KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Astana - 19. ledna 2021   17:30

Astana
18:59' Varone   • 51:14' Valk   • 56:18' Valk  (Orechov, Michajlis) • 59:19' Sagadějev  (Lilja, Dietz)
Jokerit
S. Beljajev, S. Morozov – T. Kučava, N. Novikov
Hartwall Arena
Astana

Československá stopa v utkání
Jokerit

Jakub Krejčík – do dnešního zápasu nenastoupil!
David Sklenička – 0+0; 1 střela na branku; 2 hity; čas na ledě: 20:20.
Střely na branku ve třetí třetině: 8:14!
Střely celkem v zápase: 22:31!
Domácí dnes doslova neměli svůj den. Jako první inkasovali a pak se dlouho trápili, aby dosáhli k vyrovnání, které přišlo jako blesk z čistého nebe. Jenže domácí nezvládli závěr, inkasovali podruhé, následně se nechali vyloučit a místo vyrovnání, inkasovali ještě dvakrát do své sítě.
59:19'
Barys právě vstřelil branku!
Barys dokonal zmar domácích. Autorem branky je ANTON SAGADĚJEV, který se natáhl v brankovišti a dorazil puk za brankáře Kalninše. Asistence: Jakob Lilja a Darren Dietz.
59:10'
V době, kdy se Sami Lepistö dostával do šance, dopustil se útočného faulu a tohle už s domácím celkem vypadá špatně.
59:05'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., vysoká hůl).
59:00'
Domácí jsou na puku, ale nedokáží se dostat ke střele.
58:26'
Kalninš je pryč z branky a domácí ještě zkusí své štěstí v power play!
58:15'
Útočný výpad domácích zastavuje dalším zákrokem Karlsson.
57:49'
Barys kontroluje hru s pukem v útočné třetině.
57:20'
Část trestu se hráči Jokeritu smazala a nyní musí domácí bránit ještě jeden dvou minutový trest.
56:18'
Pojišťující trefy se hosté dostali velmi brzy. CURTIS VALK dostal puk na levou stranu, odkud tvrdě a přesně vypálil a přidává svou druhou trefu v dnešním zápase. Asistence: Valerij Orechov a Nikita Michajlis.
56:04'
Hosté nyní nebudou nikam spěchat, neboť mají až čtyřminutovou přesilovku a v poklidu se mohou snažit o rozhodující branku.
55:37'
Probíhá nějaká úprava na ledové ploše a čekáme až se bude moci zase hrát. Barys bude mít nyní přesilovku, což se jim v závěru hodně hodí.
55:37'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 + 2 min., vysoká hůl).
55:37'
Po souboji za brankou Jokeritu zůstal ležet Kirill Panjukov, který byl nejspíše zasažen holí do soupeře.
54:27'
V souboji za brankou Karlssona nakonec lépe uspěli hosté, kterým se následně daří dostat puk od své branky.
53:27'
Barys nyní drží více puk a snaží se nedostat pod závěrečný tlak. Jokerit má dnes opravdu velké problémy s prosazením se směrem dopředu.
51:14'
A nakonec Barys si opětovně vrací vedení zpět a má lepší výchozí pozici ke třem bodům! CURTIS VALK dostal puk a dokázal jej procedit přes Kalninše do branky. Bez asistence.
50:00'
Přesně deset minut mají oba celky k tomu, aby rozhodly toto utkání. Pokud se tak nestane, tak se dočkáme prodloužení.
49:22'
Kalninš má puk někde ve své výstroji a před ním se strhla menší rozmíška, nicméně na vyloučení to nevypadá ani na jedné straně.
48:26'
Až nyní brankář ukrývá puk pod svou lapačku a přerušuje krátký tlak ze strany domácích.
47:44'
Tvrdý projektil od modré čáry nakonec nedošel až na brankáře Karlssona. Jokerit však nyní pokračuje v kombinační souhře v útočném pásmu.
46:57'
Nyní nahození na druhé straně, které se pokoušel tečovat hráč před brankou. Barys se pokouší zase otočit hru na druhou stranu.
46:18'
Kalninš betonem vyrazil propagační nahození ze středního pásma.
45:42'
U pravé tyčky byl osamocený hráč Barysu, na kterého přihrávka nakonec neprošla a nyní byla defenzíva domácích trochu rozhozená.
44:45'
Oba celky se nyní snaží získat hru na svou stranu. Hra se přelévá z jedné strany na druhou a uvidíme, kdo se dokáže prosadit a dostat se do vedení.
43:52'
Kalninš u své pravé tyčky zachytil puk a ukryl jej po sebou.
42:15'
Jokerit právě vstřelil branku!
Autorem branky je ALEX GRANT, který ukázal jak je vlastně jednoduché vstřelit branku! Po přihrávce od Haapaly se opřel tvrdě do puku a propálil vše co měl před sebou. Asistence: Henrik Haapala a John Norman.
