To je pro dnešek z O2 Areny vše. Děkuji vám za pozornost a u dalšího hokejového přenosu na Onlajny.com se budu těšit na shledanou!
Vše načal v 15. minutě Ondřej Němec, který nechytatelnou ranou využil přesilovku, o 45 sekund později ho napodobil Jakub Klepiš. Třetí gól vsítil dvě minuty před koncem po individuální akci Niko Kapanen a Lev tak zvítězil 3:0. Velkou zásluhu na vítězství nese také bezchybný brankář Petri Vehanen.
Tak to vyšlo! Prokletí O2 arény je prolomeno a lvi se ujali vedení 1:0 ve finálové sérii!
60:00
59:56
Řepík už jen kontroluje čas a ještě jednou střílí mimo.
59:35
Liv drží soupeře v pásmu.
58:07
Geoff Platt (JAR) je za úder do oblasti hlavy a krku potrestán dvěma minutami, navíc vyfasoval ještě osobní desetiminutový trest.
58:02
Lev Praha právě vstřelil branku!
Lvi jsou velmi blízko! NIKO KAPANEN se prodral až před Sanforda, kde nejdříve střílel, po zákroku brankáře Lokomotivu se snažil ještě dorážet. Puk se odrazil mezi Sanfordovy betony a je to 3:0! Bez asistence.
57:45
Birner střílí v protiútoku, Sanford vyrazil puk betonem.
57:25
Hosté ale stále útočí, až teď dostal puk na chvíli z pásma Řepík.
56:53
Lev je v pěti!
56:39
Vehanen chytá střelecký pokus Jakovleva. Vhazuje se po jeho pravici.
56:26
O'Byrne teď vložil hůl do přihrávky hostů a osvobodil lvy.
55:56
A znovu je puk mimo obranné pásmo domácích.
55:27
Další střela Gorchova a zákrok Vehanena, po kterém Němec odpálil puk přes všechny čáry.
54:56
Vehanen chytá Gorchovovu střelu od modré.
Oddechový čas pro hosty.
54:52
Pomáhá jim k tomu dnes již potřetí Michal Ševc (LEV), který je vyloučen na dvě minuty za hákování.
54:33
Lokomotiv je kompletní a může se tak nadechnout k závěrečnému náporu.
54:07
Gragnaniho nahození skončilo pod betony Sanforda.
53:18
Teď jsou ale Pražané ve vlastním pásmu.
52:30
Igor Musatov (JAR) je následně vyloučen na dvě minuty za krosček. Kari Jalonen si bere oddechový čas, v této přesilovce mohou lvi definitivně rozhodnout zápas.
52:28
Nebezpečně si teď v útočném pásmu počínala čtvrtá lajna Lokomotivu. Hlavně střela Musatova měla gólové parametry. Vehanen je zatím bezchybný.
51:48
Na ledě zůstal ležet Michal Řepík. Nakonec odjíždí po svých a vylučovat se nebude.
51:40
Hosté jsou v plném počtu.
50:28
Oystrickovu střelu nasměroval Sekáč těsně mimo, ani Thörnbergova dorážka nenašla svůj cíl!
49:40
Lokomotiv nechce dovolit lvům delší pobyt v útočném pásmu.
49:16
Po souboji u mantinelu se hra stěhuje do středního pásma.
49:03
Skvěle napadající Černikov získává pro Lokomotiv několik sekund.
48:14
Střela Mäenpääho byla také tečována mimo.
47:39
Azevedo srazil Kapanenův střílený pas těsně mimo levou tyč.
46:27
Cingel schytal tvrdý hit od Ilji Ljubuškina (JAR), který je za svůj zákrok potrestán pěti minutami a osobním trestem do konce utkání.
45:45
Řepíkova rána letí mimo.
45:00
Sanford lapil sražený vysoký oblouček. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
44:48
Vrána vystihl rozehrávku a lvi jsou v útočném pásmu.
43:47
Puk je po nahození v rukavici Sanforda.
42:58
Lvi jeli ve třech proti dvěma, Klepiš s přihrávkou na Ridderwalla čekal bohužel až moc dlouho. Jeden z obránců pas srazil.
42:24
A Vehanen kryje další nahození.
