KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Ufa - 29. března 2019   17:30

OMSK
OMSK
10:38' Beck (Franson, Šumakov) • 21:59' Pokka (Desharnais) • 52:01' Stålberg (Desharnais, Beck) • 64:03' Šumakov (Beck, Franson)
4:3
(1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Stav série: (1:0)
Ufa
Ufa
20:51' Arzamascev  (Hartikainen, Omark) • 32:09' Chochrjakov  (Kugryšev, Tkačov) • 46:13' Kemppainen  (Hartikainen, Omark)
OMSK
Soin, Olenin – Černyšjov, Ivanov.
Balašicha Arena
5 507 diváků
Ufa

Já se s vámi odsud loučím, přeji pěkný zbytek pátečního večera, nádherný poslední březnový víkend a všem Taťánám vše nejlepší k svátku!

Vhazování: 43:28
Sudí se konečně rozmysleli a uznávají gól! Vyrovnaný zápas tedy končí po čtyřech minutách prodloužení vítězstvím domácího Avangardu Omsk. Druhé utkání série je na programu v neděli 31.3. od 16:00 našeho času.
64:03'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 10 min. osobní trest, napadání rozhodčích).
64:03'
Rozhodčí ještě něco zkoumají na videu a napínají všechny fanoušky v hale, není ale jasné, co přesně by mělo být u gólu problémem.
64:03'
Avangard právě vstřelil branku!
Taylor Beck si několikrát připravoval puk na střelu ze své oblíbené pozice na pravém kruhu, nyní ale překvapivě přihrál křižně na SERGEJE ŠUMAKOVA, jenž si bruslí zpracoval puk a rozhoduje dnešní utkání. Asistence: Taylor Beck, Cody Franson.
62:31'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Sergejev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
62:08'
Hosté si nerozuměli při rozehrávce ve vlastním pásmu, měli docela štěstí, že puk doklouzal přesně k Juhovi Metsolovi, který proto přerušuje hru.
61:44'
Na levé straně projel do útoku Semjonov a zakončoval z ostrého úhlu. Metsola vytěsnil puk vysoko nad.
61:01'
Ve středním pásmu zůstal ležet Ansel Galimov a velmi neochotně se zvedal. Na střídačku mu musel pomoct ošetřovatel.
61:01'
Zakázané uvolnění Omsku.
60:40'
Ufa útočí jako první, přihrávka zpoza branky ale nebyla přesná a hosté se sami vyhánějí z pásma.
60:01'
Dnešní utkání sleduje 5 507 diváků.
Ve třetí třetině padl gól na každé straně, což znamená, že na rozhodnutí si budeme muset počkat do prodloužení. Zápas byl celkově vyrovnaný, takže skóre obrazu hry rozhodně odpovídá a podobný průběh se dá očekávat během celé této série.
60:00'
59:52'
Igor Bobkov přikrývá puk vedle své branky a znovu přerušuje.
59:44'
Po pravé straně to ještě zkoušel Hartikainen, Bobkov má puk v lapačce.
59:13'
Na levém kruhu se hezky otočil Linus Omark a nebezpečně pálil zápěstím. Střela letí nad branku.
58:29'
Pokus od pravého mantinelu posílal na Metsolu Kanaďan Taylor Beck, puk končí v ochranné síti. Bude se vhazovat po Metsolově levici.
57:17'
Jemelinovo nahození od modré bylo tečováno vedle branky, Omsk se snaží rozhodnout ještě v základní hrací době.
56:52'
Beck si hezky všiml napravo najíždějícího Pokky, jehož rána z první úspěch nepřinesla.
55:07'
Po střele od modré čáry byl domácí hráč úplně volný před Metsolou, trochu ale ztratil rovnováhu a nedokázal dorazit.
53:55'
Teď zase ožili domácí, kteří v útočném pásmu tvrdě napadají a máme se ještě hodně na co těšit.
52:58'
Franson pálil od modré, k vyraženému puku se ale nikdo z jeho spoluhráčů nehnal, takže Ufa otáčí hru.
52:01'
U pravého mantinelu vybojoval kotouč Taylor Beck, předal rozjetému Davidu Desharnaisovi, jenž dokonale předložil VIKTORU STÅLBERGOVI, který zakončoval do prázdné branky. Asistence: David Desharnais a Taylor Beck.
51:47'
Ufa už to s útočením nepřehání a raději se svědomitě brání.
50:59'
Zakázané uvolnění Ufy.
50:12'
Z dálky nyní napřáhl kapitán hostů Grigorij Panin, jeho tvrdá rána úspěšná není.
49:45'
Avangard jen odevzdává puk hostujícímu týmu, který od vstřelení vedoucího gólu létá po celém kluzišti.
48:36'
Linus Omark dvakrát obkroužil útočné pásmo, čímž uspal obranu Omsku, a poté opět předložil nahrávku Kemppainenovi, toho tentokrát už Bobkov vychytal.