41:25'
Nepříliš dobrá rozehrávka a zničehonic se dostal hostující hráč k zakončení. Jeho pokus letěl vysoko nad branku Jokeritu.
40:37'
Závěrečná třetina začala a uvidíme, jestli se domácí dostanou k vyrovnání, případně k obratu ve skóre.
40:01'
Domácí celek se ve druhé třetině marně snažil o překonání Karlssona, který nejen, že sebevědomě chytá, ale hodně dobře hraje i celá defenzíva Barysu! Hosté měli velkou příležitost hned na začátku třetiny, kdy vstřelili tyč a pak určité šance v přesilové hře. Jinak se spíše bránili snaze Jokeritu o vyrovnání.
40:00'
39:46'
Ještě v závěru třetiny snaha domácího celku o první branku, ovšem Barys zvládne i druhou třetinu bez inkasování!
38:21'
O tom svědčí i nyní dobré postavení hostujícího hráče na modré čáře, který nyní zastavuje průnik domácích.
37:39'
Domácí jsou nyní hodně na puku, nicméně hostující defenzíva je dnes velmi dobře připravená na ofenzivní helsinský celek, který má zatím problémy s jejich překonávání.
36:10'
Domácím se opět dařilo kombinovat v obranné třetině soupeře, ale opět z toho nevzešlo nic nebezpečného pro branku Barysu.
35:30'
Domácí se po svém nedávném vyloučení snaží nalézt ztracený útočný drajv.
34:50'
Jokerit je v plném počtu a zvládl i své druhé oslabení.
34:11'
Linus Videll už to měl na střelu v blízkosti modré čáry, ale nedokázal zpracovat přihrávku od svého spoluhráče.
33:38'
A nyní musel domácí brankář schovat puk někde pod svými betony!
33:10'
Janis Kalninš nyní vystavil lapačku proti vysoké střele z pravé strany. Barys začal svou přesilovku tlakem před brankou Jokeritu.
32:48'
Niklas Friman vyloučen za podražení a Barys má k dispozici druhou přesilovou hru.
31:51'
Hráč Jokeritu se pokoušel před brankou tečovat puk, ale byl na těsno bráněn soupeřem.
31:03'
Přečíslení domácího celku nyní vypadalo slibně! Střela z levé strany nezamířila mezi tři tyče!
30:37'
Matt Frattin po přihrávce od Varoneho tečoval puk těsně před brankářem. Kalninš nyní udržel puk před brankovou čarou!
29:38'
O aktivitě domácí svědčí i poměr střel na branku, který je v polovině druhé třetiny 7:2!
28:59'
Henrik Karlsson opět předvedl sebejistý zákrok a domácí si jej pořádně rozchytali.
28:09'
Rychlý útok Barysu, po kterém přišla střela vyslaná mezi kruhy. Kalninš vyrazil, následoval další střelecký pokus, který zablokoval obránce Jokeritu.
27:42'
Henrik Karlsson si musel nyní dávat na nepříjemné nahození a následný pokus o dorážku.
27:01'
Špatná rozehrávka domácích a ta je vyhnala z útočného pásma.
26:24'
Dmitrij Ševčenko se nyní vehementně pokoušel dostat do šance. Nakonec se nedokázal prosadit přes obranu soupeře.
25:51'
Teď se však dostali ke krátké kombinaci, kdy od modré zakončoval Anton Sagadějev a puk si našel cestu přesně do lapačky Kalninše, který měl dobrý výhled na toto nahození.
25:05'
Hosté po zisku puku vyhazují puk vždy do obrané třetiny Jokeritu a zatím v této třetině příliš moc neútočí.
24:24'
Pěkný pas na modrou čáru a velká škoda pro domácí, že hráč Jokeritu z levé strany nedokázal lépe zamířit! Puk skončil za brankou.
23:38'
Další úspěšný zákrok Karlssona, domácí hrají od začátku druhé třetiny aktivně, ovšem zatím bez brankové příležitosti.
22:20'
Barys po zisku puku nedokázal vyhodit a soupeř se dostal ke střele, kterou dokázal Karlsson v klidu pokrýt a vyrazit. Následně jeho spoluhráči již vyváží puk z vlastní třetiny.
21:54'
Sympaticky nyní domácí drželi soupeře v jeho pásmu, avšak marně zatím hledají cestu k brance.
21:06'
Pěkná rána, která však zamířila přesně do náruče hostujícího brankáře a ten sebevědomě drží puk ve výstroji.
20:37'
A právě Linus Videll byl tím hráčem, který se mohl radovat, ale rozezvučel jen brankovou konstrukci.
20:37'
Pro domácí mohlo být hůře! Nyní za Kalninšem zazvonila tyčka!
20:30'
Domácí dohrávali zbytek přesilovky z konce první třetiny a nedokázali výrazněji ohrozit brankáře Barysu.
20:01'
Střely na branku: 6:8!
