KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Jaroslavl - 12. října 2020   16:30

Jokerit
Jokerit
11:13' Savinainen (Haapala) • 34:02' Kivistö (Schroeder, Lööv)
2:4
(1:0, 1:2, 0:2)
Jaroslavl
Jaroslavl
23:55' Lander  (Kraskovskij) • 26:16' M. Osipov  (Tkačjov) • 55:46' Kraskovskij  (Lander) • 56:25' Iljenko  (J. Averin)
Jokerit
Lindbäck (57. Kalninš) – Lehtonen, Pudas, J. Krejčík, D. Sklenička, Kivistö, Lööv – Savinainen, O'Neill (A), Regin – Schroeder, Nicklas Jensen, Pakarinen – Tolvanen, Haapala, Mäenalanen – Anttila (C), Joensuu (A), Pihlström.
R. Gofman, A. Ravodin – A. Nikolajev, D. Šadrin
Hartwall Arena
Jaroslavl

Československá stopa v utkání
David Sklenička (Jokerit): 3 střely na branku; čas na ledě: 18:26
Jakub Krejčík (Jokerit): 1 střela na branku; čas na ledě: 16:23
Střely na branku ve třetí třetině: 10:9!
Střely celkem: 26:20!
Ve třetí třetině byli o něco lepší domácí, přesto inkasovali dvě slepené branky a Jaroslavli se podařila oplata nedávno vzájemného zápasu. Podle předpokladů jsme viděli vyrovnaný souboj!
Jokerit měl v závěru při dvou minutové power play solidní tlak, ale Edward Pasquale podržel svůj tým ve správný čas, naopak jediné vyloučení Jokeritu nepřišlo ve správný čas a to stálo domácí celek dnešní body. Jaroslavl se právě po své jediné využité přesilovce dostala opět do vedení!
59:37'
Ani tato střela z pravého kruhu pro vhazování nekončí snižující brankou!
59:15'
Nahození před branku bylo sražené k mantinelu. Domácím se však stále daří držet pásmo.
58:50'
Edward Pasquale opět předvedl důležitý zákrok a hbitě zareagoval proti dorážce z pravého úhlu!
58:32'
Jokerit bojuje o puk v útočném pásmu.
58:07'
Nicklas Jensen se dostal ke střele ihned po buly a Edward Pasquale zasahuje svou lapačkou!
57:58'
Domácí celek to již zkouší bez svého brankáře.
57:03'
Domácí se snaží získat motivaci střídáním svého brankáře a uvidíme, jestli se jim ještě podaří nějak dramatizovat závěr zápasu.
56:25'
Střídání v týmu Jokerit Helsinky: ze hřiště odchází Anders Lindbäck, přichází Janis Kalninš.
56:25'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Autorem branky je ARŤOM ILJENKO, který dostal přihrávku od Averina a ten se z levého křídla nemýlil. Anders Lindbäck dokázal zkrotit puk, ale nakonec mu propadl pod výstrojí do branky. Asistence: Jegor Averin.
55:46'
Autorem branky je PAVEL KRASKOVSKIJ, který se ujal volného puku, poté co se kličkou do šance snažil dostat Lander. Kraskovskij se následně podíval na brankáře a přesně umístil puk do sítě. Asistence: Anton Lander.
55:24'
Domácí jdou poprvé v dnešním zápase do oslabení a nevybrali si zrovna nejlepší moment. Nicklas Jensen vyloučen za hákování.
55:16'
Až nyní se jim daří dostat puk na své hokejky a uklidňují situaci.
54:49'
Hosté opět pod tlakem a nedaří se jim vyhodit puk. Nyní to vypadá, jakoby hráli oslabení.
54:07'
V krátké době byl brankář Žolíků opět v permanenci. Hra se nyní nastěhovala právě do útočného pásma Jokeritu.
53:55'
Denis Alexejev nyní poslal nebezpečný puk před Lindbäcka, který nakonec dokázal hbitě ukrýt černou pryž pod svou lapačku.
52:30'
Domácí chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době. Jaroslavl dostala poslední dva duely do prodloužení a pokaždé byla úspěšná.
51:28'
Jokerit postupně utahuje smyčku kolem branky Lokomotivu a tomu se nyní nedaří dostat z tohoto stupňujícího se tlaku.
50:53'
Mikko Lehtonen nyní obkroužil celé útočné pásmo a takovou střílenou přihrávkou dával puk před branku. Ten nakonec končí v rohu kluziště.
49:50'
Antti Pihlström nyní navštívil branku Jaroslavle. V době kdy si pokoušel najet do před brankového prostoru.
49:33'
Domácím se nyní daří držet střední pásmo a nepouští soupeře přes svou modrou čáru.
48:24'
Domácí celek je o něco hladovější po své další brance, uvidíme, jestli si dokáže vystřelit vedení zpět na svou stranu.
48:08'
Peter Regin si poklepal hokejkou o led, což byla žádost o přihrávku. Té se mu dostalo, ale jeho rána z první šla vysoko nad branku!
46:23'
Rázem šance pro Jokerit! Jordan Schroeder se dostal k odraženému puku a nedokázal lépe zakončit a puk se mu svezl po čepeli!
45:56'
