Čtvrté utkání série mezi prvním a osmým celkem Východní konference po základní části je na programu zítra od desíti hodin dopoledne SEČ opět ve Vladivostoku. To je ode mě pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Česká stopa v utkání

Jan Kovář (MET) – 2body (0+2)
Třetí utkání série mezi Vladivostokem a Magnitogorskem je za námi. K vidění byl zajímavý hokej. Nakonec vítězi Admiral, hráči Magnitogorsku sice dokázali třikrát dorovnat gólovou ztrátu, na čtvrtou branku, kterou si v 86. minutě připsal Ilja Zubov už logicky reagovat nemohli. Vladivostok tak dramatizuje sérii a po výhře 4:3 v prodloužení snižuje na 1:2 na zápasy.
85:04
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Hrdinou Vladivostoku se stává ILJA ZUBOV. Ruský útočník se protáhl do útočného pásma a z levého kruhu svou střelu švihem překonal Konstantina Barulina. Asistence: Igor Bortnikov.
83:55
Košečkin se teď měl v bráně co ohánět. Bergors ani Gynge ho však nepřekonali.
83:01
V podobném duchu jako v prvním prodloužení, se hraje i ve druhém. Ani jedno z mužstev se nebojí útočit, zatím tomu však chybí gólová tečka. Brankostroj utkání se zadrhl v 52. minutě a pořád se nenašel nikdo, kdo by ho opravil.
80:01
Začalo druhé prodloužení.
Ani dvacet nastavených minut o vítězi nerozhodlo, ač obě mužstva vykazovala zřetelnou ofenzivní snahu. Utkání bude pokračovat druhým prodloužením, jež začne zhruba od 13:24.
80:00
První prodloužení skončilo.
78:47
Pare pálil jen do ochranné sítě.
77:00
Domácí sice v útočném pásmu pobývali dlouho, Košečkina však nepřekonali.
76:30
Schützovu střelu ukryl ve své výstroji Košekčin.
75:52
Téměř čtyři minuty před koncem prvního prodloužení vidíme jasnou ofenzivní snahu obou celků skórovat. Zatím ji však chybí poslední krok.
74:30
Kovář se ocitl v dobré pozici. Místo střely však zvolil přihrávku, kterou vystihl domácí obránce.
72:35
Přečíslení hostů tři na dva skončilo střelou Platonova do protipobyhu Ivannikova. Ruský brankář dokázal kotouč zasáhnout betonem i přesto, že se přesouval k protější tyčce.
71:16
První útočná formace Magnitogorsku si opět vytvořila tlak, tentokrát však dobrou defenzivní činnost předvedli hráči Admiralu.
69:19
Mohutný pískot se rozléhá Fetisovovou arénou. Justin Hodgman se prokličkoval přes dva hráče, přičemž se měl hnát sám na bránu. Evidentním faulem ho zastavil jeden z hostujících obránců. Píšťalka sudího však mlčela a domácí fanoušci po právu cítí křivdu.
67:12
Stoprocentní šance hostujícího mužstva! Kovář od pravého mantinelu vypálil hodně nebezpečně, Ivannikov vyrazil kotouč do vzduchu, odkud jej do tyčky basebalově sklepl Mozjakin.
66:48
Icing Admiralu, hra se vrátí před Ivannikova.
65:45
Kovář hledal Mozjakin. Ruský útočník měl kotouč na dlouhou hokejku a nestihl ho zasáhnout ideálně.
65:07
Bolestivé chvíle prožívá domácí brankář Ivannikov, který se těžce zvedá z ledu po prudké ráně Mozjakina.
64:39
Tato přesilová hra domácím hokejistům příliš nevyšla. Zaripov je na ledě a hosté hrají v plném počtu.
63:00
Hosté se nejen osvobodili, ale také hodně znepříjemňovali následnou rozehrávku domácího mužstva.
62:39
Danis Zaripov (MET) zbytečně v útočném pásmu podrazil Ilju Zubova a nyní bude trnout na trestné lavici, zda se Vladivostoku nepodaří trefit druhý přesilovkový gól v zápase.
61:53
Pare si elegantně vyměnil kotouč s Osalou. Druhý jmenovaný však Kanaďanovu zpětnou přihrávku nezachytil.
