KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Magnitogorsk - 29. září 2020   18:00

Magnitogorsk
07:03' J. Jakovlev  (S. Plotnikov, Karpov) • 24:21' Košelev  (A. Nestrašil, S. Plotnikov) • 58:58' Martynov  (Beck, Karpov) • 65:00' J. Jakovlev

Vhazování – 37:31.
Je konec! Dnešní utkání nám během tří třetin nabídlo hned šest branek, přičemž Magnitogorsk srovnával necelou minutu před koncem třetí periody. Následovalo prodloužení, ve kterém jsme sledovali taktickou bitvu, jenž nakonec rozhodující branku nepřinesla. Na řadu tak přišly nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem hostující Jakovlev, který tak svému celku zajistil druhý plusový bod.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
Autorem vítězné branky je JEGOR JAKOVLEV.
Ivanov tak měl nůž na krku, s bekhendovým zakončením ovšem neuspěl.
Prvním úspěšným střelcem se stává obránce Jakovlev, který jednoduchou střelou procedil puk pod lapačku.
Domácí Korškov se snažil najít místečko ve výstroji hostujícího brankáře, což se mu ovšem nepovedlo.
Ani Beck nepředvedl nic světoborného, i jeho zakončení totiž trefilo pouze dobře postavený beton.
Kudrajvcec to pro změnu zkoušel pod lapačku, což málem vyšlo. Košečkin přesto dokázal kotouč vyrazit.
Fin Lammikko rovněž nezkoušel žádnou kličku, naopak se jeho forhendová rána snesla vedle branky.
Hodně špatný nájezd na druhé straně předvedl Kajumov, jehož přímá střela skončila pouze na vyrážečce.
Ani Karpov neuspěl se střelou po ledě, i tentokráte byl brankář Konovalov maximálně pozorný.
Úspěšný nebyl ani na druhé straně domácí Pääjarvi, který to zkoušel k pravé tyči.
Jako první se k nájezdu rozjel hostující Rožkov, který neuspěl se střelou mezi betony.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:30'
Již nám běží poslední minuta prodloužení, na branku to v tuto chvíli nevypadá. Domácí pracují s pukem, jenomže celkem daleko od svatyně Magnitogorsku.
63:05'
Na ledovou plochu naskočil také Nestrašil, který zadovkou zkoušel oslovit Karpova. To nebylo zas tak dobré řešení, druhý jmenovaný se vracel pro puk za modrou čáru.
62:15'
Dobrá šance také pro hostujícího kapitána Plotnikova, který to pro změnu zkoušel z mezikruží. Našel ovšem pouze lapačku Konovalova, který zasahoval nadvakrát.
61:04'
Vzápětí hostující obrana naprosto zapomněla na Alexejeva, který měl volnou cestu ke Košečkinovi. Hostující brankář si se střelou mezi betony dokázal poradit.
60:10'
Úvodní vhazování prodloužení dopadlo lépe pro hostující celek. K puku se ihned dostal Beck, který se nejprve podíval do vlastního pásma, načež přešel vpřed.
60:01'
Ani třetí třetina rozhodla o vítězi tohoto zápasu, následovat bude prodloužení.
60:00'
58:58'
Metallurg právě vstřelil branku!
Hra bez brankáře se Metallurgu nakonec vyplatila! Nejprve za Konovalovem zacinkala horní konstrukce, poté si do střelecké pozice dokázal sjet obránce JEGOR MARTYNOV, který nesmírně přesnou střelou vyzrál na domácího brankáře. Zcela určitě tak půjdeme do prodloužení!
Asistence: Taylor Beck, Maxim Karpov.
58:10'
Metallurg to zkouší bez brankáře!
57:18'
Potěchinova formace bojoval u levého hrazení, jenomže se nakonec jednalo o postavení mimo hru. Hra se vrací zpět do středního pásma, což vyhovuje Lokomotivu.
