KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Čeljabinsk - 18. února 2021   17:30

Lukáš Sedlák (TRA) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:03
Zápas je u konce. Čeljabinsk oplatil CSKA tři zápasy starou prohru a zapsal dva body. Ve třetí třetině se mu opět podařilo vsítit v prvních pěti minutách, což domácí tým opět na nějakou tu chvíli zlomilo. Deset minut do konce už byla hra opravdu vyostřená a viděli jsme jednu potyčku za druhou. V 53. minutě dokázal ještě snížit Šalunov, ale další vytouženou branku už moskevští nepřidali a tak se musí spokojit s tím, že jejich parádní forma už tak parádní nebude.
59:38'
Hosté opět vyhazují a jsou již velmi blízko vítězství.
59:12'
Gilmour se snažil vypálit od modré, ale jeho rána zase nemohla překonat parádního Fedotova.
58:41'
Hosté o mantinel vyhodili kotouč, ale jen do střední třetiny.
58:33'
Vhazován bude před Fedotovem v útočném pásmu CSKA. Domác ígólman již zůstává na střídačce.
58:33'
Oddechový čas pro domácí.
58:33'
Slepyšev vyslal zpoza branky kotouč před ní, kde byli ale opět zakročil Fedotov.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny. Budou to i poslední dvě minuty celého zápasu, nebo se domácím podaří srovnat?
57:41'
Hosté se snaží vyvinout tlak na soupeře tak, aby nemohl odvolat brankáře. Zatím se jim daří minimálně puk držet mimo své psámo.
56:53'
Čeljabinsk parádně odvrátil nebezpěčí před svou brankou a následně okamžitě obrátil hru na druhou stranu.
56:24'
Andronov přijel z druhé vlny a dorazil tvrdě kotouč, který se odrazil od Fedotova. Jenže gólman Fedotov zase vytáhl parádní zákrok.
55:46'
Hosté se rozjeli do útoku, ale kotouč jim ujel a domácí si ho pohlídali za brankou.
55:15'
Fedotov nyní svěle vypíchl kotouč jednomu z domácích. na levém křídle.
52:55'
CSKA právě vstřelilo branku!
Tak to již neplatí! Maxim Mamin poslal svisle přes třetinu pas k pravému kruhu, kde byl připravený MAXIM ŠALUNOV. Ten bekhendem kotouč nasměroval do odkryté části branky Fedotova, jenž se nestihl přesunout. Kandasé body tak zapisují všichni tři útočnící druhé lajny CSKA. Asistence: Maxim Mamin a Konstantin Okulov.
52:41'
Šalunovova rána opět nebyla problémem pro fantasticky chytajícího Fedotova, který tak stále drží nulu.
52:21'
Nejrychlejším bruslařem dneška je před chvílí vyloučený Leipsic, který dokázal vyvinout rychlost 37km/h.
51:48'
Ve skrumáži před Fedotovem zkoušelo dorážet několik hráčů a opět jsme viděli roztržku, a to mezi Světlakovem a Pilutem.
51:05'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Brendan Leipsic – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Daniil Iljin – 2+2 min, hrubost).
51:05'
Máme tady další komerční brejk.
51:05'
Leipsic se pustil do Iljina, ale nakonec bitku prohrál. Následovat budou tresty.
51:05'
Po čtyřech minutách a pár sekundách se hra přerušuje. Za brankou hostů se strhla obrovská bitka.
49:50'
Nyní už to vypadalo, že se moskevští snad i dostanou do přečíslení, jenže místo toho hráči v červenomodrých dresech odjeli střídat.
49:21'
hyka ztratil kotouč ve svém pásmu a dovolil další postup kombinace domácích. Ti ji ale nakonec nezakončili.
48:25'
Další ztráta pásma v podání domácích. A hra opět začíná připomínat první třetinu.
47:58'
Dlouhý kotouč mířil na Afanasjeva, který ho ale v útočném pásmu nezachytil.
46:47'
Domácí si nerozumněli v kombinaci a poslali kotouč z útočného pásma pryč.
46:35'
Máme tady předposlední reklamní pauzu zápasu.
45:30'
Kotouč se dostal k mantinelu za branku Šaryčenkova a tam se vytvořila skrumáž několika hráčů. Ti snad dvacet sekund dolovali zaseklý puk.
43:30'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Tak tady máme další branku Traktoru chvíli po startu třetiny! NICK BAILEN dsotal kotouč od Sedláka, následně popojel za modrou, vypálil a parádní střelou propálil Šaryčenkova. Asistence: Lukáš Sedlák.
42:42'
Fedotov opět zakročil proti rychlé střele z levého kruhu. CSKA vybojovalo alespoň vhazování v útočném pásmu.
42:11'
Domácí chtěli rychle proniknout do útočného pásma, ale chybovali a nepohlídali si ofsajd.
41:18'
Domácí vyjeli do rychlého útoku, ale nakonec si řekli, že raději vystřídají, a tak puk jen nechali odjet do útočné třetiny.
40:33'
Andronov vypálil od modré čáry, ale jeho rána se k brance soupeře nedostala.
