KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Jaroslavl - 16. listopadu 2020   17:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
04:01' Dahlbeck (Slepyšev, Leipsic) • 33:34' M. Robinson (Okulov) • 43:59' Slepyšev (Leipsic, M. Kempe)
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Jaroslavl
Jaroslavl
39:39' Korškov  (Lander, Rafikov)
CSKA Moskva
Lars Johansson (59.–59. Šaryčenkov) – M. Robinson (A), Kiselevič, Samorukov, Dahlbeck, Blažijevskij, Naumenkov, Rykov – Leipsic, M. Kempe, Slepyšev (A) – Okulov, Šalunov, Mamin – P. Karnauchov, Andronov (C), Tělegin – Sorkin, Světlakov, Alexandr Popov – Afanasjev.
Bondar, Morozov – Lazarev, Osipov
CSKA Arena, Moskva
2192 diváků
Jaroslavl

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn!
Československá stopa:
Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 14:22 (3:7, 7:7, 4:8)
Zblokované střely – 23:19
Vyhraná vhazování – 31:25
Trestné minuty – 8:8
Hity – 9:12
Šlágr dnešního programu KHL končí vítězstvím CSKA Moskva nad Jaroslavlí 3:1! Domácí nasměrovaly za vítězstvím góly obránců. V 5. minutě otevřel skóre Klas Dahlbeck, ve druhé třetině pak zvýšil Mat Robinson. Hosty vrátil do hry krátce před skončením prostřední části Jegor Korškov, to však byl také poslední úspěch Lokomotivu. V závěrečné dvacetiminutovce nejprve neproměnil trestné střílení Anton Slepyšev, ovšem o chvíli později si stejný hráč spravil náladu, když k němu se štěstím prošel puk po přihrávce Kempeho. Hostům už v závěru nepomohly ani přesilovky a hra bez gólmana.
60:00'
Magnus Pääjärvi ještě mohl v závěru utkání snížit, ale puk zůstal někde pod betony Johanssona. Je konec!
59:15'
Domácí vyhazují a Jaroslavli rychle utíká čas!
59:01'
Poslední minuta třetí třetíny!
58:24'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Alexandr Šaryčenkov, přichází Lars Johansson.
58:24'
Nerozchytaný Šaryčenkov bude muset čelit oslabení svého týmu! Alexandr Popov se nechal vyloučit za nedovolené bránění.
58:02'
Lars Johansson musí alespoň do příštího přerušení hry zůstat na střídačce. Do branky se staví Alexandr Šaryčenkov!
58:02'
Střelu Andrého Peterssona z pravého kruhu vyrazil Lars Johansson maskou. Rozhodčí přerušili hru, protože gólman CSKA potřebuje opravu své ochrany hlavy. Domácí jsou už v plném počtu.
57:40'
Hosté i po time-outu pokračují ve hře bez brankáře.
57:36'
Oddechový čas Jaroslavle...
57:30'
Lokomotiv pokračuje v tlaku. Domácí zatím odolávají! Branka hostí je už prázdná!
56:53'
Proti ráně Andrého Peterssona z pravého kruhu si povyjel Johansson. Poté následovala střela Magnuse Pääjärviho z mezikruží, kterou domácí brankář vytěsnil levou rukou!
56:05'
Domácí okamžitě po buly vyhazují až za branku soupeře.
55:57'
Maxim Šalunov podrazil Jegora Korškova a hosté dostávají šanci v podobě přesilové hry!
55:12'
Domácí hrají takticky velmi dobře. Hráči Jaroslavle marně hledají cestu, kudy by se dostávali k ohrožení Johanssonovy branky.
54:24'
Hostům odpískán ofsajd. Následuje reklamní přestávka.
53:25'
Čas nadále rychle utíká. O puk se bojovalo u mantinelu v obranném pásmu domácích. Rozhodčí nechali hráče hrát a čekali, až kotouč někdo vydoluje.
