KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : OMSK - 5. března 2020   15:00

Ufa
Ufa
24:43' Burmistrov (Pašnin, Kugryšev) • 28:43' Chochrjakov (V. Žarkov) • 40:50' Manninen (Larsen, Omark) • 46:20' Hartikainen (Omark, Panin) • 48:10' Hartikainen (Omark) • 58:12' V. Žarkov
6:3
(0:2, 2:0, 4:1)
Stav série: (2:1)
OMSK
OMSK
01:23' Šumakov  (K. Semjonov, Košelev) • 16:20' Jemelin  (Širokov) • 54:05' McMillan  (Beck, Širokov)
Ufa
Odins, Kalenin – Lazarev, Šalagin
Ufa Arena, Ufa
8070 diváků
OMSK
Bobkov (49. Garipov) – Franson, Jemelin (C), Pokka, Bondarev, Vojnov (A), Martynov, Jaremčuk – Beck, McMillan, A. Potapov – Košelev, K. Semjonov, Šumakov – Andrighetto, Pjanov (A), Širokov – Dědunov, Stas, Gračjov.

Československá stopa v utkání

Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.
Statistiky utkání:

Střely na branku – 36:33.
Zblokované střely – 10:15.
Vyloučení – 2:1.
Využití přesilovek 0/1 – 1/2.
Vhazování – 36:35
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Ufy, která svého soupeře porazila výsledkem 6:3. Salavat prožil velice povedený vstup do třetí třetiny, hned v první minutě se totiž poprvé v utkání dostal do vedení. Ufa si v krátkém časovém sledu přichystala další dvě branky, díky čemuž se dostala do tříbrankového vedení. Omsku se sice povedlo snížit, avšak Ufa vstřelila šestou trefu do prázdné branky.
59:04'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Ilja Krikunov – 2 min., podrážení).
58:12'
Ufa právě vstřelila branku!
O vítězi tohoto zápasu je definitivně rozhodnuto! Ufa se po vhazování chvíli bránila, jenomže poté se za odpalem jako první dostal VLADIMIR ŽARKOV, který bez větších problémů trefil odkrytou hostující branku.
Asistence: Alexandr Kadějkin.
57:20'
Omsk to zkouší bez brankáře!
57:10'
Jemelin nedokázal zpracovat neposedný puk, nicméně domácí se nedostali do bezpečí. I přesto sám na branku uháněl Hartikainen, který si hattrick nepřipíše!
56:08'
Další odpal přes všechny čáry znamenal zakázané uvolnění. Omsk se v posledních minutách dostal do tlaku, nyní se bude opět vhazovat před brankářem Metsolou.
55:13'
Od pravého kruhu zkoušel své štěstí Beck, který hledal prostor u vzdálenější konstrukce. Puk nakonec směřoval úplně vedle branky, domácí jsou i nadále pod tlakem.
54:05'
Avangard právě vstřelil branku!
Hostující celek přeci jenom využívá přesilovou hru, už je to pouze o dvě branky! Ufa se totiž dostala pod značný tlak, nakonec jsme sledovali naprosto famózní nahrávku směrem na Širokova, který ještě nabízel touš do předbrankového prostoru, kde BRANDON MCMILLAN pouze nastavil hokejku.
Asistence: Taylor Beck, Sergej Širokov.
53:11'
Omsk má jednu z posledních šancí udělat něco s výsledkem. Při přesilové hře se sice dostal až do útočného pásma, tam nepřesnou nahrávku ale přečetl Koledov.
52:52'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Danil Baškirov – 2 min., podrážení).
49:15'
Puk se po jedné z tečí dostal na domácí střídačku, což vyhovuje právě Ufě. Došlo totiž k dalšímu přerušení hry, navíc bude následovat předposlední komerční přestávka.
48:10'
Střídání v týmu Avangard Omsk: ze hřiště odchází Igor Bobkov, přichází Emil Garipov.
48:10'
Vypadá to, že o osudu tohoto zápasu je rozhodnuto! Ufa předvedla další rychlý kontr, který na sebe vzal TEEMU HARTIKAINEN. Tento finský útočník si to s pukem namířil až do mezikruží, odkud opět pálil mezi ruku brankáře. Pro Bobkova to znamená konečnou, jeho místo v brance tak zaujme Garipov!
Asistence: Linus Omark.
47:50'
Dnešní utkání sleduje 8070 diváků.
46:20'
Hostující celek je na ručník, inkasoval totiž čtvrtou branku! Linusi Omarkovi se povedlo ustát souboj u zadního hrazení, načež ještě přenechal za sebe. Tam si do střelecké pozice sjel TEEMU HARTIKAINEN, který prudkou ránou švihem překonal Bobkova počtvrté.
Asistence: Linus Omark, Grigorij Panin.
46:07'
Metsola zkontroloval dráhu letu puku, který poté odehrál do volného prostoru. Tam mu na pomoc přijel Panin, který velice přesně našel rozjetého Omarka.
45:04'
Omsk málem vyrovnal! Domácí obrana totiž propadal, do bezprostřední blízkosti se navíc dostal Semjonov, který trefil pouze beton brankáře Metsoly.
44:14'
Snad nejdelší pasáž bez přerušení. Za vlastní brankou se dokázal s pukem otočit obránce Franson, který se přes střed hrací plochy dostal až na druhou stranu.
43:04'
Podél levého hrazení to zkoušel hostující Potapov, který ovšem skončil po souboji s protihráčem na zemi. Jednalo se o čistý zákrok, což doprovodil stadion potleskem.
42:21'