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny vyhrál hostující tým.
40:01'
Poslední třetina už měla začít, ovšem až nyní vyjeli rozhodčí na led. Hráči ještě ani nepřišli, takže musíme chvíli počkat.
Druhá třetina byla od té první třetiny diametrálně odlišná. Obraz hry byl naprosto jiný. CSKA hrálo velmi dobrý, útočný a atraktivní hokej. Prostě přesný opak toho, co jsme od týmu z Moskvy viděli v třetině číslo jedna. V cestě jim ale stál jeden problém – Fedotov, který pochytal úplně všechno. Čeljabinsk si v druhé části hry nevypracoval skoro nic, ale stále vede, těsně, o jednu branku.
40:00'
39:43'
Na druhé straně vyzkoušel štěstí ještě Polygalov, ovšem neuspěl proti sevřeným betonům Šaryčenkova.
39:10'
Loktionov zbystřil voný kotouč mezi kruhy a okamžitě do něj "praštil", na branku ho ale uspěrnit nedokázal.
39:00'
Máme tady poslední minutku této třetiny.
38:48'
Čeljabinsk najížděl do dobré šance, ovšem nakonec většina hráčů odjela střídat.
38:18'
Dahlbec si zahál na útočníka a z mezikruží kotouč prostrčil na Okulova, který ale zakončit nedokázal.
37:21'
Robinson ukázkovým bodyčekem odstavil od kotouče jednoho z útočníků Traktoru na modré čáře a založil protiútok.
36:54'
Ani tentokrát to domácím nevýjde. Okulovova střel z levého křídla byla slabá a jen po ledu dojela k betonu brankáře hostí.
35:47'
Manuchov inkasoval tvrdé naražení na mantinel za svou brankou. Určitě nic příjemného pro obránce Traktoru z první obranné dvojky.
35:28'
Sošnikov vypálil bombu z levého kruhu, ovšem i s tou si nakonec Fedotov poradil a přerušil hru.
34:44'
Ofsajd zastavil postup CSKA do útočného pásma ve velmi dobré přiležitosti.
34:33'
CSKA již hraje přesilovku a okamžitě se dostalo do zakončení. To ale opět chytá bezchybný Fedotov.
33:52'
Hosté se porpvé po delší době dostali do útočného pásma, kde ovšem ani nevystřelili na branku
33:19'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Denis Bodrov – 2 min. + 10 min., zásah do oblasti hlavy a krku + osobní trest).
33:02'
Hraje se ve čtyřech proti čtyřem, ale herně má stále navrch CSKA. Ovšem za chvíli už bude hrát oslabení.
32:11'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min. + 10 min., zásah do oblasti hlavy a krku + osobní trest).
31:44'
Šalunov potažením vyslal kotouč na Fedotova, ale ten zakročil hrudí.
31:15'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lawrence Pilut – 2 min., sekání).
30:47'
30:46'
Slepyšev ještě zkusil tečovat střelu spoluhráče, ale puk spíš vysal víc mimo branku.
30:23'
CSKA se snaží, ale zatím se moskevským moc nedaří nacházet dobré pozice ke střelbě.
29:01'
Dahlbeck byl adresátem přihárvky k modré, ovšem kotouč mu vypadl a CSKA muselo vyklidit třetinu.
28:47'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Igor Polygalov – 2 min., hákování).
28:47'
Čtyři minuty a čtyřicet pět sekund se hrálo bez přestávky. Rychlý ofenzivní hokej nakonec utl až zákrok Fedotova.
28:13'
Sošnikov si najel do levého kruhu, připravil si střelu a vypálil. Jeho kotouč ale zamířil jen na hruď hostujícího brankáře, který kotouč vyrazil.
27:47'
Skrumáž před brankou Fedotova končí velkými zmatky, ale ne gólem. Nekolik hráčů tam popadalo na zem a chvíli nebylo vidět, kde je kotouč.
27:33'
Andronov nyní nepřihrával přesně a Sošnikov tak od levé tyče nemohl zakončit.
26:42'
CSKA hraje ve druhé třetině zatím o sto procent lépe, než v té první. Rve se do zakončení, soupeře skoro nepouští do své obranné třetiny a hra má prostě úplně jiný obraz.
25:25'
Mamin zpoza branky nabízel spoluhráčům pas do mezikruží, jenže nikdo z nich se k puku nedsotal.
24:58'
Do zakonření se cpal Andronov, ale nakonec vedle levé tyčky netrefil kotouč.
24:16'
Šalunov dostal pas do mezikruží a mohl okoamžitě pálit, ale jeho kotouč mu přeskočil hůl a centr druhé formace CSKA vypálil naprázdno.
23:51'
Maxim Mamin vzal kotouč z přihrávky hostů a zakončil do pravého vinglu Fedotovy branky. Jenže hostující gólman dnes chce udržet čisté konto a vytáhl proto parádní zákrok.
23:46'
Kiselevič nahazoval před branku, ale nikdo ze jeho spoluhráčů kotouč nedokázal zachytit.
23:12'
22:55'
Hosté se nyní sami vyhnali z útočné třetiny nepřesným pomalým pasem.
22:19'
Minuta přesilovky je pryč a Traktor pořádně nevystřelil na branku.
21:12'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Konstantin Okulov – 2 min., sekání).
