KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vladivostok : Astana - 11. ledna 2018   10:30

Vladivostok
Vladivostok
22:18' Zemčonok (Miščenko) • 44:02' Kazakov (Machanovskij, Fiščenko) • 59:14' A. Alexejev (Vicharev, Miščenko)
3:1
(0:0, 1:0, 2:1)
Astana
Astana
50:28' Sagadejev  (Lichotnikov, Belgibajev)
Vladivostok
Kulakov, Naumov – Palei, Tomilov
Fetisov Arena
4273 diváků
Astana

S konstatováním, že utkání sledovalo 4273 diváků, se s Vámi loučím a někdy se těším zase na počtenou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 25:22 (9:7, 9:10, 7:5)
Zblokované střely – 19:16
Vyhraná vhazování – 27:33
Trestné minuty – 18:2
Hity – 9:10
Hokejisté Vladivostoku poráží trápící se Barys 3:1 a připsali si už třetí vítězství v řadě. Naopak hosté musejí vstřebat osmou po sobě jdoucí porážku. Domácí dnes byli především nebezpečnější a důraznější v koncovce. Ve třetí třetině nejprve zdvojnásobil náskok Admiralu Maxim Kazakov, kterému předkládal puk před odkrytou branku Fiščenko. Hosté v 51. minutě snížili zásluhou Antona Sagadejeva, ale poslední slovo si vzal v čase 59:14 Andrej Alexejev, který se trefil do prázdné klece soupeře.
59:52'
Domácí fanoušci už odpočítávají závěrečné sekundy zápasu. Dnes budou slavit výhru.
59:14'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Domácí rozhodují zápas! Jeden z domácích hráčů ve středním pásmu rybičkou posunul puk k ANDREJOVI ALEXEJEVOVI, který z bekhendu trefil od modré čáry prázdnou branku soupeře. Asistence: Denis Vicharev a Ivan Miščenko.
58:56'
Branka Barysu je už prázdná!
58:30'
Hosté jsou v plném počtu. Na vyrovnání mají 90 sekund.
58:18'
Hosté vyhodili.
58:07'
Domácí stále drží puk v útočném pásmu, teď už jde i o čas.
57:34'
Od modré střílel Ivan Miščenko, který ale trefil jen bránícího hráče.
56:51'
Jeden z domácích hráčů minul puk před odkrytou brankou!
56:28'
Nepříjemnost pro hosty! Za vražení je totiž vyloučen Nursultan Belgibajev a Admiral tak bude hrát dvě minuty proti čtyřem soupeřům.
55:35'
Mohlo být srovnáno! Z mezikruží pálil Roman Starčenko a dorážet se ještě snažil Talgat Žajlauov, který nepřetlačil položený beton brankáře Bobkova.
54:48'
Domácí teď soupeře k ničemu nepouštějí, Barys rozjíždí další akci od své branky.
54:09'
Tigran Manukjan nahodil ze středního pásma puk na Karlssona. Brankář Barysu raději přerušil hru.
53:07'
Hosté vysunuli forčekink a snaží se přinutit soupeře k chybě v rozehrávce.
52:06'
Utkání dostalo nový rozměr, hosté se vrátili do hry o body.
50:28'
Astana právě vstřelila branku!
No vida, je to tady! Od modré čáry vypálil Darren Dietz. Puk se po jeho střele dostal za branku k Arťomu Lichotnikovovi, který ho předložil před brankoviště volnému ANTONU SAGADEJEVOVI a ten zblízka snížil na 2:1. Asistence: Arťom Lichotnikov a Nursultan Belgibajev.
50:02'
Vstupujeme do druhé poloviny třetí třetiny. Uvidíme, zda se Barysu ještě podaří zápas zdramatizovat.
49:22'
Místo kotouče skončil v domácí brance Talgat Žajlauov. Hra je přerušena, aby mohla být klec Admiralu vsazena zpět na své místo.
48:38'
Zakázané uvolnění domácích.
47:49'
Starčenko si nevšiml, že jeho spoluhráč byl natlačen do do útočného pásma a tak je hostům odpískáno postavení mimo hru.
