KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Ufa - 3. září 2020   18:30

25:43' Miele (Žafjarov, Ch. Wideman) • 57:05' Szwarz (Ch. Wideman, Žafjarov)
2:3
(0:2, 1:0, 1:1)
Ufa
Ufa
01:31' M. Granlund  (Sošnikov) • 19:15' Hartikainen  (M. Granlund) • 47:59' Manninen  (Lisovec, M. Granlund)
Novgorod
Tichomirov (Serebrjakov) – Ch. Wideman, Austin, Orlov, Marin, Mišarin, Aljajev – Žafjarov, Miele, Szwarz – Šenfeld, Varnakov, Kloos – D. Iljin, Urakov, Verjajev – Drobin, Gončaruk, Vojevodin – Belevič.
Fraňo, Hribik . Maximovsky, Osipov
KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod
1 650 diváků
Ufa
Metsola (Suchačov) – J. Birjukov, Koledov, Lisovec, A. Semjonov, Mjasiščev, Muchamadullin, Korobov – M. Granlund, Manninen, Hartikainen – M. Vorobjov, Amirov, Chochrjakov – Kadějkin, V. Žarkov, Sošnikov – Gimatov, Baškirov, Pimenov – Sučkov.

Československá stopa v zápase
Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.
Střely 30:32
Trestné minuty 10:12
Zblokované střely 8:16
Domácí hokejisté prováhali první třetinu, ve které inkasovali dvě branky. Hosté si své vedení dokázali ve zbytku zápasu pohlídat, ve třetí třetině jej dokázali navýšit. Szwarz sice snížil, ale vyrovnat už Novgorod nedokázal. Body z tohoto zápasu bere Ufa.
59:40'
Torpedo se nastěhovalo do útočného pásma, Chris Wideman pálil a brankář vyrazil.
59:20'
Andrej Tichomirov (N.Novgorod) míří na střídačku. Domácí znovu v šesti.
59:14'
Vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:41'
Domácí hokejisté se pokouší vyrovnat, ale mnoho času už jim nezbývá.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:05'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Je sníženo na rozdíl jediné branky, domácí výborně proměnili přesilovku. Kotouč do dobré pozice dostal JORDAN SZWARZ, který prostřelil brankáře soupeře. Asistence: Chris Wideman a Damir Žafjarov.
57:00'
Andrej Tichomirov (N.Novgorod) míří na střídačku, domácí hrají bez brankáře.
56:50'
Oddechový čas pro domácí.
56:50'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pjotr Chochrjakov – 2 min., podrážení).
56:24'
Hraje se spíše ve středním pásmu, domácí Justin Kloos (N.Novgorod) dostal kotouč do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.
55:41'
Mnoho šancí momentálně k vidění není. Sledujeme klidnější pasáž hry. Ufa stále vede o jednu branku.
54:28'
Zakázané uvolnění domácích, buly před brankou Tichomirova.
53:50'
Ufa přestála tlak soupeře, dostala se do útočného pásma. Rána od modré čáry končí vedle branky.
53:26'
Torpedo přišlo o útočné pásmo, a tak o něj musí znovu bojovat.
53:17'
Zakázané uvolněn a buly před gólmanem Ufy.
52:50'
Domácí celek má kotouč pod kontrolou, rozehrává od své branky a pokouší se co nejrychleji se nastěhovat před branku soupeře.
52:07'
Arťom Aljajev (N.Novgorod) poslal kotouč před branku, Juha Metsola (Ufa) neměl kotouč pod kontrolou, ale sudí ztratil puk z dohledu. Hra je přerušená. Komerční přestávka.
51:02'
Chris Wideman (N.Novgorod) rozehrává od své branky, následně se domácí zmocnili kotouče, a tak se směr hry otáčí, Danil Vojevodin pálil nepřesně.
50:20'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Ufa vede o dvě branky a pokračuje v aktivní hře.
47:59'
Ufa právě vstřelila branku!