Na poslední chvíli se povedlo odehrát puk domácímu Koledovovi, který ho odpálil před dotírajícím protihráčem. Touš směřoval za branku Bobkova, oba celky vystřídaly.
41:24'
Ufa pokračuje ve své aktivitě, svého soupeře opět pořádně přitlačila k jeho vlastní brance. Omsk se však vymanil ze sevření, Beck navíc zavezl kotouč na druhou stranu.
40:50'
Domácí se vůbec poprvé v tomto duelu dostávají do vedení! Larsen po přejetí modré čáry nabíjel vedle stojícímu SAKARI MANNINENOVI, který to zkoušel z velké vzdálenosti. Bobkov měl zřejmě naprosto zakrytý výhled, střela totiž směřovala přesně pod horní konstrukci.
Asistence: Philip Larsen, Linus Omark.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první dostal do vlastního obranného pásma, odkud se o rozehrávku snažil Larsen.
40:01'
Je za námi také druhá perioda, která nám rovněž přinesl dva přesné zásahy. Omsk měl tento zápas celkem dlouho pod kontrolou, jenomže dvě fatální chyby přinesly dva přesné zásahy domácího celku, který tak srovnal krok. Sledujeme hodně vyrovnanou podívanou, ve třetí třetině může rozhodnout jakákoliv větší chyba jednoho, či druhého týmu.
40:00'
39:19'
Už nám nějakou tu dobu běží poslední minuta druhé třetiny, na jakoukoliv změnu skóre to v tuto chvíli nevypadá. Domácí se navíc marně dožadovali ofsajdu.
37:47'
Na ledovou plochu se vrátila druhá formace Omsku. Na vhazování se ovšem povedlo uspět domácímu Manninenovi, který navíc přesně rozehrál na Larsena.
36:33'
Během necelé minuty došlo ke třem přerušení hry, následně si to směrem dopředu namířil domácí Omark, který u levého kruhu narazil pouze do protihráče.
35:13'
Z druhé vlny se do útočení zapojil Larsen, který střelou švihem dost možná trefil brankovou konstrukci. Mimo záběr kamer na zemi zůstal ležet Jemelin.
34:35'
Máme za sebou více než polovinu zápasu, zatím jsme se dočkali čtyř přesných zásahů. Oba celky se snaží neudělat žádnou chybu, což se zatím celkem daří.
33:48'
Ani v tomto případě se nehrálo vůbec plynule, další nahození totiž jako první dojel domácí Panin. To znamená, že se hra opět stěhuje před brankáře Bobkova.
32:30'
Za vlastní branku se dostal Bobkov, který svému celku vypomohl s rozehrávkou. Na druhé straně byl z pásma vytlačen Košelev, který navíc přišel o kotouč.
31:13'
Navíc puk vylétl na hostující střídačku, hra tak musela být opět přerušena. Salavatu se posléze povedlo uspět na vhazování, Koledov ihned napálil touš vpřed.
30:30'
Ufa se dožadovala odpískání faulu, jenomže sudí nechali pokračovat ve hře. Posléze hrál odraz od mantinelu do karet McMillanovi, který u bližší tyče nepřekonal Metsolu.
29:45'
Omsk si v posledních minutách komplikuje tento zápas, přišel totiž o dvoubrankové vedení. Ufa tak dokázala vyrovnat, oba celky začínají opět od začátku.
28:43'
Rychlý protiútok domácích znamená vyrovnání! Omsk se na malý moment usadil v útočném pásmu, kde došlo trefení jednoho z protihráčů. Ufa posléze podnikly rychlý protiútok, při kterém přihrával do tandemu Žarkov. Jeho nahrávka putovala na hokejku PJOTRA CHOCHRJAKOVA, který zamířil mezi ruku a tělo brankáře.
Asistence: Vladimir Žarkov.
28:08'
Do další slušné pozice pro zakončení se dostal Pašnin, do jehož rány na poslední chvíli vložil hokejku jeden z protihráčů. Hrací předmět tak směřoval do ochranné sítě.
27:13'
Hra byla v krátkém časovém sledu opět přerušena, což si vyžádalo prostor ke komerční přestávce. Ta Omsku přijde vhod, hostující celek se totiž nechal zatlačit.
26:33'
Ufa se dostala k velice solidnímu tlaku, který volal po vyrovnávací brance, Nakonec jsme sledovali hodně nepříjemnou ránu od Larsena, který trefil pouze protihráče.
25:12'
Omsk si tak tento zápas zkomplikoval vlastní chybou, v tuto chvíli jer to pouze o jednu branku. Omsk se ovšem natlačil do pásma, kde Metsola musel přerušit hru.
24:43'
Špatné střídání hostujícího celku znamená kontaktní branku v podání Ufy! Hostující obrana si totiž nedokázal pokrýt ALEXANDRA BURMISTROVA, který tak ujel sám na Bobkova. Ruský forvard to zkoušel střelou na bližší konstrukci, která navíc byla úspěšná.
Asistence: Michail Pašnin, Dmitrij Kugryšev.
24:14'
Ufa se nyní dostal k slušnému náporu, jenomže první formace se nedostal do žádné větší šance. Na druhé straně to zkoušel Širokov, který trefil pouze beton.
23:04'
Omsk se málem dostal do tříbrankového vedení! Puk totiž těsně proletěl brankovištěm, přičemž se Metsola dokonce nacházel na zádech.
22:18'
Hostující Andrighetto potáhl puk k pravému kruhu, odkud se ho snažil vyslat zpět před domácí branku, kde se v době nahrávky nenacházel nikdo ze spoluhráčů.