61:28
Rychlonohý Schütz se přes Chabarova dostal k backhandovému zakončení, Košečkin si levou tyč své brány pohlídal.
60:58
Osala získal kotouč po chybě domácí obrany. Kotouč poslal k teči před bránu, Junkov ho však nezasáhl.
60:01
Vzrušujících šedesát minut hry je za námi. Viděli jsme po třech brankách na obou stranách, což znamená jediné- čeká nás první prodloužení v této sérii, které se hraje do rozhodnutí.
Osobně tipuju, že na rozhodující branku nebudeme čekat dlouho, obě mužstva vykazují v dnešním utkání nemalou ofenzivní aktivitu. Nenechte si proto ujít prodloužení, které startuje zhruba v 12:36 na onlajnech.
60:00
59:40
Obě mužstva se snaží vstřelit rozdílový gól, obránci však působí sebejistě.
58:43
Druhá formace Vladivostoku zazlobila v útoku, útočná snaha skončila nepřesnou přihrávkou Gyngeho před bránu.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Uvidíme poprvé v sérii prodloužení?
57:28
Hostující trenér Mike Keenan si bere oddechový čas. Chce zřejmě pošetřit síly pětice, která nemůže střídat.
57:12
Zaripov nezasáhl přihrávku svého spoluhráče z obranného pásma a píská se zakázané uvolnění.
56:10
Nyní už s kotoučem v útoku operuje Admiral.
55:20
Hodně horké chvíle zažívají domácí hokejisté. Magnitogorsk si vytvořil drtivý tlak, spolehlivě zasahoval Ivannikov, obětavě se do střel vrhali i obránci a tak je stav utkání stále nerozhodný.
54:05
Kovář měl na hokejce vedení svého mužstva! Elitní útočná přesilovková pětice dokonale rozebrala svého soupeře, kotouč se dostal ke Kovářovi, který stál sám před bránou, stačilo kotouč doklepnout do brány. Český útočník poslal puk nad bránu.
53:18
Mozjakinovu střelu tečoval do ochranné sítě jeden z obránců Admiralu.
52:48
Kovář dostal přihrávku do levého kruhu, odtud však zamířil jen do ochranné sítě.
52:20
Trenér Vladivostoku pochopil vážnost situace a bere si oddechový čas, aby uklidnil své svěřence.
52:20
Domácí začínají zmatkovat. Dvě minuty za hru vysokou holí si půjde odpykat Logan Pyett (VLD) a Metallurg může zvrátit utkání na svou stranu.
51:51
Metallurg právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno. Jan Kovář vyhrál vhazování, kotouč na modrou čáru poslal Zaripov. Odtud neomylně vypálil CHRIS LEE, Ivannikov nestačil zareagovat a oba týmy jsou rázem stejně daleko výhře i prohře. Asistence. Danis Zaripov, Jan Kovář.
51:50
Čtvrtá formace Magnitogorsku zavřela svého soupeře v jejich obranném pásmu. Od modré pálil Antipin, Ivannikov jeho střelu přes několik hráčů chytil s klidem pokerového hráče.
50:28
Pare velmi agresivně forčekoval v útočném pásmu. Kotouč sice vybojoval, nic světoborného s ním však nevymyslel.
49:00
Domácí jsou nyní jasně lepším mužstvem a obrana Magnitogorsku se má co ohánět.
48:00
Hodgman vybruslil od mantinelu a dostal se až do blízkosti hostující brány, svou akci nezakončil.
47:55
46:55
Slušnému tlaku domácího mužstva chybělo jen gólové vyústění, Bergfors překvapil brankáře Košečkina ale také své spoluhráče nečekanou přihrávkou zpoza brány, kterou nikdo nezasáhl. Kdyby někdo z hráčů Admiralu jeho záměr vystihl, střílel by do odkryté klece.
46:34
Schütz měl na pravé straně útočného pásma spoustu prostoru, vjel si do pravého kruhu a odtud pálil nad bránu.
45:55
Kazjonov (MET) nepříjemně sekl do útoku pronikajícího Schütze a vysloužil si za to dvouminutový trest, Vladivostok může jít do trháku.
45:35
Více ze hry měli v posledním střídání domácí, jejich tlak v útočném pásmu rezultoval ve střelu Commodora švihem, se kterou si Košečkin poradil.
