KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Jaroslavl - 19. ledna 2021   15:00

Magnitogorsk
13:28' Prochorkin (Košelev, J. Jakovlev) • 37:08' Dronov (Holm, Švyrjov) • 47:56' Karpov (Mozjakin, A. Nestrašil) • 56:12' Několenko (Korobkin)
Jaroslavl
Konovalov (Pasquale) – A. Marčenko, Ohtamaa, M. Osipov, Barancev, Savčenko, Čerepanov, Misjul, Malyšev, Rafikov – Pulkkinen (C), V. A. Tkačov, A. Petersson (A) – J. Averin (A), Lander, Kraskovskij – Korškov, Alexejev, Kajumov – Beljajev, Tesanov, Berjozkin.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek dnešního dne.
Česká a slovenská stopa
Andrej Nestrašil (MET) – 0+1, +/- účast, 6 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 15:59
Zápas je u konce, Magnitogorsk dokázal na domácím ledě porazit Lokomotiv 4:1. Dlouho to byl velmi vyrovnaný a napínavý zápas, kteří domácí rozhodli až v závěru. V první třetině se trefil domácí Nikolaj Prochorkin. Na začátku druhé části zápasu vyrovnal Anton Lander, ale ještě před druhou přestávkou Magnitce vrátil vedení Grigorij Dronov. Ve třetí třetině pak Metalurg rozhodl o své vítězství, když se nejprve ve 48. minutě prosadil Maxim Karpov a v 57. minutě uzavřel skóre zápasu gólem na 4:1 Archip Několenko. Magnitogorsk vyhrál už šesté domácí utkání s Jaroslavlí v řadě.
59:29'
Lokomotiv ještě tráví čas v útočném pásmu, už je ale více než jasné, že na jeho porážce se nic nezmění.
58:57'
Po zakázaném uvolnění se ještě bude vhazovat před brankou Metallurgu.
58:35'
Archip Několenko se dostal do další šance, ale tentokát Konovalova nepřekonal, druhého gólu v zápase se nedočkal.
57:24'
Jaroslavl se ještě nevzdává a usazuje se v útočném pásmu, na vyrovnání už má ale hodně málo času.
56:12'
Metallurg právě vstřelil branku!
Přesilovou hru sice Magnitogorsk nevyužil, ale prosadil se posléze a už vede 4:1! ARCHIP NĚKOLENKO dostal od Korobkina výbornou přihrávku mezi kruhy a svou bombu namířil přesně k tyči. Konovalov nedokázal reagovat. Asistence: Jegor Korobkin.
55:12'
55:06'
Jaroslavl tohle oslabení zatím zvládá opravdu dobře, nyní ušetřila hodně času pobytem v útočném pásmu.
54:07'
Znovu se Lokomotivu povedlo vyhodit puk přes celé hřiště.
53:47'
Hosté se zatím brání dobře, Magnitogorsk se ještě nedokázal natrvalo usadit v útočném pásmu.
53:12'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Korškov – 2 min., krosček).
52:36'
Jakovlevova dlouhá přihrávka byla nepřesná, je z toho zakázané uvolnění.
51:37'
Magnitogorsk si zatím v pohodě střeží své dvoubrankové vedení, do konce je v posledních minutách aktivnějším týmem.
50:47'
Nestrašil se už chystal z pravého kruhu vypálit, když mu jeden z obránců Jaroslavle na poslední chvíli vypíchl puk.
49:49'
Nikolaj Prochorkin dostal od Jakovleva krásnou přihrávku do jízdy, ale nepočínal si dobře, jeho následná zadovka byla nepřesná.
48:42'
Jaroslavl se okamžitě pokouší o odpověď a usazuje se v útočném pásmu.
47:56'
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek, už vedou 3:1! Nestrašil střelou z mezikruží Konovalova nepřekonal, ten ale pouze vyrazil kotouč před sebe, Mozjakin ho posunul na MAXIMA KARPOVA, a ten trefil odkrytou bránu. Asistence: Sergej Mozjakin, Andrej Nestrašil.
47:22'
Pavel Kraskovskij dostal přihrávku na levý kruh a vystřelil z pokleku. Jussi Olkinuora předvedl skvělý zákrok lapačkou.
