KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Minsk - 26. září 2019   18:00

Čerepovec
Čerepovec
33:28' A. Alexejev (Chabarov, J. Jakovlev) • 38:07' Trubačjov (Kudako, Vovčenko) • 65:00' A. Galimov
3:2
(0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

1:0 (SN)

Minsk
Minsk
28:02' Prince  (Shore, Pulkkinen) • 35:58' Shore  (Prince)

Vhazování – 30:32.
Je konec! Dnešní utkání nakonec skončilo nerozhodným výsledkem 2:2, což znamenalo prodloužení. V něm jsme sledovali řadu vyložených šancí, avšak utkání nakonec dospělo k samostatným nájezdům. Ty přinesly pouze jediného úspěšného střelce, kterým byl domácí Ansel Galimov, jenž vstřelil branku až v páté sérii. I tak jsme sledovali hodně zajímavou podívanou, oba celky předváděly velice slušné výkony, dělba bodů je tak zasloužená.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.
Autorem vítězné branky je ANSEL GALIMOV.
Jediným úspěšným střelcem se stává Galimov, který si hodil touš na bekhend a posléze překonal brankáře.
Pátou sérii rozjel hostující Shore, kterému se nepovedlo najít místečko pod rukou brankáře.
Celkem povedeně to zkoušel domácí Alexejev, avšak trefil pouze výstroj brankáře.
Následně si Pulkkinen položil brankáře, jenomže z dobré pozice přestřelil odkrytou branku.
První bekhendová klička, a sice z hole Trubačjova, který na Enrotha nevyzrál.
Prince zvolil hodně pomalý rozjezd, nicméně Podjapolskij dokázal hokejku vypíchnout puk.
Za domácí celek se k nájezdu rozjel Markovin, jehož rána švihem nebyla úspěšná.
Stěpanov to pro změnu zkoušel střelou mezi betony, se kterou ale neuspěl.
Na opačné straně to na sebe vzal Morozov, který po forhendové kličce narazil na beton brankáře.
Jako první to na sebe vzal hostující Paré, jehož ránu zápěstím dokázal brankář zneškodnit.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:10'
Vypadá to, že tento zápas budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy. Jednu z posledních zakládá domácí celek, který je v prodloužení aktivnější.
63:07'
Nikolišin přejel s pukem modrou čáru, načež ještě zadovkou oslovil jednoho ze svých spoluhráčů. Ten to zkoušel na branku, střelu mu ale zablokoval soupeř.
62:01'
Dinamo mohlo rozhodnout tento zápas! Shore totiž táhl protiútok dvou na jednoho, samotnou akci vzal sám na sebe, avšak jeho střela skončila v lapačce.
61:05'
Ze zajímavé pozice pálil domácí Morozov, který vyprášil beton brankáře. Poprvé se do útočného pásma dostalo také Dinamo, avšak hosté se ke střele nedostali.
60:10'
Úvodní vhazování prodloužení dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří to zkouší prvním útokem. Dá se očekávat rychlá protiakce hostujícího celku.
60:01'
Začalo prodloužení.
Máme za sebou třetí třetinu, ve které jsme neviděli ani jednu branku. To znamená, že na řadu přijde pětiminutové prodloužení, oba celky budou hrát ve třech hráčích.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:10'
Oba celky se s s blížícím se koncem třetí třetiny snaží hrát maximálně opatrně, což se zatím daří. Vypadá to, že se skutečně dočkáme již zmiňovaného prodloužení.
57:03'
Stoprocentní šance pro Nikolišina! Ten se proháčkoval kolem protihráče, poté vzal přečíslení sám na sebe, avšak rána neproletěla mezi betony brankáře.
56:04'
Ani tato přesilová hra se zrovna moc nedaří, Dinamo v krátkém časovém sledu hned třikrát vyhodilo přes všechny čáry. Navíc to vypadá na prodloužení.
55:08'
Čerepovec měl velké problémy s napadajícími soupeři, avšak nakonec přeci jenom poprvé prověřil brankáře Enrotha, který odpálil puk daleko do bezpečí.
54:19'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Francis Paré – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
54:07'
