KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Vitaz - 4. prosince 2019   10:00

Chabarovsk
Chabarovsk
15:41' Vl. Ušenin (Vj. Ušenin) • 57:31' Vl. Ušenin (Rasskazov)
2:3
(1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

0:1 (SN)

Vitaz
Vitaz
07:55' Jo. Nättinen  (Jevsejenkov, P. Černov) • 49:12' A. Sjomin   • 65:00' A. Sjomin
Chabarovsk
Beljajev, Fatejev – Lazarev, Šalgin
Platinum Arena, Chabarovsk
Vitaz

Ode mě je to pro dnešek vše, přejí vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!

Marek Langhamer (CHA) náhradní gólman

Ondřej Vitásek (CHA) 0+0, 2 trestné minuty, 2 zblokované střely, čas na ledě – 20:51.

Hynek Zohorna (CHA) 0+0, 4 střely na branku, čas na ledě – 20:38.

Tomáš Zohorna (CHA) 0+0, 3 střely na branku, 2 hity, čas na ledě – 20:59.

Jakub Jeřábek (VTZ) 0+0, 1 střela na branku, čas na ledě – 23:38.
Je konec! Viťaz nakonec využil jeden samostatný nájezd, zatímco domácí celek ani jeden. O výhře svého týmu rozhodl Alexandr Sjomin jako správný kapitán. Nic moc toho nevymýšlel a poslal parádní střelu přesně do šibenice. Jevgenij Alikin neměl šanci zasáhnout. Z domácích byl gólu nejblíže Vladislav Ušenin, jenže trefil jen tyč. I proto z Chabrovsku odjíždí Viťaz jako vítěz.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Viťaz Moskevská oblast.
Autorem vítězné branky je ALEXANDR SJOMIN.
Igor Ruděnkov to zkusil hodně podobně jako jeho soupeř na druhé straně, ale klec netrefil. Je to jasné, hosté si odvezou plný počet dvou bodů!
Alexandr Sjomin jako kapitán na druhé straně dostává svůj tým do vedení a Amur nyní musí! Sjomin se prosadil parádní střelou do horního růžku.
Tomáš Zohorna se postavil k nájezdu jako kapitán. Střílel mezi betony, ale Igor Saprykin je sklapl včas.
Pavel Černov to zkoušel střelou do horního růžku, ale branku nakonec vůbec netrefil.
Vladislav Ušenin byl velmi blízko brance, ale trefuje jen vzdálenější tyčku!
Miro Aaltonen také není úspěšným střelcem! Zkoušel to mez betony, ale Jevgenij Alikin tam nechal hokejku!
Kirill Rasskazov také gólmana hostí nepřekonal.
Alexej Makejev to nezamýšlel vůbec špatně. Mířil mez betony, ale nebyl úspěšný.
Denis Golubev si položil gólmana, ale v rozhodující chvíli mu kotouč utekl z hokejky.
Joonas Nättinen to zkusil střelou na bližší tyč, ale Jevgenij Alikin zasáhl vyrážečkou.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani nastavených pět minut nerozhodlo o dnešním vítězi, a tak půjdeme i do penaltového rozstřelu! Větší šance na výhru měl rozhodně domácí celek, ale hosty obrovsky podržel Igor Saprykin, který vychytal velké šance.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:37'
Domácí se nyní vyhnali z pásma nepřesným pasem a nejspíše uvidíme i samostatné nájezdy! Kotouč je totiž před brankou domácího celku.
64:10'
Vladislav Ušenin chtěl zacílit na hattrick v tomto utkání! Vypálil po čistě vyhraném buly, ale Igor Saprykin předvedl další důležitý zákrok.
64:00'
Minuta do konce prodloužení!
63:24'
Igor Saprykin si musel připsat další zákrok, a to proti tvrdé střele od mantinelu. Gólman hostí si s tím znovu poradil, když vykopl svůj beton včas.
63:00'
Zbývají nám poslední dvě minuty do konce prodloužení, ve kterém jsme neviděli ještě ani jedno přerušení. Více ze hry mají domácí, ale k ničemu to nevede.
62:19'
Vjačeslav Ušenin v dobré šanci, na ty zatím domácí rozhodně vedou! Dostal se sám na vrcholek kruhu, odkud pálil na zadní tyč, ale gólman hostí předvedl dobrý a důležitý zákrok!