45:50'
Andrej Nestrašil se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, ale byl na to sám, tak raději poslal puk zpět do středního pásma.
44:50'
Michail Beljajev se obtočil okolo branky a rychle zakončil, Jussi Olkinuora však byl znovu na svém místě a podržel svůj tým.
44:18'
Jaroslav sice strávila skoro celou přesilovku v útočném pásmu, ale jen jednou vystřelila na branku Metallurgu.
43:37'
Na pravý kruh dostal nabito Rafikov a z první vypálil, Jussi Olkinuora se ale stihl včas přesunout.
42:31'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Korobkin – 2 min., držení).
41:55'
Olkinoura zachytil nahození soupeře a ještě stihl hokejkou rychle rozehrát, tak aby se nevhazovalo před jeho brankou.
40:40'
Magnitogorsku se nepovedla rozehrávka, dlouhá přihrávka končí zakázaným uvolněním.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:44.
Druhá třetina je minulostí, Metallurg stále na domácím ledě nad Jaroslavlí o gól vede, skóre se posunulo na 2:1. Lokomotivu se podařilo vyrovnat ve 22. minutě, když se v oslabení prosadil Anton Lander. Jaroslavl poté dokonce sahala po vedení, ale další své šance už využít nedokázala. Závěr třetiny pak patřil domácím, kteří z toho dokázali vytěžit vedoucí branku, tu vstřelil obránce Grigorij Dronov.
40:00'
39:40'
Závěrečné sekundy tráví domácí v útočném pásmu, hosté jsou pod velkým tlakem.
38:12'
Domácí se znovu usadili v útočném pásmu, závěr druhé třetiny jim jednoznačně patří. Lokomotiv se musí jen bránit.
37:08'
Krátce po ubráněném oslabení jdou domácí do vedení! Obránce GRIGORIJ DRONOV dostal dobrou přihrávku na levý kruh, ještě si vylepšil svou střeleckou pozici, a pak rychlou střelou zápěstím propálil Konovalova. Asistnce: Philip Holm, Igor Švyrjov.
36:23'
35:42'
I v oslabení se probil ke střele domácí útočník Sergej Plotnikov, ale z mezikruží Konovalova nepřekonal.
35:23'
Jegor Korškov dostal dobrou přihrávku před branku, ale z blízka Olkinuoru nepřekonal, ten měl prostor u své levé tyče pokrytý.
35:09'
Lokomotiv se drží v útočném pásmu, zatím ale kotouč putuje jen kolem mantinelů.
34:23'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Arťom Minulin – 2 min., držení).
32:23'
Z levého kruhu pálil Jegor Averin, ale trefil jen prostředek branky, takže Jussi Olkinuora neměl problém zasáhnonut.
31:43'
Ilja Konovalov opět drží kotouč ve své rukavici, tentokrát chytil střelu Semjona Košeleva.
31:10'
A další zakázané uvolnění Jaroslavle. Hostům se teď nedaří přesně založit útočnou akci.
30:59'
Hra se opět vrátí před branku Jaroslavle, píská se totiž zakázané uvolnění.
30:21'
30:09'
Tentokrát Nestrašil z pravé strany nastřeloval kotouč před branku na teč, ani to se ale neujalo.
29:17'
Andrej Nestrašil dostal dobrou přihrávku na pravý kruh a vypálil, Ilja Konovalov zasáhl lapačkou.
28:23'
Druhá polovina přesilovky není ze strany Magnitogorsku vůbec dobrá, domácí se nedokážou usadit v útočném pásmu.
27:05'
Domácí měli ve své přesilovce velký tlak, ale nyní se podařilo Jaroslavli vyhodit puk.
26:21'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxim Berjozkin – 2+2 min, vysoká hůl).
26:13'
Anton Lander zakončoval z pravého kruhu zápěstí, ale jeho pokus byl nepřesný.
26:10'
25:10'
Domácí se zatím brání dobře, znovu se jim podařilo vyhodit puk.
24:10'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
23:20'
Rozehrávka Jaroslavle byla nepřesná a stalo se z ní zakázané uvolnění.
22:13'
21:53'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Hosté vyrovnávají, prosazují se ve vlastním oslabení! Magnitogorks propadl ve středním pásmu, ANTON LANDER si vyměnil v přečíslení kotouč s Kajumovem a překonal Olkinuoru. Asistence: Artur Kajumov.