Tentokráte to sám na sebe zkoušel vzít Pulkkinen, který se napřáhl zápěstím, nicméně Podjapolskij byl i tentokráte pozorný. Následné nahození od modré čáry trefilo protihráče.
53:02'
Do zajímavé pozice si nabruslil domácí Vovčenko, který celkem zbytečně ještě nahrával pod sebe, avšak tam se jako první vynořil jeden z obránců Dinama.
52:06'
Minsk se po přesilové hře výrazně aktivnějším celkem, naopak domácí spoléhají na rychlé protiútoky. Po jednom z nich se nepodařilo přesně nahrát Liškovi.
50:02'
Navíc se do protiútoku dostával Galimov, který si hodil hrací předmět na bekhend, avšak se zakončením po zemi švédský brankář Enroth počítal.
49:15'
Podjapolskij musel hned v úvodu přesilové hry zasahovat ramenem, puk se mu podařilo vytěsnit vedle branky. Posléze hráči Severstalu odpálili touš do bezpečí.
48:40'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Podjapolskij – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
47:04'
Kostrbatá souhra Dinama přeci jenom vedla za branku soupeře, kde se jako první k puku dostal Jevenko. Po jeho nahození se o dorážku okoušel Kovyršin.
46:01'
Touš proti hokejce dostal hostující Shore, který to zkoušel tvrdou dělovkou z vrcholku pravého kruhu. Podjapolskij byl připraven, hrací předmět ukryl do své lapačky.
45:05'
Puk se přeci jenom dostal na hokejku Stěpanova, který měl na zakončení příliš málo času. Jeho celek navíc vyhodil přes všechny čáry, což znamenalo zakázané uvolnění.
44:10'
Přetahovanou u středového kruhu lépe zvládla čtvrtá formace Severstalu, který se přeci jenom probila přes modrou čáru, jenomže Kudako přihrával nepřesně.
43:02'
Pulkkinen se ještě skokem po puku snažil vybojovat útočné pásmo, což de nakonec nepovedlo. Na druhé straně se do šance dostal Alexejev, který našel rukavici brankáře.
42:08'
U pravého hrazení si s napadajícím protihráčem poradil domácí Morozov, který poté přihrával podél mantinelu na Markovina, jenž se dostal pod menší nátlak.
41:12'
Velice dobrým způsobem to před malým momentem zvládl domácí Kodola, který se prohnal kolem protihráče, avšak v útočném pásmu neměl vhodnou podporu.
40:38'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Igor Geraskin – 2 min., podrážení).
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří pokračují ve své přesilové hře. V tuto chvíli za vlastní brankou operuje obránce Baldajev.
40:01'
Druhá třetina nám pro změnu nabídla hned čtyři branky, přičemž hned dvakrát byl ve vedení hostující celek, který pokaždé inkasoval vyrovnávací branku. Ta poslední padla krátce před koncem periody, Čerepovec totiž zužitkoval přesilovou hru. Uvidíme, co nám nabídne poslední perioda, oba celky mají k vítězství zase stejně daleko.
40:00'
39:37'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitri Děrjabin – 2 min., vražení na hrazení).
39:20'
Už nějakou tu dobu běží poslední minuta druhé periody. Čerepovec se tlačí do brankoviště, jenomže hostující obrana brání velice zodpovědným způsobem.
38:07'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Domácím se přeci jenom podařilo podruhé srovnat krok! Severstal si totiž vytvořil velký tlak, přičemž hosté sotva stíhali bránit. Vše vyústilo v nádhernou nahrávku ke vzdálenější konstrukci, kde číhal zcela osamocený JURIJ TRUBAČJOV, kterému se povedlo zamést puk do prázdné branky.
Asistence: Vadim Kudako, Daniil Vovčenko.
37:05'
Hostující obrana naprosto zapomněla na Geraskina, který se zničehonic zjevil sám před brankářem, jenomže Enroth včas zareagoval a puk schoval ve své výstroji.
36:10'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Andrej Kosticyn – 2 min., podrážení).
36:10'
Hrací předmět se po odrazu dostal ven z hrací plochy, sudí tak musel opět přerušit hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu, na ledě jsou třetí formace obou mužstev.