52:08'
A teď už je armádní celek v plném počtu. Stále vede o dvě branky.
51:56'
Hosté kombinují v útočném pásmu, ale schází tomu zakončení.
51:01'
Domácí zaútočili ve vlastním oslabením a brankář Pasquale byl donucen přerušit hru.
50:07'
Hosté budou hrát přesilovku! Sergej Andronov dostal trest za krosček.
48:45'
Utíkající čas teď samozřejmě vyhovuje domácím. Ti navíc momentálně nepouštějí Jaroslavl na dostřel své svatyně.
47:05'
Už to vypadalo, že se domácí budou radovat z dalšího gólu! Pasquale nevěděl, kde je puk. Ten se odrazil zpět do hry od tyčky, projel se po brankové čáře a pak ho odpálil Maxim Osipov!
46:20'
Hraje se už poměrně dlouho bez přerušení. Čas tak rychle utíká.
45:23'
Domácí mají zápas tedy dobře rozjetý. Lokomotiv musí podruhé dotahovat dvougólové manko.
43:59'
CSKA právě vstřelilo branku!
Nedáš – dostaneš! Hosté totiž mohli srovnat. Vladimir Tkačjov byl sám před Johanssonem, jehož po bekhendové kličce nepřekonal a tak udeřilo na druhé straně. Mario Kempe sice nepřihrál před branku tak, jak chtěl, puk mu sjel z hole, ale to bylo paradoxně pro domácí nakonec dobře. Kotouč totiž prošel mezi bruslemi obránce k ANTONOVI SLEPYŠEVOVI, jenž zblízka zamířil mezi Pasqualovy betony a spravil si tak chuť po neproměněném nájezdu. Asistence: Brendan Leipsic a Mario Kempe.
42:38'
Trestné střílení provedl Anton Slepyšev. Pasquale se však nenechal vyprovokovat k žádnému pohybu a počkal si na střelu mezi betony, kterou pokryl!
42:38'
Ano, uvidíme trestné střílení! Tělegina fauloval Ruslan Rafikov.
42:38'
Ivan Tělegin se dostal za záda hostující obrany. Zakončil těsně vedle, ale zřejmě byl také faulován. Uvidíme trestné střílení?
41:56'
41:31'
Domácí teď téměř rozebrali obranu soupeře. Finální přihrávku dostal na pravý kruh Maxim Šalunov, jehož střelu na přesouvajícího se Pasquala však zablokoval Atte Ohtamaa, který ránu obětavě vyklekl.
40:35'
Hosté hrají v oslabení, ale dostali se do šance! Na pravém křídle měl hodně prostoru Magnus Pääjärvi, který si sjel až před branku, ovšem jeho zakončení pokryl Johansson!
Hity – 9:10
Ve druhé třetině pokračovala tuhá bitva o každý metr hrací plochy. Do šancí se hráči na obou stranách dostávají složitě, ale dva góly přesto padly. Ve 34. minutě nejprve zvýšil na 2:0 Mat Robinson, jenž sice nejprve střílel jen do padajícího protihráče, ovšem následně si našel volný puk a ten už bekhendem uklidil do sítě. Lokomotiv se dočkal kontaktního zásahu 21 sekund před přestávkou, kdy do odkryté kelce dorážel Jegor Korškov.
40:00'
39:55'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl. Anton Malyšev odehrál puk mimo hrací plochu a dostal dvě minuty za zdržování hry.
39:39'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Hosté krátce před přestávkou dávají kontaktní gól! Po nahození Landera od levého mantinelu se puk odrazil na pravý kruh, odkud ho bekhendem vracel na branku Ruslan Rafikov. Johansson kotouč vyrazil jen k JEGOROVI KORŠKOVOVI a ten měl před sebou odkrytou klec – 2:1. Asistence: Anton Lander a Ruslan Rafikov.
