KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : OMSK - 19. ledna 2021   15:00

Čeljabinsk
Čeljabinsk
39:56' Osnovin (Kravcov, Hyka) • 44:17' Bailen (Hyka, Sedlák)
2:3
(0:2, 1:1, 1:0)
OMSK
OMSK
00:53' Zernov  (Kovalčuk) • 11:08' Běreglazov  (Dědunov) • 21:11' Jakupov  (Čudinov, Kovalčuk)
Čeljabinsk
Vasiljev, Sidorenko – Ivanov, Bersenjov
Ledová aréna Traktor
2 720 diváků
OMSK

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 4:10
Je dobojováno a Avangard Omsk dotáhl zápas do zdárného konce. Třetí část byla o náporu Čeljabinsku, ostřelování Bobkova ze všech možných pozic, jenže za jeho zády skončila pouze střela Nicka Bailena. Hosté pak svůj těsný náskok dokázali s vypětím všech sil udržet a po třech prohrách si připsat plný bodový zisk. Čeljabinsk naopak prohrál počtvrté za sebou.
59:39'
Omsk zkušeně drží hru ve středním pásmu, domácí ani v šesti nemohou vymyslet nebezpečný útok.
59:11'
Je tu ale vyhozený puk, který pomaličku klouže k modré čáře u pásma domácích.
59:07'
Přichází to až teď, kdy hosté vyhodili na zakázané uvolnění. Will je na střídačce.
58:50'
Traktor se teď nemůže dostat do útočného pásma, aby pak mohl odvolat Willa a zahájit power-play.
57:40'
Nahození od modré čáry, další povedený blok ale usnadnil Bobkovovi práci.
56:48'
Kalinin zadovkou vybídl Byvalceva, jeho švihu ale scházelo více přesnosti a také razance.
56:09'
Zernov na dalším útočném výpadu po levé strany, nyní jej ale domácí do rychlého objetí branky nepustili.
55:28'
Omsk spoléhá na dobrou obranu a v těchto okamžicích pouze vyhazuje puky tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
54:15'
Kravcovova střela od modré čáry se zastavila o nohy bránících hráčů, Avangard dostal puk do středního pásma.
53:42'
Střela za střelou míří na Bobkova, Omsk je nyní v hlubokém útlumu a pouze brání svůj těsný náskok.
52:08'
Nenápadnou střelu z dálky vyslal hostující Semjonov, jeho švih prolétl vedle levé Willovy tyčky.
51:28'
Na hostujícím brankovišti operoval Sedlák, nenašel ale žádnou mezírku, kterou by procedil puk za Bobkova. Traktor každopádně čím dál více tlačí.
50:50'
Oleg Jevenko čeká, až mu dostřídají spoluhráči, Čeljabinsk se chystá do dalšího útočného výpadu.
49:32'
Střela domácího Hyky byla sražena mimo led, vhazovat se bude po Bobkovově levici.
48:02'
Už se probouzí i Omsk, který byl v posledních okamžicích hodně pod tlakem.
47:33'
Dlouhá pasáž bez přerušení, Čeljabinsk se všemi možnými způsoby snaží probít do střeleckých pozic.
46:01'
Zleva se do útočného pásma vřítil Zernov, bleskově objel branku a snažil se zasunout za tyčku. Will se ale včas přemístil a s Těleginovou pomocí zabránil gólu!
45:06'
Najednou jsou domácí hráči na koni a Bobkov je v ohni střel.
44:17'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Máme tu drama, domácí snižují na rozdíl jediné branky. Po průniku do útočného pásma našel Hyka volného NICKA BAILENA a ten švihem vymetl horní roh Bobkovovy branky – 2:3. Asistence: Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák.
43:25'
Zakázané uvolnění domácích, hra se vrací před Willa, vhazovat se bude po jeho levici.
42:50'
Závar před Bobkovem, ten roztažen na brankovišti vytlačil puk do pro něj bezpečnějších míst.
41:52'
Kovalčuk nahodil do útočného pásma, o rozvinutí akce se pak snažil Knight, byl ale vytlačen.
40:43'
Bobkov pro jistotu přikryl puk, který se k němu pomaličku šoural a hrozil pokus o případné dopíchnutí.