35:58'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Hosté si berou jednobrankové vedení zpět! Sudí správně odmítl odpískat icing, což domácí hráče celkem zaskočilo. Navíc za vlastní brankou chyboval jeden z obránců, což vedlo k přihrávce před brankáře, kde číhal DREW SHORE, který našel mezeru pod horní konstrukcí.
Asistence: Shane Prince.
35:06'
To nemuselo až tak vadit, přihrávku totiž zachytil napadající Kudako, avšak ten se nacházel pouze v ofsajdu, což signalizoval také sudí. Hra se opět přerušila.
34:37'
Podél levého mantinelu to zkoušel hostující Gragnani, který narazil na prvního protihráče. Minsk se tak zatáhl před vlastní branku, kde chyboval Jeremenko.
33:28'
Najednou tu máme vyrovnávací trefu v podání domácích hráčů! Po přejetí modré čáry se k puku dostal ANDREJ ALEXEJEV, který to zkoušel ránou švihem z mezikruží. Jeho zakončení směřovalo přesně pod břevno, Enroth byl na jeho projektil příliš krátký.
Asistence: Makar Chabarov, Jegor Jakovlev.
33:01'
Domácí oslabení přečkali, avšak stále potřebují dotáhnout jednobrankové manko. Minsk se opět dostal za branku, o aktivitu se stará až čtvrtá formace.
32:03'
V oslabení mohlo udeřit komando Čerepovce, avšak finální nahrávka nebyla vůbec přesná. Místo toho se soupeř dostal na druhou stranu, kde zatím kombinuje.
31:11'
Gragnani se tak dlouho neměl k zakončení, až do následné nahrávky vložil hokejku jeden z protihráčů. I přesto se Minsk dostal do šance, Kosticyn mířil kousek vedle.
30:14'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Chlystov – 2 min., držení).
30:06'
Vyrovnávací trefu měl na své hokejce domácí Kodola, který z velice dobré pozice úplně přestřelil hostující svatyni. Čerepovec je po inkasované brance aktivní.
29:04'
Podjapolskij se musel rychle přesunout ke své bližší konstrukci, kde se mu podařilo zakročit. Sledujeme pasáž bez přerušení, v tuto chvíli je aktivnější Minsk.
28:02'
Až v tuto chvíli jsme se konečně dočkali úvodní trefy zápasu! Severstal nyní propadl ve vlastním pásmu, tam měl dostatek času na ideální nahrávku Shore, který u druhého kruhu našel nekrytého SHANEA PRINCE, jehož zakončení směřovalo mimo dosah brankáře Severtstalu.
Asistence: Drew Shore, Teemu Pulkkinen.
27:03'
Hostující obránce Gotovec rozehrával podél hrazení, nicméně i tak se soupeř dostal ke kotouči. Markovin s ním tak dlouho operoval, až byl čistě odzbrojen.
26:20'
Nikolišin sice udržel puk na své hokejce, avšak i tentokráte se jeho celek provinil ofsajdem. V tomto případě byl příliš brzo za modrou čárou člen čtvrté formace Galimov.
25:02'
Přesilová hra Čerepovce není zrovna povedená, před malým momentem se domácí hráči dostali do ofsajdu. To znamená, že se bude vhazovat ve středním pásmu.
24:03'
Sympatickým průnikem si sjel za branku hostující Kitarov, který ještě bekhendovou nahrávkou nabízel puk před brankáře, kde zakončoval do výstroje Feoktistov.
23:30'
K levému kruhu si sjížděl Liška, avšak slovenský útočník se ke střele nakonec vůbec nedostal. Čerepovec i tak vybojoval puk zpět, sledujeme tak kombinaci.
22:56'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Vjačeslav Grecky – 2 min., nedovolené bránění).
22:03'
Jeden z hostů si pomohl hraničním zákrokem, avšak ani jeden z rozhodčích nezvedl ruku. S pukem si zahrál také hostující brankář Enroth, který rozehrál podél hrazení.
21:05'
Až nyní se Minsk konečně podíval na opačnou stranu, jenomže tam moc dlouho nevydržel. Posléze Jakimov nahazoval k mantinelu, kam si sjel Monachov.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro hostující hráče, kteří to zkoušeli prvním útokem. Gragnani ale nepřesně nahrával na kolegu Jeremenka.
