Jakub Nakládal (JAR) 1+1, 1 střela. čas na ledě 19:38
Střely na branku – 37:27 (11:11, 10:6, 16:10)
Zblokované střely – 10:10
Vyhraná vhazování – 30:25
Trestné minuty – 4:16
Hity – 28:26
Je konec! Hosté dnes sice skórovali jako první, ale to bylo z jejich strany také vše. Armějci totálně nezvládli třetí třetinu, ve které nestíhali, hráli nedisciplinovaně a inkasovali hned čtyřikrát. Vedení na stranu Lokomotivu strhl ve 44. minutě Pavel Kraskovskij. Poté se prosadil také Jakub Nakládal, jenž bleskově využil přesilovou hru. Čtvrtou branku Jaroslavle přidal střelou na bližší tyčku Alexandr Polunin a poslední slovo si vzal v čase 57:53 po krásné přesilovkové kombinaci Brandon Kozun. Lokomotiv tedy vítězí 5:1 a srovnává stav série na 2:2 na zápasy.
59:39
Ještě jedno vyloučení na straně CSKA. Geoff Platt si vyšlápl na Pašnina a dostal trest za hrubost.
58:49
Fanoušci Jaroslavle slaví! Arénu oběhla mexická vlna a nyní se ozývá děkovný pokřik „Molodci, Molodci.“
57:53
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí teď bránící čtveřici soupeře zcela rozebrali! Kontiola našel přihrávkou napříč pásmem obránce Staffana Kronwalla, který ještě nahrál před branku BRANDONOVI KOZUNOVI a ten se zblízka nemýlil. Asistence: Staffan Kronwall a Petri Kontiola.
57:27
Hosté jsou ve čtyřech.
57:04
Hosté třetí třetinu absolutně nezvládají. Nyní si nepohlídali střídání a dostávají trest za příliš mnoho hráčů.
56:49
Hosté dostali puk alespoň do středního pásma.
56:32
Po ráně Kontioly se snažil dorážet Talbot, ale puk končí pod Viktorem Fasthem.
55:42
Jen těsně mimo vypálil Pavel Koledov, jenž v elitní přesilovkové formaci Jaroslavle nahradil zraněného Nakládala.
55:26
Český sudí Martin Fraňo posílá na trestnou lavici Bogdana Kiseleviče za nedovolené bránění. Domácí si zahrají další přesilovku.
55:04
Střela Naumenkova se odrazila vedle domácí branky.
54:24
Sudnicin raději přidržel nahozený kotouč ve své výstroji. Domácí nemají proč riskovat.
54:07
Domácí vyrazili do rychlého protiútoku a po přihrávce Polunina byl Jegor Korškov před Fasthem úplně sám. Se zakončením mezi betony však neuspěl!
53:45
Český obránce opustil ledovou plochu jen za pomoci spoluhráčů. Doufejme, že neutrpěl vážnější zranění.
53:45
Na ledě zůstává ležet český obránce Jakub Nakládal, který zřejmě schytal nepříjemný úder někam do oblasti hlavy. Už za ním přispěchal lékař.
53:16
Hlediště je na nohou a oceňuje výborný výkon hokejistů Jaroslavle.
51:51
Teď už je velmi pravděpodobné, že domácí čtvrtý zápas série vyhrají! ALEXANDR POLUNIN zaskočil Fastha střelou z pravého kruhu na bližší tyčku a Lokomotiv vede o tři góly. Asistence: Vladislav Gavrikov.
51:35
A Korškov se málem dostal do další šance. Obránce Blažijevskij ani nevěděl, jak mu zabránil v zakončení.
50:56
Hráči Jaroslavle mají výborný pohyb a zastavují akce CSKA už v zárodku.
49:56
Domácí jsou blízko srovnání stavu série. Ve třetí třetině je patrné, že dnes chtějí více než soupeř.
48:18
Domácí využívají přesilovku za pouhé 4 sekundy a vedou už 3:1! Kontiola vyhrál buly na Staffana Kronwalla, který nahrál JAKUBOVI NAKLÁDALOVI a ten z první propálil brankáře Fastha. Český obránce se trefuje v letošním play off již pošesté. Asistence: Staffan Kronwall a Petri Kontiola.
48:14
Za nedovolené bránění je vyloučen hostující obránce Arťom Sergejev. Přesilová hra pro Lokomotiv.
48:07
Staffan Kronwall se na levém kruhu uvolnil skvělou stahovačkou a svou střelu poslal snad do brankové konstrukce!
47:29
Na druhé straně prokráčel až do zakončení Sergej Andronov, ale pro jeho střelu z pravého kruhu si sáhl lapačkou Sudnicin. Následovala ještě šarvátka, kterou však sudí uklidnili. Reklamní přestávka.