Nicméně přesilovky zatím Jokeritu nejdou. Tu první sehráli prachbídně, ve druhé pak dostali branku. Barys nebyl v první třetině lepším týmem, ale zkrátka vytěžil z minima maximum. Jokerit měl daleko větší šance v průběhu první třetiny, avšak potřebují i trochu toho štěstí, kterého se jim zatím nedostalo.
20:00'
19:27'
Domácí nyní dostali pořádnou facku a uvidíme, zda ještě dokáží vyrovnat, jejich přesilová hra stále pokračuje.
18:59'
A máme tu branku ve vlastním oslabení. Jokerit nyní nepřesně rozehrál puk na modré, čehož využil soupeř a PHIL VARONE se dostal do pohodlného úniku a poslal puk pod betony brankáře Kalninše.
18:23'
Dillon Heatherington se dopustil držení hole, právě v okamžiku, kdy jej Schroeder napadal.
18:20'
Jordan Schroeder dobře napadal za brankou Karlssona a nakonec si i domácí vynutili další faul.
17:47'
Zákrok Kalninše a přesně v době, kdy Viktor Lööv může opustit trestnou lavici.
17:11'
Ani Barysu se přesilovka nedaří dle jejich představ. Naopak, Marko Anttila se mohl dostat do úniku, který byl na poslední chvíli zastaven.
15:47'
Viktor Lööv se provinil podražením a bude tu i první přesilovku pro kazašský celek.
15:20'
Barys důrazně napadá a ztěžuje Jokeritu rozehrávku z jejich vlastního pásma.
14:36'
Přihrávka před branku byla sražená. Hostům se nepodařilo zaútočit a puk mají opět domácí. Nyní nám tempo hry trochu opadlo.
13:20'
Hosté jsou v plném počtu a své první oslabení přečkali v naprosté pohodě.
12:52'
Ani další pokus se nevydařil a přesilovka Jokeritu je zatím hodně špatná a taky bez jediné střely na branku.
12:20'
Dlouho to však netrvalo a Barysu se daří vyhodit puk až na Kalninše. Další pokus z pohledu domácích.
12:00'
Nyní už Jokerit drží útočné pásmo a kombinuje s pukem.
11:20'
Helsinky nevyhrály buly a musí pro puk až ke své vlastní brance a pokusit se založit nový útok.
11:17'
A máme tu první vyloučení. Na trestnou lavici usedl Valerij Orechov za krosček.
10:49'
Jokerit nyní vyhodil jen do středního pásma a soupeř se dostal rychle zpět do útoku. Z pravé stran zakončoval Curtis Valk, který nezamířil přesně.
10:16'
Ten následně přece jen musel zasahovat a to proti zakončení Starčenka.
10:02'
Linus Videll si nyní dělal prostor ke střele, avšak jeho zakončení se nedostalo na branku Kalninše.
09:15'
Dobrá střela z pravé strany, která skončila mimo branku. No, Barys je nyní trochu pod tlakem.
08:46'
Jeden z hráčů domácích se dostal do úniku, ale vracející hráč nakonec čistě obral hráče Jokeritu o puk!
08:07'
Hosté se nyní snaží uklidnit hru za sovu brankou, ovšem záhy se Jokerit dostal k napadání, ale nakonec puk nezískal.
06:39'
Veli-Matti Savinainen se dostal k pěkné dorážce ze středu, ale jeho pokus byl sražen za branku. Následoval další pokus o zakončení a ani tentokrát není puk v síti Barysu! Nyní domácí zavařili v defenzívě soupeře.
06:09'
Hráč Barysu ihned po přejetí modré čáry střílel na branku, Kalninš vyrazil svými betony.
05:06'
Z útoku Nur-Sultanu nevzniklo žádné nebezpečí pro Kalninše v jeho brance. Nyní se hosté snaží o další útočnou akci.
04:21'
Regin odešel na střídačku za podpory svých spoluhráčů a doufejme, že to nebude nic vážného a brzy se zapojí do dění.
04:09'
Peter Regin nyní zůstal po souboji u hrazení ležet na ledové ploše a hra je přerušena.
03:29'
Henrik Karlsson se nyní musel mít na pozoru, neboť soupeř nyní nebezpečně kombinoval před jeho brankou. Jokerit to zkoušel nahozenými puky na branku, ale ani jedna teč neskončila za zády Karlssona.
02:42'
Po slibné šanci byla posunutá branka za brankářem Kalninšem, kdy byl na branku napasován Niklas Friman.
02:17'
Naopak hosté po vybojovaném puku krouží v pásmu soupeře, ale zatím honí puky podél mantinelů.
01:45'
Jokerit kontroluje puk a snaží se udržet v pásmu Barysu. To se jim zatím nedaří.
00:50'
I Jokerit se dostal do blízkosti branky soupeře, ale hráč domácích nedokázal přesněji zakončit.
00:28'
Jako první se do útoku dostala první formace Barysu, kdy přišlo zakončení z levé strany, které bylo sraženo.
00:01'