Nezachycená přihrávka vedla k protiútoku Jaroslavle, který s ním však nenaložila nejlépe.
45:08'
Komerční přestávka a oba celky mají nyní čas ke spřádání dalších plánů pro zbytek třetí třetiny.
44:34'
Rušan Rafikov vyslal propagační střelu, kterou Anders Lindbäck bez větších obtíží viděl a chytá.
43:37'
Magnus Pääjärvi si stáhl přihrávku od svého spoluhráče a hned se pokoušel puk před brankou zasunout pod Lindbäcka, ten si však pohlídal svůj přízemní prostor.
42:50'
Svižný úvod třetí třetiny nám zatím nenabízí nic zásadního. Ale Jaroslavl již dvakrát předvedl, že dokáže vstřelit branku z "čistého nebe".
41:47'
Ve druhé minutě třetí třetiny se zase hosté pokoušeli o zakončení. Dvakrát to zkoušel jeden z hráčů bekhendem, ale v rozhodující chvíli mu byl vypíchnut puk.
40:42'
Závěrečná třetina nám započala. O první ohrožení branky se pokouší domácí celek. Avšak sám se následně vyhnal z útočného pásma.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: 11:7!
Ve druhé třetině jsme se dočkali otočení skóre Jaroslavle. Ta dala obě branky zčistajasna, hlavně ta vyrovnávací byla kuriózní, kdy počátkem oné brankové střely byl ve středním pásmu po vyhraném vhazování. Nicméně domácí tým dokázal do konce druhé třetiny vyrovnat a určitě nás čeká vyrovnaný souboj i ve třetí třetině zápasu, potažmo prodloužení.
40:00'
39:09'
Stejně jako v závěru první třetiny, tak i nyní hýří Lokomotiv pohybem v útočném pásmu. Po delší kombinaci přišlo zakončení, které pokryl Lindbäck do své náruče.
37:44'
V rohu kluziště se domácí snažili vybojovat puk, nakonec se jim to nepodařilo a Lokomotiv dostává hru na druhou stranu ledové plochy.
37:09'
Iiro Pakarinen si nabruslil na střed a dostal do jízdy zpětnou přihrávku. Své zakončení dostal jen do výstroje Edwarda Pasquala.
36:10'
Domácí tedy srovnali krok se svým soupeřem a k jejich vyrovnávací brance stačil menší tlak. Nyní přebírá otěže zase jejich soupeř, který kombinuje před brankou.
34:02'
Jokerit právě vstřelil branku!
Autorem branky je TOMMI KIVISTÖ, který vystřelil ze střední vzdálenosti. Následně puk dokázal Edward Pasquale vyrazit nad sebe a od jeho zad se pak odrazil do branky. Asistence: Jordan Schroeder a Viktor Lööv.
34:02'
Branka je nakonec uznána! Nejspíše se řešilo, zda hráči Jokeritu, kteří se snažili před brankou dorážet, nebránili brankáři v jeho zákroku.
34:02'
O osudu branky bude muset rozhodnout ještě video.
33:40'
Jordan Schroeder obdržel puk v dobré pozici, ale nejspíše se příliš soustředil na zakončení, které mu moc nevyšlo.
32:47'
Dle předzápasových prognóz sledujeme vyrovnanou hru.
32:11'
Domácí se stále marně snaží dostat do nějakého souvislejšího tlaku. Ani hosté nemají svou defenzívu špatnou a nyní dobře rozbíjí snahu svého soka.
30:49'
Hráč Jokeritu v souboji upadl na ledovou plochu a zasáhl hokejkou soupeře do hlavy. Rozhodčí však tento prohřešek přehlédli.
30:00'
Právě máme za sebou polovinu zápasu. Jokerit najednou zvýšil svůj pohyb na ledové ploše, nicméně stále se jim nedaří výrazněji ohrozit gólmana Lokomotivu.
28:43'
Snaha hráče Jokeritu o zakončení z levé strany, avšak Edward Pasquale měl dobře pokrytou svou pravou tyč.
27:27'
Je pravdou, že domácí se ve druhé třetině příliš do zakončení nedostávají. Zatím na brankáře Jaroslavle vystřelili čtyřikrát, což je na jejich silnou ofenzívu nízké číslo.
26:16'
Tak tohle je jedna z těch kuriózních branek. Jaroslavl vyhrál buly ve středním pásmu a MAXIM OSIPOV poslal od mantinelu puk na branku a zcela překvapil brankáře Lindbäcka, který nedokázal zachytiti letící puk. Asistence: Vladimir A. Tkačjov.
25:04'
I v předchozím vzájemném zápase dokázala Jaroslavl odpovědět ve druhé třetině srovnat krok. Zatím je vývoj zápasu jako přes kopírák. Jen střelci branek jsou rozdílní.
23:55'
Zničehonic je tu vyrovnávací trefa! Pavel Kraskovskij předložil přesnou přihrávku na Landera. ANTON LANDER si zpracoval puk před modrou čarou a následně umístil puk do levého horního rohu branky. Asistence: Pavel Kraskovskij.
23:51'
Začátek druhé třetiny má spád a hraje se téměř bez přerušení.
21:46'
Pavel Kudrjavcev spěchal za pukem a za brankou Jokeritu byl pak pořádně masírován dvěma hráči Jokeritu.
21:10'