Bleskově proměnil hostující celek přesilovou hru a navyšuje své vedení na dva góly. Střílenou spoluhráčovu přihrávku do branky usměrnil šikovně SAKARI MANNINEN. Asistence: Jevgenij Lisovec a Markus Granlund.
47:48'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Michail Varnakov.
47:31'
Mnoho šancí ve třetí třetině k vidění není.
47:23'
47:06'
Ufa se usadila v útočném pásmu, Pavel Koledov (Ufa) nahazoval od modré čáry, ale jeho pokus kryje brankář Andrej Tichomirov.
46:01'
Přesilovku hraje Ufa, ale nemůže se dostat stabilněji do útočného pásma.
45:23'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Damir Žafjarov – 2 min., podrážení).
45:07'
Arťom Aljajev (N.Novgorod) byl volný na modré čáře, ale přihrávka se k němu nedostala. Hostující obrana hrála aktivně.
44:45'
Dmitrij Korobov (Ufa) pospíchal za kotoučem za svou brankou, stihl odehrát, ale i tak se k puku dostali soupeři.
44:00'
Nikita Sošnikov (Ufa) pálil z dobré pozice, ale obránce jeho pokus zblokoval.
43:22'
Juha Metsola (Ufa) měl plné ruce práce, aby kotouč po střele Andreje Beleviče udržel před brankovou čárou, ale podařilo se mu to.
41:38'
Chris Wideman (N.Novgorod) pálil od modré čáry, jeho spoluhráč se dostal k odraženému kotouči, ale mířil vedle.
41:06'
Sledujeme aktivní hru domácích, kteří se pokouší vyrovnat.
40:42'
Přesilovku hosté proměnit nedokázali, domácí jsou už kompletní.
40:01'
Máme zde informaci pro novináře. Dnešnímu utkání přihlíží 1650 platících diváků.
40:01'
V první třetině byla Ufa střelecky aktivnější 18:7 a prosadila se dvakrát. Ve druhé třetině domácí výrazně zlepšili hru, na střely vyhráli 14:6 a dokázali snížit. Střely zatím 21:24. Ufa se do výraznější šance ve druhé třetině nedostala.
40:00'
39:54'
Ještě jedno buly před brankou Ufy, kam domácí dostali hru.
39:06'
Ufa se zatím ale nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.
38:54'
V závěru druhé třetiny si hostující celek zahraje přesilovku.
38:39'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Georgij Mišarin – 2 min., podrážení).
38:32'
Ufa se zmocnila kotouče, a tak se nyní usadili a v útočném pásmu.
38:00'
Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Torpedo rozehrává od své branky.
37:00'
Mnoho šancí druhá třetina nenabídla, hostující celek, který byl v první třetině výrazně aktivnější, svou aktivitu utlumil.
36:12'
Domácí se usadili v útočném pásmu, kde vybojovali kotouč. Daniil Iljin (N.Novgorod) střílenou přihrávkou hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si dokázala poradit.
35:50'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Ufy. Ta hraje nyní hodně pasivně a musí se bránit tlaku soupeře.
35:21'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Domácím se podařilo ve dvojnásobné přesilovce snížit.
35:04'
34:40'
Damir Žafjarov (N.Novgorod) to vzal na sebe, jeho zakončení postrádalo přesnost i důraz.
33:54'
Juha Metsola (Ufa) středu od modré čáry dokázal vyrazit. Následně skončil kotouč v ochranné síti. Buly před brankou Ufy.
33:40'
Damir Žafjarov (N.Novgorod) hledal spoluhráče, kombinace domácích pokračuje dál.
33:10'
Další přesilovka pro domácí hokejisty, Danil Verjajev (N.Novgorod) kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu.
33:04'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Lisovec – 2 min., držení).
32:24'
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.
31:24'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku hokejistů v bílém, tedy před branku domácích.