61:46'
Po delším časovém úseku vidíme i hostující celek v útočném pásmu, ale ten domácí mu nechce dát ani kousek prostoru pro nějakou kombinaci.
61:12'
Amur byl i nadále v útočném pásmu, ale sám se o něj celkem rychle připravil, a to z důvodu špatného zpracování kotouče.
60:41'
Velká šance přišla jako první na straně domácích! Ti totiž ujeli do přečíslení dva na jednoho, ale domácí obránce to vzal střelou na zadní tyč na sebe. Igor Saprykin vykopl puk betonem!
60:21'
Už nám začalo i prodloužení, které se hraje v klasickém formátu. Oba týmy nastupují ve třech hráčích na ledě. Úvodní buly pro sebe ukořistili hosté.
60:01'
Ani tři třetiny dnešního zápasu nerozhodly o vítězi dnešní utkání! Do vedení se sice znovu dostal Viťaz, když se parádní individuální akcí prosadil Alexandr Sjomin, jenž poslal puk při blafáku nechytatelně pod horní tyčku. Domácím se však podařilo srovnat, když druhou branku v utkání zapsal Vladislav Ušenin.
60:00'
59:20'
Hned trojice domácích hráčů se hnala do útočného pásma, ale nedokázala ani zakončit. Jeden z nich si totiž při kličce poslal puk moc daleko od sebe.
59:00'
Minuta do konce třetiny!
58:35'
Domácí první lajna měla velký tlak v útočném pásmu. Tomáš Zohorna si dojel vlastní střelu, jež se odrazila od mantinelu zpět před branku, ale nezakončil do sítě!
57:31'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Domácí se přece jen dočkali srovnání a jsou zpět ve hře o bodový zisk! VLADISLAV UŠENIN se dostal na střed hřiště a střelou mezi ruku a tělo překonal gólmana hostí, čímž dnes zapsal už druhou branku. Asistence: Kirill Rasskazov.
56:57'
Chabarovsk dostal kotouč jen k mantinelu, kde o něj probíhal několikavteřinový boj. Puk zde navíc vyšťourali hosté a poslali ho do středního pásma.
56:46'
Což dávají najevo i fanoušci, kteří pískají celkem hlasitě. Domácí se nyní mohou dostat do útočného pásma, jelikož hosté zahráli jen na zakázané uvolnění.
56:00'
Hostující hokejisté hrají i nadále bez větších problémů v útočném pásmu. Domácí se sice snaží napadat jejich kombinaci, ale zatím se jim to vůbec nedaří.
55:42'
Jevgenij Alikin si i z tohoto důvodu musel připsat další zákrok na svá bedra. Čechov hraje v posledních minutách organizovaně a nedovoluje žádné drama.
55:11'
Hosté si navíc připsali střelu na branku a Jevgenij Alikin si musel připsat další zákrok. Domácí se nemohou za žádnou cenu dostat do nějakého tlaku.
54:27'
Viťaz drží kotouč daleko od své branky a chtěl by si dnes připsat tři body na hřišti soupeře. Amur se naproti tomu nemůže vůbec dostat do útočného pásma.
53:55'
Igor Saprykin si stejně musel připsat zákrok, který ale nebyl nijak těžký. Je před námi poslední komerční přestávka a hosté vedou šest minut do konce o gól.
53:41'
Hokejisté v oranžových dresech sice mají kotouč mnohem častěji na své holi, ale nemohou si za žádnou cenu vypracovat nějakou brankovou příležitost.
53:11'
Joonas Nättinen je na ledě!
52:30'
Ivan Laričev měl místo toho velkou šanci na navýšení náskoku svého týmu! Jel sám na gólmana, ale na poslední chvíli byl rozhozen a poslal kotouč těsně vedle pravé tyčky!
51:52'
Chabarovsk dnes hraje první přesilovou hru, přestože už měl hrát minimálně tři po jasných hákováních. Je to však jeho šance na srovnáno skóre.
51:12'
Domácí hrají v pěti!
51:11'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Joonas Nättinen – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