56:13'
Najednou se v kritické situaci nachází Magnitogorsk, který zhruba čtyři minuty před koncem zápasu prohrává o jednu branku. Metallurg to bude mít nesmírně složité.
55:25'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Gejzír radosti v podání Lokomotivu, který se vrací zpět do vedení! Navíc pár minutek před koncem zápasu! Košečkin si tentokráte vybral slabší chvilkou, neboť nahození z pravé strany vyrazil pouze před sebe, kde byl s dorážkou připravený PAVEL KRASKOVSKIJ, který tak napravil své předchozí zaváhání ve vyložené šanci.
Bez asistence.
55:02'
Vyloženou šanci měl na své hokejce domácí Kraskovskij, který si sjel až do mezikruží, odkud zápěstím zkoušel štěstí k pravé tyči, kterou ovšem minul.
54:13'
Magnitogorsk se konečně na delší časový úsek usídlil v pásmu soupeře, jenomže nic nebezpečného to nakonec nepřineslo. Na druhé straně pracuje s pukem Iljenko.
53:15'
Na řadu přišla poslední komerční přestávka tohoto zápasu, hodně unavený musí být brankář Košečkin, který má v tomto duelu plné ruce práce. Stav je stále nerozhodný.
52:14'
Dvojšance pro českého útočníka Andreje Nestrašila! Ten nejprve pláchl do samostatného úniku, jenomže na Konovalova si nepřišel. Nestrašil poté vybojoval kotouč zpět, avšak ani tentokráte na brankáře nevyzrál.
51:07'
Magnitogorsku i tentokráte pomohl šťastný odraz kotouče, ke kterému se okamžitě dostal Pesonen. Ten odpálil kotouč na druhou stranu, domácí tak musejí spěchat.
50:11'
Košečkinovi se povedlo pokrýt zakončení od pravého kruhu, hostující brankář dlouhou dobu nevěděl, kam vlastně vyrazil kotouč. Poté hosté odpálili do bezpečí.
49:14'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Michail Pašnin – 2 min., podrážení).
47:50'
Zasloužené vyrovnání v podání domácích hráčů! Po vhazování se k puku dostal JEGOR KORŠKOV, který to zkoušel hodně překvapením z takřka nulového úhlu, jenomže puk se mu povedlo od brankáře Košečkina odrazit až do hostující branky. Stav zápasu je tak opět nerozhodný!
Asistence: Georgij Ivanov.
47:33'
Daleko se s pukem nedostal hostující Čibisov, který alespoň nasbíral cenné vteřinky. Vzápětí domácí pronikli před Košečkina, kterému ale pomohl šťastný odraz.
46:13'
Lokomotiv opět operoval v pásmu soupeře, kde se Kraskovskimu povedlo v lepší pozici najít svého kolegu Misjula, který místo zakončení ještě krouží v pásmu soupeře.
45:26'
Hraničně si počínal hostující Jurov, který si dle sudího nakonec pomohl zákrokem v rámci pravidel. Magnitogorsk je stále hodně pasivní, což by se mohlo krutě vymstit.
44:10'
Ukázkovou práci s pukem předvedl domácí Berezkin, který se dostal kolem svého strážce, jenomže forhendová rána směřovala vedle. Košečkin tentokráte nezasahoval.
43:11'
Celkem dost prostoru měl také domácí Iljenko, který si nabruslil k bekhendovému zakončení, které skončilo na Košečkinovi. Následovat bude další vhazování.
42:08'
V souboji jeden na jednoho byl úspěšnější hostující Martynov, kterému se povedlo odehrát kotouč za modrou čáru. Rozehrávku sice vystihl Martynov, avšak ten svůj celek vystavil do ofsajdu.