31:12'
31:06'
Nižnij Novgorod hraje aktivně, ale nedaří se mu zakončení.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, Marek Marin (N.Novgorod) měl na hokejce vyrovnání, ale na kotouč před brankou nedosáhl.
29:46'
Velkou šanci měli domácí fotbalisté, ale prosadit se nedokázali.
29:30'
Domácí hokejisté mají k dispozici další přesilovku, snaží se hrát aktivně a co nejrychleji se dostat do útočného pásma.
29:12'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Šakir Muchamadullin – 2 min., krosček).
28:51'
Danil Verjajev (N.Novgorod) se propracoval do dobré střelecké pozice, ale v rohodující chvíli mu kotouč odskočil od hokejky.
28:38'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
27:04'
Andrej Tichomirov (N.Novgorod) přerušuje hru. Komerční přestávka.
26:57'
26:40'
Ufa dokázala kotouč vyhodit přes všechny čáry, a tak se směr hry otáčí. Ufa střídá.
26:10'
Torpedo pokračuje v klasické přesilovce pět na čtyři, Anton Šenfeld (N.Novgorod) kombinuje se svými spoluhráči.
25:43'
Domácí proměnili přesilovku pět a tři a dávají kontaktní branku. Po pěkné přihrávce dostal kotouč za brankovou čáru ANDY MIELE. Pálil z úhlu bez přípravy a trefil se přesně pod horní tyčku. Asistence: Damir Žafjarov a Chris Wideman.
25:18'
Domácí celek se usadil v útočném pásmu, Damir Žafjarov (N.Novgorod) pálil nepřesně. Následně to zkoušel znovu a minul branku,
24:57'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Žarkov – 2 min., vysoká hůl).
24:45'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Michail Vorobjov.
24:37'
Domácí Damir Žafjarov (N.Novgorod) postupival do útočného pásma, ale dostal se od postavení mimo hru.
23:41'
Jeho pokus vyrazil Andrej Tichomirov (N.Novgorod) před sebe, a pak pokračovali hráči Ufy v útočné hře. Nakonec ale vypálit přesněji nedokázali.
23:18'
Jevgenij Lisovec (Ufa) rozehrává od své branky, hledal spoluhráče, nakonec to zkusil individuálně a vypálil.
22:27'
Ufa rozehrává od své branky, zatím se nemůže do výraznější střelecké pozice propracovat.
21:06'
Šakir Muchamadullin (Ufa) nahazoval od modré čáry kotouč na branku, ale obránci dokázali puk zblokovat.
20:15'
Utkání pokračuje druhou třetinou, domácí celek do této části zápasu vstoupil aktivně, a tak hned Juha Metsola (Ufa) musel zasahovat.
20:01'
Salavat Julajev Ufa vede po první rychlé třetině jednoznačně o dvě branky. Domácí hokejisté si žádnou výraznější šanci vypracovat nedokázali.
20:00'
19:55'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostujícího celku. Jedna z poslední šancí pro Novgorod v této třetině.
19:48'
Ještě jedno buly před brankou Ufy.
19:15'
Po rychlé akci navyšuje hostující celek své vedení. Granlund připravil střeleckou pozici pro spoluhráče. TEEMU HARTIKAINEN z první překonal brankáře soupeře. Asistence: Markus Granlund.
19:00'
Domácí se usadili v útočném pásmu, ale vypálit nedokázali.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:08'
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější hokej.
16:10'
Před brankou Torpeda se se hostující celek usadit nedokázal.
15:42'
Pavel Koledov (Ufa) bojoval ve svém obranném pásmu o kotouč, vyhrál, a tak mohli jeho spoluhráči přenést hru do útočné třetiny.
15:05'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Alexej Semjonov (Ufa) pálil z horní hranice kruhu, jeho pokus snadno v rozkleku zastavil brankář Novgorodu.
14:50'
Andrej Tichomirov (N.Novgorod) přerušuje hru, komerční přestávka.
