KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Vitaz - 25. listopadu 2019   17:30

OMSK
OMSK
10:58' Košelev (Beck, Vojnov) • 35:22' Beck (K. Semjonov) • 54:33' Gračjov (Košelev, Vojnov)
Vitaz
Kočetkov (21. Saprykin) – Jeřábek, Pylenkov, Jevsejenkov (A), V. Lajunen, Jepišin, Voronkov, Šinkevič – A. Sjomin (C), M. Aaltonen (A), Makejev – Jormakka, Byvalcev, Jo. Nättinen – A. Ševčenko, P. Černov, Varfolomejev – Laričev, Koltygin, Mojsejev – Grebenščikov.

S konstatováním, že utkání sledovalo 4086 diváků, se s Vámi loučím a někdy se zase těším na počtenou!
Československá stopa

Jakub Jeřábek (VTZ) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:58
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 47:18 (18:2, 15:10, 14:6)
Zblokované střely – 10:12
Vyhraná vhazování – 38:20
Trestné minuty – 6:10
Hity – 9:9
Hokejisté Omsku zaslouženě vítězí nad Viťazem 3:0. Domácí byli většinu zápasu lepším celkem, a když už si hostující hráči nějakou šanci připravili, byl na místě brankář Bobkov.

Domácí se v každé třetině prosadili jednou. V 11. minutě se v přesilovce trefil Semjon Košelem, který dorazil do branky puk po střele Vojnova. V prostřední dvacetiminutovce navýšil domácí náskok s přispěním teče bránícího Aaltonena Taylor Beck a v 55. minutě pak zpečetil skóre Jevgenij Gračjov.
59:52'
Zápas se dohrává v obranné třetině Viťazu. Po ráně Fransona si připsal ještě jeden zákrok Kočetkov.
59:20'
Klidně to mohlo být o čtyři góly. Jeden z domácích hráčů zblízka bekhendem netrefil hostující klec.
58:42'
Domácí dohrávají utkání ve velkém klidu. Puk mají na hokejkách a přehrávají svého soupeře.
58:06'
Alexej Bondarev od modré čáry netrefil branku. Kotouč se od zadního mantinelu odrazil před Saprykina, který ho přikryl.
57:37'
Gračjov se dostal ke střele z levého kruhu. Trefil břicho dobře postaveného Saprykina.
57:21'
Domácím byl odpískán ofsajd.
55:46'
Dalšímu gólu domácích zabránil brankář Igor Sapryin, který se bleskově přemístil proti voleji Jegora Martynova. Obránce Avangardu se opřel do kotouče na levém kruhu.
54:33'
Avangard právě vstřelil branku!
Domácí zřejmě rozhodují! Po vyhraném buly přišla střela Vojnova od modré, kterou Saprykin vytěsnil za svou branku. Tam se ovšem k puku dostal Semjon Košelev, který ho vrátil do předbrankového prostoru a JEVGENIJ GRAČJOV zblízka trefoval odkrytou polovinu hostující klece – 3:0. Asistence: Semjon Košelev a Vjačeslav Vojnov.
54:28'
Gračjov nahodil puk na hostující branku z rohu kluziště. Saprykin ho raději podržel ve výstroji.
53:45'
Pylenkov vypálil od modré čáry, Bobkov si pro kotouč sáhl lapačkou.
52:58'
Na levém křídle našlápl směrem k hostující brance Jevgenij Gračjov. Saprykin si proti jeho střele povyjel a svým zákrokem přerušil hru.
Vyhraná vhazování – 31:13
52:49'
Z ostrého úhlu zakončoval Svjatoslav Grebenščikov. Jeho pokus skončil v lapačce Bobkova.
52:05'
Osm minut před koncem tu máme reklamní přestávku.
51:50'
Kirill Semjonov výborně pracoval v rohu domácího útočného pásma, kde se přesilovka Viťazu dohrála. Omsk je už v plném počtu.
51:15'
Další domácí vyhození.
50:33'
Domácí vyhazují a ušetřili tak další sekundy.
50:10'
Hosté v postavení mimo hru.
49:59'
Pavel Dědunov jel v oslabení sám na Saprykina. Zkusil bekhendovou kličku, ale hostující gólman puk lapačkou vytěsnil mimo svou branku!
49:49'
Cory Franson je vyloučen za vyhození kotouče do hlediště. Přesilovku si zahraje Viťaz.
49:16'
Vjačeslav Vojnov dostal kotouč na modrou čáru a z první vypálil. Jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.
48:37'
Domácí zahráli přes všechny čáry. Podle rozhodčích ale mohli hosté hrát a icing se tedy nepíská.
48:21'
Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
47:56'
Hosté teď odehráli solidní střídání. Bobkova protáhl Pavel Černov, gólman Omsku však stále drží čisté konto.
47:22'
Z pravého kruhu střílel Pavel Koltygin. Bobkovovu svatyni nedokázal trefit.
46:20'
Jormakka s Byvalcevem se v útočném pásmu do nebezpečné situace nedostali. Domácí vyváží kotouč dopředu.
45:18'
Pavel Černov nahodil od modré čáry puk za domácí branku. Tam se ho chopili hokejisté Omsku.
44:14'
Sergej Šumakov objel hostující branku a v pádu se snažil zakončit. Kotouč sklouzl vedle pravé tyčky z pohledu brankáře Saprykina.