Jokerit Helsinky: Kalninš (Jukuri) – Lepistö, Lööv, Pudas, D. Sklenička, Friman, A. Grant – Joensuu (A), O'Neill (A), Regin – Schroeder, Hännikäinen, Nicklas Jensen – Savinainen, Haapala, Norman – Anttila (C), Junttila, H. Ikonen.

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Ortio) – Gajtamirov, Lintuniemi, Orechov, Blacker (C), Heatherington, Dietz, Makljukov – Akolzin, Ševčenko, Sagadějev – Lilja, Michajlis (A), Valk (A) – R. Starčenko, Videll, Šestakov – Frattin, Panjukov, Varone – Musorov.

Rozhodčí: S. Beljajev, S. Morozov – T. Kučava, N. Novikov.

Jokerit Helsinky

Jokerit dlouho držel hraniční místo k postupu do play off, tedy osmou příčku. Aktuálně se již nachází na komfortnější páté pozici. Žolíci měli nyní tří zápasový trip, ze kterého vytěžili tři body. V posledním utkání zvítězili se Spartakem Moskva 3:1, v předchozím utkání prohráli 3:2 s Nižněkamskem v prodloužení a v úvodním zápase tohoto tripu prohráli 2:0 s Jekatěrinburgem.

Barys Nur-Sultan

Zato Barys drží ve Východní konferenci onu osmou příčku s 51 body a od deváté nepostupující příčky mají náskok sedmi bodů. Barys má podobnou formu jako jejich dnešní soupeř, tedy kolísavou bez série proher nebo výher. I oni v posledním utkání zvítězili na svém ledě s Chabarovskem 3:2. Předtím však doma padli dvakrát za sebou – 6:3 proti Ufě a 4:2 proti Kazani.
Jokerit

Jakub Krejčík – 3+9 (29 odehraných zápasů); +/- = -2; průměr střelby na branku = 1,5.
David Sklenička – 5+7 (35 odehraných zápasů); +/- = 6; průměr střelby na branku = 1,7.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.