KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Kazaň - 18. dubna 2018   18:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
14:03' K. Petrov (Grigorenko, Al. Popov) • 38:21' Scott (V. Žarkov, Marčenko) • 72:25' K. Petrov (Al. Popov)
3:2
(1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Stav série: (1:2)
Kazaň
Kazaň
16:37' Lander  (Manuchov, Sekáč) • 18:12' Galijev  (Tkačov)

Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (KAZ) – 1 (0+1, 2 střely, 15:25)
Třetí finálo střetnutí je u konce. Po vítězství 3:2 v prodloužení se radují domácí hráči a stav série snižují na 1:2. Domácí vstoupili do zápasu lépe, když se v první třetině dostali do vedení zásluhou Kirilla Petrova. Jenže hosté ještě v téže třetině dokázali skóre otočit. Nejprve se trefil Anton Lander a po něm Stanislav Galijev. To však bylo ze strany Kazaně vše. Ve druhé třetině srovnal za domácí Greg Scott. V poslední dvacetiminutovce jsme branku neviděli a tak se šlo do prodloužení, ve kterém svou druhou brankou v zápase rozhodl Kirill Petrov. Díky němu si tak CSKA Moskva připsalo ve finále první bod.

Ode mě je to pro dnešek vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.
72:25'
CSKA právě vstřelilo branku!
Je dobojováno! Chybu v obranném pásmu trestá KIRILL PETROV, který z pravého kruhu vypálil zápěstím naprosto přesně do horního rohu! Trefil se dnes podruhé a je jasným hrdinou zápasu.
Asistence: Alexandr Popov.
72:10'
Střela Alexeje Marčenka z mezikruží končí ve výstroji Garipova.
71:39'
CSKA vyhazuje pouze na zakázané uvolnění. Hra se vrací před jejich gólmana.
70:37'
Kirill Petrov to zkoušel nadvakrát, ale ani jedno zakončení mu nevyšlo podle představ. S kotoučem tak může hrát Kazaň.
70:00'
Deset minut z prvního prodloužení je za námi. Na rozhodnutí stále musíme čekat.
69:42'
Justin Azevedo to zkoušel od pravého mantinelu, ale ani Sorokin neměl sebemenší problém.
69:12'
Michail Grigorenko to zkusil z ostrého úhlu. Garipov nemusel předvést žádný výjimečný zákrok.
69:00'
CSKA napadá rozehrávku Kazaně hned v jejím zárodku a díky tomu nutí svého soupeře k chybám.
68:36'
Alexandr Burmistrov se teď několik vteřin svíjel na ledě. Ale už se zvedl a po svých odjel na střídačku, kde je ošetřován.
68:22'
Na druhé straně musel pěkný rozklek předvést Emil Garipov. I on uspěl a zápas nám tak pokračuje dál.
67:36'
Domácí jsou nyní v úzkých. Kazaň posílá na Sorokina jednu střelu za druhou a gólman CSKA se má co ohánět.
66:58'
Tvrdou střelu od modré vyslal Justin Azevedo, ale Ilja Sorokin se pro ni neskutečně natáhl a schoval ji v lapačce.
66:25'
Hra už se opět odehrává na druhé straně. Hosté kombinují za brankou a čekají na jakoukoliv skulinku v obraně domácích.
65:20'
DOmácí hráči najížděli teď dva na tři. Akci táhl Ivan Tělegin, ale Kazaň v pohodě tento nájezd ubránila.
64:48'
Prodloužení se hraje v poměrně vysokém tempu, ale na nějakou tutovou šanci stále čekáme.
63:50'
CSKA Moskva se osvobozuje a rozjíždí další útočnou akce. Ta ale neměla dlouhého trvání. U puku je na vlastní polovině Kazaň.
62:34'
Po vlažných úvodních dvou minutách je v tlaku také Kazaň a drží momentálně CSKA v šachu.
61:58'
Michail Naumenkov se snažil střílet od modré, ale trefil pouze prvního bránícího hráče. Kazaň šla díky tomu do brejku a přečíslení dvou na jednoho. Nicméně domácí hráči se stačili vrátit a zabránit přihrávce Arťoma Lukojanova.
60:57'
Úvodní minutu prvního prodloužení je jasně aktivnější domácí celek, který v podstatě nepouští Kazaň z jejich obranného pásma.
60:24'
Alexej Marčenko nahazoval kotouč od modré čáry, ale branku vůbec netrefil. Kazaň poté vyhazuje na zakázané uvolnění.
60:01'
Statistiky po třetí třetině