47:02'
Hosté nahazují puk za branku Admiralu a snaží se ho vybojovat zpět.
46:05'
Domácí obránce Renat Mamašev zřejmě něco řekl na adresu některého z rozhodčích. Dostává totiž desetiminutový osobní trest.
45:22'
Hokejisté Barysu směřují za osmou porážkou v řadě. Jejich problémem je, že v ofenzivě jsou hodně bezzubí.
44:02'
Domácí soupeři odskakují na dvougólový rozdíl! Hráči Admiralu se dostali do přečíslení 2 na 1. Pavel Machanovskij nic neuspěchal, dojel až před branku a pak předložil puk na zadní tyčku MAXIMOVI KAZAKOVOVI, jenž ho zasouval do zcela prázdné klece – 2:0. Asistence: Pavel Machanovskij a Ivan Fiščenko.
43:43'
Domácí vyhodili ještě jednou a už jsou v plném počtu.
43:19'
Domácím se podařilo vyhodit.
42:37'
Nyní našel Dawes před brankou Jamese Wrighta, který zamířil do ramene brankáře Bobkova.
42:24'
Zajímavá sehrávka hostí. Dallman hledal z modré čáry na levý kruh najíždějícího Semjonova, který však nedosáhl na puk.
41:43'
Za sekání je vyloučen Anton Volčenkov. Třetí přesilová hra pro Barys v tomto zápase.
41:12'
Hned po buly pálil od modré Darren Dietz, Bobkov vyráží do rohu.
41:07'
Na střelu od modré čáry měl Igor Bobkov dobrý výhled. Puk je v jeho lapačce.
40:30'
Po domácím vyhození se nepískalo zakázané uvolnění. Do rozehrávky se tak musel zapojit brankář Karlsson.
Hity – 6:7
Ve druhé třetině jsme už alespoň jeden gól viděli. Postaral se o něj domácí obránce Arťom Zemčonok, který od mantinelu prostřelil brankáře Karlssona. Hosté si poté zahráli dvě přesilovky, ale využít ani jednu z nich nedokázali. Admiral tak půjde do třetí dvacetiminutovky s nejtěsnějším náskokem.
40:00'
39:54'
Po nepřesné střele Romana Starčenka se puk odrazil zpět před domácí branku, kde se ho snažil dostat za záda Bobkova Ivan Kučin. Kotouč ale končí pod lapačkou brankáře Admiralu.
39:00'
Začala poslední minuta druhé části utkání.
38:41'
Linden Vey zavezl puk do útočné třetiny Barysu, ale to bylo také vše. Kotouč už mají v držení domácí.
38:01'
Z dobré pozice zakončoval Ivan Fiščenko. Puk byl ale sražen do ochranné sítě za hostující klecí.
37:32'
Hosté se dopustili postavení mimo hru.
36:52'
Z pravé strany střílel Jegor Jakovlev, Karlsson puk vytěsnil mimo hostující klec.
36:15'
Opět důrazný forčeking Admiralu, za brankou přišel o puk Dallman.
34:57'
Vladislav Nikulin měl na holi vyrovnání! Jel sám na Bobkova, ale křížoval ho obránce a hostující hráč tak musel tuto situaci vyřešit střelou, kterou Bobkov zastavil levým betonem.
34:40'
Zakázané uvolnění Barysu, hra se vrací před Karlssona.
34:33'
Od pravého mantinelu střílel Vladimir Butuzov. Karlsson puk našel ve své výstroji.
33:21'
Domácí jsou již v plném počtu.
33:06'
Od modré čáry pálil Savčenko, Bobkov vyráží.
32:46'
Hosté se dokázali usadit v útočném pásmu a několikrát prověřili brankáře Bobkova. Ten nakonec přerušil hru po střele z pravého kruhu.
31:54'
Hostům v přesilovce nevyšla rozehrávka. Je z toho zakázané uvolnění.
31:20'
Za podražení v útočném pásmu je vyloučen Ilja Ivanov. Druhá přesilovka pro Barys v dnešním zápase.