43:33'
Začátek třetí třetiny se nese v poklidném duchu. To vyhovuje domácím, kteří zatím bez problémů drží dvougólový náskok.
42:12'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
41:19'
Po rozehrávce brankáře Bobkova se dostal ve středním pásmu k puku Šumakov. Ten poté nahrával Jaremčukovi, který se do zakončení nedostal.
Hity – 6:4
Ve druhé třetině už hráli hosté přeci jen aktivněji a vytvořili si i několik zajímavých příležitostí. Z gólu se ovšem opět radovali jen hráči Omsku. Ve 36. minutě se při signalizované výhodě prosadil Taylor Beck, jehož nahrávku si nešťastně srazil do vlastní branky bránící Aaltonen. Avangard tak po 40 minutách vede 2:0.
40:00'
39:50'
Domácí hokejisté už prostřední část zápasu v klidu dohrávají.
39:01'
Začala už poslední minuta druhé třetiny.
38:05'
37:45'
Hodně otrávený je hostující hvězda Alexandr Sjomin. Ten nejprve schytal hit od obránce, a když později přišel v útočném pásmu o puk, zamířil hned na střídačku, kde vztekle zahodil hokejku.
36:03'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Mizjurin – 2 min., podrážení).
35:56'
Hosté mohli rychle snížit! Pekka Jormakka a Alexej Byvalcev se dostali do přečíslení 2 na 1. Po pasu svého finského spoluhráče zakončoval z pravého kruhu Byvalcev, ale střela mu moc nesedla a Bobkov si s ní bez větších problémů poradil.
35:22'
Domácí se prosazují při signalizované výhodě! TAYLOR BECK chtěl z levého kruhu nahrávat na vzdálenější tyčku, ale jeho přihrávku tečoval bránící Miro Aaltonen bruslemi tak, že kotouč zapadl za záda překvapeného Saprykina. Asistence: Kirill Semjonov.
34:45'
Alexandr Jaremčuk si najel na přihrávku zpoza branky. Zakončovat musel bekhendem a Saprykin si připsal další úspěšný zákrok.
33:55'
Teď už je Viťaz v plném počtu. Domácí nevyužili velkou možnost k navýšení náskoku.
33:15'
Hosté jsou ve čtyřech!
33:06'
Rychlou kombinaci domácích zastavil Saprykin, který natáhl pravý beton proti Dědunovovi, jenž zakončoval u brankoviště do poloodkryté branky!
32:46'
Dělovku Vojnova našel Saprykin ve výstroji! Dobrý zákrok hostujícího brankáře, který neumožnil hráčům Omsku dorážet.
32:15'
Tvrdou ránu z levého kruhu pokryl Saprykin. Hosté následně vyhodili.
31:54'
Hosté si nepohlídali střídání a dostávají trest za příliš mnoho hráčů. Avangard bude hrát poměrně dlouhou přesilovku 5 na 3!
31:14'
Ivan Laričev je potrestán za nedovolené bránění. Nepříjemně dohrál Šumakova. Početní výhoda tentokrát pro Omsk.
30:39'
Domácí jsou v plném počtu.
30:35'
Hosté v postavení mimo hru. Do konce jejich přesilovky chybějí už jen tři sekundy.
29:40'
V oslabení najížděl sám na na hostující branku Kirill Semjonov! Zkusil forhendový blafák, který Saprykin přečetl a podržel tak Viťaz!
28:38'
Domácích bylo na ledě šest! Následuje tedy dvouminutový trest, což znamená první přesilovku pro celek z Podolsku.
28:29'
Sven Andrighetto se málem dostal do samostatného úniku! Domácí útočník si obhazoval posledního obránce, ale kotouč si dal za brusle, musel zpomalit a byl tak dobruslen dalším hráčem Viťazu.
28:04'
Pekka Jormakka našel parádním pasem přes útočné pásmo Alexeje Byvalceva, který střílel z pravého kruhu, ale Igor Bobkov předvedl bleskurychlý přesun a uhájil Avangardu těsné vedení!
26:42'
Hosté začínají zvyšovat aktivitu. Po objetí branky hledal Grebenščikov před brankoviště najíždějícího Mojsejeva, do jehož zakončení stačil vložit hůl Martynov. O chvíli později bylo Viťazu odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
25:41'
Zatím největší šance hostí v zápase! Joonas Nättinen se dostal za záda domácí obrany, ale vychytal ho Bobkov!
25:01'
Maxim Mizjurin hned dvakrát pálil na hostující branku. V prvním případě ji minul, ve druhém zasáhl Saprykin.
24:20'
Hosté sice byli v útočném pásmu, ale pohybovali se u mantinelu. Odtud brankáři Bobkovovi nehrozilo nebezpečí.
23:30'
Nahození od modré čáry v pohodě zachytil Saprykin, který svým zákrokem přerušil hru.
23:13'
Teď už jsou hosté v plném počtu.
22:56'
Tahle přesilovka se domácím nedaří. Opět musejí začínat až ze svého obranného pásma.
22:27'
Cody Franson si na útočné modré zahrával a napadající hráč ho zahnal do středního pásma.
21:52'
Po nepřesné přihrávce Becka mohli hosté vyhodit.