47:16
Před branku si sjel Andrej Loktionov, ale v těžké pozici nezpracoval dobře kotouč!
46:36
Třetí třetina zatím patří domácímu týmu, který Armějce do ničeho nepustil.
45:20
Hráči Jaroslavle teď na ledě létají! Najíždějící Maxime Talbot před Fasthem o kousek nedosáhl na přihrávku spoluhráče.
44:57
Brandon Kozun objel branku a vyjel si až do střelecké pozice. Fasth si prostor u bližší tyčky pohlídal.
44:46
Domácí jsou při chuti. Od mantinelu vypálil Andrej Loktionov a Fasth si pro puk sáhl lapačkou.
44:19
Jegor Averin mohl navýšit domácí náskok! Zápěstím zamířil těsně nad břevno.
43:48
Poprvé musel vážněji zasahovat Alexandr Sudnicin. Náhradní domácí gólman vyrazil skryté nahození od modré.
43:07
Domácí poprvé v utkání vedou! Skvěle to udělal Jegor Korškov, jenž obkroužil hostující svatyni a naservíroval puk PAVLOVI KRASKOVSKÉMU, který ho doklepával do odkryté klece – 2:1. Asistence: Jegor Korškov.
42:39
Hosté vyhodili a teď už jsou v plném počtu.
42:16
Dělovka Kronwalla z levé strany minula hostující klec.
41:47
Domácí hrají dobrou přesilovku. Dorážku Brandona Kozuna nepustil za svá záda Fasth.
40:58
Dobrá střela Jakuba Nakládala od modré čáry. Cestu do sítě si ale nenašla.
40:37
Za nedovolené bránění je vyloučen Ivan Tělegin. Domácí si zahrají přesilovku!
40:01
Domácí vystřídali brankáře! Alexej Murygin, který zřejmě není zcela v pořádku po střetu se Světlakovem, ke kterému došlo v průběhu druhé třetiny, přepustil své místo mezi tyčemi Alexandrovi Sudnicinovi.
Hity – 21:16
Také ve druhé třetině padl jediný gól. Tentokrát ho zaznamenala domácí Jaroslavl, která tak srovnala skóre na 1:1. Ve 35. minutě se v přesilovce prosadil Maxime Talbot. Myslím, že ve třetí části se můžeme těšit na velmi zajímavou podívanou.
40:00
39:49
Loktionov zavezl kotouč do útočného pásma Lokomotivu, ale následně byl odzbrojen Žarkovem.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:03
Hosté se při hře 5 na 5 snaží v závěru třetiny udeřit. V první části jim tato taktika se zvýšenou aktivitou vyšla.
37:06
Hosté tohle oslabení přestáli, už jsou kompletní.
36:19
Střelu Kronwalla vyrazil Fasth a hosté následně vyhodili. Kotouč zavážel zpět do útočného pásma Kozun, ovšem snaha domácích byla přerušena pro postavení mimo hru.
35:58
Domácí se opět rozestavili v útočném pásmu.
35:05
Domácí si zahrají další přesilovku! Za vysokou hůl je vyloučen Andrej Kuzmenko.
34:02
Domácí si v přesilovce vytvořili obrovský tlak, který přetavili ve vyrovnání! Střelu Jakuba Nakládala vyrazil Fasth, jenž si poradil i s dorážkou Brandona Kozuna, ale proti další dorážce MAXIMA TALBOTA už nemohl nic dělat. Kanadský útočník to měl do prázdné branky. Asistence: Brandon Kozun a Jakub Nakládal.
33:30
Na pravém kruhu byl úplně volný Staffan Kronwall. Fastha však neprostřelil!
33:19
Od modré čáry vypálil Nakládal, branku minul jen těsně!
32:47
Hosté na úvod oslabení vyhazují.
32:37
Za podražení je vyloučen Ivan Tělegin. Domácí přesilovka bude rozehrána po reklamní pauze.
32:15
Tentokrát se bude vylučovat na straně CSKA. Jaroslavl má zatím výhodu.
31:42
V dobré pozici se ocitl Ivan Tělegin. Murygin však jeho střelu na bližší tyčku vyrazil.
31:34
31:23
Domácí opět vyhazují, CSKA si toho v přesilovce mnoho nevytvořilo.
30:22
Domácí vyhazují. Zatím hrají toto oslabení dobře.
29:33
Bude se ale vylučovat. Za sekání je potrestán domácí Petri Kontiola.
29:33
Mohlo to být o dva góly! Nabídku Žarkova dokázal ztečovat na branku Ivan Tělegin, ale Murygin předvedl výborný postřeh i kloubní rozsah a špičkou pravého betonu zabránil pohromě!