21:10'
Hosté se zatím brání dobře, daří se jim vyhazovat puky.
20:13'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (André Petersson – 2 min., držení hole).
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 15:55
První třetina je za námi, Metallurg vede na domácím ledě nad Jaroslavlí 1:0. Sledovali jsme pohledný ofenzivní hokej z obou stran, bylo vidět, že se utkávají dva kvalitní týmy z KHL. Obě mužstva měla k dispozici přesilovou hru, domácí dokonce dvě, ale z nich branka nepadla. Jednu branku jsme ale přeci jen viděli, ve 14. minutě se trefil z pohotové dorážky z předbrankového prostoru Nikolaj Prochorkin.
20:00'
19:46'
Denis Barancev zůstal zapomenutý za obranou Metallurgu a dostal výbornou přihrávku do jízdy, ale ani on nedokázal propálit Olkinuoru.
19:27'
Z levé strany to z hodně ostrého úhlu zkoušel Jegor Averin a Jussi Olkinuora měl co dělat, aby kotouč chytil do lapačky.
19:09'
Archip Několenko vypálil z pravé strany, ale nedokázal trefit branku, kotouč dokonce skončil v ochranné síti.
18:48'
Metallurg ze svého asi půlminutového pobytu v útočném pásmu nevytěžil žádnou střelu na branku a teď jedou dopředu zase hosté.
17:18'
Hosté se dostali do přečíslení, které zakončoval Artur Kajumov, ale nedokázal z blízka Olkinuoru překonat. To byla velká šance.
16:47'
Jegor Korškov vystřelil od modré čáry zápěstím, ale nemířil přesně, Ilja Konovalov zasahovat nemusel.
16:13'
Od pravého mantinelu vystřelil kapitán Lokomotivu Vladimir A. Tkačov, Jussi Olkinuora předvedl dobrý zákrok.
16:00'
15:38'
Tentokrát se domácí o pásmo připravili sami, přihrávka na modrou čáru byla nepřesná.
15:15'
Hosté se dál úspěšně brání, nyní se jim povedlo vyhodit puk.
14:38'
Nikolaj Goldobin vypálil nebezpečně z levého kruhu a mířil do horní části branky, puk ale prolétl těsně nad břevnem.
14:00'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
13:28'
Domácí otevírají skóre dnešního utkání! Košelev objel branku a snažil se rychle kotouč zasunout za Konovalovova záda. To se mu sice nepovedlo, ale před brankou byl připravený NIKOLAJ PROCHORKIN, kterému se podařilo puk ze vzduchu dorazit do branky. Asistence: Semjon Košelev, Jegor Jakovlev.
13:15'
Z pravého kruhu po rychlé brzdě vystřelil Semjon Košelev, ale branku netrefil.
12:42'
Nikolaj Goldobin dostal dobrou přihrávku před branku a z blízka okamžitě vypálil, trefil ale jen lapačku Konovalova.
12:02'
Jaroslavl byla poměrně dlouho v obranné třetině Magnitogorsku, ale ten se dobře ubránil, nedovolil ani jednu střelu na bránu.
11:31'
Obě mužstva se snaží hrát hodně útočně, teď jsou to zase hosté, kteří kombinují v útočném pásmu.
10:36'
Arťom Minulin z levé strany od modré nahodil puk na branku, ale Ilja Konovalov ani zasahovat nemusel.
09:58'
Po vyhraném vhazování střílel od modré z velkého nápřahu Denis Barancev, ale Jussi Olkinuora znovu obstál a chytil i bekhendovou dorážku Kraskovského.
09:40'
08:58'
Z levého kruhu vystřelil rychle zápěstím Jegor Averin a dorážet se ještě snažil Jegor Korškov, Olkinuora ale všechno ustál.
07:47'
07:40'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikolaj Prochorkin – 2 min., hákování).
06:40'
Teď už je Magnitogorsk usazený v útočném pásmu a snaží se najít palebnou pozici.
05:58'
Hosté začali oslabení dobře, hned se jim povedlo vyhodit puk.
05:47'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Teemu Pulkkinen – 2 min., hákování).