50:37'
Jenže Amur zatím hraje své oslabení opravdu skvěle. Vyhazuje jeden puk za druhým, navíc měl celkem slibnou šanci, která ale nakonec gólem neskončila.
50:01'
Tím pádem se nám v Chabarovsku leccos mění. Hosté se totiž po parádním průniku kapitána Alexandra Sjomina dostali do vedení a domácí zase musí dotahovat.
49:12'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).
49:12'
Gól platí, a tak ještě budou hrát hosté přesilovku z důvodu neúspěšné trenérovy výzvy!
49:12'
Branku ale ještě kontroluje video!
49:12'
Viťaz právě vstřelil branku!
Hostujícímu celku ovšem stačí jedna šance, po které vidíme gól a opětovné vedení Viťazu! ALEXANDR SJOMIN nadzvedl poslednímu obránci hokejku, načež se dostal k puku. Poté předvedl parádní bekhendový blafák, při kterém byl sice faulován, přesto poslal puk neomylně pod horní tyčku! Bez asistence.
48:52'
Chabarovsk znovu drží kotouč na svých hokejkách, ale nepovedla se mu rozehrávka z obranné modré. Takhle puk skončil až na zakázaném uvolnění.
48:23'
Domácí byli právě blízko vstřelení vedoucí branky! Arťom Železkov vypálil, když Igor Saprykin neměl zrovna gólmanskou pozici. Proto puk projel až za něj, kde ho těsně před čárou odpálil Svjatoslav Grebenščikov!
47:39'
Svjatoslav Grebenščikov se připomněl střelou od mantinelu, po které ztratil koordinaci. Jeho pokus ale nakonec nemířil mezi tři tyče.
46:52'
Tohle už byl ale těžký a důležitý zákrok v podání domácího gólmana! Alexandr Sjomin se před ním zjevil ve skvělé střelecké pozici, ale Jevgenij Alikin předvedl skvělý zákrok vyrážečkou!
46:28'
Jevgenij Alikin se přesto musel mít na pozoru. Hosté totiž znovu získali kotouč a vyzkoušeli jeho pozornost z kruhu. Domácí gólman udržel puk ve výstroji.
45:51'
Hosté nahodili kotouč o zadní mantinel a stihli si k němu dojet jako první. Poté však vyslali nepřesnou rozehrávku po mantinelu, které se chopili domácí.
45:28'
Pavel Koltygin dostal přihrávku do strany útočného pásma, kdy posílal žabku do jízdy spoluhráči před branku. Ten se tam ale nestihl dostat včas.
45:07'
Každopádně nyní přišel rychlý přechod do útoku. Pavel Černov si nakonec připsal střelu na branku, ale Jevgenij Alikin má kotouč ve své lapačce.
44:35'
Čechov se nemůže vůbec dostat přes střední pásmo. V této třetině hlavně jen brání a je otázkou, jestli zrovna toto není spíše cesta do pekel.
44:00'
Igor Saprykin měl nyní celkem štěstí. To totiž nebyla vůbec špatná rána od modré, do které ale sáhl jeden z hostujících hráčů, a tak ji značně zpomalil.
43:31'
Velká skrumáž nyní vznikla před gólmanem hostí! Igor Saprykin navíc nebyl v úplně dobré pozici, přesto mu obrana nyní velmi pomohla a puk odpálila.
42:56'
Znovu se v této periodě skoro nepřerušuje. Oba týmy se snaží hrát vcelku aktivně, ale více šancí v zápase i nyní měl rozhodně domácí celek.
42:23'
Amur nyní jen nahodil kotouč do útočného pásma, přestože tam jeho hráčů bylo dost. Puku se tak zmocnili hosté a nyní probíhá střídání na obou stranách.
41:48'
Domácí zabrali ve středním pásmu, a tak získali kotouč do své moci. Přesto se nedostali ani ke střele, jelikož Viťaz předvedl dobrou obrannou činnost.
41:18'
Už i Jevgenij Alikin má za sebou úspěšný zákrok v této třetině. Bylo důležité, že udržel kotouč ve výstroji, a tak nikdo nemohl dorážet.
40:29'
Chabarovsk se jako první prezentoval střelou v dnešním zápase. Ta přišla ze strany od mantinelu, ale Igor Saprykin si připsal úspěšný zákrok betonem.

