KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Minsk - 3. listopadu 2019   12:30

Ufa
Ufa
12:00' Sošnikov (Manninen) • 12:22' Kadějkin (V. Žarkov, Kugryšev) • 15:45' V. Žarkov (Kugryšev, Kadějkin) • 18:18' Arzamascev (Sošnikov, Manninen) • 21:24' Omark (Manninen) • 27:42' Hartikainen (Omark) • 36:39' Kugryšev  • 46:48' Sošnikov (Omark, Larsen) • 50:30' Kadějkin (Panin, Kugryšev)
9:1
(4:0, 3:1, 2:0)
Minsk
Minsk
35:55' Jerjomenko  (An. Stěpanov, Spooner)
Ufa
Birin, Naumov – Kanifadin, Stroganov
Ufa Arena, Ufa
8 070 diváků
Minsk
Enroth (28. Tolopilo) – Gotovec, Jerjomenko, Denisov, Jevenko, Znacharenko, Bokun, Ďukov – Spooner, Shore, A. Kosticyn – An. Stěpanov, Martynov, Děmkov – Greckij, Kovyršin, Pavlenko – Kitarov, Pavlovič, Dadonov – Feoktistov.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

V tomto utkání jsme na československou stopu nenarazili. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.
Střely na branku: 45 – 17
Je dobojováno. Kanonáda Ufy se nakonec zastavila na výsledku 9:1 a její hráči tak Minsk doslova smetli. Neponechali nic náhodě a před reprezentační přestávkou si s chutí zastříleli.
59:46'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladislav Kartajev – 2 min., držení).
59:05'
Hosté se chvíli zdrželi v útočném pásmu, ale na Metsolu nevyzráli. Hned na to pak šli do akce domácí, ale už ani nezakončovali.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:55'
Nyní ale jeli do tandemu Omark s Hartikainenem, druhý jmenovaný pak zakonči jen do betonu hostujícího brankáře.
56:45'
Zápas se už jen dohrává. Hosté už ví, že těžko něco změní a domácí se už nikam neženou.
Dnešní utkání sleduje 8 070 diváků.
55:05'
Baranov střílel zblízka na Tolopila, ten ale znovu zakročil a připsal další zákrok. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
53:49'
Další pokus Nikity Sošnikova, jenž střílel z pravé stany, jeho svižnou ránu ale našel v lapačce Nikita Tolopilo.
53:24'
Nyní zakročil Metsola proti střele Gotovece a přerušil hru. Následuje další komerční přestávka.
52:13'
Další pěkná akce domácích, kterou zakončoval Nikita Sošnikov, ale Tolopilo mu zákrokem zatím hattrick sebral.
50:30'
Ufa právě vstřelila branku!
Kanonáda nekončí. ALEXANDR KADĚJKIN v pokleku vystřelil a kotouč poslal znovu za Tolopilova záda – 9:1. V Ufě ještě zápas nekončí a už bylo k vidění deset branek, domácí příznivci se dožadují desáté branky na konto Ufy. Asistence: Grigorij Panin a Dmitrij Kugryšev.
50:05'
Následuje další komerční přestávka.
49:32'
Z obranného pásma poslal puk na druhou stranu Sergejev, ale nikdo z jeho spoluhráčů nakonec na kotouč nedosáhl.
48:33'
Hosté už by se nejraději viděli v kabině. Domácí jsou rozjetí a ještě se pokoušejí své vedení vylepšit.
46:48'
Domácí v přesilové hře rozebrali soupeře a dělovkou pak Tolopila propálil NIKITA SOŠNIKOV, jenž se dnes podruhé zapisuje do listiny střelců. Má tak ještě zaděláno na hattrick – 8:1. Asistence: Linus Omark a Philip Larsen.
45:59'
Hosté jsou ve třech a nyní se dokázali dostat na kotouč a vyhodili ho až před domácí branku.
45:42'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kirill Gotovec – 2 min., podrážení).
44:52'
Domácí vyhodili puk z obranného pásma a puk letí až před branku Tolopila. Zakázané uvolnění.
44:34'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Andrej Pavlenko – 2 min., nedovolené bránění).
44:30'
Hosté se opět tlačili před branku soupeře, ale zastavilo je postavení mimo hru a ta se stěhuje zpět do středního pásma.
42:23'
Domácí jsou v plném počtu.
41:49'
Shore se natlačil před Metsolu, ale nedokázal propasírovat puk za jeho záda.
40:23'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Burmistrov – 2 min., podrážení).
40:01'
Druhá třetina je také minulostí a domácí už prakticky nemají o co hrát. Mohou jen svůj vysoký náskok kontrolovat. Hosté se alespoň jednou prosadili v přesilové hře. Třetí třetina začne přibližně ve 14:25.
40:00'
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:39'
Hosté jsou v plném počtu.
37:40'
Sošnikov střílel na hostující klec, proti ale byl Tolopilo, jenž zakročil. Nicméně domácí stále operují před jeho brankou.
