KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Nižněkamsk - 21. prosince 2019   13:00

Nižněkamsk

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Lukáš Sedlák (CLJ) 1+0, 3 střely na branku, 12/20 vhazování, 1 hit, čas na ledě – 20:10.
Statistiky po celém zápase:

Střely na branku: 36 – 27
Trestné minuty: 6 – 6
Vhazování: 39 – 24
Zblokované střely: 13 – 13
Hity: 12 – 11
Je konec! Hosté předvedli v prodloužení zbytečný faul, čehož domácí dokázali využít a vstřelili rozhodující branku v početní výhodě. Po buly, které bylo padesát na padesát, se totiž dostal k puku Lukáš Sedlák, jenž bekhendem přehodil beton Konstantina Barulina. Sedlák tedy ukazuje, že se mu střelecky daří.
62:18'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Domácí nakonec využívají přesilovou hru a vyhrávají tento zápas! LUKÁŠ SEDLÁK se dostal po buly ke kotouči a bekhendem překonal gólmana hostujícího týmu! Domácí tedy berou ze zápasu dva body. Bez asistence.
62:10'
Nyní už je Čeljabinsk usazený v útočném pásmu. Nakonec přišla střela, do které se ještě snažil sáhnout Lukáš Sedlák, ovšem Konstantin Barulin to ustál.
61:50'
Domácí hokejisté sice vyhráli vhazování v útočném pásmu, ale na modré byl osamocený hráč, který neměl šanci stihnout kotouč v útočném pásmu.
61:35'
Oddechový čas pro domácí.
61:35'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., držení).
61:13'
Tak se hnali do zajímavé šance zase hosté. Nakonec přišla střela, která mířila na zadní tyč, ovšem branku minula. Ivan Fedotov nemusel zasahovat.
60:42'
Nick Bailen si chtěl obhodit soupeře, to se mu ale nepovedlo. Přesto se ještě dostal ke kotouči, ale domácí hokejisté nakonec ani nevypálili.
60:19'
Konstantin Barulin je prvním gólmanem, který si musel připsat zákrok v prodloužení. Andrew Calof byl v dobré pozici, ale brankář hostí sklapl betony včas.
60:01'
Tak nakonec se v tomto zápase dočkáme i prodloužení! Traktor sice mohl rozhodnout brankou do prázdné branky, jenže se neprosadil, a tak inkasoval! Marat Chajrullin se stal hrdinou svého týmu, když byl sice atakován, přesto poslal puk do sítě.
60:00'
59:03'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Což se jim taky v šesti hráčích daří, prostě: Nedáš, dostaneš! MARAT CHAJRULIIN sice byl sražen při zakončení, přesto poslal puk těsně nad betonem brankáře! Asistence: Jacob Berglund.
58:40'
Což se jim mohlo vcelku rychle nevyplatit! Jaroslav Kosov poslal kotouč na modrou, odkud přišla střela, ale hosté stihli tuto šanci zažehnat a mohou srovnat.
58:26'
Hosté hrají v šesti!
58:00'
Do konce zápasu nám chybí poslední dvě minuty! Neftěchimik nadále prohrává o dvě branky a nemůže se za žádnou cenu dostat do šance.
57:26'
Hostům začíná jít do tuhého. Domácí si navíc velmi dobře brání střední pásmo a obrannou modrou. Nižněkamsk má velké problémy s přechodem do útoku.
56:44'
Pavel Padakin to chtěl nyní vzít na sebe. Najel si s pukem na vrcholek kruhu a mířil na zadní tyč. Jeh pokus zápěstím však prosvištěl těsně vedle tyčky.
56:10'
Jaroslav Kosov nabil spoluhráči na modrou. Jeho rána byla sražena jen do plexiskla, a tak se pokračuje. Mezitím Lukáš Sedlák ztratil v souboji u branky hůl.
55:35'
Vitalij Aťušov zavezl sám puk do útočného pásma a projel kolem mantinelu. Chtěl zakončit na bližší tyč, jenže byl tísněn. Navíc gólman to tam měl pohlídané.
54:57'
To je asi jedna z nejdelších pasáží v této třetině, kdy se drží hosté v útočném pásmu. Ivan Fedotov musel zasahovat, ale na všechny pokusy dobře viděl.
54:37'
Zack Mitchell se po delší době jako hráč hostí dostal ke střele. Gólman ji však poslal vyrážečkou do ochranné sítě. Následuje poslední komerční přestávka.