Hity: 15 – 9
Už je za námi druhá třetina, která už nenabídla tolik zajímavých šancí jako ta první, k tomu navíc nepřinesla ani jednu branku. Domácí celek pokračoval v aktivní hře a byl o něco lepším týmem. Asi tu největší šanci měl Vjačeslav Ušenin, jenže ten střelou z první a ze středu hřiště trefil jen horní tyčku branky hostí.

Další třetina začne přibližně v 11:43.
40:00'
39:52'
Valerij Vasiljev se ještě dostal ke střele od modré. Igor Saprykin měl před sebou velký provoz, přesto stihl vykouknout a najít si kotouč lapačkou.
39:14'
Velká skrumáž vznikla před brankovištěm domácího gólmana, kde se bojovalo o puk. Boj sice nakonec vyhráli hosté, jenže poté zapsali jen nepřesný pokus.
39:00'
38:32'
Tam ho však nakonec získal Viťaz, který se s ním žene znovu do útoku. Poté se však provinil ofsajdovým postavením, i když se to hráči hostí nelíbí.
38:02'
Viťaz to zkoušel zajímavým křižným pasem před branku, jenže ten nenašel žádného adresáta. Kotouč se navíc dostal až do středního pásma.
37:28'
V posledních minutách se znovu stěhuje hra z jedné strany na druhou. Vjačeslav Ušenin měl asi tu největší šanci, ale střelou z první trefil jen horní tyčku! Velká škoda pro domácí tým.
36:42'
Ondřej Vitásek je na ledě!
36:12'
Další dostání puku do středního pásma, kde si ho navíc sebral Arťom Železkov. Ten se s ním dostal až do útočného pásma, kde pošetřil cenné vteřinky.
35:41'
Jenže domácí se mezitím už dvakrát dostali ke kotouči a pokaždé ho poslali přes všechny čáry. To zatím není ideální přesilovka od hostujícího týmu.
35:05'
Viťaz ukazuje, že se mu více daří ve vyhrávání buly, které si připsal do své moci i tentokrát, a tak pomalu rozestavil kombinaci v útočné třetině.
34:42'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ondřej Vitásek – 2 min., držení).
34:26'
Denis Golubev si dělal v útočném pásmu, co chtěl. Přesto poté vyslal velmi nepřesnou přihrávku, která skončila jen mimo útočné pásmo.
33:46'
Další zajímavá možnost pro Chabarovsk, kterému se však nedaří vstřelit vedoucí branku v tomto zápase. Igor Saprykin si pohlídal místo u bližší tyčky.
33:20'
Ovšem domácí celek nadále tlačí svého soupeře! Tomáš Zohorna byl nyní ale těsně bráněn, proto nezakončil dobře. Následuje další komerční přestávka.
32:51'
Arťom Železkov vyslal ránu od mantinelu, kterou chtěl ještě tečovat jeho spoluhráč. To se mu nepovedlo a domácí nakonec přišli i o útočné pásmo.
32:38'
V posledních okamžicích je hra opravdu hodně rozkouskovaná, což tempu zápasu rozhodně nepřidává. Tentokrát se zakázaným uvolněním provinili hosté.
31:42'
Pavel Koltygin pálil nebezpečně na druhé straně. Jevgenij Alikin toho moc neviděl, měl před sebou spoluhráče, přesto vyrazil kotouč nad branku.
31:16'
Chabarovsk vyhrál buly v útočné třetině, a tak rovnou vyslal střelu. Alexandr Gorškov vypálil od modré, ale Igor Saprykin stihl sklapnout své betony včas.
31:11'
Jakub Jeřábek posílal dlouhou přihrávku skrze celé hřiště. Jeho nabídka se však nepotkala s pochopením od spoluhráčů, a tak je z toho jen zakázané uvolnění.
30:24'
Chabarovsk znovu hraje aktivněji a cítí šanci na vstřelení branky. Nyní si to však samotný hráč domácích namířil proti přesile, proti které puk ztratil.
29:51'
To je obrovský tlak v útočném pásmu v podání Amuru! Igor Saprykin mě co dělat, aby kotouč za svá záda nepustil. To se mu ale povedlo.