36:39'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kirill Gotovec – 2 min., krosček).
36:39'
Sudí dlouho zkoumali branku DMITRIJE KUGRYŠEVA, který sice zakončil vysokou holí, ale kotouč si zřejmě do branky dopravil hostující hráč – 7:1. Ufa tak vede zpátky o šest gólů.
35:55'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Hosté také využívají přesilovou hru a dávají svou první branku v utkání a berou Metsolovi nulu na jeho kontě. Od modré čáry napřáhl VLADISLAV JERJOMENKO a jeho pokus skončil za zády Metsoly – 6:1. Asistence: Andrej Stěpanov a Ryan Spooner.
35:43'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Sergejev – 2 min., krosček).
34:53'
Chochrjakov se dostal k puku ve vlastním obranném pásmu, ale nakonec ho neposlal ven. Hosté tak nadále útoční před brankou soupeře.
34:06'
34:00'
Spooner nyní střílel na domácí branku, ale pokus někdejšího hráče Bostonu skončil mimo tři tyče.
32:29'
Domácí nadále obléhají pásmo hostů, Tolopilo kryje další pokus. Omark přízemní střelou poslal puk jen na jeho připravený levý beton.
32:07'
Greckij nezachytil puk a ten se dostal až k brance hostů. Je z toho zakázané uvolnění Ufy a hra se stěhuje před branku Metsoly.
31:39'
Domácí nemusí nikam příliš spěchat, mají vysoký náskok a hosté zatím nemají recept, jak alespoň korigovat stav.
31:08'
Sošnikov si nabruslil opět blízko branky hostů, Tolopilo si připravil další zákrok a podržel hru.
30:49'
Tolopilo si připsal další zákrok. Sošnikov na něho mířil zblízka, ale dostal puk pod lapačku. Nyní následuje další komerční přestávka.
29:27'
Hosté se nyní objevili po delší době v pásmu domácích, ale neohrozili Metsolu . Poté se do další akce dostali hráči Ufy a Tolopilo musel být ve střehu.
27:42'
Střídání v týmu HC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Jhonas Enroth, přichází Nikita Tolopilo.
27:42'
Další využitá přesilová hra a nyní už Enrtoth branku opouští. Omark posunul puk na TEEMUA HARTIKAINENA, ten si z levé strany sjel blíže a poslal puk ke vzdálenější tyči – 6:0. Asistence: Linus Omark.
27:10'
Další přesilovka pro domácí a ti se už usadili v pásmu hostů. Před Entrothem bylo opět rušno, tentokráte si ale střelu Larsona pohlídal.
26:22'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Dadonov – 2 min., sekání).
25:29'
Minsk je v plném počtu.
25:25'
Enroth, který nakonec zůstal v brance hostů, si nyní zapsal další zákrok a po něm přerušil hru.
25:07'
Omark zakončil před brankou hostů, ale jeho pokus znovu nekončí mezi třemi tyčemi.
24:36'
Hosté se osvobozují.
23:35'
Sošnikov si nabruslil do prostoru mezi kruhy, ale jeho pokus končí mimo. Nicméně domácí stále drží pásmo hostů.
23:29'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Roman Ďukov – 2 min., podrážení).
23:27'
21:24'
Přesilovka je využita a navíc bude pokračovat i nadále. LINUS OMARK zužitkoval přesný pas od Manninena a zakončil přesně – 5:0. Asistence: Sakari Manninen.
21:08'
Od modré čáry pálil Manninen, jeho střela ale skončila pouze na obraně hostů.
20:01'
Střely na branku: 21 – 4
První třetina je za námi a bylo rozhodně na co koukat. Dlouho se skóre neměnilo, pak ale přišly chvíle Ufy. Ve třinácté minutě vedla o dva góly, které stihla vsítit během dvaadvaceti vteřin. Hosté byli úplně bez šťávy a nevěděli, jak na rozjetou Ufu hrát. Poté se Salavat trefil potřetí a v devatenácté minutě dokonce počtvrté. Enroth tak inkasoval během osmi minut čtyřikrát a dá se tak očekávat, že do druhé třetiny už nenastoupí. Uvidíme, jak to nakonec dopadne a co nám druhá část hry přinese. Ta začne přibližně ve 13:25.
20:00'
19:45'
Domácí svírají svého soupeře před brankou, ale zatím se nedostali k využití přesilové hry. To je ale vzhledem prozatímnímu výsledku rozhodně mrzet nemusí.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny. Hosté nezvládají zápas, Jevenko vyprovokoval bitku a sám se chtěl prát a dostal tak pětiminutový trest a do konce utkání. Nabídl tak Ufě dlouhou přesilovku.
18:26'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Oleg Jevenko – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vyprovokování bitky).
18:18'
Sošnikov přihrál ZACHARU ARZAMASCEVOVI, který si sjel blíže brance hostů a poté z bekhendu poslal puk nad levým betonem Enrotha za jeho záda – 4:0. Asistence: Nikita Sošnikov a Sakari Manninen.