Hity: 12:8
Po druhé dvacetiminutovce mají k vítězství stále blíže hostující hráči, kteří pokračovali v aktivním pojetí hokeje a hned ve 22. minutě po bleskové kombinaci skóroval Nail Jakupov. Vypadalo to, že inkasovaná branka uvrhne Traktor do zmaru, jenže stal se opak. Čeljabinsk se probral, začal více ostřelovat Bobkova a nakonec se čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny dočkal snížení, když přesilovou hru využil Vjačeslav Osnovin. Stav je tedy 1:3 a je tak stále o co hrát, rozhodnuto určitě není.
40:00'
39:56'
Přesilovka je využitá, domácí to zvládli těsně před koncem třetiny. Po kombinaci v pásmu se puk dostal do pravého kruhu, kde byl na chviličku volný VJAČESLAV OSNOVIN a trefil horní růžek Bobkovovy branky – 1:3. Asistence: Vitalij Kravcov, Tomáš Hyka.
39:39'
Bailenova dělovka od modré čáry šla mimo, puk zaduněl o zadní mantinel.
38:52'
Pěkná Åbergova střela z pravého kruhu, Bobkov si musel také hlídat stínícího a o dorážku se pokoušejícího Kalinina.
38:24'
Další přesilovka pro Traktor, dvě minuty za podrážení dostal Kirill Semjonov.
37:54'
Kovalčuk zahájil rychlý kontr Avangardu, našel Jakupova, který se pohybem ramen uvolnil, jenže následný pokus o střelu mu vůbec nevyšel.
37:01'
Bailenovo nahození skončilo u clonících obránců, hosté dnes zblokovali již 15 střel!
36:07'
Bobkov má další úspěšný zákrok, lapil nahození Pulita od modré čáry.
35:14'
Až teď Bobkov přikryl poskakující puk na brankovišti a dal hráčům obou celků vydechnout.
34:37'
Už se zase skoro tři a půl minuty hraje bez přerušení. Avangard v těchto chvílích pouze vyhazuje puky tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
33:27'
Iljin se hezky dostal zpoza branky před Bobkova a snažil se o zasunutí puku za tyčku. Gólman Omsku to ale přečetl a byl v daném prostoru včas.
32:54'
Bodrovovo nahození šlo kousek vedle Bobkovovy branky, nevyšlo to ani na teč.
32:26'
Více prostoru na ledě zatím vyhovuje více domácím, kteří drží puk, chce to ale více důrazu před brankovištěm...
31:18'
Jenže z přesilovky nic nebude, neboť Oleg Jevenko se vydal na pomsku a za několik úderů do nereagujícího Kablukova dostal dvě minuty za hrubost.
31:18'
Po tvrdém zákroku u mantinelu je tu vyloučení na straně Omsku, Ilja Kablukov dostal dvě minuty za vražení na hrazení.
30:51'
Traktor se začíná lehce zvedat a snaží se Bobkova ohrozit častější střelbou, Brankář Omsku se ale může spolehnout na obětavou obranu.
29:39'
Sedlák zpoza branky hledal Hyku, jeho zakončení zblízka však postrádalo přesnost – Bobkov zasahovat nemusel.
28:51'
Neuspěl ani Čudinov se svým pokusem od modré čáry, domácí se už dostávají do protiakce.
28:24'
Brejk hostů dva na jednoho. Kostin to na levé straně vzal na sebe, Willovu branku ale přestřelil.
27:44'
Potapov schytal u mantinelu tvrdý hit, rozhodčí to přešli bez povšimnutí a nechali pokračovat ve hře.
26:17'
Will si připisuje poměrně těžký zákrok po střele přes obránce, pro jistotu přerušil hru.
25:45'
Hra zase dostává vysoké tempo, aktivnější jsou hráči Avangardu.
24:51'
Bailen nahazoval z nulového úhlu na brankoviště, tohle si Bobkov v klidu pohlídal.
24:22'
Hyka hledal Kalinina, ten mohl střílet, jenže se rozhodl akci ještě vylepšit pasem na brankoviště a to si už hosté pohlídali.
23:43'
Za domácí chtěl zakončovat Manuchov, jenže v levém kruhu se mu puk svezl z čepele a on jen naprázdno promáchl.
22:49'
O chvíli později zakončoval švihem Dědunov, šlo to jen kousek nad branku Traktoru.
21:11'
Avangard právě vstřelil branku!
A tak přišel od hostů trest. Ti se dostali do útočného pásma, od levého mantinelu přes zcela volný střed se puk dostal do pravého kruhu, kde číhal NAIL JAKUPOV a střelou z první nedal Willovi šanci. Ten se nestačil přemístit a je to 0:3. Asistence: Maxim Čudinov, Ilja Kovalčuk.
20:44'
Před Bobkova se nahrnul Pilut, zblízka ale jeho branku trestuhodně minul. Tohle byla opravdu slušná šance na otevření skóre.