54:14'
Čeljabinsk se navíc drží na kotouči a podává dnes velmi dobrý výkon. Chybí tomu jen branky. Šancí jsme viděli rozhodně více než je na dva góly.
53:31'
Nižněkamsk si dnes opravdu zahrává. Nadále navíc prohrává a nevypadá to sním dobře. Vždyť Ivan Fedotov se v této třetině zatím celkem nudí.
52:33'
Obrovská šance domácího týmu na navýšení náskoku! Jaroslav Kosov táhl přečíslení dva na jednoho. Nakonec se dostal ke gólmanovi, tak ho chtěl propálit mezi betony, ale nebyl úspěšný!
51:50'
Nižněkamsk se probíjel do útočného pásma, ovšem jeden z jeho hráčů tam byl o něco rychleji, než bylo třeba. Hosté se tam sami vystavili jen o ofsajdu.
51:10'
Dmitrij Kalinin se stihl vrátit do obrany, což se ukázalo jako hodně důležité. Zamezil totiž přihrávce soupeře, kdy by šel hráč hostí asi sám na gólmana.
50:49'
Toto je už třetí přerušení v této minutě... Nyní se kotouč dostal na střídačku hostujícího týmu a vhazovat se bude na jeho obranné modré čáře.
50:26'
Přerušeno už konečně je, a tak je před námi první ze dvou komerčních pauz v této třetině. Nižněkamsk deset minut před koncem prohrává o dvě branky.
50:02'
Skoro se nepřerušuje a my tedy máme před sebou ještě dvě komerční přestávky. To se zase nestává moc často, aby byly v posledních deseti minutách.
49:22'
Konstantin Barulin se zase bude muset mít na pozoru. Jeho spoluhráči si neodkázali přesně přihrát, a tak kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.
48:34'
Ovšem nějaké zakončení z toho nevymysleli. To samé se dá říct i o Nižněkamsku, a tak zase vidíme ve hře spoustu nepřesností na obou stranách.
48:00'
Andrej Sergejev jen nahodil puk do útočného pásma. Sice za ním ještě mohl dojet k mantinelu, ovšem raději se stáhl na modrou. Domácí jsou zase u puku.
47:18'
Hostujícímu týmu se pomalu začíná krátit čas. K tomu měl Jegor Fatějev zajímavou šanci! Sice byl při pokusu atakován, přesto musel Barulin zasahovat!
46:42'
Nick Bailen je na ledě!
46:20'
A hostující gólman nakonec musel zasahovat ještě jednou. Tím pádem měl více zákroků než Ivan Fedotov. To je trochu smutné, když hraje Nižněkamsk přesilovku.
46:00'
S domácími hokejisty to zatím vypadá dobře v tomto oslabení. Konstantin Barulin si dokonce musel připsat zákrok, vhazovat se bude po jeho levici.
45:26'
A Traktor se znovu osvobodil. Dnes tedy nejsou přesilové hry zrovna výhodou. Ani jeden z týmů při nich nevymyslel vlastně vůbec nic zajímavého.
44:48'
Ilja Karpuchin získal puk na svou hůl po vyhraném vhazování domácího celku. Absolutně s ničím se nepáral a ranou po mantinelu kotouč vyhodil.
44:42'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., podrážení).
43:55'
Hosté tak ustáli druhé oslabení v zápase, a to bez větších problémů. Na druhé straně musel Ivan Fedotov vytáhnout rychlý zákrok pravým betonem.
43:08'
Stěpan Zacharčuk je na ledě!
42:34'
Jegor Fatějev sice pomohl spoluhráči vybojovat puk u mantinelu v útočném pásmu, jenže Traktor se sám o něj sám připravil, když vyslal hodně nepřesný pas.
42:03'
Čeljabinsk se sice vcelku rychle dostal do útočného pásma, ale nevymyslel zde vůbec nic. Hosté se tak znovu dostali k puku a poslali ho přes všechny čáry.
41:30'
Neftěchimik začal své oslabení dobře. Povedlo se mu totiž vyhrát buly a odpálil kotouč přes všechny čáry až za branku Ivana Fedotova.
41:08'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Stěpan Zacharčuk – 2 min., hrubost).
41:02'
Nikita Ščerbak a Denis Kazionov se do sebe pustili v útočném pásmu. Rozhodčí proto raději přerušili hru a domácí hokejisté si zahrají přesilovou hru.

