KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Slovan Bratislava  : Čeljabinsk - 11. ledna 2018   19:00

Slovan Bratislava
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Čeljabinsk
Čeljabinsk
18:18' Kručinin  (Jakuceňa, Polygalov) • 31:18' Kručinin  (Jakuceňa, Polygalov) • 44:34' Bailen  (Videll)
Ansons, Birin – Lazarev, Sivov.
Aréna Ondreja Nepelu
7909 diváků
Čeljabinsk

To je z mé strany pro dnešní den vše a přeji Vám příjemný zbytek dnešního dne.
Česká stopa v utkání
Lukáš Kašpar – 1 střela na branku, čas na ledě: 11:52.
Michal Řepík – 4 střely na branku, čas na ledě: 15:34.
Tomáš Voráček – 1 střela na branku, 1 hit. čas na ledě: 13:22.

Branky v přesilových hrách 0 – 1.
Je dobojováno. Traktor si dnes zaslouženě a s nulou na svém kontě Pavla Francouze odváží důležité vítězství z ledu Slovanu Bratislava po výhře 3:0 a v boji o play off si tak připisuje klíčové body do tabulky. O dvě branky se postaral Alexej Kručinin a ve třetí třetině pojistil výhru Traktoru v přesilové hře Nick Bailen.
59:50'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Marek Viedenský – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., hrubost).
59:50'
Skalický se ještě tlačil před Francouze, ale byl tvrdě zastaven Petrovem a ještě se nám strhla šarvátka v závěru utkání.
59:30'
Kašpar při zavezení kotouče do útočného pásma narazil opět na skvělou defenzívu.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:40'
Slovan má kotouč na svých hokejkách, ale ve své třetině a obrana Traktoru středního pásma stále funguje na výbornou.
57:29'
A opět přesný Francouz. Boychuk vyhrál vhazování na Eberta, jenž hned vypálil směr Francouz, ale ten je dnes ledově klidný a jeho lapačka stejně tak. Český brankář si dnes říká o čtvrtou nulu v této sezoně.
57:20'
Alexej Petrov v postavení mimo hru.
57:10'
Traktor v klidu drží puk a zdá se že je dnes hotovo.
56:07'
Jevegenij Rjasenkij po dlouhé době mířil na branku Štěpánka, ale přestřelil.
55:00'
Belasí makají a snaží zdramatizovat zápas. Obrana Traktoru je však výborná a nepouští Slovan do větších šancí.
54:07'
Chybu Višněvskije vystihl Després a vypálil na Francouze ten vyrazil ramenem do ochranné sítě.
53:50'
Řepík přenechal puk Desprésovi, ten nahodil puk mimo branku. Slovan pokračoval v akci a pálil od modré Garbut, Francouz likviduje kotouč svojí lapačkou.
53:14'
Opět náročný přechod do útočné třetiny, tentokrát v podání Skalického, kterému je poté následně odpískané postavení v brankovišti a rozhodčí vykazuje hru do střední třetiny.
52:05'
Genoway se dostal s potížemi ke střele a trefuje pouze lapačku pozorného a dnes dobře chytajícího Francouze.
51:45'
Slovan nemůže najít cestu přes pozornou obranu Čeljabinsku, nyní hledali ideální prostor domácí ke střele a nakonec Juraj Mikúš trefil pouze blokujícího Černikova.
50:35'
Sloboda projel středním pásmem, ale na modré jej čekala připravené obrana Traktoru a tak pouze kotouč nahodil na zadní pleksisklo, kde si puk sebrali hosté.
49:42'
Boychuk na ledě, Slovan tak pokračuje v pěti hráčích na ledové ploše.
49:15'
Kručinin útočil na hattrick, když mu kotouč na ránu z první přistrčil Rybakov, Štěpánek se stihl přesunout a zlikvidovat tuto možnost.
48:37'
Traktor sice kombinuje v pásmu, ale už se příliš nikam netlačí, nakonec obléhání branky zakončil střelou Gynge, Štěpánek kryje.