20:38'
První pokus hostů ve druhé třetině byl neúspěšný. Šaryčenkov zavřel betony a kotouč podržel.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál hostující tým.
20:01'
První třetina je za námi. CSKA začalo ve velkém tempu, ovšem brzy přišlo i vyloučení a to dokázal Traktor využít. Prosadil se Osnovin a od té doby CSKA jakoby úplně přestalo hrát. Nebyl to ten dominantní tým, který je jasným lídrem konference. Uvidíme, zda se to ve druhé půli změní.
20:00'
19:50'
Čeljabinsk jen vystřeluje kotouč za branku soupeře a už počítá sekundy do první sirény.
19:20'
Jeden z moskevských zavezl kotouč do útočného pásma po pravé straně a přihrával na střed, kde ale k jeho překvapení nebyl žádný z jeho spoluhráčů, protože všichni odjeli vystřídat.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:35'
Leipsic se snažil předat z křídla na Bažijevského, ovšem kotouč betonem odrazil brankář Čeljabinsku.
17:48'
CSKA dmělo signalizované ofsajdové postavení, takže muselo pásmo vyklidit. To byla pro ně škoda, protože by mohli být v hezkém přečíslení.
17:24'
Traktor se dostal do přečíslení v útočné třetině, ale nevyužil ho.
16:47'
16:15'
Ani pokus Leipsica zblízky nebyl žádným ternem. Fedotov pokryl kotouč a přerušil hru.
15:58'
Mamin vyslal tvrdou bombu, která však na branku soupeře nemířila.
15:21'
Pokusy CSKA v přesilovce jsou velmi nepřesné a branka Traktoru zatím není v ohrožení.
14:47'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vjačeslav Osnovin – 2 min., držení hole).
14:08'
Domácí unikli do šance dva na jednoho, jenže zakončující Leipsic mířil jen do vyrážečky Fedotova.
13:59'
Dahlbeck z mezikruží vypálil tvrdou bombu s nápřahem, jenže to pro Fedotova nebyl žádný problém.
12:41'
Majorov měl dobrou pozici na levém kruhu, ale jeho rána nebyla z nejlepších a svatyni CSKA ani neohrozila.
12:17'
Hru nám nyní rozdělí kemrční pauza.
12:17'
Pokus jednoho z hostů byl tečován na branku, al Šaryčenkov byl opět pozorný a nepustil kotouč za svá záda.
12:14'
11:56'
Po nekolika přihrávkách se odvážil vypálit Kalinin, ale jeho rána byla sražena do betonu Šaryčenkova.
11:27'
Traktor hraje přesilovku, jelikož Mamin dostal o dvě minuty víc, než Bodrov. Zatím ale jen kombinuje v útočném pásmu a nestřílí.
10:14'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Mamin – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Denis Bodrov – 2 min., hrubost).
10:10'
Bodrov velmi tvrdě srazil na zem jednoho z hráčů CSKA a Maximu Maminovi se to absolutně nezamnouvalo. Okamžitě zaklepal Bodrovovi na rameno a oba hráči se šli pobít. Nakonec dvojičku po chvíli zápolení rozdělili sudí a oba hráči si půjdou sednout.
10:09'
Maxim Mamin zkusil alespoň nahodit kotouč od mantinelu, ovšem brankář Fedotov lehce kotouč pokryl.
09:44'
Další zbytečná ztráta domácích na polovině herní plochy, po které mále přišlo přečíslení Traktoru tři na jednoho.
08:48'
Lotionov byl za brankou soupeře tvrdě naražen na mantinel a dlouho se zvedal z ledu. Pokračovat však bude.
08:08'
CSKA dneska není ve formě. jen odevzdává kotouč za kotoučem a vůbec se nedostává do útoku.
06:55'
CSKA vyhodilo od poloviny až za Fedotova a jelo vystřídat.
06:35'
Ofsajd hostů zabránil pokračování v útočné šanci Traktoru.
05:58'
Máme tady první komerční brejk tohoto zápasu.
05:36'
Šolochov vypálil z blízkosti domácího brankáře, ale netrefil se do svatyně CSKA.
05:24'
Domácí hráči se provinili proti pravidlu o zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před Šaryčenkovem.
02:55'
Hosté nakonec přesilovku využívají! Bodrov míč držel u modré, následně ho předal nad pravý kruh, kde se nacházel VJAČESLAV OSNOVIN, jenž vypálil parádní přízemní střelu na vzdálenější tyčku. Brzká branka tak znamená vedení Traktoru. Asistence: Denis Bodrov.
02:44'
Hosté sice hrajou v přesilovce, ae není to vůbec vidět. Zatím snad nevyslali jedinou střelu na branku.
01:34'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. – příliš mnoho hráčů).
01:21'
Za hosty to nyní zkoušel Tomáš Hyka, ale na jeho bekhendový blafák byl Šaryčenkov připraven.
00:33'
Fedotov si připsal první zákrok proti střele soupeře z blítky. Nebyla to ale žádná těžká práce pro gólmana Čeljabinsku.
00:01'
Úvodní buly první třetiny vyhrálo domácí CSKA.
00:01'