29:09'
Ivan Laričev byl nejspíše tím, který se sám propracoval až k zakončení. Vyslal tvrdou ránu zápěstím, ale tu srazila hokejka domácího hráče do rohu.
29:00'
Daniil Pylenkov se nakonec dostal ke střele, ale ta značně minula prostor mezi třemi tyčemi. Po následném dalším pokusu byl puk sražen do ochranné sítě.
28:14'
Amur i nadále pokračuje ve své aktivní hře a Viťazu se v posledních minutách nedaří dostávat se až ke střelám. Snad uvidíme brzy nějakou branku.
27:32'
Alexandr Gorškov předvedl parádní individuální akci! Sám si získal puk, dostal se až ke střele ze středu hřiště, ovšem jeho dobrá rána těsně minula vzdálenější růžek branky hostí.
27:18'
Anton Lazarev dnes patří rozhodně k těm nejaktivnějším hráčům. Připsal si další pokus z otočky ze středu hřiště, ale mířil přesně doprostřed branky.
26:48'
Alexandr Sjomin dostal přihrávku a měl kolem sebe spoustu místa, proto si najel do lepší pozice, jenže střelou zápěstím trefil jen hráče před sebou.
26:27'
A puk se nyní dostal až na střídačku, proto je hra po delší době zase přerušena. Před dalším vhazováním si dáme ale jednu z komerčních přestávek.
26:14'
Maxim Ignatovič se s tím ve svém obranném pásmu nijak nemazal. Poslal kotouč do střední třetiny a někteří jeho spoluhráči mohli vystřídat.
25:39'
Tohle byla zajímavá šance a první lajna domácích hostům prostě zatápí! Tomáš Zohorna si totiž najel z druhé vlny, ale branku nakonec těsně minul.
24:55'
Kirill Rasskazov se dostal puku v útočném pásmu a rovnou hledal mezi kruhy najetého spoluhráče. Až k němu se ale kotouč, kvůli dobré práci obránců, nedostal.
24:28'
Hra se v posledních minutách stěhuje z jedné strany na stranu, ale více práce má rozhodně Jevgenij Alikin. Ten však nemusel vytáhnout nějaký těžký zákrok.
23:58'
Ani začátek druhé třetiny nám nepřináší kdoví jakou podívanou. Vidíme hodně nepřesností, více asi na domácí straně. Gólovku jsme ale ještě neviděli.
23:26'
Hosté to zkusili nahozením o zadní mantinel, ale Miro Aaltonen byl u kotouče o něco později, než bylo třeba. Poté se však Amur sám zbavil puku.
23:07'
To se jim však povedlo o nějakou chvilku později. Ivan Laričev nahodil puk před branku z rohu útočného pásma, ale tam ho přikryl Jevgenij Alikin.
22:36'
Hynek Zohorna se snažil napadat v útočném i ve středním pásmu. Jeho tým sice kotouč do své moci nezískal, ale hosté se nedostali do útočného pásma.
22:19'
Zajímavostí v dnešním zápase je rozhodně to, že jsme neviděli ani jeden dvouminutový trest. Jeden zákrok v první části po něm sice volal, ale odpískán nebyl.
21:50'
Čárový sudí dlouho signalizoval ofsajdové postavení domácího celku, které klidně mohl odpískat jako úmyslné. Přesto nechal hru dále plynout.
21:14'
Ville Lajunen zůstal ležet na ledě po souboji u mantinelu, a tak raději rozhodčí přerušil hru. Hostující obránce se zvedl sám a nejspíše bude pokračovat.
20:57'
Igor Saprykin pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, přesto se Amur dostal do dobrého napadání. Nakonec se ale ke kotouči nedostali, takže Viťaz může hrát.
20:35'
Jevgenij Alikin sice musel zasahovat, ale neměl to nijak složité. Na druhé straně také přišla střela, která ovšem byla sražena jen do ochranné sítě.
20:18'
A už se zase hraje! Po první třetině je stav vyrovnaný 1:1, tak uvidíme, co s tím udělá druhá perioda. Jako první se do útoku vrhl hostující celek.

