KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Nižněkamsk - 19. ledna 2021   17:00

Novgorod
Novgorod
11:34' Pajgin (Šenfeld) • 14:44' Žafjarov (Čechovič) • 15:19' Ručkin (Terry) • 16:40' A. Michejev  • 21:45' Šenfeld (Belevič, Pajgin) • 26:34' Miele (Čechovič, Pereskokov) • 41:52' Kloos (Šenfeld, Orlov)
7:1
(4:1, 2:0, 1:0)
Nižněkamsk
Nižněkamsk
03:15' Chajrullin  (L. Hudáček, Enlund)
Novgorod
Tichomirov (Serebrjakov) – Ch. Wideman, Pajgin, Austin, Orlov, Ručkin, Marin – Miele, Čechovič, Žafjarov – Šenfeld, Terry, Kloos – Varnakov, Gončaruk, Belevič – Drobin, A. Michejev, Urakov – Pereskokov.
Nižněkamsk
Ivannikov (16. Korotajev) – Bryncev, A. Osipov, Sidorov, Volgin, K. Vorobjov, Semjonov, Abrosimov – Enlund, Chajrullin, L. Hudáček – Popugajev, Porjadin, Linus Johansson – Šiksatdarov, Bucajev, Šarifjanov – Galuzin, Čiviljov, Šafigullin – Bikmullin.

Je hotovo. Nižněkamsk do zápasu vstoupil dobře, když vsítil první branku, ale poté už pouze inkasoval a změnit vývoj zápasu mu Novgorod jednoduše nedovolil.

Slovenský zástup:

Libor Hudáček (NIZ); (0+0), 1 střela, 16:24
59:34'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
59:13'
Jeden z domácích je bez své hole, drobná výhoda pro hosty.
58:40'
Čiviljov přispěchal z trestné lavice. Začala zkrácená přesilovka Nižněkamsku.
58:17'
Čárový rozhodčí čekali poměrně dlouho s odpískáním mimo hru a hráči k sobě měli zase trochu blíže.
57:36'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Chris Wideman – 2 min., držení).
57:36'
Johansson se dostal v oslabení do těsného úniku, který mu zmařil vracející Wideman.
56:40'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Čiviljov – 2 min., držení).
56:04'
Pajgin příjždějící z druhé vlny dostal nabito a vyprášil Korotajevovu lapačku.
55:30'
Nyní musel být pozorný Korotajev, protože dva útočníci Novgorodu podnikli rychlý protiútok.
55:03'
Vorobjov dokázal zasáhnout přihrávku ještě v útočném pásmu a hosté mohou dál kombinovat.
54:47'
Semjonov využil signalizovaného ofsajdu domácích a nabral velkou rychlosti. Během okamžiku byl v útočné třetině a bekhendem se pokusil překvapit pozorného Tichomirova.
54:18'
Odpískaný icing vrátí hru před branku Korotajeva. Ten nyní čelí řadám pokusů ze střední vzdálenosti.
53:15'
Hudáček se zapojuje zpět do hry.
52:33'
Tichomirov vyjel proti vyhozenému kotouč, za kterým ještě spěchal jeden z hostujících hráčů. Brankáři Novgorodu se puk nepodařilo odehrát, ale puk byl bezpečně v levém rohu.
51:15'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Libor Hudáček – 2 min., hrubost).
51:15'
Marin ještě nabil kotouč kolegovi z obrany, ale jeho pokus skončil v ochranné síti. Po odpískání do sebe najeli u hrazení Žafjarov s Hudáčkem.
50:40'
Hudáček už mohl zakončovat z pravé strany, ale těsně před něj se položil Kloos, který střelu zblokoval.
48:52'
Po odpískání se Šafigullin rázně pustil do Widemana, který ho po odpískání poslal na led.
48:13'
Domácí jsou v plném počtu. Miele se hned zkusil utrhnou na levém křídle, ale záhy byl velmi rychle odzbrojen.
48:00'
Přesilová pětka Nižněkamsku nemá v přesilové hře žádný klid pro nějakou kombinaci.
46:13'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andy Miele – 2 min., sekání).
45:18'
Rozjetý Šarifjanov se málem po sólové jízdě dostal před Tichomirova, ale poslední bránící hráč mu kotouč vypíchl.
42:39'
Čiviljov to zkusil individuálně taženou střelou z prostoru mezikruží. Krátce po zákroku a přerušení hry se něco slovně vyříkával se soupeřem.
41:52'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Rychlá útočná akce končí sedmou brankou domácích. Šenfeld z pravého křídla nahodil puk do předbrankového prostoru, kde byl dobře postavený tečující JUSTIN KLOOS. Asistence: Anton Šenfeld a Michail Orlov.
41:32'
Austin pozdravil Korotajeva střeou ze střední třetiny.
40:57'
To se ale vůbec nevyplatilo. Domácí zahájili forčeking a tím donutili soupeře k chybě. Záhy musí dávat Korotajev pozor, pač se hraje kolem jeho branky.
40:30'
Hostům se nepodařilo projet do útočné třetiny, a tak se stáhli a uklidňují hru za brankou.
40:01'
40:00'
39:47'
Poslední vteřiny drží domácí kotouč ve své moci a čekají v obranném pásmu na konec části.
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:31'
Ve vysoké rychlosti přebruslil Miele osu hřiště k levému hrazení a zkusil uvolnit přijíždějící spoluhráče. Dobře pokryté mezikruží jej donutilo vrátit hru na modrou čáru.
37:22'
Obranné čtyřce se podařilo osvobodit a Johansson se ještě snažil dostat do úniku, ale to mu vracející bek Novgorodu nedovolil.
36:11'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Kirill Vorobjov – 2 min., podrážení).
36:04'
Nyní se Nižněkasku podařilo vytáhnout hru do střední třetiny, kde zároveň stihli dva hráči vystřídat.
35:32'
Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry a unavená pětka setrvá na ledě. Popugajev se ještě snažil kpuk dojet, ale nestihl to.
35:05'
Domácí jsou v plném počtu a velmi rychle se usazují před brankou Korotajeva.
33:18'
Po vytažení hry na modrou se opřel do tvrdé rány Vorobjov, ale domácí brankář si připsal další úspěšný zásah.
33:05'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michail Varnakov – 2 min., podrážení).
33:03'
Hosté opět velmi rychle vyrazili na branku soupeře a Tichomirov musel sklepávat betony. Hned nato si musel dávat pozor na druhé straně Korotajev, neboť proti němu startoval Čechovič
32:10'
Volgin to vzal na sebe a díky němu se mohl ke střele dostat Sidorov, ale Tichomirov střelu viděl a úspěšně jej vytěsnil.
31:17'