Střely: 32:14.
Hity: 25:41.
Šedesát minut nestačilo k tomu, aby jsme znali vítěze třetího finále Kontinentální hokejové ligy. Ve třetí třetině bylo aktivnější domácí družstvo, ale skórovat se mu nepodařilo. V závěru se zlepšil i výkon Kazaně, ale ani ta nedokázala vstřelit třetí branku. Před námi je tak první prodloužení v této sérii.
60:00'
59:11'
Vypadá to, jako by chtěla Kazaň rozhodnout už v základní hrací době a posílá na Ilju Sorokina jednu střelu za druhou.
58:15'
Kazaňští hokejisté jdou do rychlého útoku, ale finální přihrávka byla příliš dlouhá a hraje opět CSKA.
57:18'
Pěknou individuální akci předvedl Alexandr Burmistrov, který si prohodil touš mezi nohama, ale k zakončení se nedostal. Jeden z obránců ho vytlačil z ideální střelecké pozice.
56:34'
Základní hrací doba se nám pomalu chýlí ke konci. Po ofsajdu přichází vhazování ve středním pásmu.
56:19'
Vladimir Tkačov nechal nyní vyniknout Soronina, který skryl jeho pokus v lapačce.
55:20'
Srážky a střety nám přibývají. Spousta soubojů a hry do těla je vidět i uprostřed hřiště.
54:25'
Arťom Lukojanov mířil z levého kruhu na vzdálenější růžek, ale o pár centimetrů minul. Stále svítí na ukazateli skóre nerozhodný stav 2:2.
54:00'
Sledujeme opět velice vyrovnaný duel. Stejně jako předchozí dva finálové zápasy bude nejspíše rozhodovat jedna jediná branka.
53:22'
Po střetu u mantinelu odkulhal na střídačku Ivan Tělegin.
52:35'
Momentálně čekáme na nějaké větší šance.
51:48'
Pěkná kombinace hostujících hokejistů. Vladimir Tkačov si najížděl z druhé vlny, přišla mu na modrou přihrávka, ale jeho střela z první neměla gólové parametry.
50:50'
Trochu zmatků před brankou hostujícího týmu. Ale ani jeden z trojice hráčů CSKA nedokázal propasírovat kotouč za Garipova.
49:59'
Kazaň se dostala do útočné třetiny, ale její působení v ní nemělo příliš dlouhého trvání. V útoku už jsou opět domácí.
49:00'
Ve středním pásmu se srazili dva hráči Kazaně. Danis Zaripov a Alexej Potapov. Prvně jmenovaný je hodně otřesený a je ošetřován na střídačce.
48:12'
Ke střele od modré čáry se dostal Atte Ohtamaa, ale jeho pokus ani nedoletěl k Solokinovi. Poté domácí ujížděli do brejku, který ovšem nevyužili.
47:46'
Třetí třetina má zatím stále stejný průběh. CSKA tlačí Kazaň, dostává se do střeleckých příležitostí, ale ta třetí branka tam ne a ne padnout. Hosté se dostávají do útoku spíše sporadicky.
46:46'
Andrej Světlakov se nyní prezentoval několika pokusy. Jednou tečoval, poté sám střílel. Emil Garipov ale odolává a drží nerozhodný stav.
45:58'
Moskvané jsou nyní lepším týmem a tlačí svého soupeře. Kazaň pouze vyhazuje kotouče.
45:09'
Opět v šanci Kirill Petrov, který najížděl z pravé strany téměř sám na Garipova. Jenže hostující gólman vzešel z tohoto souboje jako vítěz.
44:45'
44:10'
CSKA se snažilo o rychlý přechod do útoku, ale touš končí na zakázaném uvolnění.
43:45'
První minuta z přesilové hry je pryč a Kazaň se zatím brání úspěšně.
42:45'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., nedovolené bránění).
42:45'
Před brankou tečoval Platt, ale byl faulovaný a domácí si zahrají přesilovou hru.
42:17'
Jenže CSKA se nenechává mačkat a vyráží do rychlého protiútoku. Garipov chytá.
41:33'
Oba týmy už jsou v plném počtu a Kazaň se momentálně tlačí za třetím gólem.
40:41'
A o první střelu třetí části se postaral Kirill Petrov. Ale jeho střela byla spíše z těch propagačních.
40:10'
Do závěrečné třetiny startují oba týmy ve čtyřech hráčích.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely: 26:10.
Vyloučení: 2:3.
Hity: 17:32.