47:38'
Ufa je na koni a dál pokračuje ve hře v útočném pásmu, domácí neví, kde jim hlavy stojí.
46:13'
Ufa právě vstřelila branku!
Nádherná přihrávka zpoza branky šla od Hartikainena přesně na hůl nepokrytého JOONASE KEMPPAINENA, jehož nekompromisní rána dostává hosty poprvé dnes do vedení. Asistence: Teemu Hartikainen, Linus Omark.
45:48'
Čudinov posílal od modré čáry puk mimo. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
44:42'
Za Bobkovovou brankou byl Kugryšev tvrdě sražen, rozhodčí ovšem pokračují ve značné volnosti co se vylučování týče.
44:03'
43:46'
Další útočné snažení domácím nevychází a opět bude Omsk začínat až od vlastní branky.
42:34'
Na druhé straně prosvištěl podél pravého mantinelu Semjon Košelev, rychlý pokus minul Metsolovu branku a vyvezl se po obvodu hřiště až na druhou stranu kluziště.
41:30'
Nádhernou přihrávku dostal do jízdy Koledov, z bezprostřední blízkosti však nepřekonal Igora Bobkova.
41:00'
Kugryševovi manévr zpoza branky nevyšel, domácí posílají kotouč do středního pásma.
40:15'
Dlouhé nahození dojel jako první Linus Omark, rozhodčí však přesto odpískali zakázané uvolnění.
40:01'
Hned zkraje druhé třetiny se podařilo hostům vyrovnat, jenže už o minutu později navrátil domácím vedení Ville Pokka. Ve 33. minutě ale ujel Pjotr Chochrjakov, jenž švihem opět srovnal. Nerozhodnému skóre odpovídá i obraz hry, který střídá šance na obou stranách. Uvidíme, zda někdo z hráčů ve třetí třetině rozhodne nebo se půjde do prodloužení.
40:00'
39:36'
Domácí se ještě snaží něco vymyslet v útoku, dostávají se ale do ofsajdu.
38:51'
Nahození Omsku ze středního pásma se po mantinelu svezlo až do ochranné sítě. Vhazování uprostřed kluziště.
37:42'
Linus Omark nadělal pár vrásek svému brankáři, když sjíždějícímu útočníkovi soupeře vypíchl kotouč nečekaně do vlastního brankoviště.
37:03'
Ufa hraje v plném počtu.
36:22'
Krátce po vhazování pálil od modré Franson, před Metsolou clonilo několik hráčů, finský gólman ale chytá.
36:12'
Taylor Beck to již poněkolikáté v dnešním utkání zkoušel ze své zjevně oblíbené pozice, mířil však příliš vysoko.
35:40'
Hosté zatím nepouštějí Omsk do šance a vyhazují přes celé hřiště.
35:03'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Joonas Kemppainen – 2 min., hrubost).
34:45'
První formace Ufy motá hlavy domácí obraně, zatím ovšem bez střely na branku.
33:49'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou a také se pořádně přitvrdilo.
32:09'
Hosté nejprve měli velké štěstí na vlastním brankovišti, poté však PJOTR CHOCHRJAKOV nabral obrovskou rychlost, projel skrz domácí obranu a sám proti Bobkovovi zachoval chladnou hlavu, zavěsil pod horní tyč a vyrovnává na 2:2. Asistence: Dmitrij Kugryšev, Vladimir Tkačov.
30:54'
Larsen dostal nabito k modré, jeho dělovku ještě chtěli dorážet dva hostující útočníci, domácí obrana je ale nepustila do zakončení.
30:23'
Taylor Beck pálil ze stejné pozice, ze které v první třetině otevřel skóre. Tentokrát ovšem trefuje pouze připraveného Juhu Metsolu.
29:23'
Domácí opět zatápěli obraně Ufy, ta se poté hnala do protiútoku, ale hráči raději odjeli střídat.
28:24'
Podél levého mantinelu nabral rychlost Vladimir Tkačov, pokus zápěstím nenadělal domácímu gólmanovi problémy.
27:44'
27:32'
Larsen přejel modrou a hned nahazoval. Jeho spoluhráči napadali rozehrávku, a tak musel Bobkov přerušit hru.
26:49'
Hráči Omsku využívají toho, že hosté mají střídačku daleko od obranného pásma, takže je teď drží pod pevným zámkem.
25:28'
Velký tlak předvádí na druhé straně domácí hráči, rána z levého kruhu Metsolovi vypadla pod nohy, hostující brankář o tom vůbec nevěděl. Nakonec ho se štěstím odehrál jeden z bránících hráčů.
24:55'
Ufa teď má ze hry více, nahození ze středního pásma Bobkov drží a přerušuje hru.
24:07'
Od modré čáry posílal střílenou přihrávku Panin, před bránou číhal Larsen, jenže nedokázal usměrnit puk tak, jak by rád.