43:59
Na druhé straně se až k backhandovém zakončení dostal Mozjakin, Ivannikov s pomocí obránce kotouč přikryl v lapačce.
43:48
Jeden z brejků Admiralu vypadal hodně nebezpečně. Schütz si nádherně vyměnil kotouč s Bergforsem. Německý útočník se rázem řítil sám na bránu, hattrick však nedovršil, sám byl zřejmě překvapený z nabízené šance a jeho nepříliš razantní střela byla jednoduchou záležitostí pro Košečkina.
42:54
Úvod třetí třetiny patří logicky hostům, kteří se ženou za vyrovnáním. Domácí zřejmě budou spoléhat na brejky.
41:21
40:33
Obrovská šance hostů na vyrovnání: Zaripov se dostal až před Ivannikova, který už byl na zemi a stačilo ho jen přehodit, Zaripovovi se to nepovedlo, místo toho nahrál do skrumáže před bránou, žádný z jeho spoluhráčů puk nezasáhl.
40:01
Hosté začínají třetí třetinu více než minutu trvající přesilovou hrou.
40:01
Druhá dvacetiminutovka je za námi. Ve Fetisovově aréně zatím sledujeme záživný útočný hokej, přičemž za delší provaz překvapivě tahá outsider z Vladivostoku. Ten sice ztratil své vedení z první minuty druhé třetiny hned za čtyři minuty, na gól Schütze z 33. minuty však Magnitogorsk zatím zareagovat nedokázal. Před třetí třetinou tu máme zajímavou zápletku, hosté se s nepříznivým stavem určitě nespokojí a dá se očekávat, že zkušený lodivod Metallurgu Mike Keenan před třetí třetinou něco vymyslí. O co půjde, sledujte od zhruba 11:46 na onlajnech.
40:00
39:55
Mozjakin se zkoušel prosadit individuálně, svůj pokus zamířil mimo tři tyče.
39:21
Platonov vypálil od modré. Ivannikov zasáhl. Commodore (VLD) poslal po odpískání k ledu jednoho z hráčů soupeře a oslabuje své mužstvo těsně před koncem druhé dvacetiminutovky.
39:02
Schütz se ke kotouči v útočném pásmu dostal jen za cenu ofsajdu.
38:45
Obě mužstva mají v posledních chvílích problém s přechodem do útoku.
37:25
37:11
Commodore vypálil od modré. I když Košečkin přes hradbu těl na střelu příliš neviděl, zasáhl úspěšně.
36:52
Slušný tlak si v následujícím průběhu početní výhody vytvořili domácí. Vážnější šanci si ovšem nevytvořili.
35:41
Denis Platonov využil chyby v defenzívě a hnal se sám na Ivannikova. Domácího brankáře se snažil překonat střelou mezi betony, ovšem neuspěl.
35:25
Maleňkich (MET) poslal Gyngeho k ledu nečistě a odjíždí na trestnou lavici.
34:12
Kovář byl příliš unáhlený při svém přechodu modré čáry, Zaripov zajel s kotoučem do útočného pásma až po českém útočníkovi a sudí píská ofsajd.
33:15
Pare vypálil v blízkosti Ivannikovy brány a domácí brankář zprvu vůbec nevěděl, kde má kotouč. Nakonec jej ke své úlevě našel ve výstroji.
32:32
Domácí se dostávají potřetí v zápase do vedení. Richard Gynge vypálil z úhlu, Košečkin vyrazil jeho střelu pravým betonem pouze na hokejku dojíždějícího FELIXE SCHÜTZE, který neměl těžkou práci. Asistence. Richard Gynge
30:19
A opět Bortnikov, tentokrát mířil mezi betony hostujícího brankáře. Tudy ale cesta ke třetí brance nevede. Ruský brankář si tento prostor velmi dobře hlídá.
29:59
Bortnikov napřáhl od modré ke střele. Svou ránu poslal po zemi mimo levou Košečkinovu tyčku.
29:28
To změnila první formace domácího mužstva, Ugarov vlétl do útoku. Tlak Admiralu vyústil v jedovatou ale nepřesnou ránu Naumenkova.
28:35
Po skončení předchozí přesilové hry Admiralu tempo hry poněkud opadlo.
27:10
Mozjakin se přes dva obránce k zakončení nedostal.
