KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Chabarovsk - 1. listopadu 2020   15:00

Novgorod
Novgorod
09:11' Pajgin (Miele, Žafjarov) • 11:50' Žafjarov (Miele, Szwarz) • 58:57' Miele
3:4
(2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Chabarovsk
Chabarovsk
18:31' Sergijenko  (Zimin, V. Butuzov) • 34:34' Pjanov  (Korotkich) • 40:47' Sergijenko  (T. Zohorna, H. Zohorna) • 63:28' T. Zohorna  (Korjagin)

Využití přesilovek 1/2 – 1/5.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Chabarovsku, kterému se svého soupeře podařilo porazit výsledkem 4:3. Přitom Torpedo v průběhu první periody vedlo o dvě branky. Amur totiž vstoupil do poslední periody ukázkovým způsobem, neboť dokázal zužitkovat přesilovou hru, díky které se vůbec poprvé v utkání dostal do vedení. Novgorod tak měl skoro celou třetí třetinu na to, aby se pokusil o vyrovnání, což přišlo až v samotném závěru. Přesto se z výhry raduje Amur, který rozhodl v následném prodloužení.
63:28'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Chybná rozehrávka domácích nakonec znamená druhý plusový bod pro Amur! Rozehrávku soupeře totiž dokázal vystihnout Korjagin, který poté v předbrankovém prostoru našel TOMÁŠE ZOHORNU. Český útočník bleskovým zakončením vyzrál na brankáře Tichomirova.
Asistence: Gleb Korjagin.
63:17'
Přes protihráče se o zakončení pokoušel hostující Gorškov, který ovšem nemířil zrovna přesně. Následně se na zemi ocitl Fajzullin, o faul se ale nejednalo.
62:20'
Zatím sledujeme hodně poklidné prodloužení, žádného zakončení jsme se zatím nedočkali. Aktivnější je ale Amur, domácí celek spíše čeká na nějakou chybu.
61:17'
Vhazovalo se po pravici brankáře Tichomirova, kde byl Amur na buly úspěšnější. Na nahrávku zpoza branky si sjel Hynek Zohorna, který měl k puku daleko.
60:10'
Hned v úvodu prodloužení to zkoušel podél levého hrazení vzít sám na sebe Žafjarov, který se ovšem přes protihráče nedostal. Následuje rychlý protiútok.
60:01'
Třetí třetina nerozhodla o osudu zápasu, bude se prodlužovat!
60:00'
58:57'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Velká chyba brankáře Langhamera nakonec znamená vyrovnání! Český brankář si sice poradil se zakončením, jenomže se naprosto zbytečně pokoušel o rozehrávku. Do ní se ovšem postavil ANDY MIELE, který doslova dotlačil kotouč za záda brankáře.
Bez asistence.
58:11'
Torpedo to zkouší bez brankáře!
57:44'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Chris Wideman – 2 min., krosček).
57:33'
Chabarovsku se v posledních vteřinách daří držet puk daleko od své branky, nicméně nyní se k nebezpečnému zakončení dostal Žafjarov, který mířil nad.
56:36'
Fajzullinovi se povedlo pokrýt kotouč před protihráčem, načež ho přeposílal podél mantinelu na Hynka Zohornu. Ten se nechal obrat a hra se tak ihned otočila.
55:25'
Gizdatullin nedokázal ustát souboj s protihráčem, což zas tak nevadí. Torpedo se totiž i nadále nachází daleko od branky soupeře, což hostům vyhovuje.
54:18'
Vjačeslav Ušenin předčasně odešel do kabiny, zřejmě dostal pukem přímo do obličeje. Hodně nešťastný moment, třetí formace Amuru se tak bude muset přeskupit.
54:14'
Oddechový čas pro hosty.
53:12'
V oslabení se do protiútoku dostával domácí Belevič, kterému ovšem zakončení moc nesedlo. Navíc mu ho dokázal srazit protihráč, brankář Langhamer mohl zůstat v klidu.