30:43'
Střelu od modré čáry zblokovala obrana Barysu. Hosté zakládají protiakci.
30:17'
Domácí v postavení mimo hru.
29:36'
Admirálové výborně forčekují, Savčenko tak opět jen odevzdal puk soupeři.
29:20'
Nadále se hraje v útočném pásmu domácích.
28:38'
Denis Vicharev mohl navýšit domácí vedení! Byl sám před Karlssonem, ale puk za jeho záda nedostal ani z dorážky!
28:14'
Roman Savčenko od modré čáry neprostřelil domácího brankáře Bobkova.
27:35'
Domácím byla odpískána přihrávka rukou. Následuje reklamní přestávka.
27:09'
Tigran Manukjan obkroužil hostující klec a posílal puk do brankoviště soupeře. Karlsson ho odehrál holí do bezpečí.
26:45'
A teď už jsou Admirálové v plném počtu.
26:26'
Domácí dostávají kotouč do středního pásma. Brání se dobře.
26:02'
Domácí vyhazují.
25:38'
Z pravé strany útočného pásma pálil Vladislav Nikulin. Jeho rána minula vzdálenější tyčku.
24:44'
Tigran Manukjan dohrál u mantinelu soupeře a při tom zvedl hůl příliš vysoko. Barys bude hrát přesilovku!
23:57'
Zakázané uvolnění hostí.
23:05'
Barysu hraje jen první formace, která je schopna dostat puk do útočné třetiny a tam ho i udržet. Jinak se hosté spíše jen brání.
22:18'
Gól platí, Vladivostok se tedy s konečnou platností ujímá vedení!
22:18'
Ještě se ale bude telefonovat, hosté totiž reklamují, že gólu předcházelo postavení mimo hru!
22:18'
Domácí jdou do vedení! U pravého mantinelu zachytil puk, který do pásma nahodil Ivan Miščenko, obránce ARŤOM ZEMČONOK, který ho napálil na branku a jeho rána si našla cestu za Karlssonova záda. Asistence: Ivan Miščenko.
22:08'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
21:23'
Alexejev se prokličkoval do střelecké pozice, trefil však jen brusle obránce Barysu.
20:47'
V úvodu druhé části se hraje v útočném pásmu Vladivostoku.
Hity – 3:5
První třetina gól nepřinesla. V jejím úvodu se hrál spíše opatrný hokej s minimem šancí. S postupujícím časem pak získali převahu hokejisté Admiralu, kteří ze své aktivní hry ale nedokázali vytěžit vedoucí zásah.
20:00'
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:02'
Domácí najížděli ve dvou na jediného obránce! Maxim Kazakov situaci vyřešil střelou z levého kruhu a jen těsně minul vzdálenější tyčku!
17:45'
Z ničeho nic zahrozili hosté! James Wright už byl sám před Bobkovem, ale svou bekhendovou kličku nedotáhl do konce.
17:29'
Lipin dojel za brankou vyhozený puk, ale následně nedokázal přesně rozehrát. Zasahovat tak musel Karlsson, který je v posledních minutách mnohem zaměstnanějším z obou brankářů.
17:02'
16:07'
Od modré čáry pálil Arťom Zemčonok. Domácí obránce netrefil branku.
15:43'
Nahození od červené čáry zachytil Karlsson do lapačky a raději puk podržel.
15:02'
Domácí přidávají na aktivitě. Ránu Ivana Fiščenka musel krotit Henrik Karlsson.
14:31'
Velká šance domácích! Pavel Machanovskij se dostal až před Karlssona, ale z bekhendu už nezasunul puk za jeho záda.
14:00'
Nahození Zemčonoka se odrazilo od zadního mantinelu zpět před branku, kde puk přikryl Karlsson.
13:09'
Zakázané uvolnění domácího týmu.
12:41'
Hosté sice získali puk za svou brankou, ale jejich rozehrávku zachytil obránce na modré. Ten vyzkoušel Karlssona a vyraženého kotouče se následně ujal Ivan Fiščenko, který ho z vrcholu levého kruhu opět napálil na branku soupeře. Karlsson tentokrát přerušil hru.