04:27'
Dennis Rasmussen přihrával před branku, kde hledal Goldobina, ale ten byl dobře pokrytý obranou Jaroslavle.
03:36'
Igor Švyrjov střílel z pravého kruhu, jeho rána ale velké strosti Konovalovovi nenadělala.
02:48'
Na druhé straně střílel Jegor Averin, brankář Magnitky Jussi Olkinuora si připsal dobrý zákrok.
01:36'
Arťom Zemčonok dostal nabito na modrou čáru, ale jeho střela prolétla vedle branky Lokomotivu.
00:30'
Domácí začínají aktivně, hned se usazují v útočném pásmu a kombinují.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora – Zemčonok, J. Jakovlev (A), Minulin, Pašnin, Holm, Dronov, Nikolajev – S. Plotnikov (A), Prochorkin, Košelev – N. Kuljomin, Rasmussen, Goldobin – Karpov, A. Nestrašil, Mozjakin (C) – Korobkin, Několenko, Švyrjov.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Pasquale) – A. Marčenko, Ohtamaa, M. Osipov, Barancev, Savčenko, Čerepanov, Misjul, Malyšev – Pulkkinen, V. A. Tkačov (C), A. Petersson – J. Averin (A), Lander (A), Kraskovskij – Korškov, Alexejev, Kajumov – Beljajev, Tesanov, Berjozkin.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Maximovskij, Parikov.
Češi a Slováci na soupiskách

Andrej Nestrašil (MET) 40 zápasů, 17 bodů (9+8)
Vzájemné zápasy

V této sezoně spolu zatím tyto dva týmy odehrály jen jedno vzájemné utkání, které bylo velmi vyrovnané a nakonec se z výhry 4:3 na nájezdy na ledě Jaroslavle radoval Magnitogorsk. Metallurg vyhrál čtyři z posledních šesti vzájemných soubojů, doma pak Jaroslavl porazil dokonce pětkrát po sobě.
Lokomotiv Jaroslavl

Jaroslavl rozhodně dlouhodobě patří do nadprůměru celé KHL a ani aktuální sezona není výjimkou, tento klub má opět za cíl dojít do play-off a v něm pak co nejdál. Momentálně je Lokomotiv po 46 odehraných zápasech s 63 body na kontě na skvělém třetím místě Západní konference a na druhém místě Tarasovovy divize. Postup do play-off už má Jaroslavl v podstatě v kapse, teď už si jen bude budovat co nejlepší pozici. Z posledních sedmi utkání Lokomotiv pětkrát vyhrál, naposledy ale prohrál 0:4 na ledě Čeljabinsku, to bude chtít dnes napravit. Venku zatím Jaroslavl v této sezoně odehrála 23 utkání, z toho jedenáctkrát vyhrála, čtyřikrát brala bod a osmkrát vůbec nebodovala. Venku se Lokomotivu moc nedaří, z posledních šesti utkání na ledě soupeřů hned pětkrát odjížděl poražen.
Metallurg Magnitogorsk

Magnitogorsk dlouhodobě patří mezi špičku KHL, jeho cílem je každou sezonu titul. Z něj se Metallurg radoval v éře KHL dvakrát, naposledy v sezoně 2015/16. V minulé sezoně, která se nakonec nedohrála, skončil Magnirogorsk už v prvním kole play-off. V základní části byl Magnitogorsk v minulé sezoně sedmý, tentokrát má našlápnuto na lepší výsledek, po46 zápasech mu patří s 59 body čtvrté místo ve Východní konferenci a druhé místo v Charlamovově divizi. Na nepostupové příčky do play-off má Magnitogorsk náskok pohodových čtrnácti bodů. Metallurg má navíc skvělou formu, vyhrál čtyři z posledních pěti utkání, naposledy doma 3:2 nad Ufou. Doma zatím Magnitka v této sezoně odehrála 23 zápasů, z toho třináctkrát vyhrála, dvakrát brala bod a osmkrát vůbec nebodovala. Z posledních sedmi domácích utkání Magnitogorsk vyhrál hned šestkrát.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části KHL mezi týmy Metallurg Magnitogorsk a Lokomotiv Jaroslavl. Zápas se odehraje v Areně Metallurg v Magnitogorsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.