Hity: 11 – 9
Jsou za námi dvě třetiny tohoto utkání, a že bychom sledovali nějakou krásnou hru, to se tedy říct nedá. Domácí nadále vedou o jednu branku, jelikož v této periodě nepadl ani jeden gól. Respektive padl, ovšem sudí ho Čeljabinsku neuznali. Domácí byli v této periodě o něco lepším týmem, ale před poslední třetinou je všechno ještě otevřené.

Další třetina začne přibližně v 14:48.
40:00'
39:48'
Vitalij Menšikov dobře odhadl směr odrazu kotouče, a tak u něj byl ve svém obranném pásmu první. Traktor se navíc dostal do útoku, kdy musel Konstantin Barulin zasahovat, když měl před sebou několik hráčů.
39:00'
Nám chybí přesně minuta do konce! Damir Šaripzjanov si připsal střelu, kterou si chtěl ještě dojet, ale Ivan Fedotov udržel puk ve své výstroji.
38:56'
38:17'
Začátek početní výhody měl sice Nižněkamsk slušný. ale od té doby je to spíše bída. Traktor vyhazuje jeden puk za druhým a nejspíše se v oslabení ubrání.
37:48'
Marat Chajrullin hledal někoho od mantinelu, když musel do osobního souboje. Podle toho jeho pas vypadal a domácím se podařilo vyhodit do středního pásma.
37:16'
Hosté to vykombinovali do zajímavé šance, když se puk střídal z hokejky na hokejku! Nakonec přišla střela z první ze středu hřiště, ale ta šla nad branku!
36:56'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., vysoká hůl).
36:16'
Hokejisté v bílém se znovu na moment dostali do útočného pásma, ale nebylo jim to nic platné. Nikita Ščerbak se však na druhé straně provinil ofsajdem.
35:41'
Pavel Padakin se samostatnou akcí dostal až k zakončení! Nabruslil si až před gólmana, kterého chtěl překonat střelou bekhendem. K tomu však trefil hokejku soupeře, jež puk značně zpomalila a Ivan Fedotov schoval puk pod lapačku.
35:22'
Lukáš Sedlák se proto prezentoval další střelou, ale Konstantin Barulin dnes rozhodně drží svůj tým nad vodou a je jeho nejlepším hráčem.
35:10'
Nižněkamsk se znovu musel bránit, a tak poslal kotouč jen do útočného pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Útok hostí je naprosto ta tam.
34:26'
Kotouč se chvilku odrážel u mantinelu a nějaký moment nikdo neviděl, kde se zrovna nachází. Hosté ho sice vybojovali, ovšem domácí si ho zase přivlastnili.
33:45'
Nyní se už domácí brankář musel mít přece jen na pozoru. Svou bližší tyčku měl však utěsněnou, takže tam žádný kotouč do branky projít prostě nemohl.
33:14'
Nižněkamsk by potřeboval přidat, jelikož to byl v posledních minutách právě on, kdo se bránil. Ivan Fedotov se v posledních momentech musí celkem nudit.
32:34'
Od neuznané branky se hrálo bez přerušení, které tedy nastalo až nyní. Před dalším vhazováním si však střihneme jednu z komerční přestávek.
32:17'
Jaroslav Kosov si vyměnil puk s bekem a chtěl si najet do lepší pozice. To se ukázalo jako chybné řešení, protože takto trefil jen soupeře před sebou.
31:48'
Ti se však nemohli dostat do nějaké zajímavé příležitosti, až se nakonec sami vyhnali z pásma nepřesnou přihrávkou. Zase vidíme hodně nepřesností.
31:19'
Denis Kazionov se pustil do napadání v útočném pásmu, ovšem jeho snaha nepřinesla žádný úspěch. Naopak znovu jsou v útočném pásmu domácí hráči.
30:40'
Čeljabinsk je ovšem v posledních minutách lepším týmem, nedaří se mu však odskočit na rozdíl alespoň dvou branek. Konstantin Barulin se však nenudí.