47:42'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Zach Boychuk – 2 min., naražení zezadu).
47:40'
A tutovku měl na druhé straně Kravcov, jenž byl sám na pravém kruhu před Štěpánkem a trefil pravou tyč!
46:49'
Mikús nenašel Kašpara před brankou. Traktor opravdu je pověstný svojí defenzivní hrou a dnes ji plní zatím na 100%.
Dnešní utkání na stadionu Ondreja Nepely sleduje 7909 diváků.
46:08'
Alexej Petrov chtěl kotouč poslat z pásma Traktoru, ale kotouč končí na střídačce hostí a vhazovat se již bude před Francouzem.
45:15'
Bačík neměl komu rozehrát a tak pouze kotouč nahodil lobem na Francouze, ten jej však hned rozehrál a nepovolil tak vhazování před svoji brankou.
44:34'
Branka potvrzena i videem a je to 0:3!
44:34'
Domácí trenér Zankovec si ještě vyžádal kontrolu u videa, nejspíše Bailenovo postavení při zachycení puku, kdy vyhazoval Mezsároš a bek Traktoru udržel pásmo jen tak tak, ne li vůbec a možné se tedy jednalo o postavení mimo hru.
44:34'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Linus Videll se tentokrát rozhodl pro přihrávku na NICKA BAILENA, který od modré pálil z první a trefil přesně pod břevno a využívá tak přesilovou hru – 0:3! Asistence: Linus Videll.
43:42'
Po křížné přihrávce Sczechury střílel z první Videll, ale Štěpánek vyrazil.
43:38'
A po ráně Ivana Višněvskije v pozoru lapačka Štěpánka. Vhazovat se bude po jeho pravici.
42:40'
Slovan vyhrál buly, ale Després nevyhodil a naopak se před brankou zjevil osamocený Jakuceňa, toho však vychytal Štěpánek.
42:39'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Michal Řepík – 2 min., vysoká hůl).
42:04'
Na druhé straně se natlačil ramenem před Desprése Rybakov a zakončil bekhendem do připraveného Štěpánka.
41:38'
Marek Bačík objížděl branku a snažil se puk zasunout za tyč, tam byl však připravený Francouz.
41:13'
Po vhazování ve středním pásmu se opět hraje.
41:12'
Jevgenij Rjasenkij už odjíždí do kabin na ošetření a ještě přijde úprava ledové plochy, kde byla krev po uvedeném zásahu pukem do obličeje.
41:12'
Juraj Mikuš chtěl nahodit kotouč do pásma, ale trefil z velké blízkosti do tváře pukem Rjasenkého, který nyní zůstává otřeený na ledové ploše.
40:37'
Poprvé ve třetí třetině v útočné třetině také hosté, rána Gyngeho však minula branku.
40:19'
Domácí se hned nastěhovali s pukem do pásma, ale Řepíkovo pokus o střelu sražen do ochranné sítě a vhazovat se bude před Francouzem.
40:01'
Třetí třetinu začal Slovan vyhraným buly.
Vyloučení – 2 – 2.
Hodnocení druhé třetiny bude velmi podobné tomu po první třetině. Trakto ji vyhrál také 1:0- O branku se také postaral Alexei Kručinin po přihrávkách Jakuceni a Polygalova. Slovan měl možnost dvou přesilových her ve kterých se dostal do šancí, nicméně ve hře pět na pět patří hra jasně Traktoru, který tak jde do kabin po druhé třetině s vedením 2:0.
40:00'
39:54'
Ještě jeden pokus ve druhé třetině z hole aktivního Jakuceni a pěkně nepříjemná pro Štěpánka, ten jej vyrazil ramenem nic netušící nad svou branku.
39:31'
Slovan v pásmu, ale přihrávka na Voráčka na modrou čáru nebyla přesná.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:47'
Borodkin zpět na ledě a rovnou dostal kotouč na svojí hůl a uháněl ze strany sám na Štěpánka, ten jej však vychytal a drží tak svůj tým.