26:16
25:32
Hosté přečkali úvodní tlak a nyní se jim daří bránit tak, že nejde poznat, že mají o jednoho muže na ledě méně.
24:16
Ve druhé třetině mají hosté problémy s nedisciplinovaností. Dvě minuty za hru vysokou holí inkasoval Tim Brent (MET). Jedná se už o třetí trest Metallurgu během pěti minut.
24:03
Domácí se těšili z vedení jen čtyři minuty. Nyní je opět vyrovnáno. Osala nahrával backhandem na MICHAILA JUNKOVA, který střelou z hranice levého kruhu vymetl všechny pavučiny Ivannikovy brány. Asistence: Oskar Osala.
23:49
Barbašev vjel do útoku a přes obránce zkusil najít mezírku mezi Košečkinovými betony. Ruský brankář se zaskočit nenechal.
22:23
Hosté v plném počtu. Dvojnásobné oslabení jich však přišlo draho.
20:54
Danou šancí domácí nepohrdli. Justin Hodgman nahodil kotouč před bránu na clonícího Bortnikova, od něhož se puk odrazil na volného ILJU ZUBOVA, který se do odkryté klece nemýlil. Asistence. Igor Bortnikov, Justin Hodgman,
20:23
A pozor! O sedm vteřin později vyhodil Chabarov kotouč z vlastního obranného pásma do hlediště a domácí mají obrovskou příležitost dostat se opět do vedení.
20:16
První přesilovou hru si na úvod druhé třetiny zahrají domácí hokejisté, Birjukov (MET) dostal dvě minuty za krosček.
20:01
Úvod dnešního utkání patřil domácím hokejistům, kteří na svého soupeře vlétli. Hráči Magnitogorsku se ani nenadáli a ve 3. minutě prohrávali 0:1 po trefě Schütze. V následujícím průběhu však Admiral doplatil na nedisciplinovanost. Ve druhém oslabení inkasovali domácí vyrovnávací branku, a do šaten tak oba celky míří za nerozhodného stavu.
V úvodní dvacetiminutovce se však domácí přesvědčili, že i s pomocí výborných fanoušků mohou být lepším týmem. Zda toho dokážou využít a vrátí vedení zpátky na svou stranu, sledujte od zhruba 10:53 na onlajnech.
20:00
19:25
Pořádně horké chvíle si prožili domácí hokejisté. První formace Magnitogorsku si opět hrála s obranou Admiralu jako kočka s myší. Zaripova vychytal Ivannikov, poté se činila i domácí obrana, která dobře blokovala střely.
18:47
Potěchin vybojoval kotouč u mantinelu, vyjel do pravého kruhu, odkud vypálil mimo levou tyč Ivannikova.
17:57
17:40
A opět se Admiralu podařilo vyhodit, akce začíná od Košečkina.
17:25
Domácí se po úvodním přečkání tlaku soupeře účinně brání.
16:29
Proti Kovářově střele vytáhnul nelehký zákrok Ivannikov.
15:57
Už třetí vyloučení domácího mužstva v zápase. Schütz (VLD) podrazil Mozjakina a nyní bude trnout na lavici hanby.
15:29
Problémy domácí defenzívě nadělal Oskar Osala, který se nechtěl za žádnou cenu zříct kotouče. Nakonec vypálil, svou střelou jen přeměřil šířku útočného pásma, Ivannikov nemusel zasahovat.
13:49
Na druhé straně si prostor vytvořil Jan Kovář. Jeho pokus schoval Ivannikov v náruči.
13:17
Ve velké příležitosti se ocitl domácí Stanislav Bočarov, ten se dostal k odraženému kotouči, svůj pokus však zahodil pomalou střelou do Košečkina.
12:57
Francis Pare najel do útoku a z pravé strany vyslal pořádnou pumelici, kterou do ochranné sítě vyrazil Ivannikov.
12:05
Hra se čím dál více kouskuje, další chybná rozehrávka domácích hokejistů končí zakázaným uvolněním.
10:20
Mozjakinovu střelu vyrazil Ivannikov jen před sebe, v blízkosti brány nebyl žádný Mozjakinův spoluhráč, který by odražený kotouč doklepl do brány.
10:15
Prvního zakázaného uvolnění v zápase se dopustil domácí celek.