39:20'
Denis Alexejev se dostal do solidní střelecké pozice. Hostující útočník to zkoušel z levého kruhu, zamířil ale do jednoho z protihráčů.
39:01'
Ohlášena už poslední minuta prostřední dvacetiminutovky.
38:02'
Hosté jsou v plném počtu.
37:58'
Maxim Šalunov si v závěru domácí početní výhody vyjel do střelecké pozice. Branku netrefuje.
37:16'
Domácí se v přesilovce zatím nemohou dostat do útočného pásma.
36:44'
Tkačjov v oslabení vyzkoušel pozornost Johanssona. Ten zasáhl lapačkou a hned z ní puk vytřepal pro spoluhráče.
36:01'
Hostující Pavel Kudrjavcev dostal dvě minuty za sekání. Armějci si tedy zahrají přesilovku.
35:20'
Na druhé straně střílel od modré Samorukov. Puk ale neprošel až na brankáře Jaroslavle.
34:50'
Jaroslavl je nyní v pozici, kdy bude muset dobývat obranu soupeře. Hosté zápas samozřejmě nevzdávají. Ostrá střela od obránce teď prosvištěla vedle Johanssonovy branky.
33:34'
Domácí soupeři odskakují na rozdíl dvou branek! Po Dahlbeckovi se opět prosadil obránce. MAT ROBINSON dostal od Okulova přihrávku mezi kruhy. Do jeho střely padl obránce Osipov, ovšem Robinson si následně volný kotouč opět našel, stáhl si ho na bekhend a nad pravým betonem brankáře Pasquala ho poslal do brankové síťky – 2:0. Asistence: Konstantin Okulov.
32:42'
Dmitrij Samorukov střílel od modré čáry, jeho pokus ale hosté srazili za svou branku.
31:20'
Přes vysoké tempo hry je zřejmé, že proti sobě nastupují dva týmy, které jsou skvěle organizované směrem do defenzivy. O tom svědčí i statistika střel na branku, která je velmi skromná – 6:10 (3:3 ve 2. třetině).
30:51'
Jegor Averin střílel z levého kruhu velmi nebezpečně! Puk možná olízl i tyčku domácí svatyně.
30:31'
Zakázané uvolnění Lokomotivu. Hra se stěhuje před branku, kterou střeží Edward Pasquale.
29:00'
V rohu kluziště se dostal k puku Tělegin, který ho okamžitě nahrával před branku. Tam byl Pavel Karnauchov, který skákavý kotouč neumístil za Pasquala.
28:39'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Sledujeme hokej, který má velmi slušné tempo.
27:57'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
27:27'
Nikolaj Kovalenko přebruslil Robinsona a dostal se až před Johanssona. Domácí branku ale minul!
26:40'
Ano, byl to Kempe. Měl by být ale v pořádku. Zápas mezitím po reklamní přestávce pokračuje.
26:28'
Na ledě zůstal ležet jeden z domácích hráčů a sudí tak raději přerušil hru. Myslím, že se jedná o Maria Kempeho, ale zcela jist si nejsem.
25:37'
Domácí hrají jednoduchý hokej. Akce soupeře zachytávají ve středním pásmu a hrozí z protiútoků. Z jednoho z nich teď mohli zvýšit, Ivan Tělegin totiž z pravého kruhu orazítkoval vzdálenější tyčku!
24:15'
Maxim Mamin si sjížděl na zadní tyčku hostující branky, kam také směřovala přihrávka Okulova. Brankář Pasquale však stačil tečovat puk svou holí mimo dosah protihráče.
23:17'
Teď už jsou hosté kompletní.
23:00'
Hosté vyhodili a Pavel Kudrjavcev navíc velmi dobře sledoval kotouč. Za brankou tak protihráči zkomplikoval rozehrávku a málem se dostal i do gólové šance. Puk, který se odrazil před branku, ale včas zalehl Johansson.
22:12'
Hostům se podařilo vyhodit.