11:53'
Hosté kontrovali střelou Romana Savčenka od modré čáry, kterou pokryl Bobkov.
11:25'
Z levé strany pálil na Karlssona Maxim Kicyn. Hostující brankář puk vyrazil.
10:47'
Arťom Zemčonok se dostal na modré čáře ke kotouči, ale trefil jen obránce Astany.
10:05'
Nigel Dawes byl v útočném pásmu bez podpory spoluhráčů. Proti třem bránícím hráčům to měl těžké.
09:36'
Hostující brankář Henrik Karlsson přerušil hru po střele od modré. Následně si ještě něco vysvětloval s čárovým rozhodčím, ale teď už bude vhozeno buly.
08:32'
Náznak hostujícího přečíslení 2 na 1. Jamesovi Wrightovi však puk utekl do strany a tak se pro něj musel vracet. Přesto byla jeho střílená přihrávka nebezpečná, kdyby najíždějící Talgat Žajlauov kotouč lépe trefil, mohli mít domácí problémy.
08:06'
Matt Frattin se snažil najít rozjetého Veye, ale ten na puk nedosáhl a kotouč se následně doklouzal až k Bobkovovi. Ten ho přikryl a je tu tedy čas pro první reklamní přestávku.
07:04'
Barys je zatím mírně aktivnější. Domácí sázejí na jednoduchou, přímočarou hru.
06:25'
Dietz nahazoval puk před domácí branku. Nikdo ze spoluhráčů jeho nabídku netečoval a Bobkov tak ani nemusel zasahovat.
05:43'
Semjonov přenesl hru na Kevina Dallmana, který pálil z vrcholu levého kruhu. Puk skončil v lapačce Igora Bobkova.
04:37'
Hráčům Admiralu bylo odpískáno zakázané uvolnění.
04:01'
Po pravém křídle se dral do útočného pásma Vladislav Nikulin. Při pokusu o kličku upadl a ke kotouči se dostali zase domácí.
03:24'
Nursultan Belgibajev si vybruslil před branku a zkoušel to z otočky. Domácího gólmana Bobkova nepřekvapil.
02:55'
Hokejisté Admiralu opět řeší přechod do útočného pásma nahozením za branku soupeře.
02:12'
Od modré čáry střílel Anton Volčenkov, Karlsson jeho pokus vyrazil.
01:46'
Domácí nahodili puk za branku soupeře, kde ho nakonec i vybojovali a mohou kombinovat v útočném pásmu.
00:53'
Dopředu se probíjel Maxim Kazakov. Jeho střela byla sražena do rohu.
00:09'
Domácí zahráli hned v úvodu na icing.
00:01'
Dozněla hymna Ruské federace. Za malou chvíli bude utkání rozehráno.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Miščenko, Zemčonok, Mamašev, Glazkov, Vaščenko, Volčenkov (A) – V. Butuzov, J. Jakovlev, Kazakov (A) – A. Alexejev, I. Ivanov, Vicharev – Machanovskij, Kicyn, Pereskokov – Fiščenko, Kovaljov, Drugov – Manukjan.

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dallman (A), M. Semjonov (A), Makljukov, Savčenko, Dietz, Polochov, Orechov, Lipin – Frattin, Vey, Dawes (C) – R. Starčenko, Wright, Žajlauov – Lichotnikov, Kučin, Puškarjov – V. Nikulin, Sagadejev, Belgibajev.

Rozhodčí: Kulakov, Naumov – Palei, Tomilov.
Admiral Vladivostok:
Hokejisté Admiralu jsou na tom ještě hůře než Barys. S 52 body se nacházejí na dvanácté příčce tabulky Východní konference a jsou prakticky bez šance na postup do play off. Celku z Vladivostoku se však povedlo po pěti porážkách v řadě hned dvakrát naplno zabodovat. Admirálové nejprve přehráli 5:4 Omsk a poté 2:1 Jugru.