenko, ale to už je z této části hry už vše. I prostřední dějství končí.
39:35'
Chajrullin se prosmýkl domácímu obránci a z rohu si sjel na levou stranu, přízemní střelou však Děmčenka neohrozil. Stále jsou však hosté před jeho brankou.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:57'
Domácí jsou v plném počtu.
38:31'
Domácím se nepovedlo vyhodit puk do bezpečí a nadále jsou pod menším hostujícím tlakem.
37:55'
Nyní už jsou před brankou domácích hosté a roztáhli svou přesilovkovou akci. White střílel z levé strany, ale proti němu vytáhl další zákrok brankář Děmčenko.
37:08'
Jegor Fatějev se dostal do šance ve vlastním oslabení, ale střelou z mezikruží nechal jen vyniknout hostujícího brankáře.
36:57'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Andrej Popov – 2 min., podrážení).
35:40'
Čeljabinští znovu před hostující klecí vyslali několik pokusů, ale ani jeden neskončil za Šaryčenkovými zády.
35:07'
Krásná akce domácích, Malychin zakončoval z první z pravého kruhu, ale proti němu pohotový zákrok vytasil Alexandr Šaryčenkov!
34:36'
Další menší tlak před brankou hostů. Domácí z toho ale nic nevytěžili a ztrácejí kotouč, se kterým do akce míří zase hosté z Nižněkamsku.
33:04'
Sergijenko projel za brankou Děmčenka a poté hned vyvezl kotouč směrem do útočného pásma. Tam poté vyslal střelu Karlin, avšak nebyl přesný.
32:58'
A další zákrok domácího brankáře. Ten se mezi třemi tyčemi zase zaskvěl a opět v krátkém sledu po sobě nechává hru zastavit.
32:43'
Nyní musel proti střele hostů zakročit Vasilij Děmčenko, jenž ukryl letící puk do své lapačky a přerušil hru. Střela to byla z velké dálky, přesto ho donutila zastavit hru.
31:32'
Hosté jsou v plném počtu.
31:16'
Domácí dlouho svírali hosty v jejich pásmu, na Šaryčenkova šly další střely, ale znovu si hosté poradili. Po zisku puku ho pak vyhazují až před domácí klec.
30:15'
Nikita Těrtyšnij z levé strany vyslal střelu, škvírku u pravé tyče Šaryčenkova však nenašel.
29:54'
Další početní výhoda pro Čeljabinsk, který má šanci jít poprvé v utkání do vedení.
29:32'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Kerby Rychel – 2 min., podrážení).
28:40'
Následuje další komerční přestávka.
28:16'
Hybridní zakázané uvolnění, nepíská se. Hosté si puk dojeli a hned na to se dostali před domácí klec. Ale bylo to bez jediného střeleckého pokusu.
26:54'
Děmčenko holí sebral puk, který hosté nahodili před jeho branku a poté poslal své spoluhráče do další útočné akce.
26:44'
Znovu hráči Nižněkamsku, kteří vyslali další pokus na domácí branku, puk srazila obrana Čeljabinsku do ochranné sítě.
25:38'
Hosté si chtěli vrátit své vedení, ale střela Whitea zblízka se mezi tři tyče nedostala. Mezitím bleskově otočili hru na opačnou stranu domácí hráči a už kombinují před Šaryčenkovem.
24:17'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno. Domácí také využívají přesilovou hru a začíná se znovu od začátku. ANDREJ POPOV si sjel těsně před Šaryčenkova a v pokleku vystřelil. Kotouč pak umístil k protější tyči jeho branky – 1:1. Asistence: Ilja Karpuchin a Jaroslav Kosov.
23:35'
Vůbec první přesilovou hru si zahrají domácí hráči, kteří se už usadili v útočném pásmu a půjdou za využitím této početní výhody.
23:24'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jevgenij Rjasenskij – 2 min., podrážení).
22:54'
Další možnost domácích, střelu od modré čáry tečoval u hostující klece Alexandr Šarov, ale marně dobýval Šaryčenkovo zařízení.
22:16'
Jegor Fatějev těsně u Šaryčenkova sklepl kotouč, jenž končí na jeho betonu. Hostující brankář tak znovu podržel hosty a jejich velmi těsný náskok.
21:54'
Černikov si sjel na vrchol kruhů, vyslal střelu po zemi, avšak domácí obrana ho dostala pod kontrolu a míří na opačnou stranu.
21:15'
Domácí chtěli vyhodit kotouč do střední třetiny, na modré čáře ho ale zachytil Andrej Sergejev, ale jeho svižná střela z dálky mezi tři tyče nezaplula.
20:12'
Zijat Pajgin dojel puk v obranném pásmu a v rohu kluziště pak poslal pas na modrou čáru, ale tato akce hostů nevyšla. Puk je ve středním pásmu a do akce jde Čeljabinsk.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 10 – 9
První třetina je za námi. V ní se oba celky v její první části oťukávaly, poté už se dostaly do tempa a byly z toho šance. Do vedení pak šli hosté v patnácté minutě, kdy Matt White využil přesilovou hru, když puk ležící na brankovišti domácích sklepl za brankovou čáru. Domácí se snažili o vyrovnání, avšak zatím se k němu nedostali. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 16:50.
20:00'
První třetina skončila.
19:58'
Také hosté to ještě zkusili před Děmčenkem, leč neúspěšně. Sice se ještě bude vhazovat před jeho brankou, hráči Nižněkamsku už patrně nestihnou zakončit.