Rychlý přechod do útoku, přihrávka na levé křídlo a zakončení mířící mimo branku Jaroslavle. To byl další útok domácího celku.
20:48'
Nicklas Jensen se nacházel v ofsajdu a bude následovat vhazování ve středním pásmu.
20:01'
Střely na branku po první třetině: 5:4!
Stejně jako v nedávném vzájemném zápase, Jokerit vede po první třetině těsným rozdílem. Domácí hrají zatím disciplinovaně, zatímco Jaroslavl již měl tři hráče na trestné lavici. A právě v početní převaze 5 na 3 přišla jediná branka první třetiny. Hosté se v závěru snažili o převahu, nicméně naráželi na dobrou defenzívu Žolíků.
20:00'
19:13'
V závěrečné minutě jde vidět velká snaha z pohledu hostů. Avšak vypadá to, že první třetinu vyhraje jejich soupeř z Finska.
18:23'
Georgij Ivanov mohl potrestat nepřesnou rozehrávku soupeře, ale než stačil vystřelit, tak mu puk odebral hráč Jokeritu.
17:13'
Jaroslavl se nyní snaží aktivně napadat, ale zatím jim to nepřináší kýžené ovoce.
16:06'
Anders Lindbäck nakonec dokázal udržet puk ve své výstroji, kdy předvedl hezký zákrok proti dorážce Korškova. Následně se strhla menší potyčka, ale rozhodčí vylučovat nebudou.
15:52'
Edward Pasquale přerušuje hru a tím dává prostor pro druhou komerční přestávku této třetiny.
14:57'
Hosté se snaží o nějakou konstruktivní kombinaci, avšak nyní naráží na tuhou defenzívu Jokeritu.
13:24'
Veli-Matti Savinainen dostal dost prostoru na levé straně, kde dostal puk do jízdy. Jeho pokus z první nebyl přesný.
12:21'
Jokerit stihl dát první branku ještě ve hře proti třem a dohrávali pak proti čtyřem. Nicméně ve zbývajícím čase přesilovku už se nedostali do další nebezpečné akce.
11:13'
Jokerit vyhrál buly, kdy se všichni shlukli do jednoho chumlu. Puk následně vyplaval na osu ledové plochy, kde číhal osamocený Haapala. Ten ukázal velký přehled pro hru a hezkou přihrávkou oslovil VELI-MATTI SAVINAINENA, který překonává poprvé brankáře Lokomotivu. Asistence: Henrik Haapala.
10:36'
Rána z pravé strany minula branku a puk podél mantinelu končí až ve středním pásmu. Jokerit tak musí zpět do středního pásma a zahájit další přechod do útoku.
10:16'
Maxim Osipov vyhodil puk mimo hrací plochu a oslabuje svůj tým. Jaroslavl se nyní bude bránit minutu ve třech! První kritický moment pro hosty.
09:43'
Ihned od začátku domácí motají soupeře před jeho brankou. Nakonec je z toho zásah brankáře Lokomotivu.
09:18'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (André Petersson – 2 min., podrážení).
09:18'
Hráči Jokeritu se snažili udržet pásmo, ale nakonec se dostali do ofsajdu. Nicméně byl tam faul z pohledu hostujícího hráče a je tu další přesilovka.
08:23'
Nyní to zatím vypadá na hodně taktickou bitvu z obou stran. Celkový počet střel v blížící se polovině první třetině je poměrně nízký a to 1:3!
08:10'
V nedávném vzájemném utkání, na začátku října, již Jokerit po pěti minutách zápasu vedl 1:0 a to díky brance Schroedera.
07:17'
Zakázané uvolnění Jaroslavle a hra se bude vracet zpět před jejich branku.
06:12'
Na obou týmech jsou v začátku zápasu pozorovatelné nepřesnosti v přihrávkách.
04:56'
Jaroslavl je v plném počtu a přesilovka se Jokeritu vůbec nepodařila. Naopak hosté dokázali několikrát zahrozit.
04:07'
Eeli Tolvanen kostrbatě zavezl puk do pásma, ale dokázal jej ještě udržet. Nicméně domácí se nedostali do zakončení a nakonec dokázal jejich soupeř dostat puk z vlastní třetiny.
03:17'
Vladimir A. Tkačjov byl tím hráčem, který nastřelil přesně brankáře Lindbäcka.
03:17'
V oslabení nyní ujel obraně domácím hráč Jaroslavle, který nezamířil přesně mezi tři tyče!
02:54'
Atte Ohtamaa bude prvním vyloučeným hráčem a to za nedovolené bránění.
02:32'
Nahození z levé strany nakonec musel Anders Lindbäck srazit, o puk se postarala obrana Jokeritu. Domácí se pak dostali do rychlého útoku a Edward Pasquale si lapačkou pohlídal zakončení z pravé strany.
01:32'
Denis Alexejev dostal pěknou zadovku, avšak jeho zakončení postrádalo přesnost a puk skončil za brankou. Jokeritu se následně daří dostat puk z vlastní třetiny.
00:31'
Domácí celek zahájil vysoký pressink a nakonec přišlo zakončení z pravé strany, které Pasquale hokejkou srazil k mantinelu.
00:01'