09:40
Tempo hry stejně jako zápal domácích fanoušků po vyrovnávací brance Magnitogorsku poněkud opadlo.
08:21
Druhé oslabení se stává domácímu mužstvu osudným. Sergej Mozjakin našel milimetrově přesnou přihrávku na protější straně čekajícího DANISE ZARIPOVA, Ivannikov se proti jeho střele nestačil přesunout a je vyrovnáno. Asistence: Sergej Mozjakin, Jan Kovář.
07:46
Sotva opustil trestnou lavici jeden domácí hráč, odjíždí tam další, Justin Hodgman (VLD) se ke kotouči dostal jen za cenu faulu a dostává za to dvě minuty.
07:26
Domácí v plném počtu. První oslabení přežili bez úhony.
06:47
Další střela v krátkém časovém sledu od modré čáry, tentokrát zkoušel štěstí Brent, Ivannikov neměl žádný problém zasáhnout.
06:42
Nakonec se hráči Magnitogorsku do útoku dostali, Antipin pálil od modré, Ivannikov zasáhl.
06:05
Domácí se zatím dobře brání a jsou i ve čtyřech lidech nebezpeční, hosté mají problém opustit vlastní obranné pásmo.
05:26
Domácí tlak alespoň na chvíli ustane. Alexej Ugarov (VLD) zaháčkoval Chabarova a jde si odpykat dvouminutový trest.
05:05
Na druhé straně pozorujeme první potyčku utkání, Osala po střele svého spoluhráče z modré spadl na Ivannikova, což se vůbec nelíbilo domácím hokejistům a ti se do finského pořízka pustili.
03:55
Snový start domácích hokejistů pokračuje. Bortnikov se dostal k odraženému kotouči, z mezikruží vypálil hodně jedovatě a Košečkin vytáhnul proti jeho ráně parádní zákrok lapačkou.
02:15
To je pro domácí hokejisty začátek jako hrom! FELIX SCHÜTZ nahrával před bránu, kotouč se od od bruslí obou bránících hráčů Magnitogorsku odrazil na brusli Niclase Bergforse, od niž se puk dostal zpátky k německému útočníkovi, který kotouč doklepl do odkryté klece. Asistence. Niclas Bergfors, Richard Gynge.
00:50
Domácí mohutně podporováni svými fanoušky začali utkání velmi aktivně.
00:01
Hráči obou mužstev nastupují na led. Před samotným začátkem utkání ještě zazní hymna ruské federace.

Admiral Vladivostok: Ivannikov (Stelmach)- Pyett, Naumenkov, Antropov, Bortnikov, Commodore, Vorobjov, Ternavskij, Zemčjonok- Sokolov, Nikitěnko (C), Ugarov- Bergfors, Gynge, Schütz- Hodgman, Zubov, Kuzněcov, Barbašev, Drugov, Bočarov

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij)- Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Maleňkich- Zaripov, Kovář, Mozjakin (C)- Brent, Pare, Kazjonov- Platonov, Kosov, Yunkov- Osala, Malinovskij, Shenfeld, Potěchin

Rozhodčí: Bělov, Čerenkov- Morozov, Sazonov.
Československá stopa v sérii

Jan Kovář (MET) – 3 body (2+1)

Útočník elitního komanda Metallurgu Magnitogorsk Jan Kovář byl klíčovou postavou svého mužstva v prvním utkání série. Vsítil dvě ze tří branek Metallurgu. Bodově se třiadvacetiletý rodák z Písku podílel i na výhře v druhém zápase, když si připsal jednu asistenci.
Úvodní dva duely série mezi vítězem základní části Východní konference Magnitogorskem a nováčkem soutěže z Vladivostoku se nesly v poměrně vyrovnaném duchu. Favorizovaný Metallurg zvítězil první utkání v poměru 3:1, to druhé zase 5:3. Magnitka tedy vede 2:0 na zápasy, pro elitní celek soutěže to však není žádná procházka růžovým hájem. Nyní se série stěhuje na Dálný Východ. Ve Vladivostoku se odehraje play off KHL poprvé v historii.
Pěkné úterní dopoledne všem fanouškům KHL. Další hrací den play off nadnárodní soutěže zahájí třetí utkání série mezi Admiralem Vladivostok a Metallurgem Magnitogorsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.