KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : OMSK - 30. ledna 2020   17:30

OMSK

Petrohrad vítězí a překazil Jestřábům osmi zápasovou výherní šňůru. Už to vypadalo, že přijde na nájezdy, ale Vladimir E. Tkačjov ukázal dobré krytí puku a ještě lepší zakončení.
Celkově jsme viděli vyrovnaný souboj a vítězství Petrohradu je více zasloužené, neboť ve své útočné snaze byl po celý zápas aktivnější, respektive hladovějším týmem. Omsk opět ukázal, že jejich defenzíva dokáže deptat soupeře. Ohromný počet střel v dnešním zápase se jim povedlo blokovat a proto jsme v řádné hrací brance neviděli ani jeden zásah.
64:39'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Nájezdy nebudou! Autorem branky je VLADIMIR E. TKAČJOV, který si parádně povodil defenzívu Omsku, zajel za jejich branku, následně si vybruslil před branku a perfektně zavěsil pod horní tyčku! Asistence: Maxim Karpov a Arťom Zub.
64:30'
Beck si dobře najel až před Samonova a ten zamířil přesně do jeho lapačky!
64:00'
Jedna minuta nás dělí od samostatných nájezdů.
63:38'
Sven Andrighetto dostal osobní trest za nesportovní chování, pokračuje se ve třech hráčích na obou stranách.
63:38'
Oddechový čas pro hosty.
63:38'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sven Andrighetto – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
63:36'
Taylor Beck čekal v útočném pásmu na své spoluhráče, ale nakonec mu nikdo na pomoc nepřijel a proti třem hráčům Avangardu neměl šanci. Nejspíš se jich tak zalekl, že spadl na led. Vhazování ve středním pásmu.
63:01'
I prodloužení je hodně opatrné od obou stran.
62:41'
Omsk má puk ve své moci, ale spíše s ním krouží ve středním pásmu.
61:57'
Jegor Martynov se dostal sice do pásma, ale u mantinelu jeho snažení rychle skončilo.
61:08'
Andrej Kuzmenko! A zase mohl být tím, kdo mohl rozhodnout dnešní zápas! Nicméně jeho stahovačka mu nevyšla a puk mu sjel z čepele.
60:45'
Jako první se do útočné akce dostal Omsk, ale nepochodil. Hru nyní otáčí SKA.
60:01'
Ani třetí dvacetiminutovka nepřinesla branku! Zápas tedy rozlouskne buď prodloužení nebo dovednostní soutěž. Dokáže Petrohrad překazit vítěznou sérii Jestřábům? V samotném závěru ještě mohl Kuzmenko vše rozlousknout, ale po šikovném objetí branky už nestačil ideálně dostat puk do prázdné branky.
60:00'
59:24'
Andrej Kuzmenko mohl být hrdinou zápasu. Objel si branku, ale na poslední chvíli nedokázal zastrčit puk do branky!
58:31'
Nahození od modré čáry si srazil hráč domácích za svou branku, následně se domácím daří dostat puk ze svého pásma.
58:00'
Oba celky mají poslední dvě minuty na rozhodnutí zápasu v řádné hrací době.
57:29'
Nahozený puk jistě zachytil Bobkov a v poklidu rozehrává na svého obránce.
56:26'
Samonov nyní hokejkou vyrazil střelecký pokus soupeře!
55:23'
Oba týmy už viditelně hrají ze zabezpečené obrany a nevrhají se bezhlavě do útočné třetiny.
54:17'
Kirill Marčenko měl dobrou šanci ke skórování. Dostal puk na střed, jeho první střela mu vůbec nesedla a ani jeho dorážka nebyla ideální. Avšak u ní už mu překážel obránce Omsku.
53:50'
Poslední komerční pauza ve třetí třetině a nejspíše se dočkáme přídavku v podobě prodloužení nebo samostatných nájezdů. Omsk neprohrál posledních osm zápasů, z toho dva zvládl po samostatných nájezdech.
52:53'
Kirill Semjonov byl nyní dobře zaparkovaný před Samonovem a nebezpečně před ním se pokoušel dorážet. Vypadalo to, že na poslední chvíli netrefil puk!
52:23'
Nyní zakončení z pravé strany a Bobkov se jen ohlédl, kde skončil puk. Ten zamířil mimo jeho svatyni.
51:55'
Danila Galeňuk vyslal bez přípravy puk na branku, ale minul vzdálenější pravou tyč.
51:35'
Hra se nyní v posledních dvou minutách hodně kouskovala.
50:01'
Snaha domácích dostrkat puk za Bobkova u pravé tyčky nevyšla a Omsk s pukem ve středním pásmu.
48:20'
Třetí třetina bude vstupovat do své druhé poloviny a je jasné, že oba celky budou hrát ještě více opatrně.
47:39'