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Kalninš) – Lehtonen, Pudas, J. Krejčík, D. Sklenička, Kivistö, Lööv – Savinainen, O'Neill (A), Regin – Schroeder, Nicklas Jensen, Pakarinen – Tolvanen, Haapala, Mäenalanen – Anttila (C), Joensuu (A), Pihlström.

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – Misjul, Malyšev, Čerepanov, Ohtamaa, A. Marčenko, M. Osipov, Rafikov – Iljenko, Berjozkin, Ivanov – J. Averin (A), Alexejev, Kajumov – Kudrjavcev, Tkačjov (C), Pääjärvi – A. Petersson, Korškov, Lander (A) – Kraskovskij.

Rozhodčí: R. Gofman, A. Ravodin – A. Nikolajev, D. Šadrin.

Jokerit Helsinky
Jokerit má aktuálně poměrně dobrou formu, když v posledních čtyřech duelech nepoznal porážku! Naposled porazil 4:1 Dinamo Rigu. Nejvíce se z posledních čtyř zápasů zapotil proti Jaroslavli (3:2) a právě Jaroslav je jejich dnešním soupeřem a uvidíme, jestli dokáže tento ambiciózní celek porazit i na svém ledě.
Navíc Žolíci jsou střelecky při chuti, o tom svědčí jejich vstřelené branky, kdy v posledních čtyřech duelech dali 19 branek! Což činí přes čtyři branky na utkání.

Lokomotiv Jaroslavl
Ani hosté nehrají vůbec špatně. Ti v posledních pěti duelech bodovali celkem ve čtyřech zápasech, ten jediný byla právě již zmíněná prohra s Jokeritem. I když v posledních dvou zápasech vyhráli vždy až po prodloužení, nicméně proti celkům jako Spartak Moskva a Dynamo Moskva, se to dá pochopit. I Jaroslavl je hodně produktivní a před dnešním zápasem má stejnou bilanci vstřelených branek jako jejich soupeř, a to 37 zásahů.
Čeká nás rozhodně vyrovnané utkání a uvidíme, jestli se Jaroslavli podaří oplatit nedávnou porážku.
Jakub Krejčík (Jokerit) – 1+0 (5 odehraných zápasů)
David Sklenička (Jokerit) – 1+2 (9 odehraných zápasů)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.