52:20'
Turbin si krátce po vhazování našel pozici pro nahození kotouče na branku, nicméně našel pouze lapačku připraveného Tichomirova, který pro jistotu přerušil hru.
51:16'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kirill Urakov – 2 min., nedovolené bránění).
50:10'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Torpedo se v posledních minutách hry trochu zlepšilo, stále však naráží na dobře fungující obranu.
49:20'
Polunin zkoušel u opačného kruhu najít Rasskazova, kterého také našel. Druhý jmenovaný zakončoval z těžké pozice bekhendem, nakonec ale mířil nepřesně.
48:19'
Snadná práce pro českého brankáře Langhamera, který si poradil se zakončením z hole Pajgina. Je tu další přerušení, zároveň sledujeme komerční přestávku.
47:20'
Nižnij Novgorod znovu musel vyklidit pásmo soupeře, kde došlo ke špatné nahrávce. Na opačné straně to vypadalo na ofsajd, Gizdatullin to ale zřejmě stihl včas.
46:18'
Do protiútoku se vydala první formace Amuru. Hynek Zohorna sice zatáhl kotouč za branku Tichomirova, avšak tam nevyzrál na dvojici dotírajících protihráčů.
45:21'
Směrem dozadu to dokonale zvládl hostující Turbin, který se pokoušel odehrát kotouč o levý mantinel. Před modrou čárou ho ovšem zastihl pozorný Wideman.
44:06'
Amur nakonec sáhl do nahrávky, načež nepovedenou rozehrávkou odehrál kotouč přes všechny čáry. Vypadalo to na zakázané uvolnění, nakonec tomu tak nebylo.
43:14'
Austin pouze nahodil puk k zadnímu hrazení, kde se Gončarukovi povedlo obelstít v souboji protihráče. Torpedo konečně kombinuje, ke střele to zatím nevede.
42:33'
Další šance na straně Chabarovsku! Puk dokonce skončil na brankové konstrukci, načež se hostujícímu celku nepovedlo dotlačit kotouč za čáru.
41:44'
Nižnij Novgorod tak bude muset poprvé v tomto duelu dotahovat, což je nezvyklá situace. Amur je i po vedoucí brance aktivnější, nyní operuje v pásmu soupeře.
40:47'
Hostující celek se vůbec poprvé v utkání dostává do vedení! Chabarovsk si vypracoval hodně velký tlak, který přinesl několik zablokovaných pokusů. Nakonec se nekompromisním způsobem opřel do kotouče JURIJ SERGIJENKO, který tentokráte mířil naprosto přesně pod horní konstrukci domácí branky.
Asistence: Tomáš Zohorna, Hynek Zohorna.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro Chabarovsk, který se ihned nastěhoval do pásma soupeře, kde se mu po krátké době povedlo rozjet kombinaci.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která ovšem nepřinesla nikterak atraktivní podívanou. Směrem dopředu sice bylo aktivnější Torpedo, avšak ani domácí celek se do mnoha brankových příležitostí nedostal. Amur se v průběhu druhé třetiny dlouhou dobu hledal, nakonec se mu přesto povedlo vsítit vyrovnávací branku, která vydržela až do konce třetiny. Poslední třetí perioda tak bude ještě hodně zajímavá!
40:00'
39:48'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Chris Wideman – 2 min., držení).
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:57'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Damir Žafjarov – 2 min., podrážení).
38:37'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Danil Fajzullin – 2 min., podrážení).
37:20'
Následoval nástřel ze středního pásma, který měl spíše prověřit připravenost brankáře Tichomirova. Ten vyrážel do strany, kde se nacházel Wideman.
36:36'
Chabarovsk najednou po vyrovnání brance pořádně ožil. Tentokráte si to po levém křídle namířil vpřed Butuzov, který to zkoušel na delší tyč, kterou ovšem minul.
35:05'
Rasskazov si na modré čáře pokoušel najít prostor k nahození, jenomže do dráhy letu puku ještě vložil hokejku jeden z protihráčů, od kterého šel touš nad branku.