38:01'
Genoway hledal u pravé tyče Kašpara, který před prázdnou brankou netrefil ideálně kotouč a ten skončil těsně mimo, skvělá přesilovka Slovanu, ale chybí tomu branka.
37:35'
Další rána domácích. Collby Genoway švihem minul pravou tyč!
37:14'
Nakonec střela vyšla na Andreje Mezsároše, který přestřelil. Slovan zůstal na puku a puk se dostal na hůl Juraje Mikúše, který z levé strany trefil pouze prostor, kde byl připravený Francouz.
37:00'
Buly Slovan vyhrál a kombinuje v útočné třetině.
36:47'
Druhá přesilovka Slovanu v dnešním utkání. Bude tato úspěšná?
36:47'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Borodkin – 2 min., držení protihráče).
35:50'
Tomáš Černý si hledal prostor pro střelu, nakonec jeho pokus srazil Gynge mimo prostor třech tyčí.
34:45'
Na ledě dnes nejlepší formace Traktoru v čele s dvoubrankovým Kručininem a opět je velmi aktivní v útočné třetině.
33:15'
Největší šance Slovanu v tomto utkání! Viedenského střela byla sražená k pravé tyči Francouzovo branky, kde byl Řepík, nicméně než stihl zakončit do prázdné branky zasáhl holí skvělý Francouz a puk srazil do rohu.
33:08'
Francouz po dlouhé době musel předvést své umění. Z otočky to zkusil Andrej Mezsároš a český brankář raději po jeho zakončení podržel puk v lapačce.
32:23'
A Traktor hraje zatím výborně, další pokus na jejich straně, Richard Gynge od levého mantinelu těsně minul levou tyč Štěpánkovi branky.
31:18'
Opět kombinace Kručinin-Jakuceňa. Maxim Jakuceňa si vybruslil s pukem z poza branky, adresoval přihrávku na zadní tyč, kde byl ALEXEJ KRUČININ úplně volný a ranou z první zavěsil – 0:2! Asistence: Maxim Jakuceňa, Igor Polygalov.
30:05'
Traktor v plném počtu a v pěti na ledové ploše.
30:02'
Viedenský ještě kotouč nahrnul před Francouze, ten však na místě a přesilovka domácích končí.
29:00'
Slovan se znovu dostal do pásma, ale Řepíkovu přihrávku zachytil Šarov a vyvezl puk až před Štěpánka.
28:12'
Bule pro Slovan a Sersen trefil od modré čáry pouze brusle Mikúše a následně se Traktor osvobodil.
28:05'
První přesilovka pro Slovan a ideální možnost Slovanu dostat se herně do utkání.
28:05'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Šinin – 2 min., sekání).
27:26'
Skalického přihrávku na Mezsároše vystihl Gynge a šel do brejku a ač atakován Sersenem tak dokázal ohrozit Štěpánka, který musel vyrazit pravým betonem.
26:48'
Slovan má veliký problém z přechodem středního pásma a modré čáry. Traktor potvrzuje zatím pověst skvěle bránícího týmu.
26:11'
A znovu úřadovali hosté v pásmu. Igor Polygalov dorážel bekhendem z před brankového prostoru střelu Nikitina. Štěpánek kotouč podržel, následuje komerční přestávka.
25:32'
Až teď vyvezl puk z pásma Slovanu Ebert a vypálil hned z poza modré čáry. Francouz však kotouč zkrotil a u puku znovu Traktor.
24:38'
Rybakov hledal Kravcova, ale ten těsně před Štěpánkem nedokázal tečovat. Traktor i ve druhé třetině jednoznačně lepší.
24:23'
Na druhé straně pěkný zákrok Štěpánka po tvrdé ráně na zadní tyč od Nicka Bailena.
23:59'
Sersen s Mikúšem šli do situace dva na dva a bohužel pro Slovan skončil Sersen s kotouč v rohu kluziště.
22:52'
Jurij Petrov vypálil nad branku Štěpánka, na druhé se straně se snažil dostat ramenem před obránce Skalický, ale neúspěšně.