41:25
Sergej Konkov se uvolnil do samostatného úniku a zkusil na Vehanena blafák do forhendu. Gólman ale pevně přilepil svůj beton k ledu a nedovolil puku dostat se do brány.
41:14
Sanford chytil nahození a s pukem v rukavici počkal na hvizd.
40:54
Oba týmy už jsou v pěti, u puku domácí.
40:01
Tak ve druhé třetině jsme na rozdíl od té první branku neviděli, ale o šance na obou stranách rozhodně nouze nebyla. Lokomotiv mohl hrozit hlavně v přesilovkách, ale Petri Vehanen zatím chytá velice jistě a puky za svá záda nepouští. Domácí rozhodně neprojevují žádný respekt z pevné obrany Jaroslavle a umí si vypracovat vyložené šance. Třetí dvacetiminutovka začne ve 20:44.
40:00
39:54
Jonas Holos při střele zlomil hůl a domácí mohli spěchat ve dvou na jednoho, ale hráči Lokomotivu se stihli rychle vrátit a lvi si šanci nevypracovali.
39:32
Ofsajd lvů a v něm Thörnberg.
38:53
A vylučuje se na obou stranách. Shodně na dvě minuty jsou vyloučeni Jegor Jakovlev (JAR) a Michal Birner (LEV) za hrubost.
38:52
Lvi se uvolnili a tvrdou ránu Birnera chytá Sanford. Po přerušení dochází na ledě k několika drobným roztržkám.
38:30
Plotnikov vystřelil z nulového úhlu, Vehanen kotouč vyrazil a pak po něm skočil, aby ho přikryl.
38:10
Hra je přerušena po dlouhém boji v rohu po pravé ruce.
36:49
Azevedo v protiútoku přihrával do osy hřiště, od Sekáčových bruslí se ale puk odrazil mimo ohrožení Sanfordovy brány.
35:50
Lev je kompletní.
35:33
Střela Gorchovova letěla těsně mimo a domácí opět vyhazují.
34:54
Domácí teď cenné sekundy drželi puk na svých holích.
34:18
Další vyhození díky Ondřeji Němcovi, tři lvi střídají.
33:54
Lvi se rychle osvobozují.
33:49
Vyloučen je Martin Ševc (LEV) na dvě minuty za podražení.
33:37
Čtvrtá formace Lva operuje v útočném pásmu. Cingel mohl dorazit Klepišovu střelu, po níž zůstal kotouč volný před Sanfordem. Puk ale mezi tři tyče nenasměroval.
32:40
Lvi dobře napadali, ale už jsou unavení a musí střídat.
31:35
Černikov poslal skvělou zakovku Plattovi, jehož střelu z levého kruhu vyrazil Vehanen lapačkou!
31:14
Němec vystřelil od modré mimo bránu.
31:00
Záhy se ocitli lvi v ofsajdu.
30:53
Ševc si sjel pro kotouč hluboko do třetiny a pálil z ostrého úhlu, Sanford vyrazil puk betonem.
30:16
Redlihs zamíchal kotoučem za brankou a pokusil se domácího gólmana překvapit zasunutím kotouče pod jeho levý beton. Nepodařilo se mu to.
30:03
A Vehanen chytá a kryje nahození.
29:45
Třetí formace Lokomotivu dlouho držela lvy v pásmu, střelu na branku ale nevyslala.
28:56
Gragnani přejel do útočného pásma moc zbrkle. Ofsajd Lva.
28:36
Averinovu střelu z nápřahu srazil Němec až do ochranné sítě.
27:44
Černikovova přihrávka prošla bez teče až na zadní mantinel. Zakázané uvolnění.
26:43
Sprukts přihrával zpoza brány před odkrytou klec, naštěstí nebyl nablízku nikdo z hostů.
26:07
Několik nepřesností ve středním pásmu, až pak uklidnil hru Galimov za vlastní bránou.
25:02
Sanford vyrazil střelu zápěstím z hole Vrány.
24:31
Černikov vystřelil z otočky po objetí branky, Vehanen přikryl puk vyrážečkou u svého pravého betonu.
23:56
Nakládal v tísni vyhodil puk na zakázané uvolnění.
23:15
Mäenpää pálil od mantinelu, žádný problém pro Sanforda.