34:34'
Hostující celek smazává dvoubrankové manko, máme totiž vyrovnáno! VALENTIN PJANOV se v mezikruží dostal k volnému kotouči, načež stál před brankářem Tichomirovem, kterého překonal rychlou střelou k bližší brankové konstrukci. Nyní domácí obrana naprosto zaspala!
Asistence: Ignat Korotkich.
34:16'
V mezikruží si o nahrávku řekl domácí Der-Argučincev, který ovšem nepropálil přehuštěný blok přes Langhamerem. Torpedo v posledních minutách ožilo.
33:15'
Hra je navíc znovu přerušena, což si vyžádalo prostor na další komerční přestávku, již druhou ve druhé třetině. Zároveň u střídaček probíhají další taktické pokyny.
32:23'
Langhamer nyní musel za vlastní branku, kde zachytil nahození podél mantinelu. Po jeho rozehrávce se Amur dostal do pásma, kde ovšem nic moc nevymyslel.
31:30'
Je za námi více než polovina zápasu, zatím sledujeme poměrně nezáživnou podívanou. Ani jedno z mužstev se do šancí nedostává, navíc se ani nevylučuje.
30:12'
Přes červenou čáru se dostal Kloos, který poté odehrál kotouč do útočného pásma. V rychlostním souboji ovšem uspěl Korjagin, kterému se povedlo ideálně rozehrát.
29:20'
Sám na sebe to při předešlém útočném snažení vzal hostující Polunin, který se na přední tyči pokoušel propasírovat kotouč za záda Tichomirova, což se nepovedlo.
28:16'
Na pravém křídle převzal nahrávku hostující Gizdatullin, který pouze nahazoval k zadnímu hrazení. Oba celky odjely na střídačku, o rozehrávku se stará Pajgin.
27:31'
Hynek Zohorna tvrdě dohrál Gončaruka u levého hrazení, což znamenalo zisk kotouče. Chabarovsk přesto nic moc nevymyslel, Tichomirov na další zákrok čeká.
26:20'
Nakonec se dle sudích o nedovolený zákrok nejednalo, pokračuje se tedy v pěti na obou stranách. Vzápětí si hraničně počínal Ušenin, ani nyní se nevylučuje.
25:40'
K trestnému střílení se rozjel obránce Wideman, který ovšem na Langhamera nedokázal vyzrát!
25:40'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Denis Golubev – trestné střílení, hákování).
25:16'
Až před brankáře se dostal obránce Pajgin, který si připravoval bekhendové zakončení. Na poslední chvíli ho ovšem zastavil soupeř, zřejmě to bylo za cenu faulu.
24:20'
Nižnij Novgorod se znovu dostal na delší dobu na druhou stranu ledové plochy, kde se soupeři zatím daří odrážet útoky. Nyní s kotoučem operuje Čechovič.
23:20'
V útočném pásmu se na dlouho hokejku povedlo popostrčit kotouč Mišarinovi, který za vlastní brankou oslovil Austina, jenž rozehrál podél levého hrazení.
22:08'
Nahrávka do jízdy sice našla Šenfelda, avšak ten z otočky nepřesně předával kotouč na Kloose. Nižnij Novgorod se tak neprosadil, na druhou stranu míří soupeř.
21:17'
Nižnij Novgorod poprvé ve druhé třetině prověřil připravenost brankáře Langhamera, který raději kotouč schoval do své lapačky. Následovat bude další vhazování.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro Chabarovsk, který se sice ihned dostal do pásma soupeře, jenomže tam se nahrávku povedlo přečíst Pajginovi.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nakonec lépe dopadla pro domácí Torpedo, které se střelecky prosadilo hned dvakrát. Přitom lépe do utkání vstoupil Chabarovsk, který se při větším štěstí mohl dostat do vedení, což se nakonec nepovedlo. Naopak se poprvé prosadil domácí celek, který následně využil přesilovou hru. I ke konci první periody byl aktivnější Novgorod, nicméně Amuru se povedlo vsítit kontaktní branku.
