KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Spartak Moskva - 10. března 2020   17:30

Dynamo Moskva
38:00' Šipačov (Jaškin, A. Petersson) • 47:38' Afinogenov (Alexejev) • 57:47' Polygalov  • 59:21' Jaškin

Vhazování – 33:31
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dynama, které svého soupeře porazilo poměrem 4:1. Spartaku se povedlo vyrovnat výsledek, jenomže regulérnost branky muselo potvrdit video, což rozhodl o pravém opaku. Dynamo tak stále vedlo o jednu branku, o několik vteřinek později se samo dostalo do dvoubrankového vedení. Spartak se ovšem v závěru utkání dostal do velkého tlaku, který přinesl pouze kontaktní branku, avšak domácí přidali další dvě trefy do prázdné branky.
59:21'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Domácí navíc přidávají další trefu do prázdné branky! Hosté se nemohli prokousat do útočného pásma, naopak u středového kruhu se k volnému kotouči dostal DMITRIJ JAŠKIN, který tak zamířil do prázdné branky.
Bez asistence.
57:47'
Domácí trefou do prázdné branky rozhodující o vítězi tohoto zápasu! Spartak sice kombinoval v pásmu, jenomže po jedné z nepřesností to přes celou hrací plochu zkoušel domácí IGOR POLYGOV, jenž zamířil přesně do prázdné branky.
57:03'
Spartak právě vstřelil branku!
Tak ono to bude ještě hodně zajímavé! Spartak totiž hrál přesilovou hru 6 na 3, přičemž se k puku dostal PATRIK HERSLEY. Jeho dělovka nakonec směřovala přesně mimo dosah brankáře Jerjomenka, jenž byl navíc v pohybu na opačnou stranu. Spartaku navíc bude přesilová hra pokračovat!
Asistence: Kaspars Daugavinš, Andrej Kutějkin.
56:58'
Necelé čtyři minuty před koncem tohoto zápasu probíhá poslední komerční přestávka. Spartak stále marně usiluje nad vyrovnávací brankou, čas se mu ale krátí.
56:50'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Jaškin – 2 min., sekání).
56:09'
Z velice dobré pozice před malým momentem zakončoval Hanzl, který o vlásek minul branku. Spartak Moskva má velký tlak, neboť to zkouší bez brankáře Bespalova.
55:21'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Semjon Pankratov – 2 min., držení).
54:24'
V posledních minutách sledujeme celkem plynulou podívanou. Spartaku se opět povedlo zaměstnat brankáře Jerjomenka, který raději podržel hrací předmět pod sebou.
51:22'
Vypadalo to na další vyloučení, avšak to se nakonec neděje. Jeden z hráčů Spartaku totiž vyhodil puk ven z hrací plochy, po krátké domluvě se vylučovat nebude.
50:11'
Až nyní se Spartak dočkal celkem povedené souhry, přičemž na konci této kombinace byl Fjodorov, který ovšem nepřekonal přesouvajícího se brankáře.
49:43'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vjačeslav Kuljomin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Martinš Karsums – 2 min., držení hole).
49:23'
Se Spartakem to v tuto chvíli opravdu nevypadá zrovna nejlépe, necelých deset minut před koncem zápasu prohrává o dvě branky, což značí hodně těžké sousto.
48:06'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vadim Šipačov – 2 min., vysoká hůl).
47:38'
Místo vyrovnání tu máme druhou branku domácího celku! U pravého kruhu měl celkem dost prostoru Alexejev, který bekhendovou nahrávkou našel u opačného kruhu MAXIMA AFINOGENOVA, jehož přízemní zakončení z jedničky směřovalo až za Bespalova.
Asistence: Andrej Alexejev.
47:04'
V krátkém časovém sledu dokázalo zahrozit také Dynamo, jenomže Bespalov si prostředek branky dokázal pohlídat. Poslední minuty ale patří hostujícímu celku.
46:24'
Neskutečné! Domácí obrana nyní nechala napospas osudu brankáře Jerjomenka, před kterým se zjevil Nikoncev, který nedostal puk až do branky.
45:30'
Spartak Moskva se sice dočkal vyrovnávací branky, avšak ta po přezkoumání videa nakonec neplatí. Jednalo se o postavení útočícího hráče v brankovišti.
45:12'
Domácí celek se dokázal usadit na druhé straně, jenomže Zajcevovi uskočil puk směrem do středního pásma. Spartak se tak dostal z náporu, avšak k puku stále ne.