Přesilovka je pryč a ani Petrohrad se v ní nedostal do žádné šance, respektive ani do pořádné střely.
45:33'
Nail Jakupov se prokličkoval až před brankáře Bobkova, který svou levou nohou vychýlil branku ze své pozice. Bobkov nakonec dostává dvě minuty za zmaření brankové příležitosti, když úmyslně kopl do své levé tyčky!
43:32'
V závěru přišla skrytá střela, ale Samonov si poradil a ani druhá přesilovka hostů nevedla k otevření skóre.
42:55'
Petrohrad zachytil puk na své modré čáře a posílá jej až za branku Bobkova.
42:29'
Ani nyní to zatím nevypadá na nějaký soustavnější tlak a Petrohrad nyní napadá svého soka v jeho pásmu.
41:49'
Jen pro připomenutí, první přesilovka Jestřábů v první třetině nepřinesla vůbec nic. Zlepší se nyní?
41:40'
Jaroslav Dyblenko zahákoval svého soupeře, který si nebezpečně najížděl před Bobkova a Omsk má k dispozici druhou přesilovku v dnešním zápase.
40:49'
Jeden z hráčů Petrohradu měl slušně nakročeno do dobré šance, ale kousek za modrou mu podjela jedna noha a ztratil výhodnou pozici.
40:01'
I druhá třetina nám skončila bezbrankově. V ní jsme neviděli ani jedno vyloučení a dá se konstatovat, že jsme sledovali vyrovnanou hru, kdy Petrohrad více útočil, ale zatím nemůže najít ideální recept na defenzívu soupeře. Zatím to vypadá na zápas, ve kterém rozhodně jedna povedená trefa.
40:00'
39:39'
Ač se druhá třetina jeví vyrovnaněji, statistiky držení puku dávají navrch domácímu celku. To je zhruba sedm minut, kdežto Omsk pouhé tři minuty.
38:24'
Kirill Marčenko si najel a udělal si prostor ke střele, ale z dálky netrefil prostor mezi třemi tyčemi a poslal puk na zadní mantinel.
37:33'
Kirill Semjonov vyslal střelu, kterou Samonov bez problémů viděl a nachystal si proti ní svou lapačku.
37:24'
Bobkov nyní vyjel daleko ze své branky a až z rohu kluziště rozehrává za svou branku na svého spoluhráče.
36:28'
Petrohradu se nyní nepodařilo přejít modrou čáru, soupeř jim vystavil stopku. Omsk sice perfektně brání, ale směrem dopředu toho moc v dnešním zápase neukazuje.
35:20'
O další blok se zasloužil Roman Manuchov, který tečoval puk nad branku Bobkova.
34:49'
CSKA Moskva (85 inkasovaných branek), Kazaň (97) a Omsk (98). Tolik ke statistice inkasovaných branek. Ostatní celky mají již nad 100 inkasovaných branek. Konkrétně Petrohrad má 106.
34:19'
18:2 na blokované střely ve prospěch Avangardu, tato statistika jasně svědčí o tom, že defenzíva Jestřábů je jedna z nejlepších v lize.
33:09'
Kombinace Petrohradu, ale opět Omsk dobře rozestaven a jejich soupeř opravdu nemá kudy střílet.
32:12'
Hra se od obou stran stává čím dál více opatrnější. Vypadá to, že ani jeden celek nechce udělat první vážnější chybu.
30:30'
Zápas se nám překlopil do své druhé poloviny. Stále nám na ukazateli svítí bezbrankový stav.
29:31'
V posledních minutách se domácí opět více zdržují v pásmu Omsku, ale ten brání hodně natěsno a nedává sému soupeři mnoho prostoru ke kombinaci.
29:10'
Jaroslav Dyblenko se dostal k takové poloviční střele, možná chtěl nahazovat puk před branku. Ten se nakonec odrazil od obránců Omsku a proletěl kolem prázdné branky. Bobkov byl přilepen u své pravé tyčky. Naštěstí pro něj, nikdo nestihl dorážet nešťastně odražený puk do jeho branky.
27:01'
V probíhající druhé periodě nemá ani jeden z celků výrazněji navrch a sledujeme vyrovnaný souboj. Který z týmů dosáhne první branky a rozproudí tak utkání?
26:23'
Lukas Bengtsson si najel do pásma a hned z první vyslal dělovku. Avšak při střele zlomil hůl a poroučel se na led.
25:41'
Po dalším zakončení ukryl Bobkov puk do své lapačky a připisuje si jeden z jednodušších zákroků.
25:16'
Jaroslav Dyblenko směřoval puk před branku Omsku, ale ten jen proletěl brankovým územím k levému mantinelu.
24:35'
Nail Jakupov dostal puk do jízdy a z pravé strany se pokoušel překonat Bobkova. Ten byl v dobrém postoji a vyrazil puk do ochranné sítě.
23:53'
Hosté nyní bojovali o puk v pásmu Petrohradu, ale nakonec se nedostali do žádného zakončení a soupeř vyhazuje na zakázané uvolnění.