Po čtyřiceti minutách máme opět vyrovnaný stav. Ačkoliv jsme v prostřední části neviděli příliš velkých šancí, tak se domácím podařilo vyrovnat v jejím závěru. Šance na vítězství ve třetím finálovém duelu jsou tak otevřené a můžeme se těšit, co nám nabídne třetí třetina.
40:00'
39:24'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Geoff Platt – 2 min., sekání).
39:01'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Roman Manuchov – 2 min., podražení).
38:21'
A máme opět vyrovnáno! Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu, puk doklouzal na modrou čáru, kde se do něj opřel Alexej Marčenko. A jeho střelu tečoval do horního rohu GREG SCOTT.
Asistence: Vladimir Žarkov, Alexej Marčenko.
37:20'
Domácí trochu přidali na obrátkách a snaží se o vyrovnání. Obrana Kazaně je zatím proti.
36:21'
36:02'
Garipov musel předvést první zákrok v průběhu oslabení. Byl úspěšný a drží vedení svého celku.
35:24'
A když už se do něj domácí dostanou, Kazaň aktivně napadá a po vybojovaném puku vyhazuje přes všechny čáry.
34:49'
CSKA se zatím pořádně nedostalo do útočného pásma.
34:21'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Atte Ohtamaa – 2 min., podražení).
33:35'
Stále stejná písnička. Něco málo po polovině zápasu čekáme na větší šance.
32:47'
Chvilku domácí zamkli v pásmu Kazaň, ale nedostali se k žádnému zakončení.
31:49'
Aktuálně není k vidění příliš aktivní a atraktivní hokej. Oba týmy spíše vyčkávají na chybu soupeře.
30:37'
Po vhazování v útočném pásmu CSKA se zmocnili puku hosté a vyjížděli do protiútoku. O puk však Kazaň rychle přišla.
30:00'
Nyní vidíme spoustu nepřesností na obou stranách. Ani jeden z týmů se nedostává do příliš velkých šancí.
28:32'
Momentálně se hraje zase více v obranném pásmu Kazaně. Ale není to žádný velký tlak domácího celku.
27:20'
CSKA se osvobozuje a vyzkoušelo pozornost Garipova.
26:47'
Před Sorokinem šikovně tečoval Arťom Lukojanov a donutil domácího gólmana k dobrému zákroku.
26:05'
Jiří Sekáč teď objel branku domácích a snažil se zasunout kotouč bekhendem hned za tyč. Sorokin se ale rychle přesunul a drží svůj tým pouze v jednogólovém manku.
25:44'
Ak Bars se osvobozuje a vyváží kotouč až do obranného pásma CSKA. V něm o něj ale hosté rychle přišli.
25:02'
Další nahození od modré. Tentokrát z hole Michaila Naumenkova. I toto nahození dopadlo jako to předešlé.
24:07'
Kirill Petrov nahazoval od modré čáry. Před Garipovem bylo několik hráčů a kotouč se přes takovou hradbu těl nedostal.
23:34'
Kazaň se po menší odmlce opět osmělila a pouští se do útočných výpadů.
22:35'
Po vyhraném vhazování pálil rychle Kirill Kaprizov. Se svojí střelou neuspěl a minul a nezamířil přesně mezi tři tyče.
22:16'
A opět Garipov. Tentokrát přikryl kotouč po střele od levého mantinelu, kterou se prezentoval Vladimir Žarkov.
21:41'
Garipov uspěl proti střele jednoho z domácích útočníků.
21:16'
20:57'
Až v závěru přesilové hry se dostávají domácí do útočného pásma. Kazaň se ale velmi rychle osvobodila.
20:15'
Alexej Marčenko zachyboval za vlastní brankou a důrazný Justin Azevedo měl šanci na navýšení vedení! Sorokin byl na druhé straně branky, ale včas se stihl přemístit a zabránil třetí brance hostů.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střely: 14:6.
Vyloučení: 1:1.
Hity: 13:17.
Je za námi prvních dvacet minut třetího finálového duelu KHL mezi CSKA Moskva a Ak Bars Kazaň. Spokojenější mohou být zatím hosté, kteří šli do kabin s jednogólovým náskokem. Přitom nezačali dobře a CSKA Moskva se dostalo do vedení. Jenže Kazaň otočila skóre i díky využité přesilové hře. V té vkročí do prostřední části domácí tým.
20:00'
19:48'