20:01'
Máme za sebou první periodu, která nám nepřinesla žádnou přesnou trefu. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, avšak o něco nebezpečnější byl Čerepovec, který se pohodlněji dostával do šancí. Ze strany běloruského celku se nejednalo o povedenou třetinu, avšak hostující brankář ani jednou nekapituloval, s čímž se dá vycházet do druhé třetiny.
20:00'
19:10'
Ono to skutečně vypadá, že se v první třetině žádné branky nedočekáme. V tuto chvíli má více ze hry Čerepovec, avšak Enroth už delší dobu nezasahoval.
17:20'
Na opačné straně nepřesně nahrával Prince, přičemž se do rychlého kontru dostával Trubačjov, jehož přihrávka byla zablokována do ochranné sítě. Následovat bude vhazování.
16:02'
Do rychlého protiútoku se dostával domácí Jakovlev, avšak předávka spoluhráči nebyla vůbec povedená. Mezitím se včas vrátila smečka protihráčů.
15:10'
Zablokovaná rána nedoletěla na místo určení, posléze sudí signalizoval další icing, který byl diskutabilní. I tak se hra vrací po pravici ruského brankáře Severstalu.
14:01'
Podjapolskij měl plné ruce práce, nakonec se mu podařilo udržet puk před brankovou čárou. Severstal nyní propadl při bránění, na řadu přichází druhá komerční přestávka.
13:02'
Minsk se zatáhl do hluboké defenzívy, avšak jednu z přihrávek dokázal vystihnout pozorný Stěpanov, který se ještě pokoušel vrhnout do protiútoku, který skončil hodně rychle.
12:04'
Severstal Čerepovec dokázal načasovat najetí za modrou čáru, jenomže tam měl Kodola velké sousto práce. I tak se soupeř osvobodil za cenu dalšího zakázaného uvolnění.
11:05'
Jeremenko ještě pod sebou hledal Gragnaniho, který neměl potřebnou rychlost. Výpad Dinama tak hodně skřípal, navíc se o napadání stará smečka protihráčů.
10:10'
Z mezikruží se rozhodl vypálit na branku domácí Markovin, jehož projektil se snesl pouze na beton brankáře. Posléze ještě zkoušel kombinovat Trubačjov.
09:02'
Až poté se do přijatelné pozice dostal obránce Kudako, který trefil obětavého protihráče. Minsk se poprvé osvobodil, nicméně soupeř se dostal rychle zpět.
08:10'
Na vhazování se postavil domácí Jakovlev, kterému se podařilo uspět. Severstal se tak poprvé usadil kolem branky soupeře, k žádnému zakončení to zatím nevedlo.
07:27'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Drew Shore – 2 min., hákování).
07:01'
U červené čáry se povedlo zakročit Kodolovi, který počkal na pohyb svých spoluhráčů. I tak se rozehrávka zas tak moc nepovedla, ven z branky musel Enroth.
06:10'
Rychlý protiútok Čerepovce přinesl povedený přechod až před brankáře Enrotha. Nakonec se ke střeleckému pokusu dostal Galimov, který mířil doprostřed.
05:03'
V krátkém časovém sledu podruhé hostující hráči vyhodili puk přes všechny čáry, avšak v tomto případě to icing nepřineslo. Naopak se před brankáře natlačil Shore, který Podjapolskiho nepřehodil.
04:05'
Zatím největší šance zápasu. Přihrávku do jízdy obdržel domácí Galimov, který si sjel až k brankáři, jenž dokázal schovat hrací předmět ve své výstroji.
03:03'
Do nepříjemné pozice se dostal Bokun, který si rozehrávku ze svého pásma pořádně zkomplikoval. Naopak čtvrtá formace domácích sevřela svého soupeře.
02:06'
Na opačné straně se domácí konečně dostali do pásma, kde na modré čáře dostal nabito Chochlov. Brankář Enroth neměl sebemenší potíže, puk vyrazil daleko vedle sebe.
01:03'
Podjapolskij musel poprvé v utkání zasahovat, přičemž měl celkem velké starosti. Následně si k levému kruhu sjel hostující forvard Paré, který trefil protihráče před sebou.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který okamžitě zavezl puk do vlastního pásma, kde se o rozehrávku stará Gragnani.
00:01'

