Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Konečný stav série – 0:4
Dnešní dlouhé utkání je za námi. Po třech třetinách jsme se nedočkali žádné branky a až pět minut před koncem prvního prodloužení dokázal vstřelit gól Geoff Platt, který doslova došťoural kotouč za brankovou čáru. Domácí tak po dnešní porážce končí v play-off. CSKA Moskva postoupila po výhrách 4:2, 2:1 pp., 4:3 pp. a 1:0 pp.

Střely na branku: 25 – 40 (v prodloužení: 3 – 8)
75:29
CSKA právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen jsme se dočkali gólu! GEOFF PLATT se dostal ke kotouči za brankou soupeře. Následně se s ním obtočil kolem levé tyče a doslova ho došťoural za brankovou čáru! Asistence: Bez asistence.
75:02
Joensuu zajímavou střelou z pravého kruhu poslal kotouč jen do lapačky připraveného Sorokina.
74:26
Domácí se na chvíli usadili s kotoučem v útočném pásmu. Tam ale nic nevymysleli a s kotoučem tak nyní hrají hosté.
73:21
Kotouč po vyhození Děnisova skončil v ochranné síti. Puk se ale ještě před tím odrazil od mantinelu a vylučovat se tak nebude.
72:19
Jde vidět, že domácí už nemají mnoho sil a kotouč často bezvýznamně vyhazují do středního pásma.
71:34
Domácí přišli o kotouč ve středním pásmu a dopředu tak mohou hosté.
71:12
Velká skrumáž hráčů před Zapolskim. Kotouč ale nakonec skončil mimo branku.
70:40
Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
69:42
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu. Zatím to vůbec nevypadá, že by jeden z týmů byl blíže k brance.
68:36
Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
68:27
Kiselevič svou střelou od modré příliš nevyděsil Zapolského, který kotouč pohodlně chytil do své lapačky.
67:38
Domácí chybovali ve vlastní třetině, ale nikdo z hostujících hráčů se nakonec ke kotouči nedostal.
67:08
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Sorokinem.
66:14
Ožiganov svou střelou od modré soupeřovu branku minul.
65:53
Vážnější šance jsme se zatím v prodloužení nedočkali. Stále se hraje v duchu první, druhé a třetí třetiny.
65:20
Blažijevskij vybojoval kotouč v útočném pásmu. Jeho následný střelecký pokus z mezikruží ale skončil jen v lapačce Zapolského.
64:27
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.
63:16
Petrov přišel o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou domácí.
62:59
Ofsajd domácích. Hra se tak přesune do středního pásma.
62:29
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Zapolskim.
62:21
Panin napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus ale vyrazil Zapolski do ochranné sítě.
61:45
Domácí jen odevzdali kotouč soupeři, který tak může vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
60:56
Lajunen vyslal na branku střelu od modré. Jeho pokus ale zablokoval jeden z obránců.
60:05
Domácí vyhráli úvodní buly prodloužení a kotouč ihned posílají do útočného pásma.
60:01
Prodloužení začne zhruba v 20:15.
Třetí třetina je za námi. Stav utkání se ani jednou neměnil a potřetí v této sérii tak uvidíme prodloužení. Hosté dnes sice vstřelili dvě branky, ale ani jednu jim rozhodčí neuznal. Oba týmy si tak zahrají potřetí v této sérii prodloužení. V obou případech v něm byla úspěšnější CSKA Moskva. Podaří se dnes zvítězit Jokeritu?