CSKA Moskva: Šaryčenkov (Lars Johansson) – Ar. Sergejev, Kiselevič (A), Gilmour, Dahlbeck, M. Robinson (A), Blažijevskij, Ibragimov – P. Karnauchov, Andronov (C), Sošnikov – Okulov, Šalunov, Mamin – Leipsic, Loktionov, Slepyšev – Alexandr Popov, Mingačjov, Afanasjev – Světlakov.

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Will) – Manuchov, Pilut, Bailen (A), Tělegin, Karpuchin, D. Bodrov, S. Garejev – Osnovin, Byvalcev, Kalinin (C) – Hyka, Sedlák (A), Avcin – Šolochov, D. Iljin, Gorjunov-Rolgizer – Tridčikov, Karlin, M. Majorov – Polygalov.

Rozhodčí: Frano, Hribik – Golovljov, Savěnkov.
Roman Will (TRA)
Tomáš Hyka (TRA)
Lukáš Sedlák (TRA)
TRAKTOR ČELJABINSK

Traktor je na pátém místě západní konference. Postup už má však dávno zajištěn. Za padesát pět zápasů si vybojoval šedestá sedm bodů Na Ufu, který je čtvrtá, jich ztrácí šest, na šestý Nižnij Novgorod má naopak dvoubodový náskok. Poslední tři zápasy hrál doma, ve všech se hrálo i po uplynutí základní hrací doby. Byly z toho dvě výhry a jedna prohra, a to právě proti dnešnímu soupeři – CSKA. Tým týhnou dva češi – Tomáš Hyka a Lukáš Sedlák, jenž jsou nejlepší v týmové produktivitě.

CSKA MOSKVA

CSKA je jasným lídrem východní konference. V čele tabulky dominuje, jako ostatně už několik let. Play-off má zajištěné už několik kol. Z posledních pěti zápasů jich vyhrála všech pět, i když moskevští dvakrát prodlužovali. Nastříleli již parádních 173 branek, naopak jich jen 173 dostal. S 85 body má na prvním místě na druhý Petrohrad náskok devíti bodů.

Forma: V – V(sn) – V – V(pp) – V

CSKA – Viťaz 3:1
Soči – CSKA 0:2