Trestné minuty: 2:6
Je za námi první třetina, která měla opravdu rychlý úvod. Hned v první minutě se totiž hosté dostali do přečíslení a svou akci zakončili úvodním gólem, trefil se Denis Zernov. Čeljabinsku nešla upřít snaha o nápravu, domácí měli v této části hry dokonce tři přesilovky, ani jednu však nedokázali využít. Za tyto promarněné šance pak byli potrestáni, když ve 12. minutě skóroval Alexej Běreglazov a zařídil tak současný stav 0:2.
20:00'
19:35'
Po buly střílel hostující Kovalčuk, Will skryl puk ve své lapačce.
19:30'
I oslabení Čeljabinsku je u konce, Ogurcov již naskočil na ledovou plochu.
18:55'
Will se teď musel hodně snažit, aby roztažený přes celé brankoviště vytěsnil pokus o doklepnutí.
18:00'
Sražená střela z pravé strany skončila u mantinelu, domácí poté ihned vyhodili přes všechny čáry.
17:30'
Přesilovku si zahrají i hosté, za držení totiž dostal dvě minuty Dmitrij Ogurcov.
17:04'
Avangard přečkal bez úhony i třetí oslabení, hosté jsou v plném počtu.
16:34'
Åberg nezpracoval Pilutovu přihrávku, pouze naprázdno promáchl.
15:59'
Dvě přihrávky letěly před Bobkova, finální fáze však domácím nejde, puky jim přeskakují hokejky.
15:04'
Třetí vyloučení na straně Omsku, dvě minuty za nesportovní chování dostal Ilja Kovalčuk.
14:40'
Už tři a půl minuty se hraje bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu, gólmani tak musí být neustále ve střehu.
13:45'
Pontus Åberg zpracoval neposednou přihrávku zpoza branky a poté dokázal přes obránce vystřelit. Donutil Bobkova k zákroku, ten vyrazil do rohu.
13:19'
Přesilovka utekla jako voda, Omsk je zase v plném počtu.
12:55'
Tahle přesilovka zatím domácím moc nevychází, prakticky pouze honí puk podél mantinelu.
11:19'
Čeljabinsk může nepříznivý stav vylepšit v přesilové hře, dvě minuty za zdržování hry dostal Alexej Jemelin.
11:08'
Domácí ještě zkusili challenge, neboť měli pocit, že Chochlačov bránil Willovi ve výhledu, po kontrole u videa však byl gól definitivně uznán.
11:08'
A je to o dvě branky! Hosté vybojovali puk u mantinelu, přihrávka prošla přes několik hráčů na zcela volného ALEXEJE BĚREGLAZOVA, ten si sjel k vrcholu kruhu a švihem našel mezírku, kudy dostal svou střelu za Willova záda. Asistence: Pavel Dědunov.
10:24'
Kablukov pouze posunul puk do středního pásma, Čeljabinsk může jít do dalšího výpadu.
09:11'
Další tvrdá rána, nyní od Piluta. Traktor se v posledních minutách snaží o co nejčastější ostřelování brankáře Bobkova.
08:36'
Po vyhraném buly nahazoval od modré čáry Manuchov, Bobkov zasahovat nemusel, puk byl obranou Avangardu sražen.
08:29'
Gončarov nahazoval do pásma Čeljabinsku, nikdo z jeho spoluhráčů však prudkou přihrávku nezachytil a bylo z toho zakázané uvolnění.
07:52'
Tečovaný puk před Bobkovem, na brankovišti se snažil Hyka, jeho sklepnutí šlo těsně vedle pravé tyčky.
07:13'
Will musel před svým brankovištěm na led, aby pokryl poskakující puk. Zvládl to a Traktor už jde do protiútoku.
06:46'
Další pokus domácích z dálky, nyní od Ogurcova. Tentokrát už Bobkov přerušil hru po zákroku svou lapačkou.
06:08'
Bomba Karpuchina od modré čáry, Bobkov měl však velice slušný výhled a s dělovkou si poradil. Puk je v rohu.
04:46'
A první přesilovka utkání je u konce, oba celky jsou v plném počtu.
03:59'
Domácí se snaží, zatím ale naráží na dobře postavenou čtveřici bránícího Omsku.
02:46'
Už se pískalo a Alexej Jemelin dostal dvě minuty za podrážení.
02:37'
Bude se vylučovat, neboť unikající Åberg byl při svém úniku faulován a dokonce lehce narazil do brankové konstrukce.
01:55'
Domácí se samozřejmě hned vydali do akce, chtějí co nejrychleji vyrovnat. Střelu Lukina pokryl připravený Bobkov.
00:53'
No tak to je opravdu rychlý vstup do utkání. Hosté se dostali do přečíslení tři na dva, s Kovalčukem si vyměnil puk DENIS ZERNOV a střelou z levé strany trefil odkrytý prostor Willovy branky – 0:1. Asistence: Ilja Kovalčuk.
00:01'

Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Manuchov, Pilut, Bailen, Tělegin, Karpuchin (C), D. Bodrov (A), Jevenko, Ogurcov – Åberg (A), Byvalcev, Kalinin – Hyka, Sedlák, Kravcov – Švarjov, D. Iljin, Osnovin – Lukin, Karlin, Avcin.

Avangard Omsk: Bobkov (Hrubec) – Kaski, Jemelin (C), Čudinov, Běreglazov, Gončarov, Gotovec, Čisťakov – Boucher, Knight, K. Kostin (A) – Jakupov, Zernov, Kovalčuk – Chochlačov, K. Semjonov, Dědunov – A. Potapov, Stas (A), Kablukov.

Rozhodčí: Vasiljev, Sidorenko – Ivanov, Bersenjov.
Oba celky jsou již na ledové ploše, za námi je i hymna, zápas tedy může začít.
Zápas v Ledové aréně Traktor začne v 15 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.