20:00'
18:31'
Je tu důležité snížení v podání Chabarovsku, který se tak vrací zpět do zápasu! Amur se totiž dokázal na delší dobu usadit v pásmu soupeře, kde nakonec od levého kruhu pálil urostlý obránce JURIJ SERGIJENKO, který celkem překvapivě propálil Tichomirova. Svůj díl práce odvedl také Rasskazov, který bránil brankáři ve výhledu.
Asistence: Nikita Zimin, Vladimir Butuzov.
17:23'
Tomáš Zohorna šikovně přenechal pod sebe na Korjagina, který ještě v lepší palebné pozici oslovil spoluhráče Turbina, jehož pokus trefil pouze nohu soupeře.
16:19'
Jenomže Chabarovsku se směrem dopředu zrovna nedaří, ani první formace se totiž nedostala k ničemu nebezpečnému. Do protiútoku tak na druhé straně spěchá Kloos.
15:20'
V mezikruží přebral nahrávku domácí Žafjarov, který to okamžitě zkoušel bekhendem. Před brankou se povedlo vložit do rány nohu Kamalovovi, Langhamer nezasahoval.
14:47'
V krátkém časovém sledu se puk znovu otřel o ochrannou síť, což si vyžádalo prostor pro komerční přestávku. Krátce po ní se bude vhazovat před Langhamerem.
13:44'
Chabarovsku se nepovedlo ideálním způsobem založit útočnou akci, puk totiž směřoval přes všechny čáry. Hra je znovu přerušena, je tu další zakázané uvolnění.
12:33'
Žafjarov chtěl nahrávkou oslovit svého kolegu Pajgina, jenomže do nahrávky šikovně vložil vlastní hokejku pozorný Sergijenko, který tak osvobodil svůj celek.
11:50'
Domácí celek využívá přesilovou hru a dostává se do dvoubrankového vedení! Torpedo se totiž na delší časový úsek usadilo v pásmu soupeře, kde měl u levého kruhu celkem dost prostoru DAMIR ŽAFJAROV, jehož naprosto přesná střela zapadla přesně do bližší šibenice branky. Langhamer toho zřejmě moc neviděl!
Asistence: Andy Miele, Jordan Szwarz.
10:44'
Snadná práce pro českého brankáře Langhamera, který si tentokráte se střelou z velké vzdálenosti dokázal poradit. Nyní se bude vhazovat po jeho levačce.
09:54'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Nikita Kamalov – 2 min., vražení na hrazení).
09:11'
Domácí celek se dostává do kýženého vedení! Naprosto ukázkovou tečí se prezentoval domácí obránce ZIJAT PAJGIN, kterému se povedlo překvapit českého brankáře Langhamera. Jednalo se snad o první přesný střelecký pokus ze strany domácích, kterým se povedlo dostat do vedení!
Asistence: Andy Miele, Damir Žafjarov.
08:05'
Do zajímavé šance se před malým momentem dostal Polunin, který se snažil najít místečko mezi betony Tichomirova, jenž ovšem se štěstím zakročil.
07:23'
Nižnij Novgorod se vlastní neschopností nedokázal udržet v útočném pásmu, proto se tedy musel vracet za modrou čáru. Poté zpět do třetiny nahazoval Wideman.
06:25'
Obránce Austin si vyměnil kotouč s Mišarinem, načež sám odjel na střídačku. Torpedo se přesto málem dostal do šance, zakončení ale zablokoval jeden z protihráčů.
05:55'
Na řadu přišla první komerční přestávka tohoto zápasu, po které se do útoku vrhl domácí Miele. Ten ovšem narazil do Kamalova, který odehrál puk do bezpečí.
04:13'
Předávka za sebe našla Korjagina, který ještě vracel kotouč za branku soupeře. Tam si sice o nahrávku řekl Žafjarov, avšak toho čistým způsobem obral protihráč.