44:06'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí kapitán Šipačov, jenomže sudí vylučovat nebude. Nápor Dynama pokračoval, Bespalov si poradil proti ráně od levého kruhu.
43:04'
Za brankou před malým momentem operoval Juňkov, kterému se nepovedlo udržet puk před napadající smečkou protihráčů, jenž navíc vyrazila kupředu.
42:08'
Spartak si poradil s napadající smečkou protihráčů, avšak mu celkem dlouhou dobu trval přechod za modrou čáru. K puku se navíc dostal také brankář Jerjomenko.
41:07'
Na druhé straně si nepřesně počínal forvard Petersson, jehož nahrávka našla pouze hokejku protihráče. Bespalov posléze podržel svůj celek proti střele z úhlu.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se ihned snažil nastěhovat na druhou stranu, jenomže Hanzl vystavil své kolegy do ofsajdu.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která nám přinesla jedinou branku, o kterou se postaral domácí Šipačov. Tato perioda tak trochu navázala na tu předchozí, neboť jsme sledovali hokej s naprostým minimem vyložených šancí. Možná o trochu nebezpečnější byl Spartak, který si zatím na brankáře Jerjomenka ani jednou nepřišel.
40:00'
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:00'
Krátce před koncem druhé třetiny se domácí hráči dostávají do vedení! Fantastickým způsobem to udělal Jaškin, který šikovně objel branku, načež u druhé konstrukce dokázal najít naprosto volného VADIMA ŠIPAČOVA, jehož zakončení směřovalo přesně za brankáře Bespalova.
Asistence: Dmitrij Jaškin, André Petersson.
37:40'
Po delší době si práci připsal také hostující brankář Bespalov, který raději schoval kotouč ve své výstroji. To znamená, že se opět bude vhazovat po jeho levici.
36:50'
Dynamu se ani v tomto případě nepovedlo udržet puk na opačné straně, v souboji u hrazení se nakonec k němu dostal pozorný Viklund, který ho stačil vyvézt vpřed.
35:14'
Hra byla v krátkém časovém sledu opět přerušena, tentokráte se touš dostal na jednu ze střídaček. Spartaku Moskva se tato přesilová hra zatím moc nedaří.
34:20'
Téměř ihned po vhazování jsme sledovali trpělivou kombinaci hráčů Spartaku, kteří obléhali pásmo soupeře. Zatím sledujeme přesilovkovou souhru bez zakončení.
33:56'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Michail Grigorjev – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
33:20'
Šťastný odraz nakonec hrál do karet domácímu hráči, který byl sám před Bespalovem. Hostující brankář si po delší době připsal hodně těžký zákrok.
32:09'
Hostující kapitán Nikoncev se pro změnu probíjel po levém křídle, kde byl zastaven dalším dobrým zákrokem. Směrem dopředu to vyzkoušel také domácí Zajcev.
31:04'
Do nadějného přečíslení se dostal Nikoncev, který avšak úplně zapomněl vystřelit. Dobrý obranný zákrok navíc odvedl Čajkovský, jenž pomohl Jerjomenkovovi.
30:00'
Je za námi přesná polovina zápasu, zatím na první branku tohoto duelu stále čekáme. Spartak v posledních minutách přidal na aktivitě, avšak na Jerjomenka si nepřišel.
29:02'
Následně to na opačné straně na sebe vzal Zubov, který pro změnu zkoušel štěstí z mezikruží, jenomže tam narazil na protihráče, jenž zasáhl čistým způsobem.
28:15'
Zničehonic se až před brankáře dokázal proháčkovat Afinogenov, který ovšem z velké blízkosti úplně minul branku. Bespalov měl v tomto případě značné štěstí.
27:09'
Dynamo operovalo v útočném pásmu, kde to šikovným zakončením od levého kruhu zkoušel Brjukvin, jehož rána zápěstím skončila pouze na lapačce brankáře.
26:08'
Kuljomin dokázal ustát souboj za brankou, načež se obtočil kolem své osy, přičemž se pokoušel dotlačit puk za hostujícího brankáře Bespalova, jehož beton byl na svém místě.
25:10'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Chochlačov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
25:10'
Do protiútoku se chystal vyrazit Chochlačov, který ovšem nechal puk za sebou. Toho ihned dokázal využít pozorný obránce Ljamin, který založil rychlou protiakci.
24:21'
Nečekanou práci měl brankář Jerjomenko, který však dokázal podržet puk u svého betonu, což vedlo ke přerušení. Vhazovat se bude opět před brankou Dynama.