22:44
A domácí už bruslí v pěti.
22:22
Holosova střela byla sražena a lvi opět vyhazují.
21:32
Konkov čekal s přihrávkou dlouho, nakonec stejně jen sám vyhodil puk ze třetiny. Domácí mohou střídat.
20:54
Oystrick odpálil puk přes všechny čáry.
20:42
Na dvě minuty si půjde sednout domácí kapitán Jiří Novotný (LEV) za faul vysokou holí.
20:01
Druhé dějství začne zhruba v 19:54.
První třetina se Lvu povedla opravdu náramně. Lokomotiv sice několikrát vážně ohrozil branku Vehanena, ale góly padaly na druhé straně. Obě branky padly v 15. minutě. Nejdříve využil přesilovku ranou od modré čáry Ondřej Němec, o 45 sekund později se do listiny střelců zapsal Jakub Klepiš, jehož střela zápěstím prošla nepozorovaně až za záda Sanforda.
Po siréně ještě roztržku vyvolal Thörnberg, který vystřelil na Sanforda. Necháme se překvapit, jestli rozhodčí vyrukují s nějakými tresty.
20:00
19:49
Lvi se v plném počtu osvobozují.
19:21
Redlihs tečoval nahození, Vehanen si připsal zákrok betonem. Plattova střela zápěstím se pak odrazila do ochranné sítě.
18:54
Sprukts přihrával těsně před Vehanenem, do dráhy kotouče včas skočil Gragnani.
18:15
¨Holosovi na modré uskočil puk a Lokomotiv je opět venku z pásma.
18:00
Ofsajd hostů.
17:36
Lvům zatápěla druhá formace hostů tak dlouho, až si vymohla faul. Martin Ševc (LEV) si odsedí dvě minuty za držení protihráče.
16:39
Ofsajd Lokomotivu.
14:59
A už je to o dva góly! Lev se znovu usadil v pásmu a z levé strany od modré poslal zápěstím puk na bránu JAKUB KLEPIŠ. Puk si našel skrz změť clonících těl cestu až do brány. Asistence: Martin Ševc.
14:14
Lokomotiv se nejdříve osvobodil a dva hráči vyrazili dopředu, ale Lev rychle otočil hru a pak Jaroslavli hráči chyběli. Jakmile se oba vrátili, dostal puk na modrou ONDŘEJ NĚMEC a vůbec se s ním nepatlal. Napálil ho k pravé tyči a Sanford neměl šanci. Asistence: Niko Kapanen, Marc-André Gragnani.
13:39
První přesilovka lvů! Dvouminutový trest za podražení si odsedí Ilja Golochov (JAR).
13:18
Galimov od půlky nahodil kotouč a odjel střídat.
12:42
Zakázané uvolnění Lokomotivu.
12:28
Další pokus Holose se různě poodrážel k Vehanenovi, který puk reflexivně vyrazil vyrážečkou do rohu.
12:21
Holosovu střelu zápěstím od pravého mantinelu gólman domácích bezpečně chytá. Oba týmy oddechují při přestávce na čištění ledu.
11:09
Ridderwall se prodral ke střele, který před sebe vyrazil Sanford. Nikdo z domácích se k dorážce neprobojoval.
10:43
Spruktsova rána k Vehanenovi neprošla.
10:28
Němcovu střelu lapil a nepustil Sanford.
10:23
Zakázané uvolnění hostující Jaroslavle.
09:58
Řepík pálil zleva zápěstím, Sanford vyrazil puk do rohu.
09:20
Averin zakončoval v pádu mezi kruhy, Vehanen měl s pukem spoustu práce! Pak se hosté sami vyhnali do ofsajdového postavení.
08:36
Ševcova rána od modré byla sražena nad tvrzené sklo.
08:29
Zackrisson v protiútoku nabízel do jízdy Azevedovi ,přihrávka byla ale moc prudká.
08:19
Střelu Platta vytěsnil Vehanen plastronem do ochranné sítě.
07:32
Redlihs nahazoval z úhlu před bránu, kde si kotouč na vlastní bránu srazil bruslí jeden z obránců Lva! Vehanen vše pokryl.
07:20
A znovu.