Hity: 7 – 6
Je za námi první třetina, po které je stav vyrovnaný 1:1. O něco lepším týmem byl Chabarovsk, který však jako první inkasoval. Alexandr Jevsejenkov totiž napřáhl na modré a jeho ránu tečoval Joonas Nättinen přesně do sítě. Amur se poté dlouho snažil o srovnání, ale celkem dlouho se mu to nedařilo. Pak však stačilo vyhrané buly v podání Vjačeslava Ušenina, jenž zadovkou našel Vladislava Ušenina, jenž se prosadil parádní ranou z první. Po první části tak nejsme vítězi vůbec blíže.

Další třetina začne přibližně v 10:53.
20:00'
19:38'
V posledních vteřinách této části vidíme spíše boj o kotouč, za tohoto stavu se třetina s největší pravděpodobností dohraje. To je pro domácí spíše škoda.
19:00'
18:55'
Jevgenij Alikin nyní opravdu jen nastavil lapačku, což mu na zákrok stačilo. Střela mířila přesně do ní, a tak se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
17:57'
Chabarovsk pokračuje v aktivním výkonu a fanoušci by si přáli přesilovku. Denis Golubev byl zastaven na hranici pravidel v dobré šanci, ale faul se pískat nebude.
17:34'
Igor Saprykin nakonec musel vytáhnout zákrok ramenem! To nebyla vůbec špatná střela z vrcholku kruhu, když navíc na dorážku dojížděl další domácí hráč.
17:03'
Nakonec však nepřišel ani jeden, sudí nejspíše nechtěl posílat hráče z obou týmů, stejně by se hrálo ve vyrovnaném počtu. Amur se nyní řítí do další akce.
16:55'
Gleb Korjagin si jako první dojel kotouč u mantinelu, který se po zásahu asi hráče hostí dostal na střídačku. Před domácí střídačkou navíc následně vznikla hromadná mela a dají se očekávat nějaké tresty.
16:20'
Chabarovsk tak konečně potvrdil svůj lepší výkon v zápase. Viťaz by měl zabrat, pokud nechce inkasovat do konce třetiny minimálně ještě jednou.
15:41'
Jenže domácí znovu vyhráli buly, po kterém je srovnáno! Vjačeslav Ušenin vyhrál buly před sebe, načež parádní zadovkou našel VLADISLAVA UŠENINA, který se prosadil ještě lepší střelou z první přesně do vzdálenější šibenice. Asistence: Vjačeslav Ušenin.
15:40'
Viťaz už se dostal ke kotouči a snaží se trochu uklidnit hru. Přesto o něj ve středním pásmu a Anton Lazarev se prezentoval dalším pokusem na branku.
14:55'
Ovšem tlak Chabarovsku pokračuje! Igor Ruděnkov nyní byl u toho, ale domácím se stále nedaří srovnat. Přitom šance už na to rozhodně měli.
14:17'
Amur si vytvořil velký tlak v brankovišti, ale nakonec to ochozy jen zahučelo! Danil Fajzullin se snažil hned nadvakrát dorazit povalující se kotouč, ale ani jednou se mu to nepovedlo.
13:48'
I nyní domácí vyhráli buly v útočné třetině, což se jim dosud moc nedařilo. Nikita Jazkov vypálil a Igor Saprykin si už nyní musel připsat úspěšný zákrok.
13:23'
Vladislav Ušenin si nabruslil na střelu po dalším vhazování v útočném pásmu. Jeho ránu ovšem dokázal zastavit první hráč, který stál před ním.
13:12'
Tato dlouhá přihrávka se hostujícímu obránci nepovedla. Mířila totiž mimo všechny jeho spoluhráče, a tak skončila až na zakázaném uvolnění.
12:45'
Hynek Zohorna sice byl napadán, ale jeho soupeř při tom ztratil hokejku. Pro českého hráče už pak bylo jednoduché poslat přihrávku na dalšího hráče.
12:18'
Čechov vyhrál buly ve svém obranném pásmu, ale na útočné modré dobře zasáhl Valerij Vasiljev. Přesto se hosté nakonec ke kotouči dostali a mohou zaútočit.
12:05'