23:02'
Anton Bělov vyslal tvrdý projektil, který rozezvučel zadní mantinel. Avšak jeho střela byla navíc, jelikož mu čárový rozhodčí odpískal ofsajd.
22:40'
Ivan Morozov se pokoušel proháčkovat do šance, ale byl obráncem odstaven od puku.
21:34'
Začala nám druhá třetina mezi Petrohradem a Omskem. Úvod se nese ve vyrovnaném duchu a hra plyne z jedné strany na druhou.
20:01'
Je to tak! První třetina nám sice branku nenabídla, ale šancí na ni bylo poměrně dost. Zejména ze strany Petrohradu, který byl po celou dobu aktivnější ve své útočné snaze. Nicméně naráží na perfektní obranu Jestřábů, kteří si dobře stráží svůj před brankový prostor. Oba celky měly jednu možnost přesilové hry, ale ani jeden z nich si v ní nedokázal vypracovat šanci, která by byla branková.
20:00'
19:29'
Lehčí střela od Koskiranty byla sražená a nejspíše se úvodního gólu v první třetině nedočkáme.
18:53'
Sven Andrighetto si najížděl před Bobkova, ale nakonec už puk zpět nedostal, opět si obrana Omsku správně rozebrala hráče.
18:02'
Na časomíře odťukávají poslední dvě minuty první třetiny. Omsk je na puku, nicméně nakonec jen nahodil puk za branku Samonova a jde střídat.
17:34'
Nyní je to takový boj mezi oběma celky ve středním pásmu.
16:39'
Nail Jakupov se rozjel sám do útočné třetiny a zkusil zpoza obránce vystřelit. Avšak netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
15:11'
I hosté zvládají své první oslabení bez úhony a Omsk se tedy příliš nepředvedl v nabídnuté přesilovce.
14:36'
Naopak Petrohrad si dovolil nyní ve dvou hráčích s chutí zaútočit a střela byla nakonec sražená.
14:00'
Omsk zatím ve své přesilovce moc neukázal a nyní se jim nedaří ani udržet puk ve své moci.
13:31'
Samonov nyní vyřešil menší skrumáž před svou brankou, zejména Brandon McMillan hledal puk pod jeho výstrojí, ale nenašel.
13:13'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kablukov – 2 min., naražení zezadu).
12:33'
Hosté ubránili další snahu soupeře o zteč jejich branky a nyní se oni pokusí zaútočit na Samonova.
11:39'
Roman Manuchov vyslal spíše takovou propagační střelu na Samonova, který ukryl puk na své hrudi.
10:28'
Nyní sledujeme hlušší pasáž hry, kdy se útočníci Petrohradu nedostávají do střel, obrana Omsku je včas dokáže odzbrojit.
08:52'
Nahozený puk se pokoušel dojet jeden z domácích, ale neuspěl. Obránce Omsku byl u puku dříve.
07:44'
Pokus o přihrávku před branku opět domácím nevyšel. Tohle domácí často zkouší, avšak jejich soupeř si zatím bedlivě střeží svůj před brankový prostor.
07:06'
Vladimir E. Tkačjov nyní kroužil za brankou a následně si vyjel na vrchol kruhu, ale nedokázala přihrát na svého spoluhráče před brankou.
06:21'
První komerční pauza dnešního zápasu. Dnes se dá očekávat vyrovnaný souboj druhých týmů ve svých konferencí.
05:42'
Domácí celek je stále aktivnější, Omsk měl prozatím jen jednu nebezpečnou situaci z dorážky.
04:32'
Ivan Morozov si najel do pásma, obkroužil branku Bobkova, ale nakonec nedokázal zasunout puk za jeho záda!
04:09'
Domácí vyhráli buly ve středním pásmu a velmi rychle se dostali na dostřel Bobkova, ten nakonec nemusel řešit žádnou svízelnou situaci.
03:10'
Brandon McMillan tečoval nahozený puk na Samonova, ten se nenechal rozhodit a ustrážil své brankoviště.
02:51'
Domácí mají tedy v úvodu více ze hry, samozřejmě dáno jejich přesilovkou. Uvidíme, jak se nyní představí hostující celek.
02:10'
Omsk své první oslabení zvládl bez úhony, avšak Petrohrad stále v jeho pásmu a pokouší se ještě něco rychle vymyslet.
01:34'
Jestřábi vyhazují puk a mohou rychle vystřídat svou čtveřici hráčů.
01:23'
Igor Bobkov až nyní musel zasahovat proti střele ze střední vzdálenosti a chytá bezpečně puk do své výstroje.
01:02'
Petrohrad se pohybuje v pásmu soupeře, ale zatím nedokázal pořádněji vystřelit.
00:09'
Brzké vyloučení po devíti vteřinách hry. Pjanov na modré podrazil soupeře.
00:01'