30:00'
Je za námi přesně polovina dnešního utkání, ve které jsme viděli přesně jednu branku, a to na domácí straně. Před chvilkou navíc nebyl Traktoru gól uznán.
29:32'
Branka neplatí!
29:32'
Je pravdou, že došlo ke střetu mezi gólmanem a domácí hráčem, ale bylo to mimo brankoviště a pomohl mu k tomu hodně hráč hostí, který ho shodil... No, bude to zajímavé.
29:32'
Domácí se ihned po buly dostávají do dvougólvého vedení! Dmitrij Kalinin vyslal dobrou ránu od modré, kterou do sítě dorazil JEGOR FATĚJEV! Konstantin Barulin ale okamžitě vystartoval po rozhodčím a bude se kontrolovat video! Asistence: Dmitrij Kalinin.
29:22'
Čeljabinsk hodně aktivně napadá a Neftěchimik s tím má značné problémy. Což nyní vlastně dokázal, když poslal puk jen na zakázané uvolnění.
28:42'
Konstantin Barulin je nyní gólmanem, který má o něco více práce. Nikita Ščerbak si najel do dobré pozice a brankář hostí měl co dělat, aby jeho pokus udržel.
28:11'
Lukáš Sedlák se snažil získat puk v útočném pásmu, což se mu sice nepovedlo, ale donutil soupeře k chybě. Dlouho však domácí v útoku nezůstali.
27:44'
Domácí to zkusili nahozením od modré, ale to nemělo moc šancí na úspěch. Trefilo totiž prvního soupeře, od kterého šel puk do rohu kluziště.
27:11'
Alexandr Šarov a Alexandr Tridčikov bojovali ve svém obranném pásmu o puk, ale nebyli úspěšní. Pavel Kulikov se dostal ke střele, ale Fedotov ji má v lapačce.
26:24'
Denis Kazionov si dojel pro puk až do svého obranného pásma. Chtěl to rovnou vzít do toho útočného, ovšem nakonec se otočil a nechal spoluhráče vystřídat.
25:50'
Druhá třetina ale nezačala v takovém tempu jako ta první. Hraje se hodně vyrovnaný souboj, přesto to byli domácí, kteří mohli vstřelit další branku.
25:12'
Jacob Berglund zůstává ležet u mantinelu, ale dlouho si toho rozhodčí nijak nevšímal. Nakonec přece jen odpískal, ale je k němu veden lékař. Jesse Virtanen ho naremploval na mantinel, ale čistě. Uvidíme, jestli bude hráč hostí schopen pokračovat.
24:30'
Lukáš Sedlák ve velmi dobré šanci! Konstantin Barulin sice stihl sklapnout betony včas proti jeho střele, ale k puku se dostal Kosov, který nebyl nadvakrát úspěšným střelcem!
24:03'
Jaroslav Kosov chtěl vyvézt puk skrze střední pásmo, ale na útočné modré dostal stopku. Namířil si to mezi dva obránce, kteří ho bez potíží odzbrojili.
23:08'
Což jim nakonec zase tak dlouho nevydrželo. Čeljabinsk zblokoval nějakou střelu a poslal kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
22:33'
Damir Šaripzjanov dlouhou šermoval na modré, když za řádnou cenu nemohl zkrotit puk. Nakonec se mu to ale povedlo, tak hosté mohou kombinovat.
21:46'
Nižněkamsk následně přispěchal se se střelou od modré. Ivan Fedotov toho sice moc neviděl, přesto poslal puk vyrážečkou do rohu obranného pásma.
21:16'
Alexandr Avcin předvedl dobré napadání a donutil soupeře k chybě. Tomu však pomohl parťák z obrany, který raději okamžitě vyvezl kotouč z pásma.
20:43'
Naopak musel zasahovat Konstantin Barulin! Jaroslav Kosov si vyjel zpoza branky s pukem a chtěl ho poslat na přední tyč. Gólman hostí s tím nadvakrát poradil.
20:16'
Hned po pár vteřinách jsme zde měli první přerušení, načež přišlo na řadu buly před Fedotovem. Toho ale nijak nedokázali hosté využít.