03:08'
Chabarovsk i tentokráte ovládl vhazování, díky čemuž se usadil v pásmu soupeře. U pravého kruhu operoval Rasskazov, který nabíjel na modrou čáru na Turbina.
02:08'
Vhazovalo se po levici domácího brankáře Tichomirova, tentokráte byl úspěšnější Nižnij Novgorod. Ten přešel na opačnou stranu, kde se mu celkem daří i kombinovat.
02:02'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Sergej Gončaruk – 2 min., sekání).
01:14'
Amur se doslova prokousal do útočného pásma, kde ovšem Tomáš Zohorna nepředal kotouč na svého parťáka Fajzullina. Torpedo okamžitě otočilo hru.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro Chabarovsk, který se jako první vydal do vlastního pásma. Tam to zvládl Turbin, který dokázal ideálně rozehrát.
00:01'

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Melničuk) – Ch. Wideman, Pajgin, Orlov, Marin, Austin, Mišarin – Žafjarov (A), Miele, Čechovič – Varnakov, Kloos, Šenfeld (C) – Gončaruk, Belevič, Szwarz – Der-Argučincev, D. Iljin, Urakov (A).

Amur Chabarovsk: Langhamer (Šijanov) – Turbin, Kamalov, Sergijenko, Korjagin, Zimin, Korotkich – Fajzullin (C), T. Zohorna, H. Zohorna – V. Butuzov, Rasskazov, Polunin – Gorškov (A), Vj. Ušenin, Vl. Ušenin (A) – Golubev, Pjanov, Gizdatullin.

Rozhodčí: Naumov, Ščenjov – Bersenjov, Judin.
TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD
Charlamova divize: 21 zápasů, 5. místo, 21 bodů, skóre 57:63, bilance 5-4-3-9

Torpedo odehrálo o tři zápasy méně oproti svému soupeři, v posledních utkáních ale chytlo formu a pohled na posledních pět zápasů nabizí velice zajímavé výsledky. Sice přišla prohra s Kunlunem, následovalo však překvapivě plodné období, neboť ve venkovních zápasech vyhrál Novgorod jak nad Magnitkou, tak i nad moskevským CSKA (oba zápasy v prodloužení). Proti Čeljabinsku sice přišla prohra 1:4, poslední domácí utkání ale Torpedo sehrálo na výbornou a rozjetý Minsk vypráskalo poměrem 6:3. V přímém porovnání tak bude Novgorod zítra vstupovat do zápasu jako mírný favorit.
AMUR CHABAROVSK
Černyševova divize: 24 zápasů, 18 bodů, skóre 51:76, bilance 6-2-2-14

Tygři sehráli v poměru vůči ostatním týmům KHL 24 zápasů, což je společně s Ufou maximum v celé soutěži. Výhra ale přišla jenom v osmi případech a začátek podivného ročníku tak na východě Ruska nezachytili ideálně. Z posledních pěti zápasů brali Tygři výhru jenom dvakrát, první výhra ale byla pořádně překvapivá, neboť v domácí Platinum Areně rozprášili silnou Kazaň poměrem 7:1, jenže pak prohráli oba domácí zápasy s Čeljabinskem. Zbylé dva zápasy hrál Chabarovsk venku, v Ufě neměl moc šanci a prohrál 1:4, v Nižněkamsku ale dokázal otočit vývoj zápasu a dojít si pro výhru 3:1.
Krásné nedělní odpoledne přeji všem příznivcům ruského hokeje! První listopadový den bude v největší zemi světa zasvěcen dalšímu hracímu dni KHL. V tomto přenose se zaměříme na zápas z Východní konference. Amur Chabarovsk je od 28. října na tripu a jeho zápas v Nižném Novgorodu bude posledním ze série tří venkovních utkání. Torpedu se však nebývale v současnosti daří, pravidelně dokázal bodovat i se silnými týmy a Amur tak čeká těžká šichta.

Začátek zápasu je naplánován na 15:00, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.