28:35
Ničuškin byl jedním z domácích hráčů viditelně podražen, ale rozhodčí Lokomotivu oslabení odpustili.
27:51
Teď se jim to povedlo. Po ráně Gavrikova doráželi Polunin a Korškov, ovšem Fasth čisté konto uhájil!
26:59
Obrana Armějců dokazuje, že je velmi pevná. Domácí se těžko dostávají do blízkosti Fasthova brankoviště.
26:23
Je tu první reklamní přestávka ve druhé třetině.
25:52
Murygin ukázal, že je v pořádku a sáhl si lapačkou pro střelu Geoffa Platta.
25:33
Za Alexejem Muryginem dokonce musel přispěchat lékař. Vypadá to ale, že domácí gólman bude moci pokračovat. Vylučovat se ani na jedné straně nebude.
25:33
Brankář Murygin spadl po ataku Světlakova na svou branku, kterou vychýlil z jejího postavení! Zatímco se Murygin těžce zvedá z ledu, tak se do hříšníka Světlakova pustil Petri Kontiola.
25:06
A byla z toho příležitost Polunina, kterému však střela nesedla tak, jak chtěl. O chvíli později pak Fasth přidržel puk po ráně Ljubuškina z velké dálky.
24:35
Pašnin srovnal u mantinelu Petrova. Dopředu mohou domácí.
23:17
Na střelu Pavla Koledova měl Fasth dobrý výhled. Puk tak skončil v klíně švédského gólmana Armějců.
23:12
Zakázané uvolnění CSKA. Vhazuje se opět před Fasthem.
22:52
Apalkov to nyní vyřešil individuálním průnikem, který skončil střelou, jež musel Fasth podržet ve výstroji.
22:38
Hosté nyní dobře brání střední pásmo a hráči Jaroslavle se nemohou dostat přes modrou čáru.
21:46
S ranou Vorošila z vrcholu levého kruhu si poradil Murygin. Domácí gólman přerušil hru.
21:19
Hosté ujeli do přečíslení 3 na 1, ale celou situaci překombinovali. Finální nahrávka Popova na Děnisova už byla nepřesná!
20:59
Hned po vhazování následuje další icing moskevského mužstva.
20:51
Zakázané uvolnění CSKA.
20:12
Od modré čáry vystřelil obránce Blažijevskij a Murygin si musel připsat první zákrok v této části hry.
Hity – 7:7
První třetina přinesla poměrně vyrovnaný hokej. Když už to vypadalo, že se půjde do šaten za bezgólového stavu, prosadil se v čase 18:38 z dorážky hostující Geoff Platt. Uvidíme, jak hráči Lokomotivu zareagují, za stavu 1:2 na zápasy si nemohou dovolit ztratit i druhé domácí utkání.
20:00
19:53
Domácí to ještě v závěru třetiny zkusili, ale jejich snahu utnul jistým zákrokem Viktor Fasth, jenž přerušil hru.
18:38
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté jdou v závěru třetiny do vedení! Tenhle gól jde trochu za Alexejem Muryginem, který vyrazil Žarkovovu střelu ze středního pásma jen před sebe. Následně sice ještě zlikvidoval dorážku Vorošila, ale proti GEOFFOVI PLATTOVI už byl bezmocný. Asistence: Vladimir Žarkov a Arťom Vorošilo.
18:24
Loktionov vyhodil puk do hostujícího obranného pásma. Udělal to šikovně, icing z toho není.
17:24
K prudké střele napřáhl Brandon Kozun. Puk prolétl nad hostující klecí.
16:57
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale zatím bez dalších šancí.
15:29
Polunin se na levé straně šikovně uvolnil a zápěstím pálil pod břevno Fasthovy branky. Hostující gólman zakročil na poslední chvíli ramenem!
15:15
K bekhendové střele se dostal v předbrankovém prostoru Valerij Ničuškin. Murygin puk schoval do lapačky.
14:36
Armějci jsou již v plném počtu.
13:56
Teď už se hosté dokázali osvobodit vyhozením.
13:26
Nyní vypálil od modré Kronwall, Fasth vyráží.
13:05
Ránu Jakuba Nakládala hosté srazili do ochranné sítě za svou brankou.
12:35
Bude se ale vylučovat. Za držení je potrestán hostující Stéphane Da Costa.
12:35
Daniil Apalkov doslova vlétl před hostující branku a rozpoutal před ní obrovský závar! Ani on, ani Mosaljov však neprotlačili kotouč za Fastha!
11:19
Hraje se ve vysokém tempu, ale zároveň si oba týmy počínají obezřetně v defenzivě. Tenhle zápas může být pro vývoj série velmi důležitý.