21:11'
Hostující Alexandr Jevsejenkov je vyloučen za hákování. Již třetí přesilovka pro Avangard.
20:01'
Do druhé třetiny nastoupil v brance Viťazu Igor Saprykin, který nahradil Pjotra Kočetkova. Mohu se jen domnívat, že za tímto střídáním stojí zdravotní důvody.
Hity – 3:2
První třetina herně patřila hokejistům Omsku, kteří odcházejí do šaten s vedením 1:0. A nutno podotknout, že jejich náskok mohl být i vyšší. Soupeře přestříleli v poměru 18:2 a trefili i tyčku. Jediný gól vstřelil v 11. minutě v přesilovce Semjon Košelev, jenž doklepl puk do branky po vyražené střele Vojnova.
20:00'
19:01'
Začala už poslední minuta první třetiny.
18:51'
Svjatoslav Grebenščikov střelecké statistiky hostů nevylepšil. Jeho pokus zablokoval protihráč.
17:50'
Mezi kruhy zůstal volný Semjon Košelev. Druhý gól ale zatím nepřidal, Kočetkov totiž zaklekl na led včas!
17:21'
Dobrou defenzivní práci odvedl Sven Andrighetto. Švýcarský útočník Omsku před brankou zachytil přihrávku soupeře a poslal kotouč do středního pásma.
16:33'
Omsk má obrovskou střeleckou převahu. Na pokusy, které mířily na branku, vede 14:1.
16:12'
Rozjetý Pavel Dědunov dostal přihrávku na levou stranu a z kruhu pro vhazování mířil k bližší tyčce. Tu minul jen těsně!
16:00'
Puk vypadl až na hostující střídačku. Následuje reklamní přestávka.
14:34'
Nättinen se pokoušel najít Pekku Jormakku, který číhal před domácí brankou. Až na jeho hůl ale kotouč neprošel.
13:30'
Další rána Martynova. Kočetkov si s ní poradil.
13:19'
Teď už je Viťaz v plném počtu.
13:03'
Střela Martynova na branku neprošla. Hosté vyhazují.
12:31'
Šumakov s Beckem to málem vymysleli až do prázdné klece! Druhý jmenovaný svému spoluhráči vracel kotouč a Šumakov na něj těsně nedosáhl.
11:40'
Do nahrávky Vojnova se opřel na levé straně Sergej Šumakov. Ten nemířil přesně.
11:18'
Alexandr Sjomin zbytečně fauloval v útočném pásmu. Vyloučen je za sekání a Omsk tak čeká další přesilová hra.
10:58'
Přesilová hra je využita! Od modré čáry vypálil Vjačeslav Vojnov, Kočetkov puk vyrazil jen na hůl SEMJONA KOŠELEVA a ten ho zblízka doklepl do odkryté klece. Asistence: Taylor Beck a Vjačeslav Vojnov.
10:25'
Taylor Beck dostal puk na pravý kruh. Do případné střely mu spadl obránce a domácí útočník tak kotouč ještě chvilku přidržel. Nakonec přenesl hru na Šumakova, který střílel vedle vzdálenější tyče.
09:48'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Svjatoslav Grebenščikov – 2 min., podrážení). Domácí si tak zahrají první přesilovku.
08:54'
Další střelu na branku hostí vyslal Vjačeslav Vojnov. Pjotr Kočetkov tentokrát zastavil puk napoprvé a nepřipustil tedy žádné komplikace.
08:37'
Jevgenij Gračjov zavezl puk do domácího útočného pásma a sám vystřelil. Kočetkov kotouč neudržel a musel ještě čelit dorážce domácího útočníka. I tu dokázal vyrazit!
07:21'
Puk nyní skončil až v hledišti. Vhazuje se v obranném pásmu Viťazu.
07:11'
Pavel Dědunov vypálil z pravého kruhu vedle branky. Následně do hostujícího brankoviště spadl Andrej Stas, který vychýlil klec Viťazu ze svého postavení. Hra je tedy přerušena a je tu čas na první reklamní přestávku.
06:20'
Domácí se tedy v ofenzivě konečně výrazněji připomněli. Uvidíme, jak bude duel pokračovat dál.
05:04'
Hosté měli hned dvakrát velké štěstí! Nejprve vypálil z levého kruhu Taylor Beck, který orazítkoval vzdálenější tyčku. Poté zavezl kotouč do útočného pásma Alexej Potapov a po jeho střele kotouč propadl za záda brankáře Kočetkova. Sám Potapov mohl celou situaci ukončit dorážkou, ovšem v tom mu na poslední chvíli zabránil obránce.
04:32'
Domácí Kirill Semjonov se hnal dopředu po levém křídle. Jeho střelu bránící hráč zablokoval.
02:59'
Rozhodčí hostům odpískal zřejmě přihrávku rukou. Hráči Viťazu byli každopádně vykázáni do středního pásma.
02:20'
Domácí rotovali v útočném pásmu. Vše ale skončilo kuriózní srážkou Becka se svým spoluhráčem, po níž se dostávají ke kotouči zase hostující hokejisté.
00:58'
Alexej Byvalcev si rovnal puk na střelu z vrcholu pravého kruhu. Byl ale včas dostoupen a branku Omsku neohrozil.
00:07'
Hra je hned přerušena. Rozhodčí nařizují buly ve středovém kruhu.
00:01'
Dohrála hymna Ruské federace. Za malou chvíli již bude utkání zahájeno.