Domácí předvedli vcelku rychlý přechod do útoku, kdy se Arťom Železkov prezentoval střelou. Tu Igor Saprykin ale chytil, načež následuje další komerční pauza.
11:30'
Střely na branku: 9 – 5
10:53'
Danila Mojsejev upadl na své obranné modré, ale žádné strasti to jeho týmu nepřineslo. Vzadu byla ještě trojice hráčů, která se ke kotouči dostal jako první.
10:23'
Viťaz se prezentoval další střelou od modré, ale ta nebyla tak úspěšná jako ta předchozí. S touto si totiž poradila domácí obrana, jež puk srazila.
09:34'
Hynek Zohorna v obrovské šanci! Dostal se totiž k němu odražený kotouč na druhou tyčku, ale buď Igor Saprykin fantasticky zasáhl, nebo český křídelník mířil těsně vedle!
08:52'
Chabarovsk chce co nejrychleji srovnat a držel se v útočném pásmu. Sám se o něj ale připravil velmi nepřesným pasem, který skončil až za Alikinem.
08:27'
Alexandr Gorškov se pokoušel o okamžitou odpověď, ale znovu mířil jen do připraveného gólmana. Igor Saprykin navíc dobře vyjel a značně zmenšil střelci úhel.
07:55'
Jenže nakonec se tam přece jen dostal a střílí první branku dnešního zápasu! Alexandr Jevsejenkov vypálil od modré, kdy do jeho rány ještě sáhl JOONAS NÄTTINEN, který poslal kotouč do protipohybu gólmana. Asistence: Alexandr Jevsejenkov a Pavel Černov.
07:14'
Chabarovsk předvedl dobré napadání v útočném pásmu, ale kotouč nezískal. Viťaz však trápí nepřesné pasy, kvůli kterým se do útoku nemůže dostat.
06:52'
Za sebou máme vlastně máme teprve třetí přerušení! Anton Lazarev to zkusil z vrcholku kruhu, ale Igor Saprykin po zákroku přikryl puk pod lapačku.
05:58'
Tak to Amur zkusil dlouhou přihrávkou, kterou si však domácí hráč špatně zpracoval. V úvodu utkání vidíme opravdu hodně nepřesností, a to na obou stranách.
05:16'
Zatím nevidíme zrovna nějak oslnivou podívanou. Aktivněji se sice snaží hrát domácí celek, ale žádnou brankovou šanci si ještě nepřipravil.
04:50'
Alexandr Gorškov dojel jako první kotouč u mantinelu a poslal ho dále za branku. Tam však nikdo z domácích nebyl, a tak se puku znovu ujali hosté.
04:18'
Přesto si musel Jevgenij Alikin připsat další úspěšný zákrok.Po dalším přechodu modré pálil Pavel Koltygin přesně do míst, kde byl gólman připraven.
03:53'
Kteří o něj celkem záhy přišli. Osamocený hráč se vydal do pásma za branku, kde si na něj počkala dvojice soupeřů, která ho o puk velmi rychle obrala.
03:27'
Anton Lazarev si najížděl na zajímavou přihrávku podél mantinelu, ovšem ta byla o něco delší, než by potřeboval. Proto jsou u kotouče zase hosté.
02:51'
Čechov ještě nepředvedl směrem do útoku skoro nic. Až nyní se Miro Aaltonen ukázal střelou, kterou má Jevgenij Alikin ve své lapačce, buly po jeho levici.
02:17'
Zápas se nám od začátku vlastně ani jednou nepřerušil. Do hry vstoupil lépe Amur, který by se chtěl dostat do vedení ještě v první periodě.
01:52'
Vjačeslav Ušenin napřáhl na útočné modré, když měl jeho tým tlak v útočném pásmu. Jeho ránu ovšem srazil jeden z obránců hostujícího celku.
01:17'
Což se jim nyní právě podařilo! Jeden z domácích dostal přihrávku do slibné pozice, ovšem Igor Saprykin stihl sklapnout betony včas!
00:42'
S prvním útokem sice přispěchal Viťaz, ale nakonec z toho nebyla ani střela na branku. Tu si tedy jako první mohou připsat hokejisté Chabarovsku.
00:12'
A už se hraje! Na domácím ledě samozřejmě nastupuje i početná česká kolonie, která se znovu bude chtít zařídit o vítězství svého týmu.
00:01'