14:30'
Michail Varnakov (N.Novgorod) se dostal do útočného pásma, Anton Šenfeld (N.Novgorod) si najížděl do lepší pozice, ale přihrávka byla obranou Ufy zblokovaná.
13:14'
Hostující celek se pokoušel dostat k puku v útočném pásmu, Pjotr Chochrjakov (Ufa) na dlouhou přihrávku od spoluhráče nedosáhl.
12:50'
Georgij Mišarin (N.Novgorod) to zkoušel individuálně, ale prosadit se přes obranu nedokázal.
12:33'
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Týmy hrají hodně rychle.
11:53'
Výraznější šanci si Ufa připsat nedokázala, do střelecké pozice se nedostala.
10:48'
Michail Vorobjov (Ufa) rozehrává od své branky, ale čeká na vhodnější příležitost.
10:01'
Přesilovku si také zahraje hostující celek, Ufa se pokouší dostat se do útočného pásma.
09:53'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Damir Žafjarov – 2 min., vysoká hůl).
09:36'
Ufa má ponechanou výhodu.
09:10'
Michail Vorobjov (Ufa) dobře vypálil z ostré pozice, jeho pokus vyrazil Andrej Tichomirov (N.Novgorod) před sebe, a pak už hráli obránci.
08:47'
Sledujeme klidnější pasáž hry, hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se hráči propracovat nedokázali.
07:37'
Kirill Urakov (N.Novgorod) měl velkou příležitost, ale z bezprostřední blízkosti mezi kruhy nedokázal poslat kotouč mimo dosah brankáře.
07:04'
Po krátké přestávce hra pokračuje dál, sledujeme aktivní hru Novgorodu, který se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.
06:56'
Komerční přestávka. Buly před brankou domácího celku.
06:45'
06:28'
Brady Austin (N.Novgorod) pálil od modré čáry, hostující brankář kotouč vyrazil před sebe. Pak si už poradila obrana.
06:00'
Špatná domácí přihrávka na útočnou modrou znamená to, že Torpedo znovu musí bojovat o pásmo.
05:42'
Domácí celek hraje přesilovku, ale nemůže se dostat stabilněji do útočného pásma, Ufa dobře brání.
04:45'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexej Semjonov – 2 min., krosček).
01:31'
Hostující celek proměnil přesilovou hru, kotouč do odkryté části branky dostal obranou nepokrytý MARKUS GRANLUND. Asistence: Nikita Sošnikov.
00:50'
Markus Granlund (Ufa) pálil z dobré pozice, jeho rána postrádala přesnost. Pokus z první končí vedle.
00:39'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andy Miele – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
00:37'
V poklidném tempu zápas začal, sledujeme klidnější pasáž v úvodu zápasu.
00:01'
V posledním zápase vstřelila Ufa hned čtyři branky a naopak Novgorod neinkasoval. Uvidíme, jak se bude dařit obraně Ufy likvidovat šance soupeře.
Poslední dva vzájemné zápasy vyhráli hokejisté Ufy. V říjnu porazili Novgorod 5:1, a pak rovněž v říjnu 2:1 v nájezdech. V nájezdech rozhodl Kurgyšev.
Na soupiskách týmů není český ani slovenský hokejista.
Odehrál jen tři přípravné zápasy. Omsku podlehl 2:4, a pak porazil Kunlun Red Star 5:2 a Čerepovec 2:0
Ufa porazila v prodloužení Čerepovec 2:1 a v nájezdech Petrohrad 4:3. Tým nestačil na Magnitku 4:5, Petrohrad 2:4 a Kazaň 3:4 v nájezdech.
Z posledních pěti zápasů mají oba kluby shodnou bilanci, dvě výhry a tři porážky.
Zdravím všechny faninky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. Sezóna KHL začíná prvními zápasy. V tomto zápase proti sobě nastoupí  Torpedo Nižnij Novgorod a Salavat Julajev Ufa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.