41:13'
Další hezká souhra domácích tentokráte přinesla slibnou šanci pro zakončujícího Kajumova, jehož dělovka z vrcholku levého kruhu trefila pouze zadní hrazení.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první vydal do vlastního pásma, odkud rozehrával daleko na druhou stranu Marčenko.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která navázala na tu předchozí. Tentokráte jsme se dočkali jediné branky, o kterou se postaral hostující Košelev, jenž využil přesilovou hru. Lokomotiv tato inkasovaná branka paradoxně nakopla, jenomže ani velký tlak nevedl k vyrovnání výsledku. Metallurg se přesto směrem dopředu zrovna moc nepředvedl, hostující celek hodně drží brankář Košečkin, který doposud kapituloval pouze jedinkrát.
40:00'
39:30'
Domácí se po úspěšném zablokování střely vydali kupředu, kde toho moc nepředvedli. Obrannou povinnost si navíc splnil Karpov, který přetlačil jednoho z protihráčů.
37:19'
Již po skončení přesilové hry se Kajumovovi povedlo předat puk do jízdy na Pääjarviho, který se zjevil ve vyložené šanci. Se zakončením mezi ruku ale neuspěl.
36:26'
Jaroslavl se konečně pohodlně usadila v pásmu, kde kombinaci dokázal narušit hostující Pesonen, kterému se povedlo odpálit hrací předmět přes všechny čáry.
35:25'
Po souboji u pravého hrazení se k volnému puku dostal hostující Potěchin, který svůj celek vystavil pouze do ofsajdu. Sudí pochopitelně tento přestupek odhalil.
34:37'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Korobkin – 2 min., vražení na hrazení).
34:15'
U pravého kruhu operoval s kotoučem domácí Misjul, který nakonec předal pod sebe na vedle stojícího Beljajeva, jehož nahození se sneslo do náruče brankáře Košečkina.
33:02'
Košečkin se v tomto okamžiku dokonce nacházel na zadku, avšak dorážející Pääjarvi nedokázal zasunout kotouč do branky. Následuje rychlý protiútok Metallurgu.
32:18'
V krátkém časovém sledu byla hra opět přerušena, na řadu přichází další komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před Košečkinem, domácí jsou stále aktivní.
31:06'
Magnitogorsk se znovu dostal pod velký tlak, vše skončilo zakázaným uvolněním. Unavená formace Metallurgu musí zůstal na ledě, což se domácím pochopitelně hodí.
30:15'
Metallurg nyní propadl a na dvojici hráčů se řítila trojice protihráčů. Protiútok nakonec na sebe vzal Kajumov, který ovšem trefil pouze dobře postaveného Košečkina.
29:33'
U levého kruhu měl celkem dost prostoru domácí Ivanov, který ovšem úplně promáchl. Magnitogorsk posléze vyhodil přes všechny čáry, zakázané uvolnění z toho ale nebude.
28:15'
Jaroslavl je od inkasované branky výrazně aktivnějším týmem. Tentokráte se na scénu dostala první formace, která u levého hrazení přeci jenom přišla o kotouč.
27:18'
Do dobré střelecké pozice se dostal domácí Kajumov, který místo zakončení ještě v tandemu zkoušel najít Pääjarviho, ke kterému se vrátil jeden z protihráčů.
26:17'
Domácí celkem rychle pronikli na druhou stranu, kde se málem do střelecké pozice dokázal dostat Darjin. Jeho ránu zablokoval Chlystov, následuje komerční přestávka.
25:25'
Domácí celek to bude mít najednou hodně složité, vůbec poprvé v tomto duelu prohrává o jednu branku. Lokomotiv přesto má na vyrovnání dostatek času.
24:21'
Trpělivá kombinace v útočném pásmu nakonec přináší vedoucí branku pro Metallurg! Magnitogorsk měl dlouho problémy s usazením se v pásmu soupeře, nakonec jsme ale sledovali velice pohlednou kombinaci. Finální nahrávka putovala z hole Nestrašila do předbrankového prostoru, kde SEMJON KOŠELEV pouze nastavil hokejku.
Asistence: Andrej Nestrašil, Sergej Plotnikov.
24:14'
Lokomotivu se povedlo uspět na klíčovém vhazování, načež Alexejev dostal kotouč za branku soupeře. Magnitogorsk se musí vracet, rozehrávky se ujme Pašnin.