Hity: 7 – 6
Je za námi první třetina, po které budou rozhodně spokojenější domácí hokejisté, kteří vedou o jednu branku. Hosté vstoupili do zápasu aktivně, přesto jako první inkasovali. Stačilo totiž jedno přečíslení, ve kterém se trefil Jesse Virtanen krásnou ranou. Nižněkamsk měl poté několik nepřehledných situací před brankou Fedotova, ale puk do sítě nedostal.

Další třetina začne přibližně v 13:56.
20:00'
19:06'
Traktor se hnal po delší době do zakončení, ale znovu neuspěl. Následně vznikla nepřehledná situace před Fedotovem, ovšem srovnáno nadále není.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:23'
Domácí si nerozuměli v rozehrávce, a tak poslali kotouč jen na zakázané uvolnění. Ivan Fedotov tedy bude čelit vhazování po své levé ruce.
17:38'
Přesto se hosté dostali ke střeleckému pokusu. Damir Šaripzjanov si najel na ránu z první, ovšem ta vzdálenější tyč přece jen o několik centimetrů minula.
17:05'
Neftěchimik by chtěl srovnat ještě do konce první periody, ale má problém s přechodem středního pásma. To si Čeljabinsk hlídá jako oko v hlavě.
16:25'
První třetina se nám pomalu ale jistě blíží ke svému konci. Konstantin Barulin musel tentokrát zasahovat, ale vyrážečkou poslal míček do rohu kluziště.
15:59'
Nižněkamsk začal svou akci od gólmana. Domácí jej sice obrali o puk, ale hosté se k němu zase dostali. Ivan Fedotov ale stihl sklapnout betony včas.
15:10'
Oba gólmani si během několika vteřin museli připsat zákrok, ale stav se zatím nemění. Avšak vidíme svižný hokej, který se přesouvá ze strany na stranu.
14:51'
Barulin byl povalen brankou, když dva hráči v souboji ji na něj vlastně hodili. Čeljabinsk ještě vystřelil, ale puk se odrazil od oblouku, když byla přerušená hra.
14:30'
Ivan Fedotov se přece jen musel mít chvilku na pozoru, ale za tu dobu musel vytáhnout je jeden zákrok, proti střele, která přišla ze strany od mantinelu.
13:56'
Přesto nyní nevidíme zrovna pohledný hokej. Často se od něj totiž vkládají nepřesnosti, a to na obou stranách. Žádný z týmů se nemůže dostat do tlaku.
13:13'
Hosté se sice ještě drželi v útočném pásmu, ale ni zásadního zde nevymysleli. Čeljabinsk nyní hraje opravdu dobře, a to hlavně směrem dozadu.
12:49'
Vitalij Menšikov je na ledě!
11:57'
Jenže nyní se jim to už povedlo. Proto znovu kombinují, ale na na dlouho. Nepřesná přihrávka poslala Nižněkamsk až do svého obranného pásma.
11:26'
Jenže nyní se už domácí hokejisté brání dobře. Dobře si totiž hlídají obrannou modrou a hosté mají naopak velký problém překonat obranný val.
11:01'
Nižněkamsk se usadil v útočném pásmu ihned po buly a chvilku kombinoval. Stěpan Zacharčuk nakonec vypálil od modré, ale jeho pokus byl sražen mimo.
10:49'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vitalij Menšikov – 2 min., sekání).
10:24'
Pavel Padakin je na ledě!
10:00'