Střely na branku: 22 – 32 (v této třetině: 10 – 11)
60:00
59:57
Lajunen ještě vyslal tři vteřiny před koncem třetí třetiny na branku tvrdou střelu od modré, se kterou si ale Sorokin poradil.
59:49
Domácí drží kotouč na svých holích, ale dopředu příliš nepospíchají. Vypadá to tak, že potřetí v této sérii uvidíme prodloužení.
58:51
58:00
Poslední dvě minutky třetí třetiny!
57:11
Jaakola se ihned z trestné lavice zapojil do hry a tvrdou střelou z vrcholu levého kruhu prověřil Sorokina, který jeho pokus ale pohodlně chytil.
57:02
56:19
Domácí opět vyhazují až za Sorokinovu branku.
56:03
Hosté se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu na dělší dobu.
55:26
Domácí dokázali vyhodit a hosté tak musejí začít od začátku.
55:02
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Topi Jaakola – 2 min., sekání).
54:26
Zakázané uvolnění domácích. Hra se tak přesune před Zapolského.
54:02
Pihlström nebezpečnou střelou z mezikruží vyděsil Sorokina, který s velkými problémy dokázal nakonec kotouč vyrazit mimo tři tyče.
53:24
Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
52:41
Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.
51:40
Mamin se dostal do samostatného úniku, ale na Zapolského nevyzrál!
50:18
Anttila vyslal na branku střelu od modré, kterou ale zablokoval jeden z protihráčů.
49:34
Ožiganov vyslal na branku dělovku od modré, kterou ale Zapolski pohodlně vyrazil do rohu kluziště.
49:10
48:25
47:17
Komerční přestávka.
47:09
Jensen jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z obránců.
46:36
Hosté jsou momentálně aktivnějším týmem směrem dopředu a svého soupeře přehrávají.
45:57
Tak ani tato branka není hostům uznána! Stav utkání je tak stále bezbrankový!
45:57
Rozhodčí ještě zkoumají branku u videa!
44:55
Jaakola dostal skvělou přihrávku zpoza branky. Jeho následný střelecký pokus ale dokázal Sorokin skvěle chytit!
43:57
Světlakov se dostal ke střele z mezikruží. Střela mu ale vůbec nesedla a kotouč tak skončil v rohu kluziště.
43:25
Jensen napřáhl ke střele od modré. Branku soupeře ale vůbec netrefil.
43:07
42:39
Hosté si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a jeden z domácích hráčů tak dokázal kotouč vyhodit až k Sorokinovi.
42:05
Domácí dokázali vyhodit a hosté tak musejí začít od znova.
41:59
Da Costa napřáhl ke střele od modré. Jeho slabý pokus ale nenadělal Zapolskému větší potíže.
41:23
Děnisov vyslal na branku střelu od modré, kterou ale trefil jednoho z protihráčů. Ten následně dokázal kotouč vyhodit z vlastní třetiny.
41:07
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Charles Genoway – 2 min., podražení).
40:16
Pihlström byl natlačen jedním z obránců do brankoviště a tím pádem tak posunul branku. Hra je tak vykázána do středního pásma.
40:05
Hosté vyhráli úvodní buly třetí třetiny a kotouč ihned nahazují za branku soupeře.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:16.
Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině měli o něco více ze hry hosté, kteří dokonce dokázali vsítit v pětadvacáté minutě branku, kterou ale rozhodčí posléze neuznal z důvodu toho, že Alexandr Popov kotouč dopravil za brankovou čáru úmyslně bruslí. Do konce druhé třetiny se ještě ocitl ve velké šacni Ničuškin a Tělegin, ani jeden z nich ale nedokázal prostřelit Zapolského. Na začátku druhé třetiny měl velkou šanci také Niemi, ale ani on neotevřel skóre utkání.