06:55
Přesilová hra se zatím Lokomotivu nedaří. Lev už po několikáté vyhodil.
05:52
Potrestána hráčská lavice Lva Praha za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Lukáš Cingel.
05:52
A do třetice příležitosti Jaroslavle. U odkryté brány nejdříve nezpracoval puk Sprukts, pak se k dorážce dostal Plotnikov, ale mířil jen do Vehanenových betonů.
04:48
I na druhé straně velká šance. Birner se protlačil až před Sanforda a zakončoval, i gólman hostů odolal.
04:18
Hosté skvěle napadali a Petrov vyslal od modré střelu, kterou těsně před Vehanenem tečoval nebráněný Černikov! Finský gólman naštěstí stál v dráze kotouče.
03:57
Sanford chytá Novotného střelu po přechodu přes modrou. Bude se vhazovat po jeho pravici.
03:05
Bez střeleckého pokusu zamkla lvy v pásmu čtvrtá lajna hostů. Domácí se po čase ujali kotouče a už tvoří oni.
02:00
Gragnani nahazoval před bránu, puk byl tečován mimo.
01:24
První střelu si připsali také hosté, konkrétně Konkov. Vehanen puk vyrazil ramenem před sebe, kde se o něj postarali spoluhráči.
01:05
Němec za bránou čeká na dostřídání.
00:36
Další střela Sekáče, zapracoval Sanfordův pravý beton.
00:13
Jako první vystřelil z pravé strany Azevedo, Sanford jeho švih zápěstím s klidem pohlídal.
00:01
Zazněla jak ruská, tak i česká národní hymna a začátku utkání a celé série už nic nebrání.
Oba týmy už jsou na ledě, napětí vrcholí. Finále západní konference KHL začne už za pár minut!
Největší otázkou dnešního večera je, zda-li se podaří lvům prolomit prokletí největšího hokejového stánku v republice. Na zdejším ledě odehrál pražský tým čtyři utkání, ani z jediného ale neodešel jako vítěz. Teď je ten pravý čas!
Dobrý večer, tentokrát už živě z pražské O2 Areny!

Lev Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Nakládal – Zackrisson, Novotný (C), Azevedo – Sekáč, Vrána, Řepík – Birner, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Klepiš – Matai

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford – Jakovlev, Kronwall, Višněvskij, Holos, Vasiljev, Ljubuškin, Pašnin, Gorochov (C) – Averin, Apalkov, Plotnikov – Platt, Petrov, Černikov – Konkov, Kartajev, Galimov – Musatov, Sprukts, Redlihs

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Michel, Šichanov.
Příjemný den z Prahy!
Dnes to všechno vypukne. Událost, jakou Česká republika nikdy neviděla a možná dlouhé roky neuvidí. V O2 Areně večer nastoupí hokejisté Lva Praha ke svému prvnímu utkání finále západní konference KHL. Jejich soupeřem bude černý kůň play-off Lokomotiv Jaroslavl.

HC Lev Paha Skončil po dlouhodobé části KHL na skvělém třetím místě a výhodnou pozici se jim podařilo potvrdit jak ve čtvrtfinále, tak v semifinále konference. Záhřebský Medveščak smetli lvi ve čtyřech zápasech, s Doněckem už to ale tak jednoduché nebylo.
Lev se ujal vedení 1:0 na zápasy, pak ale Doněck výhrou v prodloužení stav srovnal. Stejný mustr platil i pro další dva zápasy. Pravidlo poručili svěřenci trenéra Jalonena až v šestém semifinále, ve kterém porazili Donbass jediným gólem Ondřeje Němce.

Příběh Lokomotivu Jaroslavl je námětem na hollywoodský kasovní trhák. Kdo by si po nehodě týmového letadla v roce 2011 pomyslel, že dá ruský klub za pouhé tři roky dohromady mužstvo, které si zahraje finále západní konference KHL.
Navíc cesta play-off nemohla být pro Lokomotiv trnitější. V prvním kole narazili na suverénní Dynamo Moskva, které přetlačili senzačně 5:0 v sedmém zápase a v semifinále konference porazili v šesti zápasech druhý tým základní části, hvězdami nabitý SKA Petrohrad. Kde se ruská lokomotiva zastaví?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.