22:20'
Rybakov chyboval v rozehrávce, ale Bačík nenašel přesnou přihrávkou najetého Skalického, který by šel takřka sám na Francouze.
21:25'
Slovan v pěti a hraje v plném počtu.
21:05'
Lamper vyhodil kotouč na Francouze a dokonce si chtěl kotouč dojet a tak Francouz raději puk podržel. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
20:40'
A Kručinin si nabruslil po levém mantinelu, po ráně do masky Štěpánka se však přerušuje hra.
20:10'
Čeljabinsk se hned nastěhoval do útočné třetiny, ale jak rychle se do ní dostal tak se špatnou přihrávkou o pásmu připravil.
Vyloučení – 2 – 0.
Slovan prohrál první třetinu v poměru 0:1. O jedinou branku první třetiny se postaral Alexej Kručinin, který překonal ranou mezi betony Štěpánka. Traktor měl v první třetině více ze hry a další šance a tak domácí můžou být rádi, že prohrávají pouze o jedinou branku a do druhé třetiny musí nastoupit domácí mnohem lépe. Nicméně druhou třetinu začnou v oslabení po vyloučení Garbutata, které může trvat ještě 1:25.
20:00'
19:25'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Ryan Garbutt – 2 min., zásah do oblasti hlavy nebo krku). Trest odpyká Marek Sloboda.
19:25'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Ryan Garbutt – 10 min., zásah do oblasti hlavy nebo krku).
19:00'
A mohlo být ještě hůře pro Slovan. Nepříjemné nahození Gyngeho Štěpánek vyrazil pouze před sebe přesně na hůl Vidella, který střílel do odkryté branky, kde se však zjevila lapačka Štěpánka a krásným zákrokem zabránil brance.
18:18'
Traktor jde po zásluze do vedení. Maxim Jakuceňa našel před brankou trestuhodně volného ALEXEJE KRUČININA, který sám před Štěpánkem zamířil bekhendem mezi jeho betony – 0:1! Asistence: Maxim Jakuceňa, Igor Polygalov
17:21'
Hned z proti akce se mezi obránce dostal Richard Gynge a bekhendem ze skvělé pozice posílal puk na Štěpánka, ten skvěle zasáhl a podržel raději kotouč.
17:03'
Marek Viedenský už byl ve střelecké pozici, ale ještě hledal před prázdnou brankou Voráčka, ale tato přihrávka byla nepřesná.
16:40'
Slovan v plném počtu. Bačík zpět na ledové ploše a hned získal vhazování před Francouzem.
16:11'
A další kotouč míří ven z pásma po nepovedené přihrávce Gyngeho.
15:54'
A Slovan vyhazuje zásluhou Eberta.
15:10'
Dlouho kombinovali hosté a nakonec se ke střeleckému pokusu odhodlal Rybakov, Štěpánek vyráží jeho tvrdý pokus do rohu kluziště.
14:40'
První přesilová hra v utkání. Možnost první výhody pěti proti čtyřem budou mít hosté.
14:40'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Patrik Bačík – 2 min., držení hole).
13:45'
Alexej Petrov vypálil od modré a kotouč propadl Štěpánkovi mezi betony, ten však pár centimetrů před brankovou čarou odpálil domácí kapitán Andrej Mezsároš do bezpečí a zabránil tak jasné brance v síti Slovanu.
12:40'
Poprvé o sobě dal vědět i nejproduktivnější hráč hostů Szczechura, jeho pokus však skončil vedle branky Štěpánka. Traktor však pokračoval v akci a Gynge našel u levé tyče volného Vidella, kterému však střela nesedla a Štěpánek tak našel puk ve výstroji.
12:20'
Slovan se rychle dostal z pásma a Garbutt dostal puk do volného prostoru na pravou stranu od Lampera a snažil se dostat až přes Francouze, na poslední chvíli však o kotouč přišel po zásahu Bailena.