23:15'
Soloduchin zachytil vyhození v útočném pásmu a zkoušel pálit z ostrého úhlu. Bránu netrefil, chvíli před tím byl tvrdě sražen Žarkov, rozhodčí ale zákrok neodpískali.
21:59'
Domácí vyhráli buly v útočném pásmu, pro volný puk si dojel VILLE POKKA a jen tak náhodně do něj plácl, jenže Metsola měl zakrytý výhled. Vysoká střela díky tomu zapadla přesně pod horní tyčku. Asistence: David Desharnais.
21:28'
21:22'
Omsk hraje v plném počtu.
20:51'
Omark za modrou přenechal puk Hartikainenovi, ten objel branku a výborně si všiml najíždějícího ZACHARA ARZAMASCEVA, jemuž předal dokonalou přihrávku, ze které bylo jednoduché skórovat. Asistence: Teemu Hartikainen a Linus Omark.
20:01'
Úvod dnešního zápasu zvládl lépe domácí Omsk, který byl aktivnější a hlavně využil dvojnásobnou přesilovku. Až v druhé polovině třetiny se Ufa dostávala více do útoku, vše ale zatím zvládá Igor Bobkov v bráně domácích. Do druhé třetiny se půjde ve čtyřech hráčích na každé straně.
20:00'
19:55'
Ke konci třetiny ještě jeden ofsajd Ufy.
19:28'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Tkačov – 2 min., hákování).
19:22'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Širokov – 2 min., držení).
18:53'
Do výborné šance dostal Desharnais na levé straně Viktora Stalberga, který měl před sebou hodně prostoru, Metsola jeho ránu vytěsnil lapačkou a pak puk přikryl.
17:22'
Majorov rychle projel přes modrou a nahrával doprava, Žarkovovi však střela z první vůbec nesedla.
16:43'
Druhá formace hostů kroužila v útočném pásmu, ani ona se ale nedostává k nějaké nebezpečné střele.
15:31'
Jemelin projel až do útočného pásma, jenže když už si připravoval střelu, skvělým obranným zákrokem mu ji ukradl Linus Omark.
14:42'
Čtvrtá formace Ufy toho v útočném pásmu příliš nevymyslela, domácí jsou zatím v obranné činnosti velmi svědomití.
13:28'
Metsola vyjel pro puk, s rozehrávkou však dlouho váhal a málem se to pro jeho tým stalo osudným.
12:25'
Nejprve pěkné projetí skrz obranu předvedl Omark, poté se na druhé straně hezky na střed uvolnil Kirill Semjonov, jeho bekhendový pokus Metsola drží.
11:52'
Nahození od modré pořádně vystrašilo Metsolu, který sice puk držel, ale díval se za sebe, protože si vůbec nebyl jistý svým zákrokem.
11:47'
10:38'
Hned několikrát zkoušel TAYLOR BECK střílet zápěstím z pravého kruhu, nakonec mu to vyšlo, především díky clonícímu Stalbergovi před bránou. Asistence: Cody Franson, Sergej Šumakov.
10:10'
Taylor Beck si sjel až na pravý kruh a zkoušel sám zakončit, Metsola chytá.
09:47'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexej Semjonov – 2 min., faul kolenem).
09:20'
Hosté zatím dobře brání a dvakrát po sobě vyhazují přes všechny čáry.
08:56'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., nedovolené bránění).
08:25'
Viktor Stalberg pálil z první od modré, Metsola je připraven a drží. Bude se vhazovat po jeho levici.
07:22'
Vladimir Tkačov sám převezl kotouč přes střední pásmo a dostal se ke střele, tu ovšem Bobkov s přehledem chytil do lapačky a mohl i rozehrát.
06:13'
Prohození skrz obranu bylo pro Chochrjakova příliš dlouhé, Omsku se ale nepodařilo vyhodit a následnou střelu od modré už musel krýt Igor Bobkov.
05:22'
Hartikainen si pohrával s pukem u vlastní branky, riskantní přihrávka mu těsně vyšla.
04:29'
Tvrdá střela hostů ze středního pásma vyletěla příliš vysoko a neohrozila Bobkova.
03:00'
Taylor Beck ujel hostující obraně do samostatného nájezdu, rozhodlo se vystřelit bez naznačení, Metsola udržel puk před brankovou čárou.
02:35'
Hartikainen překvapivě zpoza branky nacházel v mezikruží Larsena, Bobkov připraven.
02:28'
Bobkov poprvé sbírá lehký pokus a raději drží, bude se vhazovat po jeho pravici.
01:32'
Také Ufa se dostává do útočného pásma, Bobkov ale zatím nemusel zasahovat.
00:27'
Avangard jako první nahazuje na Metsolu a žene se do útoku.
00:01'