Pokus o průnik přes levé křídlo zastavil domácí Tichomirov.
31:02'
Hosté se snaží dostat do útočné třetiny, ale domácí jsou na koni a velmi rychle sbírají nahozené kotouče.
26:34'
Tohle už začíná být pro hosty vážné. Obrana Nižněkamsku si všímala pouze Čechoviče na puku, který na rozdíl od soupeře viděl za obranou najíždějícího ANDY MIELEHO, jenž rychlou střelou k pravé tyči navyšuje vedení. Asistence: Ivan Čechovič a Vadim Pereskokov.
26:01'
Bucajev na středu hřiště zachytil rozehrávku domácích, ale v útočném pásmu nebyl podpořen, neboť spoluhráč využili momentu ke střídání.
21:45'
Jak skončila první třetina, tak druhá pokračuje. Po nahození Pajgina hosté nedokázali z předbrankového prostoru vyhodit kotouč a po řadě odrazů ho dorazil ANTON ŠENFELD. Asistence: Andrej Belevič a Zijat Pajgin.
21:03'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Libor Hudáček – 2 min., sekání).
20:01'
První třetina nám nabídla solidní přestřelku. Ačkoli se z první branky radovali hosté, tak do šaten jdou právě oni se čtyřmi inkasovanými góly. Druhou polovinu dvacetiminutovky zcela ovládl Novgorod, kterému vyšlo téměř vše, co zkusil.
20:00'
19:00'
Běží poslední minuta úvodní třetiny a hosté se ještě snaží upravit vývoj před prvním odchodem do šaten.
16:40'
Další nešťastný odraz a domácí vedou už o tři branky! Korotajev vytěsnil nebezpečnou střelu z bezprostřední blízkosti, čímž vymrštil do vzduchu k protější tyči. Tam už zasahoval svou holí ARŤOM MICHEJEV, kterému se puk podařilo zastavit na hranici brankoviště, ale už ne dorazit za brankovou čáru. Ve zmatcích se o to však postarali hráči Nižněkamsku.
15:19'
Střídání v týmu Neftěchimik Nižněkamsk: ze hřiště odchází Jevgenij Ivannikov, přichází Fjodor Korotajev.
15:19'
Šťastný odraz a hosté znova inkasují! Terry se chystal nastřelit puk na branku, ale od brusle bránícího hráče se kotouč odrazil přímo na čepel SEMJONA RUČKINA, který z mezikruží vyslal kotouč přímo za brankovou čáru. Asistence: Chris Terry.
14:44'
Domácí otáčejí vývoj zápasu a zasloužil se o to Žafjarov s Čechovičem po skvělé výměně. DAMIR ŽAFJAROV zpřenechal kotouč Čechovičovi, který mu jej pohotově vrátil na osu hřiště, kam si Žafjarov mezitím najel a bez problémů překonal Ivannikova. Asistence: Ivan Čechovič.
14:42'
Krátce po vhazování se dostal kotouč na hůl Brynceva, který po trochu delším zpracování prověřil Tichomirova.
11:34'
Je srovnáno! Šenfeld vyjel od pravého hrazení k ose hřiště, kde rychlou přihrávkou před kotouč volnému ZIJATU PAJGINOVI, který taženou střelou krásně našel skulinku pod horní tyčí. Asistence: Anton Šenfeld.
11:19'
Rozjetého soupeře chtěl vypnout na hrazení Šarifjanov, ale útočící hráč věděl co dělat.
09:38'
Vyloučený Žafjarov se zapojuje rychle do hry. Domácí první oslabení přečkali bez branky.
08:05'
Sidorov měl na modré čáře dostatek prostoru, ale místo střely raději zvolil pokračovat v kombinaci.
07:38'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Damir Žafjarov – 2 min., podrážení).
07:06'
Zámek stále platí, ale hráči Nižněkamsku napadají velmi rychle.
06:14'
Domácí Novgorod se snaží zkorigovat stav utkání a vyrovnat. Hraje se převážně na polovině Nižněkamsku.
03:15'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Hosté vstupují do utkání s velikou ochotou a jsou odměněni brankou. Za brankou soupeře dobře zabojoval Hudáček, který pohotově poslal puk před pravou tyč, kam si už v dobré rychlosti sjížděl zakončující MARAT CHAJRULLIN. Asistence: Libor Hudáček a Jonas Enlund.
00:01'
Torpedo Nižnij Novgorod

Osmačtyřicet odehraných zápasů, tudíž o dva více než dnešní soupeř odehrál sedmý celek Východní konference, Novgorod.

Mezi Vánoci a Novým rokem měl Novgorod slušnou sérii čtyři vítězství. Od tě doby z šesti utkání zvítězila Torpeda pouze ve dvou případech a jelikož je střed tabulky celkem stísněný určitě budou chtít hráči Novgorodu smazat nevydařené zápasy a skočit znova na vítěznou vlnu.
Neftěchimik Nižněkamsk

Po odehraných čtyřiceti šesti zápasech se hráči Nižněkamsku snaží odlepit ode dna tabulky Východní konference, kde sídlí se třiceti body. O bod hůře je na tom už pouze čínský Kunlun.

Sérii devíti porážek dokázal Neftěchimik zastavit těsně před Novým rokem. Díky pěti vítězstvím ze sedmi zápasů se hráči Nižněkamsku nevzdávají a budou bojovat.

Co se týče venkovních zápasů, tak Nižněkamsk patří k nejhorším. Z celkových dvaceti utkání zvítězil na ledě soupeře pouze v pěti případech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.