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – V. Vasiljev, Vitásek, Ignatovič, Korjagin, Korobov, Kamalov, Alexandrov – Gorškov, H. Zohorna, T. Zohorna – Fajzullin, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Golubev, A. Lazarev, Ruděnkov – Železkov, Jazkov, Rasskazov.

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Todykov) – Jeřábek, Pylenkov, Šinkevič, V. Lajunen, Jevsejenkov, Vorobej, Voronkov – Makejev, A. Sjomin, M. Aaltonen – Jo. Nättinen, Varfolomejev, Koltygin – Orlovič-Grudkov, Grebenščikov, P. Černov – Laričev, Arťuchin, Mojsejev – D. Kvartalnov.

Rozhodčí: Beljajev, Fatejev – Lazarev, Šalgin.

HC Viťaz Moskevská oblast

To Viťaz je na tom přece jen podstatně lépe, i když i zde přišel v posledních zápasech propad. Po třiatřiceti zápasech má na svém kontě čtyřicet jedna bodů a patří mu šesté místo v rámci Západní konference. Čechov má lepší skóre než jeho dnešní soupeř, jelikož ho má kladné +1. Jenže i Viťaz vyhrál z posledních tří utkání jen jedno. Nejprve padl v Omsku, kde nestačil na tamní tým 0:3, načež přišlo vítězství nad Nižněkamskem v prodloužení 2:1. V posledním zápase Čechov padl na ledě Kunlunu 1:2 po samostatných nájezdech.

Nejproduktivnější hráči:
Alexandr Sjomin – 23 bodů (10+13)
Miro Aaltonen – 21 bodů (8+13)
Alexej Makejev – 17 bodů (8+9)
Amur Chabarovsk

Chabarovsk patří i letos k těm úplně nejhorším týmům v rámci celé KHL. Po třiatřiceti zápasech má na svém kontě třicet bodů, které ho řadí na jedenácté místo Východní konference. Problémem Amuru je i jeho skóre, které je záporné, a to -10. Z posledních tří zápasů vyšel Chabarovsk vítězně jen jednou. Nejprve padl venku s Jokeritem (1:4), načež přišlo vítězství 5:0 nad Spartakem. V zatím posledním utkání padl Amur na domácím ledě, když nestačil na Omsk (1:2).