16:55'
Hosté nevědí, jak na rozjeté domácí hráče hrát. Ti je doslova vaří v jejich obranném pásmu.
15:45'
Tak to už je pro hosty kritické. VLADIMIR ŽARKOV si nejprve před malou chvilkou vyměnil na střídačce svoji hůl za jinou a během chvilky přidává třetí branku Ufy, když z pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:0. Asistence: Dmitrij Kugryšev a Alexandr Kadějkin.
14:54'
Domácí jsou při chuti a opět hrozili před Entrothem. Ten znovu musel být ve svém brankovišti hodně pozorný a hlídal si pohyb protihráčů.
14:15'
Nyní následuje další komerční přestávka.
13:30'
Domácí hráči tak dali dva góly v rozmezí dvaadvaceti vteřin a mají tak slibný náskok. Nyní jsou znovu v pásmu soupeře a bojují o puk za brankou Entrotha.
12:22'
A rázem je to o dva góly. Z levé strany v blízkosti hostující klece zakončil ALEXANDR KADĚJKIN a kotouč si našel cestu k bližší tyči a propadl do Enrothovy branky – 2:0. Asistence: Vladimir Žarkov a Dmitrij Kugryšev.
12:00'
Krásná akce domácích a ti jdou do vedení. Sakari Manninen nechal puk pro NIKITU SOŠNIKOVA, který si z rohu nabruslil na pravý kruh a odtud pak svižnou ranou vymetl pavučiny v síti hostů – 1:0. Asistence: Sakari Manninen.
11:32'
Igor Martynov se dostal do blízkosti domácího brankáře, který po jeho střele holí poslal puk do rohu kluziště.
10:22'
Domácí hráči od svého brankáře zakládali další svou akci, ale jejich souhru jim překazila obrana Minsku, která kotouč dostala pryč z obranné třetiny.
09:37'
Kartajev poslal puk před hostující branku, kde ho ale srazil do bezpečí Kovyršin.
09:05'
Tam chvíli operovali před Metsolou, ten si ale prostor ve své brance pohlídal a nepustil hosty do ohrožení jeho klece.
08:33'
Další svižná střela domácích končí mimo. A hned po sebrání puku míří hosté do útočného pásma.
08:21'
Do ofsajdové pasti se dostal Vladimir Žarkov. Rázem je tak po další akci a hra se stěhuje zpět do středního pásma, kde se bude za malý okamžik vhazovat.
08:05'
Další střela z hole Nikity Sošnikova, z pravého kruhu žabkou poslal pozdrav na Entrotha, ten byl úspěšný a opět drží svůj tým.
07:19'
Pavel Koledov z obranného pásma chtěl kotouč dostat mimo, ovšem hosté ho zachytili a zůstali před Metsolou. Na brankáře Ufy však nešla žádná střela.
06:40'
Linus Omark se snažil střelou z první po přihrávce Hartikainena ohrozit Enrotha, ten zapsal další přesný zákrok a po něm hru přerušil.
06:31'
Následuje první komerční přestávka.
06:08'
Jevgenij Kovyršin se procpal do pásma Ufy, ale byl tlačen obranou zpět ke střednímu pásmu. Domácí opět branku hostů neohrozili.
05:06'
Po náznaku šance hostů dostali puk pod kontrolu zase hráči Ufy a před Enrothem střílel Vladimir Žarkov, avšak brankář hostů vytasil efektní semafor.
04:27'
Chochrjakov dostal přihrávku těsně k pravé tyči, poté švihl do kotouče, ale ten zaletěl znovu nad břevno branky Minsku. Hostující brankář si tak mohl oddychnout.
03:47'
Nikita Sošnikov obkroužil branku hostů a nabil do mezikruží, ale jeho spoluhráč pak střílel pouze nad branku hostujícího celku.
02:44'
Vladislav Kartajev nahodil od modré čáry puk před branku Minsku, ale znovu tam domácí celek nic nevymyslel a kotouč ztrácí.
01:53'
Vladimir Žarkov se natlačil do útočného pásma, stíhal mu však obránce běloruského Minsku a o kotouč ho následně pak obral.
01:12'
Arťom Sergejev dostal nabito do prostoru mezi kruhy, jeho následná střela pak skončila jen na obraně Minsku. Ten tak okamžitě otáčí hru.
00:40'
Ufa se pak nastěhovala do teritoria Minsku a hned na to střílel Sošnikov, jenž teč po střele kolegy z útoku poslal jen do připraveného Enrotha.
00:25'
Na druhé straně pak po zisku puku střílel Jerjomenko, ovšem jeho pokus zamířil pouze mimo tři domácí tyče.
00:12'
První přerušení hry. Domácí Philip Larsen byl horlivý a byl v pásmu dříve, než kotouč. Je z toho tedy postavení mimo hru, která se vrací zpět do středního pásma.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Koledov, Arzamascev, Ar. Sergejev, Panin (C), Pašnin, S. Garejev, Lisovec – Omark (A), Burmistrov (A), Hartikainen – Sošnikov, Manninen, Chochrjakov – Kugryšev, Kadějkin, V. Žarkov – Baranov, Kartajev, M. Majorov.