23:09'
Před modrou čárou se povedlo zachytit kotouč Trišinovi, který ho ihned odehrál směrem k zadnímu hrazení. Tam se ovšem v souboji nedokázal prosadit Malychin.
22:06'
Navíc si do velice nadějné pozice pro zakončení sjel obránce Mironov, který to zkoušel prudkým zakončením ke vzdálenější tyči, puk nakonec směřoval vedle branky Spartaku.
21:02'
Do předbrankového prostoru si před malým momentem sjel právě Petersson, který se pokoušel nebezpečně tečovat touš, jenž nakonec dopadl kousek vedle.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří se jako první dostali směrem za branku soupeře, kde ovšem neustál souboj Petersson.
20:01'
Je za námi první třetina, která nám nakonec nepřinesla žádnou branku. Sledovali jsme totiž maximálně vyrovnanou podívanou, jenž se většinu času odehrávala ve středu hrací plochy. I přesto o něco aktivněji působilo domácí Dynamo, které se jen málokdy dostalo k vážnějšímu ohrožení branky. Na první trefu si tak budeme muset počkat!
20:00'
19:20'
Čajkovský přenechal do lepší pozice Hietanenovi, který ihned vracel puk proti hokejce slovenskému obránci, jehož dělovka ovšem trefila přímo prvního protihráče.
17:28'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ansel Galimov – 2 min., nedovolené bránění).
16:11'
Aby toho nebylo málo, tak se puk pro změnu snesl vysoko nad branku, dokonce se lehce dotkl také ochranné sítě za brankou. Následovat bude další vhazování.
15:36'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další přerušení hry, tentokráte v podání hostujícího Spartaku Moskva. Opět se totiž jednalo o další zakázané uvolnění.
14:12'
Na druhé straně jsme sledovali nahození od modré čáry, a sice z hole obránce Kutějkina. Jeho pokus nakonec putoval vedle, Jerjomenko tak nemusel zasahovat.
13:20'
Dynamo se na delší časový úsek dostalo na druhou stranu, kde se nakonec nedostalo ani k jednomu střeleckému pokusu. Ogurcov navíc zahrál pouze za cenu icingu.
12:08'
Zatím nesledujeme zrovna pohlednou podívanou, oba celky se totiž snaží neudělat žádnou velkou chybu. Možná i proto zkoušel Čajkovský nahodil podél mantinelu.
11:11'
Předchozí přesilová hra Spartaku sice nebyla špatná, avšak nám nakonec nepřinesla branku. Na druhé straně se prodíral vpřed Jaškin, který však daleko nedojel.
10:00'
Jerjomenko si poradil s prudkým nahozením z velké vzdálenosti, které raději ukryl do své lapačky. Naprosto opačně si počínal Bespalov, který byl donucen přerušit hru.
09:12'
První branku měl na hokejce hostující Fjodorov, který pálil z velice dobré pozice. Jeho rána trefila pouze beton domácího brankáře, který tak podržel svůj celek.
08:04'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vadim Šipačov – 2 min., faul loktem).
07:04'
Ještě při další útočné akci zůstala na ledové ploše první formace Dynama. Petersson pouze nahazoval za hostující branku, kde kotouč vybojoval zpět na hokejku Višněvskij.
06:14'
Jaškinovi se povedlo na pravém křídle převzít nahrávku od Peterssona, načež se sám rozhodl proniknout až k pravému kruhu, kde byl zastaven čistým zákokem.
05:12'
K volnému touši se ještě dostal domácí Grigorjev, který ovšem neměl vhodnou podporu od svých spoluhráčů. Bespalov nemusel zasahovat, hra se totiž ihned obrací.
04:04'
U levého hrazení narazil neúnavně hrající Jaškin, který se totiž neprotáhl kolem protihráče. Domácí se ani tentokráte nedostali, o rozehrávku se stará Hersley.
03:11'
Vhazovalo se tak opět ve středním pásmu. Domácí celek se ovšem neohroženým způsobem dostal do třetiny, kam se povedlo zavézt kotouč Pankratovovi.
02:03'
Dynamo se poprvé natlačilo před brankáře Jerjomenka, který ovšekm nemusel zasahovat. V krátkém časovém sledu je pískáno, jednalo se o ofsajd hostů.
01:05'
Poté se do protiútoku pouštěl hostující Chochlačov, který se po levém křídle dostal až za modrou čáru, odkud zkoušel ještě oslovit o něco lépe stojícího Kutějkina.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který se ihned dostal na druhou stranu, kde se Hietanenovi nepovedlo zrovna přesně rozehrát.
00:01'