V přesilové hře se dostal k prvnímu zakončení Maxim Šalunov. Zamířil však pouze do Emila Garipova.
19:16'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Atte Ohtamaa – 2 min., vysoká hůl).
18:12'
Kazaň vstřelila branku!
Hosté otáčí průběžný stav už v první třetině! Ještě v probíhající přesilové hře našel od levého mantinelu Vladimir Tkačov přesnou žabičkou dobře najíždějícího STANISLAVA GALIJEVA. Ten přesnou tečí dává druhou branku svého týmu.
Asistence: Vladimir Tkačov.
18:02'
Krásná přesilovková akce Kazaně. Puk si vyměnili snad všichni hráči a nakonec z mezikruží pálil Stanislav Galijev. Zatím neuspěl.
17:07'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Ivan Tělegin – 2 min., nedovolené bránění).
16:37'
A máme vyrovnáno! ANTON LANDER využil rychlý přechod do útoku a přesnou střelou z pravého kruhu propálil Sorokina.
Asistence: Roman Manuchov, Jiří Sekáč.
16:20'
Poprvé v zápase o sobě dal více vědět nejproduktivnější hráč play off Justin Azevedo. S jeho pokusem v pádu si ale Sorokin poradil.
15:37'
Kazaň se snaží o rychlé vyrovnání. Na Sorokina si ale zatím ani jeden z hostujících hráčů nepřišel.
14:03'
Domácí celek ujel do přečíslení tři na dva. Celou akci rozjel ve vlastním obranném pásmu Alexandr Popov. Po přihrávce doleva na Michaila Grigorenka a následném pasu na druhou stranu se trefil přesně do horního rohu KIRILL PETROV.
Asistence: Michail Grigorenko, Alexandr Popov.
12:40'
Oběma celkům zatím chybí více klidu ve finální fázi.
12:02'
Garipov si po střele Michaila Grigorenka připisuje na své konto další úspěšný zákrok.
11:30'
Oba týmy se snaží o co nejrychlejší založení útoku. Jenže jak rychle začnou, tak rychle také skončí.
10:17'
Domácí se osvobozují a vyváží kotouč. Jejich útok ale neměl dlouhého trvání a s pukem na holích pokračují opět hosté.
09:18'
Kazaň obsadila útočného pásmo a kombinuje po mantinelu. Hodně se do akcí zapojuje také Jiří Sekáč, ale zatím se hosté nedostali k pořádnému zakončení.
09:06'
CSKA vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
08:14'
Po hodně dlouhé době se do útočného pásma podívala také Kazaň. Střela Antona Landera ale ani nedolétla k Sorokinovi.
07:50'
Ze strany se dostal k zakončení Ivan Tělegin. Jeho pokus však mířil přímo do Garipova.
07:18'
Ihned po vyhraném vhazování pálil svižně z mezikruží Kaprizov. Jen těsně minul hostující branku.
07:04'
CSKA nyní převzalo otěže a pálí na hostujícího strážce svatyně jednu střelu za druhou. Teď si Garipov musel poradit s pokusem Kirilla Petrova.
06:24'
Další šance moskevského klubu! Po střele Grega Scotta se puk dostal za záda Garipova, ale následně projel kolem levé tyče.
04:59'
Zajímavé možnosti domácích! Před Garipovem se z ničeho nic zjevil Kirill Kaprizov, ale tváří v tvář bekhendem neuspěl. Neujala se ani jeho následná dorážka. Garipov v prvním případě vytáhl perfektní zákrok betonem.
04:20'
Klinkhammerův pokus Sorokin schoval ve své výstroji.
04:12'
Po Sekáčově akci musel zasahovat Sorokin. Skóre se nám však zatím nemění.
03:44'
Asi první útočné výpady domácího CSKA. Na pár sekund obsadili své útočné pásmo, Grigorenko vypálil směrem na Garipova, ale netrefil zařízení.
03:00'
Kazaň je daleko více na kotouči, ale nedaří se jí pořádně přejít střední pásmo. CSKA ho brání na výbornou.
02:13'
Hosté z Kazaně jsou zatím aktivnějším celkem. Teď ale musejí další útočné snažení začínat zpoza vlastní branky.
01:01'
První zajímavější situace přišla hned z kraje duelu. Hned dva hráči se natlačili před Sorokina, ale ani jeden z hostujících borců za něj nedokázal procpat kotouč.
00:42'
Hned v úvodu zápasu vyhazuje Kazaň na zakázané uvolnění.
00:01'