19:30'
Agilní domácí celek neustále hrozil před Šaryčenkovem, ten po další střele Andrewa Calofa udržel těsné vedení svého týmu a také nulu na svém kontě.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:21'
Sergej Koňkov si marně klepal o přihrávku. Hosté jeho spoluhráči sebrali puk a zamířili s ním před branku Děmčenka, kde nebyli přesní.
17:54'
Domácí se snaží o vyrovnání, Šaryčenkov se musel co otáčet ve svém brankovišti, ale nakonec puk ukryl u sebe a přerušil hru.
16:57'
Traktor zatlačil svého soupeře u jeho branky a chvíli zde kombinoval. Poté se napřáhl ke střele z vrcholu levého kruhu Sergej Těreščenko, ale rána mu nesedla a šance tak rozhodně neměla gólové parametry.
16:08'
Andrew Calof dostal přihrávku do těsné blízkosti branky Nižněkamsku, poté nadvakrát vystřelil na Šaryčenkova, ale ani jednou nebyl úspěšný.
15:48'
Sergijenko je na ledové ploše a Čeljabinsk je v plném počtu.
15:14'
Hosté ještě hrají klasickou přesilovou hru, ale domácí jim sebrali puk a poslali ho až před branku Šaryčenkova.
14:10'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Hosté dvojnásobnou přesilovou hru bleskově využívají a jdou do vedení. V závaru před brankou po několika střelách zůstal puk u domácího brankoviště, kde ho doťukl za brankovou čáru MATT WHITE – 0:1. Asistence: Zack Mitchell a Ryan Murphy.
13:48'
Komplikace pro Čeljabinsk. Další hráč putoval na trestnou lavici a hosté hrají přesilovku pět na tři.
13:48'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jurij Sergijenko – 2 min., podrážení).
13:24'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Bogdan Žiljakov – 2 min., hákování).
13:24'
Pavel Kulikov se zjevil mezi kruhy, kam doslova proskočil, jeho zakončení nebylo přesné a ani nemohlo. Zabránil mu totiž faulem domácí hráč a hosté si zahrají jako první přesilovou hru.
12:52'
Následuje další komerční přestávka.
11:35'
Virtanen si připsal další pozorný zákrok v obraně a od zadního mantinelu pak zavážel puk do útočného pásma. Před Šaryčenkem však domácí hráči neuspěli.
10:55'
Stěpan Zacharčuk se postaral o další střelu hostů a domácí brankář musel jít opět do akce. Zakročil lapačkou a znovu je hra přerušena. Pak se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
10:06'
Matt White si sjel na pravý kruh a vyslal svižnou střelu, kterou orazítkoval tyč domácí branky!
09:30'
Pavel Porjadin dostal nabito do prostoru mezi kruhy, následně pak vystřelil, proti ale byla lapačka Vasilije Děmčenka, jenž dalším zákrokem podržel svůj tým.
08:24'
Po ztrátě kotouče na straně hostů šel podél levého mantinelu do útočného pásma jeden z domácích, ale ten byl zastaven a odzbrojen pozornou obranou hostů.
07:39'
Také hosté se hned ukázali před brankou soupeře, ale také jejich pokus nešel směrem mezi tři tyče.
06:51'
Jesse Virtanen číhal na modré čáře, klepl si o přihrávku, té se ale nedočkal. Mezitím si sjel do mezikruží, kde našel odražený puk, ten ale poslal jen vedle nižněkamské branky.
06:29'
Na řadě je první komerční přestávka.
05:49'
Ryan Murphy se dostal na levý kruh, tam ho ale clonil obránce Čeljabinsku, který ho nakonec nepustil do žádného zakončení. Nicméně hosté stále drží útočné pásmo.
05:07'
Ildar Šiksatdarov prošel skrze obránce Čeljabinsku a z pravého kruhu vystřelil. Jeho pokus levým betonem pokryl Vasilij Děmčenko.
04:10'
Po střele od modré čáry z hole Stěpana Zacharčuka zasahoval Děmčenko a před dotěrnými hráči hostů pak raději zastavil puk a přerušil hru.
03:40'
Z protiútoku nic nebylo, Nižněkamští nedostali puk za záda Děmčenka a na druhé straně pak z levé strany střílel Pavel Kulikov, avšak Šaryčenkov zakročil.
03:04'
Jaroslav Kosov nejprve držel puk v útočném pásmu, než ho ale stačil odehrát, sebrali ho hráči Nižněkamsku, kteří už míří na opačnou stranu, a to velmi rychle.
02:41'
Zakázané uvolnění také u domácího celku a nyní se hra stěhuje před Vasilije Děmčenka.
01:58'
Ve svém pásmu získali kotouč hosté a okamžitě se s ním dostali před branku domácích. Po souhře před Děmčenkem ale nezakončili přesně.
01:44'
Zakázané uvolnění hostů stěhuje hru před Šaryčenkova a vhazovat se bude po jeho levé ruce. Domácí získali zadarmo útočnou třetinu.
01:35'
Na druhé straně vznikla skrumáž před Šaryčenkovem, ve které se právě hostující brankář zorientoval a dostal puk do své moci.
00:13'
Hosté získali puk a hned se s ním natlačili do útočného pásma, ovšem Děmčenko nemusel zasahovat.
00:01'
Utkání právě začalo.
Jedním ze dvou hlavních sudích dnešního utkání bude český rozhodčí Martin Fraňo. Společně s Tomášem Hykou a Lukášem Sedlákem tak bude další českou stopou.
Arénou v Čeljabinsku už zní hymna Ruské federace.
Úvodní sestavy:

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Fedotov) – S. Těreščenko, Virtanen, Karpuchin, Sergijenko, Kalinin (C), Žiljakov, Borodkin, Jasinskij – Tertyšnyj, An. Popov, Kosov – Thomas (A), Malychin, Calof – Jerofejev, Karlin, Fatějev – Koňkov (A), Šarov, Šolochov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Barulin) – Pajgin, R. Murphy (A), An. Sergejev (A), Rjasenskij, S. Zacharčuk (C), Aťušov, Bryncev – Porjadin, Z. Mitchell, White – Černikov, P. Kulikov, Chajrullin – Rychel, Fazlejev, Denis Kazionov – Grošev, Rybakov, Šiksatdarov – Šarifjanov.

Rozhodčí: Romaško, Fraňo – Zacharov, Bitjukov.
Československá stopa v utkání

Tomáš Hyka (Traktor Čeljabinsk) 5 bodů – (0+5)
Lukáš Sedlák (Traktor Čeljabinsk) – 6 bodů (5+1)
Vzájemná utkání

Oba celky se v loňské sezóně utkaly čtyřikrát a každý si připsal po dvou výhrách, vždy jednou doma a jednou venku. Uvidíme, kdo zvítězí v prvním vzájemném měření sil v nové sezóně.
Neftěchimik Nižněkamsk

Hosté z Neftěchimiku Nižněkamsk mají na svém kontě o jeden zápas méně, než jejich dnešní soupeř, a sice devět a jsou ve stejné konferenci devátí. Dosud nasbírali sedm bodů za tři výhry a šest proher. Hráči Nižněkamsku mají před sebou čtvrtý zápas na venkovním tripu, na kterém zatím nezískali ani body. Naposledy padli 0:2 v Ufě. Dnes by rádi konečně bodovali, ale nic jednoduchého je rozhodně nečeká. Čeljabinští budou v tomto zápase favoritem. Uvidíme, zda roli naplní, nebo zda hosté svému soupeři seberou nějaké body.

Nejproduktivnější hráči

Pavel Porjadin – 6 bodů (5+1)
Rafael Bikmullin – 5 bodů (4+1)
Matt White – 5 bodů (0+5)
Traktor Čeljabinsk

Hokejisté dnes domácího Traktoru Čeljabinsk odehráli v nové sezóně deset utkání a na svém kontě mají jedenáct bodů. V tabulce Východní konference jsou na průběžném pátém místě. Pětkrát se radovali z vítězství a pětkrát odešli z ledu jako poražený tým. Úvod sezóny tedy Čeljabinsku zatím vychází celkem dobře. Traktor čeká po venkovním tripu domácí zápas a jeho hokejisté by rádi před svými diváky uspěli. V posledním odehraném utkání padli na ledě Nur-Sultanu 0:2 a tuto prohru se pokusí odčinit.

Nejproduktivnější hráči

Lukáš Sedlák – 6 bodů (5+1)
Andrew Calof – 5 bodů (3+2)
Ilja Karpuchin – 5 bodů (1+4)
Hezké pondělní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Traktor Čeljabinsk a Neftěchimik Nižněkamsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.


Články odjinud