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, Čajkovský, Ljamin, Mironov (A), Grigorjev, J. Zajcev, Ogurcov – Šipačov (C), A. Petersson, Jaškin – Brjukvin, Polygalov, Indrašis – Jefremov, Alexejev, Afinogenov – V. Kuljomin (A), Michajlov, Pankratov – Muranov.

Spartak Moskva: Bespalov (Chomčenko) – Viklund, Hersley, I. Višněvskij, D. Višněvskij, Kutějkin (A), Trišin, Nikišin, D. Musin – Fjodorov, Nikoncev (C), R. Hanzl – Zubov (A), Karsums, Daugavinš – Malychin, A. Galimov, Chochlačov – Juňkov, Cyplakov, Kotljarevskij.

Rozhodčí: Odins, Naumov – Lazarev, Šalagin.

Dmitrij Jaškin (DMS)

Robin Hanzl (SPM)
Július Hudáček (SPM)
4. zápas série – 2:2

Čtvrtý duel v sérii mezi Spartakem a Dynamem začal lépe pro Spartak. Ten po druhé třetině vedl 3:0 a měl tak blízko ke srovnání série. Ovšem Dynamo ještě zabojovalo a snížilo na rozdíl jediné přesné trefy. Jenže už nemělo moc času a síly na to, aby si vynutilo prodloužení. Po těsném výsledku 3:2 tak Spartakovci vyrovnali sérii a ta se znovu stěhuje do moskevské VTB Areny, kde domácí budou chtít opět v sérii vést, ale to i hosté z moskevského Spartaku. Čeká nás další zajímavá bitva.
3. zápas série – 1:2

V CSKA Areně, kde hrají svá utkání hráči Spartaku, to bylo znovu vyrovnané a po základní hrací době, která skončila 4:4, nebyl znám vítěz. Zápas tak musel dojít do možného nekonečného prodloužení, které nakonec trvalo jen necelých šestnáct minut. Kotljarevskij ho rozhodl svou přesnou střelou a zajistil tak Spartaku první sériový bod po výsledku 5:4pp a bylo sníženo na 1:2.
2. zápas série – 2:0

Také druhý domácí duel Dynamo zvládlo, ale bylo to už mnohem složitější, než tomu bylo v prvním vzájemném měření sil. Po druhé třetině totiž na ukazateli skóre svítil stav 1:1. Na začátku třetího dějství šli Spartakovci do vedení, ale Dynamo třemi přesnými zásahy najednou vedlo 4:2. Jiskru naděje vykřesal ještě Robin Hanzl, jeho branka už ale znamenala jen korekci ve skóre na konečných 4:3. Soupeř tak za stavu 2:0 chtěl minimálně jednou bodovat na půdě Spartaku.
1. zápas série – 1:0

První domácí zápas zvládli hokejisté Dynama Moskva velmi dobře, když zvítězili nad moskevským rivalem, a sice Spartakem 5:1. Hned úvodní branku zápasu dosáhl český útočník Dmitrij Jaškin a nastartoval tak motory Dynama, které na začátku třetí třetiny vedlo už 4:0. Hosté však v závěru snížili, ale poslední slovo v šedesáté minutě měli hráči Dynama, když přidali pátý gól a ujali se po výhře 5:1 vedení 1:0 na zápasy.
Hezký úterní večer přeji všem příznivcům hokeje. Play-off KHL už je v plném proudu, dnes jsou na programu páté zápasy. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat pátý zápas série mezi týmy Dynamo Moskva a Spartak Moskva. Stav je 2:2 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.