KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Jokerit - 1. října 2020   18:00

Čerepovec
Čerepovec
14:51' Kodola (Petunin, Adamčuk) • 28:19' Provolněv (Roberts Bukarts, J. Morozov)
2:5
(1:1, 1:1, 0:3)
Jokerit
Jokerit
18:41' Lehtonen  (O'Neill, Schroeder) • 33:59' Tolvanen  (Haapala, Lööv) • 45:04' Pakarinen  (Savinainen, Norman) • 48:34' Nicklas Jensen   • 58:41' Mäenalanen  (O'Neill)

Statistické okénko

Střely na bránu: 30 – 25; Vhazování: 27 – 28; Trestné minuty: 06 – 12; Čas v útočném pásmu: 12:10 – 09:34.
Dnešní utkání Severstal Čerepovec vs. Jokerit Helsinky právě skončilo a finské mužstvo se nakonec raduje z výhry 5:2. Hokejisté Jokeritu díky tomu odvrátili hrozbu třetího neúspěchu po sobě.

Po druhé třetině svítilo na výsledkové tabuli nerozhodné skóre 2:2. Závěrečná část ale hostům vyšla na jedničku, když zde vsítili hned tři branky.

Rozdílovou branku má na svém kontě útočník Iiro Pakarinen.
60:00'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., podrážení).
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí periody.
58:41'
Jokerit právě vstřelil branku!
Hotovo! Po krásné přihrávce O'Neilla přidal pátou branku Jokeritu útočník SAKU MÄENALANEN, gólman Čerepovce neměl šanci zasáhnout. Jeho první branka v letošní sezoně! Asistence: Brian O'Neill.
56:15'
Jensen to zkoušel z mezikruží, ovšem přestřelil bránu.
55:26'
Zakázané uvolnění Jokeritu. Do konce třetí periody ale zbývá necelých pět minut.
54:37'
Tým Jokerit Helsinky hraje v plném počtu.
54:17'
Jokerit velmi dobře brání, už jenom 20 vteřin zbývá do návratu Haapaly.
53:14'
Aktivní forčekink Savinainena, domácím se zatím v přesilovce moc nedaří.
52:39'
Máme za sebou reklamní přestávku, vhazování po levé ruce Kalninše. Důležitá přesilovka pro Severstal.
52:37'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Henrik Haapala – 2 min., podrážení).
52:11'
Střely na bránu: 25 – 24
50:01'
Jsme v polovině třetí periody. Finské mužstvo dvakrát skórovalo, přičemž tak vede na ledové ploše Čerepovce 4:2. Dokáže svůj náskok udržet?
48:34'
4:2 pro hokejisty Jokeritu! Autorem branky je NICKLAS JENSEN, jenž krátce po vhazování využil zaváhání v rozehrávce soupeře. Jeho pátá branka v letošní sezoně! Bez asistence.
48:30'
Mäenalanen před bránou tečoval střelecký pokus Lehtonena z levé strany a domácí mužstvo zde zachránila tyč.
48:18'
46:19'
První polovina z přesilovky Severstalu je pryč a Kalninš zatím může být v klidu.
46:18'
Po reklamní přestávce uvidíme čtvrtou přesilovou hru domácího mužstva.
46:18'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jesse Joensuu.
45:56'
Střely na bránu: 22 – 22
45:04'
Finský tým dnes poprvé vede! Jokerit vybojoval kotouč v obranném pásmu a IIRO PAKARINEN následně překonal gólmana Severstalu blafákem do bekhendu. Jeho třetí branka v letošní sezoně! Asistence: Veli-Matti Savinainen, John Norman.
44:18'
Podjapolskij znovu na výbornou. Tentokrát to zkoušeli Mäenalanen a Haapala.
42:53'
Střelecký pokus Lehtonena od modré čáry zleva minul tři tyče.
40:53'
Další útočnou snahu Jokeritu zastavil čároví rozhodčí kvůli ofsajdu.
40:08'
Hned na úvod závěrečné části se dostal do velké šance O'Neill, ale fantastický zákrok betonem od gólmana Čerepovce.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 20 – 18; Vhazování: 17 – 21; Přesilová hra: 1/3 – 1/3; Trestné minuty: 6 – 6; Útočné pásmo: 06:57 – 07:34
Po čtyřiceti minutách platí nerozhodný výsledek, když ve druhé části padla znovu jedna branka na každé straně. Nejprve Severstal využil přesilovku zásluhou Vladislava Provolněva. Vyrovnání potom zařídil Eeli Tolvanen. Čeká nás tak rozhodně zajímavá závěrečná perioda.
40:00'
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:42'
Ofsajd v podání helsinského týmu.
36:20'
Jokerit dlouho držel útočné pásmo, gólmana soupeře však nezaměstnal.
33:59'
2:2! Po velmi dobré přihrávce Haapaly skóroval EELI TOLVANEN z levého kruhu pro vhazování. Jeho první branka v letošní sezoně! Asistence: Henrik Haapala, Viktor Lööv.
33:26'
Kalninš má touš ve svém držení, pokračovat budeme po reklamní přestávce.
32:56'
Střely na bránu: 17 – 14
32:25'
31:05'
Tým Jokerit Helsinky hraje ve čtyřech.
30:58'
Ke střele se zatím dostali Adamčuk a Provolněv, dvojnásobná přesilovka domácího týmu pomalu končí.
30:25'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Saku Mäenalanen – 2 min., sekání).
29:59'
Mäenalanen se ocitl za obranou soupeře při oslabení, ale blafák do bekhendu nedotáhl do úspěšného konce.
29:05'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Veli-Matti Savinainen – 2 min., vysoká hůl).
28:19'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Využitá přesilovka domácího Severstalu! Pěknou kombinaci zakončil VLADISLAV PROVOLNĚV střelou bez přípravy z levé strany. Jeho první branka v letošní sezoně KHL! Asistence: Roberts Bukarts, Jegor Morozov.
27:23'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
26:48'
Kara útočil po pravé straně a svou střelou našel rukavici gólmana.
26:11'
Puk skončil v ochranné síti za Kalninšovými zády, proběhne reklamní přestávka.
25:06'
Střely na bránu: 11 – 12
24:46'
Střelecký pokus Kivistöa od modré čáry, ale Podjapolskij zasahovat nemusel.
22:08'
Velká šance domácího Severstalu. Z levého kruhu vystřelil Vovčenko, ale gólman helsinského týmu se blýskl parádní lapačkou.
20:48'
Jensen střelou od levého mantinelu vyzkoušel pozornost gólmana soupeře.
20:01'
Statistiky po první třetině