10:51
Na druhé straně úspěšně zakročil Fasth, jenž vyrazil střelu od modré čáry.
10:15
Nikita Pivcakin vypálil ze středního pásma. Murygin byl pozorný a vyrazil puk do rohu.
10:07
Puk se po sražené střele od modré pomalu došoural do Muriginova brankoviště, kde ho domácí gólman raději přikryl. Následuje reklamní pauza.
09:57
Na zakázané uvolnění zahráli také domácí.
09:17
Další icing hostujícího týmu.
08:54
Zakázané uvolnění CSKA. Vhazuje se před Fasthem.
08:21
Od mantinelu vypálil Jan Muršak. Slovinský forvard nezamířil přesně.
07:01
Alexandr Polunin na ose šikovně počkal se střelou, čímž se mu otevřel volný prostor. Střela domácího útočníka však těsně minula svatyni, kterou hájí Viktor Fasth.
06:22
Proti prudké střele Sergejeva si Murygin povyjel a vytěsnil puk mimo svou branku.
05:54
05:43
Domácí nyní sbírají cenný čas v rohu útočného pásma. CSKA se tato přesilovka vůbec nevydařila.
05:28
Střelu Světlakova srazila domácí obrana do ochranné sítě. Vhazuje se před Muryginem.
05:15
Hráči Lokomotivu opět vyhazují.
04:55
První polovinu oslabení domácí vcelku s přehledem přestáli.
03:53
Rozhodčí napočítali na ledě šest domácích hráčů! Následuje tedy trest, který odsedí Dmitrij Lugin.
03:53
Rozhodčí přerušili hru a nikdo ani neví proč. Hráči se na muže v pruhovaném tázavě dívají. Uvidíme, co bude následovat.
02:47
Domácí v přečíslení 2 na 1. Alexandr Polunin dostával přihrávku před odkrytou branku, ale skákavý kotouč netrefuje!
01:54
Andrej Kuzmenko vjel s kotoučem do útočné třetiny a vystřelil přes obránce. Domácí branku netrefil.
01:21
Kirill Petrov sebral domácím na vlastní obranné modré kotouč, ale už neměl sílu něco vymýšlet. Puk poslal dopředu a odešel střídat.
00:25
Hostům nevyšlo založení útoku. Puku se za vlastní brankou ujímá Kronwall.
00:01
Veškeré oficiality jsou již za námi. Utkání začne za malou chvíli.
Zazní hymna Ruské federace.
Probíhá slavnostní představování aktérů tohoto utkání. Nejprve přicházejí na řadu hráči CSKA Moskva, poté se diváci dočkají svých miláčků.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Kronwall (C), Nakládal, Ljubuškin, Gavrikov, Rafikov, Pašnin (A), Koledov – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Mosaljov, Apalkov, E. Galimov – Lugin, Kadějkin, Averin – Loktionov.

CSKA Moskva: Fasth (I. Sorokin) – Naumenkov, Kiselevič (A), Děnisov (C), Blažijevskij, Panin, Ar. Sergejev, Pivcakin – Ničuškin, Al. Popov, K. Petrov – Vorošilo, Muršak, Platt – V. Žarkov, Tělegin, Andronov (A) – Da Costa, Světlakov, P. Karnauchov – Kuzmenko.

Rozhodčí: Vasiljev, Fraňo – Otmachov, Raming.
Průběh série, Lokomotiv Jaroslavl – CSKA Moskva 1:2 na zápasy:

1. zápas: CSKA Moskva – Lokomotiv Moskva 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Da Costa (Ar. Sergejev), 12. Světlakov (Al. Popov, K. Petrov), 29. Světlakov (Kiselevič, K. Petrov), 48. Andronov (Tělegin) – 15. Nakládal (Kronwall), 27. Nakládal (Kozun)

2. zápas: CSKA Moskva – Lokomotiv Moskva 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 20. Al. Popov (Ničuškin), 46. Platt (Panin, Kugryšev), 59. Ničuškin (Kiselevič, Da Costa) – 17. Apalkov, 23. Averin (Loktionov), 44. Kontiola (Nakládal, Kozun), 54. Loktionov (Averin)

3. zápas: Lokomotiv Jaroslavl – CSKA Moskva 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Lugin (Averin, Loktionov) – 12. K. Petrov (Kiselevič, Da Costa), 46. Da Costa (Kiselevič)
Vítám tu všechny hokejové příznivce! KHL má v úterý na programu čtvrté zápasy semifinálových sérií play off Západní konference. Já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím duel mezi Lokomotivem Jaroslavl a CSKA Moskva. Sérii má o něco lépe rozehráno moskevský celek, který v ní vede 2:1 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.