21:16'
André Petersson vložil hokejku pod nohy Tělegina a je vyloučen za podrážení. Přesilovka pro domácí celek.
20:45'
Hosté najížděli ve čtyřech na dva hráče soupeře. Situaci ale nedokázali sehrát tak, aby z toho vznikla nějaká gólová příležitost.
20:06'
Zakázané uvolnění domácích hned po šesti sekundách druhé třetiny.
Hity – 2:5
První třetina souboje dvou elitních celků KHL je za námi! O něco lépe jsou na tom hráči CSKA, kteří gólově zužitkovali hned jejich první střelu v utkání. Tu vyslal v 5. minutě obránce Klas Dahlbeck. Lokomotiv ale hrál s vedoucím celkem soutěže více než vyrovnanou partii, vždyť povolil soupeři za 20 minut jen tři střely mezi tyče. Další průběh zápasu tak může být ještě velice zajímavý.
20:00'
19:52'
Domácímu Slepyševovi nevyšel pokus o prohození kotouče mezi bruslemi protihráče. V první části se už asi nic nestane.
19:24'
Domácí v postavení mimo hru. Vhazuje se tedy ve středním pásmu u obranné modré Lokomotivu.
19:01'
Poslední minuta první třetiny.
18:45'
Edward Pasquale zachytil nahození ze středního pásma a hned rozehrál na své spoluhráče.
17:59'
Domácí po přesilovce ještě zůstávají v náporu. Nyní netrefil před brankou puk Karnauchov.
17:30'
Hosté jsou už v plném počtu.
17:09'
Maxim Mamin dostal přihrávku na pravý kruh a pálil hned z voleje. Branku netrefil.
16:54'
Domácí si dlouho měnili kotouč v útočném pásmu. Nakonec to vzal na sebe Konstantin Okulov, jehož střela byla sražena do ochranné sítě.
15:29'
Za domácí brankou proběhl šermířský souboj mezi hostujícím Georgijem Ivanovem a domácím Alexandrem Popovem. Vše by asi prošlo bez trestů, kdyby hráč Lokomotivu už v momentě, kdy odjížděl pryč, nechtěně nezasáhl protihráče holí do obličeje. Ivanov tedy dostal dvě minuty za vysokou hůl.
15:03'
Další zajímavá situace před domácí brankou. Johansson vyrazil před sebe nahození od pravého mantinelu. Pak mu museli pomoci spoluhráči.
14:01'
Lokomotiv hraje s lídrem KHL otevřenou partii. Vyrovnaný stav by zápasu slušel asi více.
13:44'
Mohlo být srovnáno! Jegor Korškov si před brankou obhodil obránce, ale ani nadvakrát nepřekonal Johanssona! Jeho první střela skončila na hrudi brankáře, druhá na pravém betonu.
13:22'
Do střely Magnuse Pääjärviho vložil hokejku jeden z domácích hokejistů a puk skončil v ochranné síti za brankou CSKA.
12:59'
Hosty zastavilo odpískané postavení mimo hru. Reklamní přestávka.
11:56'
Velký závar před domácí brankou! Tam byli tři hostující hráči a stejný počet bránících soupeřů. Z nepřehledné situace neudeřilo, hokejisté Lokomotivu defenzivní val Armějců nepřetlačili.
11:05'
Domácí útočník Konstantin Okulov se rozjel na pravém křídle a snažil se najít spoluhráče před brankou. Toho pokryl obránce Osipov.
10:24'
Dobré střídání třetí formace CSKA, která dostala svého soupeře pod tlak. Vše vyvrcholilo akcí Ivana Tělegina, který s pukem objel branku a nahodil ho do ohně, kde se hrací předmět od shluku bruslí odrazil těsně vedle pravé tyčky z pohledu Pasquala!
09:14'
Po zadovce Leipsica se pokoušel z pravé strany vystřelit Anton Slepyšev. Domácí útočník však trefil jen protihráče.