HC Dinamo Minsk: Enroth (Tolopilo) – Gotovec, Jerjomenko, Denisov, Jevenko, Znacharenko, Bokun, Ďukov – Spooner, Shore, A. Kosticyn – An. Stěpanov, Martynov, Děmkov – Greckij, Kovyršin, Pavlenko – Kitarov, Pavlovič, Dadonov – Feoktistov.

Rozhodčí: Birin, Naumov – Kanifadin, Stroganov.

V tomto utkání na československou stopu nenarazíme. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.
Vzájemná utkání

Jak už bylo zmíněno, oba celky se spolu letos už utkaly, bylo to minulou neděli a úspěšnější byla Ufa, která na ledě Minsku zvítězila 3:2 po prodloužení. Hosté tak mají dnes co oplácet.
HC Dinamo Minsk

Hosté z Dinama Minska jsou v Západní konferenci na jedenáctém místě a sezóna tak hostům zatím nevychází podle představ. Po odehraných třiadvaceti utkáních mají na svém kontě osmnáct bodů. Šestkrát vyhráli a sedmnáctkrát odešli z ledu jako poražený tým. V posledním odehraném utkání brali bod na ledě Magnitogorsku, který zvítězil 3:2 po prodloužení. Na tento bodový zisk by rádi navázali i dnes, ale nečeká je nic lehkého.

Nejproduktivnější hráči

Drew Shore – 17 bodů (3+14)
Teemu Pulkinen – 15 bodů (9+6)
Shane Prince – 13 bodů (5+8)
Salavat Julajev Ufa

Domácí Salavat Julajev Ufa se v tabulce Východní konference nachází na pátém místě. Po čtyřiadvaceti odehraných duelech mají jeho hokejisté na svém kontě devětadvacet bodů za třináct výher a jedenáct proher. Ze tří posledních odehraných duelů získali dva body za dvě prohry a jednu výhru v prodloužení, a sice nad Minskem, tedy dnešním soupeřem. A na domácím ledě by na tuto výhru chtěli navázat a zastavit tak šňůru dvou proher za sebou. Uvidíme, jestli budou úspěšní.

Linus Omark – 21 bodů (5+16)
Nikita Sošnikov – 17 bodů (12+5)
Philip Larsen – 15 bodů (4+11)
Hezké nedělní brzké odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Salavat Julajev Ufa a HC Dinamo Minsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.