Střely na branku: 12 – 21 (v této třetině: 6 – 15)
40:00
39:30
Děnisov vyslal na branku střelu od modré, kterou Zapolski vyrazil jen před sebe, kde hlídkoval Tělegin. Ten ale ani na dvakrát nedokázal poslat kotouč za záda Zapolského.
39:00
Poslední minutka druhé třetiny.
38:26
Muršak vyslal na branku střelu z mezikruží. Jeho pokus ale skončil vysoko nad brankou.
37:29
Jeden z domácích hráčů jen zavezl kotouč do útočného pásma, kde ale o něj vzápětí přišel.
36:47
35:28
Mamin se dostal ke střele z pravého kruhu. Jeho povedenou střelu ale dokázal Zapolski i s menšími problémy chytit.
35:16
Domácí svou aktivitou v útočném pásmu vybojovali kotouč. Následná střela Jormakky z pravého kruhu ale nenadělala Sorokinovi větší potíže.
34:32
34:13
34:10
Wirtanen vyslal na branku střelu z vrcholu pravého kruhu. Sorokin ale jeho pokus vyrazil svou vyrážečkou mimo tři tyče.
33:39
Oba týmy hrají v plném počtu.
33:09
Panin nahodil kotouč na branku od modré čáry. Kotouč ale zablokoval jeden z domácích hráčů těsně před Zapolskim.
32:24
Domácí přišli o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak peláší hosté.
31:38
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Valerij Ničuškin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).
31:38
31:38
Ničuškin se dostal na dvakrát ke střele těsně před Zapolskim. Ten však svůj tým teď podržel a kotouč nepustil za svá záda!
31:08
Panin schytal za vlastní brankou tvrdý hit od Huhtaly a z ledu se tak zvedá velice pomalu. Nakonec se ale na střídačku dobelhal.
30:35
29:44
29:27
Ožiganov střelou z vrcholu levého kruhu trefil pouze jednoho z protihráčů.
29:10
Domácí opět vyhazují a hosté tak budou muset začít od znova.
28:44
Domácí drží kotouč na svých holích a šetří nějaké vteřinky.
28:10
Hosté posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou. Zapolski ale zatím odolává.
27:44
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Joey Hishon – 2 min., nedovolené bránění).
27:12
Naumenkov dokázal vystřelit z pravého kruhu. Zapolski ale jeho pokus dobře viděl a kotouč pohodlně chytil.
26:35
26:02
25:51
Anttila vyslal na branku střelu od modré. Jeho pokus ale Sorokin v pohodě chytil.
25:30
24:49
Hosté sice teď dokázali vstřelit branku, kterou ale rozhodčí posléze nemohl uznat, neboť Alexandr Popov dopravil kotouč do branky úmyslně bruslí.
24:23
Blažijevskij napřáhl ke střele od modré, kterou ale nenadělal Zapolskému větší potíže.
23:50
Hosté přišli o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou domácí.
22:55
Naumenkov svou střelou od modré trefil pouze jednoho z protihráčů.
22:05
Velká skrumáž teď vznikla před Zapolskim. Nakonec ale našel kotouč jeden z domácích hráčů a vyhodil ho do středního pásma.
21:36
Niemi se skvěle uvolnil v mezikruží, ale svou následnou povedenou střelou nedokázal prostřelit Sorokina, který teď svůj tým podržel.
21:16
Salminen vyslal na branku střelu od modré, kterou ale trefil pouze jednoho z protihráčů.
20:41
20:05
Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a s kotoučem se ihned ženou do útočného pásma, neboť hrají ještě zhruba jednačtyřicet vteřin přesilovku pět na čtyři.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:22.
První třetina je za námi. Oba týmy vstoupily do utkání velice aktivně, ale první vážnější šance jsme se dočkali až ve dvanácté minutě, kdy se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží Huhtala. Jeho střelecký pokus ale skončil mimo branku. Jinak se v první třetině nic vážného nestalo a stav utkání je tak zatím bezbrankový.