12:08'
Nepřesná přihrávka Garbutta na Hrnku končí icingem na domácí straně.
11:20'
Sloboda našel Hrnku v dobré pozici, avšak na poslední chvíli sáhl Hrnkovi do střeleckého pokusu Nikitin. Následuje však icing hostí a buly před Francouzem.
10:28'
Mikúšova zadovka skončila pouze na hokejce Borodkina a tak se puk stěhoval na hokejky Traktoru.
09:10'
A první větší možnost měl také Slovan! Viedenský našel mezi kruhy Řepíka, který to poslal na Francouze z první a ten jen díky skvělému zákroku betonem pokus zneškodnil. Slovan však pokračoval v akci a Boychuk ještě poslal puk před branku, kde byl Viedenský, ale ten branku Francouze netrefil.
08:14'
A nepříjemný kotouč zamířil i nyní na Štěpánka. Bombu od modré Borodkina tečoval nepříjemně domácí Pavol Skalický. Štěpánek si však kotouč ve vzduchu našel a lapačkou jej zneškodnil.
07:58'
A obrovská šance číslo dva pro Traktor! Vitalij Kravcov si prohodil Voráčka a zadovkou našel v ideální střelecké pozici Alexandra Šarova, nicméně Štěpánka chytá a drží tak bezbrankový stav.
07:22'
Zach Boychuk dostával kotouč takřka do brejkové situace, ale kotouč bohužel pro belasích nezpracoval.
06:21'
Videll se dostal ke kotouči po poctivém napadání, nicméně jeho střelu z pravého kruhu zablokoval Andrej Mezsároš.
05:54'
A znovu kotouč v lapačce Francouze, tentokrát to zkusil od modré Mezsároš.
05:45'
A po střele Nicka Eberta od modré podržel Francouz kotouč v lapačce.
05:30'
Slovan v akci. Skalický prostrčil kotouč na Šerbatova, jenž puk posílal na přední tyč, kde byl však připravený Francouz a kotouč vyrazil.
04:20'
Alexej Kričunin vystrašil Štěpánka, nikým neatakován si nabruslil mezi kruhy a jeho skrytou střelu musel vykopnout Štěpánek pravým betonem do rohu kluziště.
03:32'
První nebezpečnější akce také před Francouzem, Boychuk si zpracoval kotouč na levém mantinelu a poslal jej na branku, ale český brankář ve službách Traktoru si poradil.
03:08'
Traktor se usadil v pásmu Slovanu, ale jediný pokus a to mimo branku šel z hole Jakuceni.
02:24'
A další pokus hostů, Senťurin od pravého mantinelu přestřelil Štěpánkovu branku.
01:42'
Nahození Baradkyna zamířilo vedle pravé tyče, ale Traktor má výborný vstup do zápasu.
00:58'
První akce belasích skončila nepřesnou přihrávkou Desprésa a kotouč je opět na hokejkách Traktoru.
00:28'
A ve 28 vteřině se dostal do tutovky Jakuceňa, který byl sám mezi kruhy, ale trestuhodně minul branku!
00:01'
Úvodní bule pro Slovan.
00:01'
Stadionem Ondreja Nepely zazněly jak hymna ruské federace, tak ta slovenská a utkání může být za pár vteřin zahájeno.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (J. Sedláček) – Sersen (A), Meszároš (C), Ebert, Després, T. Voráček, Bačík, Černý – Řepík, Viedenský, Boychuk – Kašpar, J. Mikúš, Co. Genoway – Hrnka, Lamper, Garbutt – M. Sloboda, Skalický, Šerbatov. Trenér: Zankovec

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – I. Višněvskij, Nikitin, Bailen, Rjasenskij (A), Šinin, Borodkin, A. Petrov – Polygalov, Jakuceňa (A), Videll – Kručinin (C), Szczechura, Gynge – Kravcov, Šarov, Rybakov – Šolochov, Černikov, J. Petrov – Senťurin. Trenér: Gatijatulin

Rozhodčí: Ansons, Birin – Lazarev, Sivov..