Úvodní perioda je minulostí, na obou stranách jsme viděli po jedné brance. Jokerit měl k dispozici hned tři přesilovky, jednou inkasoval při vlastním oslabení a na závěr periody srovnal na 1:1.
20:00'
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:41'
Konečně úspěšná přesilovka finského mužstva – 1:1! Autorem branky je MIKKO LEHTONEN, který od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Jeho čtvrtá branka v letošní sezoně! Asistence: Brian O'Neill, Jordan Schroeder.
17:54'
Už třetí přesilová hra pro finský tým, posledně však Jokerit inkasoval branku.
17:54'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vadim Kudako – 2 min., podrážení).
15:34'
Tým Severstal Čerepovec hraje v plném počtu.
14:51'
Domácí mužstvo otevírá skóre dnešního klání při vlastním oslabení! Přečíslení 2 na 1 zakončoval VLADISLAV KODOLA zleva nádherně pod horní tyč. Jeho třetí branka v letošní sezoně! Asistence: Alexandr Petunin, Kirill Adamčuk.
14:00'
Kara se dostal do šance při vlastním oslabení, ale zleva z těsné blízkosti na Kalninše nevyzrál.
13:34'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Jakovlev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
13:30'
Nepřesná rozehrávka domácího mužstva znamená icing. Vhazovat se tak bude za okamžik poblíž Podjapolského.
12:53'
Útočnou snahu Severstalu zastavili čároví rozhodčí kvůli ofsajdu. Na řadu přichází druhá reklamní přestávka.
12:11'
Střely na bránu: 3 – 7
11:18'
Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Jokeritu.
10:59'
10:17'
Schroeder či Lehtonen zkoušeli své štěstí, ale gólman Čerepovce v obou případech pozorný.
08:59'
Helsinský tým si zahraje první přesilovou hru v dnešním utkání. Vhazuje se po levé ruce Podjapolského.
08:59'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Čižikov – 2 min., hákování).
08:48'
Střelecký pokus Karimova od levého mantinelu postrádal hodně na přesnosti.
06:59'
06:59'
Kotouč opustil hrací plochu a následuje první reklamní přestávka.
05:06'
Střely na bránu: 2 – 0
04:12'
Nahození Pudase od modré čáry zprava neprošlo na bránu.
02:52'
Lalonde útočil po pravé straně, avšak nepochodil; obrana Jokeritu byla pozorná.
01:11'
Jakovlev to zkoušel z levého kruhu pro vhazování mezi betony gólmana soupeře. Hra je teď poprvé přerušena.
00:01'
Hymny jsou minulostí, dnešní utkání tak může začít!
Obě mužstva jsou nastoupena na své modré čáře, zazní finská a ruská státní hymna.
Kdo se dnes postaví do brankoviště?
(Pozn.: Statistické údaje = sezona KHL 2020-21)