08:51'
Za domácí zahrozil Mario Kempe, který s pukem dobruslil na vrchol pravého kruhu a zkusil to na bližší tyčku. Pasquale kotouč nadvakrát ztlumil v rukavici.
08:15'
Z pravého kruhu vystřelil Magnus Pääjärvi a puk skončil ve výstroji domácího gólmana Larse Johanssona. Následuje reklamní přestávka.
06:59'
06:00'
Domácí se zatím brání dobře. Za sebou mají polovinu oslabení.
04:58'
Hosté si zahrají přesilovku. Za držení je vyloučen Bogdan Kiselevič.
04:01'
Domácí skórují ze své první střely v utkání! Brendan Leipsic zavezl puk do útočného pásma z pravého křídla a počkal si na z druhé vlny najíždějícího obránce KLASE DAHLBECKA. Jeho střela zapadla za záda brankáře Pasquala i proto, že strážci svatyně Lokomotivu šikovně zaclonil výhled projíždějící Mario Kempe. Asistence: Anton Slepyšev a Brendan Leipsic.
03:45'
Domácí si ve středním pásmu nahráli rukou. Sudí nařizují buly před brankou Johanssona.
02:46'
Hráči Jaroslavle chtějí hrát v úvodu aktivně. Zatím jsou častěji v držení kotouče.
01:56'
Nikita Čerepanov prověřil Johanssona nahozením od levého mantinelu. Domácí gólman ukryl puk v lapačce.
00:56'
Jegor Korškov od modré čáry lehce posunul puk směrem k domácí brance, aby mohl se spoluhráči vystřídat. Brankář Lars Johansson zastavil kotouč holí a rozehrál.
00:05'
Šlágr dnešního programu byl zahájen. Po úvodním buly se dostali ke kotouči hráči CSKA Moskva.
00:01'

CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – M. Robinson (A), Kiselevič, Samorukov, Dahlbeck, Blažijevskij, Naumenkov, Rykov – Leipsic, M. Kempe, Slepyšev (A) – Okulov, Šalunov, Mamin – P. Karnauchov, Andronov (C), Tělegin – Sorkin, Světlakov, Alexandr Popov – Afanasjev.

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – A. Marčenko, Ohtamaa, M. Osipov, Rafikov, Malyšev, Čerepanov, Misjul – Pääjärvi, Tkačjov (C), A. Petersson – Kraskovskij, Lander (A), Korškov – J. Averin (A), Alexejev, Kudrjavcev – Kovalenko, Ivanov, Kajumov.

Rozhodčí: Bondar, Morozov – Lazarev, Osipov.

CSKA Moskva:
Armádní celek patří dlouhodobě k elitě KHL. Úřadující šampióni to naplňují i v letošním ročníku. Odehráli 26 zápasů, nasbírali 41 bodů při skóre 85:54 a vedou tabulku celé soutěže. Po reprezentační přestávce stačili hráči CSKA absolvovat tři domácí zápasy. Nejprve padli 3:4 v prodloužení v derby se Spartakem, ale poté zdolali 5:3 Ufu a naposledy deklasovali 7:0 Soči.

Nejproduktivnější hráči:
Konstantin Okulov – 22b (8+14)
Anton Slepyšev a Maxim Šalunov – 18b (8+10)

Lokomotiv Jaroslavl:
Hokejisté Lokomotivu odehráli 24 zápasů a se ziskem 36 bodů (při skóre 71:38) jim v tabulce Západní konference patří třetí místo. Naposledy Jaroslavl doma prohrála 1:2 s Jekatěrinburgem, před tím si rovněž na svém ledě připsala tři vítězství v řadě. Kazašský Nur Sultan kupříkladu přehrála 7:2. Lokomotiv disponuje výbornou defenzivou. 38 obdržených gólů je jasně nejlepší údaj v celé lize. Velkou zásluhu na této statistice má brankář Edward Pasquale, který disponuje vynikajícími čísly.