Je za námi přesně polovina první třetiny a domácí nadále o jednu branku vedou, navíc mají k dispozici početní výhodu, která je však bez střelby.
09:00'
Domácí tak mají možnost utéct do dvoubrankového vedení. Zezačátku se sice drželi na kotouči, ovšem nyní se hosté dostali k puku a odpálili ho daleko.
08:24'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Padakin – 2 min., podrážení).
07:46'
Dmitrij Kalinin si najel z druhé vlny do střelecké pozice, kam také přihrávku dostal. Rána mu však nesedla, a tak Konstantin Barulin znovu zasáhl lapačkou.
07:23'
Další přerušení, ovšem tentokrát gólman hostí jen schoval puk pod svou lapačku. Nižněkamsk je inkasovanou brankou opařen a je pod tlakem soupeře.
06:53'
A Konstantin Barulin musel znovu úspěšně zasahovat. Traktor se oproti začátku utkání přece jen zvedl. Nikita Ščerbak ale mířil přesně doprostřed sítě.
06:24'
Po dalším přerušení se nám znovu strhla menší mela, ovšem rozhodčí ani tentokrát nebudou vyučovat. Navíc zde máme první komerční přestávku v zápase.
05:46'
Domácí jdou jako první do vedení, a to po perfektně sehraném přečíslení! Bylo to přečíslení tři na jednoho, kdy se dopředu vydal JESSE VIRTANEN, jenž dostal křižnou přihrávku a nekompromisní ranou dostal svůj tým do vedení. Asistence: Andrew Calof a Jaroslav Kosov.
04:52'
Jegor Fatějev vypálil z dobré pozice a Konstantin Barulin měl jeho ránu ve výstroji. Následně se strhla ještě menší mela před brankou hostí, ale vyloučení nebude.
04:21'
Andrej Sergejev byl nakonec tím, který vypálil od modré. Na jeho ránu však domácí brankář vcelku dobře viděl, a tak ji má ve výstroji, načež nechal přerušit hru.
04:02'
Neftěchimik už ale vystřídat může a předvedl dobré napadání v útočné pásma. Ivan Fedotov měl znovu hodně práce, ale puk za brankovou čáru nepřešel.
03:21'
Avšak domácí hokejisté budou pokračovat v útočné třetině, zatímco hosté nemohou vystřídat. Znovu totiž odpálili kotouč jen na zakázané uvolnění.
02:57'
Čeljabinsk se opravdu poprvé na chvilku usadil v útočném pásmu. Konstantin Barulin ovšem ještě nemusel zasahovat, střely létají jen okolo.
02:22'
Domácí opravu nezačali zápas zrovna ideálně, ale nyní mohou něco vymyslet v útočné třetině. Zack Mitchell totiž nestihl dojet k puku jako první a je to icing.
01:53'
Hosté jsou zatím rozhodně aktivnější a domácí gólman má rozhodně co na práci. Ildar Šiksatdarov střílel dobře, ale Fedotov stihl zasáhnout pravým betonem.
01:28'
Ivan Fedotov znovu v akci! Damir Šaripzjanov vyslal dobrou pobídku na teč, která se však neuskutečnila. Domácí brankář tak našel kotouč v lapačce.
01:00'
Byl to právě Nižněkamsk, který donutil Fedotova k první zákroku. Pro něj to však byla v celku rutina a v následném boji u mantinelu získal puk Traktor.
00:20'
A už se hraje! Domácí dnes nastupují v černých dresech, což rozhodně není nijak překvapivé. Hostující hokejisté nastupují s bílými svršky.
00:01'