23:39'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Roman Savčenko – 2 min., vysoká hůl).
23:20'
Magnitogorsk se nastěhoval za branku soupeře, kde operovala čtvrtá formace. Z hole Antipina nakonec putovalo nahození, které trefilo dobře postaveného Misjula.
22:15'
Další nahození tentokráte směřovalo za hostující branku, kde se Košečkinovi povedlo zachytit kotouč. Ten se snažil dostat ven z pásma, což se mu nakonec nepovedlo.
21:17'
Lokomotiv posléze útočil středem hrací plochy, kde se Pašnin snažil předat do tandemu na Karpova. Jednalo se o postavení mimo hru, máme tu úvodní přerušení.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který to ihned zkoušel po levé straně. Nahrávka na Plotnikova nebyla přesná, k touši se dostal soupeř.
20:01'
Máme za sebou první periodu, která nám nakonec přinesla hned dva zásahy. Sledovali jsme poměrně vyrovnanou podívanou, nicméně jako první se do vedení dostal domácí Lokomotiv. Magnitogorsk však bleskovým způsobem dokázal srovnat krok, načež byl po zbytek první periody nebezpečnějším týmem. Žádné další branky jsme se ale již nedočkali, nadcházející minuty tak jsou z pohledů obou celků hodně otevřené.
20:00'
19:20'
Již nám probíhá poslední minuta první třetiny, na další změnu skóre to v tuto chvíli rozhodně nevypadá. Oba celky stále narážejí na pečlivé obrany svých soupeřů.
18:05'
Ihned po vhazování to směrem na branku zkoušel domácí Savčenko, který ovšem trefil pouze před sebou stojícího protihráče. Následně s rozehrávkou vypomohl Konovalov.
17:32'
Iljenko je dnes střelecky hodně aktivní, tentokráte zkoušel své štěstí od levého mantinelu. Jeho rána byla pro Košečkina slabým soustem, hostující brankář přerušil hru.
16:12'
Před malým momentem přišla na řadu druhá komerční přestávka. Krátce po ní nabíjel k modré čáře Beck, po jehož nahrávce pálil do betonu brankáře obránce Pašnin.
15:05'
Znovu se tak vhazovalo po levici domácího brankáře Konovalova. Úspěšněšjí byl domácí celek, který se dostal k červené čáře, kde se ale nacházel Chlystov.
14:20'
Vypadalo to na postavení mimo hru v podání Metallurgu, nakonec tomu tak nebylo. Místo toho si střeleckou pozici našel Pesonen, který mířil pouze do výstroje brankáře.
13:19'
Lokomotiv si poradil s útočnou akcí soupeře, načež zkoušel nahodit od modré čáry. Košečkin byl i tentokráte připraven, puk se mu podařilo vyrazit do bezpečnějšího prostoru.
12:44'
Na druhé straně pracoval zády k brance domácí Alexejev, který se rozhodl pro zadovku do mezikruží na kolegu Kajumova, před kterým ale zasahoval protihráč.
11:23'
Poté měl celkem dost prostoru kolem sebe Pesonen, který to zkoušel na přední tyč, kde ovšem našel pouze připraveného brankáře Konovalova, který vyrazil touš.
10:25'
Magnitogorsk se po úspěšném vhazování usadil kolem branky soupeře, kde jsme sledovali celkem trpělivou kombinaci, nakonec se Karpov místo střely rozhodl pro nahrávku.
09:15'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Michail Beljajev – 2 min., podrážení).
09:05'
Magnitogorsk měl s rozehrávkou velké problémy, nakonec to zkoušel podél levého hrazení. Tam se povedlo protečovat Lammikkovovi, který vybojoval kotouč.
08:14'
Sledovali jsme další zajímavou střelu, tentokráte z hole domácího Iljenka. Ten se pokoušel vypálit nad lapačku brankáře Košečkina, kterému se ale povedlo zakročit.