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – N. Chlystov, Baldajev, Chabarov, Chochlov, Makejev, Kudako, Rogov – Liška, Jakimov (A), Monachov (A) – Morozov, Markovin, Kodola – Trubačjov (C), Geraskin, Vovčenko – Nikolišin, J. Jakovlev, A. Galimov – A. Alexejev.

HC Dinamo Minsk: Enroth (Osipkov) – Gragnani (A), Jerjomenko, Gotovec (C), Jevenko, Děrjabin, Znacharenko, Bokun – Shore, Pulkkinen, Prince – Stefanovič, Paré (A), A. Kosticyn – An. Stěpanov, Martynov, Kovyršin – Kitarov, Grecky, Feoktistov – Kazjanin.

Rozhodčí: Sergejev, Ščenjov – Golovljov, Savenkov.

Libor Šulák (CER)
HC Dinamo Minsk
(4 výhry, 5 proher – 9 bodů)

Na opačné straně stojí Dinamo Minsk, které podává o něco lepší výkony. Běloruský celek v současné době okupuje sympatickou sedmou pozici, což by naopak znamenalo postup do play-off, nicméně do konce sezony zbývá ještě hodně zápasů. Minsk prožívá velice dobrou formu, nicméně ta byla v posledním ligovém klání narušena. Do té doby Dinamo vyhrálo ve třech po sobě jdoucích zápasech v řadě, v minulém kole nakonec nestačilo na Novgorod, který zvítězil poměrem 4:3 po prodloužení. Hostující tým tohoto zápasu odehrál na hřištích soupeřů celkem čtyři zápasy, zvítězit se mu povedlo pouze v jediném případě.
Severstal Čerepovec
(3 výhry, 7 proher – 7 bodů)

Hokejisté Čerepovce se po deseti kolech nacházejí až na jedenácté pozici západní konference, což by v konečném důsledku neznamenalo vyřazovací boje. Severstal má v současné době na svém kontě pouze sedm bodů, navíc vyhrál pouze tři zápasy. V minulém kole se mu totiž podařilo přerušit nepříjemnou třízápasovou sérii bez zisku jediného bodu, Čerepovec si totiž v souboji proti poslední Rize zastřílel, konečným výsledkem byl stav 6:1. Čerepovec se v případě dalšího vítězství může vyškrábat na lepší pozice, při shodě náhod z toho může být i sedmá příčka, nicméně některé celky mají své zápasy k dobru.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Severstal Čerepovec a HC Dinamo Minsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.