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (S. Galimov) – Virtanen, Bailen, Kalinin, Sergijenko, Menšikov, Karpuchin, S. Těreščenko – Sedlák, Calof, Kosov – Karlin, Avcin, Ščerbak – Fatějev, N. Komarov, Malychin – Tridčikov, Šarov, Zajcev – Stěpanov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – R. Murphy, Aťušov, Šaripzjanov, Bryncev, An. Sergejev, S. Zacharčuk, Pajgin – White, Z. Mitchell, Chisamutdinov – Černikov, P. Kulikov, Chajrullin – Enlund, Padakin, Berglund – Šiksatdarov, Denis Kazionov, Šarifjanov – Chafizov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Cyplakov – Gordenko, Sazonov.

Lukáš Sedlák (CLJ) – 34 zápasů, 12+8
Tomáš Hyka (CLJ) – 33 zápasů, 8+11, zranění
Poslední vzájemný zápas:

Nižněkamsk – Čeljabinsk 6:4

Branky a nahrávky: 4. Z. Mitchell, 26. Berglund (White, Aťušov), 31. S. Zacharčuk (Denis Kazionov, Berglund), 31. Šiksatdarov (Z. Mitchell, White), 59. Z. Mitchell, 60. Denis Kazionov (S. Zacharčuk) – 17. Karlin (Bailen, Avcin), 28. Calof (Sedlák, Hyka), 50. Avcin (Ščerbak), 60. Hyka (Bailen, Ščerbak).

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – An. Sergejev (A), Aťušov (A), Šaripzjanov, Bryncev, S. Zacharčuk (C), Pajgin, Volgin – Šiksatdarov, Z. Mitchell, Denis Kazionov – Chajrullin, P. Kulikov, Černikov – Enlund, Berglund, White – Chisamutdinov, Šarifjanov, Padakin – Grošev.

Traktor Čeljabinsk: S. Galimov (Fedotov) – Virtanen, Bailen, Kalinin (C), Sergijenko, Menšikov (A), Karpuchin, Borodkin – Calof, Sedlák (A), Hyka – Ščerbak, Karlin, Avcin – Kručinin, Šarov, Stěpanov – Kosov, Šolochov, N. Komarov – Kravcov.
Neftěchimik Nižněkamsk

Nižněkamsk je na tom přece jen o něco lépe, ale vyskakovat si tedy nemůže. Po třiceti devíti zápasech má totiž na svém kontě třicet devět bodů, které ho řadí na desátou pozici v rámci Východní konference. I Neftěchimik dostává hodně branek, jejich číslo se totiž zastavilo na rovné stovce. Na rozdíl od svého soupeře ovšem vstřelil už 95 branek. Z posledních tří zápasů vybojoval jen bod. Padl totiž s Ufou a Jekatěrinburgem. Jeden bod získal na hřišti Magnitogorsku.

Nejproduktivnější hráči:
Matt White – 38 zápasů, 8+13
Zack Mitchell – 39 zápasů, 10+7
Pavel Porjadin – 35 zápasů, 9+8
Traktor Čeljabinsk

Čeljabinsk je nadále nejhorším týmem v rámci Východní konference Kontinentální hokejové ligy. V té mu tedy patří dvanáctá pozice, když ve třiceti devíti zápasech získal jen dvacet devět bodů. Největším problémem Traktoru je inkasování branek. Vždyť jich dostal už 104, což je nejhorší číslo v rámci dané konference. K tomu jich navíc dal jen 73, což je druhé nejnižší číslo, hůře je na tom jen Chabarovsk na Východě. Z posledních tří zápasů vybojoval Čeljabinsk stejný počet bodů. Vyhrál totiž v Magnitogorsku, a to nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Následovala prohra s Novosibirskem a prohra s Chabarovskem po prodloužení.