Avangard Omsk: Bobkov (Nalimov) – Pokka, Jemelin (C), Franson, Pivcakin (A), Čudinov, Bondarev, Martynov – Beck, Desharnais, Košelev – Manukjan, Stålberg, Širokov – A. Galimov, K. Semjonov, K. Petrov – Šumakov, Stas, Fisenko.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Koledov, Arzamascev, A. Semjonov, Ar. Sergejev, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark (A) – Kugryšev, Chochrjakov, Tkačov – Soloduchin, Busarov, V. Žarkov (A) – Gimatov, M. Majorov, Rybin.

Rozhodčí: Soin, Olenin – Černyšjov, Ivanov.
Československá stopa v utkání

Ani v jednom z těchto týmů nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.
Vzájemná utkání

V základní části, co se vzájemných utkání mezi oběma týmy týče, byl úspěšnější Omsk, jenž zvítězil třikrát, Ufa pak pouze jednou. Hosté tak mají svému soupeři rozhodně co vracet.

Ufa – Omsk 3:2
Ufa – Omsk 0:1pp
Omsk – Ufa 1:0
OmskUfa 5:4sn
Salavat Julajev Ufa

Také hokejisté Ufy si nevedli v průběhu play-off vůbec špatně. Hned v prvním kole narazili na Magnitogorsk, který vedou čeští trenéři Josef Jandač a Jiří Kalous, a ten vyřadili poměrem 4:2 na zápasy. Od Magnitogorsku se čekalo jistě více, jenže Ufa svou skvělou formu potvrdila i v semifinále Východní konference s Kovářovým Jekatěrinburgem, jenž porazila na zápasy 4:1.

Nejproduktivnější hráči

Teemu Hartikainen – 14 bodů (6+8)
Linus Omark – 11 bodů (3+8)
Joonas Kemppainen – 11 bodů (7+3)
Avangard Omsk

Hokejisté Omsku po výborné základní části navázali na své výkony i v play-off. Hned v osmifinále si vyšlápli na stále ještě úřadujícího majitele Gagarinova poháru, a sice silnou Kazaň. Tu vyřadili v nejkratším možném termínu 4:0 na zápasy. Poté ve čtvrfinále sehráli sérii s kazašskou Astanou, té dovolili pouze jeden úspěšný zápas a nyní jsou tak v semifinále s bilancí osmi výher a jen jedné jediné prohry. Měli díky tomu dost času nabrat nové síly a nyní už se těší na start série s Ufou.