07:03'
Jenomže hostující celek reaguje o pouhých pár vteřin později! Hosté se totiž natlačili před brankáře Konovalova, kde měl trestuhodně příliš prostoru JEGOR JAKOVLEV, kterému se povedlo vypálit mimo dosah brankáře. Lokomotiv si tak jednobrankové vedení moc dlouho neužil!
Asistence: Sergej Plotnikov, Maxim Karpov.
06:23'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Domácí celek celkem dlouho obléhal pásmo soupeře, kde se nakonec k zakončení dostal obránce ROMAN SAVČENKO. Jeho rána směřovala přesně nad beton brankáře Košečkina, který měl dokonce naprosto zakrytý výhled.
05:40'
U středového kruhu se pomalu a jistě dostával ke kotouči domácí Iljenko, který nakonec trefil pouze protihráče před sebou. Na druhou stranu to zkouší Pašnin.
03:15'
U červené čáry se ke kotouči dostal domácí Kajumov, který okamžitě nahazoval za branku soupeře. Tam jako první přispěchal Dronov, jenž ihned odehrál touš.
02:33'
Rozehrávkou o pravé hrazení to následně zkoušel hostující Minulin, kterému se na modré čáře povedlo najít Becka. Druhý jmenovaný se natlačil před brankáře.
01:25'
Magnitogorsk se hned v úvodu tohoto zápasu usadil kolem Konovalova, přičemž jsme sledovali střelecký pokus od Minula. Jeho rána ovšem úplně minula branku.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který se okamžitě dostal na opačnou stranu. Tam se nacházel obránce Pašnin, jenž založil útočnou akci.
00:01'

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Isajev) – A. Marčenko (C), Čerepanov (A), Malyšev, Rafikov, Kalinin, Savčenko, Misjul – Pääjärvi, Alexejev, Kajumov – Korškov (A), Ivanov, Kudrjavcev – Iljenko, Kraskovskij, Darjin – Beljajev, Tesanov, Berjozkin – Romanov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Olkinuora) – Minulin, Pašnin (A), Martynov, Dronov, N. Chlystov, J. Jakovlev (A), Va. Antipin – Beck, S. Plotnikov (C), Karpov – Čibisov, A. Nestrašil, Pesonen – Košelev, Lammikko, Potěchin – Jurov, Švyrjov, Korobkin – Rožkov..
Metallurg Magnitogorsk

Soupeřem ovšem bude nevyzpytatelný Magnitogorsk, který se nachází v opačné konferenci. Metallurg doposud nastoupil do devíti duelů, dosavadní zisk dvanácti bodů stačí na průběžnou pátou pozici. Magnitogorsk prohrál ve třech případech, navíc dvakrát v posledních dvou duelech. Metallurg nejprve hodně překvapivě na domácím stadionu nestačil na Viťaz, v minulém kole pro změnu prohrál na ledě vedoucího Omsku, kde navíc nevstřelil ani jednu branku. Magnitogorsk by se tak potřeboval vrátit na vlnu výher, doposud nastoupil do tří venkovních duelů, přičemž vyhrál dvakrát.
Lokomotiv Jaroslav

Hokejisté Lokomotivu se po sedmi odehraných zápasech nacházejí na průběžné sedmé pozici západní konference, přičemž se jim povedlo nasbírat osm bodů. Tabulkové postavení se však v tuto dobu nemůže brát příliš vážně, některý z týmů má klidně o tři zápasy více. Jaroslavl se však v posledních týdnech nepotýká s nejlepší formou, prohrála totiž v posledních dvou duelech. Naposledy tomu tak bylo na domácím stadionu proti Nižněkamsku, který si nakonec odvezl vítězství poměrem 3:2. Pro Lokomotiv se bude jednat o páté domácí utkání, doposud vyhrál ve třech případech, navíc prohrál pouze jedinkrát.
Všem hokejovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný podvečer! KHL pokračuje úterními zápasy, v jednom z nich se utkají i Lokomotiv Jaroslavl a Metallurg Magnitogorsk.