Střely na branku: 6 – 6
20:00
19:45
Domácí se teď vůbec nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
19:10
Rissanen napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus ale skončil mimo branku.
19:00
Poslední minutka první třetiny.
18:41
Poprvé v dnešním utkání se bude vylučovat. Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Arťom Blažijevskij.
18:10
Tělegin napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus sice Zapolski špatně viděl, ale kotouč nakonec dokázal vyrazit mimo tři tyče.
17:37
Anttila slabou střelou od modré příliš nevyděsil Sorokina, který kotouč pohodlě vyrazil do rohu kluziště.
16:44
Ožiganov napřáhl ke střele od modré. Do jeho dělovky se položil jeden z obránců a kotouč tak zablokoval.
16:03
Da Costa střelou od levého mantinelu nijak neohrozil branku soupeře.
15:21
Čtyři a půl minuty před koncem úvodní třetiny jsme zatím byli svědky pouze jediné vážnější šance, kterou ale neproměnil Huhtala. Zatím se hraje také bez vyloučení.
14:58
Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
14:28
Platt střelou z pravého kruhu příliš nevyděsil Zapolského.
14:03
Ofsajd domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
13:12
12:14
Marjamäki se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu. Jeho slabou střelu ale dokázal Sorokin pohodlně vyrazit mimo tři tyče.
11:44
Huhtala se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží. Jeho pokus ale skončil jen těsně vedle levé tyče Sorokinovy branky!
11:22
10:47
Kiselevič vyslal na branku střelu od modré, kterou ale trefil jednoho z obránců.
10:30
Domácí si mezi sebou opět neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak znovu přichází.
09:32
Domácí přišli o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou hosté.
08:45
Jormakka vyslal na branku střelu z levého kruhu. Sorokin jeho pokus dobře viděl a kotouč pohodlně chytil.
08:09
Kiselevič jen tak lehce nahodil kotouč na branku od modré čáry. Zapolski jeho pokus raději podržel ve své lapačce.
08:04
08:04
Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Fanoušci se zlobí, ale s tímto rozhodnutím už nic neudělají.
07:23
Sergejev dostal nabito do mezikruží. Jeho následný střelecký pokus ale skončil vedle pravé tyče Zapolského branky.
06:58
Světlakov vyslal na branku střelu od modré, kterou ale trefil jen brusle jednoho z bránících hráčů.
06:22
Scott prověřil svou střelou z levého kruhu Zapolského. Ten kotouč pohodlně vyrazil mimo tři tyče.
05:43
Platt jen nahodil kotouč do útočného pásma a následně odjel se svými spoluhráči střídat.
05:34
Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesune před Sorokina.
04:27
Jeden z domácích hráčů napřáhl ke střele od modré. Jeho dělovku ale zablokoval jeden z obránců.
04:14
03:44
Na ledě se toho momentálně příliš moc neděje. Hra se převážně pohybuje ve středním pásmu.
02:42
Zaplněná Hartwall Aréna se snaží od úvodního buly vytrvale povzbuzovat svůj tým.
01:56
Genoway drží kotouč za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.
01:05
Ničuškin se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu. Jeho pokus ale skončil jen nad brankou.
00:40
Hosté si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Sorokinem.
00:05
Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a kotouč ihned nahazují za branku soupeře.
00:01
Hartwall Arénou nyní zní ruská národní hymna a následovat bude i finská.
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – V. Lajunen (A), Jensen, Ch. Genoway, Rissanen, Lauridsen, Jaakola, Rautanen – O'Neill, Jormakka, Regin (C) – Niemi, Salminen, Huhtala – Anttila, Joensuu (A), Pihlström – Wirtanen, Marjamäki, Gymer – Hishon.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Fasth) – Naumenkov, Kiselevič (A), Děnisov (C), Ožiganov, Panin, Ar. Sergejev, Blažijevskij – Al. Popov, K. Petrov, Ničuškin – Platt, Muršak, Scott – Tělegin, Andronov (A), V. Žarkov – P. Karnauchov, Da Costa, Mamin – Světlakov.

Rozhodčí: Bělov, Naumov – Otmachov, Raming.
x

CSKA Moskva do prvního kola play-off vstoupila velice dobře. Už v prvním zápase dokázala porazit Jokerit 4:2 hlavně díky Kiselevičovi, který vstřelil dvě branky. Ve druhém utkání se Jokerit dlouho držel, když po šedesáti minutách byl stav utkání 1:1 a šlo se tak do prodloužení, ve kterém ale byli úspěšnější domácí, kteří gólem Andronova z dvanácté minuty prvního prodloužení zvítězili a ujali se tak vedení v sérii 2:0. Ve třetím utkání v Helsinkách se opět šlo do prodloužení, tentokrát za stavu 3:3. Ovšem tentokrát rozhodl Muršak o osm minut dříve, než tomu bylo v posledním utkání. Už ve čtvrté minutě prvního prodloužení rozjásal své fanoušky.

CSKA Moskva tak vede v sérii 3:0 a je velmi blízko postupu do dalšího kola. Jokerit to ale nebude chtít jen tak vzdát a pokusí se ještě s tímto pro ně nepříznivým vývojem něco udělat.

Dnes zhruba ve 20:00 se dozvíme, jestli CSKA Moskva zvítězila a postoupila lehce 4:0 na zápasy, nebo Jokerit snížil na 3:1 a uvidíme další zápas v ruské metropoli.
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního pátého zápasu play-off KHL mezi Jokeritem Helsinky a CSKA Moskvou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.