SKA Petrohrad: Samonov (Hellberg) – Galeňuk, Dyblenko, Zub, Ožiganov, Tokranov, A. Bělov (A), Bengtsson – Podkolzin, K. Marčenko, Ivan Morozov – Kablukov, Kuzmenko, Glotov – Koskiranta, Karpov, Ketov (C) – Kemppainen, Jakupov, Švec-Rogovoj – Tkačjov.

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Pokka, Vojnov (A), Franson, Manuchov, Ručkin, Martynov, Spicenko – Pjanov, Beck (A), Andrighetto – Košelev, Šumakov, K. Semjonov – McMillan, Zernov, Širokov – Manukjan, Stas (C), Dědunov..

SKA Petrohrad

Petrohrad drží druhou příčku Západní konference a na první CSKA Moskva ztrácí sedm bodů. Nicméně již má jistotu play off i v letošním ročníku. Nyní už bude bojovat jen o lepší umístění mezi osmičkou týmů. Potenciálně týmy Jokeritu, Dynama Moskvy či Spartaku, jej ještě můžou sesadit z druhého místa. Avšak při současné formě Petrohradu a jejich konstantních výkonech v době celého ročníku, se daná možnost jeví nereálnou. V minulém kole si Petrohrad doslova smlsl na posledním Dinamu Minsk, které porazil 5:0! Skóre mohlo být i větší, kdyby petrohradští následně zápas nepojali spíše tréninkově a dá se říci, že od poloviny zápasu již hráli na půl plynu. Dnes je však čeká daleko jiný a silnější protivník.

Avangard Omsk

Jestřábi taktéž okupují ve své Východní divizi druhou příčku s celkovým počtem 76 bodů. Na první Kazaň ztrácí jen dva body a určitě se pokusí na prvenství v konferenci zaútočit. Na záda Omsku dýchá Barys Nur-Sultan s celkovým počtem 69 bodů. Omsk má momentálně parádní formu, když v posledních osmi zápasech nenašel přemožitele. Pouze ve dvou případech musel jít do nájezdů, které pokaždé zvládl lépe.V minulém kole si poradil 3:2 s Nižněkamskem. Dokáží udržet svou neporazitelnost i proti dobře hrajícímu Petrohradu?