CER: Dmitrij Šugajev • gólman, 22 let, RUS
→ bilance 1-1-0, průměr 3.64, úspěšnost 84.2%, SO 0

JOK: Janis Kalninš • gólman, 28 let, LAT
→ bilance 1-1-0, průměr 2.04, úspěšnost 91.7%, SO 0

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Kudako, Lalonde, Vittasmäki, Provolněv, Adamčuk, M. Chabarov, Sizov (A), Karimov – Roberts Bukarts, Vicharev (A), J. Morozov – Kapustin, J. Jakovlev, Kara – Vovčenko, Kodola, Petunin – Liška, Trubačjov (C), Čižikov.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Lindbäck) – Lehtonen, A. Grant, Lööv, D. Sklenička, Kivistö, Pudas – Nicklas Jensen, Schroeder, O'Neill (A) – Haapala, Mäenalanen, Tolvanen – Savinainen, Norman, Pakarinen – Joensuu (A), Pihlström, Anttila (C).

Rozhodčí: Kočetov, Fraňo – Sysujev, Judin.
Dobrý podvečer, vítejte ještě jednou při sledování KHL! Dnešní souboj mezi týmy Severstal Čerepovec a Jokerit Helsinky už začne co nevidět. Jste připraveni?
ČESKÁ A SLOVENSKÁ STOPA

CER: Adam Liška • útočník, 20 let, SVK
→ 0+1, -2 účast, 10 střel na bránu, TM 0, Ø čas na ledě 16:38

JOK: Jakub Krejčík • obránce, 29 let, CZE
→ 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, Ø čas na ledě 18:43 ... V posledním utkání se hráč nevešel do sestavy.

→ Severstal Čerepovec vs. Jokerit Helsinky

Soutěž doposud pamatuje celkem 16 vzájemných duelů, přičemž finské mužstvo zde vyhrálo hned dvanáctkrát*. Na ledové ploše soupeře navíc Jokerit naposledy prohrál v říjnu 2016.

V minulé sezoně helsinský tým zvítězil ve třech z čtyř vzájemných duelů. Poslední souboj – hraný 11. ledna v estonském Tallinnu – ale vyhrál Severstal poměrem 5:2.

→ bilance 4-2-1, průměr 2.26, úspěšnost 93.1%, SO 1
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Zde proběhne textový přenos z klání mezi týmy Severstal Čerepovec a Jokerit Helsinky. Úvodní vhazování očekáváme v 18:00 SEČ.