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Kiselevič, M. Robinson, Nestěrov, Marčenko, Pašnin, Ar. Sergejev, Naumenkov – Grigorenko, Al. Popov, K. Petrov – Šalunov, Andronov, Kaprizov – Tělegin, Světlakov, Ničuškin – Platt, Scott, V. Žarkov – Popugajev.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Markov, Jarullin, Batyršin, Ljamkin, Ohtamaa, Manuchov, Sidorov – Sekáč, Lander, Azevedo – Zaripov, Tkačov, Galijev – Lukojanov, Burmistrov, A. Potapov – M. Gluchov, Svitov, Klinkhammer.

Rozhodčí: Jeřábek, Olenin – Otmachov, Sivov.
1. finálový duel

Ak Bars Kazaň – CSKA Moskva 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Galijev (Ľamkin, Tkačov), 49. Galijev (Tkačov, Zaripov) – 34. Ničuškin (K. Petrov, Popov)

2. finálový duel

Ak Bars Kazaň – CSKA Moskva 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Azevedo (Zaripov), 37. Klinkhammer (M. Gluchov) – 20. Kiselevič (Scott, Al. Popov)
CSKA Moskva

CSKA se v základní části umístilo na druhém místě za suveréně vedoucím Petrohradem. V playoff se nejprve CSKA utkalo se svým rivalem Spartakem, který vyřadilo s přehledem 4:0 na zápasy.

V semifinále se střetlo CSKA s vítězem ligy základní části Petrohradem, který byl favoritem. Překvapivě se mu ale nedařilo v útoku a s CSKA prohrál 4:2 na zápasy.
Ak Bars Kazaň

Kazaň se v základní části umístila na prvním místě Východní konference. Celou dobu se prezentovala velmi ofenzivním hokejem, v rámci celé ligy měli třetí nejúspěšnější ofenzívu.

V playoff se do finále dostala Kazaň velmi hladce, prohrála pouhé 2 zápasy, v semifinále nedala jedinou šanci Traktoru Čeljabinsk, který vyřadila 4:0. V týmu Kazaňě působí také český olympionik Jiří Sekáč, který je zatím třetím nejproduktivnějším hráčem svého týmu
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.