21:07'
Vypadalo to na další zakázané uvolnění v krátkém časovém sledu, jenomže jako první se k puku dostal hostující Potapov, který ho přesto nedokázal dlouho udržet.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny vyznělo lépe pro hostující celek, který to zkoušel dalším prudkým nástřelem na druhou stranu, kde k puku zavítal Metsola.
20:01'
Je za námi první třetina, která patřila hostujícímu celku. Ten se po necelé minutě hry dostal do vedení, načež jsme sledovali hodně bojovnou pasáž. Ufa se snažil s jednobrankovým mankem něco udělat, jenomže místo vyrovnání podruhé inkasovala. Omsk tak vede o dva zásahy, i tak to bude mít ještě hodně složité.
20:00'
19:11'
Ufě se první přesilová hra zrovna moc nedaří, zatím se nedostala k ničemu vážnějšímu. Málem se ale k odraženému touši dostal Maninen, který nedokázal zareagovat.
18:06'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Brandon McMillan – 2 min., podrážení).
17:45'
Hostující obrana se trochu otevřela, čehož se pokusil využít domácí Kartajev. Jeho rána přes obránce nebyla špatná, avšak Bobkov dokázal vystrčit lapačku nad sebe.
16:20'
Zničehonic se hosté dostávají do dvoubrankového vedení! Sledovali jsme totiž boj o kotouč u pravého hrazení, nakonec si ho dokázal v souboji najít Širokov, který navíc velice přesně našel volného ALEXEJE JEMELINA, jehož ráně švihem směřovala přesně mezi betony.
Asistence: Sergej Širokov.
14:45'
Před modrou čárou ještě zachránil situaci domácí Panin, který odehrál puk směrem k zadnímu hrazení. Ufa se sice dostává k tlaku, jenomže stále naráží na pozornou obranu.
13:13'
Ufa se pustila do dalšího útočného manévru, jenomže Burmistrov se neprotáhl kolem dvojice protihráčů. Na druhé straně si další zákrok připsal Metsola.
12:04'
Velice zajímavě před malým momentem zakončovat Semjonov, který to zkoušel netradičně po zemi. Metsola měl plné ruce práce, nakonec touš vykopl svým betonem.
11:13'
Sledovali jsme další nástřel z velké vzdálenosti, Vojnov nedokázal zamířit na domácí branku. Metsola nemusel zasahovat, poté se k puku dostal kapitán Panin.
10:07'
Kugryšev chvíli kroužil kolem branky, avšak k žádnému většímu ohrožení se nedostal. Na opačné straně ustál souboj Beck, který ještě nahrával k modré čáře.
09:14'
Do zajímavé pozice si sjel Košelev, který měl na zakončení hodně prostoru. Jeho rána měl směřovat mezi ruku brankáře Metsoly, který s tímto záměrem počítal.
08:09'
Za hostující brankou si hodně podezřelým zákrokem poradil Bondarev, který si dle sudích pomohl čistým způsobem. Omsk se po delší době dostává vpřed.
07:12'
Na ledovou plochu se opět dostaly první formace, přičemž ta domácí pořádně zazlobila. Vzápětí se Omsku nepovedlo rozehrát, je tu první komerční přestávka.
06:09'
Puk proti hokejce dostal domácí Sergejev, který se okamžitě postaral o hodně tvrdou střelu. Ta byla sice velice prudká, avšak Bobkov si s ní dokázal poradit.
05:11'
Bobkov si připsal rutinní zákrok, jednalo se o nahození od modré čáry. To skončilo v lapačce hostujícího brankáře, který v krátkém časovém sledu opět přerušil hru.
04:04'
Salavat Julajev pokračoval v útočným manévrech, avšak Bobkov stále nemusel ani jednou zasahovat. Zatím sledujeme kombinace daleko od hostující branky.
03:24'
Na levém křídle si o nahrávku řekl McMillan, který se dostal za modrou čáru. Tam mu na pomoc přispěchal útočný kolega Beck, jenž se rovněž daleko nedostal.
02:07'
Obrannou činnost dokázal zvládnout hostující kapitán Jemelin, kterému se ale nepodařilo poslat puk do bezpečnějšího prostoru. Ufa se totiž usadila v pásmu.
01:23'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli vůbec dlouho čekat! Parádní zadovku totiž vymyslel Semjonov, který si před brankou všiml naprosto volného SERGEJE ŠUMAKOVA, kterému se povedlo zamířit k bližší brankové konstrukci, na což byl brankář Metsola krátký.
Asistence: Kirill Semjonov, Semjon Košelev.
01:05'
Ani Ufě se nepovedlo kloudným způsobem založit kloudnou akci, puk totiž směřoval přes všechny čáry. Jednalo se o zakázané uvolnění, hra se vrací zpět před Metsolu.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který se jako první vydal do vlastního pásma, odkud se o rozehrávku pokoušel Jemelin.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Koledov, Arzamascev, Ar. Sergejev, Pašnin, A. Semjonov, Muchamadullin – Hartikainen, Manninen, Omark (A) – Krikunov, Burmistrov (A), Kugryšev – Soloduchin, Kadějkin, V. Žarkov – Chochrjakov, Kartajev, Baškirov.