Avangard Omsk: Bobkov (D. Kostin) – Pokka, Bondarev, Vojnov (A), Franson, Martynov, Spicenko, Ščekin – Beck (A), K. Semjonov, Andrighetto – Šumakov, Gračjov, Košelev – Dědunov, Stas (C), A. Potapov – Jaremčuk, Mizjurin, I. Makarov.

HC Viťaz Moskevská oblast: Kočetkov (Saprykin) – Jeřábek, Pylenkov, Jevsejenkov (A), V. Lajunen, Jepišin, Voronkov, Šinkevič – A. Sjomin (C), M. Aaltonen (A), Makejev – Jormakka, Byvalcev, Jo. Nättinen – A. Ševčenko, P. Černov, Varfolomejev – Laričev, Koltygin, Mojsejev – Grebenščikov.

Rozhodčí: Gofman, Novák – Slavikovskij, Stroganov.

Jakub Jeřábek (VIT) – 26 zápasů, 15 bodů (5+10)

Avangard Omsk:
Omsk odehrál 31 zápasů se ziskem 41 bodů a v tabulce Východní konference mu patří druhé místo. Na vedoucí Kazaň ztrácí Avangard 8 bodů. Jestřábi však za sebou mají dvě zaváhání na domácím ledě. nejprve podlehli 1:2 po prodloužení Jekatěrinburgu a poté stejným výsledkem – ale v základní hrací době – Minsku. Před tím si však připsali tři výhry v řadě. Velkou oporou Omsku je obránce Vjačeslav Vojnov, který patří k nejproduktivnějším hráčům mužstva.