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Franson, Jemelin (C), Pokka, Bondarev, Vojnov (A), Martynov – Beck, McMillan, A. Potapov – Košelev, K. Semjonov, Šumakov – Andrighetto, Pjanov, Širokov (A) – Dědunov, Stas, Gračjov.

Rozhodčí: Odins, Kalenin – Lazarev, Šalagin.
Stav série: 1 – 1

1. osmifinálový zápas:
Avangard Omsk – Salavat Julajev Ufa 5:2 (1:1, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Šumakov (Franson, Beck), 24. K. Semjonov (Šumakov), 30. Stas (Dědunov), 39. K. Semjonov (Vojnov, Šumakov), 40. Pjanov (Franson, Bobkov) – 15. Omark (Kugryšev, Burmistrov), 38. Hartikainen (Manninen, Omark)

2. osmifinálový zápas:
Avangard Omsk – Salavat Julajev Ufa 2:3 pp. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Košelev (Franson, K. Semjonov), 52. Dědunov (Franson) – 31. Panin (Omark), 60. Manninen (Omark, Krikunov), 68. Kugryšev (Pašnin)
Avangard Omsk

Na opačné straně stojí nevyzpytatelný Omsk, který je papírovým favoritem této série. Omsk se totiž ocitl na třetí pozici východní konference, přičemž mu na druhý Barys chyběl jediný bod. Avangard tak doplatil na špatnou formu z posledních zápasů, prohrál totiž hned čtyři duely v řadě, což znamenalo pokles na již zmiňované třetí místo. Omsk navíc patřil mezi trojici nejlepších venkovních celků, s druhou Kazaní dokonce nasbíral stejný počet bodů. Poslední čtyři venkovní zápasy ale nepřinesly ani jednu výhru, ta poslední přišla před více než měsícem.
Salavat Julajev Ufa

Hokejisté Ufy se pochopitelně probojovali do vyřazovacích bojů, avšak výsledky v rámci základní části nebyly zrovna optimální. Ufa se nakonec musela smířit se šestým místem, na vedoucí Kazaň přitom ztrácela propastných pětadvacet bodů. Ufa se snažila těžit ze zápasů na domácí půdě, kde patřila mezi čtveřici nejlepších celků východní konference. Na domácím stadionu dohromady odehrála jednatřicet ligových duelů, během kterých prohrála pouze ve třinácti případech, což není vůbec marná statistika.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga nám vstoupila do vyřazovacích bojů, my budeme společně sledovat souboj mezi Salavat Julajev Ufa a Avangard Omsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.